Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  XPEnology

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:53:49

LOGOUT.hu

Xpenology Téma Összefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#4201) wazo válasza RicsiSuly (#4196) üzenetére


wazo
aktív tag

:C

acer liqid, sgs, sgs2, note, note2, sgs4, huawei p6, xiaomi mi3, lg g3, lumia 930, xiaomi mi4, redmi note 3 pro, redmi note 3pro (B20), redmi note 4 (B20)

(#4202) uki válasza poolbig (#4200) üzenetére


uki
aktív tag

Működni fog, nekem is ilyen konfigu a microserverem.

[link]

"this is just a punk rock song written for the people who can see something's wrong"

(#4203) Essejó válasza MADcat (#4199) üzenetére


Essejó
Topikgazda

A Red és én még halogatjuk a személyes találkozást :) de kerestem neked egy cikket.

Az emberiséget ősidők óta két dolog foglalkoztatja: 1. Ki találta fel a munkát? 2. A többiek miért nem verték agyon?

(#4204) atideath válasza poolbig (#4200) üzenetére


atideath
tag

Nem. A RAW disc használathoz nem kell VT-d. G1610T procival Microserver-en használom a RAW Discet minden probléma nélkül.

Hp Microserver Gen8 - Xeon 1270v2 - 16Gb - ESXI 6 | Prusa i3 proB | CoreXY 3D Printer | Oneplus 3

(#4205) MADcat válasza Essejó (#4203) üzenetére


MADcat
MODERÁTOR

:R Köszi!

Más kérdésem lenne viszont. Most inkább média centerként használom. DS videó mappájába tölti le a transmission a filmeket. De csak akkor látja a lejátszó ha manuálisan indexálom a mappát. User error vagy mi lehet a gond.

Egyetlen atombomba képes elrontani az egész napodat!

(#4206) Patice válasza atideath (#4204) üzenetére


Patice
nagyúr

Így a lemezeket a virtuális gép úgy látja, mint üres HDD-ket és innentől kezdve ugyan úgy létre kell hozni rajta a köteteket, amikor először kezded használni?

Mennyi RAM-ot eszik így egy XPeno?

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#4207) Borisz76 válasza Patice (#4206) üzenetére


Borisz76
veterán

Off-ban kérdezném...nem nevetni !

Miért is jó ha VM-n azaz virtuális gépen fut az XPEnology...vagy bármi más ?

Soha nem használtam...nem is vagyok vele teljesen tisztában hogy, hogyan, miért , merre, meddig ?

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#4208) DJ. Ru$y válasza Borisz76 (#4207) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

Mert így tudod másra is használni az adott gépet mondjuk, média szerver stb.

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#4209) Mezga Aladár válasza DJ. Ru$y (#4208) üzenetére


Mezga Aladár
veterán

Ha fut az xpeno akkor minek médiaszerver? :)

Accuphase E-306 integrált erősítő eladó.

(#4210) Patice válasza Borisz76 (#4207) üzenetére


Patice
nagyúr

Nekem pl. azért mert kinőttem a két lemezes DS213-at, HDD-im meg volt több, így több lemezes NAS/szerver gép építésébe kezdtem. A vas már megvan. Nemrég kiegészítettem egy mSATA-s PCIe kártyával (kép1, kép2), így ki tudom használni az alaplap mind a 6 SATA csatiját és a kártyán is van még egy. :D

Az OP rendszer kiválasztásakor először XPeno-n gondolkodtam, de szeretném kihasználni a gépem teljesítményét, így jött a virtualizálás a képbe, más részről meg a virtuális XPeno-t könnyebb távolról menedzselni, pl. amikor a Nanoboot-ot cserélni kell. + Melóban használok VDI-t, ami egy távoli virtuális gép és tetszik ez a technológia, így lehetne nekem is otthon egy "gányolós" rendszerem, amin büntetlenül kipróbálhatok programokat, vagy újabb virtuális gépeket hozhatok létre teszt célból, mert sok mindent kipróbálnék szoftveres téren, csak a meglévő, beállított rendszeremet nem szeretném állandóan piszkálni, mert ha éppen nem sikerül mindent visszaállítani egy ilyen kísérletezgetés után, akkor megöl a család, hogy nem tud filmet/sorozatot/mesét nézni, vagy zenét hallgatni. :))

Meg más NAS OP rendszerek is érdekelnek, csak elég nehéz mindegyiket natív telepítéssel kipróbálni.

OK. A virtualizálást csinálhatnám az asztali gépemen is, csak az a probléma, hogy az asztali(nak használt) gépemben nincs HDD, se túl sok RAM (4 GB), így ezt az egészet inkább a szerveren intézném. A szerveren könnyebb biztonsági másolatokat készíteni a VM-ekről is, mert ha telepakolom, akkor lesz elég tárhely mindennek.

XPeno-nak pl. úgy akarok majd "lemezt" adni, hogy valójában nem is lesz alatta fizikai tároló, csak virtuális és a megosztásokat másik NAS OP rendszertől tervezem "odaadni", ami kapja a fizikai hozzáférést. Tudom, ez egy kicsit már vállalati szintű megoldás, de ez a téma érdekel most eléggé. :D

"Röviden" ezért kell nekem a virtualizáció.

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#4211) Borisz76 válasza Patice (#4210) üzenetére


Borisz76
veterán

Évekkel ezelőtt és sem gondoltam, hogy egyszer nekem lesz egy NAS a birtokomban...pedig jó pár éve olvastam már róluk....

Szóval lehet, hogy idővel majd a VM is ki fogom próbálni csak most még nem érzem a hiányát.
Mondjuk én nem vagyok annyira "felelőtlen" , hogy mindenfélét telepítsek a gépre és ezzel esetleg hazavágjam a rendszert. Bár ha ezt a VM segítségével relatíve veszélymentesen meg lehet valósítani ...akkor azért akadna 1-2 dolog amit kipróbálnék.

A 3D modellezés, animáció készítése.
Sosem csináltam de rettentően tetszik...
Csak 40 éves fejjel nem biztos, hogy könnyen "befogadnám" a használatát. :D

[ Szerkesztve ]

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#4212) Patice válasza Borisz76 (#4211) üzenetére


Patice
nagyúr

Mindenki annyi éves amennyinek érzi magát. :B

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#4213) MADcat válasza Borisz76 (#4211) üzenetére


MADcat
MODERÁTOR

33 évesen nyűglődök vele. Olvasok, kérdezek, esetek többségében segítenek! :R
Szóval hajrá! ;)

Egyetlen atombomba képes elrontani az egész napodat!

(#4214) DJ. Ru$y válasza Mezga Aladár (#4209) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

Médialejátszót akartam írni. Sorry. "Mozigép".

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#4215) Borisz76 válasza MADcat (#4213) üzenetére


Borisz76
veterán

Köszönöm a biztatást !
Jól esik.

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#4216) Mezga Aladár


Mezga Aladár
veterán

Itt is megkérdezem.

Adott a nason pl 5 db mappa a gyökérben. Hogy tudom azt megcsinálni hogy egy 6. mappába felcsatolom az előző ötöt.

Ez már sikerült de az nem müxik hogy másik kötetről csatoljam. Ebben tud valaki segíteni?

Accuphase E-306 integrált erősítő eladó.

(#4217) Mezga Aladár válasza Mezga Aladár (#4216) üzenetére


Mezga Aladár
veterán

Megoldva

Accuphase E-306 integrált erősítő eladó.

(#4218) poolbig válasza uki (#4195) üzenetére


poolbig
aktív tag

Én ESXi-ben gondolkodtam, de a Hyper-v sem áll tőlem messze. Te mi alapján raktad össze a rendszeredet, van valami jó kis leírás?

(#4219) Essejó válasza Borisz76 (#4211) üzenetére


Essejó
Topikgazda

Csak 40 éves fejjel nem biztos, hogy könnyen "befogadnám" a használatát. :D :DD
Én 56 évesen kísérletezgetek, szóval van még jövőd. :D :D

Az emberiséget ősidők óta két dolog foglalkoztatja: 1. Ki találta fel a munkát? 2. A többiek miért nem verték agyon?

(#4220) Borisz76 válasza Essejó (#4219) üzenetére


Borisz76
veterán

:R

A "Topikgazda" rangról jutott eszembe , hogy nagyapám mindig "Gazduram"-nak szólította a tőle idősebb férfiakat. Azokon mindig kantáros gatya és gumicsizma volt....

Lehet új rangot kéne bevezetni "Gazduram" néven :D

[ Szerkesztve ]

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#4221) uki válasza poolbig (#4218) üzenetére


uki
aktív tag

Olyan leiras ami az elejtol a vegegig elmondja mit kell csinalni sztem nincs vagy legalabbis en nem talaltam meg. :))

Maga a Hyper-V server telepitese nem kulonbozik barmilyen mas Windows telepitesetol, egyedul a grafikus felelet hianya tunhet fel hasznalatkor. De mivel a Server managerben a jo oregi CLI modban se perc alatt megadhatjuk a megfelelo halozati beallaitasokat, engedelyezhetjuk az RDP-t, nem is igazan hianyzik a GUI.

Innentol kell egy gep amirol be tudunk RDP-zni a serverre, illetve legyen rajta egy Hyper-V manager.

Nekem az ISO-bol bootolva telepites sehogy nem akart mukodni, igy az letoltheto IMG image-t konvertaltam at VHDX-re es azt adtam be a virtual gep diskjenek.

"this is just a punk rock song written for the people who can see something's wrong"

(#4222) fogtunder válasza Essejó (#4197) üzenetére


fogtunder
nagyúr

ok, akkor a Green árára vetítve százalékosan még kisebb a különbség.

I hate morning people. And mornings. And People.

(#4223) Essejó válasza fogtunder (#4222) üzenetére


Essejó
Topikgazda

Viszont a Green esetében ez felvet néhány kérdést. Találtak már megnyugtató megoldást a parkolási problémákra?

Az emberiséget ősidők óta két dolog foglalkoztatja: 1. Ki találta fel a munkát? 2. A többiek miért nem verték agyon?

(#4224) bkpijoter válasza Proxy2 (#4174) üzenetére


bkpijoter
csendes tag

Tisztelt Proxy2!

Ma tudtam foglalkozni a géppel, leírásod alapján sikerült helyre állítanom a rendszert. :R :C
Szerencsére PAT-ot nem kellett telepítenem. Azt nem értem miért engedi telepíteni 5644 alatt a Time Backupot, ha ez nem kompatibilis vele???
Ezek után 2x is meggondolom mit telepítek fel.
Tudsz javasolni olyan programot amivel ha bedugok egy külső vinyót, akkor a két eszközön beállított mappákat szinkronizálja?

Köszi a segítséget :DD

(#4225) Essejó válasza Borisz76 (#4220) üzenetére


Essejó
Topikgazda

Házigazda már van. :)

Az emberiséget ősidők óta két dolog foglalkoztatja: 1. Ki találta fel a munkát? 2. A többiek miért nem verték agyon?

(#4226) DJ. Ru$y válasza bkpijoter (#4224) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

Azért engedi telepíteni, mert az eredeti rendszerek támogatják, nekünk a bootloader nem támogatja, Proxy le is írta, hogy melyik az utolsó, amelyik támogatja. A bootloader pedig nem tudja megakadályozni, hogy te a futó DSM-en mit telepítesz.

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#4227) fogtunder válasza Essejó (#4223) üzenetére


fogtunder
nagyúr

nem tudom, kifaceliftelték-e már belőle, de a wdidle továbbra is megoldás, ez le is van írva pont az általad linkelt topik első hsz-ében. illetve ez nem Green specifikus, nekem volt olyan Red, aminek valami fél percre volt paraméterezve a parkoltatása, azt ugyanúgy ki kellett iktatni.

én továbbra sem fizetném ki a felárat 2TB méretben. 4TB-nál és felette már sokkal inkább elgondolkodtató a kérdés.

I hate morning people. And mornings. And People.

(#4228) poolbig válasza uki (#4221) üzenetére


poolbig
aktív tag

Feldobtam egy esxi-t, rá pedig megpróbáltam egy XPEnology-t. Nem tudom mit csináltam de azóta kifagy az esxi. Ha rákattintok az XPEnology virtualmachine-re az esxi-n belül, kiakad az esxi. :D Úgyhogy most jegelem egy kicsit a projektet, amíg nem szerzek be egy legalább 4 Tb-s hdd-t, hogy lementsem a raid-emet, meg egy ssd-t a vm-eknek. Akkor majd reboot.

[ Szerkesztve ]

(#4229) Szomj4s


Szomj4s
tag

Sziasztok!

Most állítanám be a Download Stationt, de egyszerűen a chrome kiegészítője észre se veszi.
Eddig kb két órán keresztül nyektettem ddns-en keresztül, manuális port forwarding-gal, mert asus routerem van, és ahogy olvastam azt nem szereti az "ez".
Aztán észbe kaptam, hogy hálón belülről megnézzem, és úgysem tudok kapcsolódni hozzá.
Ötlet esetleg valakinél? Legyen TM helyette?

(#4230) uki válasza poolbig (#4228) üzenetére


uki
aktív tag

Mit bootolsz be az esxi alatt? Isobol akartad telepiteni vagy egybol egy mar kesz virtual disk-el probalkoztal?

"this is just a punk rock song written for the people who can see something's wrong"

(#4231) Szomj4s válasza Szomj4s (#4229) üzenetére


Szomj4s
tag

Most sikerült elérnem, hogy a belső hálón érzékeli, de külső url-lel nem :(
Nem egyszer irányítottam már át portokat, nem értem hol lehet a hiba. SSH-n kívülről elérem a gépet, de a download station nem csatlakozik hozzá.
Port átirányítás: 5000-re TCP-n.

Valami még kellhet?

(#4232) lajos75


lajos75
senior tag

Sziasztok!

Hogyan tudnám megoldani távolról hogy, fel tudjam csatlakoztatni hálózati meghajtókén a megosztott mappát?

Mit kellene megadnom elérési útnak :F
Vagy melyik port-ot kellene kinyitnom?

(#4233) Mezga Aladár válasza lajos75 (#4232) üzenetére


Mezga Aladár
veterán

Szambát én nem engedném ki a netre.
Használj webdav klienst.

Accuphase E-306 integrált erősítő eladó.

(#4234) lajos75 válasza Mezga Aladár (#4233) üzenetére


lajos75
senior tag

Próbáltam :) :R
De az csak 30napig ingyenes, vagyis nem tudom pontosan hogy 30 nap után milyen korlátozások lesznek benne :F

(#4235) DDL válasza Mezga Aladár (#4233) üzenetére


DDL
őstag

Ha a biztonság is fontos, akkor VPN. Azon keresztül bármilyen szolgáltatás megy.

Üdv: DDL

Messziről jött ember azt mond amit akar. http://logout.hu/blog/ddl/index.html

(#4236) poolbig válasza uki (#4230) üzenetére


poolbig
aktív tag

A létrehozott vm-nek az Xpenoboot-os sd kártyámat megadtam, majd elindítottam. De szerintem alapból egy csomó beállítást kihagytam, csak első próbálkozás volt. De ettől még nem kellene lefagyasztania az esxi-t, vagy legalább is engedhetné törölni a vm-et, de teljesen lemerevedik a rendszer, amint rákattintok a XPEn-es vm-re. Persze többször is újraindítottam már. Mindegy, lesz egy reinstall, aztán kezdem elölről.

(#4237) uki válasza poolbig (#4236) üzenetére


uki
aktív tag

Ezzel annak idejen en is probalkoztam de nem bootolt be. Ha megeszi a vmdk-t, akkor szedje egy olyat es bootold be azt. Syslinuxot majd atirod kesobb.

"this is just a punk rock song written for the people who can see something's wrong"

(#4238) Proxy2 válasza poolbig (#4236) üzenetére


Proxy2
aktív tag

Az sd kártyát direktben a vm-nek?
Rossz ötlet!

Tölts le egy VMDK fájlt és olvasd el ezt a leírást.

Proxy5

(#4239) Essejó válasza poolbig (#4228) üzenetére


Essejó
Topikgazda

Proxy2 olyan szépen leírta: XPenology ESXi Hogyan Olvasgass!
Meg is előzött, de mind1 :)

[ Szerkesztve ]

Az emberiséget ősidők óta két dolog foglalkoztatja: 1. Ki találta fel a munkát? 2. A többiek miért nem verték agyon?

(#4240) Mezga Aladár válasza DDL (#4235) üzenetére


Mezga Aladár
veterán

Igaz, openvpn és ha megy, mintha belső háló lenne.

(#4234) lajos75

A Windows azon felhasználói számára, akik WebDAV protokoll használatával szeretnének hozzáférni a Synology termékükön található fájlokhoz, a BitKinex használatát javasoljuk, amely egy nem kereskedelmi célú felhasználás esetén ingyenes meghajtóleképezési alkalmazás. Alternatívaként számos más WebDAV kliensalkalmazás is hozzáférhető az interneten.

[ Szerkesztve ]

Accuphase E-306 integrált erősítő eladó.

(#4241) AiRLAC válasza Szomj4s (#4229) üzenetére


AiRLAC
addikt

Nekem hálón belül az segít ha megnyitom a webes admin felületet előtte.

"After successfully ignoring Google, FAQ's, the board search and leaving a undecipherable post in the wrong sub-forum don't expect an intelligent reply."

(#4242) Proxy2 válasza lajos75 (#4232) üzenetére


Proxy2
aktív tag

WebDAV elérés Windows 8/10 esetén elég egyszerű, nem kell hozzá külső program.

Csak ezt írd be: https://szervered.hu:5006

Az 5006-os portot kell átírányitani a routerben, és kész is.

Persze, a VPN a legjobb megoldás, de ha mindenképp egyszerűen akarod akkor WebDAV, a XPenology-ban engedélyezd, de CSAK a HTTPS verziót:

Proxy5

(#4243) Mauzes


Mauzes
őstag

Sziasztok!

A legújabb xpenology-t telepítettem úgy, hogy a cfg fájlban a leírás szerint átírtam a sn és mac értékeket. Miután felállt a rendszer és mindent szépen befrissítettem, engedélyeztem a quickconnect és ddns szolgáltatást. Ehhez azt is megcsináltam, hogy a már létező synology account-omban hozzáadtam az új eszközt és a meglévő quickconnect id-met és a ddns szolgáltatást "átvittem" erre az az új eszközre.

Na most ezt követően a mobilos applikációk a belső hálózaton kívülről is szépen elérik a NAS-t a quickconnect id segítségével. De ha a böngészőbe beírva akarom elérni a DSM felületet a "https://mauzes.quickconnect.to" címen keresztül (ami a korábbi synology-mmal szépen működött), akkor az most nem működik, nem tud csatlakozni az eszközhöz:

"Nem sikerült csatlakozni mauzes eszközéhez.

Ellenőrizze a következő beállításokat.
-Megfelelő QuickConnect ID azonosítót adott meg.
-mauzes eszköze tápfeszültség alatt van, illetve internetkapcsolattal rendelkezik."

Mit csinálok rosszul, mit nem állítottam be rendesen?

(#4244) Mauzes válasza Mauzes (#4243) üzenetére


Mauzes
őstag

Még annyit tennék hozzá, hogy a DS File, DS Audio, DS Video app-ok szépen mennek, de valamiért a DS Download sem tud csatlakozni a NAS-hoz mobilról...

[ Szerkesztve ]

(#4245) Proxy2 válasza Mauzes (#4243) üzenetére


Proxy2
aktív tag

Üdv!

A HTTPS bekapcsolása nem maradt ki ugye?
A port átirányítások is megvannak 5000-5009 ig a XPenology-ra, nem maradt véletlen a régi bent a routerbe?
Feltételezem a régit kikapcsoltad (mármint a synology-t).

[ Szerkesztve ]

Proxy5

(#4246) poolbig válasza Essejó (#4239) üzenetére


poolbig
aktív tag

Igen, köszi Essejó és Proxy2, időközben rájöttem, hogy ez nem jó ötlet, és úgy sem fog róla bebootolni, de ez a leírás nagyon jó lesz. THX!

[ Szerkesztve ]

(#4247) Mauzes válasza Proxy2 (#4245) üzenetére


Mauzes
őstag

Köszi, ezeket megnézem nemsokára! A régit kikapcsoltam.

Viszont ami nem világos, hogy a MAC-kel kell bármit csinálni, amit megalkottam és átírtam vele a cfg-t? Mert ugye az SN kellett ahhoz, hogy hozzáadjam az új eszközt, de ez a MAC mire jó, mire van?

(#4248) lajos75 válasza Proxy2 (#4242) üzenetére


lajos75
senior tag

Valami miatt nem jó, nem csatlakozik :W

(#4249) Proxy2 válasza lajos75 (#4248) üzenetére


Proxy2
aktív tag

Tartományban van a géped? Ez egy céges gép?

Proxy5

(#4250) lajos75 válasza Proxy2 (#4249) üzenetére


lajos75
senior tag

Saját gépem, "Tartományban van a géped?" ezt hogy érted pontosan? :(((

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  XPEnology
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.