Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  XPEnology

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:53:49

LOGOUT.hu

Xpenology Téma Összefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#5101) Viktoár


Viktoár
addikt

Sziasztok

Még mindig nem cseréltem le a hálókártyámat gigabitesere.
Néztem az ajánlott kártyák között hogy a Realtek RTL8169-es chippel szerelt kártya kompatibilis.

Akkor amin ez a chip van (gyártótól függeltlenül) az valószínűleg kompatibilis lesz a rendszerrel? :)

Üdv:Viktor

(#5102) Mr Bond 007 válasza Viktoár (#5101) üzenetére


Mr Bond 007
őstag

Igen

(#5103) Viktoár válasza Mr Bond 007 (#5102) üzenetére


Viktoár
addikt

Köszi szépen,akkor megveszem a kártyát. :R

Üdv:Viktor

(#5104) Viktoár


Viktoár
addikt

Van mód monitorozni a hőmérsékleteket? (cpu,rendszer,hdd....)

Üdv:Viktor

(#5105) Zlcsi


Zlcsi
senior tag

A xpenology.me-n 5 db update van a DSM_5.2-5644-es dsm-hez
ezeket egyesével egymás után kell feltenni, vagy elég az utolsót ?

(#5106) lajos75 válasza Zlcsi (#5105) üzenetére


lajos75
senior tag

Az Update-2 és a Update-3 kihagyhatod, de a többit sorban fel kell rakni.

(#5107) Dr.FantastiK válasza Zlcsi (#5105) üzenetére


Dr.FantastiK
őstag

csak az Update 5 kell , ez tartalmazza az elozoket !

Main full time job : >>> The ultra fast money producer !!!

(#5108) lajos75 válasza Dr.FantastiK (#5107) üzenetére


lajos75
senior tag

Az alap DSM_5.2-5644 pat-file és a DSM_5.2-5644 Update-1 nélkül nem fog felmenni a DSM_5.2-5644 Update-5.
Ezt már számtalanszor kipróbáltam!

Egyébként az DSM_5.2-5644 Update-5-file csak 20MB!!

(#5109) Zlcsi válasza lajos75 (#5108) üzenetére


Zlcsi
senior tag

tehát akkor a sima pat
utána update 1
majd update 5
?

gondolom nagyon hülye kérdés, de van "szabályos" újraindítás,? vagy csak kikapcsolom és bekapcsolom és mehet az update?

(#5110) lajos75 válasza Zlcsi (#5109) üzenetére


lajos75
senior tag

Igen, és igen van "szabályos" újraindítás. :)

(#5111) Zlcsi


Zlcsi
senior tag

és hogy lehet újraindítani mert én nem találom :)

(#5112) DJ. Ru$y válasza Zlcsi (#5111) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

Jobb fent van egy "portré" alakkal ellátott gomb. "Opciók" felirattal, ha ráviszed az egeret, na ott.

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#5113) lajos75 válasza Zlcsi (#5111) üzenetére


lajos75
senior tag

(#5114) MADcat


MADcat
MODERÁTOR

valahol talán olvastam, hogy valahol ki lehet kapcsolni, hogy a frissítésért ne reklamáljon, létezik ilyen?

Egyetlen atombomba képes elrontani az egész napodat!

(#5115) Zlcsi válasza lajos75 (#5113) üzenetére


Zlcsi
senior tag

Köszönöm

(#5116) Zlcsi


Zlcsi
senior tag

tv adás streameléssel van valakinek tapasztalata?

nekünk nincs itthon tv-k, de most jön az eb jó lenne ha a meccseket nézhetnék a gépeken,

mi kell ehhez? melyik tunert érdemes megvenni?

(#5117) Mr Bond 007 válasza MADcat (#5114) üzenetére


Mr Bond 007
őstag

Igen, sőt azt is be lehet állítani hogy maradjon az adott főverziónál. (ha ezt benyomod az 5.2 frissítéseit kapod csak meg, 6-os dsm-et és azok frissítéseit nem dobja fel)
Vezérlőpultban a frissítésnél tudod ezeket megadni.

[ Szerkesztve ]

(#5118) MADcat válasza Mr Bond 007 (#5117) üzenetére


MADcat
MODERÁTOR

óóóó bakker, csak a szemet bökte ki... Pont ott nem néztem, ahol evidens lett volna :W

Köszi!

[ Szerkesztve ]

Egyetlen atombomba képes elrontani az egész napodat!

(#5119) Zlcsi


Zlcsi
senior tag

az update-ek felrakásakor nem veszik el semmilyen adat, vagy beállítás ugye?

(#5120) Essejó válasza Zlcsi (#5119) üzenetére


Essejó
Topikgazda

Nem, nekem sem veszett el semmi, csak úgy egy hétig nem értem el a szervert, de ehhez kellett az is, hogy elköltözzek és szolgáltatót váltsak. Meg még pár dolog összejátszása, de adatom nem veszett el semmi. Az már csak hab a tortán, hogy a DS-t azóta sem tudom újra rakni. Gondolom ha jön majd egy új főverzió az majd helyre teszi. Lehet ha downgradelném az is, de nincs kedvem annyit vesződni vele. Annyira nem hiányzik.

Az emberiséget ősidők óta két dolog foglalkoztatja: 1. Ki találta fel a munkát? 2. A többiek miért nem verték agyon?

(#5121) llacee


llacee
őstag

Sziasztok.5.2 5644 up5 re frissitheto az 5.2 5967 vezerlopultbol? Koszonom.

(#5122) tomchy válasza llacee (#5121) üzenetére


tomchy
tag

Idézet a fenti összefoglalóból:

"A rendszer frissítése csak abban az esetben megoldható a Control Panel Update/Restore menüpontja alól, ha se fő, se alverzió változással nem jár. Tehát frissíthetünk DSM 5.2-5592-ről DSM 5.2-5592-Update 1-re, de DSM 5.2-5565-ről 5.2-5592-re már nem."

internetprint.eu - Fotókönyv, fényképes naptár, névjegy, szórólap. 20%-os kuponkód: JDC20

(#5123) llacee válasza tomchy (#5122) üzenetére


llacee
őstag

Koszonom.

(#5124) lafaty80 válasza glugi (#5031) üzenetére


lafaty80
őstag

Helló / Sziasztok!

Ahogy ígértem, jelentkezem. 05.02-án megrendeltem DX EU raktárból a QD300WIFI camera-t. Hááát...a szállítás nem volt gyors, tegnap kaptam meg. Be is üzemeltem.
Első tapasztalatok (pár még biztos miattam lehet):
- Elsőre, gond nélkül működik a kamera mind a saját felületén (csak IE) mind SurveillanceStation-ben
- Nekem kicsit fura ez a HD felbontás, de meg lehet szokni (ár/érték)
- Nagyon részletesen be lehet állítani a felvétel módját, stb. Én el is vesztem benne, de talán hétvégén át tudom gondolni, hogyan is akarom pontosan használni.
- Éjszakai mód jó, bár nem kiemelkedő, de hasznos.
- Nem értem még, hogy ha a kamera sw-ben beállítok A dolgot, és ezt SurveillanceStation-ben B-re állítom, akkor melyik alapján fog menni a dolog :B

Majd még írok, de eddig kopp.kopp.kopp megy minden elsőre és "jól"!

Üdv

Cuccaim: https://kit.co/lafaty

(#5125) Avicularia


Avicularia
veterán

Sziasztok

Tervezek összerakni egy NAS-t XPEnology-val. Kezdésnek nem tudom, hogy rendeljek egy HP microserver gen8-at kb. 67K-ért vagy van itthon elfekvőben néhány alkatrész az előző gépemből, azokkal olcsóbban kijönne.
Alkatrészek amik vannak: Gigabyte GA-Z87-HD3 lap, amihez kéne valami kisebb atx ház, mert a hozzá tartozó NZXT Phantom 530-as ház kissé nagy lenne, bár a gardróbszobában elfér. A giga lapba kellene valami olcsó celeron proci, mert a benne lévő i5-4670K megy a HTPC-be. Van még 8 giga ram illetve Be-Quiet Pure Power L8 300-as táp. Ha jól megy próba után, akkor átdobnám bele a Zyxel 325-V2-ből egy 2 terás samung és egy 3 terás WD red wincsit. Illetve majd a későbbiekben bővíteném másik 3 terás wd red wincsivel.

(#5126) Magnat válasza Avicularia (#5125) üzenetére


Magnat
veterán

Szia,
nemtom Cerkával mennyivel eszik kevesebbet egy gép nyugiban mint az I5-tel, de nem hiszem h jelentős a difi ... szóval én inkább a htpc-n virtualizálnék egy nast, az a proci 8 giga rammal vastagon elég a kettőre.

̿' ̿'\̵͇̿̿\з=(◕_◕)=ε/̵͇̿̿/'̿'̿ ̿

(#5127) Avicularia válasza Magnat (#5126) üzenetére


Avicularia
veterán

Fogyasztás nem különösebben érdekel, nem nagyon foglalkoznak itt az emberek vele svédben. Viszont amit írtál nem opció,mert a htpc a hálószobában van, mert legtöbbször itt nézünk filmet, viszont az asszony nem bírja elviselni, ha be van valami kapcsolva éjszaka. Szóval mindenképp a NAS-nak a gardróbszobába kell lennie, ahol most is van a zyxel.

(#5128) Casoli válasza Avicularia (#5127) üzenetére


Casoli
őstag

Én a következőt csináltam. Kell egy olcsó 6 vagy 4 sata csatis 1155 lap, mellé fillérekből kapsz egy magos celeront. Bele 1GB DDR3 lapot (ez is fillérek), és kész a NAS.

http://hasznaltpcalkatresz.hu/

(#5129) Avicularia válasza Casoli (#5128) üzenetére


Avicularia
veterán

Jól hangzik, de inkább a meglévő alkatrészeimet szeretném felhasználni, mert itt sajnos nem nagyon lehet eladni őket értelmes árban. Csak fillérekért vinnék el (a 150K-ra beárazott konfigra kaptam egy 66K-s ajánlatot, meg a 16giga ramot vették volna meg még belőle, de külön azt nem adom) így inkább gondoltam felerősítem a htpc-t és csinálok egy komolyabb nas-t

(#5130) fogtunder válasza Casoli (#5128) üzenetére


fogtunder
nagyúr

de minek vegyen új lapot, ha a meglévő cuccokba csak egy 1150-es proci kell? én ebbe vennék egy új procit, valami olcsó celeront/pentiumot vérmérséklettől függően, aztán kész.

(#5129) Avicularia: tök jó az is, ami van, feleslegesen ne költs. ezen a lapon is van 6 SATA, ami talán a legfontosabb, kicsit overkill, de jó lesz.

[ Szerkesztve ]

I hate morning people. And mornings. And People.

(#5131) #56573440 válasza Avicularia (#5129) üzenetére


#56573440
törölt tag

mit fogsz a htpc-n futtatni? nálam egy raspberry 2 vígan elviszi az fhd tartalmat, meg se izzad. mindezt passzívan.

nem járnál jobban mondjuk ha maradna az i5 ahol van, csinálnál belőle egy korrekt letöltős, felhős, plex szerveres nas-t, és egy rasplex-el egy filléres raspb 2 a tv hátára ragasztva?

mondjuk csak egy ötlet:D

(#5132) Avicularia válasza #56573440 (#5131) üzenetére


Avicularia
veterán

Semmit nem futtatok, kodi-val nézzük a filmeket a nas-ról. Most egy kula j1800-as beépített procis giga lap van a htpc-ben, egy cooler master elite 130-as házban. E helyett veszek valami 1150-es itx-es lapot és mehet bele az i5-4670K. Tudom overkill lenne, de mit csináljak a procival, mikor itt van, de nem lehet eladni értelmes árban. Inkább felhasználom valamire, mint hogy elkótyavetyéljem.

(#5133) sinike


sinike
csendes tag

Néhány napja telepítettem egy HP Prolinant Gen8 szerverre a Xpenology 5.2_5644 verziót, majd utána az 1-5 updateteket. Először minden működött, de tegnap a csomagkezelőből eltűnt minden csomag és azt írja ki, hogy minden telepítve van. Pedig nincs még semmi... Találkoztatok ezzel a problémával?

(#5134) tomchy válasza sinike (#5133) üzenetére


tomchy
tag

A dátum rendben van? Mert nálam ez csinálta a galibát. Újraindítottam és a dátum visszaállt 2015. novemberre. Online dátumlekérdezés sem működött.

Kézzel beállítottam a pontosat, majd vártam egy kicsit és minden megjavult. Azóta is elállítódik, ha újraindítom vagy leállítom.

internetprint.eu - Fotókönyv, fényképes naptár, névjegy, szórólap. 20%-os kuponkód: JDC20

(#5135) sinike válasza tomchy (#5134) üzenetére


sinike
csendes tag

Megjavult. :)
Ne kérdezd mitől... :Y

(#5136) Avicularia


Avicularia
veterán

Feldobtam egy 320-as seagate wincsire próbából a rendszert. Megy minden, viszont kötetet az istenért sem tudok létrehozni, pedig látszik a wincsi, többször újraindította, és kijelentkeztem, de semmi :(
Mit szúrok el?

(#5137) #56573440


#56573440
törölt tag

Vinyobol lemezcsoport abból meg kötet. Ez a sorrend

(#5138) Proxy2 válasza Avicularia (#5136) üzenetére


Proxy2
aktív tag

Ugye nem a DSM 6-ot tetted fel?

Proxy5

(#5139) Avicularia válasza #56573440 (#5137) üzenetére


Avicularia
veterán

Sehogy se ment, inkább újraraktam alaptól. Most jó. Viszont most nem találja az updateket. Kézzel felraktam őket, viszont az utolsó DSM_5.2-5644 Update-5 nem akar letöltődni.

#5138 Nem, 5.2-t

[ Szerkesztve ]

(#5140) lajos75


lajos75
senior tag

Sziasztok!

Tudna valaki abban segíteni hogy honnan, vagyis (milyen információból) lehet megtudni azt hogy melyik Proci tud hardveresen kódolni :F

(#5141) Magnat válasza sinike (#5135) üzenetére


Magnat
veterán

Nem volt elérhető a Syno packagek oldala... A többi csomagforrás (közösségiek) megvoltak. Nálam is ez volt xpenon is, nason is.

̿' ̿'\̵͇̿̿\з=(◕_◕)=ε/̵͇̿̿/'̿'̿ ̿

(#5142) XuChi


XuChi
addikt

Sziasztok.

Az volna a kérdésem, hogy mi miatt lassú a file átvitel a nas és a gépem között?

A Nas: Intel g3900t + 8gb ddr4 + 2tb red + 500gb wd blue + 256gb ssd (win 8.1 + vmware).

Vmware alól fut az xpenology. 2 mag + 1gb ramot adtam neki. A hdd-k fizikálisan átadva az xpenologynak.

A hálókártya bridge-lve lett.

Az alaplap egy b150i-pro gaming aura.

A file másolása gigabit hálózaton a gépemre 20-35-40mb/s.

Mit állítsak, cseréljek, módosítsak, hogy meglegyen a 90+mb/s ???

Előre is köszönöm a tanácsokat. :R

(#5143) Casoli válasza XuChi (#5142) üzenetére


Casoli
őstag

Windows alatt mit mérsz?

Doommal mi a helyzet? ;]

http://hasznaltpcalkatresz.hu/

(#5144) XuChi válasza Casoli (#5143) üzenetére


XuChi
addikt

Hogy érted, hogy mit mérek ?

A nas-ról másolok a gépemre nagy fileokat. 40mb/s-el maximalizálódik a másolás sebessége. Oda-vissza ennyi a sebbesség.

Doom-mal ???? Ezt most nem értem.

(#5145) Magnat válasza XuChi (#5144) üzenetére


Magnat
veterán

Azt kérdezte a kolléga, h ha a host os alól másolsz a nason, akkor mennyi a sebesség.

̿' ̿'\̵͇̿̿\з=(◕_◕)=ε/̵͇̿̿/'̿'̿ ̿

(#5146) XuChi válasza Magnat (#5145) üzenetére


XuChi
addikt

Az a furcsa, hogy amikor natívan volt ezen a vason az XPeno, akkor megvolt a 115mb/s oda-vissza.

Gondolom a bridge-el lan kártya hasal le, vagy ?

A másik érdekesség, hogy a két gép oprendszere között is max 80m/s van meg. SSD-ről SSD-re egy 4gb-os file másolásakor. Itt valami nagyon nem kerek.

Routert kiiktattam, átraktam a 2 gépet egy gigabit switch-re, és ott is 80mb/s a max. Gondolom valami beállítási probléma lesz itt :(

(#5147) Magnat válasza XuChi (#5146) üzenetére


Magnat
veterán

Akkor sztem nem a bridge, hanem a host os körül lesz vmi hiba, ha jól értem amit írtál ... esetleg nézd meg a drivert, hátha az ... gigabiten linkel a csatoló, ha megnézed a csatlakozás tulajdonságait?

̿' ̿'\̵͇̿̿\з=(◕_◕)=ε/̵͇̿̿/'̿'̿ ̿

(#5148) XuChi válasza Magnat (#5147) üzenetére


XuChi
addikt

Igen, gigabit, mind két gépen. Mind két gépen a legfrissebb a driver.

(#5149) Magnat válasza XuChi (#5148) üzenetére


Magnat
veterán

Hmm, belegondolva akkor az sem biztos, h a nas hostján van a hiba, lehet, h a másikon ... ha a host és a nas között másolsz, mennyi a sebesség?

̿' ̿'\̵͇̿̿\з=(◕_◕)=ε/̵͇̿̿/'̿'̿ ̿

(#5150) XuChi válasza Magnat (#5149) üzenetére


XuChi
addikt

Siralmas 30mb/s :Y :Y :Y :W :W :W

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  XPEnology
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.