Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Gazdaság, jog  »  ZEN.com

Hozzászólások

(#451) tlac válasza zsola400 (#409) üzenetére


tlac
nagyúr

Igen, beosztás = közlemény.

igen, így működött, angolul meg title-ként szerepel az appban

(#452) avl válasza pictigjis (#447) üzenetére


avl
aktív tag

en hetfötöl küzdöttem velük, hogy bankkartyamrol feltöltsem, mint irtam, nem ment csak egy reszevel
ma vegre sikerült, de elötte még kérték, hogy igazoljam, hogy a kartyak, amikröl feltölteni akarok, azok az en nevemen vannak; ezt megtettem

a sikeres nagyobb top up után gyorsan levontak szamladijat is :-)

en morfondirozok azon, hogy elhagyom öket (nem öröm, hogy X idöt eltöltöttem a nagyobb összeg top up-javal az elmult 2.5 napban); en csak erre hasznaltam eddig:
top up HUF-fal -> valtas €-ra esetleg $-ra; annak kiutalasa sajat szamlamra

kis összegre jobb a Revolut (eddig/most), igazan nagyra meg a bank; közte van olyan, ahol talan a ZEN a legjobb (de mennyivel is ? a HUF/€ nagyobb mértékben inog, es Revo-n a limitaras lehetöseg segit kicsit annak elcsiphetösegeben)

(#453) tlac válasza avl (#452) üzenetére


tlac
nagyúr

milyen nagy összegnél jobb a bank váltásra és melyik?

(#454) pictigjis válasza ACE- (#450) üzenetére


pictigjis
senior tag

szép lenne, de nem fog, completed státuszba került. az accounting date-nél is látszik a késés :)

(#455) pictigjis válasza avl (#452) üzenetére


pictigjis
senior tag

mondjuk a zenre is igaz, ami a revolutra is az, hogy fokozatosan kell építkezni, egyből nagy összegek feltöltése gyanús lehet. én folyamatosan használom jó pár hónapja, így valószínűleg a (nem publikus) limitjeim is magasabbak

(#456) avl válasza tlac (#453) üzenetére


avl
aktív tag

#81987 nem az arfolyam jobb, hanem nincs top up, nincs ilyen olyan jutalek

de erdemes aki ahol amikor tud, nezelödni (hisz ki tudja, mikor hol mi mennyire merrefele valtozik)

(#457) avl válasza pictigjis (#455) üzenetére


avl
aktív tag

persze
15 feltöltesem (es konverziom, kiutalasom) volt mar naluk, csak most nagyobb összeggel akartam, az kinlodas lett, illetve ebbe (idö, kartyatulajdonlás igazolása) került, de megvan

(#458) pictigjis válasza pictigjis (#447) üzenetére


pictigjis
senior tag

viszont a feltételek 8-as pontja nekem nem annyira tetszik, ezért kártyás feltöltés után mindig kitörlöm a kártyát, inkább beírogatom többször a számot és az adatokat... mindenkinek ezt javaslom, biztos, ami biztos

8. Reverse of Moneyback
We can reverse the Moneyback that you receive or otherwise charge you for the amount of the reversed Moneyback if:
• the payment that is subject to the Moneyback is refunded in any way;
• we have reasons to believe that you earned the Moneyback fraudulently or by abusing the program;
• the Moneyback Card transaction not a genuine purchase, but is result of collusion with the merchant;
• you acted in violation of these terms, applicable laws and regulations, or other terms and conditions which apply to you;
• you and your transaction did not meet the Moneyback requirements mentioned above.
If we cannot recover the amount of the Moneyback from your account, you will still owe us the relevant amount. We may then recover the amount from a stored card or exercise our right of set-off. We may also take legal steps to recover the amount you owe us. If we do, you may have to pay our reasonable costs including legal costs related to the recovery procedure.

[ Szerkesztve ]

(#459) tlac


tlac
nagyúr

menyire lehet vajon csomagok között ugrálni?
arra gondoltam, hogy átlépnék platinumra, elintézném a dolgaim, aztán később free-be

(#460) pictigjis válasza tlac (#459) üzenetére


pictigjis
senior tag

miért ne lehetne ugrálni? itt nincs minimum előfizetési idő

(#461) Yager01


Yager01
senior tag

Lehet lemaradtam valamiről DE a bankkártyás topup eddig nem ingyenes volt? :F

(#462) zsola400 válasza Yager01 (#461) üzenetére


zsola400
aktív tag

Október 10-től nem.

(#463) Yager01 válasza zsola400 (#462) üzenetére


Yager01
senior tag

Remek...Nem olvastam el a költségeket de kérdéses, hogy megéri -e itt váltan HU-ot EUR-ra...

(#464) bbsofficial válasza Yager01 (#461) üzenetére


bbsofficial
tag

Én azt hittem, hogy régi, 0.99-es Golddal még november végéig ingyenes, de lóf*t. És ha jól gondolom megkerülni se lehet. (Curve, Revo Ft-feltöltés)

(#465) curmpli


curmpli
tag

Normális, hogy nem kínál fel SEPA utalást, csak Swiftet ha államkincstári számlára utalok? Swiften mocsok drága lenne.

(#466) tlac válasza curmpli (#465) üzenetére


tlac
nagyúr

eur?

(#467) Oliverda válasza curmpli (#465) üzenetére


Oliverda
félisten

SEPA csak euróval működik, minden más SWIFT.

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#468) curmpli válasza tlac (#466) üzenetére


curmpli
tag

Igen, persze. Nem értem!
EUR utalást választom beírom a MÁK EUR IBAN gyűjtőszámlaszámát és felkínál két SWIFt átutalási módot.

(#469) tlac válasza curmpli (#468) üzenetére


tlac
nagyúr

kipróbáltam, igazad van
nekem is feljön egy opció, hogy sha fee vagy our fee (utóbbi még drágább)

(#470) pictigjis válasza tlac (#469) üzenetére


pictigjis
senior tag

szerintem SEPA csak akkor van, ha az adott bank csatlakozott a SEPA-hoz. a kincstare egy nem eruros ovezetben regisztralt magyar IBAN-os szamla, hogy tortenetesen eurot fogad, az mindegy. valoszinuleg nem resze a SEPA-nak

talan: minden SEPA-utalas EUR, de nem minden EUR-utalas SEPA

[ Szerkesztve ]

(#471) zerodot válasza pictigjis (#470) üzenetére


zerodot
aktív tag

"A Magyar Államkincstár (a továbbiakban: Kincstár) az EPC által üzemeltetett SEPA Credit Transfer Scheme (SEPA Átutalási Megbízás Modell) résztvevője."

[link]

[ Szerkesztve ]

(#472) Oliverda válasza pictigjis (#470) üzenetére


Oliverda
félisten

Minden EU-ban működő pénzitézetnek csatlakoznia kellett a SEPA-hoz néhány évvel ezelőttig. Valószínűleg a ZEN rendszerében van valami hiba, ami. miatt nem dobja fel a lehetőséget.

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#473) pictigjis válasza Oliverda (#472) üzenetére


pictigjis
senior tag

akkor valószínűleg tényleg hiba, vagy esetleg ők programoztak úgy, hogy nem euróövezetes iban = náluk csak swift, és kész

[ Szerkesztve ]

(#474) curmpli válasza Oliverda (#472) üzenetére


curmpli
tag

Volt valaha Sepa a Zennek?

(#475) Oliverda válasza curmpli (#474) üzenetére


Oliverda
félisten

Mindigis volt. Az EU-s pénzintézeteknél ez kötelező elem.

[ Szerkesztve ]

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#476) zerodot válasza curmpli (#474) üzenetére


zerodot
aktív tag

SEPA nélkül kb. értelmetlen lett volna az egész zen-t elindítaniuk...

(#477) pictigjis válasza curmpli (#474) üzenetére


pictigjis
senior tag

amúgy van sepa, olasz számlaszámra, német számlaszámra stb. küldtem már eurót a zenről minden gond nélkül. kincstárral korábban nem teszteltem, oda wise-ról utaltam

egyébként érdemes írnod nekik nyugodtan, hogy erre a számlaszámra szerettél volna utalni eurót, ami SEPA lenne, mégis csak swift opciód van, miért? hátha megjavítják, elég gyorsan szoktak válaszolni

[ Szerkesztve ]

(#478) zerodot


zerodot
aktív tag

A binance integrálta a zen-t, így forintot lehet instant mozgatni a kettő között. Legalábbis a leírás szerint; próbálni még nem próbáltam. Telefonszám alapján akarja csatlakoztatni a zen accountot.


(#479) Yager01


Yager01
senior tag

Jól látom, hogy átváltásnál pl. HUF-ról EUR-ra fizetni kell 0,2% fee-t? Vagy keverem valamivel?

(#480) Oliverda válasza Yager01 (#479) üzenetére


Oliverda
félisten

Ha nem Platinum csomagban vagy, akkor már az összes váltásnak van díja.

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#481) Somatom válasza Oliverda (#480) üzenetére


Somatom
veterán

Ha jól számolom, akkor durván 1Ft -tal kevesebbet ad egy Euróért.

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#482) Yager01 válasza Oliverda (#480) üzenetére


Yager01
senior tag

Hogy lehet az, hogy mikor váltok akkor az app (Gold) azt írja ki, hogy díjmentes a váltás? :F

(#483) pictigjis válasza Yager01 (#482) üzenetére


pictigjis
senior tag

úgy lehet, hogy a díj be van építve abba az árfolyamba, amit látsz. ilyen egyszerű :)

(#484) Yager01 válasza Somatom (#481) üzenetére


Yager01
senior tag

Sztem kb. igen. Ha 1 EUR-nál 0,2% az 0,002 EUR levonás ami 410 EUR mellett 0,82 HUF. Ha jól számolok... Ehhez jön még hozzá a kártyáról történő feltöltés eseén keletkező 0,3% topup fee?

Ha nézem a feltöltést és az átváltást akkor máris ott vagyok, hogy 0,5% fee van. Ez koppra annyi mint a Revolut ingyenes csomagban lévő 350.000es váltási limit után fizetendő 0,5% fee. A Revo-t ingyen topup-olom, és ingyen is tudok tovább utalni. Keresem az értelmég a ZEN -ne...mi értelme van így tartani?

:F :R

(#485) bbsofficial válasza Yager01 (#482) üzenetére


bbsofficial
tag

A régi goldban még ingyenes a váltás 5ezerig, ha minden igaz. Lehet abban vagy.

Nekem a 0.5% moneyback nem működik, tegnap óta nem oldották meg, bezárom a f.szba az accot.

(#486) pictigjis válasza bbsofficial (#485) üzenetére


pictigjis
senior tag

ez mondjuk igaz, október 10-én csak a feltöltési díjak lettek élesítve a régi goldra

(#487) Somatom válasza Yager01 (#484) üzenetére


Somatom
veterán

Én fordítva váltok (EUR » HUF) és Revoról a SEPA utalás ingyenes.

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#488) Yager01 válasza Somatom (#487) üzenetére


Yager01
senior tag

Nyilván ehhez az kell, hogy EUR-ból indulj ki tehát legyen EUR-d... Én Forintból sajtok Eurót csinálni :R

(#489) Somatom válasza Yager01 (#488) üzenetére


Somatom
veterán

Igen, különbözőek a paramétereink. Én EUR -ban kapom a fizut.

[ Szerkesztve ]

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#490) ÁrPi2 válasza zerodot (#478) üzenetére


ÁrPi2
senior tag

Elnézést kérek az offtopikért, de itt kérdezném meg:
1. Milyen árfolyamon váltja a binance a Huf-ot BUSD-ra (Viszonyítva azt mondjuk a Revo fx-éhez) ?
És 1 per bé kérdés: van-e most is még binance -on az a régi "zero maker fee promotion for BUSD pairs"?
2. Vissza Zen irányába withdraw tényleg jellemzően 1 egész százalék fee-vel megy?

( Zárójeles kiegészítő off- kérdés:
Milyen díja van Forintot utalni alapingyenes Revolutból ZEN accountra?)

(#491) zerodot válasza ÁrPi2 (#490) üzenetére


zerodot
aktív tag

1. Nem azért, de neked is ugyanannyi energiába kerülne kideríteni, mint nekem...

Kb. 0.26%-al adna rosszabb árfolyamot jelenleg, mint a Revolut. Szóval free revo tier esetén havi limit felett esetleg opció lehet...

1/b. Igen, dec 31-ig: [link]

2. Én is csak annyit tudok, amit a screenshoton ír. Nem próbáltam. Visszafele valszeg az euró sepa éri meg a legjobban 1€-ért (vagy revo topup binance kártyáról ingyen).

(). Nem tudom, működik ez egyáltalán? Végülis ezen bukhat az egész.

PS: legközelebb lécci ha lehet számozz inkább simán csak 1, 2, 3, 4 módon... :D

(#492) ÁrPi2 válasza zerodot (#491) üzenetére


ÁrPi2
senior tag

Azért köszi hogy összeszedted ezt!

(#493) pictigjis


pictigjis
senior tag

mindig gondolkoztam, mire emlekeztet a zen logoja. aztan most, amikor mar kb. huszadik alkalommal neztem az erkezes cimu filmet, mar tudom, hogy valoszinuleg az urlenyek irasa ugrik be rola :)

[ Szerkesztve ]

(#494) zerodot válasza pictigjis (#493) üzenetére


zerodot
aktív tag

Ahogy a nevüket, a logójukat is a Zen buddhizmusból lopták...

The Ensō Circle is a sacred symbol in Zen Buddhism and is very frequently seen in Japanese calligraphy, even though it’s not an actual calligraphy character. It’s also called The Circle of Enlightenment and The Infinity Circle.

(#495) pictigjis válasza zerodot (#494) üzenetére


pictigjis
senior tag

ertem en azt, meg a nevvalasztast is, de nekem akkor is erkezes :)

(#496) Oliverda válasza pictigjis (#495) üzenetére


Oliverda
félisten

[link]

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#497) curmpli válasza pictigjis (#477) üzenetére


curmpli
tag

Hát most eltartott egy ideig a válaszuk. A lényeg, hogy szerintük a MÁK Eurós gyűjtőszámlaszám nem tartozik a Sepa körbe. Írtam nekik, hogy a MÁK oldalán ennek ellenkezőjét állítják, de jobban megnézve a Mák weboldalán lévő ezirányú állítás a nem lakossági ügyfelek aloldalon szerepel. Szóval lehet, hogy a lakossági IBAN számlaszám nem Sepa körös. A számlaszámot ellenőriztettem az iban.com weboldalán és láss csodát az összes SEPA sémában x-et kapott pipa helyett. Szummázat: valószínűleg a MÁK euro számla nem SEPA.

(#498) pictigjis válasza pictigjis (#458) üzenetére


pictigjis
senior tag

FYI: minden jel és tapasztalat arra utal, hogy a curve-ös vásárlásokat letiltotta a zen, ezekre pár napja már nem adnak visszatérítést. az tehát nekik is gyorsan feltűnt, hogy curve esetén minden vásárlás online vásárlás lesz...

(#499) Fifi válasza pictigjis (#498) üzenetére


Fifi
őstag

Kösz, jó tudni!
Akkor előbb feltöltés, majd a kártya direkt használata maradt, mint járható út.

(#500) pictigjis válasza Fifi (#499) üzenetére


pictigjis
senior tag

így-így, igen

Útvonal

Fórumok  »  Gazdaság, jog  »  ZEN.com
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.