Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  XPEnology

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:53:49

LOGOUT.hu

Xpenology Téma Összefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#19901) Essejó válasza Protezis (#19899) üzenetére


Essejó
Topikgazda

Viszont neki meg: Realtek RTL8111 HSH LOMja van. :D
Nem tudom, hogy a betűk a 8111 után konkrétan mit jelölnek. De tény mi tény a Realtek-kel akadnak problémák.

Az emberiséget ősidők óta két dolog foglalkoztatja: 1. Ki találta fel a munkát? 2. A többiek miért nem verték agyon?

(#19902) Mykroft válasza Protezis (#19899) üzenetére


Mykroft
tag

:D köszi, én elvagyok az esxi-s rendszeremmel, nem kapcsolnám most ki azért,hogy csak úgy várjak 5-10 percet ;)

Mope kolléga van elakadva, de ha olvassa ezeket a sorokat, érteni fogja.

(#19903) trance89 válasza Protezis (#19899) üzenetére


trance89
őstag

Az mind szép és jó hogy nálad működik, csakhogy van belőle kismillió rev, nálam volt GN végű, egészen installig jó volt
És az a baj h óriási a szórás, egyik alaplapon G, másikon GN harmadikon GR ésígytováb, csak az a probléma hogy mindegyiken máshogy működik
Elég rákeresni google-n mennyire szeretik az rtl8111 nic-et linuxos körökben...

(#19904) jerry311


jerry311
nagyúr

E?

Ami történik: Photo Station, Audio Station nem oda települ(?) ahová kérem. Volume3 helyett Volume1-en lesznek a megosztott mappáik (\music és \photo ugye).
Kérdés: hogyan érhető el, hogy ugyanúgy a Volume3-ra menjen, mint a Video Station?

(#19905) Essejó válasza jerry311 (#19904) üzenetére


Essejó
Topikgazda

Szerintem minden alkalmazás a Vol1-re települ, max megmondhatod neki, hogy hol tartsa az adatbázisát. De javítsatok ki ha tévedek, mert Photo, és Audio Stationt nem használok.

Az emberiséget ősidők óta két dolog foglalkoztatja: 1. Ki találta fel a munkát? 2. A többiek miért nem verték agyon?

(#19906) mope


mope
tag

Köszönöm mindenkinek aki segített. Végül kapott IP-t.

Újra elkészítettem a pendriveot ezzel: DSM 6.2 Jun’s Loader v1.04b DS918+
És a NAS MAC címét írtam be.

És működött, azonnal települt, boldogság van. :R

szerk: teljes leállítás után is működik. :U

[ Szerkesztve ]

Mondtam is Tóninak „grat az új repülődhöz” Ő csak annyit mondott: „hát nem az enyém, de azért köz”

(#19907) jerry311 válasza Essejó (#19905) üzenetére


jerry311
nagyúr

Megkérdezi, hogy melyikre telepítse. A Video Station esetében ugyanoda teszi a megosztott mappát mint ahova telepítette.
Audio és Photo Station esetében is megkérdezi, csak vagy nem érdekli vagy nem ugyanoda kerül az alkalmazás és a megosztott mappa.

(#19908) zsolt20


zsolt20
tag

Sziasztok. Plex server nél a borítók többsége angol , de magyar leírást azt jól tölti le hozzájuk. Metaadatoknak feltöltöttem a port.hu és filmkatalogus plugin-t . Egyébb ügynököket pedig kikapcsoltam. Másnak is igy működik a borítók letöltése? Vagy esetleg van újabb plugin is?

(#19909) enginev3.0 válasza zsolt20 (#19908) üzenetére


enginev3.0
félisten

Érdemes az új plex ügynököt használni, ha jól emlékszem abban állítható a borítókép is talán

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

(#19910) zsolt20 válasza enginev3.0 (#19909) üzenetére


zsolt20
tag

Köszi, de az újat jonnan tudom letölteni?

(#19911) enginev3.0 válasza zsolt20 (#19910) üzenetére


enginev3.0
félisten

sehonnan, benne van a plexbe, csak a mappát kell átállítani

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

(#19912) zsolt20 válasza enginev3.0 (#19911) üzenetére


zsolt20
tag

Az baj kitudnád másolni a magyar plugin-t a telepített plex ből? Nekem 5.1 dsm van igy plex is régebbi verzió, fríssíteni meg nem engedi a plexet. Ha letöltöm a legújabb verziót ami a frissitések allatt van, azt írja hogy ki nem támogatja a rendszerem ezt a verziót.

(#19913) enginev3.0 válasza zsolt20 (#19912) üzenetére


enginev3.0
félisten

Melyik verzió van neked?

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

(#19914) zsolt20 válasza enginev3.0 (#19913) üzenetére


zsolt20
tag

1.12.2.4929 de [link] itt van újabb is de fogalmam nincs melyik a jó a gépemhez. Én 86x et próbáltam de nem lehett telepíteni. INTEL Core i3-4130 Van a gépbe.

(#19915) Essejó válasza zsolt20 (#19914) üzenetére


Essejó
Topikgazda

Az alaplapodon csak egy Intel® Dual-core Atom™ Processor 330 (1.6 GHz) van! Az a Core i3-4130 az csak a loader miatt behazudott, ami ez eredeti DS3615xs-ben van.
Mondjuk kérdés, hogy az utolsó 5.2-t próbáltad-e feltelepíteni? (5.2 5967)

Az emberiséget ősidők óta két dolog foglalkoztatja: 1. Ki találta fel a munkát? 2. A többiek miért nem verték agyon?

(#19916) Essejó


Essejó
Topikgazda

Kihasználtam a tegnap előtti szép napos időt, egy kis gép takarításra + proci pasztázásra. A képen már az össze szerelés előtti utolsó pillanat.
[kép]

Az emberiséget ősidők óta két dolog foglalkoztatja: 1. Ki találta fel a munkát? 2. A többiek miért nem verték agyon?

(#19917) zsolt20 válasza Essejó (#19915) üzenetére


zsolt20
tag

Igen 5.2 5967 van fent 6 ra nem tudom frissiteni, bios-om nem támogatja a bootloadert hozzá . Ha rufusal kiírom módosítom a pid vid mac cimet gépbe dugva a pent azonnal lefagy a gép, bios szinten is .vagy is a bootolás sem indúl el csak memoria teszt és fagyás utána. Most plex 13.2 verziót sikerült feltenni de e fölötiekhez 6 os dsm kell. Sajnos igy sem tölti le a magyar borítókat csak kevesett a többi angol borítós magyar infóval.

(#19918) Essejó válasza zsolt20 (#19917) üzenetére


Essejó
Topikgazda

Próbáltad már ezt a leírást is? Itt egy picit többet kell irkálni a loaderben mint manapság. Anno ezzel tértünk át az 5.2-ről a 6.0.2-re A leírásban jelzett loader már nincs fenn a Megán, viszont Innen letöltheted.
Emlékeim szerint a leírásban van némi kavarodás, pontosabban a sortörés okoz némi zavart.
erről console=ttyS0,115200n8
erre console=uart,io,0x3f8,115200n8 kell változtatni
A Seriallal ne foglalkozz, a mac-et esetleg érdemes.

Az emberiséget ősidők óta két dolog foglalkoztatja: 1. Ki találta fel a munkát? 2. A többiek miért nem verték agyon?

(#19919) zsolt20 válasza Essejó (#19918) üzenetére


zsolt20
tag

Köszönöm. Majd kipróbálom . De egyszerübb ha alaplapot cserélek ha ez megadja magát. Egyébként 5.2 rendszer is stabilan működik. A plex boritó problémán még azért vesződöm egy kicsit. Csak azt nem vágom hogy másnál hogy tölti le a plex a magyar borítókat . Akkor abban már eleve benne kell lennie a magyar metaadat plugin-nek. Ha ez igy van akkor az meg másolható a plex/plugin mappaból.

(#19920) Essejó válasza zsolt20 (#19919) üzenetére


Essejó
Topikgazda

Nem tudom, nekem a 6.1.7 van fenn, de nekem is össze vissza tölti. Bár a legtöbb filmem feliratos és angol című, lehet ez bejátszik a nem magyar borítóba.
Lehet inkább meglepem magam egy kb 10 méteres HDMI kábellel és a tv-t kinevezem második kijelzönek, engem nem hatnak meg a borítók.

[ Szerkesztve ]

Az emberiséget ősidők óta két dolog foglalkoztatja: 1. Ki találta fel a munkát? 2. A többiek miért nem verték agyon?

(#19921) zsolt20 válasza Essejó (#19920) üzenetére


zsolt20
tag

Köszi az infót , de te ezt feltöltötted a plugin-ok közzé? Hungarian-Metadata-Agents-for-Plex-master-1.zip

Egyébként a magyar elnevezésü küföldi filmeket meg sem találja, csak az eredeti cim alapján keres és igy dobja be mellé a magyar leírást.

[ Szerkesztve ]

(#19922) Essejó válasza zsolt20 (#19921) üzenetére


Essejó
Topikgazda

Perpill nincs fenn, és a kodit is letakarítottam a gépről.

Az emberiséget ősidők óta két dolog foglalkoztatja: 1. Ki találta fel a munkát? 2. A többiek miért nem verték agyon?

(#19923) fsdb


fsdb
aktív tag

Rég jártam itt.
A régi atomos lapnak mbr-es loader kell valószínű. Nekem ehhez a laphoz az kellett Intel D945gclf2. [link] Csak az eleje a lényeges.
A pen szerkesztés mehet ahogy kell.
[link] eddig bírtam mielőtt nyugdíjba küldtem, plexet az atom 330 on nem is próbáltam.
Nem egy erőmű. :DDD

(#19924) Essejó válasza fsdb (#19923) üzenetére


Essejó
Topikgazda

A 6.1.3 PAT fájl már a régi linkeden nem érhető el, de ITT igen.

Az emberiséget ősidők óta két dolog foglalkoztatja: 1. Ki találta fel a munkát? 2. A többiek miért nem verték agyon?

(#19925) fsdb válasza Essejó (#19924) üzenetére


fsdb
aktív tag

A megás linkeken is ott volt amit adtál, azért nem írtam.
Ha jól láttam ez. [link] https://download.iroot.kr/nas/XPEnology/6.1.3/DSM/ds3615xs/DSM_DS3615xs_15152.pat
Valamiért nem megy a link, ott van, beillesztve :DDD . Bár lehet menne egyből újabbal is. (Meg a notpad++ is rendszargazdaként kellett futtatni, mert nem nyitotta meg, stb..)

[ Szerkesztve ]

(#19926) Essejó válasza fsdb (#19925) üzenetére


Essejó
Topikgazda

Biztos, hogy azt én linkeltem? Mert ez így jó.
Ha ezt [link] kiveszed a https://download.iroot.kr/nas/XPEnology..... elöl akkor egyből nekiáll a PAT fájlt letölteni.

[ Szerkesztve ]

Az emberiséget ősidők óta két dolog foglalkoztatja: 1. Ki találta fel a munkát? 2. A többiek miért nem verték agyon?

(#19927) fsdb válasza Essejó (#19926) üzenetére


fsdb
aktív tag

Pont nem a megás link. [link]
Iroot.kr-en kis keresgéléssel megvolt.

(#19928) Nestor16


Nestor16
senior tag

Sziasztok!

Lassan 2 éve fut a DS3615xs szerveremen a DSM 6.1.7-15284 Update 3. Már egy ideje haldokolt a pendrive, amivel bootoltam, de csak most jöttem rá, hogy az a ludas. Kifagyott tőle a rendszer, csak nagyon nehezen bootolt be. Windows alatt is kellett egy 10-15 perc neki, úgyhogy migrálom egy másik 8GB-os pendrive-ra az előzőt első körben. Nemsokára kiderül működik-e ez a megoldás. Ha nem akkor tisztán telepítem rá, a linkek még működni látszanak.
Igazából amiért írok az az ötletem, hogy ezzel egyidőben frissebb bootloadert tegyek-e rá, amivel le tudom frissíteni a rendszert is, ha ez működik.
1. Ha 6.2 DSM-hez teszek fel bootloadert (Jun’s Loader v1.03b DS3615xs) akkor (PAT) frissítés nélkül is elindul a rendszer? Avagy ki tudom-e próbálni gebasz nélkül, hogy egyáltalán bootol-e vele vagy sem mielőtt frissíteném a DSM-et.
2. Mennyire problémás/kritikus frissíteni? Még sosem updateltem így, le is tiltottam még a rendszerben is ahogy kell, csak update-k jöttek régen. Nekem fontosabb lenne a stabilitás, mint az...
3. Új feature-k, vannak? Érdemes? Mi a tapasztalat? Vagy majd inkább egy még későbbi (7.0 ;] ) rendszerre lesz érdemes átállni?

Kicsit lemaradtam ez ügyben, inkább csak megelégedéssel használtam a mostanit.
Bármi ötletet, tanácsot szívesen fogadok! :R

[ Szerkesztve ]

Üdv, Dávid

(#19929) Viktoár


Viktoár
addikt

Sziasztok

Van egy Gigabyte GA-GC330UD 2gb rammal. Ezt használom plex szerverhez legalább 5-6 éve. Már napok azt írja hogy frissítsem a plexet, próbáltam de azt írja hogy a meglévő rendszerrel nem kompatibilis a frissítés. Nem csodálkozom, valami 5.2-es dsm van rajta.

Gondoltam itt az ideje egy új rendszernek, ebben kérnék segítséget. Melyik verziót lenne érdemes letölteni és feltenni?

[ Szerkesztve ]

Üdv:Viktor

(#19930) Essejó válasza Viktoár (#19929) üzenetére


Essejó
Topikgazda

Olvasd el fentebb a 19923-at, meg párat alatta és hátha sikerül. Bocs teloról nem tudom linkelni.

Az emberiséget ősidők óta két dolog foglalkoztatja: 1. Ki találta fel a munkát? 2. A többiek miért nem verték agyon?

(#19931) bupemko


bupemko
senior tag

Én pont a Plex miatt váltottam N36L/Gen8-on 5.x-ről 6.1.7-re. Új Plex már csak 6-os DSM-re megy föl...

(#19932) MGaa73


MGaa73
tag

Sziasztok,

Van egy HP Compaq Pro 6300 microtower asztali számítógép. i3-as processzorral 4GB DD3 Rammal.
Ethernet (RJ-45):Intel 82579LM Gigabit Network Connection

Szerintetek ez megfelelő lenne az xpenology számára? Érdemes ebbe esetleg valamilyen hardveres raid megoldást választani? Láttam erre PCI kártyát. Indulásnak 2db 2TB WD RED winchestert gondoltam beletenni.

Valaki használ asztali PC-t erre a célra?

(#19933) Essejó válasza bupemko (#19931) üzenetére


Essejó
Topikgazda

Ezt nem értem. Igaz nekem N40L-van, de az csak Gen7-es, és simán van rajta 6.1.7u3. Sőt ha lesz elég időm akkor rápróbálkozok egy üres lemezzel, hogy megy-e a 6.2.3-25426.

Az emberiséget ősidők óta két dolog foglalkoztatja: 1. Ki találta fel a munkát? 2. A többiek miért nem verték agyon?

(#19934) Essejó válasza MGaa73 (#19932) üzenetére


Essejó
Topikgazda

Ha nem zavar a fogyasztása, akkor simán. Az inteles lan miatt elképzelhető, hogy a 6.2.3 is rámegy, hogy aztán a 918+ vagy a 3615-öt teszed az ízlés és szükség kérdése. Hardveres raid csak akkor kell ha nem elég az alaplapi sata portok száma, a Syno DSM szoftweres raidot használ, a 918+-ban alapból benne van az SHR a 3615-3617-nél SSH-n kell egy sort beírni illetve egy másikat kikommentelni, hogy menjen abban is az SHR (Synology hibrid raid) Topiklírásban benne van, hogy mit hol kell módosítani az SHR-ért.

Az emberiséget ősidők óta két dolog foglalkoztatja: 1. Ki találta fel a munkát? 2. A többiek miért nem verték agyon?

(#19935) Viktoár válasza Essejó (#19930) üzenetére


Viktoár
addikt

Megcsináltam a pendrive-ot de nem bootol be. A post képernyő kifagy miután "leszámolja" a ramot.
Próbáltam több pendrive-al és másik loaderrel de nem bootol. Ha nincs bedugva a pendrive akkor továbblép a post képernyőn, tehát nem a géppel van a baj. Valakinek ötlet hogy mit próbálja meg?

Üdv:Viktor

(#19936) fsdb válasza Viktoár (#19935) üzenetére


fsdb
aktív tag

Másik gépen esetleg kipróbálni?
BIOS beállításoknál valami?
Nálam ez volt: [link]
(A hálózat a UPC connect box miatt halt le. Nálam ipari hulladék minisőtést ért el.)

(#19937) Viktoár válasza fsdb (#19936) üzenetére


Viktoár
addikt

Az 5.2 pöccre felment úgyhogy valami a bios és a 6.x között nem okés. Lehet hogy nem támogatott a rendszer mert már a postképernyő kifagy. Akkor marad a régi majd megoldom a plexet valahogy.

Esetleg alaplapot kellene cserélni... persze azt jó volna tudni hogy melyikekkel megy biztosan.

Üdv:Viktor

(#19938) Immy


Immy
őstag

Sziasztok,

Több xpenology vmware workstation tutorialt megpróbáltam, de úgy tűnik mindig elakadok a végén, ezért a segítségeteket szeretném kérni:
1. Jun’s Loader v1.04b DS918+ letöltve
2. Starwind local file convertálás local file output-al vmware pre-allocated image
3. vmware workstation PRO 15 új virtuális gép
4. Virtual hardware version 16 (Workstation Pro 15.x)
5. Will operating system later
6. Other Linux 4.x 64bit
7. 1processor és 4 core
8. 4gb memória
9. Use bridged network
10. I/O controller: LSI logic
11. SATA disk type
12. Use existing virtual disk
13. store virtual disk in a single file
14. Mountolom a korábban átkonvertált image-t
15. Printer, usb, CD/DVD, sound eltávolítva
16. Boot sorrend beállítva
17. Grubnál kiválasztottam a legalsó vmware-t, látszólag sikeresen bootol

Synology assistant még sem találja.

Apró: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/immy/index.html

(#19939) jerry311 válasza Immy (#19938) üzenetére


jerry311
nagyúr

DHCP szerverben mit látsz? Kapott IP-t?
Egyáltalán milyen hálózatra van konfigurálva? Egy NAT (ha jól emlékszem az a default) vagy host-only hálózatot kapva nem fogja látni a Synology assistant.

(#19940) Magnat válasza jerry311 (#19939) üzenetére


Magnat
veterán

Ott van a 9-es pontban, h bridged network kell neki.

̿' ̿'\̵͇̿̿\з=(◕_◕)=ε/̵͇̿̿/'̿'̿ ̿

(#19941) bupemko válasza Essejó (#19933) üzenetére


bupemko
senior tag

Ha nem dobta volna Plex a DSM 5.x támogatást az újabb verziókban, akkor szerintem még mindig azt használnám nagy megelégedéssel.

(#19942) jerry311 válasza Magnat (#19940) üzenetére


jerry311
nagyúr

Az viszont nincs ott, hogy kapott-e IP-t.

(#19943) Magnat válasza jerry311 (#19942) üzenetére


Magnat
veterán

Illetve nekem az sem világos, h virtuális gép esetében hogy lehet kiolvasni a pid-vid értékeket, de felteszem, azt is be kellene írogatni.

̿' ̿'\̵͇̿̿\з=(◕_◕)=ε/̵͇̿̿/'̿'̿ ̿

(#19944) Essejó válasza Viktoár (#19937) üzenetére


Essejó
Topikgazda

Vagy a Bios nincs jól beállítva, esetleg nem jó módban írtad meg a PD.
Kukkantsd meg a lenti képet:
Jó, mondjuk ő nem frissített, hanem tiszta telepítés volt, de akkor is a DSM 6.2.3-25426-ot pakolta fel Atom330-ra

Érdemes nézegetni a Xpenology.com -on a sikeres frissítéseket, hogy miről frissítettek, milyen vasat használtak, kellett-e az extra.lzma, esetleg másik NIC

[ Szerkesztve ]

Az emberiséget ősidők óta két dolog foglalkoztatja: 1. Ki találta fel a munkát? 2. A többiek miért nem verték agyon?

(#19945) kgymac válasza Magnat (#19943) üzenetére


kgymac
őstag

Nem kell, benne van a grub.cfg-ben, hogy mit csinál: eltávolítja az ide vezérlő kernel modulját, így mire a syno indul, nem látszik a boot img.
Proxmox vagy KVM alatt lehet küzdeni az usb-s img csatolással és vid/pid-del, de nem feltétlenül szükséges. Mind esxi,mind proxmox alatt a vm valami lsi eszközt használ a hdd-khez. Bővebben proxy2 telepítési leírásában (esxi), de más virt környezetben is hasonló képpen kell beállítani a vm hardverét.

(#19946) Viktoár válasza Essejó (#19944) üzenetére


Viktoár
addikt

Oks megnézem mégegyszer. :R Mondjuk a PD-t nem tudom hogy írhatnám még meg mert windisk-kel csináltam.

[ Szerkesztve ]

Üdv:Viktor

(#19947) Essejó válasza Viktoár (#19946) üzenetére


Essejó
Topikgazda

Na olyant sose használtam még!
Csak a Rufust

Az emberiséget ősidők óta két dolog foglalkoztatja: 1. Ki találta fel a munkát? 2. A többiek miért nem verték agyon?

(#19948) Immy válasza Magnat (#19940) üzenetére


Immy
őstag

Átettem NAT-ra, reboot és így már tökéletesen működik csak várni kellet 1-2 percet míg teljesen elindult.

Hozzáadtam SCSI 10GB disk-et és ezután jött egy érdekes rész. Ha új volume-t akarok létrehozni, akkor ki kell választanom valamilyen raid szintet, amivel nyílván sok helyet veszítek. Tudtok valamilyen megoldást arra, hogy csak simán használjam a disk-et és semmilyen hardvers védelmi szint se legyen bekapcsolva. Tekintve hogy teszt rendszer és virtuális gép...

Apró: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/immy/index.html

(#19949) Magnat válasza Immy (#19948) üzenetére


Magnat
veterán

Furcsa, h naton működött, mert pont akkor nem értem, h a Syno Assistant hogy találta meg ... milyen ip-t kapott a nas?

̿' ̿'\̵͇̿̿\з=(◕_◕)=ε/̵͇̿̿/'̿'̿ ̿

(#19950) Immy válasza Magnat (#19949) üzenetére


Immy
őstag

Vmware workstation dedikál magának egy saját hálózat, amit kinevezetett NAT-olt hálózatnak.
Valószínűleg a host-on futó Syno Assistant simán eléri ezt a hálózatot.
Mivel laptopon fut a vmware workstation el tudom képzelni, hogy a bridge network valójában egy másik wifi kapcsolatot kellett volna készíteni, ahol már futottam bele anomáliába.

Jól emlékszek, hogy a quickconnect nem működik XPEnology-nál?

Apró: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/immy/index.html

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  XPEnology
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.