Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2016-04-05 13:51:56

LOGOUT.hu

Üdv minden érdeklődőnek.
Ebben a topicban várok mindenkit, aki zenelejátszót szeretne építeni, összerakni, a magas hanghűség figyelembe vételével.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#4101) hozolek


hozolek
csendes tag

Sziasztok!

Lszi segítsetek tanáccsal. Nem vagyok profi, így bocs ha nem pontosan írtam valamit.

Lenovo Y580 laptopomhoz (melynek elvileg realtek alc663 hd audio hangkártyája van, Audio Codec Realtek ALC269 ) szeretnék csatlakoztatni sztereó hangfalat, főleg zene és néha film nézéshez. A szoba 12 m2, zene nem mp3 formátum, hanem főleg flac vagy dts audio formátumú klasszikus, jazz, rock és néha pop)

Jelenleg Win 10 oprendszert, foobar2000 lejátszó szoftvert használok Genius SP-HF2020 2.0 hangfallal 3,5 jack kimenettel összekötve. http://www.hardver-teszt.hu/news.php?newsID=1727
Van optikai kimenet is, de nem a szabvány, hanem 3,5 jack szerű kimeneten oldották meg. (adapter kell hozzá)

Jelenlegi rendszert szeretném átalakítani, hogy érezhetően jobb hangot kapjak (elsősorban zenéhez, néha filmhez)
KLIPSCH R-15PM aktív polcsugárzópárt ajánlották, melynek van digitális USB-B bemenete is. Azt írták, hogy az USB DAC, ami belül van 2 csatornás 24bit 96kHz képes.
http://www.netdepo.hu/hangfal-hangfalszett/aktiv-hangfal/klipsch-r-15pm-aktiv-hangfal-par

Mit javasoltok?
Érdemes külön USB HIFI DAC-ból és aktív hangfalakból összerakni win 10 alatti főleg zenehallgatáshoz néha filmnézéshez külön rendszert, vagy KLIPSCH R-15PM megfelel?
Ha külön raknám össze kb jó hangminőség minőség kijönne kedvezőbb áron vagy Kilpsch kb viselhető áron van?
Vagy egyszerűen kössek laptop kimenetére aktív hangfalat DAC nélkül? A laptop hangkártyájával érdemes foglalkozni vagy felejetsem és DAC-al jobban járok?
Köszönöm előre is.

Üdv
Zoli

[ Szerkesztve ]

Lenovo Legion 5

(#4102) Patice válasza hozolek (#4101) üzenetére


Patice
Topikgazda

Külön DAC-kal jelentőset tudnál előre lépni hangban, de akkor a meglévő Genius lenne szűk keresztmetszet.

Ha mondjuk a Klipsch 150k-s árában gondolkozhatunk, akkor én inkább böngészném a használtpiacot és sztereó erősítő + hangfalak + DAC után néznék.

AVX-en pl.

Denon PMA-700AE erősítő - 50k
Dali Concept 2 tuninggal - 60k

Vagy külső DAC és valami komolyabb aktív stúdió monitor.

Vagy (AVX-en) Halide Bridge 20k és USB-->koax átalakítás megvan, így tudod egyből használni a Genius digitális bemenetét. :))

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#4103) hozolek válasza Patice (#4102) üzenetére


hozolek
csendes tag

Köszönöm a gyors és részletes választ:) :C
A hely a szűk keresztmetszet. A dolgozó szobámban tudom az asztalra helyezni, ezért külön komponensekből nem jó sajnos.
Max Kilpsch méret fér el mélységében 20 cm kb . Teljes méret: 178x318x206 mm. Magasabb lehet, szélesebb és mélyebb nem.
PC-men böngészve, képeket szerkesztve fogom hallgatni.

[ Szerkesztve ]

Lenovo Legion 5

(#4104) Polllen válasza Patice (#4102) üzenetére


Polllen
nagyúr

Nekem volt gyári concept 2 és szerintem ennyit nem ér. Most is megvan még a fele ennyibe sem kerülő philips legend 2 és az elkalapálja. Egy JBL LSR 308 meg lényegesen jobb nála.

Nem tudom milyen ajánlatok vannak még, de én tuti tovább keresgélnék... Vagy ahogy írtad, ehelyett a 110k helyett mondjuk egy JBL LSR 305 aktív monitor. (Vagy más amit ajánlanak a releváns topikban.)

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#4105) hozolek válasza Patice (#4102) üzenetére


hozolek
csendes tag

Kis kiegészítés: Genius hangfalat biztos cserélem.
Sejtem, hogy DAC + studio monitor lenne a legjobb megoldás, de helyhiány miatt kompromisszumot kell hoznom.
Kb. Kilpsch méretben ( 178x318x206) kellene találni valamit. Talán aktív hangfal vagy egybeépített DAC-cal vagy külön. Kilpsch R-15PM lehet egyfajta kompromisszum. Stúdió monitor méret miatt (főleg mélység) nem fér el sajnos és szoba is kicsi. Olyan megoldás kellene, ami méretében kisebb és alacsonyabb hangerőn is jó minőséget ad.
A kiegészítésben leírtakat figyelembe véve tudnál/tudtok ajánlani valamit?

Köszönöm :)
Zoli

[ Szerkesztve ]

Lenovo Legion 5

(#4106) Polllen válasza hozolek (#4105) üzenetére


Polllen
nagyúr

Aktív monitorból is van kicsi és jól szóló... Pl. Genelec 8010. Aktív hangfalak topikjában tudnak segíteni.

Amúgy pl. a jbl lsr 305 méretei: 298 mm x 185 mm x 251 mm

[ Szerkesztve ]

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#4107) hozolek válasza Polllen (#4106) üzenetére


hozolek
csendes tag

Ok, köszönöm! :) Nézek majd az aktív monitort.
Még egy dolog, milyen DAC-ot ajánlotok?

[ Szerkesztve ]

Lenovo Legion 5

(#4108) Polllen válasza hozolek (#4107) üzenetére


Polllen
nagyúr

Erre van DAC topik. Kerettől függően tudnak többet is ajánlani.;)

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#4109) Patice


Patice
Topikgazda

Korábban már véstem róla ROCK = Roon Optimized Core Kit.

Tulképpen rájöttek a Roon-nál, hogy elég a szoftverük alá egy lecsupaszított Linux, amit optimalizálnak a leírásaik szerint. Persze azt nem árulják el, hogy hogyan. :U

A kezdetektől fogva Intel NUC vasakat használtak a fejlesztés során, ezért ezt ajánlják mindenkinek és sajnos kezdek elcsábulni. :))

Most elérkeztek oda, hogy csináltak saját kiadású NUC-ot a ROCK alá, amit Nucleus-nak neveztek el. Ebből is lesz két változat: a sima Nucleus Core i3-mal (1200$), és a Nucleus+ Core i7 procival (2000$).

Elég pofás házat kapott. :C

[ Szerkesztve ]

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#4110) s4tch válasza Patice (#4109) üzenetére


s4tch
veterán

Ehhez meg kell venni magát a szoftvert is, vagy az már benne van az árban? A szoftver szerintem b.szott drága.

(#4111) Patice válasza s4tch (#4110) üzenetére


Patice
Topikgazda

Nem a szoftvert veszed meg, hanem egy felhasználói licenszet. 119$/ 1 év, vagy 499$ egy életre.

Ha azt nézem, hogy egy kész megoldást kapok zenére szerverestül, kezelőfelületestül, támogatással együtt, akkor szvsz. kibírható az éves ár, vagy akár később egy full licensz. Persze ez a saját véleményem, amit saját zenehallgatási szokásaim, tapasztalataim alapján írok.

Attól függ ki milyen szinten tolja, vagy akarja tolni.

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#4112) s4tch válasza Patice (#4111) üzenetére


s4tch
veterán

Érzem én a hype-ot a roon körül, biztos jó is, csak még arról nem tudtam meggyőzni magam, hogy ez kell nekem, pláne ilyen áron. Mi az, amit ez tud, és akkora szám benne, hogy a rendelkezésre álló ingyenes dlna szerverek, kliensek helyett inkább ezt választja az ember?

(#4113) Polllen válasza Patice (#4111) üzenetére


Polllen
nagyúr

A lifetime licence egy jobb dac ára... Elképzelhetetlen a számomra, hogy ez megérje. 100% inkább LMS.

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#4114) Patice válasza s4tch (#4112) üzenetére


Patice
Topikgazda

A Roon az nem egy DLNA szerver.

Más logikára épül.

Több netes adatbázisból húzza be az adatokat és ezek alapján dolgozza föl (TAG-eli) a helyi zenei állományokat, amiket utána egymásnak is megfeleltet, pl. ha az egyik Diana Krall album bőgőse, vagy dobosa másik meglévő albumon is szerepel, akkor könnyen lehet navigálni egyik albumról a másikra. Több nézetet és kombinációt gyárilag tartalmazó felületet csinál automatikusan, amit utána egyedileg tovább lehet TAG-elni. Amiket nem tudptt beazonosítani, azokat meg lehet a felületről manuálisan TAG-elni, nem kell hozzá másik program, másik PC-n, stb.

Ilyet még nem nagyon tapasztaltam egyik DLNA szervernél sem. Természetesen azt is látom, hogy erre sincs mindenkinek szüksége.

Az ára valahol olyan szolgáltatás/szoftver felár, amit pl. egy Synology NAS esetében is kifizetsz a szoftver frissen tartásáért, fejlesztéséért, új funkciókért és a támogatásért. Csak a Roon (eddig) még nem árult vasat, hanem a szoftverrel - a lényeggel - kezdték.

Az megint egy következő kérdés, hogy ez az ár mennyire prémium, mennyire magas a szolgáltatásért cserébe. Szerintem nem az. Az éves licensz egész elfogadható - számomra. (Pl. van olyan szakmai kamarai tagdíjam, ami ennek kb. harmada, kötelező fizetnem és kb. semmit nem kapok érte..)

Amúgy van 14 napos kipróbálási időszak, ha van hozzá való vasad, akkor próbáld ki, nyomogasd pár napig és meglátod, hogy tetszik-e vagy nem. Én már kipróbáltam, tetszett, de akkoriban még úgy döntöttem, hogy nem kell ez még nekem.

Azóta változtak a dolgok, változott az otthoni felállás, volt fejlesztés és most kb. ott vagyok, hogy jöhetnek a fizetős programok, mert saját kútfőből szoftveresen már nem igazán tudok előrébb lépni.

Ha a vasat is ismét összeraktam alá, és befizettem a licenszet, akkor majd jövök a tapasztalatokkal. :D

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#4115) Warter válasza Patice (#4109) üzenetére


Warter
őstag

Ahogy nezem maga a Roon ingyenes, a membership amiert fizetni kell. Mit ad a membership? es mi van ha vkinek lejar vagy nincs neki? Amugy a Roon egy atdolgozott LMS-nek tunik igy elsore. Legalabb is a letoltott fajl alapjan.

[ Szerkesztve ]

(#4116) Patice válasza Warter (#4115) üzenetére


Patice
Topikgazda

A Roon használatához be kell jelentkezni a regisztrált azonosítóval, amit ezután ellenőriz a rendszer on-line, hogy mi a helyzet a jogosultsággal. Gondolom amikor lejár, onnantól kezdve nem enged be és nem fogod tudni használni.

És ha ez egy átdolgozott LMS, akkor mi van? Hozzátettek és így már a saját termékük. Amúgy ezt is folyamatosan fejlesztik, dolgoznak rajta. Az 1.3-as verzióval sok újdonság is került bele + optimalizálások. Én még az 1.2-nél próbáltam.

Miért akar mindenki lebeszélni róla? :B

Csak azért mert pénzbe kerül, hogy kipróbálhassam hosszabb távon? Ettől többe került legutóbb egy hangfalkábel, amit kipróbáltam a láncomban, de nem jött be és továbbadtam. Ha történetesen ez nem egy használt kábel lett volna, hanem új, akkor bukhattam volna egy egy éves licensz díj árát is rajta. Arra is azt mondjuk, hogy ez volt a tanulópénz a tapasztalatért.

Nekem ez is egy ilyen próbálkozás/kísérlet/tapasztalatszerzés/kíváncsiság. :U

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#4117) Warter válasza Patice (#4116) üzenetére


Warter
őstag

Felreerted, nem akarlak lebeszelni, arra voltam kivancsi, hogy hogyan mukodik a dolog. Mihez kell a membership stbstb. :)

A kliensre is be kell jelentkezni vagy csak a szerverre? Ha 1x indexeltel es beallitottal mindent, utana be kell lepni ujra?

Csak le ne torje az asszony a derekadat. :))

[ Szerkesztve ]

(#4118) Polllen válasza Patice (#4116) üzenetére


Polllen
nagyúr

Én sem akarlak lebeszélni, csak elmondtam, hogy egy szép katalógusra én sajnálok ennyi pénzt.

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#4119) Patice válasza Warter (#4117) üzenetére


Patice
Topikgazda

Ja, OK. :R

A szerverre kell egyszer bejelentkezni, aztán megjegyzi. Első alkalommal beállítod, leszedi az infókat a zenékhez, felépíti az adatbázist, aztán utána csak néha rányomsz a frissítésre, ha változik alatta a tartalom.

A klienseket csak akkor tudod használni rendesen, ha helyi hálón érzékelnek Roon Core-t futtató eszközt. És ugye azt csak akkor tudod beállítani, ha ellenőrizte neten a jogosultságodat. Szóval a Core a lényeg, az csinál mindent, és lehet helyi hálón sok kliens, amiknek csak annyi a szerepük, hogy ráküldheted a zenét a főnök vezérlésével. Maga a Core-t futtató eszköz is lehet egyben egy kimeneti pont, de ez nem javasolt hangminőség szempontjából. A szerver-kliens felállás adja a legjobb minőséget.

Klienst nagyon sok mindenből lehet csinálni a Roon Bridge telepítésével. Ez felmegy Winre, Mac OSX-re, Linuxra, ARM-os cuccokra.

A klienseken is nagyon szabad a választás, hogy analóg, vagy digit kimenetet akarsz használni.

Nekem megvan az erős szerver vas SSD-vel, tárhellyel és tudnék több klienst csinálni a meglévő kütyükből (HTPC, Cubox-i, asztali gép) és büdzsétól függően szabadon bővíthető a rendszer.

Debianra felmegy az OMV és mellé állítólag konfliktus mentesen felrakható a headless Roon Core is. :D

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#4120) Patice


Patice
Topikgazda

Roon előtt egy kísérlet:

Vajon integrált proci (kevés L2 cache-el), vagy az asztali proci (sok L2 cache-el) szól jobban ugyan olyan szoftveres körítéssel?

OK a táp a két felállás között más, de a PP V2 kártya külső tápot kap, szóval - elméletileg - nem szabadna beleszólnia a végeredménybe.

Tegnap már beüzemeltem a gépet, triplaboot, Win10 kézzel optimalizálva, Kodi 17.4, Launcher4Kodi, meg Bladelius USB DAC driver felrakva (Win10 Creators Update nem ismeri fel :)) ), más nem.

Tegnap éjszaka hallgattam, eddig nagyon kellemes. még nagyobb hangerőn is megfülelem, aztán meglátom mi lesz a HTPC sors (Core i5 vagy Braswell). :D

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#4121)



senior tag

Jó móka ez az építősdi. 1 hónapja hallgatok Rpi3 + Mamboberry LS combot. Most rendeltem hozzá Kali reclockert, meg külső tápot. Ha ez megvan csinálom neki a házat is. Kiváncsi vagyok az új alkatrészek mit adnak hozzá a hanghoz. :Y

(#4122) Patice válasza (#4121) üzenetére


Patice
Topikgazda

Az biztos. :D

Kíváncsi vagyok majd, hogy nálad hogy fog muzsikálni az a fullos kombó. :K

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#4123) válasza Patice (#4122) üzenetére



senior tag

Én is. Közben madzagokat is vettem, meg hangszóró is kapott egy kis tuningot, meg "lábakat", úgyhogy alakul ez lassan.
Aztán persze nincs kizárva hogy teszek egy próbát PC vonalon is. Az is érdekel nagyon. AP Linux-szal. ;)

[ Szerkesztve ]

(#4124) Polllen válasza Patice (#4120) üzenetére


Polllen
nagyúr

Engem érdekel az eredmény. Am1 + sima paneltápot már használtam, az jobb volt, mint a mostani asztali. Csak kell kraft.

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#4125) Patice válasza Polllen (#4124) üzenetére


Patice
Topikgazda

Most még kezdeti konfig problémákba ütköztem, amiket épp próbálok megoldani.
Pl. EGL-es Kodi-n nem tudok a Kodi felületéről kimeneti eszközt váltani, holott látja az összest.
Most épp a harmadik rendszer - Voyage MPD 0.9.5 konfigját gyűröm, épp csinálja a gép az adatbázist az egyik 8TB HDD-ről, amin az összes zeném van. :D Az előbb ebbe belefagyott a szerverem... :))

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#4126) Polllen válasza Patice (#4125) üzenetére


Polllen
nagyúr

Nem szoktad lementeni az adatbázisokat?

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#4127) Patice válasza Polllen (#4126) üzenetére


Patice
Topikgazda

De.
Csak azóta teljesen átraktam a zenekönyvtárakat. :D
Közben elkészült.

Most már csak meg kellene szólalnia. Valamiért a korábbi mpd.conf nem jó neki.

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#4128) Satellite válasza (#4121) üzenetére


Satellite
tag

Bizony jó móka! :) A Kali+Mamboberry vonalon én is agyaltam, de a külföldi fórumozók tesztjei alapján a Boss-t rendeltem meg, így a Kali beszerzését megspóroltam. Azóta kapott egy gyári 7"-es érintőképernyőt házzal együtt] (ha éppen telefont/tabletet sem szeretnék használni a vezérléshez), és változatlanul nagyon meg vagyok elégedve akár a Lossless-, akár a DSD-hangjával.
(Sőt: a (/L) is nagyon szépen szólnak, - sajnos az [(L:https://www.radio-directory.me/europa-radio-jazz/)[EuropaRadioJazz - Jazz in Vinyl](/L) 1 Mb/s FLAC adása már nem működik, de a 320-as adatfolyam is kivételes...)

[ Szerkesztve ]

(#4129) Satellite válasza Satellite (#4128) üzenetére


Satellite
tag

Na ezt szépen elrontottam: ez a link lett volna...

(#4130) válasza Satellite (#4128) üzenetére



senior tag

Na én meg pont egy olyan tesztet olvastam, hogy a Mambo LS + Kali nyere a "versenyt" a Boss ellen :)
Igazából úgy gondolom egészen minimális lehet a különbség a két setup között.hangzásban, viszont tény, hogy kivételesen jó hangforrás. Én Spotify-on használom napközben illetve Ambiente Jazz szól amíg dolgozom, esténként pedig letöltött 24/192-es komolyzenei FLAC-ok szólnak. Megunhatatlan :))
(Ezt az Europa radiot felveszem, köszi :R )

(#4131) Polllen válasza (#4130) üzenetére


Polllen
nagyúr

A két hangchip eltér, szóval lehet van nagyobb különbség is. A sabre elméletileg nagyobb tudású, de nem megfelelő körítéssel jellegzetes hangja van, amit vagy szeretnek, vagy nem. Így inkább én is Boss-t vettem. Nem volt rossz.

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#4132) válasza Polllen (#4131) üzenetére



senior tag

Lehet. Igazából meg kellett volna hallgatni minél többet vásárlás előtt, de az túl nagy macera lett volna, ezért hasraütésszerűen választottam. Mondjuk attól még lehet hogy lehetne egy összehasonlító tesztet csinálni, szerintem sokakat érdekelne. Ugyanazon erősítő, hangfal, kábel, RPi, táp, ugyanaz a software és ugyanaz a zene. Csak más DAC.

(#4133) Polllen válasza (#4132) üzenetére


Polllen
nagyúr

Erre én is gondoltam már, de végül eladtam, így már nem tudok hozzájárulni a mókához.

Mondjuk az allo új r2r dacját lehet kipróbálom, ha egyszer megjelenik. :DDD

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#4134) válasza Polllen (#4133) üzenetére



senior tag

Hát ja.. gondolom nem véletlenül lesz 150 USD :)

(#4135) válasza (#4121) üzenetére



senior tag

Ma meg is jött a cucc. Tényleg jobb lett a hangja. Összeszedettebb lett a hangzás, kicsit mintha minden hangszer a "helyére került volna", bár olyan egetverően hatalmas javulást nem hallok mint amiről a külföldi fórunokban szoktak írni.

(#4136) Patice válasza (#4135) üzenetére


Patice
Topikgazda

Lehet, hogy most hirtelen többet tud a forrásod, mint amit a lánc többi része meg tud mutatni.

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#4137) Polllen válasza Patice (#4125) üzenetére


Polllen
nagyúr

Jutottál valamire a teszttel?

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#4138) Patice válasza Polllen (#4137) üzenetére


Patice
Topikgazda

Igen is meg nem is.

Meghallgattam párszor, hogy mit tud az i5-ös felállás, de nem éreztem lényegi különbséget hangban. Talán egy kicsit pontosabb a szeparáció, de ezt még majd visszacsekkolom a Braswellel.

Hétvégén azóta már visszaraktam NAS-nak az i5-öt + 2x8TB WD RED, ma szoftvereztem föl (Debian Jessie + OMV), aztán megcsináltam végre a HTPC2 házát: kivágtam a PP V2 kártyának hátul egy lyukat, hogy tudjam rögzíteni a házhoz. beszerelhető tápcsatlakozók úton vannak Kínából, mert sikeresen egy mérettel nagyobbat sikerült rendelnem itthonról, mint amilyen az iFi iPower és nem akarok átalakítókat használni, meg maradt még egy kis Habia ezüst kábelem, azzal akarom megcsinálni a táp bekötést a házra. Ehhez szerencsére már csak egy sima lyukat kell fúrnom majd a házra. Ha ez is megvan, akkor rendelek USB --> 2.5/5.1 csatlakozójú kábelt, hogy akksiról is ki tudjam próbálni a PP V2 táplálását. :DD

Ma éjjel lehet még belevágok a HTPC2 szoftverezésébe: Win10 + LibreELEC + Voyage MPD a cél. LibreELEC azért, mert ezen működik az USB DAC. És állítólag ezt is ki lehet könnyen egészíteni egy Roon Bridge scripttel. :B

Az előző felállásnál nem tudtam kinyomozni, hogy miért nem indult el a hang a DAC-on. Nem akartam többet tökölni vele.

Többi Linuxot akkor tervezem kipróbálni, ha összeállt a HTPC2 házába a vas, és a tápolás.

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#4139) Polllen válasza Patice (#4138) üzenetére


Polllen
nagyúr

Ez is nagyon hasznos. Dac topikban egyszer olvastam, hogy az ilyen egybe lapokkal nem érdemes foglalkozni, mert hangban egy minőségibb alaplap lényegesen jobb. Most már látjuk, hogy ez annyira nem igaz.

Egyébként a paul pang kártya megéri az árát? Avx-n most van v1 és v2 is.

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#4140) Patice válasza Polllen (#4139) üzenetére


Patice
Topikgazda

A V2 szerintem igen. :K

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#4141) válasza Patice (#4136) üzenetére



senior tag

Hmmm.. érdekes amit írsz. Az erősítőm egy Marantz PM6006 és egy HiVox tuningos Dali Concept 6 a hangfal. Egyik se egy non-plus ultra eszköz, de (szerintem) elég korrekt mindkettő.
Ami a furcsa, hogy a Marantz DAC-ja semennyivel sem jobb, sőt....
Szerintem inkább a szoba akusztikája zavar be még mindig :(

(#4142) Polllen válasza (#4141) üzenetére


Polllen
nagyúr

Lehet az erősítő és lehet az összekötő kábel is, ami elviszi a hangot.

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#4143) Patice válasza (#4141) üzenetére


Patice
Topikgazda

Hát, Dali Concept 6, még ha tuningos is, nem biztos, hogy elég nagy felbontású.
AV-Online tesztekben magasabb kategóriás dobozokkal próbálták ki és szerintem jelenleg ez lehet nálad a legszűkebb keresztmetszet.

A szoba akusztika is lehet ludas, de nem ennyire. :K

(#4139) Polllen:

Még azért meg akarok győződni erről a másik oldalról is. A héten visszakerül a Braswell médiacenternek, és ismét ki akarom próbálni, hogy mennyi különbség van a két felállás között.

Igazán akkor lenne reális ez a próba, ha ugyan abba a házba, ugyan azzal a táppal, USB kártyával próbálnám ki.

Ebből max. az USB kártya teljesült nálam. :B

[ Szerkesztve ]

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#4144) válasza Patice (#4143) üzenetére



senior tag

"Hát, Dali Concept 6, még ha tuningos is, nem biztos, hogy elég nagy felbontású."

Esetleg tudnál ajánlani márkát/típust amerre érdemes lehet nézelődni? (olyan 150-200K környékén)
Egyelőre marad ez, de idővel lehet hogy lesz rá keret (és szándék :) ) hogy feljebb lépjek.

(#4145) Polllen válasza Patice (#4143) üzenetére


Polllen
nagyúr

Igazából a nüansznyi különbségek engem nem mozgatnak meg. Megint csak DAC topikban volt téma hogy kábelt tesztelni valaki nem szeret, mert elfelejti milyen volt az egyik, mire átköti a másikat. Na ilyen esetben felesleges a különbségeken rugózni, elméletben létezik adott embernek.

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#4146) válasza (#4144) üzenetére



senior tag

Na. Kis kernel tuning, kis csillapítás ide-oda, DSD jazz és klasszikus zenék. Jó lesz ez mégiscsak ;)

(#4147) Patice válasza (#4144) üzenetére


Patice
Topikgazda

150-200k között használtan már egész jó dobozokat ki lehet fogni.

Pl. nemrég mintha láttam volna Monitor Audio RX6-ot 200-ért. :K Bár megosztó véleményeket olvasok a MA magasaival kapcsolatban. Vagy ott vannak még a Quadralok, Chario-k, Focal-ok. :B

(#4146) Pé:

:C ~ Kezd bejáratódni a cucc... :U De amúgy szerintem tényleg kell ezeknek a kártyaPC-knek is egy kis használat, hogy "magukhoz térjenek" hangban.

(#4145) Polllen:

A nüanszokkal én is így vagyok, azért próbálgatom ennyit a meglévő cuccaimat, hogy milyen kombinációban ad jobb hangot. Ha nincs érdemi előrelépés hangban, akkor hagyom a fenébe. És az a legnagyobb fizetség ezért, amikor sikerül olyan felállást találni, ami ár/érték arányban kitűnő.

Most még a Braswell-en szüttyögök, hogy összejöjjön a LibreELEC + Win10 kombó. Ez alapján csinálom, és addig meg is vagyok, hogy az LE és a Win10 fent van, a vége nem jött még össze, amikor az EasyBCD-vel helyre kellene rakni a Win Boot Managerben, hogy lássa a LibreELEC bootloaderét. :(((

Még nem találtam meg a hiba okát, de lehet az lesz a baj, hogy az LE MBR-es bootloader partíciót csinál, a Win10 meg már GPT-set szeretne és a kettő nem találkozik.

De lehet a vége az lesz, hogy felrakom a Grub2-őt és akkor proble solved. :D

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#4148) Polllen válasza Patice (#4147) üzenetére


Polllen
nagyúr

A hdd-k nálad többet pörögnek adatbázis építés meg install miatt, mint amennyit zenehallgatással mennek. :DDD

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#4149) Patice válasza Polllen (#4148) üzenetére


Patice
Topikgazda

Rendszernek SSD-t használok. :)

Mostanában a HDD-k azért mennek, hogy a wipe végigmenjen. Vagy mert NAS-ban vannak. Az meg amúgy is megy 24/7-ben.

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#4150) Polllen válasza Patice (#4149) üzenetére


Polllen
nagyúr

Amúgy az arm alapú lejátszókat teljesen félretetted az x86-ért?

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.