Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2016-04-05 13:51:56

LOGOUT.hu

Üdv minden érdeklődőnek.
Ebben a topicban várok mindenkit, aki zenelejátszót szeretne építeni, összerakni, a magas hanghűség figyelembe vételével.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#4401) Polllen válasza Phülöp (#4399) üzenetére


Polllen
nagyúr

A Musicbrainz-nél nem nagyon van jobb. Alapértelmezetten csak akkor menti el az adatokat, ha megnyomod a mentés gombot.

Egyébként file név alapján az mp3tag is képes erre, ha pedig nem találja meg, te is rá tudsz keresni.

mpierre

Ebben sajnos nem tudok már segíteni.

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#4402) Phülöp válasza Polllen (#4401) üzenetére


Phülöp
addikt

magam is erre jutottam, de hiába nyomkodom a mentés gombot
azért még nyomkodom kicsit, hátha

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#4403) Smiley válasza mpierre (#4400) üzenetére


Smiley
őstag

Szuper, license problemak miatt nem lehet ez a csomag alapbol telepitve egyik linux-on se, ezt erdemes megjegyezni mert az osszes bcm halokartyaja ilyen.

Én mondol, Maga mondol, Én mondol. Így kell normál beszélgetni...

(#4404) mpierre válasza Smiley (#4403) üzenetére


mpierre
veterán

Lehet érdemes lenne berottyantani ezt infót az első hsz-be. Aki win-nel élt eddig ezt az apróságot nem tudja. Tehát érdemes a Daphile első indítását drótról végezni, ha wifi-s hálókártyával akarja alapból használni. Főleg ha az broadcom-os, mert a Daphile csak letöltött kiegészítő után tudja csak kezelni.

[ Szerkesztve ]

#### Scythe Kama Bay AMP 2000 Rev.B + Overnight Sensation hangdobozok + Kanto S6 #### Eladó cuccok: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/mpierre/index.html ####

(#4405) Patice válasza Phülöp (#4399) üzenetére


Patice
Topikgazda

Én manuálisan gyártom a TAG-eket a zenékhez. Meg a borítókat is. Szívás, meg időrabló, de eddig jobb, könnyebb utat nem találtam. Cserébe amit már megTAG-eltem, azt jól olvassa be minden lejátszóprogram, vagy DLNA cucc.

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#4406) Patice


Patice
Topikgazda

Új Raspberry Pi DAC kártya a láthatáron: ApplePi DAC. :C

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#4407) vadkörte válasza Patice (#4406) üzenetére


vadkörte
addikt

A név - Apple - kötelez? :F
OK, hogy audiophil, ok, hogy űberf***a a hang, de egy 7"-os érintőpanel Pi-vel+DAC-kal vám ÁFA és szállítási költség nélkül 549$. :Y A DAC tüskesor nélkül 175$... :F
Elfelejtették bevenni a drazséikat a T. fejlesztők???

Üdv. V. Körte

(#4408) Ribi válasza Patice (#4406) üzenetére


Ribi
nagyúr

Csak nehogy feljelentség szegényeket névhasználat miatt. :DDD

(#4409) Patice válasza vadkörte (#4407) üzenetére


Patice
Topikgazda

Ne az alkatrész árakból indulj ki....
Ezekben a projektekben a fejlesztést, tervezést, stb. fizeted inkább ki, nem azt, hogy mennyiért lehet legyártani.
Ugyan ez van minden elektronikai cuccnál. A valós ár köszönő viszonyban sincs az anyagköltséggel. Kapitalista világunkban ezt megszokhattad volna már. :D

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#4410) vadkörte válasza Patice (#4409) üzenetére


vadkörte
addikt

Természetesen megszoktam. :DDD

A képet nem a $/db miatt tettem be, hanem az miatt, hogy az olcsóbb eszközökben használt IC nem annyira marad el a fentitől, ami indokolná a kukacosalma szintű árazást. Természetesen tiszta sor, hogy nem kizárólag az IC határozza meg a kapott hangminőséget, hanem a DAC-on alkalmazott egyéb alkatrészek összessége.

Egyszerűen az állam a padlón koppant az árazás láttán. A teljes cucc (TFT+Pi+DAC) csupán ÁFÁ-val növelt - tehát se vám, se szállítási költség - direktben átváltott ára veri a 200E Ft-ot.
ENNYIVEL nem lehet jobb a hangja, mint az én ~4.000 Ft-os Pifi-mnek. :U Persze itt kapok egy 7"-os "odanyúlós" HDMI-s TFT-t, amit Ali-n utánam dobnak 10+ pár E Ft-ért meg egy Pi3-at, ami szintén kb. ennyi.
A "meztelen" DAC ~45E Ft-nak megfelelő $, a többi érhet cirka 30-35E Ft-ot.
A hihetetlen hangminőség felára ~130E JMFt? Naneee... Ennyire nem lehet senki vájtfülü!

Üdv. V. Körte

(#4411) dinnye1960


dinnye1960
csendes tag

Aki tud, kérem segítsen.
/ Az is lehet hogy rossz helyre írtam, akkor a megfelelő topik nevét kérném/
PC-ről hallgatom a Spotifyt, USB-n keresztül. / a PC utáni rendszer felső közép kategóriás - DAC, erősítő, hangfal./ Tisztában vagyok a Spotify hangminőségével, de az az érzésem hogy nekem még az sem jön le.
Már csak a PC-ből nyert minőségre gyanakszom. A PC beállításához nem értek, a fiam szokta csinálni.
A kérdésem: hogyan lehet a jelet legrövidebb úton kinyerni, mit kell beállítani, van aki szerint a processzor is számít, / hangra optimalizált processzor ?/ stb., vagy mivel az USB csatlakozón digitális jel jön ki az egész csak árnyékbokszolás ?
Megköszönném, ha valaki leírná, lépésenkénti beállítás menetét, vagy azt írná hogy ezt a processzort vedd meg, mert ez való hangra.
Ha szakmaiatlan voltam, elnézést kérek, de az előbbiekből a problémám lényege úgy érzem érthető.
Köszönettel.

(#4412) Polllen válasza dinnye1960 (#4411) üzenetére


Polllen
nagyúr

Szia!

A hang javítása érdekében a következőket teheted:
- hw csere: a proci nem igazán számít, de a táp és alaplap annál inkább, illetve valaki zenére kihegyezett USB kártyát is használ
- sw csere: a Windows 10 egészen jó audio célokra, így ha nem az van a gépen, érdemes váltani. Van Audio optimizer is Windows-hoz, illetve az is opció, hogy zenehallgatáshoz másik oprendszert használsz (volumio, daphile) Ezek ingyenesek többnyire.
- teljes lejátszó csere: a teljes forrást is lecserelheted ARM alapokra, egyedi szoftverrel (pl. Rpi)

Azért nem írtam konkrétumot, mert mint látod van több lehetőség is. Melyik lenne a számodra szimpatikus? Pl. Asztali gépet és win-t preferálsz?

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#4413) TirGael


TirGael
tag

Sziasztok!

Behúzott nyakkal feltett kérdés, mert nem olvastam vissza, csak az összefoglalót.

Lehetséges-e egy Pi-be belekötni egy TV digi out kimenetet ÉS abban az esetben ha a TV nincs bekapcsolva valamilyen más módon zenét küldeni a Pi-re mondjuk telefonról/gépről/Plex szerverről, hogy ugyanazokon a hangfalakon szólaljon meg? Aktív hangfalak lennének, szóval erősítés nem kell.

Van erre valahol guide, ami hülye biztos?

Köszönöm!

(#4414) dinnye1960 válasza Polllen (#4412) üzenetére


dinnye1960
csendes tag

Köszönöm a segítséget.
- Windows 10 van a gépen
- asztali gépet használok és csak a Spotifyt hallgatom, ahogy írtam előfizetős prémium-os vagyok,
bár tisztában vagyok ennek a minőségbeli korlátaival, szerintem még az sem jön le,pedig usb aljzatról veszem
le a jelet a PC-ről, - felső középkategóriás - DAC - erősítő - hangfal részére.
- röviden: hogyan lehet a legjobb minőségben kinyerni a digitális jelet a PC-ből egy külső DAC részére?

.

(#4415) toroB86 válasza TirGael (#4413) üzenetére


toroB86
csendes tag

szerintem valami ilyesmi kell neked:
https://photos.app.goo.gl/lTPGBBOzCm15VJfW2 kb 1500 huf aliról,és erre a DAC-ra kötöd az aktív hangszórókat.
ekkor a pi-hez kell még egy digital-out kártya, ami szintén ilyesmi nagyságrend,
és a tévé optikai a pi digi kártya koax kimenetét rákötöd, és akkor úgy működik ahogy szeretnéd.

(#4416) Patice válasza vadkörte (#4410) üzenetére


Patice
Topikgazda

Ha már itt tartunk...
ApplePi DAC után olvasgatva akadtam egy linkbe, ami az Allo következő művét harangozza be:
Allo Katana DAC:

"In a few months Allo should release their flagship Katana dac (ess9038q2m; a 3 board stack (controller+psu/dac/output) which looks very promising as a high end dac. How long would it take for Volume to support it, both basic operation and all the other options (7 digital filters, volume control etc.). They are also going to be offering a new low noise smps suitable to power the hat boards, so it should be an interesting combination."

Szóval a Pi-re jön egy három emeletes kártyavár... :U :DDD

Lehet tippelni mennyit fognak érte kérni. :))

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#4417) vadkörte válasza Patice (#4416) üzenetére


vadkörte
addikt

Tippelni sem merek... :U
Kezdenek átesni a kehes gebe árnyas oldalára.

Üdv. V. Körte

(#4418) Phülöp válasza Patice (#4416) üzenetére


Phülöp
addikt

USD 200 alatt lesz
talán
ők se biztosak benne

The design and placements are over. We expect this new DAC to be released around end of Sep (not set in stone). We expect this new DAC to cost way below 200$ (but we will keep it as a surprise until release day). Every lesson was incorporated into this new DAC (like heavy use of film capacitors with the correct values...)

[ Szerkesztve ]

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#4419) Polllen válasza dinnye1960 (#4414) üzenetére


Polllen
nagyúr

Usb kártya (pl. paul pang)
Usb - spdif transzport (pl. smsl xusb < gustard u12)
streamer beszerzés, amire usb-n vagy spdif-n dugod a dac-t és a PC "csak" szerver.

Mennyi a keret? USB vagy spdif jel kell?

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#4420) Patice válasza Phülöp (#4418) üzenetére


Patice
Topikgazda

Bakker, tényleg ott írták a várható árat is. :R

Elsőre kicsit kétkedtem abban, hogy minek 3 kártya egy ilyen feladathoz, de jobban belegondolva talán az van mögötte, hogy így kevésbé szórják egymást az alkatrészek mindenféle elektromágneses hullámmal, zavarva így a végeredményt.

Mondjuk szerintem elég hülyén fog kinézni egy ekkora torony. Akkor már inkább egymás mellé lehetne pakolni és bedobozolni egy hifi szabvány házba. :)) (Ja, nem, mert akkor minimum a duplája lesz árban...)

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#4421) mpierre válasza mpierre (#4404) üzenetére


mpierre
veterán

Gyááááá. Nagyon baba a cuccos. Az öreg hp t610 plus az AudioQuest DragonFly Black-kel együtt szép párost alkotnak. :C Az öreg Technics erőlködő szépen muzsikál. (Mondják a család hallásban potensebb tagjai, mert nekem már kevéske maradt...)

Szerk.: Érdemes a noname 15-20 éves jack - rca, 5 m hosszú kábelt cserélni, vagy ez már vajákolás?

[ Szerkesztve ]

#### Scythe Kama Bay AMP 2000 Rev.B + Overnight Sensation hangdobozok + Kanto S6 #### Eladó cuccok: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/mpierre/index.html ####

(#4422) rii válasza Patice (#4389) üzenetére


rii
nagyúr

mostanra sikerült felfogni hogy mi is a két gép közti különbség .-)
köszönöm!
lehet hogy a nagyobb lesz, mert az UTP-t szeressem nem a wifi-t .-)))

(#4390) vadkörte:
nagyon köszönöm! .-)
igyekszem megérteni majd ,-))))

nincs még pi-m, a 15.000 Ft-ot csak azért írtam, hogy egy 15.000 Ft-os PC-s hangkártya szintjét szeretném ha hozná, mert vagy ITX-es gépet kellene építeni hangkártyával, vagy pi-t
.-)

a pi olcsóbb is mindenképp ahogy látom meg a fogyasztása is hát hogy is mondjam ,-DDDD

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#4423) TirGael válasza toroB86 (#4415) üzenetére


TirGael
tag

Sajnos a TV-nek is csak digi kimenete van, arra is van hasonló alis megoldás?

(#4424) toroB86 válasza TirGael (#4423) üzenetére


toroB86
csendes tag

Ez pont arra jó!
két digit bemenetből csinál egy analóg kimenetet.

(#4425) TirGael válasza toroB86 (#4424) üzenetére


TirGael
tag

en valamit borzalmasan beneztem.... :D koszi :R

(#4426) Patice válasza Patice (#4416) üzenetére


Patice
Topikgazda

Allo Katana kép:

Forrás

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#4427) alphamooncam


alphamooncam
őstag

Üdv Skacok !

Újra porondra került egy dedikált zenelejátszó igénye.

Helyszín: hálószoba, 11nm. Íróasztal, asztali gép mellett.

Cél: világhálón szörfözés mellett, alkalmanként odafigyelős kikapcsolódás, zenehallgatás.

Ok: Utálom, hogy a Win. pont akkor csinál bármit, amikor zenét hallgatnék, ami meg jól belepofázik, akad a lejátszás.

Ami most rendelkezésre áll:

Öreg, 12 éves AMD procis, PC, semmi extra. Win10pro, Foobar2000 Realtime lejátszás.-->Supra USB-->NAD D3020-->modifikált 3"-os hsz. (Tascam VL-S3)--> NAD szub kijáratán Tascam erősítője (TPA3130) modifikált Pioneer CS5070 hsz.-kal - kvázi, három utassá alakítva a hangsugárzókat

Úgy vettem észre, hogy ebben a konfigban mintha sávhatárolt lenne a felső tartomány, ezért áttértem az USB-ről SPDIF-re, és beillesztettem a FIIO E10K-t a NAD elé.

Sokkal világosabb lett így hangzás, ami jobban is tetszik, viszont nem vagyok biztos benne, hogy kifutja magát így lánc, szerintem több zene maradt benne.

NAD sötét USB-jének, és az akadozó lejátszás problémájának megoldására gondoltam egy Allo Digione kitre, de bizonytalan vagyok.

Keresgéltem, de nem találtam utalást arra, hogy a Digione mennyire világos karakterű.

Mindenhol azt olvasom, hogy milyen, jó, de a karakteréről kb. semmi info.

Bárkinek bármilyen tapasztalat, vagy ötlet?

P.S.: Majdnem kimaradt egy lényeges dolog, a zene egy NAS-ról érkezik.

[ Szerkesztve ]

Retteg a szegénytől a gazdag s a gazdagtól fél a szegény. Fortélyos félelem igazgat minket s nem csalóka remény.

(#4428) Patice válasza alphamooncam (#4427) üzenetére


Patice
Topikgazda

Szerintem jó irányba indultál. Karaktert nem tudok ugyan mondani, de ezen az árszinten talán a legjobb ár/érték arányú cuccot szemelted ki. :K

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#4429) boroskarcsi


boroskarcsi
tag

üdv,

létezik olyan elfogadható árú eszköz ami képes hálózatról továbbítani sacd-iso, dsd, flac stb.. szóval mindenféle zenei formátumot többcsatornás módban is?
és nem kell hozzá, hogy be legyen kapcsolva számítógép...
NAS-ról menne minden, (Synology ds218 és Onkyo tx-rz810)

a többi topikban/és kereskedőknél mindenki az oppo 203/205 blu ray lejátszót ajánlja, 270/570 áron...
de nekem nem kellene lemez használat.

előre is köszönöm ha lenne jó javaslat

(#4430) Patice válasza boroskarcsi (#4429) üzenetére


Patice
Topikgazda

Hát, nem túl sok ötletem akad erre a kérdésre....

Amiken biztosan menne, azok hasonló árkategóriájú BD lejátszók, amikre robi-k pl. tud CFW-t rakni (persze pénzért), amivel megy a hálózatos sacd.iso lejátszás.

Egy másik vonal, amit egyszer már kipróbáltam az az Archphile, aminek az egyik forkja képes az sacd.iso-kat lejátszani, de én csak sztereóban tudtam kipróbálni, a többcsatornás mód kérdéses. Ez pl. egy Raspberry Pi 2/3-on is elfut.

A harmadik tipp meg egy zenelejátszó PC HDMI kimenettel és JRiver lejátszóprogrammal, ami fizetős. De ezt sem próbáltam még soha.

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#4431) robi-k válasza boroskarcsi (#4429) üzenetére


robi-k
őstag

sacd.iso lejátszása során az egyik fő kérdés, mire és hogyan szeretnéd rákötni a lejátszót? Kell-e saját DAC a lejátszóban (azaz már analóg 5.1 jelet szeretnél továbbadni az erősítőre), vagy HDMI-n menne a jel egy natív DSD dekódolást támogató AVR-re?

(#4432) boroskarcsi válasza Patice (#4430) üzenetére


boroskarcsi
tag

köszönöm a tippeket.

Ha minden kötél szakad, nem ragaszkodom az sacd.iso-hoz, legfeljebb átkonvertálom, a lényegesebb a multichannel. (láttam persze erre alkalmas "kütyüket" de sajna 7 számjegyű az áruk..)

Kár, hogy nincs vele tapasztalat.(csak én szeretem 5.0 - 5.1-ben hallgatni a koncerteket?)

Amit írtál (raspberry pi) nekem kínai, gondolom be kell építeni a pc-be vhogy..? ha igen az nem szimpatikus, mert az még rendben van, hogy gépről/webről vezérlem a rajtra futó programot, de mint írtam is, nem szeretném a gépet használni zenehallgatáshoz.(egyelőre).

Zene PC lehetne jó, nem gond a fizetős program. -erre tipp? árszint?
Jelenlegi rendszemet figyelembe véve nem szívesen költenék rá max 200-250-ig.

üdv

(#4433) vadkörte válasza boroskarcsi (#4432) üzenetére


vadkörte
addikt

"Amit írtál (raspberry pi) nekem kínai, gondolom be kell építeni a pc-be vhogy..?"

A Pi maga a "PC".

Üdv. V. Körte

(#4434) boroskarcsi válasza vadkörte (#4433) üzenetére


boroskarcsi
tag

Köszönöm :)
Először csak a "nagyon számítógép-alkatrészre" hasonlító kütyüt láttam, most nézem van hozzá ház,táp is stb...

(#4435) boroskarcsi válasza robi-k (#4431) üzenetére


boroskarcsi
tag

Az erősítő ezeket tudja:

PROCESSING FEATURES:

• HDMI Support for 4K/60 Hz, 3D, Audio Return Channel, DeepColor™,
x.v.Color™, LipSync, Dolby Atmos®, Dolby® TrueHD, DTS:X™,
DTS-HD Master Audio™, DVD-Audio, Super Audio CD,
Multichannel PCM, and CEC

• Dolby® TrueHD and DTS-HD Master Audio™ Decoding

• AK4458 384 kHz/32-bit DAC (8 Channels x 1)

• 32-bit Digital Signal Processing Engines

- Network: Hi-Res Audio (DSD 5.6 MHz, 192/24 PCM, Dolby® TrueHD)

(#4436) vadkörte válasza boroskarcsi (#4435) üzenetére


vadkörte
addikt

A Pi nem csak egy eszköz, csúnya szóval élve egy ökoszisztéma.

Kibicnek semmi sem drága és nem szakértő lévén inkább csak elmélkedek, szóval ha nagy hülyeséget írok ignoráljátok a hsz-!

A kérdéskört én több felé bontanám.

1.
Egy ilyen erősítő mellé kell egyáltalán DAC? Szerintem ha nem analóg jellel akarsz operálni, felesleges. A Pi-ből a hagot ki lehet nyerni HDMI-n is, az mehet az erősítőbe és a "régi megszokott" eszközeiddel hallgathatod a zenéid.

2.
Melyik az a hálózati lejátszó program, ami képes lejátszani a fenti állományokat? Flac-cal szerintem mind boldogul, legalábbis amit én próbáltam/használok az igen, de az SACD ISO-kkal? Vagy 15 éve hallottam róluk először és utoljára.

3.
A NAS teljesítménye elég, bár az a Syno nem egy erőművész, Ő "csak" kiszolgál, arra meg nem kell izomerő

4.
A Pi vajon megbirkózna a többcsatornás ISO-kkal? A 100-as LAN-ja - a Pi3+ "elvben" 300-as - elég ilyen mennyiségű adathalom átvitelére?

Üdv. V. Körte

(#4437) Patice válasza vadkörte (#4436) üzenetére


Patice
Topikgazda

1. Én alapból a HDMI-ben gondolkoztam, szerintem (jelenleg) csak ezen keresztül megoldható az átküldés. Persze lehet még analógon, de az drágítaná jelentősen a forráskészüléket.

2. Foobar2000 is képes hálózatos lejátszásra, bár eléggé béta még. JRiver a másik kompetens versenyző.

3. Ezzel kapcsolatban tegnap megnéztem, hogy a Sonore-féle ISO2DSD progival milyen méretűek a DSD állományok (dsf, vagy dff kiterjesztésű fájl), sztereó (sima, 2,8 MHz) DSD esetében kb. 5-6 Mbit/s, sokcsatorna esetén 15-16 Mbit/s a sávszél. Szóval ezt egy alap NAS-nak is biztos bírnia kell.

4. A legtöbb (netre felkerült) sacd.iso lemezkép fájlban, van sztereó és sokcsatornás sáv is, jobb lejátszókban állítható, hogy melyik legyen az alapértelmezett. A Pi 100-as LAN-jának szvsz. elégnek kell lennie a feladathoz.

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#4438) boroskarcsi válasza Patice (#4437) üzenetére


boroskarcsi
tag

- úgy vélem, hogy a HDMI-n átküldött jel lesz a megoldás
- eddig is az iso2dsd-t használtam az átkonvertálásra -nincs túl sok sacd-iso-m, úgyhogy ezt elengedem. pusztán meg akartam volna spórolni a konverziós munkát-időt.
- a NAS biztos hogy bírja + gigabit hálózaton van.
- A Foobar meg a Jriver is a gépen fut, ha jól gondolom? -mint írtam is nem szeretném a PC-t közben használni.

onnan indult a gondom, hogy a médiaboxon (mecool+LE)(előtte Dune volt, az vitt mindent, most várom az új hd por4K-t nem tudom milyen lesz) keresztül átadott hang annyival rosszabbul szól, mint az erősítő - közvetlenül a NAS-ról DLNA-val hogy sokkot kaptam...viszont így meg mindent át kellene konvertálnom sztereóba, mert az AVR meg csak azt tudja kezelni hálózatról.
de 1: nem szeretném, 2: nem véletlenül készítenek 5.0-5.1-7.1 hangsávokat.

Emiatt keresnék egy elfogadhatóan jó hang-minőségű eszközt.

[ Szerkesztve ]

(#4439) robi-k válasza Patice (#4437) üzenetére


robi-k
őstag

sacd.iso nem egyenlő a DSD/DFF fájl lejátszással, de nem ám :) Ez egy lemezkép, és a fizikai SACD lemezen lévő hanganyag (számok) egyáltalán nem fájlokba rendezetten vannak felírva a lemezen, hagyományos értelemben nincs is fájlrendszer az SACD lemezen vagy sacd.iso lemezképben.

Amúgy meg igen kicsi a hálózati terhelés az SACD lejátszása során, olyan, mintha egy normál DVD-t játszana le a lejátszó a hálózatról.

Az sacd.iso lejátszásában a kulcs a lemezkép kicsomagolásában és a védett fájl lejátszásában van, csak ennyi a trükk.

(#4440) Patice


Patice
Topikgazda

Én még csak most olvastam róla: PlexAmp. :))

És mi van a motorháztető alatt? Hát persze, hogy egy MPD. :C

Ki fogom próbálni...

[ Szerkesztve ]

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#4441) Paulus85


Paulus85
újonc

Sziasztok!

Nem láttam itt a fórumon, hogy ez a kérdés előkerült volna, ha igen, akkor bocs, és valaki linkelje már be a megoldást, mert nem jutok magamtól előbbre... :))

Adott egy RPI3+Volumio (legújabb). Pendrive-ról játszik mindent, de a routerre (Linksys E2500) csatlakoztatott 1TB-s HDD-n megosztott hálózati mappát bár látja, de az adatokat benne nem találja. Próbáltam mindent állítgatni, de semmi. :(

A volumio.org-on találtam egy bejegyzést, ott valaki ugyanezzel a problémával találkozott, neki valahogy az lett a megoldás, hogy új megosztott mappát hozott létre, azt már látta a PI. Nekem ez sem hozott eredményt.
https://volumio.org/forum/can-mount-network-drive-t6852.html

Itt valaki látott már ilyet? Vajon mi okozhatja a problémát, milyen beállítást kéne alkalmazni, hogy hálózatról is le tudjam játszani a zenéket?

THX!

(#4442) Patice válasza Paulus85 (#4441) üzenetére


Patice
Topikgazda

A router hogyan tudja megosztani a külső HDD tartalmát? DLNA, SMB, esetleg NFS?

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#4443) Ereshkigal válasza Patice (#4440) üzenetére


Ereshkigal
őstag

A kliensük csak a saját szerverükkel megy? A szerverüket el lehet érni másik klienssel?
Továbbá kérdés, hogy miben jobb, mint az eddigi megoldások? :)

(#4444) krechl válasza Ereshkigal (#4443) üzenetére


krechl
csendes tag

A kliensük csak a saját szerverükkel megy? IGEN
A szerverüket el lehet érni másik klienssel? IGEN
miben jobb, mint az eddigi megoldások? elméletileg a teljesítmény-igénytelensége okán lehet jobb :U

(#4445) Ereshkigal válasza krechl (#4444) üzenetére


Ereshkigal
őstag

Egy mpd+upmpdcli+ncmpc/ncmpcpp kombónál szerintem nem eszik kevesebb erőforrást, bár lehet, hogy én vagyok az utolsó ember a Földön, aki konzolos lejátszót használ linuxon. :)
Aki nagyon ráér, az eljátszhat vele, és meghallgathatja, hogy van-e különbség a plexamp+plex media server és egy másik rendszer, pl. minimserver+mpd+upmpdcli között. Én ehhez már túl öreg és süket vagyok. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#4446) tench


tench
tag

Hali,

Daphil-on szeretném futtatni a Spotify- t. Az app meg is jelenik (Spotty) de vmiért nem indul el.
Azt írja állítsak a squeeze weben, de ott nem találom, h mit kéne.
Ötlet?

Köszi

[ Szerkesztve ]

(#4447) Polllen válasza tench (#4446) üzenetére


Polllen
nagyúr

Ballagj el oda, ami ott meg van adva elérési útnak. Settings/...

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#4448) tench válasza Polllen (#4447) üzenetére


tench
tag

Köszi :)

(#4449) Paulus85 válasza Patice (#4442) üzenetére


Paulus85
újonc

Hát, én ennyit látok... Ez alapján nem nagyon tudom eldönteni, hogy ez DLNA, SMB vagy NFS lenne...

(#4450) krechl válasza Paulus85 (#4449) üzenetére


krechl
csendes tag

Meg is kell osztanod (CREATE SHARE), hogy tartalmat is láss!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.