Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  XPEnology

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:53:49

LOGOUT.hu

Xpenology Téma Összefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#5951) fogtunder válasza #39445248 (#5950) üzenetére


fogtunder
nagyúr

csak abba gondolj bele, hogy a Syno a nagyvállalati cuccaiba rak csak i3-asokat, és a többivel is megy azért a kamerázgatás, egy N3050 már erősnek számít a gyáriak között, ez NAS-nak egy iszonyatos overkill.

lejátszóban sajnos nem tudok segíteni, nekem egy atom+ION minigépem van erre a célra még mindig.

I hate morning people. And mornings. And People.

(#5952) #39445248 válasza fogtunder (#5951) üzenetére


#39445248
törölt tag

Igazad van, végig gondolva teljesen egyet kell értenem.

A korábban általam használt lejátszó is Atom Ion rendszer volt, gond nélkül Openeleccel adta HDMI-re a HD hangokat.

Neked épített, vagy kész géped van e célra?

(#5953) fogtunder válasza #39445248 (#5952) üzenetére


fogtunder
nagyúr

egy Asrock ION330-as minigép volt eredetileg, de kiszedtem belőle a drive cage-et, kivágtam a tetejét és beraktam egy 12cm-es ventit, ami 400-as fordulaton megy, plusz egy venti rácsot.

I hate morning people. And mornings. And People.

(#5954) lajos75 válasza #39445248 (#5948) üzenetére


lajos75
senior tag

Nyugodtan rábízhatod a 8-10 kamerából álló rendszered, és észre sem fogja venni :D

(#5955) FireLord válasza lajos75 (#5954) üzenetére


FireLord
aktív tag

Érdekességképp itt egy Asrock E350m1, 2GB ram, 3 db kamerával, 2x1080p és 1x720p:

(#5956) #39445248 válasza FireLord (#5955) üzenetére


#39445248
törölt tag

Köszönöm szépen, hogy így álltok hozzám!!

Nem számítottam ilyen fogadtatásra :)

(#5957) varmi2


varmi2
nagyúr

Nas építésbe akarok fogni, ebben kérem a segítségeteket. A hardver része már megvan, asrock QC5000ph+ 4Gb ram. A szoftveres részébe kellene segíteni. Pontosan milyen filokra lenne szükségem. Egy konkrét link jó lenne. Valamiért a http://xpenology.me/downloads/ oldalról nem tudok letölteni.

Klaustrofóbia- Félelem a zárt helyektől, például, ha zárva van a KOCSMA!

(#5958) Essejó válasza varmi2 (#5957) üzenetére


Essejó
Topikgazda

Pedig működik, de akkor próbáld meg innen.
DS3615xs 5.2-5967.1 x64: [pat] [img] [iso] [vmdk] Szedd le a PAT és az ISO-t

[ Szerkesztve ]

Az emberiséget ősidők óta két dolog foglalkoztatja: 1. Ki találta fel a munkát? 2. A többiek miért nem verték agyon?

(#5959) noorbertt


noorbertt
őstag

Sziasztok,

Költözés után lett egy kis problémám a rendszerrel.
Kellene némi segítség :)

Lényegében költözés előtt rendesen kikapcsoltam a gépet és az új helyen, ahol új router van más IP cím tartományokat osztott ki és a nas nem akart hozzá igazodni és így nem is tudtam elelerni lanon keresztül.
Átirtam a tartományt és így el tudnám de a ketfaktoros azonosítás nem működik valamiért és persze emailt sem tud küldeni :)..
Tv-re kötve elérem és be is tudok lépni, tuzfalat nullázni sikerült hogy az se legyen gond de nem tudok bejutni sehogyan.

Van valami megoldás arra hogy az adataim meg maradjanak es hozzá is tudjak férni a rendszerhez?

Valószínűleg a megoldás Tv-re kötve parancssorosan kell megoldani de nem értek hozzá.
Minden építő jellegű kommentet köszönök :)

(#5960) fogtunder válasza noorbertt (#5959) üzenetére


fogtunder
nagyúr

nem lehet, hogy a rendszeridő állítódott át és azért nem működik a két lépcsős azonosítás? ha aszinkronba kerülnek, akkor ugye szart se ér a kódod, ami 1 percig valid.

rég használtam már amúgy DSm-et, de QNAP-on pl. van alternatíva, megadhatsz egyedi kérdést egyedi válasszal és az ilyenkor beenged.

I hate morning people. And mornings. And People.

(#5961) noorbertt válasza fogtunder (#5960) üzenetére


noorbertt
őstag

Nem találkoztam ilyen opcióval de azóta nem is kéri a kódot csak h nincs jogosultságom.. Jobb lenne valamit tv mellet bütykölni.

(#5962) varmi2 válasza Essejó (#5958) üzenetére


varmi2
nagyúr

Telepítés menete:
Rufussal kiírom egy pendrivra az iso filet.
Az asist progival megkeresem a szervert, és betalózom a pat filet, és ennyi?

Klaustrofóbia- Félelem a zárt helyektől, például, ha zárva van a KOCSMA!

(#5963) Essejó válasza noorbertt (#5959) üzenetére


Essejó
Topikgazda

költözés és szolgáltató váltás után nekem is lett egy kis problémám, ami érdekes módon egy frissítést követően jött elő. Elérhetetlenné vált a NAS. A megoldás: Monitor és billentyű rádug és belépni konzolon: root és az adminjelszód, majd beírod:

Ezt anno lementettem. Egyszerűbb most ide másolni mint ha leírnám.

Az Ipaddr-hez természetesen a neked kellő IP-t írod.

[ Szerkesztve ]

Az emberiséget ősidők óta két dolog foglalkoztatja: 1. Ki találta fel a munkát? 2. A többiek miért nem verték agyon?

(#5964) Essejó válasza varmi2 (#5962) üzenetére


Essejó
Topikgazda

Igen és tényleg keresd meg manuális telepítést választva mert ha hagyod automatice telepíteni akkor lerántja a DSM 6.0-t és ahhoz még nincs bootloader és csak elérhetetlenné válna a cucc.

Az emberiséget ősidők óta két dolog foglalkoztatja: 1. Ki találta fel a munkát? 2. A többiek miért nem verték agyon?

(#5965) seger


seger
addikt

Amikor pen-ről bootol a gép a sok OK felirat között 3-4 helyen failed felirat van. De olyan gyorsan megy hogy nem lehet látni mi az? Nállatok is van?

(#5966) megarambo válasza seger (#5965) üzenetére


megarambo
tag

Az normális, egyedi konfigtól függ. Én is furcsáltam anno.

(#5967) noorbertt válasza Essejó (#5963) üzenetére


noorbertt
őstag

Ha jól sejtem hasonlót csináltam csak a routernek adtam más tartományt. Azért kipróbálom majd.
Jelenleg ott tartok hogy el tudom érni a dsm login felületet de mivel a két faktoros azonosítás nem ment ezért már nem is vagyok jogosult.
Ezt kellene valahogy monitor és billentyűzet segítségével kikapcsolni

(#5968) hkari


hkari
őstag

Sziasztok!

Szeretnék egy NAS-t összerakni, viszont nagyon kezdő vagyok a XPEnology témában.

Egy ilyen HP microserver jó lenne nekem hozzá?

Azért kérdezem, mert a kompatibilitási listában nem találom ezt a HP Dynamic Smart Array B120i vezérlőt.

Szeretnék egy plex-t futtani vele, és 2-3 IP kamera rögzítésére is lenne használva. Ezekre elég ez a vas szerintetek?

Előre is nagyon szépen köszönöm a válaszokat.

(#5969) DJ. Ru$y válasza hkari (#5968) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

Jobb fent ha a keresőbe beírod, hogy Gen8 megtalálod a választ.

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#5970) seger


seger
addikt

Az ipcímek, hong kong, nigeria, United States , Germany...

Valakinek volt már ilyen?

(#5971) seger


seger
addikt

Plex-hez kell egy fiókot regisztrálni?
Ez ingyenes?

(#5972) noorbertt válasza noorbertt (#5967) üzenetére


noorbertt
őstag

cat /usr/syno/etc/preference/user/Google_authenticator azért kapja be hogy ennyire lehetett számítani rá :)

(#5973) .Farkas.


.Farkas.
tag

Sziasztok!

Egy notira szeretnek Xpenology-t rakni, viszont nincs LAN csati.

Megoldhato valahogy WLAN-al vagy pedig van otthon egy USB3.0 Gigabittes Ethernet Adapterem es azzal? Bar jobban orulnek az USB-s megoldasnak.

(#5974) hemaka


hemaka
nagyúr

Valaki tudja esetleg a uhttpd.conf fájl merre található? Mert nem találom az istennek sem...

(#5975) llacee válasza .Farkas. (#5973) üzenetére


llacee
őstag

A gyari syno megette a wifi stickemet, de nem egy sebesseg bajnok.Ha megtalalom kiprobalom xpenoval is de mennie kene. Egyedul az elso konfignal problemas szerintem ha van jelszo a halozaton.Lehet addig erdemes levenni es mac szurni v agy az usbn konfigolni.Sebessegre amugy is az utobbi ajanlott

[ Szerkesztve ]

(#5976) FireLord válasza hemaka (#5974) üzenetére


FireLord
aktív tag

Enyémen nincs ilyen file. Mihez kell egyébként?

(#5977) .Farkas. válasza llacee (#5975) üzenetére


.Farkas.
tag

Kiprobaltam tegnap kiszedtem a kodot es sajnos nem csatlakozott.

Utana kiprobaltam [ezzel] de sajnos a Synology Assistent nem latta.

(#5978) hemaka válasza FireLord (#5976) üzenetére


hemaka
nagyúr

Elvileg az apache tartalmazza, lennie kellene. Az a problema, hogy x ido utan belso halozatrol kulso domain nevvel nem hoz be semmit, eldobja a kovetkezo hibauzenettel: Rejected request from RFC1918 IP to public server address.

Utana olvastam es uhttpd konfiguracios hiba, azt kellene modositani es akkor nem jonne elo tobbet.

Csak epp ez a gond, hogy nem talalom en sem ezt a fajlt. :(

(#5979) llacee válasza .Farkas. (#5977) üzenetére


llacee
őstag

Routerben nezd meg milyen ipt kapott es ugy csatlakozz weben

(#5980) .Farkas. válasza llacee (#5979) üzenetére


.Farkas.
tag

Az a baj, hogy sztem nem ismerte fel az USB-t mert nem vilagit a 1000M Led.

(#5981) llacee válasza .Farkas. (#5980) üzenetére


llacee
őstag

Es a wifi nic sem kap?

(#5982) Hooper


Hooper
őstag

Cloud Station Drive és Backup csak DSM6-tól van, vagy frissebb xpenon már elérhető?
DSM 5.2-5592 Update 3 van még most fent.. lusta voltam neki ülni a frissítésnek..
mikor meglett a nas a hp szerveres idő átállás miatti bugra mire rájöttem 2szer kihullott a hajam.

DSM 5.2-5644 update 5öt érdemes erre már felvarázsolni vagy várjam meg a 6ot? lassan hátha megjelenik.

(#5983) varmi2 válasza Essejó (#5958) üzenetére


varmi2
nagyúr

Feltelepítettem, sikerrel. Kér felhasználói nevet jelszót. Mi a felhasználói név jelszó, vagy hol tudok én létre hozni egyet?

Klaustrofóbia- Félelem a zárt helyektől, például, ha zárva van a KOCSMA!

(#5984) r4z válasza varmi2 (#5983) üzenetére


r4z
nagyúr

User: admin, jelszó nincs.

I don't love people. I love 911s, Astral Projection and french fries, in that order.

(#5985) varmi2 válasza r4z (#5984) üzenetére


varmi2
nagyúr

És tényleg, köszönöm. :R

Klaustrofóbia- Félelem a zárt helyektől, például, ha zárva van a KOCSMA!

(#5986) Essejó válasza varmi2 (#5985) üzenetére


Essejó
Topikgazda

Viszont sürgősen hozz létre egy admin jogú felhasználót jó erős jelszóval. Ezt az admint meg tiltsd le.

Az emberiséget ősidők óta két dolog foglalkoztatja: 1. Ki találta fel a munkát? 2. A többiek miért nem verték agyon?

(#5987) hemaka válasza Essejó (#5986) üzenetére


hemaka
nagyúr

Az bug lehet, hogy nalam le van tiltva az Admin, pontosabban a root felhasznalo, viszont helyi halon winscp-vel siman belepek vele...

(#5988) .Farkas. válasza llacee (#5981) üzenetére


.Farkas.
tag

Az a gyari note 7265AC kartya. :D

(#5989) Essejó válasza hemaka (#5987) üzenetére


Essejó
Topikgazda

Az Admint ne keverd össze a root-al, az utóbbi egy gyárilag beépített felhasználó, amit elég ronda lenne, ha le tudnál tiltani. (szerintem)

Az emberiséget ősidők óta két dolog foglalkoztatja: 1. Ki találta fel a munkát? 2. A többiek miért nem verték agyon?

(#5990) hemaka válasza Essejó (#5989) üzenetére


hemaka
nagyúr

Az okés, de annak hol lehet megváltoztatni a jelszavát? Mert a felhasználók között nem mutatja.

(#5991) seger válasza hemaka (#5990) üzenetére


seger
addikt

Root-al csak az adott nas-on tudsz belépni. Web felületen nem..

(#5992) hemaka válasza seger (#5991) üzenetére


hemaka
nagyúr

De megváltoztatni hogyan lehet?
Nézek itt puttyos telnetes leírásokat, de nem igazán akarja az igazat...

Ja, hogy az admin és a roor jelszava megegyezik, fck this logic. :D

[ Szerkesztve ]

(#5993) Essejó válasza hemaka (#5992) üzenetére


Essejó
Topikgazda

Ráadásul még az is érdekes, hogy ha konzolon lépsz be akkor a billentyűzeted angol kiosztásban van, ha meg putty-al akkor a windows alatt megszokott magyar kiosztás működik.

Az emberiséget ősidők óta két dolog foglalkoztatja: 1. Ki találta fel a munkát? 2. A többiek miért nem verték agyon?

(#5994) hemaka válasza Essejó (#5993) üzenetére


hemaka
nagyúr

Az frankon hangzik :)
Az uhttpd fajlt vegul nem talaltam meg, ami azert is furcsa, mert az egy apache konfig fajl. Mivel webszerverkent tud mukodni, gondolom valamilyen apache cuccal operalnia kell. Aztan fene tudja mar, inkabb elengedtem a dolgot.

(#5995) seger


seger
addikt

Biztos volt már téma de nem találtam. Szóval honnan tudom hogy tölt vissza a torrent? Mert nekem gyanus hogy le tölt, de fel nem!
Aki tud segítsen!
Köszi!

(#5996) DJ. Ru$y válasza seger (#5995) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

DS vagy Transmisson?

DS-ben, ha nincs bekapcsolva, akkor be kell kapcsolni a feltöltés oszlopot. Egeret ráviszed a fájl méretre -> lefelé nyíl (legördülő menü) -> Hasábok -> Feltöltési sebesség (pipa be)

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#5997) seger válasza DJ. Ru$y (#5996) üzenetére


seger
addikt

DS, és igen ez volt a megoldás. Köszi!

(#5998) enginev3.0


enginev3.0
félisten

Sziasztok

N36L gép alatt, 2gb rammal, mennyi cache-t érdemes állítan TM-nek? Csak erre használom

Illetve preallocation-t mire állítsam, 0 1 vagy 2

[ Szerkesztve ]

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

(#5999) varmi2


varmi2
nagyúr

Milyen kötetet érdemes választani, ha az a cél, hogy bármikor tudjak plusz hdd-t berakni, és bármikor tudjak hdd-t cserélni? Az adatbiztonság nem fontos. Még teszt jelleggel fut a nas, jelenleg egy hdd van benne, de majd 4db lesz, ha vége a tesztnek. A lapon van egy pcie slot ami x4 módú. Ha abba tennék még egy sata bővítő kártyát, így lenne plusz 2 hdd, tudná kezelni?

Klaustrofóbia- Félelem a zárt helyektől, például, ha zárva van a KOCSMA!

(#6000) varmi2 válasza varmi2 (#5999) üzenetére


varmi2
nagyúr

A kötet most jelenleg alapon van.

Klaustrofóbia- Félelem a zárt helyektől, például, ha zárva van a KOCSMA!

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  XPEnology
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.