Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  XPEnology

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:53:49

LOGOUT.hu

Xpenology Téma Összefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#4151) Essejó válasza Mezga Aladár (#4147) üzenetére


Essejó
Topikgazda

Ha esetleg olvasnál is nem csak írnál az nagyon hasznos lenne!
Egyáltalán nem akarja rábeszélni Xpenologyra, Sőt!
Az más kérdés, hogy az illető rencergizdaként nem vágja a linuxot.

Az emberiséget ősidők óta két dolog foglalkoztatja: 1. Ki találta fel a munkát? 2. A többiek miért nem verték agyon?

(#4152) Mezga Aladár válasza Essejó (#4151) üzenetére


Mezga Aladár
veterán

"Ha nem produktív helyre kerülne, akkor azt mondanám, hogy a xpenology által a DSM-től sem kell megválnia"
Ez akkor szerinted mi? Miért szólsz bele?
Ott a tüske a syno topik miatt? :))
Kíváncsi vagyok mikor fogod törölni.

[ Szerkesztve ]

Accuphase E-306 integrált erősítő eladó.

(#4153) Proxy2 válasza Fifi (#4150) üzenetére


Proxy2
aktív tag

Üdv, most kicsit off leszek
Bár értem amit írsz, és érzem miért terelnéd a Linux irányába, lenne pár észrevételem.
A Google tele van next-next típusú howto-val és ha informatikusként dolgozik talán nem is árt, ha kicsit ismerkedik vele, hisz ma már nagyon sok mindenen linux fut (TV, telefon, modem, router, media lejátszó, karóra stb.), úgy ahogy a DSM is az.

Van ezzel egy kis gond, így születnek a biztonságilag lukas rendszerek, a remek leírások ugyan segítenek
elindulni, de a delikvensek ritkán mennek végig a megkezdett úton.

A másik a pénz, nos megtanulni, és használni a tudást idő, és itt remekül elkülönül a két irány, mire egy DSM szintű rendszert megtanul összerakni, addigra rengeteg elmúlik az időből, ami pénz ugye.

Remek meglátasaitok vannak, csak figyeljetek a részletekre.
Ha neki egy egyszerűen kezelhető, beállítható rendszer kell, akkor a synology (esetleg xpenology) pont megfelel.
Én is a HP-t választanám XPenologyval, de mint tudjuk ahány ház annyi szokás :)

Proxy5

(#4154) Proxy2 válasza Mezga Aladár (#4152) üzenetére


Proxy2
aktív tag

Nem provokálunk ugye?

Proxy5

(#4155) Mauzes válasza Essejó (#4148) üzenetére


Mauzes
őstag

Na oké, de egy épített gépnél vajon mi az azonos HDD sorrend? HDD1=SATA1 csati, HDD2=SATA2 csati?

(#4156) Proxy2 válasza Mauzes (#4155) üzenetére


Proxy2
aktív tag

Igen, ez a helyes sorrend!

És figyelj mert a kedves alaplap gyártók sokszor SATA0 val indítanak!

Csak halkan jegyzem meg 2 lemez esetén kb mindegy :DD

Annyit tarts be, hogy a SATA portok elejéről tehát a 0-val kezdj!

Proxy5

(#4157) Proxy2 válasza Mezga Aladár (#4144) üzenetére


Proxy2
aktív tag

Láttam közben ezt a kérdésed, igyekszem válaszolni.

Nos a DSM 6.0-át még csak natívban láttam synology-n, ott viszont nem volt adat, és olyan volt amiben nem támogatott a btrfs. Így nincs első kézből infóm. Sajnos.

Proxy5

(#4158) Proxy2 válasza bkpijoter (#4143) üzenetére


Proxy2
aktív tag

Üdv,

Nem a Time Backup-ra gondolsz?
Változás azóta?
Verzió, mármint DSM, synology vagy xpenology?

Kérlek adj kicsit több információt, ha aktuális még a kérdés.

Proxy5

(#4159) bkpijoter válasza Proxy2 (#4158) üzenetére


bkpijoter
csendes tag

Szia!

De igen Time Backup, bocs az elírásért.
Xpenology 5.2-5644.4, fent volt az Update 3 és rendben működött.
Time Backup indítása után döglött meg a gép.
Esetleg tudok downgradelni? Újra installáltam az 5644.4 xpenoboot-ot, de egyszerűen az assistant se találja a szervert.

(#4160) Proxy2 válasza bkpijoter (#4159) üzenetére


Proxy2
aktív tag

Üdv,

Csak remélni merem nem az én írásom alapján gondoltad, hogy felrakod.

Azt hogy így elhasaljon nem valószínű, hogy a Time Backup okozta, de nem zárható ki.

Hibakereséssbe kell ilyenkor kezdeni, de ha jól értem, te már újra installt is csináltál, de hogy ha nem érted el a felületet, vagy a pendrive-ra gondolsz?

Lehet downgradelni, de nem kispályás.

A boot során kap IP-t a géped? Routerben látod a DHCP foglalásokat?, fizikai szinten van kapcsolat a router és a hardver között?
Meddig jut el a boot során?

Proxy5

(#4161) Essejó válasza Mezga Aladár (#4152) üzenetére


Essejó
Topikgazda

Arra gondoltam, hogy értelmezd amit írt, de látom nem érted ezért elmagyarázom: "Ha nem produktív helyre kerülne" az az céghez. Magánemberként kicsi szürke zóna nem akkora probléma mint egy cég esetében. Alkalom szerűen kaphatnak egy NAV vagy BSA ellenőrzést és ha minden más szoftwer rendben is van (több százezret ér egy több mint 30 napja használt és nem regisztrált WinRar) a Xpenoboot és a DSM páros miatt máris fizetnének mint a köles és még a szervert is lefoglalják. Ezt jelenti a produktív hely adott esetben.

Az odaát a Syno topicban történtekkel kapcsolatban: Ezután is ha kérdeznek válaszolok, ha valaki butaságot vagy ostobaságot állít a Xpenóval kapcsolatban, kijavítom és esetleg meginvitálom ide. :) Miféle tüske? Megbántottunk tán valamivel?
Nem fogom.

Az emberiséget ősidők óta két dolog foglalkoztatja: 1. Ki találta fel a munkát? 2. A többiek miért nem verték agyon?

(#4162) bkpijoter válasza Proxy2 (#4160) üzenetére


bkpijoter
csendes tag

Nem a Te írásod alapján raktam fel a Time Backupot, csak gondoltam jó lenne valami biztonsági mentős alkalmazás. Pendrive-ra is újra raktam az xpenoboot-ot, illetve onnan újra telepítettem. Boot során a szokásos IP címet kapja, látszik is a router menüjében. Végig fut a boot, a szokásos "Diskstation login:" az utolsó sor.

(#4163) Fifi válasza fogtunder (#4149) üzenetére


Fifi
őstag

Sajnos most nincs nálam DSM és virtualizálni meg lusta vagyok, így lehet, hogy sok dolgot ,ami a pár napos ismerkedés alapján megmaradt bennem most is rosszul tudok. :B

"azt azért kifejthetnéd, hogy mi az a rengeteg dolog, amit a DSM-mel nem lehet megvalósítani"

Mint írtam ~1,5 hete ismerkedtem meg a DSM-mel, lehet elhamarkodott voltam én csak abból indultam ki, hogy a gyári csomagok a synocommunity-s csomagokkal bővítve a csomagkezelőben nem nyújtottak akkora választékot, mint vártam és szolgáltatásonként több alternatívát. Ez gondolom más forrásokból pótolható.
A rugalmasságról: itt szembesültem vele, hogy ha nem gyári csomagot szeretnék újrakonfigurálni, akkor azt a DSM grafikus felületéről nem lehet csak a csomag újratelepítésével, illetve konzolon, amit a DSM elrejt.

RAID: Igazad van, azóta erről már olvastam, hogy soft raidet használ a DSM is, tehát ha gond van, akkor pl. egy live linux alól mdadm-mal rendbe tehetőek a tömbök. Megint az a fránya linux ...

filerendszer: Én itt csak ext4-et olvastam egyelőre. Tudom lehet ritka, de nálam még szóba jöhet az xfs is, külső tarolókon az exfat - bár lehet, hogy ezt FAT-tal egy kalap alá veszik és támogatott. Egy DSM-ben ez egyből kiderülne ...

távoli managment: iLO valóban oprendszer független, de a fórumtárs által kinézett Synology termékben van? :U
Az ssh valóban él, bár a gyári shell elég egyszerű - gondolom ez is cserélhető - terminal multiplexer (screen, tmux) biztos feltelepíthető, de ezek egy linux disztróban nem lehalászható dolgok, hanem adottak.

"én sokkal inkább híve vagyok annak, hogy célfeladatra célszoftvert kell használni"
1000%-ig egyetértünk! :R
Optimális esetben a célhoz, feladat megvalósításához kell választani az eszközt (hw és sw egyaránt), viszont ez sokkal több tudást igényel, hisz több oprendszerről (beágyazott rendszerekről), megoldásról és (cél)hardware-ről kell átfogó ismerettel rendelkezni. Ehhez a linux ismeret azért jó alap, mert ahogy írtad ma vagy linux vagy BSD fut még a kenyérpirítón is. :D

A lényeg az, hogy azt használja, amihez jobban ért!
Ha az oprendszertől eltekintünk én az ügyfél helyében viszont nem örülnék, ha ugyanazon a pénzen egy gyengébb hw-t kapnék csak azért, mert a kedves szolgáltatónak kényelmesebb egy DSM.

(#4153) Proxy2 :"Van ezzel egy kis gond, így születnek a biztonságilag lukas rendszerek, a remek leírások ugyan segítenek elindulni, de a delikvensek ritkán mennek végig a megkezdett úton."

Ez igaz, de minimális hálózati tudás nélkül a DSM-mel is lehet szitát csinálni, ahogy azt ebben vagy a társtopicban olvasható.

Nem volt szándékom flame-t generálni a HP<->Syno és Linux<->DSM vonalakon, így részemről lezárnám ezt az offtopic szálat. Mindegyik jó gép, mindegyik jó rendszer válasszon ki-ki a belátása és pénztárcája alapján. Peace! :K

Bye, Fifi

ps: Az elgépelések és helyesírási hibák, esetleges fogalmazási gondok már a fáradtságom mellékhatásai. Jó éjszakát!

[ Szerkesztve ]

(#4164) fogtunder válasza Fifi (#4163) üzenetére


fogtunder
nagyúr

vannak szolgáltatások, amikre tényleg nincs több alternatíva, de azért elég sok mindenre van, egy valag open source megoldás portolva van. ez azért a felhasználók többségének elég szokott lenni, és a gyári csomagok is elég jók, pláne a konkurenciához képest. én tényleg két komoly hiányosságot érzek, a virtualizáció hiányát, mert az erősebb vasaik elbírnák és egy HDMI-n megjeleníthető frontendet az otthoni cuccokra.

btrfs-t a 6.0-től vezetik be, ami perpill béta státuszú, külső lemezeken kezel más filerendszert is, mondjuk exfatot és xfs-t pont nem.

én amúgy a 2 év Xpenology használat alatt talán 10-szer léptem be SSH-n, mert mindent simán beállítottam a webadmin felületen és működött szépen, ezen esetek többsége is azért volt, mert kellett az MC a megosztott mappák közötti gyors adatmozgatáshoz, ami a gyári böngészős filekezelővel azért elég nehézkes.

az egyébként jogos, hogy a Syno NAS-ok bizonyos szinten túl vannak árazva, de ugye itt a hardver mellett a szoftvert is megfizeted és a supportot. te évek óta használsz linuxot és van benne egy csomó időd, amit ők mondjuk nem akarnak beletolni egy ilyen projektbe, na ilyenkor vesz az ember dobozos terméket. most én is éppen egy QNAP NAS-on vagyok, mert nem volt időm kikísérletezni, hogyan tudom összerakni ugyanezt a setupot szoftveresen, de következő körben megint építek, az tuti.

a legjobban igazából azt szeretném, ha a DSM-ben meglenne az első pontnál említett két funkció és meg lehetne venni 3rd party hardverre, csak hát ez eléggé álomszerű :D

I hate morning people. And mornings. And People.

(#4166) Proxy2 válasza Fifi (#4163) üzenetére


Proxy2
aktív tag

Megértettem az érveid, részemről is zárva ez a szál.

Proxy5

(#4167) RicsiSuly


RicsiSuly
aktív tag

Sziasztok!

Szeretnék építeni egy nast a következöket kellene tudnia.
-Xpenologyt szeretnék rá
-3 kamera lenne rákötve
-torrent
-DLNA
-Plex streamelés
-családi képek örzése
-2 lan csatlakozó kellene
Milyen lapot ajánlotok
Asrock Q1900+lan kártya? Vagy stream miatt valami erösebb lap kellene nekem?

[ Szerkesztve ]

Üdv SRicsi

(#4168) Patice válasza Mezga Aladár (#4144) üzenetére


Patice
nagyúr

Rákeresve elég egyszerűnek tűnik, akár adatvesztés nélkül is lehetséges, működő rendszerrel: link1, link2, link3.

Syno is biztosan úgy fogja kezdeni, hogy ha kompatibilis vasa van az embernek és frissít 5.2-ről 6.0-ra, amikor kijön az első nem-béta, akkor készíts biztonsági mentést. :K

Amúgy egyre jobban tetszik ez a Docker-es megoldás, és lassan kezdem felfogni, hogy mi miért van, hogyan működik. Az is kezd tisztulni, hogy a DSM 6.0-ban - persze a támogatott Intel procis vasakon - miért lehet csak Synology-t "virtualizálni".

[ Szerkesztve ]

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#4169) Mauzes válasza RicsiSuly (#4167) üzenetére


Mauzes
őstag

Stream-re bőven jó ez. Transzkódolásra kellene erősebb, de csak akkor, ha valami durva HD anyagot kellene, vagy ha normál anyagot, de egyszerre több szálon,

(#4170) zex


zex
aktív tag

Érdekelne egy dolog...

"Opcionálisan a pendrive vid és pid értékeit is átszerkeszthetjük a saját pendrive-unkénak megfelelőre, ez akkor szükséges, ha el szeretnénk rejteni a rendszer elől a pendrive-ot, de a használatot semmilyen más módon nem befolyásolja."

A fenti szöveg az összefoglalóból van. Ha szeretném a vid és pid értékeket megfelelően beállítani, azt hogyan tehetem meg?

Köszönöm!

(#4171) DJ. Ru$y válasza zex (#4170) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

Ez a kis program megmondja a pendrive-od VID és PID jelzőit Windows alatt, aztán az ini-ben a VID és PID értéket átírod azokra.

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#4172) zex válasza DJ. Ru$y (#4171) üzenetére


zex
aktív tag

Köszönöm szépen, este ki fogom próbálni!

(#4173) nyunya72 válasza bkpijoter (#4162) üzenetére


nyunya72
csendes tag

Szia,
Én is úgyan úgy jártam mint te a Time Backup indítása után elérhetetlen lett a xpeno. Sajnos én nem tuddtam megoldani az újboli elérést így lemez ki újra formáz és vissza, újra telepít. Szerencsére csak egy teszt rendszer volt, nem volt rajta fontos anyag. Az éles rendszerben biztos elkerülöm ezt az alkalmazást.

(#4174) Proxy2 válasza bkpijoter (#4162) üzenetére


Proxy2
aktív tag

Üdv,

Itt a megoldás:

1, Töltsd le az 5.2-5592 bootloadert, csinálj egy ideiglenes pendriveot, indítsd el ezzel a rendszert, - volt amikor kellet a 5592 .pat fájl is és költöztetésel telepíteni kellet -
2, Ha elindult távolítsd el a Time Backup csomagot.
3, Állítsd le a rendszert tedd vissza a 5.2-5644.4 bootloader-es pendriveot, indítsd el a rendszert, - ha kellet a 5592 .pat, akkor most frissíts! -

Virtuális gépen tesztelve!

Az ezzel foglalkozó thread.

Az utolsó Time Backup kompatibilis bootloader az 5.2-5592.2

[ Szerkesztve ]

Proxy5

(#4175) MADcat


MADcat
MODERÁTOR

Üdv újra!

Van valamilyen kis fogyasztású bevált merevlemez? 5400RPM-ben gondolkodom 1-2 terráig.

Egyetlen atombomba képes elrontani az egész napodat!

(#4176) fogtunder válasza MADcat (#4175) üzenetére


fogtunder
nagyúr

én 1 terrásat nem vennék, mert nagyjából semmi nem fér rá, amúgy ilyen célokra WD RED szokott lenni az ajánlás, de ilyen méretnél arányaiban nagyon sok a felár, szóval én egy 2TB WD Greent vennék.

I hate morning people. And mornings. And People.

(#4177) MADcat válasza fogtunder (#4176) üzenetére


MADcat
MODERÁTOR

Használtan érdemes? :F

Egyetlen atombomba képes elrontani az egész napodat!

(#4178) fogtunder válasza MADcat (#4177) üzenetére


fogtunder
nagyúr

hááááááát, az attól függ, mennyire szereted a szerencsejátékokat. HD sentinel report mellett lehet érdemes, de ugye az is csak becslés, nem garantál semmit a várható élettartam. ha van rajta még értelmes mennyiségű gari, akkor ár függvényében érdemes lehet, ha nincs, akkor én passzolnám.

most nem találom, de az egyik blackblaze reportban volt egy grafikon, ami szerint a meghibásodó HDD-k jelentős része az első évben megkotlik, utána egy újabb, kisebb hullám van 2,5 éves kor környékén, ennek függvényében érdemes kisakkozni, hogy megéri-e neked a spórolás.

[ Szerkesztve ]

I hate morning people. And mornings. And People.

(#4179) MADcat válasza fogtunder (#4178) üzenetére


MADcat
MODERÁTOR

Sosem vettem használt HDD-t, nem is értem mit akarok... főleg, hogy az épített gép is mindenben új. Lehet az árak elcsábítottak. :B Most egy régi samu HDD van bent próbaüzem alatt, de visít a oprendszer, hogy valami nem stimmel vele. :DDD

Egyetlen atombomba képes elrontani az egész napodat!

(#4180) Essejó válasza fogtunder (#4176) üzenetére


Essejó
Topikgazda

5000 Ft a különbség a 2 Terrás Green és RedNas közt, akkor durvul be az ár ha Black-et vagy Datacenter RE-t akarsz venni, na az már durva.

Az emberiséget ősidők óta két dolog foglalkoztatja: 1. Ki találta fel a munkát? 2. A többiek miért nem verték agyon?

(#4181) klambi


klambi
addikt

Szevasztok!

Valami zavar támadt az erőben mert tegnap egyszer csak elszaródott a NAS és nem tudtam hálózaton elérni...
nyomtam neki egy kövér restart gombot bebootol usb-ről a rendszer elinul, csak sehol nem lehet elérni, se SA se ssh, se web...

Egy szikra viszont volt benne este valahogy, egy riasztás kicsúszott belőle valahogy, hogy power off volt, de ennyi semmi életjel. Már azon gondolkodom hogy adatot mentek reinstall a config úgyis mentve van..

Ötletek?

"Mond szépen angolul: Gyors róka!"

(#4182) fogtunder válasza Essejó (#4180) üzenetére


fogtunder
nagyúr

szeretném felhívni a figyelmet az arányaiban szó jelentőségére a kommentemben.

2TB méretnél (kerekítek az egyszerűség kedvéért): 27.000-22.000=5.000 -> 5.000/22.000=22,8%

4TB méretnél (szintén kerekítve): 48.000-41.000=7.000 -> 7.000/41.000=17%

I hate morning people. And mornings. And People.

(#4183) klambi válasza klambi (#4181) üzenetére


klambi
addikt

kis update: kifagy az egész ha bebootolt :) 3-4 villan a promt és utána freez....
ugyan ez van debug módban ott viszont kicsúszik egy alert mail... hát ebből mentés lesz meg reinstall...

De legalább Péntek van!

"Mond szépen angolul: Gyors róka!"

(#4184) poolbig


poolbig
aktív tag

Most natívan fut az XPEnology microserveren SD-ről, de elkezdtem agyalni, hogy inkább virtualizálnám. Igen ám, csak hogy már belaktam, szépen meg van a 4 HDD-s raid-em, tele anyaggal. Ha feltelepítek egy hypervisort (még nem tudom melyik lenne a jó, persze free-ben gondolokodom), akkor hogy tudnám megtartani a jelenlegi raid-et és a rajta lévő cuccokat?

(#4185) wazo


wazo
aktív tag

csak az érdekesség kedvéért.

Bitfenix Prodigy ház
chieftech paneltáp
ASRock > Q1900-ITX alaplap
2db 1tb 2.5 notebook winchester

[link]

[ Szerkesztve ]

acer liqid, sgs, sgs2, note, note2, sgs4, huawei p6, xiaomi mi3, lg g3, lumia 930, xiaomi mi4, redmi note 3 pro, redmi note 3pro (B20), redmi note 4 (B20)

(#4186) RazoR válasza wazo (#4185) üzenetére


RazoR
veterán

Akkor meg is válaszoltad a bennem régebben felmerülő kérdést, hogy a Prodigy-ről le lehet e szedni a talpait/fogantyúit?! :R Esetleg le tudnád mérni így a ház méreteit ha megkérlek? :B

(#4187) wazo válasza RazoR (#4186) üzenetére


wazo
aktív tag

31cm magas 24,5cm széles 35,5cm mély

acer liqid, sgs, sgs2, note, note2, sgs4, huawei p6, xiaomi mi3, lg g3, lumia 930, xiaomi mi4, redmi note 3 pro, redmi note 3pro (B20), redmi note 4 (B20)

(#4188) Patice válasza poolbig (#4184) üzenetére


Patice
nagyúr

Szerintem csak úgy tudnád megtartani a cuccokat, ha a HDD-ket natívan "oda tudnád adni" a virtuális gépnek, így az XPeno úgy érzékelné (elméletben), hogy költözött a rendszer és migrálhatónak fogja fölismerni.

Hogy melyik Hypervisor alkalmas erre, azt még nem tudom.

Hardveresen Intel procikban VT-d támogatás kell hozzá.

Más:

VT-d támogatás az új Skylake processzorokban már elérhető Core i3-asoktól kezdve is. Haswellek esetében még csak Core i5-nél volt csak. :C

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#4189) wazo válasza RicsiSuly (#4167) üzenetére


wazo
aktív tag

miért kell, miért jó a két LAN csatlakozó?

acer liqid, sgs, sgs2, note, note2, sgs4, huawei p6, xiaomi mi3, lg g3, lumia 930, xiaomi mi4, redmi note 3 pro, redmi note 3pro (B20), redmi note 4 (B20)

(#4190) wazo


wazo
aktív tag

egy elméleti kérdés, ha tönkre menne az egyik merevlemez akkor honnan tudom megállapítani hogy melyik a rossz?

acer liqid, sgs, sgs2, note, note2, sgs4, huawei p6, xiaomi mi3, lg g3, lumia 930, xiaomi mi4, redmi note 3 pro, redmi note 3pro (B20), redmi note 4 (B20)

(#4191) fogtunder válasza wazo (#4189) üzenetére


fogtunder
nagyúr

ha virtualizálsz, akkor pl. jól jöhet, mert fizikailag is külön LAN-t tudsz adni mondjuk a virtuálisan futtatott Xpenologynak, vagy ha van menedzselhető switch, akkor link aggregationt is tudsz használni és duplázódik az I/O sebesség maximuma.

I hate morning people. And mornings. And People.

(#4192) wazo válasza fogtunder (#4191) üzenetére


wazo
aktív tag

:C köszi

acer liqid, sgs, sgs2, note, note2, sgs4, huawei p6, xiaomi mi3, lg g3, lumia 930, xiaomi mi4, redmi note 3 pro, redmi note 3pro (B20), redmi note 4 (B20)

(#4193) atideath válasza Patice (#4188) üzenetére


atideath
tag

Ezen vitáznék. Az én procim nem tudja a VT-d-t de ESXI alatt a lemezt oda tudod adni RAW-ként. Én ESXI6-ot tennék fel, ingyenes és nekem is az alatt fut a Xpeno és nem is erőforrás igényes. Ráadásul ahogy a kolléga mondta ha RAW-ba odaadod a lemezt akkor fel fogja ismerni a Xpeno. Nekem bevált.

[ Szerkesztve ]

Hp Microserver Gen8 - Xeon 1270v2 - 16Gb - ESXI 6 | Prusa i3 proB | CoreXY 3D Printer | Oneplus 3

(#4194) Patice válasza atideath (#4193) üzenetére


Patice
nagyúr

OK. Köszi! :R

ESXi-t már lestem, hogy virtualizációhoz jó lesz-e nekem, mert nekem is arra van most szükségem, hogy a HDD-ket oda tudjam adni és így két-három virtuális rendszerem lehetne a vasamon.

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#4195) uki válasza poolbig (#4184) üzenetére


uki
aktív tag

Ahogy a tobbiek mar irtak ha oda tudod adni a direktben a disket a VM-nek akkor siman megmarad minden ami rajta van. (persze ami kritikus azert mentsd le)

Nekem Hyper-V server (ami igyenes, de nincs gui) fut a HP Microserver Gen8-on egy SSD-n, es abban van az XPEnology virtualisan.

"this is just a punk rock song written for the people who can see something's wrong"

(#4196) RicsiSuly válasza wazo (#4189) üzenetére


RicsiSuly
aktív tag

2 családi házat fog kiszolgálni azért kell a 2 Lan csatlakozó. Össze vannak kötve Cat6 kábellel.Két házba levő routerek ne akadjanak össze. Mind a két házba van bekötve internet és dhcp van beállítva mind a két helyen.

Üdv SRicsi

(#4197) Essejó válasza fogtunder (#4182) üzenetére


Essejó
Topikgazda

Ahol én néztem ott a 4 TB-nél is csak (kerekítve) 5000 Ft volt a különbség:

Az emberiséget ősidők óta két dolog foglalkoztatja: 1. Ki találta fel a munkát? 2. A többiek miért nem verték agyon?

(#4198) b.lajos


b.lajos
tag

Sziasztok,

Jelenleg egy Gen 8 van használatban egy darab WD Red-el, és csak Xpenology fut rajta. Lehet banális a kérdés, de érdemes erről mentést készíteni és ha igen mit is kell menteni? Csak mert nekem felajánlotta a teljes kötetet majdnem 1 terra filmmel és fotóval.

b.lajos

(#4199) MADcat válasza Essejó (#4197) üzenetére


MADcat
MODERÁTOR

És megéri a red jelen esetben? Nem az ötezer forintos difi miatt kérdem.

Egyetlen atombomba képes elrontani az egész napodat!

(#4200) poolbig válasza uki (#4195) üzenetére


poolbig
aktív tag

Ehhez a direkt "odaadáshoz" VT-d kellene igaz? Sajna nekem csak VT-x-ig van meg a dolog (alap HP microserver proci G1610T) Remélem nem keverem a szezont a fazonnal. :D

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  XPEnology
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.