Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Adobe Photoshop (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:07:54

LOGOUT.hu



TOPIK ÖSSZEFOGLALÓ
Kérlek, kérdezés előtt olvasd el!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#17301) szabog4


szabog4
aktív tag

Remélem így jó! :U
Ha ellehet menteni úgy is, hogy a fehér háttér nem látszódik, akkor írjátok meg hogy! :D
PSD-be megvan, eltudom küldeni a fájlt is, ha úgy kell! :B (ott ugye nincs háttér)

[ Szerkesztve ]

HUN_Thorpedo

(#17302) #16514048 válasza szabog4 (#17301) üzenetére


#16514048
törölt tag

Szerintem elég simán png-be menteni. (file->save as->png)

[ Szerkesztve ]

(#17303) xenom0rph válasza szabog4 (#17301) üzenetére


xenom0rph
őstag

Igen, png-be utána pedig kiír két választási lehetőséget, és a felsőt válaszd :)

halahala

(#17304) szabog4


szabog4
aktív tag

Köszönöm a választ! :)

Ha átkonvertálom, akkor nem lesz jó (mármint képfeltöltéskor kilehet pipálni a konvertálást, de amúgy a kép jó most nincs háttér), de eredeti állapotban meg nem tudom feltölteni! :D (8mb az eredeti és 3.29 tudtam lehúzni és szerintem használhatatlan nagyon lebutítva...inkább, ha jó a kép, akkor elküldöm az email címére! Elvileg az adatlapján kint van mindenki email címe! )

[ Szerkesztve ]

HUN_Thorpedo

(#17305) ViZion válasza qamu74 (#17299) üzenetére


ViZion
félisten

Kérlek, akkor fordítva írtad. :U :D

Save for web and devices, png-24, save transparency kell oda.

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#17306) szabog4 válasza Dluinet (#17239) üzenetére


szabog4
aktív tag

Üdv!

OpenGL-t nem találtam csak OpenCL, ami meg nem jó. GPU SETTINGS-t sem találtam. :(

HUN_Thorpedo

(#17307) Dluinet válasza szabog4 (#17306) üzenetére


Dluinet
nagyúr

akkor nálad az OpenCL-t kell kikapcsolni

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#17308) szabog4 válasza Dluinet (#17307) üzenetére


szabog4
aktív tag

Ha kikapcsolom a "Use Graphics Processor" pontot, akkor jó viszont ezzel nem magamnak csinálok rosszat, hogy bizonyos dolgokat nem tud majd megcsinálni vagy lassabban vagy akármi más? :F

HUN_Thorpedo

(#17309) Dluinet válasza szabog4 (#17308) üzenetére


Dluinet
nagyúr

nem vettem észre változást, csak az átmenet nélkül zoom, "asztal forgatása" és "lökdösése" nincs

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#17310) BonFire válasza szabog4 (#17308) üzenetére


BonFire
veterán

Egy hét alatt sem sikerült végigbányászni a menüt??? Miért jó az, ha mindent mással csináltattok meg?! Kész picsa, meleg málé… Nincs olyan sok menüpont abban a menüben, hogy ne lehetne egy rövid óra alatt mind kipróbálni. A videokártya hardveres gyorsítását hiába kapcsolgatod, ahelyett, hogy a képernyőn megjelenítendő elemeket kapcsolgatnád. Logikus. Nem logikus? :O :W

A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

(#17311) Dluinet válasza BonFire (#17310) üzenetére


Dluinet
nagyúr

én sem vettem ezt észre :B

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#17312) BonFire válasza Dluinet (#17311) üzenetére


BonFire
veterán

…Nem is neked volt probléma…

A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

(#17313) szabog4 válasza BonFire (#17312) üzenetére


szabog4
aktív tag

Most kellett használnom és most akartam beállítani. Mivel már jó és működik azaz nincs a rács ezért már tárgytalan, de köszönöm kedvességed. :)

Mondjuk ennyiből legelőször is megírhattad volna. Oké tényleg nem kutattam utána szánalmasnak is érzem magam, hogy nem gondoltam erre az egyszerű dologra. :N
Gondoltam, ha már a topic ezzel foglalkozik és sok magas tudású felhasználó van jelen ők megoldják nekem 2 mondatba a megoldást és köszöntem mindent.

[ Szerkesztve ]

HUN_Thorpedo

(#17314) BonFire válasza szabog4 (#17313) üzenetére


BonFire
veterán

Amint látod, megoldják, csak nem várható el, hogy 24/7-ben a topicot monitorozzuk, és minden egyes posztot elolvassunk (pedig én mindet elolvasom), és idejében meg is válaszoljuk. De ha valami tárgytalanná válik, akkor miért beszélgettek még mindig hat nap után is róla?

A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

(#17315) szabog4 válasza BonFire (#17314) üzenetére


szabog4
aktív tag

Ne érts félre, nem veszekedni akarom csak egy meglátás volt.

Hát, mert mai nap kaptam rá választ.
Persze nem is várja el senki, hogy azonnal válaszoljon valaki. Vagy válaszolnak vagy nem.
Az más kérdés, hogy, amikor megkaptam a választ úgy voltam, hogy majd holnap meglesem, aztán elfelejtődött és, amikor szükség volt rá előjött a probléma és visszakerestem megnéztem mi volt a válasz.
Az, hogy nem jött be az csak egy dolog, de nem sokra rá megkaptam a választ.

HUN_Thorpedo

(#17316) Phoebe


Phoebe
tag

Sziasztok!
Adott egy 6c8a18 zöld hátterű RGB TIF képfájl melyet CMYK-ba kell tenni. Ez megy. Áttettem, elmentettem másként. Barna lett. Valami színprofilt bepipálok, akkor is. LZW-vel tömörítem, akkor is barna lesz a zöld CMYK-ban.
Mit rontok el? Az operációs rendszernek nincs színprofilja? Végigpróbáltam 4 Photoshop verziót. Természetesen trial-ban.
Mi lehet a gond??
Köszi!

(#17317) ViZion válasza Phoebe (#17316) üzenetére


ViZion
félisten

Sok mindent nem lehet vele kezdeni, esetleg másik nyomtatóval próbáld ki. Ha otthon nyomtatod, akkor nem kell CMYK-ra állítani, mert az otthoni cuccok programja RGB-re van felkészítve, lehet nem tudja jól kezelni ezt.
CMYK-ban ez a szín szinte csak sárga és fekete. Feketéből vegyél ki, ciánhoz adj pár %-ot. Más 5letem nincs.

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#17318) Phoebe válasza ViZion (#17317) üzenetére


Phoebe
tag

Szia és köszi!
Ez egy óriásplakát. Esetleg tudnál olyan hasonló zöldet, ami nem barna CMYK-ban?
A "websafe" 668811 szintén barna lesz.

(#17319) ViZion válasza Phoebe (#17318) üzenetére


ViZion
félisten

de mivel nyomtatod ki? A nyomdát kérdezd, mert itt vmi nem frankó. Valahol van ilyen letölthető színskála, azt kinyomtatod az adott nyomtatón. Mellette vannak a CMYK értékek, kikeresed a legközelebbit. Ez a szegény ember kalibrált nyomtatója :DDD

Ilyesmit keress, pdf-ben.

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#17320) Phoebe válasza ViZion (#17319) üzenetére


Phoebe
tag

Én nem nyomtatom, hanem TIF-be és JPG-be elmentem és, ha azt megnyitom barna vagy, ha nem barna, akkor az Intézőben, miniatűrben nézve barna és nem merem nyomdába küldeni mert mi lesz, ha barna a zöld.. :))

(#17321) Phoebe


Phoebe
tag

ez elvben egy kalibráló/konvertáló, amivel este próbálkoztam, de eredménytelenül: [link]
nem lehet, hogy az oprencer hibás?

(#17322) ViZion válasza Phoebe (#17320) üzenetére


ViZion
félisten

Ohh, bakker. Írhattad volna, h nem nyomtatásban barna... :DDD Normális képnézegető rendesen jeleníti meg a cmyk-t :K

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#17323) Phoebe válasza ViZion (#17322) üzenetére


Phoebe
tag

Hm, nekem XP-m van és az alapértelmezett "Win. kép és faxmegjelenítővel" nézem valamint az Intézőben.
Miben teszteljem? Irfan?
Köszi!
[Xubuntu alatt Virtualbox-os XP]

[ Szerkesztve ]

(#17324) Dluinet válasza Phoebe (#17323) üzenetére


Dluinet
nagyúr

:DDD

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#17325) ViZion válasza Phoebe (#17323) üzenetére


ViZion
félisten

Kérj próbanyomást pl. A4-ben (ne proof-ot, az drága, de digiten egy próba pár száz Ft)

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#17326) Phoebe válasza ViZion (#17325) üzenetére


Phoebe
tag

Köszi, mindjárt viszem is próbanyomni, jó tipp! És köszi a sok segítést is!
XP alatt IrfanView-ban és Xubuntuval is zöld a zöld. Vszeg. annyira kiheréltem nLite-tal az XP-t, hogy így áll bosszút..

(#17327) BonFire válasza Phoebe (#17326) üzenetére


BonFire
veterán

Nem emlékszem, hogy engedélyezné az XP bármelyik licence is a módosítást! Tehát ezzel az nLite és hasonló társaival csak óvatosan! Legális, jogtiszta rendszereiteket is illegálissá tehetitek.

Plusz így „hálálja meg”.

A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

(#17328) ViZion válasza BonFire (#17327) üzenetére


ViZion
félisten

Nincs azzal baj, a szolgáltatások telepítése/eltávolítása is azt csinálja.
virtualboxban csak trial-t telepítünk :K :DDD
Nem nLite a hiba oka, hanem a bugyuta képnézegető, ami CMYK-tól elhasal, nem tudja értelmezni rendesen.

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#17329) BonFire válasza ViZion (#17328) üzenetére


BonFire
veterán

Mondjuk W7 óta kizárólag IrfanView-t használok, amióta sem az animgifet, sem a PNG-t nem volt hajlandó tisztességesen megjeleníteni. Ezek szerint akkor a CMYK-t sem.

Majd ha lesz W8, akkor azon fogok egy esélyt adni a beépített képmegjelenítőnek, hátha gatyába rázták már.

A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

(#17330) ViZion válasza BonFire (#17329) üzenetére


ViZion
félisten

Még Dluinet javasolta anno a Bridge-t. Sajna CS6-ban jól elbaszcsizták, de a cs4 bridge fent lehet, nem szedte le, az is jó. :K

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#17331) BonFire válasza ViZion (#17330) üzenetére


BonFire
veterán

Egy-két feladathoz tényleg jól jön a Bridge, mert okos megoldás lehet, ha például szét kell válogatni az álló és fekvő képeket, ahogy fentebb bemutattam. Viszont még mindig nem tudom magam rábírni, hogy alapértelmezett fájlmenedzserré tegyem és a háttérben egyfolytában fusson, pedig már azért erősebb gépem van, mint egy éve. Azért a Bridge még mindig lomha jószág. A Ps-be épített MiniBridge-et meg nem is tudom, használja-e valaki.

A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

(#17332) S e t h


S e t h
nagyúr

Kérdésem lenne a mesterekhez.
Van-e arra vmilyen mód, hogy ha adott egy olyan fotó, amiről kb. egyötödnyi területet el kellene tüntetni úgy, hogy az ne legyen szembetűnő, hogy ott volt vmi. A probléma az, hogy a törlendő terület mögött rész nem homogén:falombozat árnyéka a falon, fa.
A kép nagyon tetszik, de sajnos a kompozíciót nagyon megbontja az elvágott anyuka.
[link]

This signature is completely useless! Don't waste any time by reading it!

(#17333) Dluinet válasza S e t h (#17332) üzenetére


Dluinet
nagyúr

a probléma ott kezdődik. hogy az anyuka keze belóg a gyerek elé

Inkább másképp kéne megvágni a képet, például a gyerek fejfelet az anyuka könyöke feletti vonalon, a könyöknél véletlenül sem vágunk képet.

[ Szerkesztve ]

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#17334) ViZion válasza S e t h (#17332) üzenetére


ViZion
félisten

Csábító... a vörös aljú medence szinte könyörög, h valami Asylum-féle szörnyet rakjunk a vízbe. Onnantól meg az sem gáz, h egy dínó leharapta anyát... ;]
Ez egy vázlat, ha tetszik megcsinálom igényesebbre is.

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#17335) #16514048 válasza S e t h (#17332) üzenetére


#16514048
törölt tag

Hát nem lenne egy 2 perces meló, de nem is tűnik lehetetlennek. Ha más nem vállalja, akkor megcsinálom, viszont csak holnap érek rá vele foglalkozni.

(#17336) ViZion válasza #16514048 (#17335) üzenetére


ViZion
félisten

Pedig 2 perc volt, beleértve a dínó keresést is :B

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#17337) xenom0rph válasza ViZion (#17334) üzenetére


xenom0rph
őstag

Igényes munka szép, még Dexter is megirigyelné a sok vért :P

halahala

(#17338) Dluinet válasza ViZion (#17334) üzenetére


Dluinet
nagyúr

jobb lenne ha vágógörbéket használnál, egy kis gyakorlással sokkal gyorsabban és szebben lehet dolgozni, még kis felbontású képek esetén is

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#17339) Phoebe


Phoebe
tag

basszus
úgy röhögtem, hogy felébredtek a pulyák
nem vagytok semmik

(#17340) ViZion válasza Dluinet (#17338) üzenetére


ViZion
félisten

Esküszöm, h se görbét se lasszót nem használtam :), nem akartam a játéktól elvenni az időt.
1. multiply-re raktam csak
2. volt, aminél knock out csak
3. magic wand, azzal a beállítással, amit legutóbbi munkánál használtam :DDD ...fogalmam sincs milyen értéken, utána gaussian blur.
4. radír. Nem szoktam, mert ugye maszkolunk, de most a radír pont jó volt.

Persze lehetne rá noise és még kis sin city effekt is, gyerekcafatok a vízben, etc... de speedwork volt, írtam is, h vázlat csak. :D

kdavid94: nem, inkább megyek hentelni. Örülök, h ismét megoldottam egy feladatot.
A lényeget fentebb írta Dluinet: anyukát eltüntetni és hátteret visszarakni sok idő, érdemesebb lecserélni a komplett hátteret, vmi pasztell-absztrakt vagy almosott tájkép szerűre. Anyuka kezei, ujjai még akkor is idő, de az kivitelezhető már, ha vki rászán mittomén egy órát kb.

[ Szerkesztve ]

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#17341) madgie válasza BonFire (#17329) üzenetére


madgie
titán

Irfan már a wide gamut cuccokkal is bajban van, a sima "villámnézet" ellenben korrekt (Win7).

Mondjuk szűk egy hete tértem át OS X-re, ott egyből olyan profilt kalibráltam ugyanazon a monitoron, amit Windowson soha (és rendszerszinten rendben van a colormanagement)

(#17342) #16514048 válasza ViZion (#17336) üzenetére


#16514048
törölt tag

:DDD :DD Végülis a feladatot megoldottad, szépen eltüntetted az anyukát. :C Azért remélem nem akarod megcsinálni igényesebbre. :P

(#17343) jhos910 válasza ViZion (#17334) üzenetére


jhos910
aktív tag

Örülök, hogy a trollkodás elkezdődött :D sztem rohadt ötletes.

(#17344) jhos910 válasza S e t h (#17332) üzenetére


jhos910
aktív tag

Meg lehet csinálni, csak találj rá embert aki meg tudja csinálni ingyen, szépen ....

(#17345) S e t h válasza #16514048 (#17335) üzenetére


S e t h
nagyúr

Nagyon szépen köszönöm ha megpróbálod. :)
Egyébként Dexter nekem is eszembe jutott, mert a piros aljzatú medencét sokáig nézte meredten, na mondom most csesztem el a személyiségét. :)

[ Szerkesztve ]

This signature is completely useless! Don't waste any time by reading it!

(#17346) BonFire válasza S e t h (#17345) üzenetére


BonFire
veterán

Most hirtelen nem volt jobb ötletem, csak ez. >>>LINK

Persze, most, hogy nézem, lehetne szebb a kivágás, de talán így is megteszi.

[ Szerkesztve ]

A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

(#17347) *Ropi* válasza ViZion (#17334) üzenetére


*Ropi*
félisten

Látom, véresen komolyan vetted a feladatot. ;] ;) :))

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#17348) jhos910 válasza BonFire (#17346) üzenetére


jhos910
aktív tag

Nem rossz, csak a lába hiányzik az anyukának :D
De én csak csöndben maradok...hozzá sem nyúltam.

(#17349) #16514048 válasza jhos910 (#17348) üzenetére


#16514048
törölt tag

Valóban nem rossz, a láb hiánya elsőre fel sem tűnt, viszont amit egyből kiszúrtam, az a fa árnyékának ismétlődése a kép jobb oldalán. De nekem ez a mániám, más hibát sokszor észre sem veszek, az ismétlődések viszont nagyon zavarnak és egyből feltűnnek. :DDD Itt amúgy lehet hogy csak engem zavart ennyire és másnak föl sem tűnt, ettől azért sokkal durvábbakat lehet látni néha profi(nak mondott) képeken.

Na de nem koptatom a billenytűzetet tovább, megyek és befejezem a képet, már csak apró simítások vannak hátra. ;)

(#17350) JLK_ válasza BonFire (#17262) üzenetére


JLK_
csendes tag

Na kész is lett a póló: [link]
Egy hétig rajtam lesz :D Köszi még egyszer, nagyon jó lett a kép!

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Adobe Photoshop (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.