Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Adobe Photoshop (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:07:54

LOGOUT.hu



TOPIK ÖSSZEFOGLALÓ
Kérlek, kérdezés előtt olvasd el!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#17551) ViZion válasza Dluinet (#17550) üzenetére


ViZion
félisten

...OK, de itt a 2/3-át kellene kivenni (sőt!) és van, ami még sz@rabb. Sztem jobb, ha szembesül vele, mintha duplán dolgoznék. Gyanítom én úgy sem a lényeget hagynám benne (nincs benne... ;] )

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#17552) BonFire válasza ViZion (#17551) üzenetére


BonFire
veterán

A két fő hívószót jó naggyal kiemelni, a többi meg maradhat apróbetűs. Így akit érdekel, az közelebb megy és elolvassa, akit meg nem, az már a hívószóról és a képről el tudja dönteni, érdekli-e.

"According to Adbusters (http://www.adbusters.org), a magazine run by a media activist organization called The Media Foundation, 70% of people only look at the graphic when viewing a print ad or poster, while 30% only read the headline." – le se szarják az emberek a novellát. Legyen a táblán a kép a karajról, meg fölötte vastag pirossal, hogy AKCIÓ!, és ennyi. :P

A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

(#17553) KERESZTAPA9


KERESZTAPA9
tag

Sziasztok!

Lenne egy olyan kérdésem,hogy melik fotó progi az amelyiket könnyű használni ( melyiket tudjátok ajánlani ) ?
Schwarzeneggerres képet akarok a haveromnak csinálni poénból ( szülinapjára magamról ) Tehát Schwarzenegger képet letöltök de az én fejemet akarom a Schwarzi helyére tenni... Melyikkel a legkönnyebb? De olyan progi érdekel ami azért valósághúen teszi oda az én arcképemet... :) Elöre is köszönöm mindenki segítségét.. :R :Y ( Esetleg Profik segítségét szívesen várom ) Minden segítség el kell... Szeretnék jó Képeket ( jó viccet és szülinapi képet ) :)

[ Szerkesztve ]

Mindenkinek jó Prohardverezést kívánok!

(#17554) Dluinet válasza KERESZTAPA9 (#17553) üzenetére


Dluinet
nagyúr

a www.jibjab.com-ot erre találták ki

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#17555) INTELligent


INTELligent
senior tag

Sziasztok!

Olyan kérdésem lenn, hogy hogyan tudnék egyszerűen naptárt készíteni Ps-ben, táblázatos formában? ( Háttérképekre raknám rá)

Flickr: https://bit.ly/2wtfNl5 || https://500px.com/photofan96 || Strava: https://bit.ly/2QzLnok

(#17556) ViZion válasza INTELligent (#17555) üzenetére


ViZion
félisten

Letöltesz kész naptárokat, van fent AI, CDR a neten. A napokat átírod magyarra, smart objectként behúzod, kész.

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#17557) INTELligent válasza ViZion (#17556) üzenetére


INTELligent
senior tag

Köszi! :R

Flickr: https://bit.ly/2wtfNl5 || https://500px.com/photofan96 || Strava: https://bit.ly/2QzLnok

(#17558) @matthew@


@matthew@
őstag

Sziasztok!
Szeretnék a cégemhez egy online katalógust csinálni, mint amit pl tesco és más üzletláncok honlapján látni h az akciós újság fel van töltve és lehet benne lapozni szépen, nos én ugyan olyat szeretnék létrehozni, csak bajban vagyok a programválasztással (tutorialt és használatot illetően majd keresgélek szeretek magam megszenvedni a sikerért ). Adobe InDesign szoftver (CS6) képes erre? Illetve az Adobe InDesign CC mire való?
Előre is köszi a helpet!

Matthew 24:42

(#17559) ViZion válasza @matthew@ (#17558) üzenetére


ViZion
félisten

PS-el előkészíted a képeket, ID-vel összerakod, rákerül a szöveg, etc. Az így készített pdf-et lehet feltölteni egy ált. flash alapú katalógusba, erre keress rá neten, sok ingyenes van, de némelyik vízjelez.
A kiadványszerkesztés azért nem olyan, mint word-ben összerakni, de utánaolvasol és ha vmi nem tiszta, akkor segítünk.

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#17560) Dluinet válasza ViZion (#17559) üzenetére


Dluinet
nagyúr

Nekem is kéne, milyen keresőszavakat használjak?

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#17561) ViZion válasza Dluinet (#17560) üzenetére


ViZion
félisten

PDF page flip vagy page turn
[link]
[link]

Valamit régen próbáltam az újságnál, de vízjelezett elég rondán, utána meg nem kellett, szal. sokat nem ismerek, ezeket találtam hirtelen. Esetleg magyar oldalakon (tutorial, webpillangó, etc.) rákeresve lehet jobbak vannak.

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#17562) artiny


artiny
őstag

Helotok

Azt szeretnem megkerdezni,hogy mi a neve a letoltheto effekteknek amit alkalmazhatunk kepekre (elore definialt beallitasok pl, 3d hatasu kep stb,...)

(#17563) Fandango válasza artiny (#17562) üzenetére


Fandango
veterán

Preset?

(#17564) artiny válasza Fandango (#17563) üzenetére


artiny
őstag

Actionra gondoltam...mar azota rajottem :)

(#17565) BonFire válasza artiny (#17564) üzenetére


BonFire
veterán

Ez kábé a „mire gondolok most?” kategória volt. A válasz: Vagy valami, vagy megy valahová, vagy 42.

A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

(#17566) ViZion


ViZion
félisten

Szerintetek ide rakjam, vagy lassan kellene egy PhotoTROLL topik? :D
Feladat: tevékenység-központhoz feliratok, legegyszerűbb, de azonnal. Legyen mellette valami kis kép, lehet vicces, barátságos... grayscale, etc, nem lényeg a többi.
A nem végleges terv:

Sajnos nem fogadták el, szerencsére készítettem egy kevésbé szerethető verziót is (rajzeszközök, kis erdőcske, etc..) az lett. Érthetetlen... :DDD

Azt már ide sem merem írni, hogy a haverom megkért, h csináljak az 5 éves boltjának FB covert... ;] Vasárnapi deadline, fotójuk az alap. ...és megvan a jelszó a fészbúk oldalukhoz. DE fész ;] :DDD ...mondjuk sztem többet ilyet nem bíznak majd rám, de meg kell tennem. :U

[ Szerkesztve ]

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#17567) BonFire válasza ViZion (#17566) üzenetére


BonFire
veterán

Jöhetnek a trollkodások ide is nyugodtan.

Bár a Myriad Pro túl komoly ilyen munkához. Helvetica/Arial/Comic Sans/Monotype Corsiva rulez!

A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

(#17568) ViZion válasza BonFire (#17567) üzenetére


ViZion
félisten

Nem titok, h a Myriad a kedvencem. Nem tudom miért. Helvetica is szép, de valahogy... :U
Munkatársam sok helyen használ Futura-t... pedig a t betű egy kereszt, nem tetszik. Neki meg a favorit, ahol lehet, azt tolja. :DDD

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#17569) BonFire válasza ViZion (#17568) üzenetére


BonFire
veterán

Én is nagyon szeretem a Myriad Prót, csak ritkábban használom, mert kezdik ezt is túlhasználni. Ahol ugye megvesznek egy Adobe terméket, ott megkapják vele együtt, és lehet orrba-szájba használni. Mint például a Füles rejtvényújságban. Az elejétől a végéig ezzel van szedve.

Helveticát azért szeretem, mert annyiféle betűváltozata van, hogy azzal tényleg majdnem mindenféle tipográfiai feladatot le lehet tudni. Egyébként, ha lehet, én is kerülöm a használatát, esetleg számokat szoktam bepótolni, mert a kedvenc Alright Sans-omban ugráló számok vannak, és az eléggé hülyén mutat tipóban.

A Futurát is használom, viszont témafüggő. Elegáns környezetbe való, dekoratív betű. Hirdetni ritkán lehet vele, címnek sem mindig jó, mert idétlen a kérdőjele. Van, amikor kifejezett hátrány a nem párhuzamos „M” szár, olyankor elő kell venni a Helveticát, de abban meg hagyományos „a” van a Futura italic stílusú „a”-ja helyett.

Fel van néha adva a lecke, az biztos!

A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

(#17570) fartfun


fartfun
tag

Három kerekű Opel Corsa bérelhető! A hülyének is megéri :)
[link]

(#17571) #74459392


#74459392
törölt tag

Sziasztok!

Hogyan tudnék betűtípusokat meghatározni?:)
Letöltöttem egy jó nagy packot 65000 betűtípussal, de mire azt átnézem...
Van néhány kép, és a rajta levő betűtípusokat szeretném megtudni.

Például ez. Az XMAS MOTO milyen betűtípus lehet?

(#17572) ViZion válasza #74459392 (#17571) üzenetére


ViZion
félisten

WTF erre való, de nem lesz egyszerű ebből...
Ilyenkor szoktam elmondani az ügyfélnek, ha nekem kell ezt megkeresni az sok idő. Ha hasonló is megteszi, akkor olcsóbb...

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#17573) Met válasza #74459392 (#17571) üzenetére


Met
nagyúr

Azt a pár karaktert szépen megrajzolod és feltöltöd ide
Ha szerencséd van felismeri, amúgy az XMAS és a MOTO két különböző font.

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#17574) #74459392 válasza ViZion (#17572) üzenetére


#74459392
törölt tag

Hasonló is megteszi, illetve le tudom fotózni pont szemből is, ha az segítene.

(#17575) Dluinet válasza #74459392 (#17574) üzenetére


Dluinet
nagyúr

használd a szkenert

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#17576) #74459392 válasza Dluinet (#17575) üzenetére


#74459392
törölt tag

jah, az lesz
köszönöm mindenkinek! :)

(#17577) BonFire válasza fartfun (#17570) üzenetére


BonFire
veterán

Belül fűkárpittal! :DDD

A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

(#17578) trisztan94


trisztan94
őstag

Sziasztok!

Egy kis segítséget kérnék, nagyon nem értek a grafikához sajnos :(

Adott ez a logó:

Csak a logó kell, baloldalról.

Milyen betűtípussal lett készítve? Újra kellene csinálnom, de egyáltalán nem megy sajnos :(

A kis képek amik ott vannak, azok szerintetek honnan lettek szedve?

Esetleg ha valakinek pont kell referencia és ráér ingyé' újracsinálni aztat, akkor nagyon szívesen berakom majd az elkészült oldal humans.txt-jébe, illetve a referencia blogbejegyzésben is kapna egy nagy köszönöm-öt :K

https://heureka-kreativ.hu

(#17579) OhAi27 válasza trisztan94 (#17578) üzenetére


OhAi27
tag

nem lenne egyszerubb kivagni?

(#17580) trisztan94 válasza OhAi27 (#17579) üzenetére


trisztan94
őstag

Nem mert nagyon alacsony a felbontasa es pixeles :( na meg atlatszo kellene.

https://heureka-kreativ.hu

(#17581) trisztan94 válasza trisztan94 (#17578) üzenetére


trisztan94
őstag

Megvan a betűtípus! Nagyon jó ez a What The Font :C

"Hobo" a font amúgy..

Viszont a kis képeket amik benne vannak, nem tudom, hogy honnan lehetne beszerezni? Ez valami stock photo, vagy honnan szedik a grafikusok ezeket a fajta képeket? :DDD

https://heureka-kreativ.hu

(#17582) jhos910 válasza trisztan94 (#17578) üzenetére


jhos910
aktív tag

Ingyé' inkább csak segítek kicsit: kb 2 poszttal fentebb linkeltek egy oldalt ami segít a betűtípusokat beazonosítani és még a te high res képedről is felismerte a betűtípust.

Személy szerint Hobo a neve.

(közben látom megvilágosodtál :C )

[ Szerkesztve ]

(#17583) Met válasza trisztan94 (#17581) üzenetére


Met
nagyúr

Rákeresel angolul és/vagy magyarul.
pl. kövirózsa

De ha ezt a képet régen rakták össze akkor elképzelhető hogy nem lesz már meg sehol a kiskép.

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#17584) BonFire válasza trisztan94 (#17581) üzenetére


BonFire
veterán

Sempervivum a neve a virágnak, ez egy pozsgás növény, így keress rá, mert ez a latin (tudományos) neve. Angolul talán houseleek a neve. Vannak fotógyűjtő oldalak, amiket így kereshetsz: stock photo. 1 dollárért meglepően jó és jogtiszta, profi fotós által készített képeket szerezhetsz be.

A betűt kapásból megmondtam volna, ha előbb látom. A Hobót a 90-es években a könyvek címlapján előszeretettel használták (az Algeriannal együtt). Csúnya betű. Én értem a koncepciót, hogy „pozsgás növényhez pufi betűt), de bármilyen „rounded” stílusú, lekerekített groteszk jobban megtenné. Vag Rounded, Helvetica Rounded stb.

A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

(#17585) OhAi27 válasza BonFire (#17584) üzenetére


OhAi27
tag

azert az a sempervivum eleg tag, ugyanis rengeteg fele kovirozsa fajrol beszelhetunk. Igy a kis kep alapjan ez talan egy sempervivum tectorum lesz de jo lenne belole tobbet latni.

(#17586) trisztan94 válasza BonFire (#17584) üzenetére


trisztan94
őstag

Köszönöm az infókat mindenkinek! :R

A képeket keresgélem, de semmit sem találtam eddig ami hasonlítana ezekre :(

Na mindegy, majd beszélek a megrendelő urasággal, hogy mi legyen.

Más:
Kellene egy PS licensz, nem tudja valaki, hogy hol tudnék venni? A CS6 baromi drága, nekem bőven elég egy PS6.0, CS1, CS2, stb.
Ebay-t, PH!-t, sőt Vaterát is végig néztem, de semmi :(

https://heureka-kreativ.hu

(#17587) BonFire válasza trisztan94 (#17586) üzenetére


BonFire
veterán

Miért gondolod, hogy bárki is aprópénzért árulná a CS1-CS2-t, amivel közel olyan hatékonyan lehet dolgozni, mint a legcsilivilibb CC-vel? Használt szoftvert kereshetsz, de ez nem olyan, mint a használt autó, hogy a nyolcéves már csak a felét éri. Vannak bérlős megoldások az Adobe-nál, annak simán ki lehet termelni az árát.

A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

(#17588) trisztan94 válasza BonFire (#17587) üzenetére


trisztan94
őstag

Nem "aprópénzre" gondoltam, de nem is 200.000 huf-ra. A CC azért nem szimpi, mert úgy "nem az enyém" a program, csak addig használhatom ugye amíg tart az előfizetésem. Szvsz bullshit (mint az Office 365)

Ha 30-40.000-ért hozzá tudok jutni egy régebbi verzióhoz, akkor máris nyertem, főleg úgy, hogy nem vagyok poweruser, néha-néha kellene amikor a grafikusom nem elérhető. A GIMP meg kikészít :W :))

https://heureka-kreativ.hu

(#17589) BonFire válasza trisztan94 (#17588) üzenetére


BonFire
veterán

30–40-ért Photoshop az nagyon alkalmi vétel lenne. Mint az arany 250-ért. :O Mondom: akinek van, az nem fogja elkótyavetyélni aprópénzért! Mivel pont ugyanazokat a dolgokat lehet vele megcsinálni, mint a kétszázezressel. Ha a CC kétszáz rongy, akkor a CS1 is simán ér 185-öt és nem kevesebbet. Ismétlem: ez nem használt autó vagy használt ingatlan.

A Gimp az vicc lenne, ha nevetni lehetne rajta, és nem épp bosszantaná az embert, hogy mennyire nem hatékony a vele végzett munka. A használt szoftverlicenccel meg ugyanúgy nem birtoklod a szoftvert, mint a bérlős megoldásban, csak fizikailag van egy adathordozón egy példányod, de a jogszerű felhasználás ugyanúgy az Adobe kénye-kedve szerint megy. Ha holnap bejelenti, hogy onnantól kezdve ki kell dobni a CS6-nál régebbi cuccokat, megteheti. A bérlet azért jó, mert lényegesen kevesebbe kerül, mintha ki kéne fizetni a teljes licencet, ráadásul részletekben fizeted havonta, azonkívül mindig a legfrissebb szoftverrel dolgozhatsz, sosem avul el.

A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

(#17590) trisztan94 válasza BonFire (#17589) üzenetére


trisztan94
őstag

Van amúgy még lehetőség CC előfizetés nélküli PS licenszet venni az Adobe-tól?

https://heureka-kreativ.hu

(#17591) BonFire válasza trisztan94 (#17590) üzenetére


BonFire
veterán

Én azt nem tudnám neked megmondani, ugyanis nincs nem vagyok CC-s. Számomra nincs benne újdonság, amiért megérné a felhőzést, így nem is követem a dolgokat. A Szoftver.hu pontos felvilágosítással tud szolgálni.

A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

(#17592) Schuby válasza trisztan94 (#17588) üzenetére


Schuby
aktív tag

Volt a CS2 nek free licence januárban akcióban, nem tudom működik e még.A 10 éves évfordulóra nyomták ki.

[ Szerkesztve ]

x230, N53SN, D7200, BV6000S

(#17593) Dluinet válasza Schuby (#17592) üzenetére


Dluinet
nagyúr

hát az nem free licence volt, a szoftver (CS2) megvétele nélkül nem használhatja legálisan

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#17594) ViZion válasza Schuby (#17592) üzenetére


ViZion
félisten

Kicsit félreértelmezték a népek, SOHA nem volt ingyen.

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#17595) Jinxb1rd


Jinxb1rd
addikt

Ez a myrad pro tényleg jó betű, most már én is ezt fogom használni :D

We are only Stardust...

(#17596) Schuby válasza ViZion (#17594) üzenetére


Schuby
aktív tag

rendben, akkor hogy nevezzük azt amikor az adobe oldalára ki volt rakva a cs2 hoz egy kulcs amivel be lehetett aktiválni? mert még én is leszedtem holott sokkal újabbat használok.

x230, N53SN, D7200, BV6000S

(#17597) disco fever


disco fever
csendes tag

sziasztok!

kaptam egy képet, aminek egy része ki van takarva. viszont a windows intézőben - miniatűrként - a kitakarás nélkül mutatja az egész képet (win xp-t használok).
ez mitől van? illetve ki lehet valahogy bányászni a képet teljes méretben, kitakarás nélkül? mert így olyan, mintha a windows látná a módosítatlan fájlt, csak utólag teszi rá a kitakarást...

(#17598) Met válasza Schuby (#17596) üzenetére


Met
nagyúr

Azoknak lett kirakva akik LEGÁLISAN használnak CS2-t és azért lett az a kulcs kirakva mert azzal nincs online eredetvizsgálat (nem nézi a szerveren hogy legális a kulcs) mert leállították a CS2 szervereit.

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#17599) Schuby válasza Met (#17598) üzenetére


Schuby
aktív tag

Értem. Ebben az esetben én kérek elnézést, mert félreértelmeztem. Ha jól értelmezem ez azt jelenti hogy ha én vettem 10 évvel ezelőtt egy cs2-t és most fel akarom tenni az új gépemre, akkor azzal a kulccsal kell telepítenem, mivel a cs2 aktiváló szerverei nem élnek.

x230, N53SN, D7200, BV6000S

(#17600) ViZion válasza Schuby (#17599) üzenetére


ViZion
félisten

Pontosan. De visszakereshetsz, az adobe oldalt is linkeltük, amin le van írva részletesen minden, angolul. Soha nem volt ingyen egyik sem, nyugodj meg :DDD

disco fever: rakd fel a képet, mert lehet, h a hiba nálad van, de gyanítom a kép hibás, csak a thumbnail nem, ezért van a jelenség.

[ Szerkesztve ]

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Adobe Photoshop (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.