Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  XPEnology

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:53:49

LOGOUT.hu

Xpenology Téma Összefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#19701) gellei válasza Essejó (#19698) üzenetére


gellei
aktív tag

ASROCK QC5000M-ITX/PH ez a cucc milyen? Én egy ilyet gondoltam első körben.

Most látom ez mITX

[ Szerkesztve ]

„Uraim, ha ma veszítetek, akkor továbbra is a világ legjobb csapataként lesztek számon tartva - de ha nyertek, a nevetek örökre fent marad.” Josep Guardiola

(#19702) gellei válasza Essejó (#19700) üzenetére


gellei
aktív tag

Ezeket is néztem. Az mit jelentm h egy házhoz adnak külső tápot. Ezekhez ah is ok, v csak sima táp jó?

„Uraim, ha ma veszítetek, akkor továbbra is a világ legjobb csapataként lesztek számon tartva - de ha nyertek, a nevetek örökre fent marad.” Josep Guardiola

(#19703) szaki035


szaki035
tag

Azt írja, hogy vissza lett állítva a Nas. A 8as Merevlemezt törölni kell, előtte a Tömb tönkrement nem tudtam olvasni a Nason lévő adatokat. Ha Újra telepítem akkor a régi fájlok visszaállnak??? Légyszi válaszoljatok, már vagy 5ik kérdésem senki meg sem ugat... :(( :((

(#19704) Essejó válasza gellei (#19701) üzenetére


Essejó
Topikgazda

AMD procis, egyszerübb az élet Intelprocis lappal.
Az mITX csak annyiban más, higy nagyobb ház kell neki, meg lehet nem 1 bövitő portja van, esetleg nem 4 hanem 6 sata - kb ennyi.

[ Szerkesztve ]

Az emberiséget ősidők óta két dolog foglalkoztatja: 1. Ki találta fel a munkát? 2. A többiek miért nem verték agyon?

(#19705) Essejó válasza gellei (#19702) üzenetére


Essejó
Topikgazda

A csendesség miatt van aki paneltápot vagy kockatápot használ, söt vannak olyan ittx lapok amik laptop táppal mennek, mondjuk azok nevében ott a DC jelzés.

Az emberiséget ősidők óta két dolog foglalkoztatja: 1. Ki találta fel a munkát? 2. A többiek miért nem verték agyon?

(#19706) Essejó válasza szaki035 (#19703) üzenetére


Essejó
Topikgazda

Bocsi, de Raid tömb ügyben elég tudatlan vagyok, ezért egy 8 lemezes tömb esetében se tudok(merek) tanácsot adni.
De tuti van Raid topic a PH-n, probálj ott segítséget kérni, hátha van ott Vasárnap este még valaki aki ért hozzá.

Az emberiséget ősidők óta két dolog foglalkoztatja: 1. Ki találta fel a munkát? 2. A többiek miért nem verték agyon?

(#19707) eszgé100 válasza szaki035 (#19703) üzenetére


eszgé100
őstag

19675?
"Ha (ismeretlen tipusú) tömb még nem állt helyre teljesen, és több lemezt is elveszel tőle, az jó eséllyel úgy összeomlik, hogy csak nagyon nehezen szerzed vissza."

"-Meddig tart a játék? -Amíg mindenkinek ki nem verik a fogát..."

(#19708) Essejó válasza eszgé100 (#19707) üzenetére


Essejó
Topikgazda

Vagy egyáltalán nem. Esetleg a Kürt kft - egy jobb kocsi áráért.

Volt rá példa pár éve, hogy 1 hdd kihullott a tömbből, pótolták egy másikkal, és a tömb újraépítése közben egy másik hdd is beadta a kulcsot.

[ Szerkesztve ]

Az emberiséget ősidők óta két dolog foglalkoztatja: 1. Ki találta fel a munkát? 2. A többiek miért nem verték agyon?

(#19709) szaki035 válasza eszgé100 (#19707) üzenetére


szaki035
tag

Azon kívül, hogy szét esett, annyira megkeverte az egészet, hogy mostmár maga a Rendszert sem érem el. Próbáltam újratelepíteni, újra is települ, de a Login ablaknál semmivel nem tudok belépni... se Admin, se a régi felhasználókkal, semmivel. Próbáltam Macen Terminálon keresztül, a 22 SSH nem elérhető. Reméltem, hogy visszaállítás után elérem a tömböt valahogyan, hiszen az 500+500+1TB+4TB nem lett formázva. Amikor összeomlott a Tömb, csak a 8TB ment úgy mond tönkre. Elméletileg nem kelett volna teljesen a Tömbnek tönkremennie. Valami Ötlet, mert nekem mostmár semmi nincs...

(#19710) szaki035


szaki035
tag

Az a baj amikor összeomlott a 8TB miatt, apszolutt nem volt látható a Tömb.. mintha nem lett volna semmi...

(#19711) szaki035 válasza eszgé100 (#19707) üzenetére


szaki035
tag

Kérdés...

Mostmár más ötletem nincs, mint Data Recoveryvel megprábálom az összes Hardot külön külön lefuttatni, és megpróbálom úgy a fáljaimat visszahozni még a Raid tömb előtt. Futattam a 8TB egy Data Recoveryt, azzal volt egy két mappa amiben láttam a fájlokat, amiket a régi adataim voltak a NAS előtt...Ha sikerül valamennyit visszahoznom ezzel a módszerrel, jó tanács, hogy ez legközelebb ne történjen meg,???

[ Szerkesztve ]

(#19712) eszgé100 válasza szaki035 (#19711) üzenetére


eszgé100
őstag

Jomagam is csak kerdezo vagyok ebben a topikban :B

[ Szerkesztve ]

"-Meddig tart a játék? -Amíg mindenkinek ki nem verik a fogát..."

(#19713) Essejó válasza szaki035 (#19711) üzenetére


Essejó
Topikgazda

Egyet én is kérdeznék mert nem emlékezek, hogy említetted volna. Milyen Raid tömbről van szó? Raid x vagy SHR?
Amennyire nem értek a raidhoz, legalább annyira a linuxhoz sem. DE legalább egy live linux alatt kéne megpróbálnod valahogy a képen látható parancsokkal
link aztán sorra a többit is.
Helyreállító (windowsos) programmal sokra nem mész, mert raid esetén több lemez külön külön sávján is lehetnekegymáshoz tartozó adatok. Amit a helyreállító nem is lát, ezért láttad azt ami még a régi gépen volt rajta.

Esetleg próbálj itt segítséget kérni link De 90% hogy nem lessz senki ilyen későn fenn. Nem nagyforgalmú Topik ahogy nézem.

[ Szerkesztve ]

Az emberiséget ősidők óta két dolog foglalkoztatja: 1. Ki találta fel a munkát? 2. A többiek miért nem verték agyon?

(#19714) Essejó válasza eszgé100 (#19712) üzenetére


Essejó
Topikgazda

Széthullott Raid tömb barkácsolása messze nem ennek a topiknak a témája. Bár felölem mehet a tanácsadás itt is. Vannak páran akik vágják a linuxot és még Raid ügyben is jól elvannak, de sajna nem jártak pont a hétvégén erre.

Az emberiséget ősidők óta két dolog foglalkoztatja: 1. Ki találta fel a munkát? 2. A többiek miért nem verték agyon?

(#19715) Magnat válasza eszgé100 (#19689) üzenetére


Magnat
veterán

Szia,

igen így, a 8TB-os lemez kötetét viszont neked kell majd a tároláskezelőben megnövelni, nem automatikus a dolog.

̿' ̿'\̵͇̿̿\з=(◕_◕)=ε/̵͇̿̿/'̿'̿ ̿

(#19716) Mykroft válasza szaki035 (#19710) üzenetére


Mykroft
tag

Azt, hogy milyen tipusú raid tömb volt, még nem árultad el.
De innen nézve a hibák, amiket elkövettél:
- Raid tömbből nem veszülnk ki lemez csak úgy.
- főleg nem formázzuk meg, és dugjuk visszal
- ha mágis, legalább megvárjuk, amíg a tömb felépül, és hagyjuk békén 24-48 órára, amíg kiszámlogatja, milyen adanak is kell kerülni az "új" melezre.
- amíg a tömb sérült, addig SEMMIT nem csinálunk vele, nem torrentezünk rá, nem nézünk róla filmet, leválasztjuk mindenkitől.
- a rendeszer újratelepítés, próbálkozás semmi esetre sem segített, egy széthullott tömb életét megmenteni.
- Türelem-türelem-türelem, 8TB-s lemezre elég sok aadtot tud tenni egy tömb, nem nyersen, hanem valami kódolásban, darabokban, ezt mind-mind ki kell számolja.

percről percre, próbáról-próbára csak rontottál a helyzeteden.

(#19717) szaki035 válasza Mykroft (#19716) üzenetére


szaki035
tag

Hello.

A tömb SHR volt. Ott kezdődött a probléma, hogy 1, 2 lemezt el hajigált random a Nas, pl most jött egy email jelentés, hogy egyiket 11500 csatlakoztatva le és fel a rendszer. Volt h eldobta a 8TB hardot, egyszer talán volt a 4est is, de az új Hdd, és a sata le és fel megoldotta a problémát, most viszont nem. Most a hdd régi NTFS particióiról próbálom a régi képeket, videókat, a projektjeimet vissza varázsolni (jó hír, hogy látom az NTFS particioban a régi dolgaimat, kérdés mennyire tudom menteni is róla) recovery programmal, mert a tömb előtt azon voltak mentve egy PC-n.

Kérdés:
Ez egy rendes Synology cuccon is megtörténhetett volna, egy áramkimaradás miatt??

Most azon gondolkodok ha sikerül valamit visszanyerni, akkor az összes kis lemezt (250,500,500) amiket szinte mindég elhajigált a rendszer, kiveszem, igaz kevesebb tárhely lesz, maradna az 1TB, 4TB, 8TB, újra új SHR tömb, adatok vissza ami marad, és OKVETLEN egy UPS beszerzés. Ez megoldás lehet, vagy ha van jobb ötlet, szívesen meghallgatom. Köszi a választ

[ Szerkesztve ]

(#19718) Protezis válasza szaki035 (#19717) üzenetére


Protezis
őstag

Ez biztos hardverhiba. SATA, vagy tápkábel hiba. Utóbbi főleg akkor esélyes, ha egy Y-kábelen kapja az áramot mindkét HDD. Ha nem így van, akkor tápegységre gyanakodnék.
Ha random eldobálgat több HDD-t a gép, akkor azt elég nehéz szoftveresen lekezelni. Nem írtad - vagy nem olvastam - hogy milyen fájlrendszert használsz. BTRFS esetén nagyobb biztonságban van ilyen esetben (is), mint ext4-en. Írsz NTFS-t, azt sem értem, hogy jön ide. NTFS-t használtál DSM alatt?!

(#19719) eszgé100 válasza Magnat (#19715) üzenetére


eszgé100
őstag

Koszonom, nehany ora mulva be tudok szamolni az eredmenyrol :)

"-Meddig tart a játék? -Amíg mindenkinek ki nem verik a fogát..."

(#19720) varmi2


varmi2
nagyúr

Sziasztok!

Pcie bővítő kártyát tervezek venni, az a kérdésem, hogy milyen chipest vegyek, ami tuti jó lesz a dsm-hez.

Klaustrofóbia- Félelem a zárt helyektől, például, ha zárva van a KOCSMA!

(#19721) gellei


gellei
aktív tag

A barebone gépekhez csak mem kell, v még táp is?

„Uraim, ha ma veszítetek, akkor továbbra is a világ legjobb csapataként lesztek számon tartva - de ha nyertek, a nevetek örökre fent marad.” Josep Guardiola

(#19722) szaki035


szaki035
tag

Sata már cseréltem, igen van Y Sata kábel, szinte mind az. Nem tudom máshogyan megoldani, nincs elég a Tápon. Bár ha kidobom a 3 kis Hdd akkor valósszínű megoldható. Amikor a tömböt állítottam fel, SHR és BTRFS volt. Az NTFS csak a Data Recovery látja, a Nas előtti törölt fájlokat, ott látom részben a régi adatokat. Kérdés mennyire fogom tudni olvasni. Azt nem tudom megérteni: gyorsítótárként
1. 128 SSd
2. 240 Ssd
———————
3. 250 gb
4. 500 gb
5. 500 gb
6. 1 tb
7. 4tb
8. 8TB
———————
1. Elszállt az egyik Hdd, vagyis csak hibát produkált írt. Oké. A nasrol leválasztottam a Tömbről, akartam Smart Eraset csinálni, hibát irt, de már akkor nem volt része a tömbnek. Így kihuztam. Olvasható volt
2. 8TB egy újraindítás után problémát irt, leválasztottam, hdd ki leformáztam usb keresztül, gondoltam azt kapom mindha elszállt volna a Hdd, és tejesen uj Hdd csatlakoztatok vissza, visszadugom ujrahozzárakom a tömbhöz, hagyom h Javítom a tömböt (volt már ilyen) nem most elszállt “Tönkrement” a tömb. Így elméletileg ha a 8TB hdd kiégett Volna, akkor hiába teszek a helyére másik újat, a tömb akkor is kuka. Nem értem akkor az SHR egy Meghibásodott Hdd tolerancia hol volt ilyen esetben?? Apszolutt nem tudom újra a Tömböt életre kellteni?? Teljesen új 4 vagy 8tb hdd??

(#19723) szaki035 válasza Protezis (#19718) üzenetére


szaki035
tag

#19722

(#19724) kgymac válasza szaki035 (#19722) üzenetére


kgymac
őstag

Már írták korábban: a második hdd kiemelése volt a hiba. Raid1..5 és shr csak 1 hdd kiesését viseli el, raid6 vagy shr2 bír el 2 kiesett hdd-vel.
A tömböt nem fogod tudni életre kelteni, még a syno support sem tudna vele sokat tenni. De mivel ebben a topicban írsz, így ez utóbbi nem játszik.

(#19725) Protezis válasza szaki035 (#19722) üzenetére


Protezis
őstag

Nagyon nehezen, és valószínűleg hibásan értelmezem, amiket írsz. Korábbi hsz-edre is igaz ez.
Ha a tömb hibátlan volt, amikor a 8TB-os eldobta, azt külső gépben leformáztad és visszaraktad, akkor valóban, a rendszer elkezdte kijavítani a tömböt. Ha a javítás mégse sikerült, az azt jelenti, hogy egy másik HDD is tönkrement közben. Persze lehet, hogy "csak" azt is eldobta a gép (hardveresen) és ezért pusztult meg a folyamat.
Fenntartom, hogy ez hardveres hiba. Egyébként milyen HDD-kről van szó? Ugye nem kevert PMR és SMR merevlemezekből csináltál tömböt?

(#19726) szaki035 válasza kgymac (#19724) üzenetére


szaki035
tag

Én ezt értem, de ha az első 500gb már nem volt része a tömbnek akkor az elméletben, már nem is tartozott a RAID tömbhöz, vagy az SHR hez.

(#19727) szaki035 válasza Protezis (#19725) üzenetére


szaki035
tag

A rendszer nem kezdte kijavítani a tömböt, eldobta a hardot, kivettem, a tömb még létezett, formáztam visszatettem, látta a rendszer, akartam javítani, de nem lehetett. A rendszer látta az összes HDD elméletileg így (az 500 már nem is volt akkora benne) így egy Hdd sérült. Nem tudom tényleg mi lett. Megpróbálom visszahozni meglátom mit tehetek a Data recoveryvel, plusz reménykedek h az iCloud a 30 nap meg nem járt le és visza tudom a Prjektjeimet tolteni onnét, mert tudom h ott is fent volt aztán töröltem...szorítsatok. Tudtok jó tanácsot adni h ez máskor ne történjen meg?? Vagy ha véletlen megadja magát a Hdd hogyan távolítsam el vagy valami?? Bármit meghallgatok amiből tanulhatok

(#19728) Protezis válasza szaki035 (#19727) üzenetére


Protezis
őstag

"Ugye nem kevert PMR és SMR merevlemezekből csináltál tömböt?"

(#19729) ssarosi


ssarosi
tag

Nem tudom ki hogy van vele, eddig a a beépített antivirus essential programot használtam vírusvédelemre.
Az én gépemen létező gyári szám van az active backup for bussiness miatt, amelyiknek használom a gyári számát, azon nincs quickconnect aktiválva.
Mostanában nem, esetleg nagyon nehezen frissül a víruskereső.
A valódi Synology nasokon is.
Okát nem tudom, most telepítettem egy új gépet, azon sem frissül (v6.1.7-3).
Kérdésem az lenne, hogy vajon az Antivirus by McAffe aktiválható az xpenology-n, ha megveszem? Próbálta már valaki?

(#19730) Protezis válasza ssarosi (#19729) üzenetére


Protezis
őstag

Valós szám nélkül is működik az Antivirus Essential. 6.2.3 és 6.1.7 alatt is a legutolsó futásnál frissült a vírus definíciós DB. Gondolom ennek a frissítéséről beszélünk, nem magának a programnak a frissítéséről.
Mindkét NAS-on időzítve fut a víruskeresés és be van pipálva, hogy előtte frissítse az adatbázist.
McAffee-t nem próbáltam (és nem is tenném a helyedben :) )

(#19731) ssarosi


ssarosi
tag

Közel 10 TB adatot kéne másolnom egyik nasról egy másik nasra (xpenology mindkettő).
Hogy lehet ezt a leggyorsabban megoldani?
A könyvtárszerkezetet 100%-ig ugyan úgy meg szeretném tartani.
Az eredeti (raid6 6x3 TB) nas merevlemezei kikerülnek a gépből,
és az új merevlemezek (raid5 4x4TB) kerülnek át a második nasból az elsőbe.
Jelenleg a raid5 konzisztencia ellenőrzése folyik.
Ha PC-n keresztül másolnám, akkor feleződik a másolás sebessége.
A hyperbackup képes nasról nasra másolni, de a cél formátuma nem megfelelő.

(#19732) ssarosi válasza Protezis (#19730) üzenetére


ssarosi
tag

Céges valódi nason az fut, semmi gond vele.
Miért nem tennéd?

(#19733) Mykroft válasza ssarosi (#19731) üzenetére


Mykroft
tag

Ez nem megoldás? egyik nason felcsatolod a másik nas megosztásait, és elindítod a másolást. Így nem járatod át az adatot 3. számítógépen, mert a nasok egymás között mozgatják az adatot.

(#19734) ssarosi válasza Mykroft (#19733) üzenetére


ssarosi
tag

Hát ilyet még nem csináltam.
PC-n nem gond, itt akkor hogyan kell felcsatolni?
Keresem...
Megtaláltam, file station, távoli csatlakozás.
Köszönöm az ötletet.

[ Szerkesztve ]

(#19735) ssarosi válasza Protezis (#19730) üzenetére


ssarosi
tag

Rákattintok a frissítésre, látszólag dolgozik egy darabig, és marad a januári DB.

(#19736) maszati válasza Protezis (#16034) üzenetére


maszati
tag

Pontosan ugyan ezt a műveletet tervezem kivitelezni, asrock J3455B- lappal 3615xs 6.1.7-ről frissítenék 918+ 6.2.1-re a HW traszkód miatt, csak simán a frissítés menüben kézzel feltolom neki a .pat filet és lecserélem a pendriveon a bootloadert? 6.2.2-re szabad már frissíteni? esetleg azt is feltehetem? kell lzma-val szenvednem? Akármi egyéb buktató vagy tanács is jól jön :DDD Hőmérséklet kijelzés normálisan működik?

Üdv.: Ati

(#19737) ArthurShelby


ArthurShelby
addikt

Találtam egy magyar nyelvű gyári leírást a dsm-ről, esetleg be lehetne tenni az összefoglalóba: [link]

ui: vagy ez csak nekem új, hogy van ilyen

[ Szerkesztve ]

A rosszban mindig van valami megtévesztően jó, különben nem választanánk a rosszat

(#19738) Essejó válasza varmi2 (#19720) üzenetére


Essejó
Topikgazda

Konkrétan milyen kártyára gondolsz?

Az emberiséget ősidők óta két dolog foglalkoztatja: 1. Ki találta fel a munkát? 2. A többiek miért nem verték agyon?

(#19739) Essejó válasza szaki035 (#19726) üzenetére


Essejó
Topikgazda

Hogy a viharba ne tartozott volna, kivettél egy hdd-t a tömb degradálódott, beraksz egy másikat és megvárod míg újra épül és erőst imádkozol, hogy közben ne szálljon el még egy mert akkor annyi az egésznek. De te kivettél még egyet amit le is formáztál és úgy raktad vissza. Szerintem bal kézzel is keresztet vethetsz ez után arra a tömbre.

Az emberiséget ősidők óta két dolog foglalkoztatja: 1. Ki találta fel a munkát? 2. A többiek miért nem verték agyon?

(#19740) varmi2 válasza Essejó (#19738) üzenetére


varmi2
nagyúr

Ez vagy ez
Esetleg ez

[ Szerkesztve ]

Klaustrofóbia- Félelem a zárt helyektől, például, ha zárva van a KOCSMA!

(#19741) Essejó válasza maszati (#19736) üzenetére


Essejó
Topikgazda

Akár 6.2.3-ra is frissíthetsz a 918+ esetében 1.0.4b loaderrel. Az mondjuk kérdéses, hogy az alaplapi NIC támogatott-e de ez kiderül az install után mikor újra indul és nem kapsz IP-t, ha nem. Na ekkor kell extr.lzma-t cserélni.
Én megfordítanám a dolgot, és átnézném ezt az oldalt, főleg a hozzászólásokat, ugyanis ott vannak a sikeres frissítési riportok amiben le van írva a loader, Alaplap típusa, NIC, és hogy kellett-e extra.lzma is vagy még valami.

Az emberiséget ősidők óta két dolog foglalkoztatja: 1. Ki találta fel a munkát? 2. A többiek miért nem verték agyon?

(#19742) Essejó válasza varmi2 (#19740) üzenetére


Essejó
Topikgazda

Egyik sem jó, kezdésnek ezt olvasd el, [link] aztán vagy zaklatod a szerzőt :D Vagy rákeresel a kártya nevére itt a topikban, már többször volt róla szó.
Lehetőleg próbáld itthon beszerezni, ha csak nem akarod magadnak flasselni

[ Szerkesztve ]

Az emberiséget ősidők óta két dolog foglalkoztatja: 1. Ki találta fel a munkát? 2. A többiek miért nem verték agyon?

(#19743) szaki035 válasza Protezis (#19728) üzenetére


szaki035
tag

Őszintén, fogalmam sincs mik azok. :/

(#19744) Egon válasza szaki035 (#19743) üzenetére


Egon
nagyúr

[link]

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#19745) varmi2 válasza Essejó (#19742) üzenetére


varmi2
nagyúr

Írtam neki, meglátjuk mit válaszol. Köszönöm :R
Azért érdekel ez, mert sok itx lap, ami az olcsóbb segmensbe tartozik, csak 2db sata van, de nekem 4-6 kellene.

Klaustrofóbia- Félelem a zárt helyektől, például, ha zárva van a KOCSMA!

(#19746) Essejó válasza varmi2 (#19745) üzenetére


Essejó
Topikgazda

Pont a napokban linkeltem egy 6 satásat valakinek itt, igaz nem mini-ITX, hanem egy mérettel nagyobb.

Az emberiséget ősidők óta két dolog foglalkoztatja: 1. Ki találta fel a munkát? 2. A többiek miért nem verték agyon?

(#19747) eszgé100 válasza Magnat (#19715) üzenetére


eszgé100
őstag

siker :)

egyedül annyi volt, hogy a biztonság kedvéért mégegyszer leellenőriztem mdadm --detail /dev/mdX paranccsal a gépben levő eszközöket, de miután lehúztam a 4TB-os lemezt változott a felállás, és a linkelt útmutatóban levő mdadm --grow --raid-devices=1 --force /dev/md2 parancsot kellett kiadnom. Ezután putty kiírta, hogy a raid 1 mostantól 1 lemezes, és a Storage Managerben eltűnt volume degraded figyelmeztetés, helyette az üzenet volt ott, hogy ki lehet terjeszteni a volume-ot, amit Manage -> Expand volume size meg is csinált kb egy perc alatt, ezután egyedül a Download Station csinált egy repairt indításkor, majd ment minden tovább, ahogy eddig.

Nagyon szépen köszönöm a segítséget, rengeteg időt megspóroltál nekem, hogy nem kellett a 0-ról kezdeni mindent. :R

"-Meddig tart a játék? -Amíg mindenkinek ki nem verik a fogát..."

(#19748) Magnat válasza eszgé100 (#19747) üzenetére


Magnat
veterán

Királyság :)
Azt nem mondtam, de gondolom nyilvánvaló volt, h ha a régi lemez kivétele után bármi elqródna, no para, ott a másik diszk amin megvan minden :)

̿' ̿'\̵͇̿̿\з=(◕_◕)=ε/̵͇̿̿/'̿'̿ ̿

(#19749) kgymac válasza varmi2 (#19740) üzenetére


kgymac
őstag

Típusra keress rá a fórumban, kettő is van, amit xpenoval használtak itt.
(asmedia 1061 ill. 88se9230). Persze, bízz benne, hogy tényleg az lesz rajta. Én szétnéznék, h van-e európai raktárból, újabban elég sok kereskedő szállít EU-ból. Bár a hollandiai csomagom nem ért ide 11 nap alatt :W

(#19750) Protezis válasza maszati (#19736) üzenetére


Protezis
őstag

Itt leírtam a 6.2.3-ra frissítési tapasztalatomat.
https://prohardver.hu/tema/xpenology/hsz_19030-19030.html

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  XPEnology
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.