Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  XPEnology

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:53:49

LOGOUT.hu

Xpenology Téma Összefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#4551) Excelbarat válasza DJ. Ru$y (#4550) üzenetére


Excelbarat
tag

Egy bajom van, most a CPU-ra i3-at ír!?
Ez befolyásol vmit? gondolok arra, hogy ez esetben i3-ra van optimalizálva vagy pedig mindegy mit ír a vezérlőpult az a lényeg h milyen vas van alatta? (CPU terhelésnél jól kalkulál ez esetben?)

(#4552) DJ. Ru$y válasza Excelbarat (#4551) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

Azért ír i3-at, mert a DS3615xs egy i3-as gép, aminek a dolgait írták át XPE-re.

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#4553) ssarosi


ssarosi
tag

HP G8 mikroszerver tulajdonosoktól kérdezném:
gigabites hálón, titkosított raid5 kötetre milyen gyorsan tud írni nagy, több GB-os fájlokat?
Azt olvastam G1610T Intel processzor van benne.

[ Szerkesztve ]

(#4554) ssarosi válasza Excelbarat (#4549) üzenetére


ssarosi
tag

Az érdekelne, hogy raid5 vagy ha az nincs akkor anélkül nagy fájlt (több GB.) titkosítva mekkora sebességgel tudsz írni és olcasni?

(#4555) noorbertt


noorbertt
őstag

Kicsit elokeszulok, olvastam az osszefoglalot es nem teljesen tiszta hogy melyik is kell nekem egy QC5000-ITX laphoz.

- az elérhető legújabb XPEnology bootloader, ami a processzorunknak megfelelő (x86/x64)
- az ehhez verzióhoz passzoló verzió számú és típusú DSM Pat file-ra

Innen mi kell nekem?:) http://xpenology.me/downloads/

(#4556) DJ. Ru$y válasza noorbertt (#4555) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

Tolmácsolok, bár egyértelműen ott az oldalon, legújabb XPE loader:
XPEnoboot 5.2-5644.5 DS3615xs

Hozzá tartozó PAT:
DSM 5.2-5644 DS3615xs [ebből az alap és nem az update-ek közül az egyik]

[ Szerkesztve ]

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#4557) noorbertt válasza DJ. Ru$y (#4556) üzenetére


noorbertt
őstag

Leírásban lévő x86/x64 utalás kavart meg, hiszen a letolto oldalon nincs semmi ilyesmi. Köszönöm :)

(#4558) DJ. Ru$y válasza noorbertt (#4557) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

Ez csak azért van, mert az x86-os fejlesztéssel leállt már az XPE, de korábban volt olyan verzió is.

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#4559) llacee


llacee
őstag

Sziasztok!

DSM 5.2-5644 Update 3-at frissíthetem DSM-ből update5-re vagy kell cserélni file-t is?

Köszönöm!

(#4560) Essejó válasza llacee (#4559) üzenetére


Essejó
Topikgazda

Simán frissítheted a DSM-ből.

Az emberiséget ősidők óta két dolog foglalkoztatja: 1. Ki találta fel a munkát? 2. A többiek miért nem verték agyon?

(#4561) llacee válasza Essejó (#4560) üzenetére


llacee
őstag

Koszonom

(#4562) kabar válasza lajos75 (#4535) üzenetére


kabar
senior tag

Nálam van kettő. Egyelőre nincs gond vele. De még nem is annyira régiek (5600h/1000h) Persze 24/7-ben mennek.

"Der erste Trunk aus dem Becher der Naturwissenschaft macht atheistisch; aber auf dem Grund des Bechers wartet Gott.“

(#4563) lajos75 válasza kabar (#4562) üzenetére


lajos75
senior tag

Valóban igaz hogy lassú az olvasásuk? És hangosak?

(#4564) kabar válasza lajos75 (#4563) üzenetére


kabar
senior tag

Nem halkabb a WD Red-nél, de nem hinném, hogy jelentősen hangosabb lenne. Bár nem mértem, de picit talán hangosabb. Mivel NAS-ban van, nem szoktam mérni a sebességeket. De amire használom, arra éppen megfelel. 100/10Mb-es internettel, gigabites hálóban, kiszolgálja gond nélkül a MP-ket, gépeket, seedeket. Éppen mostanában nem valami gyorsan (csak 30db seed 600KB felfelé), mivel nemrégen cseréltem a második wd red-et 8TB archive-ra, és buktam a régi seedeket (250). Gondolom, ha hajtanám, akkor biztosan lehetne mérni különbséget. Viszont én nem méregetem a dolgaimat, hanem használom :DD
Elsőre valóban a WD red meggyőzőbb darab, de a tartós teszt majd eldönti. Az ára miatt viszont, ha nem lesz vele gond, akkor nagyon nem fogom megbánni.

[ Szerkesztve ]

"Der erste Trunk aus dem Becher der Naturwissenschaft macht atheistisch; aber auf dem Grund des Bechers wartet Gott.“

(#4565) lajos75 válasza kabar (#4564) üzenetére


lajos75
senior tag

:R :R

(#4566) noorbertt


noorbertt
őstag

Probalom minimalizalni a kerdeseimet es keresot hasznalni de nem a legjobb a keresesi eredmenyek
Felraktam ezt a PAT filet: DSM_5.2-5644 rendszer jelzi hogy van az update 5, kiprobaltam hogy onnan tolteni es frissiteni de hibat dob majd letoltottem innen is http://xpenology.me/downloads/ es ugyan az. Serult a falj..
A fontos biztonsagi frissiteseket erdemes automatikusra allitani vagy azt se?

(#4567) Essejó válasza noorbertt (#4566) üzenetére


Essejó
Topikgazda

Mehet DSM-ből szerintem.

Az emberiséget ősidők óta két dolog foglalkoztatja: 1. Ki találta fel a munkát? 2. A többiek miért nem verték agyon?

(#4568) atideath


atideath
tag

Napokig nem léptem be a Xpenoba, most viszont nem enged be egy felhasználónévvel sem a webes felületen. SSH-n betudok lépni meg Samba is beenged. Valakinek valami tippje hogy mi lehet? Már újra indítottam de úgy se változott a helyzet.

Hp Microserver Gen8 - Xeon 1270v2 - 16Gb - ESXI 6 | Prusa i3 proB | CoreXY 3D Printer | Oneplus 3

(#4569) Mezga Aladár válasza atideath (#4568) üzenetére


Mezga Aladár
veterán

Lehet kizártad magad. Próbáld egy másik ip címről.
Xpenonál van rövid reset lehetőség?

Accuphase E-306 integrált erősítő eladó.

(#4570) atideath válasza Mezga Aladár (#4569) üzenetére


atideath
tag

Köszi a tipped bevált. Mobilról beléptem és benne volt a blokkolt IP-k között az asztali gépem IP-je.

Hp Microserver Gen8 - Xeon 1270v2 - 16Gb - ESXI 6 | Prusa i3 proB | CoreXY 3D Printer | Oneplus 3

(#4571) DJ. Ru$y válasza atideath (#4570) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

Ilyenkor elég, ha kap egy másik belsőhálózati IP-t a géped, leveszed a tiltást, aztán mehet vissza a régi, ha fix-et használsz. Csak legközelebbre írom, érdemes kicsit megemelni a limitet, gondolom jelszó rontás miatt tiltotta le.

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#4572) Mezga Aladár válasza DJ. Ru$y (#4571) üzenetére


Mezga Aladár
veterán

Talán inkább felvenni a kivételek közé.

Accuphase E-306 integrált erősítő eladó.

(#4573) DJ. Ru$y válasza Mezga Aladár (#4572) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

Főleg, ha DHCP-t használ a gépe felé, és most ugyanazt kapta, mint amikor tiltotta a szerver. :U

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#4574) Mezga Aladár válasza DJ. Ru$y (#4573) üzenetére


Mezga Aladár
veterán

Szerver használatakor alap a fix belsöhálós ip. Ennek figyelembevételével írtam.

Accuphase E-306 integrált erősítő eladó.

(#4575) DJ. Ru$y válasza Mezga Aladár (#4574) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

A szervernek nyilván, de a klienseknek nem feltétlen, főleg, ha egy laptopról beszélünk, amit különböző hálózatokon használ az ember, ezt meg saját tapasztalatból írom.

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#4576) atideath válasza DJ. Ru$y (#4571) üzenetére


atideath
tag

Nem tudom mi lehetett az ok amiért tiltotta a gépet. Itthon minden eszköznek FIX IP-t használok amin lehet mert van vagy 40-50 kliensem a lakásba. Természetesen nem mind számítógép de a lakásautomatizálás miatt sok Wifi-s cuccom van.

Hp Microserver Gen8 - Xeon 1270v2 - 16Gb - ESXI 6 | Prusa i3 proB | CoreXY 3D Printer | Oneplus 3

(#4577) DJ. Ru$y válasza atideath (#4576) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

Akkor tilt le elvileg, ha a beállított próbálkozás szám után is elrontod a jelszót, viszont, ha fix IP-d van, akkor amit Mezga Aladár is írt, ahol megtaláltad a tiltott IP-ket ott tudsz adni kivétel IP-t, amit soha nem tilt le, nekem benne van az asztalim így, ha a laptopot kilőné valamiért asztaliról mindig be tudok lépni.

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#4578) paizinho


paizinho
tag

Sziasztok !
Az itthoni igények miatt :
- családi képek, iratok őrzése
- heti 2-3 torrent letöltése
- filmgyűjtemény központi tárolása
- DLNA,
- plex streamelés párhuzamosan legalább 2 TV,
- 2 IP (később több) IP kamera rögzítése
- alkalmanként transzkódolás

elkezdtem keresgélni, olvasgatni NAS témában. Hamar rájöttem, hogy a cél NAS jó ugyan de árban, teljesítményben a saját szerver építése nekem gazdaságosabb. Nem áll tőlem távol a PC összeszerelés, így alkatrészeket keresgéltem (az összefoglaló is segített). Az Xpenology telepítését tervezem ESXI-re, mert így a lokálisan tárolt 2 kis virtuális gépemet is központosítani tudnám.

Az olvasgatások közben ez a konfigurációt szedtem össze, amiben a segítségeteket kérem:
- Dell Poweredge T20 Mini szerver G3220 CPU, 8 GB ECC RAM
- 120 GB HDD ESXI-nek, ezen XP és a 2 kis virtuális gép
- 2x3TB WD RED
- NAS 750 GB Raid1
- filmgyűjtemény, torrent : a maradék JBOD
- 1TB WD purple IP kamera rögzítése

Néhány kérdésemre még nem találtam meg a választ:
1., WD RED vagy Purple/Green legyen a NAS, filmgyűjtemény alatt, én a Red-et gondoltam, de néhány fórumozónál a Purple és Green is megjelent
2., Van valakinek hasonló konfiggal fogyasztási tapasztalata?
3., Az Xpenology-ban ha jól értem Raid1 és Jbod is használható ?
4., Az IP kamerák rögzítése (Foscam FI8906W) megoldható az XP-ben. Kell hozzá külön Puprple, vagy mehet a JBOD-ra?
5., Be lehet állítani az XP-ben a HDD-k sleep módját, ha nem megy torrent, vagy stream? (ez persze a külön IP kamera rögzítő HDD-t igényelné, ha van értelme a fogyasztási adatokat figyelembe véve)

Előre is köszönöm a segítségeteket:
paizinho

(#4579) anarchic válasza paizinho (#4578) üzenetére


anarchic
tag

Nagyából ugyan arra a célra használok egy ilyen konfigot.

Gigabyte H97N-WIFI (Dual gigabit Lan)
Intel Core i3-4130T 2,9 GHz (35W)
8 GB DDR3 SDRAM 1600 MHz Kingston HyperX Fury Black
THERMALTAKE Gravity i1 CL-P008-AL09WT-A (2.4W)
1x2tb WD Red HDD (4.4W) (XPEno)
SHARKOON Shark Zone
C10 SANDISK Cruzer Fit 8GB USB 2.0 (esxi)

Általad leírt processzor: PassMark
Transzkódolásnál sokat számít. (2000PM feletti a jó)

G3220 intel ark

Én egy hibába estem bele első sorban úgy terveztem, hogy XPEno lesz csak a gépen utolsó pillanatban kitaláltam mért is ne legyen ESXi.. igen ám de a processzor nem támogatja a "Intel® Virtualization Technology for Directed I/O (VT-d)" így nem tudsz direktben eszközöket virtualizált gépednek adni ez egy jó dolog, csak az intel a te általad prociban is mint az enyémben is kikapcsolta. (alaplapnak is tudnia kell persze)

A 120-as vinyót sajnálnám csak exsi nek adni 150mb kb az egész telepítve.

Fogyasztás maximális terhelés alatt 55W (3hdd)

[ Szerkesztve ]

etc..

(#4580) AiRLAC válasza paizinho (#4578) üzenetére


AiRLAC
addikt

ESXi-nek elég egy 1GB+ pendrive, de a VM-eket én SSD-re tenném.
Arra figyelj hogy az alaplapi "fake-raid" cuccokkal nem megy az ESXi, ahhoz normális hw RAID kártya kell (HCL a barátod).

Illetve ahogy írták is ezzel a procival nem lesz VT-d, vagyis nem lesz PCI passthrough. RDM-ként megy, de azzal meg nem lesz pl. SMART a vinyókra.

További kérdésekre a VMware topicban válaszolunk :)

[ Szerkesztve ]

"After successfully ignoring Google, FAQ's, the board search and leaving a undecipherable post in the wrong sub-forum don't expect an intelligent reply."

(#4581) XuChi


XuChi
addikt

Sziasztok.

Szerver építésbe kezdtem, de már az alaplap+cpu párosnál elakadtam.

A ház az már megvan, egy FD Node 304 személyében.

Amim van:

90w notebook táp(ok)
350W FSP350-60APN 85+ táp

2x2GB 1333mhz 1.5v DDR3 notebook ram.

Ezek figyelembevételével, mit ajánlotok ? Egy N3150DC elég lenne ?? 1080p mkv filmek, p2p letöltés, media szerver, biztonsági mentés több gépről.

Olyanban is gondolkoztam már, hogy egy i3 6100t + 4gb ddr4 2400mhz, B150 alaplap, m2 ssd (windows server-nek) és virtuális gépben futtatnám az xpenology rendszert.

Az n3150 elég ezekre ? Nem igen szimpatizálok a Celeron-nal :(, félek hogy kifogy alóla a szufla.

Valaki használ n3150-et ? Vagy inkább Pentium n3700 ???

Ha Xpenology rendszernél maradok, érdemesebb lenne azt egy SSD-re rakni ? Illetve az XPenology kezeli az m2 sata/pcie ssd-ket ?

Előre is köszönöm :R

[ Szerkesztve ]

(#4582) XuChi


XuChi
addikt

Illetve még egy fontos kérdés!

A kiszemelt alaplapoknak támogatnia kell a linuxot, ahhoz hogy menjen vele az XPenology rendszer ?

(#4583) anarchic válasza XuChi (#4582) üzenetére


anarchic
tag

HARDWARE SUPPORTED LIST

Linux driver elengedhetetlen. Ha nincs benne a listában kicsit macerás de van lehetőség a külön telepítésre ebben nem vagyok jártas esetleg valaki más.
Q1900-as jobbnak bizonyultak mint a N3150 széria.

Ha virtualizáció akkor meg esxi és ebben a topicban.VMware

etc..

(#4584) XuChi válasza anarchic (#4583) üzenetére


XuChi
addikt

Akkor ezek szerint q1900dc-itx ami jó lenne ? Menne vele rendesen amit lent írtam ?

(#4585) Essejó válasza XuChi (#4581) üzenetére


Essejó
Topikgazda

Ha nativan telepíted a Xpenót akkor is nem ssd-re hanem pendrivera rakod a Xpenoboot-ot.
A DSM meg úgy is minden berakott hdd elejére felkerül.
Szerintem menne mind amit írtál.

[ Szerkesztve ]

Az emberiséget ősidők óta két dolog foglalkoztatja: 1. Ki találta fel a munkát? 2. A többiek miért nem verték agyon?

(#4586) XuChi válasza Essejó (#4585) üzenetére


XuChi
addikt

De most akkor q1900 vagy i3 ?? :D

Fontos lenne, hogy a jövőben ne nagyon kelljen cserélnem.

A q1900 elég erős ahhoz, hogy mondjuk 2 TV-t kiszolgáljon egyszerre 1080p mkv-val és közben legalább 20-30 torrent fusson, és mondjuk még telepítsek egyik gépre egy ISO-ból róla ?

Amit nem szeretnék:

-Filmek akadozása
-Ingadozó file írás, másolás (ez alatt azt értem, hogy ne ugráljon 24mb - 118mb között, legyen stabilan 100-118mb!!)

:R

(#4587) XuChi


XuChi
addikt

Ezzel az alaplappal menne az Xpeno ?

Mennyire szeretik ezek a budget kategóriás lapok a 0-24 üzemet ? Bár gondolom ha a q1900dc bírja akkor ennek is kellene :)

(#4588) DJ. Ru$y válasza XuChi (#4587) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

MSI-t kerüld el messzire, ha jót akarsz magadnak, inkább költs kicsit többet, mint utána még többet költesz, ha ezzel mínuszban leszel. Tapasztalatból mondom.

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#4589) XuChi válasza DJ. Ru$y (#4588) üzenetére


XuChi
addikt

Akkor marad az asus h110i, b150. Már csak a kompatibilitás a kérdéses :)

(#4590) rjg válasza XuChi (#4586) üzenetére


rjg
őstag

Kérdés hogyan akarod kiszolgálni a tévéket? Ha az okos tv, vagy van média lejátszód, akkor ok. Ha a Xpenologyval akarod kiküldeni hdmi-n keresztül, az már - tudomásom szerint - nem fog menni.

MacBook Pro 16" M1 - Galaxy S24 Ultra

(#4591) Essejó válasza rjg (#4590) üzenetére


Essejó
Topikgazda

Miután a Xpeno, nem kezel hdmi-t ez egyáltalán nem meglepő.

Az emberiséget ősidők óta két dolog foglalkoztatja: 1. Ki találta fel a munkát? 2. A többiek miért nem verték agyon?

(#4592) XuChi válasza rjg (#4590) üzenetére


XuChi
addikt

Okos TV-k, és ráraktam mind kettőre a DSVideo alkalmazást, eddig tökéletesen működtek!!

Q1900 elég lesz a lent leírt dolgokra? Vagy inkább i3-ra építsek ?

(#4593) fogtunder válasza XuChi (#4586) üzenetére


fogtunder
nagyúr

ha natív lejátszás és nem kell menet közben transzkódolni, akkor erre elég a J1900 is, de azért el lehet érni a korlátait hamar, ha komolyabban meghajtod.

a folyamatos kimaxolt GB LAN írás-olvasás egy komplikáltabb kérdéskör, nagyban függ attól is, hogy tömbbe rakod-e a lemezeket, és ha igen, milyen konfigurációba, nekem a 4 lemezes SHR a végén már nem igazán bírt 70-80MByte/sec fölé menni, mikor össze-vissza voltak rajta az adatok, pedig üresen simán vitte (N54L). és természetesen szekvenciálisról beszélünk, kis file-oknál ez kb. lehetetlen ha nem akarsz szürreálisan sokat költeni a dologra.

amúgy az i3 egy sokkal időtállóbb megoldás lenne, ha van rá keret én azt csinálnám inkább, csak lehet még 1150-es platformon, ha amúgy is van otthon RAM-od, egy nagyobb bordával passzívban is elmehet, a 304-ben van neki hely. alaplapból meg olyat kell nézni, aminek támogatott a vezérlője, vagy ha nagyon nincs, kell egy Intel LAN kártya, nem olyan nagy tétel.

I hate morning people. And mornings. And People.

(#4594) XuChi válasza fogtunder (#4593) üzenetére


XuChi
addikt

Akkor i3 lesz!

Akkor igazából csak az a fontos, hogy intel lan legyen a lapon ? A többi nem számít ?

(#4595) fogtunder válasza XuChi (#4594) üzenetére


fogtunder
nagyúr

nem minden Intel chipnek van Xpremology drivere, ott a link az összefoglalóban, hogy mi az, ami tutira megy, elég sok van, nem nagyon kell ettől félni szerintem. de ha mégis külön kártya kell, akkor csak Intel.

I hate morning people. And mornings. And People.

(#4596) Proxy2 válasza XuChi (#4594) üzenetére


Proxy2
aktív tag

Nem kötelező az intel lan, de jobb-könnyebb :)

Proxy5

(#4597) XuChi


XuChi
addikt

Úgy látom a 6100T a legolcsóbb kis fogyasztású i3. DDR4 sem fog gondot okozni ?

Vagy inkább ddr3-ra építsek ? :R

(#4598) fogtunder válasza XuChi (#4597) üzenetére


fogtunder
nagyúr

nem kellene neki, a memóriát nem az OS vezérli, hanem a proci. most nézem vissza, hogy notebook RAM-od van, ahhoz nem nagyon van deszka 2-nél több SATA porttal, ha úgyis venni kell RAM-ot, akkor inkább az újabb architektúrát venném.

I hate morning people. And mornings. And People.

(#4599) AiRLAC válasza XuChi (#4586) üzenetére


AiRLAC
addikt

Nekem J1800 van (Gigabyte) 2GB rammal és két diszkkel:
1. 256GB Samsung 840 PRO SSD (volume1)
2. 5TB Seagate 5400rpm (volume2)

A /torrent, /syslog könyvtárak valamint pár iSCSI lun az SSDn, a többi (főleg film, zene) a HDD-n van.

Két tévére streamelek vele (2x RPi2), közben TM backup, rsync (offsite backup), stb. is fut, illetve torrent kb. 10-15x. Néha zenehallgatás is egy USB DAC-on.

OpenVPN is fut a torrent miatt, 100Mbit internet (lokálisan gigabit a kapcsolat).
Főleg ez terheli a cpu-t ha sok letöltés fut (OpenVPN elég cpu igényes) de így se megy 50% fölé a legtöbb esetben :)

Az SSD sokat segít a sebességen torrentnél és virtualizációnál, a HDD úgyis főleg szekvenciális (média) elérésre van (maga a HDD egyébként tudja a 100MB+/sec szekvenciálisan).

A memóriahasználat még sosem ment 1GB fölé szóval 2GB-nál több csak akkor kell bele ha már úgyis van otthon RAM-ot vagy valami memóriaigényes még futna (MySQL stb.)

Az ingadozó file írás/olvasás főleg az I/O alrendszer függvénye.

"After successfully ignoring Google, FAQ's, the board search and leaving a undecipherable post in the wrong sub-forum don't expect an intelligent reply."

(#4600) XuChi válasza fogtunder (#4598) üzenetére


XuChi
addikt

Oksa akkor i3 6100T + 4GB ddr4 (2GB nincs:) ). Már csak az alaplap a kérdéses :)

#4599: Akkor ezek szerint egy q1900 itx is elég lehet.

Komolyan nem tudom mi legyen :D

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  XPEnology
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.