Hirdetés

2024. június 23., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  ZTE Blade - Archívum II. (téma lezárva)

Hozzászólások

(#27401) #19617792 válasza doncortio (#27400) üzenetére


#19617792
törölt tag

Régi, gen1-es ROM. Amúgy jó ROM volt.

(#27402) M0RGI válasza tpeti78 (#27389) üzenetére


M0RGI
őstag

Root: z4root_blade_perm_root_v2

Utána ROM manager, ami felteszi a telóval működő recoveryt.
Ha az nem jó, választatsz más verziót is.

(#27403) TRob1 válasza Monyos (#27393) üzenetére


TRob1
veterán

Én megrögzött CM használó vagyok :DDD (most a 116 van fenn), nemigazán találok hibákat (de majd mások mindjárt írnak :D ). Gps fixet fel kell tenni hozzá, ill. vannak akik a libaudio.so - t cserélik, és jobban bírja az akksi (ezt még nem próbáltam)

[ Szerkesztve ]

¤ R'n'R ¤

(#27404) w333 válasza szki (#27398) üzenetére


w333
félisten

Köszi megvan és ez a voda 2.2 -vel 256 ram lesz vagy 512 ? és nem találtam sehol leirást hogy kell ezt felrakni :(

iPhone 13 Pro Max & iPhone SE

(#27405) pista59 válasza barnam_ (#27390) üzenetére


pista59
senior tag

Én nem vettem észre, igaz, nem is voltam olyan helyen.

A győztes féreg irtó baktérium

(#27406) szki válasza w333 (#27404) üzenetére


szki
őstag

Leírást is találsz hozzá, ami a linkelt oldalról elérhető.
Tudtommal: Ha most a Voda miatt 256 MB a ram, akkor marad annyi. Ha már 512 mb, akkor az is marad 512. Lehet bűvészkedni, hogy előbb 512-esíted a ramot (találsz leírást hozzá), és utána fel a gyári Voda 2.2 rom. De állítólag ennek nyoma maradhat valamilyen log-ban. De nem tudom érdekli-e a Voda szervizt egy esetleges későbbi szervizeléskor.

(#27390) Aggregátor: én is észrevettem, de eddig nem volt zavaró. Mintha csak GSM vételnél lenne gyengébb, de adatnál nem.

[ Szerkesztve ]

(#27407) w333 válasza szki (#27406) üzenetére


w333
félisten

Telefon kereskedőtöl vettem függetlenitve a telefont, nem tudom hogy előtte milyen függő volt , csak annyit hogy 2.1 update1 van most rajta és a gyári 2.2 szeretném felrakni ugy hogy független maradjon vagy vodafon-os :R vigyem be egy telefonos-hoz hogy tegye rá a 2.2 gyári-t vagy mit csináljak ?

[ Szerkesztve ]

iPhone 13 Pro Max & iPhone SE

(#27408) doncortio válasza #19617792 (#27401) üzenetére


doncortio
senior tag

Szerintem inkább rakok fel Jellyfisht egy Gen1-esre mint rizikóztassam a Gen2-t :K

Isten veled Steve, nyugodj békében!

(#27409) kelzsoca válasza doncortio (#27408) üzenetére


kelzsoca
félisten

Gondolom nem probléma hogy az egy régi rom "csalás" svéd romot keress, frissebb és stabilabb működésű mint bármelyik zseléhal.

(#27396) FoBCRaistlin

~421MB lesz a teljes elérhető rendszermemória.

Nálam most a szabad ~264mb, a használt ~157mb

(#27391) doncortio

Akkor érthetően:

A rom csere pont olyan, mint amikor PC-re felteszel egy windows-t
A gen1-gen2 update pedig olyan mint amikor frissíted az alaplapod BIOS-át.

[ Szerkesztve ]

(#27410) szki válasza w333 (#27407) üzenetére


szki
őstag

Hazánkban forgalmazott Blade készülékeknél függetleníteni csakis a szolgáltató tud Sim-Lock feloldó kóddal. Egy Blade így kb 50-55eFt-ba kerül (kisker ár+SL feloldás). Gondolom nem így, és ennyiért vetted:) Mennyi garit kaptál rá? Gondolom Vodás gari papírja van?
Szóval Dragon1993 is írta mi a teendő. Megoldható minden.

(#27411) konikan válasza kelzsoca (#27409) üzenetére


konikan
aktív tag

Kedves mester, haladt valamit a Sweet Dreams 3-hoz való facebook sync-el? :B

"-De engem szeretnek!" ..."-Az nem feltétel"

(#27412) doncortio válasza kelzsoca (#27409) üzenetére


doncortio
senior tag

Neked van? Abban lehet procit húzni?
Szki: T-nél 43 függetlenül :K

Isten veled Steve, nyugodj békében!

(#27413) w333 válasza szki (#27410) üzenetére


w333
félisten

Kereskedőtől vettem 25 ezer és tőlük kaptam 1 hó garit :) Nem tudom hogy előtte milyen függő volt az is lehet hogy független nem tudom mert voda kártyával használom és 512 ram van :)

[ Szerkesztve ]

iPhone 13 Pro Max & iPhone SE

(#27414) kelzsoca válasza doncortio (#27412) üzenetére


kelzsoca
félisten

[link]

Húzható-nyúzható :)

(#27411) konikan

Nem volt még rá időm...

(#27413) w333

A kereskedő beütötte az NCK kódot, és ezért lett független, vagy már így vette be valakitől.

[ Szerkesztve ]

(#27415) szki válasza doncortio (#27412) üzenetére


szki
őstag

"T-nél 43 függetlenül "
Ja a WebShopon meg 40.841,-Ft DOMINO-ban.
Az apróbetűs részt is olvastad, hogy csak T simet eszik meg? Dolgoztam T-s értékesítőként éveket. Tudom, hogy a SL feloldás kb +10eFt!

#27413) w333: na igen. Akkor az nem független a szó hivatalos értelmében...
1 hó gari egy ilyen készüléknél nudli. Gyárilag 2 év jár hozzá...

#27417) w333: úgyanúgy

[ Szerkesztve ]

(#27416) Badboys válasza FoBCRaistlin (#27396) üzenetére


Badboys
őstag

Azért bátorkodtam le írni mert az ügyfél szolgálatos tyúk ezt mondta állítólagos szerviz illetékesek megkérdezése után.Én már nem hiszek senkinek mivel 1 hónapja hitegetnek.

(#27417) w333 válasza szki (#27415) üzenetére


w333
félisten

És a független zte-t hogy lehet akkor frissiteni ? vagy akkor nincs független Blade ?

[ Szerkesztve ]

iPhone 13 Pro Max & iPhone SE

(#27418) FoBCRaistlin válasza Badboys (#27416) üzenetére


FoBCRaistlin
őstag

Bocsi, ha félreérthető volt, nem Téged kérdőjeleztelek meg, hanem az infót amit kaptál. :R
egyik helyen következő hetet mondanak, ami már csak pár nap, a másik helyen meg 2-3 hetet és mind2 infó "szervizesektől" jön.
Én is csak várok

erre valaki? :ha végre megkapjuk a frissítést, akkor a jelenleg elérhető 162,5Mb-ból mennyi lesz mint max elérhető hely?

Tuning szempontjából fontos, hogy "hány Mhz hideg van éppen" T56 - www.pcvizhutes.hu WOT: RaistlinX

(#27419) doncortio válasza kelzsoca (#27414) üzenetére


doncortio
senior tag

Nagyon helyes:K
Egyébként milyen a Gingerbeard téma? Rootolva van?

Szki: a listaár akkor micsoda (webshop, legalul)? azok elvileg független készülékek (mások is mondták már, hogy webshopból rendelték listaáron és függetlent kaptak)

[ Szerkesztve ]

Isten veled Steve, nyugodj békében!

(#27420) w333


w333
félisten

Nem értem én ezt akkor miért nincs egy gyári android alkalmazás amivel lehet frissiteni 2.2-re ?

iPhone 13 Pro Max & iPhone SE

(#27421) doncortio válasza w333 (#27420) üzenetére


doncortio
senior tag

Mert mondjuk nem a Google, nem az Android Technologies és nem az OHA feladata frisítgetni a telefonokon lévő rendszereket, ez a gyártók feladata

Isten veled Steve, nyugodj békében!

(#27422) w333 válasza doncortio (#27421) üzenetére


w333
félisten

És a gyártónak miért nincs ilyen alkalmazása ?

iPhone 13 Pro Max & iPhone SE

(#27423) szki válasza doncortio (#27419) üzenetére


szki
őstag

Hm. Nem függetlent kaptak listaáron, hanem olyat, mely csak T-s sim-et eszik meg. Hogy aztán romoltak egyet és mégis más simet is megeszik az más kérdés.

(#27424) doncortio válasza w333 (#27422) üzenetére


doncortio
senior tag

Mert a ZTE nem az a tipikus gyártó aki annyira törődik a frissítgetésekkel, ezt a szolgáltatókra hárítják:K (elvileg)

Szki: akkor Domino kártya nélkül drágább mint Domino kártyával? :N

[ Szerkesztve ]

Isten veled Steve, nyugodj békében!

(#27425) tpeti78


tpeti78
senior tag

Valaki tudna nekem egy működő linket adni a z4root-hoz? Ezen valamiért elindul a letöltés, de a NOD rinyál érte valamiért, megszakad a letöltés....[link]

Valamint az lenne még a kérdésem, hogy a ROM Manager-el melyik recoveryt töltsem le GEN2-es vodás pengére, illetve hogy ux1 lámer romja jó lesz hozzá? :)

szerk.: Ja, még valami....Megoldható úgy az egész folyamat, hogy a z4root.apk-t, és a romot is az én kártyámra dobom fel, és amikor nálam lesz a telefon (a vodás), akkor belerakom az én memkarimat, és erről csinálom a rom telepítést?

[ Szerkesztve ]

Galaxy Tab2 CM. 4.2.2

(#27426) raven12


raven12
senior tag

Hello!

Most vettem meg első Blade-m.
Hogy tudnám csatlakoztatni a géphez? Találtam leírásokat meg driverpackokat, amik azt írják hogy először csak simán csatlakoztasd és telepítsd fel elérési útvonallal, ez megvolt. Másodszorra viszont úgy kell elindítani, hogy tartom a hangerő fel gombot és úgy kapcsolom be, és ilyenkor elvileg nem megy a zöld android figuránál tovább, de én bármit csinálok, nekem elindul rendesen, pedig nyomom a gombot mint őrült...
Most mi lehet a gond?

(#27427) w333


w333
félisten

És mennyire biztonságos a 2.2 felrakni ?

iPhone 13 Pro Max & iPhone SE

(#27428) szki válasza doncortio (#27424) üzenetére


szki
őstag

Az árakkal ne foglalkozz! Persze, hogy a listásnál olcsóbb a Dominos, mert az későbbiekre plusz bevételt hoz, és ezért kedvezményezik A listadíjas készülék bizony szolgáltató függő, és Sim Lock van benne.
Cikkszám: ZTE Blade/SL telefon+tart., fekete

[ Szerkesztve ]

(#27429) dragon1993 válasza w333 (#27427) üzenetére


dragon1993
őstag

Gen2-esítés nem éppen a biztonságos dolgok közé tartozik ,de ha mindent jól csinálsz akkor 98% , hogy minden jó lesz , ui ha eredeti vodás romot akarsz használni (és ebből készült átiratot) akkor hagyd meg a gyári particiós kiosztást.

[ Szerkesztve ]

(#27430) kelzsoca válasza FoBCRaistlin (#27418) üzenetére


kelzsoca
félisten

erre valaki? :ha végre megkapjuk a frissítést, akkor a jelenleg elérhető 162,5Mb-ból mennyi lesz mint max elérhető hely?

Már leírtam... :)

(#27425) tpeti78

google: oneclickrecovery

(#27419) doncortio

Nem igazán értem a kérdést.

A Gingerbread egy OS, és nem téma.

Az összes custom rom rootolt.

[ Szerkesztve ]

(#27431) w333


w333
félisten

Most melyik rom a legstabilabb és leggyorsabb amit érdemes telepiteni 2.1 -re ?

iPhone 13 Pro Max & iPhone SE

(#27432) FoBCRaistlin válasza kelzsoca (#27430) üzenetére


FoBCRaistlin
őstag

Sajnos még csak elég kevés a "tudásom" a témában, de nekem az jött le, hogy ha esetleg meglesz a frissítés, akkor sem lesz több a helyem, hacsak nem lesz átparticionálva.
Viszont ha át lesz, az akkor már garivesztéssel fog járni? :U

Tuning szempontjából fontos, hogy "hány Mhz hideg van éppen" T56 - www.pcvizhutes.hu WOT: RaistlinX

(#27433) #19617792 válasza raven12 (#27426) üzenetére


#19617792
törölt tag

"Másodszorra viszont úgy kell elindítani, hogy tartom a hangerő fel gombot és úgy kapcsolom be, és ilyenkor elvileg nem megy a zöld android figuránál tovább, de én bármit csinálok, nekem elindul rendesen, pedig nyomom a gombot mint őrült..."

Mert az új gen2-es Bladeken alapból nem elérhető a fastboot mód, mert ahhoz aktívnak kéne lennie a hangerő-fel gombnak. Rengeteg leírás rettenetesen elavult (kukába való), fel kéne pofozni az első hszt az aktuális infókkal... lehet nekilátok.

w333: Nincs gyárilag független Blade, ha egy Blade függetlenül lett vásárolva, akkor azt már korábban függetlenítette valaki (sufnigsm), arra is fel lehet rakni a frissítést, ahhoz a szolgáltatóhoz tartozót, amelyiké volt a készülék függetlenítés előtt.

Ha gen1-es a telefonod, akkor svéd ROM-ot tegyél fel.

(#27434) ux1


ux1
addikt

Játszadozni való a hétvégére:

GingerBeer_r9

MD5: e129068d668f34a04804af2ce6f0f3b4

mirror

-=[ 乂丨卂ㄖ爪丨 ]=-= [ 卩ㄖ匚ㄖ 千1 ]=-

(#27435) konikan válasza ux1 (#27434) üzenetére


konikan
aktív tag

ZTE Dialer + csoportok +Engine MOD
Facebook sync van benne? :DDD

[ Szerkesztve ]

"-De engem szeretnek!" ..."-Az nem feltétel"

(#27436) kelzsoca válasza FoBCRaistlin (#27432) üzenetére


kelzsoca
félisten

Ne keverjük a RAM-ot a ROM-al :)

A vodásoknak most felezett RAM van, tehát a programok futtatásához csak fele annyi memóriájuk van.

A ROM-hoz tartozik a partícionálás, a partíciók újrafelosztása kockázatos művelet, de megoldható.

(#27437) doncortio válasza kelzsoca (#27430) üzenetére


doncortio
senior tag

"- Gingerbread téma erősen módosítva és beépítve" <- ezt te írtad le a Swedish Springsedhez, felülről a 11. sor.

És még egy láma kérdés: van az a Liveháttér amiben pár ringatózó fűszál van. Ennél az égbolt alkalmazkodik a helyi időhöz vagy van külön Night verzió?

[ Szerkesztve ]

Isten veled Steve, nyugodj békében!

(#27438) dragon1993 válasza w333 (#27431) üzenetére


dragon1993
őstag

Nem 2.1-re hanem gen1-re még régebben álltalam linkelt svéd rls 4.

Google +-ban ,hogyan tudom egy weblapnak csoportot csinálni ?

(#27441) xlife11

Ha tönkremegy a teló az vajon kit fog hibáztatni szerintem persze ,hogy a leírás készítőjét.

(#27443)

ha megszereznék az nagy lökést adna a cm csapatnak is és igen akkor lenne oc.

[ Szerkesztve ]

(#27439) kelzsoca válasza doncortio (#27437) üzenetére


kelzsoca
félisten

Jah igen, a 2.3-as Gingerbread rom témája lett portolva :)

(#27440) doncortio válasza kelzsoca (#27439) üzenetére


doncortio
senior tag

Na, látom leesett, erről írj egy verset, hogy ez mit jelent:K
Sweet Deams-et nincs kedved Gen1-re is megycsinálni? :B Bár lehet feleslegesen kérdem, mert 50%, hogy Gen2-est veszek:K

Apropó veszek: használt Blade vételekor mire ügyeljek :F

[ Szerkesztve ]

Isten veled Steve, nyugodj békében!

(#27441) xlife11


xlife11
senior tag

Nos, tegnap nekiálltam a 'hudenehéz' Gen2re frissítésnek.Olvastam a fórumot, mindenki itt vészmadárkodik, hogy jajjistenem TPT , jajjdeveszélyes, ki se próbáld.Ennek ellenére ROM cserével együtt fél óra alatt fenntvolt a nightly 116, működik is, nemtudom miért kell itt beállítani a dolgokat olyan nehéznek, egy átlag júzer is lazán ért ennyit a géphez, és a telefonhoz is.Vagy itt mindenki túlképzett android hekkercsávó mi?

(#27442) ux1 válasza doncortio (#27437) üzenetére


ux1
addikt

Ugye ugye... nem értjük mert az SS-> FROYO ROM ( OS ) és a téma hozzá az Gingerbread volt.

Az új ROM-ok (2.3.4) az már Gingerbread ( OS )

(#27443) kungzi

Ahhoz elég a kernelforrás... Van is ilyen a CM7-é :D

[ Szerkesztve ]

-=[ 乂丨卂ㄖ爪丨 ]=-= [ 卩ㄖ匚ㄖ 千1 ]=-

(#27443) kungzi


kungzi
veterán

kelzsoca

érdekelne engem egy dolog. ha mondjuk valaki megszerezné a hivatalos 2.3.4 gyári rom forrását, akkor ő azt tudná úgy módosítani, hogy lehessen OC a romban?

vagy hogy tudták megoldani a 2.2-nél az OC-t?

(#27444) doncortio válasza xlife11 (#27441) üzenetére


doncortio
senior tag

Csak felhívják a figyelmed, hogy nem veszélytelen és gondolom nem alaptalanul :U Tutira gyártottak már ők is egy-két féltéglát.

Isten veled Steve, nyugodj békében!

(#27445) #19617792 válasza kungzi (#27443) üzenetére


#19617792
törölt tag

erős C/C++-s tudás kell hozzá, hogy lehessen átírni egy kernel, de igen, ha megvan a forrás, akkor átírható úgy a kernel, hogy legyen OC. ugyanígy oldották meg 2.2-nél az OC-t, csak ott már adott a kernel forráskódja.

(#27446) sto1911 válasza xlife11 (#27441) üzenetére


sto1911
veterán

Mert ha nem allitana be neheznek az ember, akkor a sok kis magat hekkernek kepzelo, amde a cmd-t meg nem talalo ^#&@#&@ nekiesne, mint tot a kocsmaajtonak, aztan lehetne kukaba dobni a telot, mert mondjuk elfelejtett valamit megcsinalni, ami amugy le volt irva szepen... Csak azert.

(#27447) FoBCRaistlin válasza kelzsoca (#27436) üzenetére


FoBCRaistlin
őstag

Opplá, akkor most kicsit megvilágosodtam.
Lehet, hogy félreolvastam, de azt hittem mind2 memót érinti a felezős gond.
Ha neki akarok állni újra felosztani a ROM-ot, akkor a gari pápá? Vagy esetleg egy vissza partícionálással megoldódik? :R

Tuning szempontjából fontos, hogy "hány Mhz hideg van éppen" T56 - www.pcvizhutes.hu WOT: RaistlinX

(#27448) kungzi válasza #19617792 (#27445) üzenetére


kungzi
veterán

remélem minél hamarabb meglesz a forrás :DDD

(#27449) mira72 válasza kungzi (#27448) üzenetére


mira72
őstag

édesálmok baszott gyors OC. nélkül is... látszik hogy nem kukázott darab....
de ha oc-s 2.3 kell, akkor 2fejet tegyél fel... bár stabilitásba nekem a S.D. sokkal jobban bejön....

[ Szerkesztve ]

MB PRO, M Defy , meg soksok kütyü-mütyü :)

(#27450) barnam_ válasza szki (#27406) üzenetére


barnam_
nagyúr

Igen, Edge/3G ugyanúgy megy. Csak fura hogy míg korábban 2G-n is szinte max térerő volt, most gyakran nem talál hálózatot :F

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  ZTE Blade - Archívum II. (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.