Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  YouTube

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-09-20 11:37:36

LOGOUT.hu

YouTube kisokos

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1601) MrChris válasza enginev3.0 (#1600) üzenetére


MrChris
nagyúr

nem a család jelentkezett be, hanem 3 kiadó akiknek a kínálatukban van olyan cd amin ezt a chopin darabot játsszák. A youtubeon pedig fekete a kép. Le is 'töröltem'. Arra várjak, hogy elbírálják az ő automatikusan generált kifogásukat. Azt nem értem hogy tele van mindenféle Chopin zenefeltöltéssel a youtube, némelyik szemét minőségben, némelyik még kottával is.
A feleségem zeneiskoláját majdnem minden nap be lehetne zárni szerzői jogsértés miatt. A 'Kiskoncertjeikről' nem is beszélve, ott megy ám a bűnözés ezerrel. Bartók, Mozart, Csajkovszkij, Schubert... lopják a kottát és előadják nagy nyilvánosság előtt. Ráadásul a szülők feltöltik a Youtubera az ott készült videót a jogsértő anyaggal.

(#1602) enginev3.0 válasza MrChris (#1601) üzenetére


enginev3.0
félisten

De az nem baj hogy ha azt írja a youtube hogy
Harmadik féltől származó tartalommal való egyezés.

Előfordulhat, hogy videód harmadik fél zenéjét tartalmazza.

Videód elérhető és lejátszható.

Íme, a részletek:

"xxxxxxx!", hangrögzítés kezeli:
UMG

Elfogadod, és így a reklámokból befolyt összeg megy a jogtulajdonosnak meg persze a jogvédőknek, nem neked. Ennyi, ezzel nem kell foglalkozni, semmilyen károd nem keletkezik belőle

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

(#1603) MrChris válasza enginev3.0 (#1602) üzenetére


MrChris
nagyúr

Ez tuti? Nem fognak megb..ni? :D

(#1604) enginev3.0 válasza MrChris (#1603) üzenetére


enginev3.0
félisten

Tuti
Legrosszabb esetben eltávolítják a videódat, majd pár ilyen alkalom után törölnek téged is
De zenék 99%-ban csak el kell fogadnod hogy nem a tiéd a jog a felhasználásra, 0.5%-ban semmilyen követelés nincs, a maradék 0.5%-ban pedig a jogtulajdonos követeli a videó eltávolítását amelyet a youtube meg is tesz, neked pedig küld egy emailt hogy eltávolították, ha 6 hónapon belül még egy ilyen előfordul akkor téged is törölnek
Az hogy épp melyik zenénél melyik fordul elő azt senki nem tudja

De több száz meg több ezer ember tölt fel zenéket feliratozva, meg képekkel stb és nekik sem esett semmiféle bántódásuk, szóval nem kell félned, nem fognak lesittelni

[ Szerkesztve ]

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

(#1605) Murphistic válasza enginev3.0 (#1604) üzenetére


Murphistic
aktív tag

Nálam volt olyan eset is, hogy egy Bach művet ismert fel a Youtube. A zeneszámot nem én játszottam, de élő előadás volt, tehát nem valamelyik kiadó felvétele.
Ott nekem felajánlotta, hogy megjelölhetem a videót úgy, mint a saját feldolgozásom. Kvázi kijavítom a Youtube tartalomfelismerő szoftverét. Viszont Bach már tuti nem jogdíjas :D .

"A türelem hatalom: idővel és türelemmel selyem lesz az eperfa leveléből."

(#1606) mzso válasza MrChris (#1599) üzenetére


mzso
veterán

Az nem lehet jogdíjas. Chopin már jó rég nem létezik.
"De azt írja ki a youtube, hogy: egyezés harmadik féltől származó tartalommal!"
Válaszd azt, hogy nem jogvédett, oszt bekaphatják.

"(#1602) enginev3.0 "
Még mit nem, hogy olyannak fizessen akiknek semmi joguk hozzá...

[ Szerkesztve ]

(#1607) mzso válasza Murphistic (#1605) üzenetére


mzso
veterán

Tök mindegy kinek a felvétele, nem tudnak rá szerző jogot formálni mikor az már rég lejárt. Mekkora pofátlanság...

(#1608) ledgeri


ledgeri
nagyúr

Twitch.tc- ről szoktam youtube-ra nyomni videókat. Van amikor nem igazol vissza időben az átmenetelről a twitch. A minap megesett, hogy 3-4 szer indítottam el a feltöétást. másnap láttam, hogy háromszor fel is ment, de a negyedikre azt írta, hogy másodpéldány.... (éljen a CONTENT ID)

// #ublockO-HardMode // anti-blockadblock-er // PH! új arculat: 1/ 500 // szeksziboj -nálam van egy pirospontod! // Találtam sárga fényű lézert! (kézit, ceruzaelemest) https://youtu.be/XQnmMjYHgcM //

(#1609) Murphistic válasza mzso (#1607) üzenetére


Murphistic
aktív tag

Nem mindegy, hogy kinek a felvétele. Ha a szerző már rég elhalálozott akkor szabadon elzongorázhatod a művet és akkor a hangfelvétel a te jogtulajdonod lesz. Ugyanez van a zenekarokkal is.
Egyébként pont azt írtam, hogy nálam jó fejek voltak.
Olvastam olyanról is, hogy a szerzői jogtulajdonos engedélyezte a feldolgozást (cover song volt, vagy hogy a csudába' hívják) Youtubeon. A videót letiltotta a Google, a feltöltő engedélyt kért a jogtulajdonostól (azt hiszem a zenész felesége volt, mert a zenész már elhunyt), amit eljuttatott a Googlenak és mindenki boldog volt.
Egyébként gondolom itt az a gond, hogy a Chopin mű elég hasonlóan szólhat különböző zongorákon is előadva, ezért keveredik meg a tartalomfelismerő. Viszont azért írtam le, hogy nálam mi volt.

"A türelem hatalom: idővel és türelemmel selyem lesz az eperfa leveléből."

(#1610) ledgeri


ledgeri
nagyúr

Dejó: Most ha feliratkozom egy csatornára akkor nem e-mailt kérek, hanem csak frissítést... De hogy hova? :W

// #ublockO-HardMode // anti-blockadblock-er // PH! új arculat: 1/ 500 // szeksziboj -nálam van egy pirospontod! // Találtam sárga fényű lézert! (kézit, ceruzaelemest) https://youtu.be/XQnmMjYHgcM //

(#1611) Orionk válasza Orionk (#1593) üzenetére


Orionk
senior tag

Erre tud már valaki megoldást ?

Nálam még mindig nem működik.

köszi

(#1612) chosa921


chosa921
tag

Sziasztok!

Hol lehet beállitani youtubeon belül hogy az összes videót amit megnyitok a lehető legjobb felbontásban jelenitse meg?

Üdv.:Peti

(#1613) mzso válasza chosa921 (#1612) üzenetére


mzso
veterán

Sehol. Keress egy userscripted vagy addont ami megteszi.

(#1614) tonyrulez válasza chosa921 (#1612) üzenetére


tonyrulez
őstag

Ezt bővítmény vagy script nélkül félig meddig azért meg lehet oldani, lejátszási beállításnál bekapcsolható a jobb minőség méret alapján, tehát kicsiben 360p, nagyban 480p, teljes képernyőn a lehető legnagyobb lesz a minőség. Igaz ezt én már rég beállítottam, akkor még nem volt alapértelmezett, lehet hogy már az...

4 8 15 16 23 42

(#1615) gerolka


gerolka
tag

Sziasztok!

Feltöltöttem egy házi videót privátban, a háttérben szól a zene, a tartalomfigyelő felismert egy számot és emiatt levették az egész hangsávot a videóról a szokásos "harmadik fél" szöveggel indokolva. :W

Miként tudom megtámadni, hogy visszakerüljön a hangsáv?

(#1616) enginev3.0 válasza gerolka (#1615) üzenetére


enginev3.0
félisten

Ha megtámadod, és kiderül, hogy semmi jogod hozzá, akkor abból csúnya dolgok is lehetnek, és Te leszel a rossz végén
Inkább vedd ki a zenét, vagy tegyél alá mást, és töltsd fel úgy

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

(#1617) gerolka válasza enginev3.0 (#1616) üzenetére


gerolka
tag

Ezzel az a baj, hogy egy 15 éves videó, VHS-ról digitalizáltam, én is csak az egész hangsávot tudnám levenni róla, viszont azzal tönkre is tennék egy családi emléket.

(#1618) enginev3.0 válasza gerolka (#1617) üzenetére


enginev3.0
félisten

Akkor sajnos próbáld máshova feltölteni

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

(#1619) gerolka válasza enginev3.0 (#1618) üzenetére


gerolka
tag

Én is gondoltam rá, de sajnos nem igazán ismerem a többi videómegosztót, hová lenne érdemes feltölteni ahol viszonylag biztosan megmarad évekig?

(#1620) Murphistic válasza gerolka (#1619) üzenetére


Murphistic
aktív tag

Itt a fórumon korábban szóba került a Dailymotion is mint alternatíva. A Vimeo is elég népszerű, bár ott nem tudom működik-e ilyen tartalomfelismerő rendszer.
Mivel családi videóról van szó így gondolom fontosabb, hogy minél tovább meglegyen minthogy sok ember számára elérhető legyen, így én kipróbálnám az egyszerű felhőszolgáltatókat is: Skydrive (nemsokára Onedrive), Google Drive, Dropbox. Például a Skydrive bizonyos fájltípusok esetében lehetővé teszi a böngészőben való lejátszást is.
Egyébként ha másra nem arra mindenképpen számítanod kell, hogy lehet 10 év múlva nem lesz valamelyik szolgáltatás, így minimum több helyre töltsd fel és legyen fizikai másolatod is. Sőt, abból is minimum több darab. Paranoiások előnyben :D .

Szerk.: A Dropbox (és az egyszerű felhőszolgáltatók) azért is jók, mert nem konvertálják a videódat, hanem egyszerű fájlként mentik el. Az esetleges méretbeli korlátozásokat a videód darabolásával tudod kiküszöbölni ( pl.: Total Commanderrel vagy valamilyen tömörítő programmal pl. 7-Zip).
Még alternatívaként eszembe jutott a Flickr is, amelynél viszont jelenleg max 3 perces videókat lehet feltölteni, de másnak még jól jöhet.

[ Szerkesztve ]

"A türelem hatalom: idővel és türelemmel selyem lesz az eperfa leveléből."

(#1621) Zin


Zin
senior tag

Kedvencekbe rakok 1 videot ki is irja a pipát, erre ott nem találom...ez miért van? 3k + videolistárol van szo:)

[ Szerkesztve ]

░▒▓█.:Itt a tél! Lassan lehet Core i-zni:.█▓▒░

(#1622) gerolka válasza Murphistic (#1620) üzenetére


gerolka
tag

Köszi a tippeket!
A Google Drive lehet a befutó, ha már egyébre használom.

(#1623) moklys1


moklys1
aktív tag

Sziasztok!
Ezt, hogy tudom youtubon elérni?
Tehát h, minden online adást listázzon.

(#1624) StarKiller89


StarKiller89
senior tag

Sziasztok!

Hogyan tudom beállítani azt, hogy ha teljes képernyőre váltok, akkor automatikusan átkapcsolja HD-ra a videót??

Samsung Galaxy S23

(#1625) enginev3.0 válasza StarKiller89 (#1624) üzenetére


enginev3.0
félisten

csak valami kiegeszitovel

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

(#1626) spkkill válasza StarKiller89 (#1624) üzenetére


spkkill
tag

Hello! Ezen a linken keresztül be tudod állítani. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#1627) StarKiller89 válasza spkkill (#1626) üzenetére


StarKiller89
senior tag

Igen, erre gondoltam, köszi!

Samsung Galaxy S23

(#1628) Phobion


Phobion
őstag

Ez a PewDiePie emberke, hogyan tudott ennyi subscribers-t összeszedni? :Y

Sci-fi, fantasy könyvek eladók: https://hardverapro.hu/apro/elado_sci-fi_fantasy_konyvek_4/hsz_1-50.html

(#1629) spkkill válasza Phobion (#1628) üzenetére


spkkill
tag

Valószínű jó tartalommal ált elő(én nem nézegettem a videóit,viszont ismerem a csatornáját).Nem csak feliratkozója van sok,hanem megtekintése is,méghozzá napi több millió.Én meg örülök ha hétvégén megvan a napi 20ezer. :W

(#1630) VoidXs válasza spkkill (#1629) üzenetére


VoidXs
Topikgazda

Nem jó tartalommal állt elő, hanem a világ összes az internetre véletlenül feljutott hatévese őt nézi.

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#1631) Peethy


Peethy
őstag

Sziasztok!

A tegnapi nap folyamán közvetítettünk egy Hangouts-os podcastot. Mára azonban lett néhány problémám:
1, A beágyazás nem működik, csak pörög a kör, de nem játssza le, 0:00 hosszúságot mutat. (Ameddig élőben volt, addig működött.)
2, A videó nem jelenik meg a csatornám videói között (pedig fent látszik a Feltöltések mellett, hogy "1". A videó elérhető, mivel ha a beágyazásnál a youtube-os lejátszást választom, akkor behozza.

Mi miatt lehet ez? Eléggé idegesítő!
Az oldal.

Szerk: most beraktam a régi embed kóddal, ami csak Flasht támogat és megy. Ez érdekes, mert ugye tegnap is az újjal volt beágyazva (amikor élőben ment) és akkor nem volt ilyen gond. A másodikra azonban nem tudom a megoldást.

[ Szerkesztve ]

(#1632) FoxiestFox


FoxiestFox
félisten

Sziasztok..
Mi történhetett a kedvencek listámmal? Több száz videó van elmentve kedvencként, de most csak 100-at látok.
Az újonnan kedvencelteket például nem látom, de ha egyiküket megkeresem külön, alatta jelzi, hogy a kedvencekben van.
Wtf?

(#1633) gzbotii válasza FoxiestFox (#1632) üzenetére


gzbotii
veterán

Ahogy eszrevettem a UI is valtozott...valoszinu ezert e kavarodas

When every logical course of action is exhausted, the only option that remains is inaction.

(#1634) Apollyon


Apollyon
Korrektor

Nagyon nagyszerű ez az újítás, de ha törölnek egy videót, akkor még mindig nem tudni mi volt az, csak egy "Deleted video" felirat marad ott.. Legalább otthagynák a címet hogy be lehessen azonosítani mi a frász tűnt el..

#1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

(#1635) FoxiestFox válasza gzbotii (#1633) üzenetére


FoxiestFox
félisten

Évről évre használhatatlanabb :(

(#1636) gzbotii válasza FoxiestFox (#1635) üzenetére


gzbotii
veterán

Szerintem a mostani felulet nem volt rossz. Csak a reklamok. Es meg nehany beallitasi lehetoseg sem artott volna...
De a komment reszt ugy ahogy van elbarmoltak. Szerencse eddig se olvastam/hasznaltam

When every logical course of action is exhausted, the only option that remains is inaction.

(#1637) FoxiestFox válasza gzbotii (#1636) üzenetére


FoxiestFox
félisten

Szerencsére a reklámokból nem látok semmit, de a listák elszarása ilyen utolsó csepp feeling
Nem beszélve a sok szerzői jogi kavarásról, legalább a címét hagynák bent annak, amit elment az ember a kedvencei közé, majd törlésre kerül..

(#1638) gzbotii válasza FoxiestFox (#1637) üzenetére


gzbotii
veterán

vimeo-t hasznalnek reg, ha ott lenne az a kontent ami YT-on (MKBHD, Techcrunch, TechnoBuffalo, stb)

When every logical course of action is exhausted, the only option that remains is inaction.

(#1639) FoxiestFox válasza gzbotii (#1638) üzenetére


FoxiestFox
félisten

Igen, a Vimeo nagyon jó, de egész más.

(#1640) 4ron


4ron
senior tag

Sziasztok!

A YouTube mindenkinél ilyen idiótán néz ki? Nem tudok hozzászokni sehogyan sem.

⭐ Revolut meghívó ajándék 7500 Ft bónusszal | Raiffeisen Bank meghívó változó ajánlói bónusszal ⭐ Kérd privát üzenetben tőlem!

(#1641) Apollyon válasza 4ron (#1640) üzenetére


Apollyon
Korrektor

Bizony, már középre van zárva, és kicsit más lett, nem tudsz mást tenni minthogy hozzászoksz.

#1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

(#1642) Abrion válasza 4ron (#1640) üzenetére


Abrion
senior tag

Nálam ugyanígy néz ki

(#1643) 4ron válasza Apollyon (#1641) üzenetére


4ron
senior tag

Áhh, nem tudom mi volt a probléma a régi elrendezéssel -.-

⭐ Revolut meghívó ajándék 7500 Ft bónusszal | Raiffeisen Bank meghívó változó ajánlói bónusszal ⭐ Kérd privát üzenetben tőlem!

(#1644) gzbotii válasza 4ron (#1643) üzenetére


gzbotii
veterán

En amikor eloszor meglattam, azt hittem, mobil verziora leptem be. Kerestem a limkbe a m. reszt, hogy toroljem ki.
Szerintem is jobb volt a regi.

When every logical course of action is exhausted, the only option that remains is inaction.

(#1645) TWO40VIDEO válasza akyyy (#1595) üzenetére


TWO40VIDEO
csendes tag

Igen hello, én ezt használom másodlagos oldalnak [link]
Csak az indexképek hiánya zavar, de a videót bármikor megállitva készithetők indexképek. Ha van fb profilod, még regisztrálni sem kell, csak bejelentkezel azzal.

http://www.youtube.com/channel/UC8keQgws3FyALia8zuYhplA

(#1646) tutuhawer


tutuhawer
őstag

Szevasztok
nekem egyszer ilyen, másszor olyan az elrendezés, elég vicces, de annyira nem zavar, csak jó lenne elmenni X irányba , mert a legnépszerűbb videó oldal ez, és szar látni az egy helyben toporgást vagy visszafejlődést. Váltanék, de annyi feltöltésem nincsen, meg főleg a sok lejátszási listám és régi 2010 előtti tartalmak a vonzók.
Ami kérdésem hirtelen lenne: a megnézendő videók régen alul volt és tudtam rendezni őket valós időben, az elhelyezés és a kivitel is jó volt. Most nem tudok "drag & drop" megoldással belenyúlni a sorrendbe, ahogy látom. Rosszul látom, béna vagyok?

NETERROR_TERROR -- TutuHawer híres jelét mindenhol ismerik, ám neki még nevét leírni is nehezére esik -- Logitech G29, Sony Xperia 1, SONY WH-1000XM4, SONY MHC V81; SONY Dualshock 4; Dualsense

(#1647) Digital


Digital
addikt

Sziasztok!

Youtube videó lejátszással akadt egy kis gondom!
Elindul a videó, mindegy milyen felbontáson, aztán gondol egyet, és kimerevedik a kép, de a hang megy tovább. Ha megmozgatom az egeret akkor elindul, de folyamatosan hadonászni kell vele!
Amit próbáltam: Firefox újratelepítés, a könyvjelzőket kimentettem, majd visszatettem.
Adobe flash player újratelepítés. Chrome alatt is megvan a hiba, és nemcsak Youtube, hanem Videa videókkal is ez megy! Az egér egy Logitech M185, próbáltam egér nélkül, másik usb portba téve a vevőjét, de semmi!
A laptopban egy i3-as proci van, 4Gb memóriával, intel HD4000 integrált vga-val!
Valakinek ötlete?

"barackot,imádom a húsos barackot" Emlékszel a lassú internetre? Csak nyolc kép fért bele egy éjszakába...

(#1648) FoxiestFox válasza Digital (#1647) üzenetére


FoxiestFox
félisten

Talán a GPU-gyorsítást kapcsold ki, vagy ha ki van, akkor be.
Ha nem válik be, nézd meg másik VGA driverrel

(#1649) Digital válasza FoxiestFox (#1648) üzenetére


Digital
addikt

Gpu gyorsítás próba volt, holnap driverezek!
:R

"barackot,imádom a húsos barackot" Emlékszel a lassú internetre? Csak nyolc kép fért bele egy éjszakába...

(#1650) Digital válasza FoxiestFox (#1648) üzenetére


Digital
addikt

Sajnos a driver csere sem segített! :(

"barackot,imádom a húsos barackot" Emlékszel a lassú internetre? Csak nyolc kép fért bele egy éjszakába...

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  YouTube
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.