Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  XPEnology

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:53:49

LOGOUT.hu

Xpenology Téma Összefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#5751) seger válasza kraftxld (#5750) üzenetére


seger
addikt

Nem 806!

csináltam egy port tesztet, ami szerint a 1723 nyitva van....

belső ip jó:

külső ezt dobja:

valahol elakad. de vajon hol?

[ Szerkesztve ]

(#5752) kraftxld válasza seger (#5751) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Milyen routered van? A PPTP VPN-hez kell még GRE is, azt is át kell engedni.[link]

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#5753) seger válasza kraftxld (#5752) üzenetére


seger
addikt

sagemcom. telekomos

(#5754) kraftxld válasza seger (#5753) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Egy rekesz sört rá, hogy a sagem megfogja magának a GRE-t, a saját VPN cuccának.

Inkább ezen VPN-kedj mint a Syno-n.

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#5755) seger válasza kraftxld (#5754) üzenetére


seger
addikt

Nem szeretném ezt használni.... Syno-t szeretném!!

(#5756) kraftxld válasza seger (#5755) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Tehát mégegyszer, érthetően. Mivel a router is tud VPNkedni, nem fogja átengedi a GRE forgalmat a synology-nak, így nem fog menni a PPTP. Az ilyen home cuccokban nagyon ritkán van GRE passthrough, ahogy ebben sincs. [link]

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#5757) seger válasza kraftxld (#5756) üzenetére


seger
addikt

akkor sehogy nem tudom megoldani?

(#5758) kraftxld válasza seger (#5757) üzenetére


kraftxld
nagyúr

PPTP-vel nem, de mondom, használd a router VPN szerverét, nagyjából mindegy melyikkel csinálod, mert egyik se biztonságos.

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#5759) seger válasza kraftxld (#5758) üzenetére


seger
addikt

Ezt a gre beállítást hogyan kell?

nem akarok usb-vel routerre dugni semmit. meg akkor kell vennem plusz hdd-t....

open vpn-el belső hálón sem megy nekem..

[ Szerkesztve ]

(#5760) kraftxld válasza seger (#5759) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Valamit nagyon nem értessz. Érthetően megpróbálom leírni mégegyszer.
A router nem tudja a GRE protokol átadását bármely belső hálózaton lévő eszközre, ezért nem megy a PPTP VPN.
Egy szóval se mondtam, hogy USB-n bohóckodj, csak annyit, hogy a VPN-t ne a Synology-n próbáld megcsinálni, hanem magán a routeren, mivel van ilyen funkciója. Ha az a VPN már működik akkor ugyanúgy eléred vele a belső hálón lévő NAS-t.

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#5761) seger válasza kraftxld (#5760) üzenetére


seger
addikt

Felvilágosítottál!!!!
Mostmár értem!

Viszont haveromnak is csinálunk egy nast.
Ott nem ilyen router van. Akkor ott hogy kell majd beállítani a gre-t?
Ha tudnál ebben is segíteni! :)

[ Szerkesztve ]

(#5762) kraftxld válasza seger (#5761) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Router típusa nélkül halovány fingom sincs :DDD

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#5763) seger válasza kraftxld (#5762) üzenetére


seger
addikt

Kereslek ha ott tartunk :)

(#5764) Mykroft válasza seger (#5748) üzenetére


Mykroft
tag

Kicsit lemaradtam, sorry.
PPTP passthrough legyen bekapcsolva a routeren, ha ilyen nincs, akkor a gre protokol (47) legyen átengedve.
Helyi hálózatból a hagyományos portforwardot nem tudod tesztelni, csak fizikailag is távoli hálózatban lévő géppel.
Vannak szolgáltatók, akik tiltanak néhány vpn protokolt, érdemes másikat is kipróbálni, pl sstp.

[ Szerkesztve ]

(#5765) seger válasza Mykroft (#5764) üzenetére


seger
addikt

akármit csinálok nem sikerül :(

Csak a helyi hálón működik...

(#5766) seger


seger
addikt

Na mind 3 lehetőség kipróbálva. Helyi IP-n minden működik, de kintről semmi.

Valaki tudna segíteni router beállításban?

(#5767) mszl


mszl
aktív tag

Sziasztok!

DS Video ismeri az mkv fileokat? Mert valahogy nem jelennek meg a listában.

Köszi!

A hálózat építést csak elkezdeni lehet, befejezni nem.... Eredetije a HUP-on!! Onnan kölcsönöztem!!

(#5768) fogtunder válasza mszl (#5767) üzenetére


fogtunder
nagyúr

nekem anno semmi bajom nem volt, simán kezelte őket.

I hate morning people. And mornings. And People.

(#5769) seger


seger
addikt

Sikerült megoldani a vpn kapcsolatot!!

Működik!!

Köszi mindenkinek aki segített!

De biztos lesz még kérdésem!!

Pár napja kezdtem megismerni ezt a rendszert, eddig sokkal primitívebbet használtam. igyekszem jól kitanulni mindent amit csak tud, kiteszteltem a megfigyelő kamera rendszert is, kb 2 napja hibamentesen működik...., ftp, media, mentések, most már vpn is!! Lassan készítek egy végleges szervert ezt pedig megtartom tesztelésre :)

Szóval sok minden van még hátra, úgyhogy tuti kérdezek még :)

(#5770) Mankó válasza fogtunder (#5747) üzenetére


Mankó
veterán

Most én is barátkozok a DS-el, viszont egy dolgot sehol nem látok. Azt hogy seedel e vissza, vagy lehet e ezt valahol állítani.

(#5771) #56573440 válasza Mankó (#5770) üzenetére


#56573440
törölt tag

Bal lent beállítások bt fül, és ott van a megosztás utomatikus leállítása. 0 örökre beállítással folyamat seedben marad, ha változtatsz akkor értelem szerűen írja, mindkét feltételnek teljesülnie kell

(#5772) Mankó válasza #56573440 (#5771) üzenetére


Mankó
veterán

:R

(#5773) Mykroft válasza seger (#5769) üzenetére


Mykroft
tag

Elárulod mi lett a megoldás, csak, hogy más is tanuljon belőle?

(#5774) Essejó válasza r4z (#5690) üzenetére


Essejó
Topikgazda

És az újratelepítést nem zavarja, hogy a létező legfrissebb verzió van telepítve? DSM 5.2-5967 Update 2

Az emberiséget ősidők óta két dolog foglalkoztatja: 1. Ki találta fel a munkát? 2. A többiek miért nem verték agyon?

(#5775) r4z válasza Essejó (#5774) üzenetére


r4z
nagyúr

Ha az 5.2-5967-tel próbálkozol, elvileg nem lehet probléma. Ha jól értem, úgyis csak a saját fájljaidat őriznéd meg, a rendszert, beállításokat és appokat nem. A user home-okat a biztonság kedvéért mentsd ki egy külön megosztásra.

[ Szerkesztve ]

I don't love people. I love 911s, Astral Projection and french fries, in that order.

(#5776) Essejó válasza r4z (#5775) üzenetére


Essejó
Topikgazda

A miket? (User home)

Próbáltad kézzel törölni terminalban a Download Station fájljait?
Esetleg erről is ha ejtenél pár szót.

Az emberiséget ősidők óta két dolog foglalkoztatja: 1. Ki találta fel a munkát? 2. A többiek miért nem verték agyon?

(#5777) r4z válasza Essejó (#5776) üzenetére


r4z
nagyúr

A felhasználói fiókok saját mappáit. homes/*user* mappák

Utóbbi akkor lett volna releváns, ha csak a Download Station nem ment volna (volume*/@Download mappa tartalmának teljes ürítése ssh-n), de ha a többi app se indul el, akkor nem ez lesz a probléma.

I don't love people. I love 911s, Astral Projection and french fries, in that order.

(#5778) Essejó válasza r4z (#5777) üzenetére


Essejó
Topikgazda

homes/*user* mappák Van ilyen mappám? Hol?

Az emberiséget ősidők óta két dolog foglalkoztatja: 1. Ki találta fel a munkát? 2. A többiek miért nem verték agyon?

(#5779) kraftxld válasza Mykroft (#5773) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Közben én is matattam, lehet, hogy a PPTP passthrough-al:

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#5780) seger válasza kraftxld (#5779) üzenetére


seger
addikt

(#5779) kraftxld:
Azt is aktiváltam, de a hiba nem az volt.

Mindenkinek!!

És igen, elmondom, hátha valaki így jár, és nem pénzért , egy szóköz a cfg file-ban

[ Szerkesztve ]

(#5781) r4z válasza Essejó (#5778) üzenetére


r4z
nagyúr

Csak admin jogosultságú fiókkal látod a homes megosztást. Már ha nem kapcsoltad ki vagy helyezted át ezeket a felhasználók beállításainál.

I don't love people. I love 911s, Astral Projection and french fries, in that order.

(#5782) Essejó válasza r4z (#5781) üzenetére


Essejó
Topikgazda

Az eredeti Admin le van tiltva, de egy admin jogú felhasználóval vagyok bent, szóval merre is keressem a homes megosztást?

Az emberiséget ősidők óta két dolog foglalkoztatja: 1. Ki találta fel a munkát? 2. A többiek miért nem verték agyon?

(#5783) r4z válasza Essejó (#5782) üzenetére


r4z
nagyúr

Bocs a nagy méretért, ilyen nagy felbontást használok a gépemen, és nem készített thumbnailt a PH.

[ Szerkesztve ]

I don't love people. I love 911s, Astral Projection and french fries, in that order.

(#5784) Avicularia


Avicularia
veterán

Megosztott mappákat hogy kell beállítani, ha azt szeretném, hogy látsszanak samba megosztáson jelszó nélkül, (video, photo, music, public) de az admin könyvtár jelszavas legyen mindenképpen.

[ Szerkesztve ]

(#5785) Essejó válasza r4z (#5783) üzenetére


Essejó
Topikgazda

Lehet, hogy mint felesleget, töröltem? :)

Az emberiséget ősidők óta két dolog foglalkoztatja: 1. Ki találta fel a munkát? 2. A többiek miért nem verték agyon?

(#5786) r4z válasza Avicularia (#5784) üzenetére


r4z
nagyúr

A Guest fióknak adj legalább olvasási jogosultságot az adott megosztásokra, az elrejtendő megosztásoknál pedig ne legyen semmilyen joga, olvasási se.

[ Szerkesztve ]

I don't love people. I love 911s, Astral Projection and french fries, in that order.

(#5787) seger


seger
addikt

Ip kamerát használ valaki a rendszerhez?

(#5788) lajos75 válasza seger (#5787) üzenetére


lajos75
senior tag

Igen :) :F

[ Szerkesztve ]

(#5789) seger válasza lajos75 (#5788) üzenetére


seger
addikt

Közben megoldottam amivel elakadtam! :)

Milyen tipusu kamerákat használsz vele?
Én most egy dahua-t tesztelek, sikerül elég jól beállítani!
Csak akkor rögzít ha mozgást észlel, a figyelt területet is jól be tudtam állítani.
Egy dolog még finomhangolás, hogy a legkisebb észleléskor már lő egy képet és küldi mail-ba, csak azt kellene késleltetni mert van hogy épp a kezem látszik....

Te folyamatosan rögzítesz vagy te is csak mozgáskor?

[ Szerkesztve ]

(#5790) seger


seger
addikt

Tudtok mondani olyan android app-ot ami a ds cloud-ot helyettesíti?
Jo lenne a ds cloud is, csak valami olyan kellene ahol én állítom be mit szinkronizáljon, ds cloud-ban meg van egy hülye helyen egy mappa és mindent oda kellene másolnim vagy állítani amit lehet. Így elég gáz....
Használ valaki ilyet? Pl fotókat jó lenne ha lehetne synology-ra küldeni!

Köszi

(#5791) Avicularia


Avicularia
veterán

Megcsináltam a synology accountot és beregeltem a cuccot quickconnectre. Nem fogják kiszúrni a turpisságot?

(#5792) r4z válasza Avicularia (#5791) üzenetére


r4z
nagyúr

Jó eséllyel nem. Ha mégis, legfeljebb generálsz egy új SN+MAC kombót.

I don't love people. I love 911s, Astral Projection and french fries, in that order.

(#5793) Avicularia válasza r4z (#5792) üzenetére


Avicularia
veterán

Biztos kicsit se gyanús, hogy rengeteg 750K-s NAS-t adtak el szerte a világon :D

(#5794) fogtunder válasza Avicularia (#5793) üzenetére


fogtunder
nagyúr

erős naivitás azt hinni, hogy nem tudnak róla, viszont valószínűleg nincsen megoldás arra, hogy kiszűrjék a valós és az Xpeno felhasználókat.

a logikus lépés a Syno részéről, hogy a későbbi verzióknál lehetetlenítik el az egész projektet, ha nem fogják tudni megkerülni az eddigiek szerint, akkor úgyis el fog halni.

apropó, a 6.0-ás bootimage-ről van valami infó, hogy áll? elég nagy a csend az ügyben, a főverzió meg már tavasszal kijött.

I hate morning people. And mornings. And People.

(#5795) zsolt501 válasza fogtunder (#5794) üzenetére


zsolt501
nagyúr

Ahogy nézem nem nagyon eröltetik a 6-os verziót, mert még eredeti Synology eszközön is sok a probléma pláne a kiegészítőkkel, még itt a PH-n is írnak problémákat.

''Mind Így van ezzel aki hasonló időket megélt, de a döntés nem rajta állt neked csak arról kell döntened mihez kezdj az idővel amely megadatik.''

(#5796) r4z válasza Avicularia (#5793) üzenetére


r4z
nagyúr

Én pl. DS214j serialt és MAC címet használok. A QC csak ezt a kettőt nézi, a NAS többi adatát nem.

I don't love people. I love 911s, Astral Projection and french fries, in that order.

(#5797) Avicularia válasza r4z (#5796) üzenetére


Avicularia
veterán

Szóval akkor lehet másik gépről származó létező mac+serial párost használni. Nem kell az adott típusé lennie ténylegesen.
Amúgy elfilóztam, hogy 750K egy ilyen. Ha veszek 12 db 3 terás WD red wincsit az kb. 400K.
Marad hardverre 350K-m, amiből elég ütős hardverösszeállítást lehet összedobni. Vajon mi kerül ennyibe? A szoftver?
Mert 750-ért csak az üres NAS-t kapom meg, wincsik nélkül. Kicsit túlzásnak érzem ezt az árat.

[ Szerkesztve ]

(#5798) fogtunder válasza Avicularia (#5797) üzenetére


fogtunder
nagyúr

miért, a DS216Playen mi kerül majd 100-ba, mikor a hw megvan max a negyedéből? illetve egy olyan céghez, akinek erre van igénye, te beállítanál egy összelegózott gépet, nem éppen tiszta szoftverrel, késve alkalmazható biztonsági frissítésekkel, gyártói támogatás nélkül?

hozzáteszem, sehogy se lesz olcsó mulatság egy olyan szerver, vagy összelegózott gép, amiben van:

- redundáns táp
- ECC RAM
- 12HDD kezelésére elég SATA port (és itt most ne jöjjünk pls. a 4K-s SATA bővítő kártyákkal, mert nem ez a szint)
- hot swap fiókok
- 4 Gigabit LAN port link aggregációs lehetőséggel

és erre még akkor megint kell valami szoftver, rendes támogatással.

az, hogy otthoni vagy KKV célokra számodra ez nem értelmezhető, teljesen irreleváns, rengeteg cég van, aki ennek az összegnek a többszörösét bukja naponta, ha a központi fileszerverével van valami gond, amit nem lehet azonnal elhárítani.

[ Szerkesztve ]

I hate morning people. And mornings. And People.

(#5799) Avicularia válasza fogtunder (#5798) üzenetére


Avicularia
veterán

Nyilván céges használatra van, céges árazással. Nincs is ezzel gond. De vastagon fognak a hardveren akkor is.

(#5800) fogtunder válasza Avicularia (#5799) üzenetére


fogtunder
nagyúr

de egy olyan cégnél, aki nem árul se üres hardvert, se különálló NAS OS-t, csak a kettő kombinációját, áruld már el nekem, hogyan válik értelmezhető kategóriává a hardveren realizált árrés?

I hate morning people. And mornings. And People.

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  XPEnology
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.