Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  XPEnology

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:53:49

LOGOUT.hu

Xpenology Téma Összefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#4801) poolbig


poolbig
aktív tag

MicroSD-ről fut az Esxi-m, ODD SATA porton lévő HDD-n vannak a VM-ek, a microserver négy dokkjában meg a XPE Raid5 SHR lemezei. Érdekelne, hogyan készítenétek biztonsági mentéseket a VM-ekről, és az Esxi-ről is, ha netán meghal valamelyik adattároló (MicroSD, VM-ek HDD-je) akkor könnyedén vissza tudjam állítani az eredeti állapotot?

[ Szerkesztve ]

(#4802) Jimcat


Jimcat
csendes tag

sziasztok!
Nemrég találtam rá a lehetőségre és nagyon tetszik a dolog! csak egy két alap kérdésem lenne. egy routerre kötött vinyot cserélnék le épitett nas -ra de nem nagyon ismerem alaplap szinten most a dolgok állását.ezek közül szemezgetnék
[link]
egy szem másfél terrás vinyot kötnék rá de az 0-24 ben menne.
van e lényeges különbség ezen lapok között? illetve van e ajánlott , a téma-összefoglaló most is teljesen aktuális?

[ Szerkesztve ]

(#4803) Mr Bond 007 válasza Jimcat (#4802) üzenetére


Mr Bond 007
őstag

Asrock N3150DC-ITX elvileg fullos. KATT

[ Szerkesztve ]

(#4804) Jimcat válasza Mr Bond 007 (#4803) üzenetére


Jimcat
csendes tag

kifejtenéd bőven hogy miért érdemes ezt vennem
de ennyiért már ezt is megkapom
https://ipon.hu/webshop/product/synology_diskstation_ds115j/785853
nincs szükségem videokimenetre csak a hálózati adatár kell. az is 1 lemez bőven elég

[ Szerkesztve ]

(#4805) #56573440 válasza Jimcat (#4804) üzenetére


#56573440
törölt tag

xpenology nem is fogja tudni használni a videokimenetet csak halkan jegyzem meg. az a syno meg elég vérszegény prociban, a syno topikban "komolyabb" vasaknál is megy a sírás hogy nem tölt úgy ahogy kéne, meg nem érhető el olyan gyorsan mint a vinyó tudná, mert gyenge a proci...

egyébként dym-nek szinte mindegy mit raksz be főleg ha egy lemezes lesz és alap funkciók kellenek. én egy egymagos ősöreg cerkás procis itx-es lappal teszteltem először a cégnél, vígan szaladt.

(#4806) Jimcat válasza #56573440 (#4805) üzenetére


Jimcat
csendes tag

köszönöm szépen a választ.
erre gondoltam speciel
https://ipon.hu/webshop/product/asrock_d1800b_itx/636675
ez jó választás lehet?

(#4807) #56573440 válasza Jimcat (#4806) üzenetére


#56573440
törölt tag

szerintem ha csak hálózati adattárolásra kell, nem plex szerver alá, meg töménytelen torrent alá, akkor bőséggel elég kell hogy legyen.

megint más kérdés, hogy ha tényleg ennyit akarsz amit írtam, akkor akár egy normális wifis router is tudja ezt hozni külső vinyóra.

(#4808) Jimcat válasza #56573440 (#4807) üzenetére


Jimcat
csendes tag

egy 1043nd v3 at de használtam már mindenféle routert. de már kipróbálnám magam más hangszeren is csak nem akarok alálönni ha esetleg mégis fejlesztenék legyen merre indulnom

(#4809) #56573440 válasza Jimcat (#4808) üzenetére


#56573440
törölt tag

neked kell eldönteni, kicsit megrágni, hogy ha bővítenél merre fele bővítenél. alapvetően szerintem ez a lap később esetleg egy extra sata kártyával bővítve azért jó lehet ha nincsenek extrém igények...

a kereső szerint pl jim74 üzemelt xpeno-t ilyen vasra, kérdezz rá nála pm-ben hogy hogy muzsikált pl..

(#4810) Mr Bond 007 válasza Jimcat (#4804) üzenetére


Mr Bond 007
őstag

Az ASRock Q1900DC-ITX nem tartalmaz tápot, 2 hdd vezérlő van benne 2db sata3-as és 2db sata2-es csatlakozóval. Ez 4db lemezt kezel sata3 kapcsolattal 1 vezérlőn, csendes venti nélküli dc tápot és 4 magos processzort tartalmaz (picivel jobb mint ami ds716+ban van) Na kb ezért. :)

[ Szerkesztve ]

(#4811) Jimcat válasza Mr Bond 007 (#4810) üzenetére


Jimcat
csendes tag

köszi a választ :D igy már értem is.

[ Szerkesztve ]

(#4812) Mr Bond 007 válasza Mr Bond 007 (#4810) üzenetére


Mr Bond 007
őstag

Pár dolog az Asrock N3150DC-ITX ről:

Közben olvasgattam a manualt és lehet hogy ezen is 2 hdd vezérlő van, de legalább mind2 sata3-as és xpenology fórum szerint mennek gond nélkül. Sajnálatos módon az Asrock nem nagyon ír bővebben a specifikációkról. Ami esetleg problémás lehet az a lan portja, (volt aki szerint lassú volt, és dobott bele intelt) de ezt is csak 1 postban láttam más nem írt erről semmit.

Meg arra is ráment fél órányi guglizás mire sikerült kideríteni hogy mivel tégla külső tápja van ami zajtalan, ezért az alaplapon vannak a sata táp csatlakozók is (2db). Mindenhol írják hogy 2 sata táp kábel + 2 sata adatkábel van a dobozban, de sokaknak nem volt tiszta hogy ez csak 2 vinyóra elég és kell majd külső táp a maradék 2 sata meghajtónak, vagy mind a 4-et kiszolgálja. Nem egyértelmű! De a lényeg hogy igen! Külső táp és extra kábel nélkül is megy 4 vinyóval. Neweggen is írta a srác kommentben hogy ő se volt biztos benne és rendelt mellé y-os sata táp kábeleket hogy 4 vinyóval használhassa, de végül nem volt rá szükség mert a dobozban lévő kábel is 2 felé ágazott el.
Gondoltam leírom ha valakit érdekel ez a lap. :)

[ Szerkesztve ]

(#4813) Szomj4s válasza Jimcat (#4806) üzenetére


Szomj4s
tag

Én itt írtam le a tapasztalataimat egy q1900-as lapról, de nekem fontos volt a plex.

Hátha segít valamit.

[ Szerkesztve ]

(#4814) MajaG válasza Szomj4s (#4813) üzenetére


MajaG
senior tag

Akkor neked is be vált. :) Grat! Mostanában nincs időm PH-zni csak az utsó oldalt nyaltam át, van valami hír a 6-ról mikor lesz bootloaderünk?

(#4815) DJ. Ru$y válasza MajaG (#4814) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

Semmi egyelőre "sajnos".

[ Szerkesztve ]

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#4816) Essejó


Essejó
Topikgazda

Gondoltam felteszem az 5644.5-öt. Kiírtam pendrájvra, bebútoltam róla és azóta nincs hálózati meghajtóm.
A Routeren a Mac alapján tudom azonosítani, nem kap Ipv4-et de miért?

A SynoAssist sem találja, persze IP nélkül nehéz is lenne :(

Többször is újraindítottam már. Valami egyéb ötlet?

Az emberiséget ősidők óta két dolog foglalkoztatja: 1. Ki találta fel a munkát? 2. A többiek miért nem verték agyon?

(#4817) DJ. Ru$y válasza Essejó (#4816) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

Próbáltad install módba rakni és nem csak simán bootoltatni?

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#4818) Essejó válasza DJ. Ru$y (#4817) üzenetére


Essejó
Topikgazda

Elsőnek install módban futtattam.
Valahol ebben a nyomoronc Speedportban lesz a gond, mert még a régi Mac és IP-vel hozza a váltás előtti Nas-t.

Egyszerűen nem találom, hogy hol lehetne a régit törölni. :(

Az emberiséget ősidők óta két dolog foglalkoztatja: 1. Ki találta fel a munkát? 2. A többiek miért nem verték agyon?

(#4819) DJ. Ru$y válasza Essejó (#4818) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

14 órán múlva fog neki újat adni, ha jól látom. Próbáld meg, hogy kihúzod a LAN kábelt majd visszadug, ha ez nem oldja meg, akkor húzd ki megint indítsd újra a HGW-t és utána dugd vissza a kábelt.

Nálam is volt ilyen saját routerrel és HP szerverrel, ott csak elem kivétel oldotta meg a problémát a szerverben.

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#4820) Essejó válasza DJ. Ru$y (#4819) üzenetére


Essejó
Topikgazda

Kábel ki HGW újra indít, kábel be és ez van :(

Az elem ha jól látom valahol az alaplapi usb port mögött van?
Egyébként újat sosem kapott, fix 7-es volt mióta elindítottam az adsl HGW-vel.

[ Szerkesztve ]

Az emberiséget ősidők óta két dolog foglalkoztatja: 1. Ki találta fel a munkát? 2. A többiek miért nem verték agyon?

(#4821) DJ. Ru$y válasza Essejó (#4820) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

Alaplap függő, hogy hol az elem. Én fix IP-vel használom már azóta az eszközeimet, amiket nem hurcolok. DHCP-t tudod még kikapcsolni meg újra engedélyezni a HGW-ben, hátha.

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#4822) Essejó válasza DJ. Ru$y (#4821) üzenetére


Essejó
Topikgazda

Egyelőre semmi változás, de most dolgom van majd estére próbálkozok tovább.

Az emberiséget ősidők óta két dolog foglalkoztatja: 1. Ki találta fel a munkát? 2. A többiek miért nem verték agyon?

(#4823) ssarosi


ssarosi
tag

Csak nálam nem megy a http://xpenology.me/downloads/ oldal vagy másoknál sem?
Remélem nem zár be, nagyon sajnálnám.

(#4824) DJ. Ru$y válasza ssarosi (#4823) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

A http://xpenology.me/ sem érhető el. Lehet frissítik az oldalt, de volt már rá példa, hogy majdnem megszűnt vagy az egy másik oldal volt és meg is szűnt végleg, szóval nem lenne meglepő, előbb utóbb úgyis lesz egy hiánypótló oldal, ha megszűnne.

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#4825) Essejó válasza ssarosi (#4823) üzenetére


Essejó
Topikgazda

Már tegnap sem ment.
Viszont most elérhető az oldal.

Az emberiséget ősidők óta két dolog foglalkoztatja: 1. Ki találta fel a munkát? 2. A többiek miért nem verték agyon?

(#4826) Essejó válasza DJ. Ru$y (#4821) üzenetére


Essejó
Topikgazda

HP Mickroserver esetén szerintem eléggé hasonló helyen lehet.
Nos az alábbiakat próbáltam, mindeddig hiába. :(
Letöltöttem és újra írtam az 5644.5-öt a pendrivera, Isolinux.cfg-t módosítottam( sn, mac vid pid értékek) 3x.
HGW-ben DHCP-t tiltottam engedtem, Háló kábelt kihúztam HGW-t újra indítottam, kábelt vissza dugtam.
És nem kap IPv4-et :( Mac alapján azonosítva.

Az emberiséget ősidők óta két dolog foglalkoztatja: 1. Ki találta fel a munkát? 2. A többiek miért nem verték agyon?

(#4827) tomchy


tomchy
tag

Sziasztok!

Frissítettem DSM 5.2-5644 Update 8-ra (Control panelből), de most azt írja, hogy nincs internet kapcsolat. Az Update-hez is, a Package Center is.
Transmission viszont megy...

Nem kellett volna frissítenem?

internetprint.eu - Fotókönyv, fényképes naptár, névjegy, szórólap. 20%-os kuponkód: JDC20

(#4828) lajos75 válasza tomchy (#4827) üzenetére


lajos75
senior tag

Nálam nincs gond, pedig én is frissítettem.

(#4829) Essejó válasza Essejó (#4826) üzenetére


Essejó
Topikgazda

Vissza raktam az 5644.4-et de továbbra sem kap ipv4-et.
Holnap összerakom elvileg az asszony gépét és visszakapom a laptopom, akkor a wrt54-el és a laptoppal összerakok egy kis külön hálózatot és megpróbálom kideríteni, hogy mire van beállva a HP.

Az emberiséget ősidők óta két dolog foglalkoztatja: 1. Ki találta fel a munkát? 2. A többiek miért nem verték agyon?

(#4830) Proxy2 válasza Essejó (#4829) üzenetére


Proxy2
aktív tag

Üdv!

Érdekes szituban vagy!
Ha van rajta ilo akkor miért nem nézed meg kozolból az IP-t?

Mármint miért nem jelentkezel be local konzolon és ifconfig -a és akkor látnád mi a szitu, esetleg kézzel fel is húzhatnál egy IP-t.
Vagy próbáld ki, hogy nem adsz meg mac= részt a syslinux.conf-ban.

Ha ezeken már túl vagy, és csak én nem értem még magam utol a forum olvasásában akkor bocsi.

Proxy5

(#4831) tomchy válasza lajos75 (#4828) üzenetére


tomchy
tag

Megjavult... ehhez az kellett, hogy a idő/dátum szinkronizálást manuálisan indítsam. Azóta megy minden jól... érdekes... :F

internetprint.eu - Fotókönyv, fényképes naptár, névjegy, szórólap. 20%-os kuponkód: JDC20

(#4832) Essejó válasza Proxy2 (#4830) üzenetére


Essejó
Topikgazda

ilo tudtommal nincs rajta, ez ha jól tudom egy Gen7-es, N40L
De ma az az hétfőn egész nap nem volt időm vele foglalkozni.
Most meg már fáradt vagyok, egyáltalán gépet nem kapcsoltam be egész nap.
Egyébként jó lenne érteni azt amit írsz. :D

Az emberiséget ősidők óta két dolog foglalkoztatja: 1. Ki találta fel a munkát? 2. A többiek miért nem verték agyon?

(#4833) wardemi válasza Szomj4s (#4813) üzenetére


wardemi
senior tag

Sziasztok,

Szeretnék beruházni egy NAS-ra. Megnéztem a lehetőségeket és számomra eddig árban a saját építésű verzió tetszett a legjobban, pláne, hogy megláttam hogy "Synology" OP-t is rakhatok rá.

Lapnak a ASRock Q1900DC-ITX nézte ki (néztem a ASRock N3150DC-ITX is de abban kicsivel gyengébb a cpu, de ha erősebb ez a lap jelezzétek kérlek).
Ehhez első körbe egy 4 GB 1333 RAM-ot néztem, illetve egy 75W adaptert (esetleg kellehet a 90W?). HDD lehet csak második körben lesz bővítve de legrosszabb esetbe belemegy egy 1T 2.5" WD RED.

A kérdésem hogy ez a config kielégíti e az elvárásaimat:
- A legfontosabb egy normális cloud, emiatt is fognék bele a NAS dologba. Ahogy néztem az ownCloud elvileg működhet, ezzel van valakinek tapasztalata, esetleg más alternatíva (symbolic link, választható szinkronizációs mappa, +ha tud akkor minimál verziókövetés).
- Ezenfelül FHD filmek streamelése, plex ( Szomj4s kolléga beszámolója alapján ezt kipipálhatom)
- Torren, nem brutál seedelésnek
- Backupok, (Time machin is, de elv XPEnology tudja)
- talán webserver, 1-2 site de minimálban magamnak ha úgy van

Köszönöm a segítséget előre is

iphone 5c | Nexus 7 (2013) | Samsung Galaxy Nexus | PW3

(#4834) Mr Bond 007 válasza wardemi (#4833) üzenetére


Mr Bond 007
őstag

#4810 továbbá #4812

(#4835) wardemi válasza Mr Bond 007 (#4834) üzenetére


wardemi
senior tag

Igen, köszi olvastam az előző írásokat, azokat is de ebből nem derült ki számomra hogy a config elbírja e azt ami nekem kell. Illetve hogy a cloud szolgáltatás hogy áll rajta.

iphone 5c | Nexus 7 (2013) | Samsung Galaxy Nexus | PW3

(#4836) AiRLAC válasza wardemi (#4833) üzenetére


AiRLAC
addikt

Címszavakban:

Ha a fogyasztáskülönbség fontosabb mint a teljesítmény, akkor a 3150.
Én megnézném a normál ITX verzió+PicoPSU árát is (80W-90W is bőven elég), itt nem vagy annyira kötve egy esetleges upgrade esetén. A DC-khez egyébként jár adapter gyárilag ha jól tudom.

Az általad leírtakhoz bőven elég lesz mindegyik.

"After successfully ignoring Google, FAQ's, the board search and leaving a undecipherable post in the wrong sub-forum don't expect an intelligent reply."

(#4837) Mr Bond 007 válasza wardemi (#4835) üzenetére


Mr Bond 007
őstag

ASRock N3150DC-ITX a DS716+ környékét tudja. (picivel nagyobb a frekije a cpu-nak, de lényegében ugyanaz van abban is) Csak azt nem tudom hogy xpenology-val is ugyanúgy megy-e a videó transcode-olás hardveres gyorsítása.

Airlac: Szerintem nem jár hozzá dc adapter, csak azért van a nevében mert kompatibilis vele. Az N3150DC-ITX-nél külön fel is tűntetik hogy free bundle adapter. A másiknál nem írják sehol.
Ha tévednék majd valaki úgyis megcáfol akinek van ilyen.

[ Szerkesztve ]

(#4838) hemaka válasza Mr Bond 007 (#4837) üzenetére


hemaka
nagyúr

Accessories:
Quick Installation Guide, Support CD, I/O Shield
- 2 x SATA Data Cables
- 2 x SATA Power Cables
- 1 x WiFi Module Screw

Csak van rajta csatlakozo, nem tartozek.

[ Szerkesztve ]

(#4839) AiRLAC válasza Mr Bond 007 (#4837) üzenetére


AiRLAC
addikt

Jogos, N3150DC-nél láttam és rosszul emlékeztem :)
Tehát N3150DC-hez van adapter, Q1900DC-hez nincs adapter :) Matekot ez alapján lehet csinálni

"After successfully ignoring Google, FAQ's, the board search and leaving a undecipherable post in the wrong sub-forum don't expect an intelligent reply."

(#4840) bgaborj


bgaborj
csendes tag

Sziasztok!

A tanácsotokat szeretném kérni! QNAP TS-412-met szeretném leváltani valami izmosabb konfigurációra.(Fájlmásoláskor sem tudja kihasználni a gigabites háló sebességét, és torrentnél is korlátozottnak érzem az erejét.) Anyagi megfontolások miatt épített verzióban gondolkodom és XPenology-ban. Megtartanám az eddigi 3 HDD-met (WD Red) RAID5-ben. Úgy gondoltam hogy az Asrock N-3700 ITX-et párosítanám egy pico-PSU-val, csak azt nem tudom, hogy ezekről a Pico-PSU-król meg lehet hajtani 3-4 HDD-t?

(#4841) szegedilaci válasza bgaborj (#4840) üzenetére


szegedilaci
tag

Egyszerű matek összeadod a teljes fogyasztást, a vinyók és alaplap és mérlegeled a psu teljesíményével

(#4842) bgaborj válasza szegedilaci (#4841) üzenetére


bgaborj
csendes tag

Kösz a választ! Csak azért nem volt nekem tiszta, mert ezeknek egy SATA, és egy Molex csatlakozójuk van, ahogy a képeken láttam. Szóval az egy Molex-re lehetne átalakítóval, elosztóval felcsatlakoztatni 3 HDD-t? Ez az egy ág elbírja őket? Mert gondolom az össz. 120 w-os teljesítménynek bőven elégnek kell lennie egy ilyen konfigurációhoz.

(#4843) Proxy2 válasza Essejó (#4832) üzenetére


Proxy2
aktív tag

Üdv!

Ha nagyon nem megy, keress meg privátban, aztán majd publikáljuk a megoldást.

P5

Proxy5

(#4844) fogtunder válasza bgaborj (#4842) üzenetére


fogtunder
nagyúr

a SATA ág is tovább osztható, én 2-2-t raknék mindkettőre. ha meg több HDD, akkor inkább érdemes normál tápban gondolkozni, bár aztán lehet rámcáfolnak, de én 3 HDD-t egy ilyen ágra már nem húznék fel, hacsak nem laptop HDD-k.

I hate morning people. And mornings. And People.

(#4845) bgaborj válasza fogtunder (#4844) üzenetére


bgaborj
csendes tag

Köszönöm a tanácsot! Most WD Red-ekről van szó (3 TB-osak). Akkor így fogom megoldani, 2-2-t teszek a SATA-s és a Molex-es ágra is.

(#4846) lafaty80


lafaty80
őstag

Sziasztok, egy kis segítség kellene.
A jelenlegi épített NAS-osmban 4 hdd csücsül:
2x500GB
2x1TB

Most lenne lehetőségem akciósan hozzájutni 2db 2TB-os hdd-hez. 4-ből szeretném 2-re redukálni a jelenlegi kötetet, de nem vagyok benne biztos hogy ez ilyen egyszerű... (gondoltam elsőre, hogy egy 500-as helyére menne az egyik, kötet rebuild, majd a másik helyére is a másik)

Hogy lenne érdemes megcsinálni? Van rá esély hogy elsőre összejön?

Cuccaim: https://kit.co/lafaty

(#4847) fogtunder válasza lafaty80 (#4846) üzenetére


fogtunder
nagyúr

hogyan vannak tömbbe szervezve?

I hate morning people. And mornings. And People.

(#4848) lafaty80 válasza fogtunder (#4847) üzenetére


lafaty80
őstag

1 kötet a 4 lemezből:
1 lemez 1TB
2 lemez 1TB
3 lemez 500GB
4 lemez 500GB

Cuccaim: https://kit.co/lafaty

(#4849) AiRLAC válasza bgaborj (#4845) üzenetére


AiRLAC
addikt

A jelenlegi RAID tömbödet nem tudod egy az egyben átvinni szóval én mentést majd visszatöltést javasolnék (akár úgy hgoy a mostani raid5-ből "erővel" kiveszel egy diszket és arra építed az XPenology-t, majd átmásolod hálózaton).

"After successfully ignoring Google, FAQ's, the board search and leaving a undecipherable post in the wrong sub-forum don't expect an intelligent reply."

(#4850) fogtunder válasza lafaty80 (#4848) üzenetére


fogtunder
nagyúr

én a két lemezes megoldást annyira nem javaslom ilyen esetben, a tárhely felét be fogod bukni SHR esetén és nem lesz sokkal több tárhelyed, mint mikor elkezdted.

elvileg a két 500GB helyére egyesével be lehet rakni az újakat és upgrade-elni. ez egyrészt egy csomó idő lesz (akár napok is lemezenként), másrészt nagy terhelést fog a lemezekre rakni, szóval a biztonsági mentés erősen javallott. viszont ha meg van biztonsági mentés, akkor érdemesebb csinálni egy üres tömböt és visszatölteni rá az adatokat.

I hate morning people. And mornings. And People.

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  XPEnology
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.