Hirdetés

2024. június 20., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  ZTE Blade - Archívum II. (téma lezárva)

Hozzászólások

(#26151) HIROdj


HIROdj
tag

helló
az uj cm ek felmennek 2mb chache-ra?

(#26152) Keeperv85 válasza HIROdj (#26151) üzenetére


Keeperv85
nagyúr

Felmennek. Én is azon használom/használnám őket...

(#26153) #19617792 válasza ux1 (#26147) üzenetére


#19617792
törölt tag

Jah. :DDD Ezt még valamikor az őskorban használtuk, 2.1-en. :DDD

(#26154) TRob1 válasza Tonchi (#26137) üzenetére


TRob1
veterán

Nem vagyok harcias kedvemben, csak kib. unom a sok mellébeszélést már:

1.nagy ritkán előfordulhat. Habár mióta használom a fixet is, tényleg alig (Pl. tegnap is ládáztam egyet, egyszer se, azaz 1xse indult újra, pedig sűrű erdő, sokszor el is veszítette a jelet, és többször is kikapcsoltam a képernyőt, és ment a zsebbe a tel)
2.ne fogyasszon már feleslegesen (ha meg használom, pl. töltök át vmi, akkor ha kikapcsol a képernyő, wifi akkor is marad)
3.sose láttam ilyet
4.ilyet se láttam még soha
5.ilyet meg végképp nem

Vagyis a te általad vélt "sok apró hiba" lehet hogy nem is valós??? Mikor láttál utoljára cm-et? 56-ban?

(#26135) EarL 007: Te erre alapozod azt az állításod hogy "sokkal stabilabb" ??? Hogy nálad néha előfordult reboot, valamikor a múltban? haha

szerk: Milyen nyelvváltás? Hányszor váltasz nyelvet egy romon?

[ Szerkesztve ]

¤ R'n'R ¤

(#26155) Bozek válasza Tonchi (#26137) üzenetére


Bozek
nagyúr

1. Egyszer fordult elő velem eddig...
2. Ha alszok, nem NET-ezeket. :) Ha meg kell, mert mondjuk az MSN fut a háttérben, akkor Advanced WiFi Lock.
3-5. Ilyenek nálam nem voltak...

(#26156) #19617792 válasza TRob1 (#26154) üzenetére


#19617792
törölt tag

Reboot még véletlenül sem fordulhat elő, ha 1x random előfordul, onnantól kezdve nem tartom stabilnak.

1. ha fix kell hozzá, hogy ne rebootoljon, akkor az már kapásból hiba.
2. ha beállítom, hogy sleepkor is maradjon a wifi és nem teszi, akkor az hiba, mert nem működik úgy, ahogy kéne. ez hiba. Ez nem "ne fogyasszon már feleslegesen" kérdés, hanem beállításnak megfelelően működjön.
3. te nem, de mások már jópárszor.
4. ritka hiba.
5. egy barátomnak is Blade van, neki a CM7 (régiek is újak is) a hosszú hívások alatt adta meg magát.

Egyébként olvasgasd a changelogot elég sok bugfix van... egy community fejlesztésű szoftver sosem lesz olyan stabil, mint egy gyártó által készített.

Nyelvváltás: ha valakinek odaadom megmutatni, rögvest azt kérdezik, hogy nem tud magyarul? Ezzel már ki is váltották a nyelvváltást...

[ Szerkesztve ]

(#26157) apeelme


apeelme
addikt

itt "veszekedtek" ahelyett hogy belinkelné vki:

CM7 Issues

(#26158) Oldbiggy


Oldbiggy
tag

Sziasztok. Azt hogyan tudnám megoldani, hogy fülhallgatóval zenehallgatás közben a bejövő hívás a fülhallgatón szólaljon meg.Most a zene elhallgat, de a csengőhang csak a telon szól.
Köszi előre is. Oldbiggy

[ Szerkesztve ]

Zavard össze a világot, mosolyogjál hétfőn..

(#26159) agressor12 válasza kungzi (#26141) üzenetére


agressor12
senior tag

Sehol nem láttam még ilyen eladó dock-ot Blade-hez. :(

Dock

[ Szerkesztve ]

(#26160) Tonchi válasza TRob1 (#26154) üzenetére


Tonchi
aktív tag

Nem nagyon érdekel mit láttál-mit nem, nekem ezek a tapasztalataim...

(#26161) TRob1 válasza #19617792 (#26156) üzenetére


TRob1
veterán

Aham, ezt asszem te írtad: "most feltettem a b6-ot, benne volt alapból a Street, amit ritkán, de használok, erre nem jelenik meg a Launcher" --> Atomstabil

Legalább 40-45 verzió óta használom folyamat a CM-et, és érdekes módon nem találkozom a te (és mások által már jópárszor) tapasztalt hibákkal (kivéve nagyritkán gps reboot, de arról már fentebb/lentebb írtam).

És azért ugye lehetett olvasni másoktól is ezt-azt (nem csak jót) ezekről a romokról...

(#26160) Tonchi: Ez igen, ez komoly válasz, habár nem is vártam többet a kamu hibáidra. Ugye ha nem mindenkinél jelentkeznek ezek a "hibák", akkor az nem feltétlenül Rom hiba, mint már annyiszor bebizonyosodott itt a fórumon. Nem volt 1 se olyan Rom (gyárit is beleértve), ami mindenkinél hibátlanul tette volna a dolgát (és elég régóta követem a fórumot, hidd el)

[ Szerkesztve ]

¤ R'n'R ¤

(#26162) warezxts


warezxts
senior tag

Kelzsoca vagy valaki aki a SDII-t hasznalja....
felraktam a circle battery kinezetet es a szines menut, igy eltunt a CRT off animaciom :(
illetve a menuben a hazikot hogy lehet kivenni, mert nincs beallitasa a launchernek?
Meg abba kavart bele, ha hosszan nyomom a bekapcsologombot, nem a menu jon elo, hanem reseteli a telefont

[ Szerkesztve ]

(#26163) #19617792 válasza TRob1 (#26161) üzenetére


#19617792
törölt tag

ez ált. resigning hiba, volt, amikor ezért nem ment a GSF ROM-on a ZTE-s task manager, egyébként nem atomstabil, csak stabilabb, mint a CM.

Attól, hogy te nem találkoztál még vele, mások nem egyszer. Ahogyan én is...

(#26162) warezxts: A CRT anim a frameworkben van, a launcherben a házikót nem tudod kivenni, csak másik Launcher tudja ezt.

"Ugye ha nem mindenkinél jelentkeznek ezek a "hibák", akkor az nem feltétlenül Rom hiba"

Ha ezzel akartál user errorra mutatni, akkor elég gyengére sikeredett, egyébként szerintem Tonchi egy kicsit jobban ért hozzá, mint te...

[ Szerkesztve ]

(#26164) kelzsoca válasza warezxts (#26162) üzenetére


kelzsoca
félisten

Nem megmondtam hogy ez lesz a vége :DDD

Ha esetleg nem cserélgeted a rom dolgait, vagy csak arra ami direkt a romhoz készül, ilyen problémák nagy valószínűséggel nem lettek volna ;)

(#26163) EarL 007

A CRT anim a frameworkben van

Csak egy kis része van ott, a többi a framework.jar és az android.policy.jar fájlban lapul :D

Persze ha másik framework kerül bele a romba, ami nem tartalmazza a megfelelő módosításokat, borulnak ezek a dolgok.

[ Szerkesztve ]

(#26165) Tonchi válasza #19617792 (#26163) üzenetére


Tonchi
aktív tag

Csak egy megjegyzés: random reboot-ot elég nehéz összehozni user errorból :)

"Ha ezzel akartál user errorra mutatni, akkor elég gyengére sikeredett, egyébként szerintem Tonchi egy kicsit jobban ért hozzá, mint te..."
A mondat második fele nem biztos hogy igaz...

[ Szerkesztve ]

(#26167) warezxts válasza kelzsoca (#26164) üzenetére


warezxts
senior tag

nembaj, akkor ujratenni, nempiszkalni :P

(#26168) dragon1993 válasza warezxts (#26162) üzenetére


dragon1993
őstag

(#26169) #19617792 válasza kelzsoca (#26164) üzenetére


#19617792
törölt tag

De akkor is benne van, mégha csak kis része is. :P

(#26170) kelzsoca válasza warezxts (#26167) üzenetére


kelzsoca
félisten

A színes settings-et beteheted, azzal még olyan problémát nem csinálsz :)

(#26169) EarL 007

Persze, csak kicsit kiegészítettem, még mielőtt valaki azt gondolná, csak ennyiből áll a cucc :N

[ Szerkesztve ]

(#26171) konikan válasza kelzsoca (#26170) üzenetére


konikan
aktív tag

Sweet Dreams 2-ben lévő facebook sync hiányára lesz valami gyógyír mostanában mester? :R

"-De engem szeretnek!" ..."-Az nem feltétel"

(#26172) TRob1 válasza Tonchi (#26165) üzenetére


TRob1
veterán

Ki említett random rebootot (volt ott más "hibákról" is szó) És ha valami Hiba, akkor az Mindenkinél Hiba!

(#26163) EarL 007: egyébként szerintem Tonchi egy kicsit jobban ért hozzá, mint te...

Egyébként szerintem Tonchi egy kicsit jobban közel áll a szívedhez, mint én... ;) (hozzáértésről senki nem beszélt semmit, ennyiből mondhattad volna hogy a Te apukád erősebb mint az enyém. De ugye ez a mondatod tisztába tette, hogy kivel is kezdtem el "beszélgetni") --> És ezzel zárnám is ezt az értelmetlen vitát (mint már sokan megmondták, mindenki használ amit akar. De azt akkor se szeretem, ha vki valótlant állít, mert nála jelentkezik ez vagy az, miközben sokmindenkinél meg nem. Vége)

[ Szerkesztve ]

¤ R'n'R ¤

(#26173) Tonchi válasza TRob1 (#26172) üzenetére


Tonchi
aktív tag

Vége, ez van :K

(#26174) EarL 007
Ezt bóknak vettem :D

[ Szerkesztve ]

(#26174) #19617792 válasza TRob1 (#26172) üzenetére


#19617792
törölt tag

"Egyébként szerintem Tonchi egy kicsit jobban közel áll a szívedhez, mint én... "

Hogy ezt miből vetted ki nem tudom. :Đ Eddig még egy munkáját sem használtam, mert még nem volt hozzá kedvem. :Đ

(#26175) atillaahun


atillaahun
veterán

(#26051) Fityusz
Ez biza egy nagyon hasznos opció. Nálam most SDII alatt a Sound settings > Turn to forbid phone ring-el állítható.
(Némításról van egyébként szó képernyővel lefelé fordításra.)

(#26114) makraipeter1
ADW EX-et, Launcher Pro Plus-t, Go Launcher-t, és ha lehet mindegyiken próbáld már ki egy teljes képernyős widget scrollozását, melyik hogy bírja.

(#26120) G^zC^mp€r
Task killer szerintem is felejtős, legalábbis 2.1 után, meg főleg 512 MB RAM-mal. Nálam az elérhető ~400 MB-ból legalább 150-200 minden rom alatt szabad volt eddig bárhogy nyúztam őket.
Ha valamelyik program elszabadul pörgeti a procit, és zabálja az akksit, akkor rendszerfolyamat esetén romcsere ajánlott, felhasználói programnál meg uninstall vagy konfig ellenőrzés.

[ Szerkesztve ]

(#26176) TRob1 válasza makraipeter1 (#26114) üzenetére


TRob1
veterán

GoLauncherEx-ben a Haladó beállításokban kapcsold ki a legfelsőt (magas minőségű megjelenítés) --> Nálam eléggé megdobta a sebességet (ellenben nem vettem észre minőségkülönbséget, persze lehet csak öreg vagyok már, és nem jól látok)

¤ R'n'R ¤

(#26177) MxM19


MxM19
aktív tag

Szerintem itt nem a hozzáértésről van szó hanem hogy ki mit tapasztalt a rom használata során.
Én eddig amit tényleg próbáltam több napon keresztül az a:100 Jubileum.CM7.1,SweetDreams1,2. (meg felraktam érdekességképpen a Twoface 3 at)
CM eknél nekem semmi bajom nem volt.Kivéve hogy valamelyiknél ténylegesen rácsatlakoztattam a telót a gépre és rámentem az állapotsoron az usb csatlakoztatására és kilépett belőle.(Meg akkor voltak nagy gondok:FC meg különböző hibajelenségek ha szarul tette fel a romot vagy én nem csináltam meg mindent amit kellett.Rom újrarakása segített rajta.) Meg hogy wifit eldobta.Meg az aksi kevesebb ideig bírta....+Beállításoknál való görgetés akadt.
SweetDreams2 mindenben stabilabb.Eddig nem volt semmi baja.És most pár nap után az aksi is jobban bírja tényleg.:)

KERESEK ZTE BLADE ELŐLAPOT OLCSÓN!!!!!Vagy olyan illetőt aki T-mobilnál dolgozik,stb...

(#26178) Pumika1975 válasza api29 (#26166) üzenetére


Pumika1975
senior tag

nagyon jó a nagyon színes témád, az animációja meg fergeteges! gratula!
köszönöm a munkád! ( mielött valaki azt gondolná, nem vagyok meleg:D

win 10, ....múkodj!

(#26179) Simba86 válasza kungzi (#26141) üzenetére


Simba86
senior tag

kipróbáltam, tényleg működik :)

igaz én NES emulátorral teszteltem, de ott a multitouch nem működött

Siemens C35-> Siemens MT50-> Motorola E398-> SE K750i-> Nokia 6220 Classic-> ZTE Blade-> SE Xperia Mini Pro-> Samsung Galaxy S Advance -> Sony Xperia SP -> Huawei P8 Lite -> Xiaomi Redmi Note 4 -> Xiaomi Redmi Note 6 Pro ->Xiaomi Redmi Note 9 -> Xiaomi Redmi Note 11

(#26180) RockHaRD válasza atillaahun (#26175) üzenetére


RockHaRD
addikt

ez az én saját mániám, h a háttérben ne fusson semmi amit nem használok. Pl ne fusson már 5 játék ha csak 1-gyel játszik az ember... iPadnál is ez volt, ott is mindig kilőttem minden fölösleges progit, amit éppen nem használtam, pedig ott aztán a multitasking tényleg sehogysem fektette meg a készüléket :P

(#26181) szezso15


szezso15
addikt

Akit érdekel, megoldottam a NebuDroid problémáját, tökéletesen műxik!
Gáz, fék, váltás :C

[ Szerkesztve ]

*Hajrá Loki!* i15+

(#26182) MxM19 válasza makraipeter1 (#26114) üzenetére


MxM19
aktív tag

Launcher Pro Plus(ez lesz a legjobb szerintem)
ADWEX
Go launcherEX
És tedd úgy hogy legyen benne Power AMP Large!! Widget.+1Facebook widget.Így nézd meg.Majd ki derül mi az igazság.xDDDDDD

KERESEK ZTE BLADE ELŐLAPOT OLCSÓN!!!!!Vagy olyan illetőt aki T-mobilnál dolgozik,stb...

(#26183) xlife11


xlife11
senior tag

Üdv mindenkinek!Gen1-es Bladet használok, most SS3 van fennt, viszont váltani szeretnék, és az lenne a kérdésem hogy van e még újabb ROM Gen1re, ami jobb ennél?

(#26184) RockHaRD


RockHaRD
addikt

EZ használ vmit a Blade-nek? Rászorul egyáltalán? Csak abból indulok ki, hogy haverom Galaxy S-én katasztrófa a GPS... iGo-t használ, de ugyebár az alapból laggol, de mikor feltette a Sygicot, akkor is sz.r volt, mivel gyönyörű, meg folyékony, de a jel volt gyenge... 3g-vel együtt is alig talál néha jelet, és összességében sz.r az egész nála. Ezért félek, h Blade-en sem lesz túl jó a gps (bár még nem próbáltam)

(#26185) kelzsoca válasza RockHaRD (#26180) üzenetére


kelzsoca
félisten

iPadnál is ez volt, ott is mindig kilőttem minden fölösleges progit, amit éppen nem használtam

Az Android az nem iOS, itt nem kell semmit sem kilőni, mert a háttérbe küldött alkalmazások futása fel van függesztve.

[ Szerkesztve ]

(#26186) hr2


hr2
őstag

Na, felment a Blade_Sweet_Dreams_II, kíváncsi leszek az akksira, jókat olvastam róla, csak amiatt cseréltem le CMN-et.
Azt megfigyeltem, hogy N88 az nagyon jól bírta az akksi, attól felfele meg már nem.

(#26187) MxM19 válasza hr2 (#26186) üzenetére


MxM19
aktív tag

Wipe Battery Stats meg volt?
Szerk:Akkor most csináld meg.
Én mindig rom telepítése előtt csinálom meg.Nálam most nagyon jó!

[ Szerkesztve ]

KERESEK ZTE BLADE ELŐLAPOT OLCSÓN!!!!!Vagy olyan illetőt aki T-mobilnál dolgozik,stb...

(#26188) infectedmann válasza xlife11 (#26183) üzenetére


infectedmann
őstag

Őt vagy őt ajánlom Gen1 -re. Döntsd el, hogy neked melyik a szimpatikusabb :)

[ Szerkesztve ]

(#26189) #19617792 válasza RockHaRD (#26184) üzenetére


#19617792
törölt tag

Az SGS-nek valóban gyenge a GPS-e, a Blade-é elég jó telefonhoz képest.

(#26187) MxM19: Ha ROM-ot cserél az is törlődik.

[ Szerkesztve ]

(#26190) hr2 válasza MxM19 (#26187) üzenetére


hr2
őstag

Mikor? Most, ROM felrakáskor? Nem.

Blade_Sweet_Dreams_II van neked is?

Kikapcsolva feltettem töltőre, ha feltöltött nyomok 1-et akkor.

[ Szerkesztve ]

(#26191) xlife11 válasza infectedmann (#26188) üzenetére


xlife11
senior tag

Köszi, holnap szerintem bepróbálom valamelyiket :)

(#26192) MxM19 válasza hr2 (#26190) üzenetére


MxM19
aktív tag

ja nekem is az van.

KERESEK ZTE BLADE ELŐLAPOT OLCSÓN!!!!!Vagy olyan illetőt aki T-mobilnál dolgozik,stb...

(#26193) RockHaRD válasza MxM19 (#26187) üzenetére


RockHaRD
addikt

erről a Wipe Battery Statsról én még nem is hallottam. SD2 van fent kb 2-3 napja.. maga a teló is asszem 4 napos csak. Van értelme akkor ennek? Jelenleg rohadt gyorsan merül nálam a teló -.-

(#26194) apeelme válasza MxM19 (#26187) üzenetére


apeelme
addikt

azt megtudnád mondani hogy ez a fájl hol található???

mert akkor baromságokat beszélsz hogy már fáj...

(#26195) kelzsoca válasza MxM19 (#26187) üzenetére


kelzsoca
félisten

Az a nagy titok egyébként, hogy MINDEN rom csere után törlődik a batterystat fájl, ugyanis a rom felrakásakor generálódik a fájl a data/system mappában.

(#26193) G^zC^mp€r

Legalább 3 teljes merülési-feltöltési ciklus kell, hogy az Android "megtanulja" helyesen kezelni az akksit.

Az hogy gyorsan merül nem meghatározható, mert mihez képest merül gyorsan, továbbá felhasználói igényektől, használattól is sokminden függ.

(#26196) hr2

Lehetőleg teljes lemerülés, és teljes feltöltés után lenne ideális töltőre tenni, nyilván ez nem mindig megoldható, ha nem cserélsz folyamatosan romokat, akkor érdemes "kalibrálni" az akksit, egyébként felesleges, hiszen mire beállna már újra romot cserélsz/cseréltek. :)

[ Szerkesztve ]

(#26196) hr2 válasza kelzsoca (#26195) üzenetére


hr2
őstag

Akkor most ne töröljem?
Mielőtt feltettem a Blade_Sweet_Dreams_II-őt, direkt feltöltöttem teljesen 100%-ra, miután felment a Rom 90%-ot mutatott, ezért raktam most fel töltőre.

Hát, ja, az biztos, hogy a héten tán 1 nap volt mikor nem teszteltem valami ROM-ot.(akkor ittam) :))
Akkor kalibrálás lessz belőle.

[ Szerkesztve ]

(#26197) MxM19


MxM19
aktív tag

OK.:)
Én mindig így szoktam.
Nekem jó a teló és nem merül.
Akinek meg szar ott biztos nem ezt kell csinálni amit írtam.

KERESEK ZTE BLADE ELŐLAPOT OLCSÓN!!!!!Vagy olyan illetőt aki T-mobilnál dolgozik,stb...

(#26198) atillaahun válasza MxM19 (#26177) üzenetére


atillaahun
veterán

Ez most nem kifejezetten neked szól, csak a te hozzászólásod kapcsán reagálnék én is a témára.
Szerintem nagyon egyszerűen meg lett már többször is magyarázva, hogy ha valakinek (nem) jelentkezik egy hiba ami másnak nem(/igen), akkor az nem feltétlen azért van mert hülye/hazudik/rosszul lát/stb... hanem szimplán az alkatrészek szórása miatt.
Nem egy helyen olvastam már, hogy valaki 2 saját zsírúj Bladere rakott fel ugyanolyan romot, ugyanolyan programokkal, és nem értette hogy lehet, hogy az egyiken jelentkezik egy hiba a másikon meg nem. Pedig egyszerű.
Több értelme lenne szidni érte a kínaiakat mint egymást, dehát mégis harmincnyócezerért adták ezt a szutykot.

Annak ellenére, hogy az SD I. sokaknak csodált művelt az akksi idejével, nálam 20 óra alatt lemerül az asztalon fekve kikapcsolt képernyővel.
3 különböző programmal monitorozom a létező összes alkalmazást meg rendszerfolyamatot lassan egy hete, és nem jövök rá mi baja van.
Úgyhogy mára megérett az SD II. telepítése.

(#26180) G^zC^mp€r
Ahogy közben már kelzsoca is megírta, a futó programokat nem kell szó szerint venni, mert ha jól tudom 4 állapotuk van, amiből csak az első jelenti azt, hogy éppen erőforrásokat használnak fel a működéshez.
Igazából annál jobb minél kevesebb RAM áll rendelkezésre, mert az azt jelenti, hogy sok program van a memóriába töltve így gyorsan fognak indulni, váltani.

[ Szerkesztve ]

(#26199) zooole


zooole
senior tag

Egész nap a netet túrtam jó ROM után, de nem találtam. SD2 elvileg jó csak nem tudom hogy néz ki. CM7 meg elvileg nem stabil és van belőle 20000...

(#26200) XXX003


XXX003
tag

Sziasztok,Blade Sweet Dreams II használok,minden ok ,üzemidő,GPS,egy gondom van a beérkező üzeneteknél nincs értesítési hang(pedig be van állítva),üzenetsávban megjelenik ,hogy jött csak hang nincs hozzá,válaszok ,THX

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  ZTE Blade - Archívum II. (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.