Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  XPEnology

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:53:49

LOGOUT.hu

Xpenology Téma Összefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#19401) r4z válasza kenand (#19400) üzenetére


r4z
nagyúr

Docker nem elég bizonyos dolgokra.

Peldaul?

I don't love people. I love 911s, Astral Projection and french fries, in that order.

(#19402) Melorin válasza Melorin (#19395) üzenetére


Melorin
addikt

Valaki? Még annyi infót tennék hozzá, hogy a másolás kezdetén 30MB/s a sebesség és egyre gyorsít egészen úgy kb 70-ig.

(#19403) kenand válasza r4z (#19401) üzenetére


kenand
veterán

Nem értek annyira hozzá, nem tudom Docker alatt hogyan tudnék pl. Bluez-t fordítani Synology alatt, VM-ben simán ment. Hasss io/Home Assistant docker alatt fut nekem is, de pl a Xiaomi BT szenzorok nem is működnek jól. Domoticz alatt meg Bluez nélkül nem is mennek.
VM alatt feltelepítem az általam választott Linux disztribúciót és ott meg tudom oldani a dolgokat.

(#19404) kenand válasza tobias40 (#19372) üzenetére


kenand
veterán

Synology Surveillance Station-be ONVIF kompatibilis kamerákat tudsz kötni. (olcsó kínait is akár) De max 2db-ot ingyenesen.

(#19405) kgymac válasza kenand (#19400) üzenetére


kgymac
őstag

Az olcsó nvr nekem ie/edge-et kíván, minimumra konfigolt biztonsági szinttel, activex modulal. Escam, kb. 50usd, de a régi jobb volt, az legalább ment firefox-szal.
Chroot csak 1 xpenon jött össze a 3-ból.

(#19406) r4z válasza kenand (#19403) üzenetére


r4z
nagyúr

Ha jol latom, ez a BlueZ egy kernel modul. A kernelt alapbol elrejti eloled a Docker, de hozza lehet ferni, ha megfeleloen inditod a kontenert. Erre valok a --privileged es a --cap-add opciok, valamint a hostrol is barmit fel tudsz csatolni a kontenerbe.

I don't love people. I love 911s, Astral Projection and french fries, in that order.

(#19407) kenand válasza r4z (#19406) üzenetére


kenand
veterán

Köszönöm szépen.

(#19408) lazara007


lazara007
csendes tag

Sziasztok!
Abban kérnék segítséget, hogy Proxmox alatti DSM 6.2.3-as-hoz akarok hozzáadni SSD cache-t.
Passthrough-val át is adtam egy 256 GB sata SSD-t, azonban a SSC Chache-nel a create ki van szürkítve.
HDD/SSD fül altt QEMU harddisknek ott az ssd.
Mi lehet a probléma?

(#19409) lazara007 válasza kenand (#19404) üzenetére


lazara007
csendes tag

Én csináltam még egy XPEnology-t csak azért, hogy legyen még 2db kamera licenszem.
Utana már a 4 kamerat egyeben tudom kezelni, és pl MotionEye-hoz képest nagyon jó a Surveillance Station.

(#19410) BullZeye


BullZeye
veterán

Surveillance Station 8.2.8-6335 megy nálatok rendesen?
Nálam videókat csinál, De nem tölti be őket. csak a mappából tudom megnézni őket.
És live view sincs, csak homokórázik, de nem tölt be azt se.
1 kamerát használok, nem mókoltam licensekkel, eddig működött, hiába állítom le és indítom el a package centerből.

géprestart se javított

(#19411) Pubszon válasza BullZeye (#19410) üzenetére


Pubszon
veterán

Én a 8.2.2--5766-ot használom, nem akarom frissíteni.
Egyébként mivel jobb az újabb?

ASRock X79 Extreme6, i7 4930K, 32GB DDR3, GTX 1080 G1, Corsair RM750x...

(#19412) lazara007 válasza BullZeye (#19410) üzenetére


lazara007
csendes tag

8.2.8-6335, kifogastalanul mukodik. Live view, Motion detection, mobilrol is visszanezheto, Timelapse stb.

(#19413) lajos75 válasza BullZeye (#19410) üzenetére


lajos75
senior tag

Nálam is megy DS118 4db. kamerával,minden frankó.

(#19414) lazara007 válasza lazara007 (#19408) üzenetére


lazara007
csendes tag

Senkinekek nincs ötlete SSD cache problémámmal kapcsolatban?
Egyáltalán érdemes 1 db 8TB hdd-hez ssd cache?

(#19415) kgymac válasza lazara007 (#19414) üzenetére


kgymac
őstag

Keress rá gyugyo79 postjaira cache témában.

(#19416) Essejó válasza lazara007 (#19414) üzenetére


Essejó
Topikgazda

Otthoni normál használatnál nincs értelme, különben is 2 ssd kellene 1-1 az íráshoz és az olvasáshoz. Ráadásul csak egy megosztást cachel. Így szerintem fölösen elpazarolsz egy sata portot. Akkor lehet némi értelme, ha elsö lemeznek teszed be, és arra telepited a használt programokat, amiket a nason futtatsz, úgy elérhető otthoni környezetben is némi gyorsulás. De olvass bele a Syno topikba, bő két hete visszatérő téma az ssd cache.

Az emberiséget ősidők óta két dolog foglalkoztatja: 1. Ki találta fel a munkát? 2. A többiek miért nem verték agyon?

(#19417) Mykroft válasza lazara007 (#19408) üzenetére


Mykroft
tag

Mivel virtualizálsz, valahogy nem a teljes vezérlést adod át a vm-nek, csak részelges az átadás, így a syno nem látja az ssd-re utaló jeleket, nem azonosítja ssd-nek, nem kerül be a ssd-k listájában.

(#19418) kgymac válasza Mykroft (#19417) üzenetére


kgymac
őstag

Elvileg átadható ssd-nek is, megfelelően felparaméterezve, talán ssd=1 paraméter rémlik proxmox-nál. De egy orig syno-n sem sokat segít egy ssd, ezért ajánlottam gyugyo79 postjait.

(#19419) fogtunder válasza lazara007 (#19414) üzenetére


fogtunder
nagyúr

az SSD cache DSM implementációja sokuseres környezethez lett kitalálva, ahol egy nagyobb tömbön lévő sok file elérését tudod gyorsítani, vagy egy esetleges RAID 5 write hole hatását csökkenteni. otthonra, egy HDD esetén szerintem semmi értelme. egy kis SSD-t rakni a rendszer alá és a virtualizációt, csomagtelepítést oda rakni van némi gyorsító hatása, ilyet én is használok és elégedett vagyok vele, de cache-t nem használok, mert nagyrészt média szerveként 0 hozzáadott értéke van.

I hate morning people. And mornings. And People.

(#19420) BullZeye válasza lazara007 (#19412) üzenetére


BullZeye
veterán

Köszi nektek, akkor megpróbálom újratelepíteni.

(#19421) ekkold


ekkold
őstag

Sziasztok! Nézegetek egy használt mini PC-t. Intel Core2Duo T8100 proci és Realtek 8168C/8111C chipre épülő LAN van benne. Van esély rá, hogy a XPEnology működjön rajta?

(#19422) lazara007 válasza Essejó (#19416) üzenetére


lazara007
csendes tag

Koszi szepen a valaszokat, akkor nem eroltetem az SSD cache hasznalatat.

(#19423) GoZoL válasza lazara007 (#19409) üzenetére


GoZoL
senior tag

Szia!

Én is így oldottam meg. De hogy kezeled egyben?

(#19424) odrif válasza lajos75 (#19413) üzenetére


odrif
MODERÁTOR

4 db kamerával?
Nem csak 2 db-ot lehet az Xpeno alá betenni?

20 éve a Prohardveren

(#19425) Magnat válasza odrif (#19424) üzenetére


Magnat
veterán

DS118-ra vehetett 2 plusz licenszet...

̿' ̿'\̵͇̿̿\з=(◕_◕)=ε/̵͇̿̿/'̿'̿ ̿

(#19426) GoZoL válasza odrif (#19424) üzenetére


GoZoL
senior tag

De kettőt lehet, még ha vásárolsz hozzá kulcsot azt se eszi meg mivel nem tudja leellenőrizni a licenceket.
2 kameránként Xpenologyt kell telepíteni, csak az nem tiszta, hogy lehet egybe kezelni ezeket.

(#19427) kenand válasza GoZoL (#19426) üzenetére


kenand
veterán

Kiváncsiságból én is kipróbáltam. Másik xpenologyt átettem a 5002-es portra. Egyben nem látom de 2-2 igen, és dinamikus DNS-sel akár a DS CAM is megy. Dinamikus ip címem-re megy az alap míg ipcím:5002-re jön a másik Xpeno. Otthon meg szintén nem nagy ügy két IP címmel rámenni a 2 Xpenologyra...

Kis szerencsével 5-10E FT-ért lehet venni HP T610-et, csak 1-1 HD kell bele, és egy alap 11x Synologynál jóval gyorsabb.

[ Szerkesztve ]

(#19428) Mahatma89


Mahatma89
tag

Sziasztok,

Elég régóta pörög a DSM 6.0.2-8451 (DS3615xs -nek álcázott) gépen, de gondoltam nem ártana már kicsit frissíteni rajta.
Az lenne a kérdésem, hogy mi az utolsó verzó, amire kapásból tudnánk frissíteni?

Akár egyből is tudnék 6.2.3-ra, csak kell amegfelelő bootloader és pat?

(#19429) Essejó válasza Mahatma89 (#19428) üzenetére


Essejó
Topikgazda

Milyen gép, milyen NIC?
A 6.2.3 alapból sok lankártyát nem támogat, lehet cserélni kell majd a megírt pd-n az extra.lzma-t. Amiből több verzió is létezik.
Az ajánlott verzió még mindig a 6.1.7. A többi kisérletezést kíván, pl a mostani loader mellé beraksz egy kis lemezt és felrakod rá a mostani verziód, és megpróbálod frissíteni a kiszemelt 6.2.3-ra ha sikeres akkor lehet próbálni az éles verziót, de a potolhatatlan dolgokról legyen előbb mentésed.

Az emberiséget ősidők óta két dolog foglalkoztatja: 1. Ki találta fel a munkát? 2. A többiek miért nem verték agyon?

(#19430) Mahatma89 válasza Essejó (#19429) üzenetére


Mahatma89
tag

Köszi az infót!
Lap: Asrock E350M1/USB3
NIC: Realtek RTL8111E
Egyelőre megpróbálok akkor 6.1.7-re updatelni. Ebben az esetben is kell valamit mókulni?
Mentést természetesen csinálok előtte. :K

[ Szerkesztve ]

(#19431) fogtunder válasza Mahatma89 (#19428) üzenetére


fogtunder
nagyúr

én HP Gen 8-on mentem hasonlót, az adatok megmaradtak, de a beállítások nem, csak új telepítést tudtam csinálni.

[ Szerkesztve ]

I hate morning people. And mornings. And People.

(#19432) Essejó válasza Mahatma89 (#19430) üzenetére


Essejó
Topikgazda

A PD valós Vid, Pid értékét beírni a loaderbe, esetlegesen a NIC valódi MAC adressét is.
Egyébként pont a Realtec NIC ami nem támogatott alapból a 6.2.x verziókban, ott lehet szükség az extra.lzma cserére.

[ Szerkesztve ]

Az emberiséget ősidők óta két dolog foglalkoztatja: 1. Ki találta fel a munkát? 2. A többiek miért nem verték agyon?

(#19433) kenand válasza kenand (#19427) üzenetére


kenand
veterán

Bocs dinamikus DNS-t akartam írni, (NO-IP.org-on) készítettem egyet

(#19434) enginev3.0 válasza kenand (#19433) üzenetére


enginev3.0
félisten

duckdns jobb, ott nem kell havonta megerősíteni

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

(#19435) BodyGekko válasza fogtunder (#19431) üzenetére


BodyGekko
tag

Nekem szintén GEN8-ra minden beállítás megtartásával felment. Azóta is tökéletesen működik.

Nokia XM5800 > HTC Hero > HTC Desire > HTC Desire HD > LG Optimus 2x > S Galaxy S2 > HTC Sensation XE > HTC One X > HTC Butterfly x920d > HTC One > HTC One M8 > HTC One M9 > HTC 10 > HTC U11+ > S Galaxy S10+ > OnePlus 8 Pro > OnePlus 10 Pro

(#19436) fogtunder válasza BodyGekko (#19435) üzenetére


fogtunder
nagyúr

Nálam ott lehet bejátszott némi user error is

I hate morning people. And mornings. And People.

(#19437) roland.75


roland.75
tag

Tisztelt Fórumozók!

Lenne egy kis problémám:
Belevágtam abba, hogy lecseréljem a Marvell 88SE9230 chip-es 4 portos kártyámat egy LSI9211-8 sas vezérlőre, és ezzel együtt az alaplapot is, és a procit is (bár ez mellékes a régi és az új lapon is 6 alaplapi sata port van).
Akkor fel is tettem a kérdést, hogy hogyan fog jelentkezni a két extra port (6+8=14), mivel a DS3615xs “csak” 12 merevlemezt lát alapból.
Valószínű túl sok kérdést tettem fel egy hozzászóláson belül, vagy én fogalmaztam pongyolán mivel e felett mindenki elsiklott.
Most ott tartok, hogy az LSI kiosztotta a portokat, bár korántsem úgy ahogy én azt szerettem volna. A DSM az alaplapi 6-ot behúzta első 6-nak még a vezérlőét amin mind a 8 porton van HDD össze-vissza. Azonban az “A” vezérlő első két lemeze már nem fért be internál portra, ebből kifolyólag kapásból leromlott tömbbel indult a rendszer (raid 6), de mivel volt hot spare lemez el is kezdte a helyreállítást.

Az egyik kiesett lemez helyére betette a tartalékot, most azonban még midíg csökkentett módban van, nyilván mivel hiányolja a másik lemezt.
Azóta megtaláltam a videót amin elmagyarázzák hogyan lehet megváltoztatni az elérhető rekeszek számát.
Ezzel viszont akadt több problémám is. :W
Elsőnek kapásból annyi, hogy gyenge az angolom.
Második, hogy az SSh-hoz is elkélne egy kis segítség.
Harmadik pedig, hogy a bináris hexa számváltást se igazán tudom értelmezni.

Ha valaki igazán szájbarágósan elmagyarázná ezt az egész folyamatot azt nagyon-nagyon megköszönném.

Előre is köszönöm a válaszokat,
Üdv.:
Roland

[ Szerkesztve ]

(#19438) Essejó válasza roland.75 (#19437) üzenetére


Essejó
Topikgazda

Szia!
Remélem te jobban állsz az angollal mint én, és akkor itt találhatsz némi segítséget a drive bay problémádra

Az emberiséget ősidők óta két dolog foglalkoztatja: 1. Ki találta fel a munkát? 2. A többiek miért nem verték agyon?

(#19439) lazara007 válasza kenand (#19427) üzenetére


lazara007
csendes tag

CMS-ben egyben lehet kezelni pl a 4 kamerat, mobil app is 4 kepet mutat. Ami fontos, hogy a 2 syno-nak mas legyen a serial number. Ami nem mukodik az a masodik syno-n levo kameraknal a Home Mode.

(#19440) Protezis


Protezis
őstag

Ez volt már itt? https://github.com/likeadoc/synocodectool-patch
A Photo Station (meg gondolom a Moments is) így képes thumbnaileket, illetve alacsonyabb minőségű verziókat előállítani videókból.

(#19441) Boost3er


Boost3er
tag

Sziasztok,

van egy Asrock Q1900 alaplapra épülő rendszerem, 2TB os WD Red 5400 RPM es HDD vel és Xpenology 5.1-5055 szoftverrel. Nem szoktam frissíteni mert nincsen semmi baja, legfőképpen családi fényképek tárolására és médiaazerverkent van használva. A kérdésem az lenne, hogy most váltottunk 1 gigás Digis netre, a router hozza is a sebességet, azonban a NAS saját torrent kliense egyszerűen nem tud 40-45 MB/s nel gyorsabban letölteni. Ennek a rendszernek ez a max amit kihajt? Vagy mi lehet a baj?

koszonom a segítséget!

(#19442) Mykroft válasza Boost3er (#19441) üzenetére


Mykroft
tag

másnál is, és magamnál is tapasztaltam az 50MB/s körüli "limitet", mintha olvastam is volna róla valahol, de mivel nem zavart, nem mentem utána.
Nem egyedi az eset, biztos magyarázta is van rá :)

(#19443) sziszi-fuszi válasza Boost3er (#19441) üzenetére


sziszi-fuszi
senior tag

Tedd fel a qBittorentet és megszűnik a problémád.

Mi alá kell írás?

(#19444) roland.75


roland.75
tag

Nem tudom, de valamiért úgy rémlik, hogy egy-két hdd-vel nekem is csak döcögött, de mikor raid 5 -re váltottam ott már jelentősen gyorsabb lett. (Most raid 6 alatt 112-117 MB/s körül megy a gyári kliensel. 8db WD red 5400 rpm 4TB + 1 Hot Spare.)

(#19445) Pubszon válasza Boost3er (#19441) üzenetére


Pubszon
veterán

Ugyan ilyen lapra van nekem is építve, DSM 6.2-vel, és igen, ilyesmi a vége, mivel egy CPU szálat tud csak használni a DS.
qBittorrent-el ki tudod akasztani mert használ több magot, de a rendszert nagyon fogja, olyannyira, hogy a kamerarögzítést is felfüggeszti.

ASRock X79 Extreme6, i7 4930K, 32GB DDR3, GTX 1080 G1, Corsair RM750x...

(#19446) Essejó válasza Boost3er (#19441) üzenetére


Essejó
Topikgazda

Nincs korlátozva a DS beállításoknál a letöltésed? Nekem T-s koaxon 1000/25 neten a HP Gen7 simán tölt 65-68 de volt már 72 MB/s is. Három külön lemez van benne. Kettö alap lemez a harmadik egy 4TB-s IronWolf védelem nélküli SHR-el, erre töltök.

Az emberiséget ősidők óta két dolog foglalkoztatja: 1. Ki találta fel a munkát? 2. A többiek miért nem verték agyon?

(#19447) Pubszon válasza Essejó (#19446) üzenetére


Pubszon
veterán

Neked milyen CPU van benne?
A J1900 ennyire képes.

ASRock X79 Extreme6, i7 4930K, 32GB DDR3, GTX 1080 G1, Corsair RM750x...

(#19448) Essejó válasza Pubszon (#19447) üzenetére


Essejó
Topikgazda

link
Szerintem régebbi mint a J1900

[ Szerkesztve ]

Az emberiséget ősidők óta két dolog foglalkoztatja: 1. Ki találta fel a munkát? 2. A többiek miért nem verték agyon?

(#19449) Boost3er válasza Pubszon (#19445) üzenetére


Boost3er
tag

Köszönöm a válaszokat! Sajnos nem tudom, hogy kell qbottorentet felrakni, de ha ennyire visszafogja akkor nem is igazán éri meg.

nincs korlátozva a sebesség.

[ Szerkesztve ]

(#19450) fogtunder válasza Boost3er (#19449) üzenetére


fogtunder
nagyúr

Nekem így is 30-ra van korlátozva, ez is bőven elég gyors, jobban jársz, ha automatizálod inkább a letöltéseket, amit tudsz, vagy eleve távolról indítod, akkor kb mindegy, mennyivel jön. Én heti 1-2 letöltést indítok kézzel, a többi megy szépen a háttérben, észre se veszem.

I hate morning people. And mornings. And People.

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  XPEnology
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.