Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  XPEnology

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:53:49

LOGOUT.hu

Xpenology Téma Összefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#4901) Mr Bond 007 válasza wardemi (#4900) üzenetére


Mr Bond 007
őstag

Én is hagynám őket sima meghajtóként. Maga a Synology DSM intézi a raidet szoftveres alapokon. Xpenology fórumán senki se javasolta hogy hardveres raidet használjanak amikor szóba került. Mindenhol szétszedték a tömböt szimpla lemezekre. Itt is:KATT 6:00 környékén szedi szét.
Másrészt a Gen8-at is szerelik belépő meg normális (aksis igazi hardveres raid) vezérlővel. Érdemes megnézni a tiédben milyen van, mert ha csak az alapot tették rá anno akkor az is lényegében csak szoftveres.

[ Szerkesztve ]

(#4902) Essejó


Essejó
Topikgazda

Nos, úgy néz ki, hogy el kéne érnem konzolon a rendszert. Ez bevallom nekem eléggé Kínai. Szóval hogyan kezdjek hozzá? Vagyis odáig tiszta, hogy root és az admin jelszóm, de azután?
A configban kéne megnéznem, hogy milyen Statikus IP4-re van beállva és azt átírni DHCP-re vagy 192.168.1.7-re

Az emberiséget ősidők óta két dolog foglalkoztatja: 1. Ki találta fel a munkát? 2. A többiek miért nem verték agyon?

(#4903) llacee válasza Magnat (#4896) üzenetére


llacee
őstag

Nekem ez pontosan igy mukodik.Huperv alatt van egy kulon kotet amit a xpenology hasznal.

(#4904) llacee válasza Essejó (#4902) üzenetére


llacee
őstag

Elvileg ifconfig paranccsal a halozati interface-ek listazhatoak.
https://kwangzspace.wordpress.com/2013/06/18/set-ip-address-manually-in-synology-nas-via-command/ atiras

Elnezest de telefonrol irok lunket nem tudtam csinalni.

[ Szerkesztve ]

(#4905) Mr Bond 007 válasza Essejó (#4902) üzenetére


Mr Bond 007
őstag

Ahogy egy linux szervert is ezt is ssh-val el lehet érni Putty nevű programmal. Arra figyelj hogy legyen engedélyezve a dsm-ben (alapból tiltott az ssh ha jól rémlik). Ha nem szeretsz annyit gépelni akkor fel lehet tenni a midnight commandert (norton commander-es filekezelőt kapsz) is a csomagkezelővel ha engedélyezed a közösségi forráshelyet is. Itt leírják hogyan: KATT
Ezután ha beléptél csak mc parancsot kell beütni és már tudsz mászkálni meg átírkálni a config fileokat. (kb mint dos alatt norton commanderbe ha az megvolt anno) Bár nem tudom xpeno-nál pontosan hol tárolja ezeket vagy így kell-e hozzájukférni. Alapból az etc könyvtárban szoktak lenni.

[ Szerkesztve ]

(#4906) Essejó válasza Mr Bond 007 (#4905) üzenetére


Essejó
Topikgazda

Tudod az a gond, hogy egy frissítést követően be állt egy statikus IP4-re a Xpeno, ami valószínűleg kívül esik a dhcp tartományon. Tehát hogy a Puttyal elérjem kéne egy IP amiről halvány lila fogalmam sincs, hogy mi lehet. Ezért marad a konzolos módszer. Ami ez lenne, csak valamiért nem megy nekem.

set IP address manually in Synology NAS via command

1. “vi /etc/sysconfig/network-scripts/ifcfg-eth0”
With an example config below:
DEVICE=eth0
BOOTPROTO=static
ONBOOT=yes
IPADDR=<ip address>
NETMASK=<netmask eg.255.255.240.0>
2. After modifying IPADDR and NETMASK information, use the next command for changes to take effect.
“/etc/rc.network restart”

Ez mondjuk a virtuális szerveren készült kép, ott gondoltam kipróbálni, de valamiért nem megy :(

Az emberiséget ősidők óta két dolog foglalkoztatja: 1. Ki találta fel a munkát? 2. A többiek miért nem verték agyon?

(#4907) Mr Bond 007 válasza Essejó (#4906) üzenetére


Mr Bond 007
őstag

Az ifconfig paranccsal meg tudod nézni a jelenlegi ip címedet. llacee is írta. Viszont akkor ezt csak konzolból tudod a gépre monitort dugva. Azonos hálózaton a find.synology.com se találja?

[ Szerkesztve ]

(#4908) Mr Bond 007 válasza Essejó (#4906) üzenetére


Mr Bond 007
őstag

Ja! Most látom a képen vi után szóköz kell, te nem tettél.
Bocs a dupláért csak lejárt a szerk idő

[ Szerkesztve ]

(#4909) Magnat válasza Essejó (#4906) üzenetére


Magnat
veterán

Szia,

ha nem tudod a címét, webfelületen hogy éred el, host alapján? Ha legalább a host nevét tudod (installkor adtad meg neki), akkor parancssorba írd be, "nslookup host név" - és ott lesz legalul az ip cím.
Szerk.: másik lehetséges módszer, felteszel vmi hálózat felderítő appot, pl Android alatt a Fing nevű csoda, és ott nyomsz egy felderítést (bár asszem magától is azzal indul) és ott lesz felsorolva az összes eszköz a hálózatodon.

[ Szerkesztve ]

̿' ̿'\̵͇̿̿\з=(◕_◕)=ε/̵͇̿̿/'̿'̿ ̿

(#4910) Mr Bond 007 válasza Magnat (#4909) üzenetére


Mr Bond 007
őstag

Szerintem azt se éri el, mert akkor meg tudná nézni az ip címét a dsm alól.

Routerben nincs véletlenül valami csomag elemző vagy kliens lista? Hátha nem csak a dhcp ügyfeleket mutatja hanem azokat is akik forgalmaznak. Bár ez konzumer routereknél nem jellemző.

[ Szerkesztve ]

(#4911) DJ. Ru$y válasza Mr Bond 007 (#4910) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

Létezik egy Fing (nem nevet!) nevű mobil applikáció, ami az összes csatlakozó eszközt mutatja, ez is megoldás lehetne, de itt kicsit bonyolultabb a helyzet sajnos.

Magnat
Host nevet én már írtam neki párszor, eddig nem írta, hogy azzal sikerült volna neki.

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#4912) Magnat válasza Mr Bond 007 (#4910) üzenetére


Magnat
veterán

Lehet, h valamelyikben van, illetve ha arra be tud lépni konzolon, akkor az arp táblát is ki tudja listázni, ha valamilyen aktivitása van a nasnak, akkor tuti benne van - de ha tudja a host nevét a nasnak akkor sztem az nslookup a legegyszerűbb.

̿' ̿'\̵͇̿̿\з=(◕_◕)=ε/̵͇̿̿/'̿'̿ ̿

(#4913) Mr Bond 007 válasza DJ. Ru$y (#4911) üzenetére


Mr Bond 007
őstag

Amúgy bootnál kiírja az ip-t csak tovább görgeti a loginig. Viszont nem pont erre való a debug mode? (nem próbáltam csak hátha) Nem lehet azt kiválasztva képernyőnként végig lehet nézni a boot adatokat? Ott lenne a megoldás. Persze ehhez megint csak ott kéne lenni a vas előtt, és bootnál arra nyomni.

[ Szerkesztve ]

(#4914) Magnat válasza DJ. Ru$y (#4911) üzenetére


Magnat
veterán

Jah ok, azt nem láttam ... Fingni én is szeretek, javallottam neki én is :D

̿' ̿'\̵͇̿̿\з=(◕_◕)=ε/̵͇̿̿/'̿'̿ ̿

(#4915) DJ. Ru$y válasza Mr Bond 007 (#4913) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

Na azt sosem figyeltem, hogy kiírja az IP-t bootnál, fel kell venni videóra a boot-ot maximum és kikockázni...

Debug-ot pedig én még sosem használtam, így erről nem tudok nyilatkozni.

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#4916) Mr Bond 007 válasza DJ. Ru$y (#4915) üzenetére


Mr Bond 007
őstag

A pendrive-ról bootolásnál ki tudod választani a 3 lehetőséget: normál, debug, vagy upgrade/install.
Ki kockázni nem tudom lehet-e, mert nálam vmware alatt ki se tudta rajzolni a monitor olyan gyorsan lepörgött.
De igazából mind1 is, mert ha hozzáfér a géphez akkor ifconfig parancsra ugyanazt ki fogja neki írni amit bootnál is.

[ Szerkesztve ]

(#4917) DJ. Ru$y válasza Mr Bond 007 (#4916) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

A debug létezését tudom, láttam már a bootnál, csak soha nem használtam, arra akartam utalni.

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#4918) Mr Bond 007


Mr Bond 007
őstag

5.2-5967 megjelent Changelog

(#4919) Essejó válasza Mr Bond 007 (#4916) üzenetére


Essejó
Topikgazda

Délután amit fotóztam az nekem is a Virtuális gép volt.
Fing-ni nem tudok, mert 1., Nem ettem babot :) 2., Nem elég okosak a telefonjaim hozzá: Samu D900i és Nokia N97mini.

Az nslookup sem hozott valami fényes eredményt:

A Debugra ugyanúgy végig rohant nekem is, szóval nem tudom, hogy lehetett volna megálítani.

Ezért: konzolon beléptem: vi /etc/sysconfig/network-scripts/ifcfg-eth0

DEVICE=eth0
BOOTPROTO=static
ONBOOT=yes
IPADDR=<ip address> 192.168.1.7
NETMASK=<netmask eg.255.255.240.0> 255.255.255.0

Kérdés kell a kacsacsőr az ip elé mögé illetve a netmask elé mögé illetve a szöveg (netmask eg)

Aztán a következő kérdés hogy adom ki a következő parancsot:
2. After modifying IPADDR and NETMASK information, use the next command for changes to take effect.
“/etc/rc.network restart”

Ugyanis a Netmask= Alatt x db sor ~ (hullámvonal) majd VI /etc/sysconfig/network-scripts/ifcfg-eth0 [Modified] 74/77 96% ÉS csak a Netmask= és a VI /etc/sysconfig..... közt tudok le fel lépkedni.
és ha beírom. hogy: /etc/rc.network restart akkor az mint a cfg egy új sorának érzékeli és nem egy kiadott parancsnak. :W

Az emberiséget ősidők óta két dolog foglalkoztatja: 1. Ki találta fel a munkát? 2. A többiek miért nem verték agyon?

(#4920) wardemi válasza Essejó (#4919) üzenetére


wardemi
senior tag

Öm a vi egy vicces jószág, ha megvan amit be akartál írni utána nyomsz egy esc akkor már nem editálod a cuccot csak meg van nyitva. Ezután :wq! (<- write and quite alul megjelenik egy üres csíkban amit írsz elv [link]) enter. Ha van jogod akkor felülírtad a fájlt és újra futtathatsz parancsokat.

Ha én nem értem a problémát, akkor sry :)

iphone 5c | Nexus 7 (2013) | Samsung Galaxy Nexus | PW3

(#4921) bferenc


bferenc
tag

Sziasztok,

Valaki találkozót mar olyan hibával, hogy egyszer csak elérhetetlen a photo station? Újra indítás után megy, aztán egy bizonyos idő után ujra nem elérhető.

|iPad| |iPhone 13| |MacBook Air M1| |iWatch 7|

(#4922) Essejó válasza wardemi (#4920) üzenetére


Essejó
Topikgazda

Az ok, hogy nem windows, de amikor megnyomom az esc-et láthatólag nem történt semmi.
Aztán a : wq ez nem is látszott a !-jel-re meg mintha tabot nyomtam volna olyat csinált. De megjött az üres sor, vagyis fekete képernyő egy villogó kurzorral.
Aztán a : /etc/rc.network restart + enterre: Pattern not fund
Ez most jó vagy nem?

[ Szerkesztve ]

Az emberiséget ősidők óta két dolog foglalkoztatja: 1. Ki találta fel a munkát? 2. A többiek miért nem verték agyon?

(#4923) justice84


justice84
tag

Szia.
Virtualboxba megnéztem, ezeket a sorokat

konzolba:vi /etc/sysconfig/network-scripts/ifcfg-eth0 [enter]

Alul a konzolnál /etc/ előtt változik az a jel azt figyeld
- /etc/sysconfig/network-scripts/ifcfg-eth0 (olvasható)
I /etc/sysconfig/network-scripts/ifcfg-eth0 (INSERT 1x írható)
R /etc/sysconfig/network-scripts/ifcfg-eth0 (INSERT 2x felülírás)

(nálam így néz ki)
DEVICE=eth0
BOOTPROTO=static
ONBOOT=yes
IPADDR=192.168.1.125 [szerkesztéshez INSERTET nyomsz, átírod]
NETMASK=255.255.255.0

Ha kész akkor ESC :wq![enter] (nálam angol kiosztással megy ":" az shift+é ,"!" az shift+1)

konzolba:/etc/rc.network restart [ENTER] nálam lefut , és kiírja a végén mintha ifconfig-ot kapott volna

(#4922) Essejó Bocsi mellényomtam válasz akart lenni

[ Szerkesztve ]

(#4924) wardemi válasza justice84 (#4923) üzenetére


wardemi
senior tag

Ahogy a kolléga írja :K. A vi-t szokni kell, de ha egyszer leesik mikor mi akkor már használható

[ Szerkesztve ]

iphone 5c | Nexus 7 (2013) | Samsung Galaxy Nexus | PW3

(#4925) Essejó válasza justice84 (#4923) üzenetére


Essejó
Topikgazda

Köszi szépen! Egy felől én voltam a hunyó, mert az IPADDR= átírásához nem nyomtam Insertet, mentségemre szóljon, hogy üres volt. Nem volt ott semmi. A NETMASK= az meg nem is volt ott a conf-ban azt már én írtam bele. Helyettük volt IPv6=DHCP -ezt mondjuk töröltem.

Aztán a :wq! na igen a megszokás, olyan lazán nyomtam a shift4-et, persze, hogy pattern not found lett :W

Most viszont minden működik! :))

Nagyon szépen köszönöm mindenki segítségét!
Külön köszönet a tanácsokért: llacee, Mr Bond 007, Magnat, DJ. Ru$y, wardemi, justice84 és nem utolsó sorban Proxy2

Az emberiséget ősidők óta két dolog foglalkoztatja: 1. Ki találta fel a munkát? 2. A többiek miért nem verték agyon?

(#4926) Essejó


Essejó
Topikgazda

Szóval megy, de valami nem gömbölyű...

A Web Assyst sem látja

Ilyenkor mi van?

Az emberiséget ősidők óta két dolog foglalkoztatja: 1. Ki találta fel a munkát? 2. A többiek miért nem verték agyon?

(#4927) AiRLAC válasza Mr Bond 007 (#4913) üzenetére


AiRLAC
addikt

Shift+PageUP/Down elvileg scrolloz

"After successfully ignoring Google, FAQ's, the board search and leaving a undecipherable post in the wrong sub-forum don't expect an intelligent reply."

(#4928) DJ. Ru$y válasza Essejó (#4926) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

Ha átírtad fix IP-re, akkor már nem kellenek a finderek, én akkor már nem is foglalkozok velük, ha tudom az IP-t simán IP alapján mennie kell a webfelületnek és kész, ha nem megy, akkor viszont már nagyobb baj lesz.

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#4929) Essejó válasza AiRLAC (#4927) üzenetére


Essejó
Topikgazda

Gyakorlatilag is scrolloz! Köszi ezt is jó tudni. :D
Találtam is mindjárt egy piros Failled-et : Loading module aacraid. Aztán, hogy ez mekkora baj azt nem tudom.

#4928 DJ. Ru$y

Tökéletesen megy a belépés a webfelületen az IP alapján.

Viszont az Antivírus Essential kivételével az össze telepített cuccom fel van függesztve:

A DS-is csak azt töröltem és megpróbáltam újra telepíteni. Nos az éjjel és az előbb is csak eddig jutottam vele:

Illetve állandóan panaszkodott a hálózati beállításokra. Használtam a Syno súgót: A Vezérlőpult > Hálózat > Általános menüpontjában módosítsa 8.8.8.8-ra a DNS-szervert. Megtettem!
Nos ezóta nem panaszkodik a hálózat beállításokra, sőt az 5.2-5967-et is ajánlja frissítésre. És a QC-t is be tudtam álítani.

[ Szerkesztve ]

Az emberiséget ősidők óta két dolog foglalkoztatja: 1. Ki találta fel a munkát? 2. A többiek miért nem verték agyon?

(#4930) Konflikt


Konflikt
addikt

sziasztok,
biztos van itt olyan aki N36L/N40L-el hasznalja, hogy nez ki az irasi sebesseg syno-ra?
koszi:)

illetve megegy kerdes: mukodik jol az idozitett inditas?

[ Szerkesztve ]

Commodore Amiga 500 - es a kepzeleteinek tobbe semmi nem szab hatart! // VCIX-DCV&CMA

(#4931) #56573440 válasza Konflikt (#4930) üzenetére


#56573440
törölt tag

36os van nekem semmi flikkflakk t-smodemen ül az is gép is. Kábelen oda vissza 10-11MB/s shr 3 vinyoval wifin 6:D jövőhéten tudok ranezni normális switchen talán ha kell :) időzítő passz, nálam 0-24-ben megy, elveim vannak ezzel kapcsolatban :DDD

[ Szerkesztve ]

(#4932) Magnat válasza #56573440 (#4931) üzenetére


Magnat
veterán

A diszkek mindenképpen hosszabb életűek lesznek, h folyamatosan mennek.

̿' ̿'\̵͇̿̿\з=(◕_◕)=ε/̵͇̿̿/'̿'̿ ̿

(#4933) #56573440 válasza Magnat (#4932) üzenetére


#56573440
törölt tag

a hűtőt se húzom ki estére, ez is azért van hogy daráljon. a hűtése rendben van, nincs hőtágulás a folyamatos ki-be kapcsolgatástól, azt se szeretik pl felületszerelt alkatrészek hosszabb távon. kondik kb mindegy ha nem extrém melegről van szó, úgyhogy alapvetően nálam policy, azért szerver hogy fusson. :K

(#4934) Konflikt válasza #56573440 (#4931) üzenetére


Konflikt
addikt

koszi.
igen GbE-en lenne erdekes, hogy 100MB/s felett ir-e, de gyanitom hogy igen.

idozito kerdese fontos lenne, ha mas esetleg probalta, vagy meg tudna nezni.
koszi

Commodore Amiga 500 - es a kepzeleteinek tobbe semmi nem szab hatart! // VCIX-DCV&CMA

(#4935) Essejó válasza Konflikt (#4930) üzenetére


Essejó
Topikgazda

Szia,

N40L-t. Kis fájlok esetén.

Azt még nem próbáltam, meg úgy is 24/7-ben megy. :)

Az emberiséget ősidők óta két dolog foglalkoztatja: 1. Ki találta fel a munkát? 2. A többiek miért nem verték agyon?

(#4936) Sajthy válasza Konflikt (#4930) üzenetére


Sajthy
csendes tag

N54L / 3xWD Red SHR / alaplapi vezérlő és lan

(#4937) atideath


atideath
tag

Tegnap megérkeztek az IP Kamerák. Két leges legolcsóbb 720p-s kamerát rendeltem az aliról. Egyetlen egy szempont volt hogy ONVIF szabványt támogassa. Jelentem tegnap sikerült beüzemelni a Xpeno alá és teljesen jól működnek. A beállítása nem volt több 2 percnél. A képe tökéletes szerintem megfigyelésre, jól kezeli a noname kamerát a Xpeno. Működik a mozgásérzékelés is szóval minden szupi. :)

Hp Microserver Gen8 - Xeon 1270v2 - 16Gb - ESXI 6 | Prusa i3 proB | CoreXY 3D Printer | Oneplus 3

(#4938) r4z válasza Konflikt (#4930) üzenetére


r4z
nagyúr

Két normális HDD-nél (pl. WD Red) már a gigabit ethernet a szűk keresztmetszet, ha szekvenciális írásról van szó.

I don't love people. I love 911s, Astral Projection and french fries, in that order.

(#4939) Konflikt


Konflikt
addikt

Essejo, Sajthy: koszi sracok.
valakinek esetleg N36L + Syno kombo file iras kapcsan?:)
bar ugyneztem a tipusok egyedul nehany 100 MHz CPU orajelben, es az elore telepitett RAM mereteben ternek csupan el.

Commodore Amiga 500 - es a kepzeleteinek tobbe semmi nem szab hatart! // VCIX-DCV&CMA

(#4940) tomchy válasza atideath (#4937) üzenetére


tomchy
tag

Tudsz adni linket, hogy milyen típusokról van szó?

internetprint.eu - Fotókönyv, fényképes naptár, névjegy, szórólap. 20%-os kuponkód: JDC20

(#4941) GoZoL válasza tomchy (#4940) üzenetére


GoZoL
senior tag

Ilyesmi lehetett szerintem.

(#4942) mszl válasza atideath (#4937) üzenetére


mszl
aktív tag

Szia!
Meg lehet tudni honnan és milyet rendeltél?

Koszi!
Laci

A hálózat építést csak elkezdeni lehet, befejezni nem.... Eredetije a HUP-on!! Onnan kölcsönöztem!!

(#4943) noorbertt válasza atideath (#4937) üzenetére


noorbertt
őstag

Képet esetleg demó videót kaphatunk? :)

(#4944) wardemi


wardemi
senior tag

Üdv,

Olyan gondom lenne, hogy be van állítva a gen8-ra no-ip-s dns, megy is minden okés, port forwarding is oké.

Viszont tegnap este nyomtam egy update-t az 5-re és azóta a dns-en keresztül nem tudok belogolni a synology-re. Behozza az oldat stb de loginnál kiírja, hogy: Önnek nincs megfelelő jogosultsága bláblá belépni.

Belső IP-n simán beenged. Hol tudom engedélyezni esetleg hogy kívülről is beengedjen ?

Köszi

iphone 5c | Nexus 7 (2013) | Samsung Galaxy Nexus | PW3

(#4945) DJ. Ru$y válasza wardemi (#4944) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

Ugyanarról a gépről próbálod kívülről elérni? Betette az IP-t szerintem tiltólistára (rontott jelszó).

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#4946) wardemi válasza DJ. Ru$y (#4945) üzenetére


wardemi
senior tag

Tiltólistán volt valamiért a külső IP, köszi a helpet :)

iphone 5c | Nexus 7 (2013) | Samsung Galaxy Nexus | PW3

(#4947) Magnat válasza r4z (#4938) üzenetére


Magnat
veterán

Be kell tenni egy kompatibilis hálókártyát, megfelelő routert, link aggregation és mehetnek a Wd Blackek vagy Raptorok :)

[ Szerkesztve ]

̿' ̿'\̵͇̿̿\з=(◕_◕)=ε/̵͇̿̿/'̿'̿ ̿

(#4948) fgst válasza Magnat (#4947) üzenetére


fgst
tag

Akkor is 1Gb a kiforgalmazható sebesség lan-on 1 eszköz fele, mivel layer3-ban fogod össze a portokat.
De több eszköz kiszolgálásánál persze oszlik a terhelés, hibatűrést ad....
A múlthétvégén állítottam ép hadba egy ilyen konfigot virtuális gépen, de csak dsm-ben összefogva a portokat. Jó volt látni, ahogy a kamerák streamje már külön-külön porton csatlakoztak be a routerről...

(#4949) Konflikt


Konflikt
addikt

csak hogy magamnak valaszoljak:D, megy az idozitett inditas-leallitas szepen (N36L)

amit tapasztaltam a telepites soran: a 5.2-5644.5 verzios nanoval a 5.2-5644-re nem ment fel az U5 egybol - file corrupted probelmat dobott. probaltam az U3-at is, szinten. de az U1 felmegy, ami utan pedig az U5-ot is megette.

kerdes:
-a MAC csere-generalas a syslinux.cfg-ben ha jolertem csak akkor szukseges ha szeretnek qucik connectet, syno DNS-t? mert most ezt nem adtam hozza.
-BIOS csere mikor szukseges, milyen pluszt ad a gyarihoz kepest N36L-en? (most 041-es fut)
koszi :)
-a hyper backup-ot lehet valahogy futtatni 5.2-on? (sajnos csak az elodje a time backup erheto el, az meg nem kompatibilis a hyper backup-pal)

[ Szerkesztve ]

Commodore Amiga 500 - es a kepzeleteinek tobbe semmi nem szab hatart! // VCIX-DCV&CMA

(#4950) Magnat válasza fgst (#4948) üzenetére


Magnat
veterán

Nem értem, miért gátolja a layer 3 a kiforgalmazást egy másik eszközre? Ha van két szervered 2-2 összefogott porttal (és a vas bírja), nem fog 2gb-n menni az anyag?

Milyen vason virtualizáltad egyébként? Mi nemrég telepítettünk egy Geutebrück 64 kamerás szervert szintén 2 gigás lannal - bár nem lesz rajta annyi, csak kb 40db 3mp-es.

[ Szerkesztve ]

̿' ̿'\̵͇̿̿\з=(◕_◕)=ε/̵͇̿̿/'̿'̿ ̿

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  XPEnology
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.