Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  YouTube

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-09-20 11:37:36

LOGOUT.hu

YouTube kisokos

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1201) Attix82


Attix82
őstag

Kérdésem az lenne, hogy a Youtube bevétel után kell e adózni ?

(#1202) tutuhawer


tutuhawer
őstag

Szevasztok
Youtube-on ha belepörgetek bármely videóba, bármely minőségen, akkor megszakad az internetkapcsolatom :F vagy csak a böngészőkben :F szakad meg... Ide tartozik még, hogy ha például nfl.com oldalon nézek videót, ahogy kell, átvált a HD minőségű videóra, és kicsit később visszavált a legszarabb minőségre majd ide-oda váltogat. Mit telepítsek újra (megint) ? Flash player lehet szar vagy a HD videókért felelős akamai netsession interface, esetle bekavar az AVG internet security, ami kiír nekem valamiféle gyorsítás sikeres üzenetet? Akár a routeren keresztül megy az internet (80/20 DIGI) , akár direktbe 1 kábel, 1 dugó, mint évekig, akkor is a youtube elszáll, ha beletekerek. Kis videó, nagy videó, HD, 240p, csak háttérképes zene, tökmindegy, nem tudok beletekerni, mert utána újra kell indítani a gépet, hogy legyen újra internet.
Valami tippet adjatok , mire keressek rá, mit nézzek meg, mit kapcsoljak ki/be

NETERROR_TERROR -- TutuHawer híres jelét mindenhol ismerik, ám neki még nevét leírni is nehezére esik -- Logitech G29, Sony Xperia 1, SONY WH-1000XM4, SONY MHC V81; SONY Dualshock 4; Dualsense

(#1203) nem_tom


nem_tom
őstag

Volna egy kis problémám. Már napok óta nem tudok normálisan megnézni egy terjedelmesebb (több mint 1 perc) videót sem. Az első max fél perc betölt patentul, aztán átvált gyök kettes sebességre és akadozik is ráadásul. A 20/10-es netem hibátlan, leellenőriztem a speedtest.net -en. Mitől lehet ez? :F

Más videómegosztó oldalak jól működnek.

[ Szerkesztve ]

(#1204) SRII


SRII
őstag

Sziasztok!
Kérdéssel fordulok hozzátok.
a youtuben egy csatornára feltölthető adatmennyiség 15Gb ez az adatlapodon is szerepel, na hogy ezt hogy lehet értelmezni, havi vagy összesen?
mivel vagy 35Gb adatott töltöttem fel 2 hét alatt és a mutató még mindig 15Gb free-n van.
nem értem én ezt!

Légy önmagad! Mindenki más már foglalt!!

(#1205) dokee78


dokee78
félisten

Hogyantudom vvissza állítan,hhogy ne a Google+ fiókom legyena yYouTube account?
Mert iígy a régi kedvenceim és előzmények is eltűntek.

(#1206) SRII válasza dokee78 (#1205) üzenetére


SRII
őstag

fiók létrehozása, ezzel megnyitod a youtube fiókod, mikor megvan az accod, akkor válaszd le a Google fiókod ennyi.

Légy önmagad! Mindenki más már foglalt!!

(#1207) dokee78 válasza SRII (#1206) üzenetére


dokee78
félisten

Már meglett "fiók váltása"
A két fiók közt tudom mozgatni a feliratkozásaim előzményeket és a többit?

(#1208) SRII válasza dokee78 (#1207) üzenetére


SRII
őstag

igen automatikusan eseményt jelzi a google fiókod is, de én letiltottam mert .....zavart.

Légy önmagad! Mindenki más már foglalt!!

(#1209) tDr1v3r


tDr1v3r
veterán

Sziasztok!

Az egyes videók HTML5-ös lejátszását lehetne iktatni valahogy? Nem, nem arról beszélek amikor én egyénileg állítom be hogy úgy játssza le, hanem arról amikor magától azzal indul el... több videó úgy jelenik meg nálam a Flash-es variáns helyett, én meg utálom mert még az "eredetihez" képest is gagyibb és bugosabb az a lejátszó.

disznóvágás, nepotizmus, pálinkagőzös hedonizmus | intelhüttö (c) Tirexi, szívünkben őrzünk örökre <3

(#1210) sgergi válasza tDr1v3r (#1209) üzenetére


sgergi
veterán

[link] Itt ki tudod kapcsolni.

(#1211) Mazsul válasza SRII (#1204) üzenetére


Mazsul
tag

Szerintem az a Google Drive tárhelyed mérete. Nem tudok róla, hogy youtube-on lenne adatmennyiség korlátozás

(#1212) tDr1v3r válasza sgergi (#1210) üzenetére


tDr1v3r
veterán

De nekem ez be sincs kapcsolva.. az a problémám hogy egyes videókat a HTML5 felületén adja be a Flash-es helyett.

[ Szerkesztve ]

disznóvágás, nepotizmus, pálinkagőzös hedonizmus | intelhüttö (c) Tirexi, szívünkben őrzünk örökre <3

(#1213) Murphistic válasza Ablakos (#1198) üzenetére


Murphistic
aktív tag

A jogtulajdonosok mintafelvételeket adhatnak a Googlenak (Youtubenak), amelyek alapján a a feltöltött videókról meg lehet mondani, hogy tartalmazzák-e az adott felvételt. Ezek a mintavideók nem jelennek meg nyilvánosan, csak az azonosítást szolgálják. A jogtulajdonosok azt is eldönthetik, hogy a felismert videók letörlődjenek-e vagy reklámok jelenjenek meg mellettük.

Bővebben: http://www.youtube.com/t/contentid

(#1201) Attix82: Igen, kell adózni a Youtube-os reklámbevételek után. Viszont országa válogatja (és főleg az adótörvényektől függ), hogy mekkora összeghatártól. Esetleg kérdezz rá valamelyik adóhivatalnál.

[ Szerkesztve ]

"A türelem hatalom: idővel és türelemmel selyem lesz az eperfa leveléből."

(#1214) Murphistic válasza tutuhawer (#1202) üzenetére


Murphistic
aktív tag

A tippem az, hogy a sok netgyorsító összekavarodott és ez csinálja a galibát.
Az Akamai Netsession Client programról most hallok először (http://www.akamai.com/client). Az oldal azt állítja, hogy bizonyos esetekben növeli a letöltési sebességet. Nekem úgy tűnik, hogy az AVG is valami hasonlót próbál elérni. Arra tippelek, hogy ez a két program akad össze.

Elsőként megpróbálnám kikapcsolni az AVG-ben ezt a gyorsítás funkciót és/vagy eltávolítani vagy kikapcsolni az Akamai programját.

Kétlem, hogy a Diginél ne lenne elég sávszélesség a Youtube videókhoz, különösen ilyen gyors netnél.

(#1204) SRII:Nekem mintha úgy rémlene, hogy a 15GB a feltöltött videó maximális méretét jelzi. Ha úgy tetszik minden egyes feltöltésnél ez a kereted, amit nem léphetsz túl.

[ Szerkesztve ]

"A türelem hatalom: idővel és türelemmel selyem lesz az eperfa leveléből."

(#1215) Ablakos válasza Murphistic (#1213) üzenetére


Ablakos
őstag

Óh, köszönöm. Ez már ésszerű magyarázat. :) Az aláfestő zenére hisztizett a google. :W

[ Szerkesztve ]

(#1216) tutuhawer válasza Murphistic (#1214) üzenetére


tutuhawer
őstag

"Elsőként megpróbálnám kikapcsolni az AVG-ben ezt a gyorsítás funkciót és/vagy eltávolítani vagy kikapcsolni az Akamai programját."

Jó a tipp, máris sikerült, úgy néz ki. :) Köszi a választ. :R

az nfl.com rögtön kéri az akamai programját, hogy az összefoglaló videók a legjobban menjenek

NETERROR_TERROR -- TutuHawer híres jelét mindenhol ismerik, ám neki még nevét leírni is nehezére esik -- Logitech G29, Sony Xperia 1, SONY WH-1000XM4, SONY MHC V81; SONY Dualshock 4; Dualsense

(#1217) VoidXs


VoidXs
Topikgazda

Két kérdésem lenne:
1: A reklámok megjelenítéséért is fizetnek, vagy csak a klikkekért?
2: Ha az AdSense fiókot később hozom létre, addig gyűlik a pénz, és majd akkor kifizetik, vagy csak onnantól kezdik számolni?

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#1218) energy_ válasza VoidXs (#1217) üzenetére


energy_
senior tag

Adsensen csak klikkért, és csak adsense fiók csatlakoztatása után számolja.

(#1219) VoidXs válasza energy_ (#1218) üzenetére


VoidXs
Topikgazda

:R

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#1220) Spancho


Spancho
őstag

Sziasztok.

Az alsó sávra valahogy vissza lehet varázsolni a méretválasztásokat + azt a fehér szövegbuborékot.?
Most vagy kicsi a videó vagy csak a fullscreen-t engedi ,és a sok irkafirkát egyesével kell kiikszelni a videóról ami eddig csak egy gombnyomás volt.

Köszi.

A nyuszik és az őzgidák is várják a majálist, hát miért lennél épp te szomorú?

(#1221) Mazsul válasza Spancho (#1220) üzenetére


Mazsul
tag

A fogaskerékre ha rákattintasz, előjön mind a szövegbubokrék kikapcsolásának lehetősége, és a méretváltás is.

(#1222) SkyS1gn


SkyS1gn
félisten

Mit szopozik má megin EZ A SZAR? :W

Folyton dobálja a fiókváltást... holott 1 címen van az account... nem hiszem el ekkora tökkelütött félnótás bagázst mint ezek! Néha még a feliratkozásaim is eltűnnek menjenek a P..BA! SZLAMB!!!

[ Szerkesztve ]

Tech addict, $TSLA and Tesla owner, geek.

(#1223) tutuhawer válasza SkyS1gn (#1222) üzenetére


tutuhawer
őstag

nekem is állandóan, mondjuk hetente ajánlja, hogy kössem össze a fiókokat, sőt, azonos nevem legyen. Ok, összekötöm, de a nevem külön legyen - mondom. Addig szaroztam, amíg a kedvenceket nem tudom nyilvánosra tenni, kellett egy külön listát létrehoznom, hogy ha nem akarok belépni, akkor is lássam a kedvenceket... Nem nagy wasistdas, túlélem. De az állandó név összevonás idegesít, meg kész vicc, hogy miket ajánl megtekintésre, sőt kész vicc, hogy oldalt elvileg kapcsolódó videóknak kéne lenniük, de ott is ajánlott (előzmények, listák alapján) videók vannak. Ha pl amerikai focis témát nézek 2-t 5-öt 10-et, akkor ne kínáljon fel vicces videókat, mert néztem 20 éve azt is. Kicsit bosszantó, de igazából mégis leszarom :K Tök ellentmondás, hogy kurvaanyázok közben és mellette le is szarom. Nem is lenne gáz, ha csak simán rossz lenne valamelyik funkció, de hogy havonta keresem , mi hol van, mi nem működik épp, az furcsa.

NETERROR_TERROR -- TutuHawer híres jelét mindenhol ismerik, ám neki még nevét leírni is nehezére esik -- Logitech G29, Sony Xperia 1, SONY WH-1000XM4, SONY MHC V81; SONY Dualshock 4; Dualsense

(#1224) SkyS1gn válasza tutuhawer (#1223) üzenetére


SkyS1gn
félisten

Töröltem a G+ fiókot amit maga csinált... most elkussolt!

Tech addict, $TSLA and Tesla owner, geek.

(#1225) tutuhawer válasza SkyS1gn (#1224) üzenetére


tutuhawer
őstag

:)) :)) Épp felkínált megint egy átnevezéses mutatványt. Kinyomtam. Kiírta, hogy majd megkérdez később... De jó :DDD Nem zavar, csak nehogy véletlenül rosszra kattintsak, igazából akkor lenne bosszantó

NETERROR_TERROR -- TutuHawer híres jelét mindenhol ismerik, ám neki még nevét leírni is nehezére esik -- Logitech G29, Sony Xperia 1, SONY WH-1000XM4, SONY MHC V81; SONY Dualshock 4; Dualsense

(#1226) SkyS1gn


SkyS1gn
félisten

Ezaz... megfordították a kommenteket most alul van a legfrisebb... KI AZ ISTEN TALÁLJA KI EZEKET?

Be kéne zárni de komolyan! :W

Tech addict, $TSLA and Tesla owner, geek.

(#1227) mzso


mzso
veterán

Most már automatikuson is letiltogat videókat ez a sz@r?
Lassan használhatatlan lesz... Ilyen f@szságokat szűri. De az ezerszer feltöltött, újrakonvertált/degradálódó másolatokat meg a fullHD-n 360p minőséget sem hozó videókat azt nem.

"Előfordulhat, hogy videódban harmadik fél tartalma szerepel."

Ezeréves rajzfilm. Ki lehet deríteni, hogy él még-e rá a szerzői jog?

"Megvan a CD/DVD, vagy megvettem a számot az interneten.

Nem értékesítem a videót, és más módon sem keresek vele pénzt.

Feltüntettem a tulajdonost a videóban.

A videó az én eredeti tartalmam, és minden joggal rendelkezem felette.

A megfelelő jogok tulajdonosától licenccel vagy írásbeli engedéllyel rendelkezem ennek az anyagnak a használatára.

A tartalom általam való használata megfelel a méltányos használat feltételeinek a vonatkozó szerzői jogi törvények alapján.

A tartalom nyilvánosan hozzáférhető, vagy nem jogosult szerzőijog-védelemre. "

(#1228) bul07


bul07
nagyúr

Nálam a NoScript hoz figyelmeztetést , hogy kiszűrt egy XXS szkripetet

( ͡° ͜ʖ ͡°) Samsung Galaxy A52S / Samsung UE48H6400 / Touran 1.9PDTDI 90LE (2005)(BRU) ( ͡° ͜ʖ ͡°) ---->"A nők pedig olyanok, mint a parkolóhelyek. A jobbak mind foglaltak, a maradék meg vagy rokkant, vagy fizetős..." - By:elfelejtette

(#1229) Physicist03


Physicist03
senior tag

Sziasztok!

Másnak sem mutatja a youtube a feliratkozásokat? Jelenleg az utolsó videó amit mutat az egy nappal ezelőtti :(

(#1230) bul07 válasza Physicist03 (#1229) üzenetére


bul07
nagyúr

Nekem van 3-5-8órás videó is, tehát mutatja

( ͡° ͜ʖ ͡°) Samsung Galaxy A52S / Samsung UE48H6400 / Touran 1.9PDTDI 90LE (2005)(BRU) ( ͡° ͜ʖ ͡°) ---->"A nők pedig olyanok, mint a parkolóhelyek. A jobbak mind foglaltak, a maradék meg vagy rokkant, vagy fizetős..." - By:elfelejtette

(#1231) Physicist03 válasza bul07 (#1230) üzenetére


Physicist03
senior tag

Szuper, akkor csak nekem rossz :(

(#1232) Physicist03


Physicist03
senior tag

Hihetetlen, de amikor már azt hinné az ember, hogy a youtube ennél már nem lehet sz@r@bb kiderül, hogy mégis :W Megvan a hiba. A feliratkozás melett ugye van egy kis beállítási lehetőség ahol lehet e-mail értesítést kérni és, hogy csak a feltöltéseket jelenítse, meg. Ha bepipálom az utóbbit akkor már látszanak az új videók. Hihetetlen, most tényleg azt várják el, hogy a 101 feliratkozásomnál ezt mind egyenként állítsam át? Minél tovább, annál lejebb :(

(#1233) netpeti98 válasza Physicist03 (#1232) üzenetére


netpeti98
addikt

Nálam be van pipálva és még így se jó mindenhol, ráadásul teljesen összevissza voltak a pipák is.

Szerk.: kitöröltem mindenhonnan a pipát, majd vissza, így most jó.

Üdv netpeti98

[ Szerkesztve ]

(#1234) Physicist03 válasza netpeti98 (#1233) üzenetére


Physicist03
senior tag

Közben már megtaláltam, hogy hol lehet kipipálni egyszerre, de mint te is írod még ígyis kihagy egy csomó videót. Komolyan mondom hihetetlen, hogy mindig van valami gond ezzel a youtube-bal. Remélem azért csinálnak vele valamit...

(#1235) bul07 válasza Physicist03 (#1234) üzenetére


bul07
nagyúr

Csinálnál egy képet hogy hol lehet ezt beállítani , nekem most nem jönnek elő azok a csatornák amire fel vagyok iratkozva
Most tesztből egyre feliratkoztam és csak az a listán :((( :F

Viszont az feliratkozásaim fülnél vannak új videók , tehát nem törlődtek a csatornák hanem megbújnak valahol

[ Szerkesztve ]

( ͡° ͜ʖ ͡°) Samsung Galaxy A52S / Samsung UE48H6400 / Touran 1.9PDTDI 90LE (2005)(BRU) ( ͡° ͜ʖ ͡°) ---->"A nők pedig olyanok, mint a parkolóhelyek. A jobbak mind foglaltak, a maradék meg vagy rokkant, vagy fizetős..." - By:elfelejtette

(#1236) akyyy


akyyy
senior tag

kaptam egy levelet, hogy az egyik videom olyan zene van ami a mitomén minek a tulajdona, és az egész világon le van tiltva a videó (kajak ezt irják, baz még a marson se nézheti meg az opportunity :( )

az a vicc, hogy ez a zene a harlem shake. másét miért nem titlja le, vagy most annak a zenének a kiadoja elkezdte baszni a csőrét? persze az ingyen reklám az kurva jó volt neki :S

(#1237) Vyndree


Vyndree
őstag

Mi történik akkor, ha leszedek videókat, azaz válogatok a kedvenceim közül a youtube-ról és felteszem egy saját fiókba nyilvánosan? Ezzel sértem valakinek a jogait, mondjuk a feltöltőjét? Ezeket videókat szeretném megosztani egy fórumon, lehet ebből bajom, lehet ennek bármilyen jogi következménye?

(#1238) Vyndree válasza Vyndree (#1237) üzenetére


Vyndree
őstag

Természetesen ezekkel a videókkal nem akarok pénzt keresni. Egy újonnan készített fiókba tenném, ami végülis csak egy gyűjteményként üzemelne. Érdemes az Adatvédelmi beállításokat "Nyilvános" helyett "Nem listázott"-ra állítani? Vagy így se lehet újra megosztani?

(#1239) mzso válasza Vyndree (#1237) üzenetére


mzso
veterán

Elméletileg. Amúgy meg ha nem ilyen troll nagykiadók meg hasonlók cuccait másolod lesz@rják és/vagy nem tudnak mit kezdeni vele. Max írnak neked, hogy "szedd mán le mert ez az enyim".

Sz.: Ja hogy saját fiókra újrafeltöltve akarod megosztani. Akkor max jelzik a youtubnak aki leszedi. Miért nem osztod meg direkt az eredetieket. (A legtöbben nem tiltják a beágyazást)

[ Szerkesztve ]

(#1240) Vyndree válasza mzso (#1239) üzenetére


Vyndree
őstag

Azért nem az ágyazom, mert már többször leszedték vagy tették priváttá és onnantól nem elérhetők. Nem jogvédett anyagról van szó, ezek a hogyan csináljuk bemutató videók.

(#1241) Physicist03 válasza bul07 (#1235) üzenetére


Physicist03
senior tag

Ott ahol előjönnek a videók picit jobbra felül van egy olyan, hogy "X feliratkozás kezelése". Abba belemégy és ott lehet pipálgatni egyszerre mindet is akár. KÉP

Szerk.: Még mindig rossz egyébként, az új videókat nem mutatja azonnal, csak órákkal később :W Egyszerüen nem frissít automatikusan. Ha kiveszem a pipákat akkor utána már mindent behoz,mert olyankor frissül.

[ Szerkesztve ]

(#1242) bul07 válasza Physicist03 (#1241) üzenetére


bul07
nagyúr

Így megvan de nekem eltűntek a a csatornák , mind, 4db van amit tegnap meg ma tesztből fettem fel, a többi 20-30 eltűnt
Viszont a feliratkozás fülnél megjelennek a videóik csak a listában nem látom őket

ÓÓÓ megvan ki be kellet jelentkezni és feldobja a név választó ablakot ott a @gmail.com -os névnél bejönnek a feliratkozásaim

[ Szerkesztve ]

( ͡° ͜ʖ ͡°) Samsung Galaxy A52S / Samsung UE48H6400 / Touran 1.9PDTDI 90LE (2005)(BRU) ( ͡° ͜ʖ ͡°) ---->"A nők pedig olyanok, mint a parkolóhelyek. A jobbak mind foglaltak, a maradék meg vagy rokkant, vagy fizetős..." - By:elfelejtette

(#1243) szildavid90


szildavid90
aktív tag

Valaki tudja, hogy a YouTubon ahogy kiírja a szám címét és elindítom play-el a fülsávon mért egy kis kocka jelenik meg? Másnál már láttam, hogy kis play gomb jelenik meg, ha lejátszás van. Köszi a válaszokat!

Kép róla!
[link]

[ Szerkesztve ]

(#1244) plus44


plus44
veterán

Esetleg abban tudnátok segíteni, hogy amióta ez a gusztustalan új felület megjelent, nem a feliratkozott csatornáim új videóit mutatja a megnézendő videók szekció (alapból ha megnyitom a YT-ot ez a fül az aktív, ezt megváltoztatni nem tudom), hanem régebbi videókat, illetve egyéb csatornákat ajánlgat nekem. Meg lehet valahogy variálni és beállítani, hogy a YT megnyitása után egyből a középső oszlopban kirakja nekem a feliratkozott csatornáim új videóit (legutóbbi 3 mondjuk) mindenfajta kattintás nélkül?

“This is where the road crashed into the ocean...”

(#1245) adamssss


adamssss
veterán

Sziasztok!

Valahogy be lehet állítani, hogy minden videót (ahol van rá lehetőség) FHD-ban töltsön be?

Köszi

Addig gyorsítottuk a világot míg mi magunk maradtunk le...

(#1246) netpeti98 válasza plus44 (#1244) üzenetére


netpeti98
addikt

Csinálj könyvjelzőt ezzel a címmel: http://www.youtube.com/feed/subscriptions/u
Tudtommal más megoldás nincs. :(

Üdv netpeti98

(#1247) plus44 válasza netpeti98 (#1246) üzenetére


plus44
veterán

Köszi, ha más nincs. Őrület, milyen szinten romlanak a jól bevált oldalak...

“This is where the road crashed into the ocean...”

(#1248) alberthanger válasza szildavid90 (#1243) üzenetére


alberthanger
csendes tag

Annak a másnak milyne böngészője, gépe volt?
Lehet csak ennyi a különbség oka, hogy mást használ, mint te!

(#1249) mzso válasza adamssss (#1245) üzenetére


mzso
veterán

Hah! Ilyen magasröptű dolgokat nem tud. Lehet szenvedni az átállítgatással, seekeléssel. (Ha szerencséd van be sem akad.)

(#1250) adamssss válasza mzso (#1249) üzenetére


adamssss
veterán

Akkor ezek szerinte nem én voltam a vak. Pedig tényleg rakhatnának egy funkciót bele, mert mindig állítgatni... Rémálom.

Addig gyorsítottuk a világot míg mi magunk maradtunk le...

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  YouTube
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.