Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  XPEnology

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:53:49

LOGOUT.hu

Xpenology Téma Összefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#19251) zsolt501 válasza TCr (#19247) üzenetére


zsolt501
nagyúr

Fura nálam 3 külső USB-s HDD van beadva a Plex-be és hibátlan.
fogtunder Mondjuk azért, mert már nálam nem volt több SATA csatlakozó, no meg azért mert van pár külső HDD-m.

''Mind Így van ezzel aki hasonló időket megélt, de a döntés nem rajta állt neked csak arról kell döntened mihez kezdj az idővel amely megadatik.''

(#19252) fogtunder válasza zsolt501 (#19251) üzenetére


fogtunder
nagyúr

a nyilvánvalón túl szólt a kérdés persze. én nem bízok eléggé az USB-ben ahhoz, hogy így csatlakoztassak a NAS-ra lemezt. ha tele van és nincs több SATA port, akkor vagy veszek SATA kártyát, vagy upgrade-elem a lemezeket. nekem ez ugyanaz a kategória, mint a WiFin hálózatra kapcsolt NAS esete.

I hate morning people. And mornings. And People.

(#19253) zsolt501 válasza fogtunder (#19252) üzenetére


zsolt501
nagyúr

Nálam kopogjam le probléma mentesen működik, na wifi-n én sem használnák nast, az azért kicsit más.
USB3-as HDD-k szépen mennek, igaz csak zenék és sorozatok vannak rajta, arra meg tökéletesen megfelelnek.

''Mind Így van ezzel aki hasonló időket megélt, de a döntés nem rajta állt neked csak arról kell döntened mihez kezdj az idővel amely megadatik.''

(#19254) TCr válasza fogtunder (#19249) üzenetére


TCr
veterán

Mert egy olyan olyan házat vettem, aminek a leírásában az szerepelt, hogy belefér 1 db 2,5" + 1 db 3,5" HDD. Otthon mindkettő adott volt.
A kicsi belefért, a nagy már nem annyira és mivel nem volt kedvem az eladásával szrkodni, majd újabb ház után kajtatni, inkább vettem hozzá egy saját betápos (kapcsolós) USB házat. Ami amúgy kiválóan működik az Xpenology-val. OMV-vel voltak gondok, ezért jöttem át "ide".

Ha csak ennyi lett volna, még nem dobtam volna ezt a mókát, kértem volna tőletek segítséget, hogy az USB HDD-t is be tudjam állítani forrásként (mert amúgy tetszik a Plex kezelőfelülete), de a tévé hiába a router mellett van wifi-n (5 GHz), mégis olyan instabil a kapcsolat, hogy a FHD remux filmek meg-megröccentek, megálltak bufferelni. Kábeles kapcsolat kiesik, elfogyott a port a routeren.
(A kicsi HDD-n lévő torrent megosztást állítottam be forrásnak, próbaként).

Lehet teszek majd még egy kábeles próbát, átkötöm az Amlogic box LAN kábelét a tévére.
Igaz így csak 100-as lesz, de mégiscsak stabilabb (elvileg).

Na akkor segítsetek kérlek benneteket tisztelettel, mit és hogyan kell pontosan beállítanom, hogy az USB HDD-n lévő mappákat is meg tudjam adni forrásnak?

[ Szerkesztve ]

IBKR - - Revolut - - Gránit Bank <--- ajánlói kódokért küldj privát üzenetet. ;-)

(#19255) Szomj4s válasza zsolt501 (#19245) üzenetére


Szomj4s
tag

Nem butítja a hangot a HDMI ARC egyáltalán. Az, hogy azon az adott lejátszó nem küldi, az egy másik tészta. (Azért transcode-ol a plex, mert a lejátszó nem fér hozzá olyan kodekekhez, amire szükség lenne az adott média lejátszásához.)
Nekem pl az itt korábban vázolt működés van:
Xpeno -> plex server (most még!*)
LG tv -> plex kliens (tudom, sajnos nem HD hangok, de valahogy a kényelem nem tud győzni a mindent felülmúló hangélmény felett)
Van még Apple TV 4K -> infuse pro (plex-re ráültetve)
Illetve egy Nvidia Shield Kodi-val (sajnos mindig összeomlik egy idő után, így maradt ott is a plex (kliens és server is!)

*Na, és itt a fontosabb rész: Teszteltem, hogy az XPeno alá épített vas (ASRock J4205-ITX) vagy a Shield tud-e jobban transcode-olni. És hát a Shield jött ki nyertesként, bőven. A hw-es transcode-ing tökéletes.
Úgyhogy most folyamatban van (az amúgy is esedékes ACMEv1-es protokoll megszűnése okán a Let's Encrypt kapcsán) egy Xpeno upgrade, de akkor már köteteket is átrendezek, és a plex server-t is átköltöztetem véglegesen a shield-re, ami pedig felmountolva látja az Xpeno alatti média mappákat.

[ Szerkesztve ]

(#19256) fogtunder válasza TCr (#19254) üzenetére


fogtunder
nagyúr

azért egy 5 portos gigabites switch nem a világvége, lehet vagy 3-4K :D de megértem, ha nem akarsz rá többet költeni.

én pár hónapja pont OMV-re akartam átállni, de miután a Gen 8 Hp microserverre nem bírtam telepíteni 3 óra szopás után sem, hagytam a csába az egészet. persze a friss Xpeno install 45 percen belül megvolt, úgy, hogy a loadereknek is utána kellett olvasni.

I hate morning people. And mornings. And People.

(#19257) TCr válasza fogtunder (#19256) üzenetére


TCr
veterán

Hiába az x portos gigabit switch, még ha kiveszem a láncból az Amlogic-ot, akkor is 100-as marad a tévé hálózati adaptere.
Báááár, az Amlogic is 100-as, de egy USB-s gigabit lan adatpterrel használom. Ez működhet a tévével is vajon?

Ne bánjad, hogy nem sikerült. ;)

IBKR - - Revolut - - Gránit Bank <--- ajánlói kódokért küldj privát üzenetet. ;-)

(#19258) fogtunder válasza TCr (#19257) üzenetére


fogtunder
nagyúr

a 100-as porton még mindig át tud menni 11MB/sec, ha ebbe belefér a film bitrátátja és nem valami nagyon csirke routered van, akkor elég az is. az N-es Wifin nekem is akadozott ez-az, úgyhogy tavaly upgrade-eltem egy AC1350-es Mesh rendszerre, azóta nincsenek gondok.

I hate morning people. And mornings. And People.

(#19259) TCr válasza fogtunder (#19258) üzenetére


TCr
veterán

ASUS RT-AC65P, nem csirke. :)
A tévé wifije a gyenge láncszem.

IBKR - - Revolut - - Gránit Bank <--- ajánlói kódokért küldj privát üzenetet. ;-)

(#19260) Protezis válasza TCr (#19259) üzenetére


Protezis
őstag

Nem tudom, milyen TV-d van, de lehet, hogy nem támogatja a DFS-t a wifi modulja. Kapcsold ki a routerben, illetve válassz 100 alatti csatornát.
Nekem LG OLED B8 van, DFS-sel és 100 feletti csatornával 1-2 Mbit/s-re megy le az adatátvitel.

(#19261) Magnat válasza TCr (#19257) üzenetére


Magnat
veterán

Szia,

100-as neten bőven átfér még egy blueray image akkor is, ha egy 1.5 órás film mind az 50GB-t kitölti, ennél sztem a legtöbb source tömörebb, szóval a 100mb-nek elégnek kellene lennie.

̿' ̿'\̵͇̿̿\з=(◕_◕)=ε/̵͇̿̿/'̿'̿ ̿

(#19262) TCr válasza Protezis (#19260) üzenetére


TCr
veterán

Sony 55XE8505. Ennyire azért nem vészes a helyzet, különben még egy Plex klienst is kínszenvedés lett volna telepíteni, a baj azzal van, hogy szerintem ingadozik.
Korábban csináltam sebességtesztet, mindig más-más értéket mutatott 30 és 130 mbit között. Ebből feltételezem az előbbit.

(#19261) Magnat: Köszi, ki fogom próbálni kábelen is.

[ Szerkesztve ]

IBKR - - Revolut - - Gránit Bank <--- ajánlói kódokért küldj privát üzenetet. ;-)

(#19263) TCr


TCr
veterán

Gyerekek, hát mindjárt elszégyellem magam, most jutott eszembe, hogy a külső USB ház ki volt kapcsolva, amikor a Plex beállításokban próbáltam a benne lévő HDD-t forrásként hozzáadni. :B :DDD
Epic (l)user error.
Ezért nem kell hullafáradtan kütyüzni.

[ Szerkesztve ]

IBKR - - Revolut - - Gránit Bank <--- ajánlói kódokért küldj privát üzenetet. ;-)

(#19264) zsolt501 válasza TCr (#19263) üzenetére


zsolt501
nagyúr

:DDD :C

[ Szerkesztve ]

''Mind Így van ezzel aki hasonló időket megélt, de a döntés nem rajta állt neked csak arról kell döntened mihez kezdj az idővel amely megadatik.''

(#19265) Egon válasza TCr (#19263) üzenetére


Egon
nagyúr

No problem, nincs a Földön ember, aki még nem követett volna el hasonlót... ;)
Respect hogy beírtad: legalább más tud tanulni belőle... :R

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#19266) Essejó


Essejó
Topikgazda

Felhívnám a tisztelt egybegyűltek figyelmét a Topiknyitóban elhelyezett linken elérhető táblázatra!
Ha valaki úgy érzi, hogy frissítenie kell, 6.2 ről 6.2.3 verzióra DS3615xs - DS3617xs esetében az 1.0.3b loader csak Legacy BIOS only módban működik helyesen. Tehát lehet teljesen jó a NIC az alaplapon, de UEFI - EFI módban hagyott Bios esetén nem fog IP-t kapni!

Az emberiséget ősidők óta két dolog foglalkoztatja: 1. Ki találta fel a munkát? 2. A többiek miért nem verték agyon?

(#19267) TCr válasza Egon (#19265) üzenetére


TCr
veterán

:R

IBKR - - Revolut - - Gránit Bank <--- ajánlói kódokért küldj privát üzenetet. ;-)

(#19268) fogtunder válasza TCr (#19263) üzenetére


fogtunder
nagyúr

A hét elején villanyt szereltem, alter kapcsolóval mivel a régi kábelekre rászigeteltek pár éve, volt vele némi szopás, de nagy nehezen összeraktam, aztán felnyomom a kapcsolót és semmi. Már majdnem elkezdtem szétszedni, mikor ránéztem fázisceruzával, hát az izzóban volt a szál megszakadva :DDD
Mindenkinek vannak ibkc pillanatai...

[ Szerkesztve ]

I hate morning people. And mornings. And People.

(#19269) RedCat


RedCat
senior tag

Sziasztok!

Egy 6.2.3 rendszeren a 2. merevlemezről letöröltem az 1. és 2. particiót. A rendszer feláll az első lemezről, de nem látja a második merevlemezen lévő adat partíciót. A tároláskezelőben a második lemezt nincs inicializálva cimkével jelzi. Ha hozzá akarom adni a második merevlemezt akkor formázni akarja a teljes tartalmát. Hogyan tudnám az első két partíciót visszaállítani? Az adatok ott vannak a második merevlemez adott partícióját csak nem érem el. Van erre valami javítás funkció?

köszönöm a segítséget!

(#19270) Protezis válasza RedCat (#19269) üzenetére


Protezis
őstag

Azt azért írd le, hogy milyen kötet volt, illetve milyen fájlrendszert használsz.

(#19271) RedCat válasza Protezis (#19270) üzenetére


RedCat
senior tag

Egyszerű kötet volt, btrfs fájlrendszerrel.
Egy kis ssd-n fut a rendszer, erre települtek a syno appok, mellette egy 4 TB-os vinyón az adatok (kép, film). Az ssd-ről elindul a rendszer, be tudok lépni, de a 4 TB-osra írja hogy nincs inicializálva. A 4 TB-osról töröltem le A két első partíciót. A 3. partició 3.7 TB sertetlenül ott van.

[ Szerkesztve ]

(#19272) petir


petir
senior tag

Sziasztok,

Jött ki Plexre update - 1.20.1.3252 aki gondolja..

Még egy kis Plex, Samsung TV-m van. Frissült a Plex app és olyan mintha hibás lenne. Ha a gombra megy az ember egy sötét kockát lát. Tehát az inaktív gomb felirata látszik az aktíváé meg nem nálatok is ilyen ??

(#19273) kgymac válasza Essejó (#19266) üzenetére


kgymac
őstag

Ez az infó nekem új, majd egy napja szívok proxmox alatt egy 103 vm-mel. Most már megy persze, miután megkapta a default seabios-t.
Viszont itt is szépen látszik a soros kimeneten, hogy milyen kernel modulokat tölt be, efi biossal nem logolt semmit :(

(#19274) enginev3.0 válasza petir (#19272) üzenetére


enginev3.0
félisten

Én felraktam
Szerver szinten nem sok különbség

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

(#19275) TCr


TCr
veterán

Sajnos tényleg úgy néz ki, hogy nem lesz jó nekem a Plex.
Átdugtam kábelesre a tévét, így már nem döcög, de a HD hangokból nem nyeri ki a core hangokat, így a filmek az eredeti hangsávval némák maradnak. A HD hangokról csak-csak lemondanék, viszont a remux képről semmiképp, a kettő meg sajnos együtt jár.
Ha valaki megerősítene, hogy HDMI ARC-on lesz HD hang, akkor átkábelezném azt is, de enélkül nem, mert elég nagy munka.

IBKR - - Revolut - - Gránit Bank <--- ajánlói kódokért küldj privát üzenetet. ;-)

(#19276) RedCat


RedCat
senior tag

Sikerült lementeni az adatokat linux alatt. Újra inizializálom a lemezt és visszamásolok mindent.
Ha már így jártam, gondoltam beteszek mégegy 4 TB vinyót, ugyanolyat mint ami van. Eddig egyszerű kötet volt rajta. Ha 2 x 4 TB vinyó lesz benne, akkor is egyszerű kötetet válasszak? Ajálja a rendszer a shr kötetet, inkább azt válasszam? Mi az előnye, hátránya?

(#19277) Egon válasza TCr (#19275) üzenetére


Egon
nagyúr

10K-ból kijön egy amlogic chipes dedikált médialejátszó Coreelec-kel, Kodival. Szerintem 2020-ban már nem jó Plex-szel szórakozni...

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#19278) TCr válasza Egon (#19277) üzenetére


TCr
veterán

Van, évek óta. Csak gondoltam kipróbálok valami újat, ha már adott a lehetőség.

IBKR - - Revolut - - Gránit Bank <--- ajánlói kódokért küldj privát üzenetet. ;-)

(#19279) Protezis válasza RedCat (#19276) üzenetére


Protezis
őstag

SHR kötetként a 2x4TB HDD-ből 4TB helyed lesz, lényegében RAID1-et csinál. Hogy ez neked jó-e, azt neked kell tudnod.

(#19280) Szomj4s


Szomj4s
tag

Szeretnék frissíteni itthon 6.2.3-ra, viszont most 6.1.7-en vagyok (3615xs). Járható út az, hogy:
- új bootloader
- synology assistant és költözés 918-ra
- manuális pat fájl telepítése?

Köszi előre is!

(#19281) tamás86


tamás86
tag

Sziasztok.A következö problémám van.Ultraseedbox szerverre vagyok előfizetve és ftp masolnek att a nason belülül fájlkezelővel de ftp nem tudom beállitani mert nem biztonságos ftp nem enged az ultraseedbox.Mit lehet csinálni,?

(#19282) Mykroft válasza tamás86 (#19281) üzenetére


Mykroft
tag

Olyan átviteli formát találni, amit enged a szolgáltató?
Honnan hova akarsz csatlakozni (ki a szerver, ki a cliens)?

[ Szerkesztve ]

(#19283) petir válasza Mykroft (#19282) üzenetére


petir
senior tag

Gondolom az ultraseedbox ( ez fizetős!? ) a szerver, a NAS-a a kliens...
Ugye a NAS-nak nincs biztonsági tanúsítványa ezért láthatja a seedbox nem biztonságosnak...

Én lemásolnám gépre és onnan NAS-ra...illetve fordítva ha más az irányod :)

(#19284) Mykroft válasza petir (#19283) üzenetére


Mykroft
tag

A gondolomtól tovább mentem, beleolvastam az ultraseed segédletébe, ami szerint futhat ftp szerver, és szó sincs secure kapcsolatról, sima 21es porton kapcsolódik Kodi klienssel.

(#19285) BodyGekko


BodyGekko
tag

Sziasztok!

HP GEN8 esetében simán frissíthető a dsm 6.2-ről 6.2.3-ra a saját integrált hálókártyájával?

Nokia XM5800 > HTC Hero > HTC Desire > HTC Desire HD > LG Optimus 2x > S Galaxy S2 > HTC Sensation XE > HTC One X > HTC Butterfly x920d > HTC One > HTC One M8 > HTC One M9 > HTC 10 > HTC U11+ > S Galaxy S10+ > OnePlus 8 Pro > OnePlus 10 Pro

(#19286) Essejó válasza BodyGekko (#19285) üzenetére


Essejó
Topikgazda

Melyik loader és syno verzió?

Az emberiséget ősidők óta két dolog foglalkoztatja: 1. Ki találta fel a munkát? 2. A többiek miért nem verték agyon?

(#19287) petir válasza Mykroft (#19284) üzenetére


petir
senior tag

Igen valóban 21-esen megy.
Mondjuk egy kicsit konkrétabb hibaüzenet támpont lehetne a hiba megoldásában...mert ezer meg egy dolog lehet ami miatt nem enged kapcsolódni.

(#19281) tamás86
Meg egy kicsit részletesebben is megoszthatnád mi a probléma mert azért annyira nem egyértelmű.
Ugye az világos, hogy van egy ultraseedbox előfizetésed de jól értjük, hogy az azon lévő letöltött tartalmat szeretnéd az xpenology-ra másolni FTP-n keresztül ?
Ha így van milyen programot használsz?
Mi a hibaüzenet?

Ha rosszul értünk és nem így van 😁 akkor hogy van 😁

(#19288) Essejó válasza petir (#19287) üzenetére


Essejó
Topikgazda

Szerintem meg fordítva, a xpenoról töltené, de tényleg csak ö tudja.

Az emberiséget ősidők óta két dolog foglalkoztatja: 1. Ki találta fel a munkát? 2. A többiek miért nem verték agyon?

(#19289) tamás86 válasza petir (#19287) üzenetére


tamás86
tag

A probléma a következő.Ultraseesdbox előfizetes ehez ugye van ftp elérés na azt szeretnem beállitani hogy amit az ultraseedboxra letölt azt dsm filestationnal attmasolnám de ftp nem lehet kapcsolodni mert nem hitelesitett kapcsolat.Sftp kapcsolodik de akkor meg vegig kell lepkedni a download mappaig az ultraseedbox szerveren ftpn egyol a download mappaba lepne es egyszerübb lenne a masolas.Mukodött is jo ideig de varialt az ultrassedbox

(#19290) fogtunder válasza tamás86 (#19289) üzenetére


fogtunder
nagyúr

kismillió éve nem is láttam, hogy emberek ilyet használnak. nem olcsóbb lenne a trackeren a prémium tagság? vagy olyan helyen laksz, ahol megcsinálnak a letöltésért?

I hate morning people. And mornings. And People.

(#19291) petir válasza tamás86 (#19289) üzenetére


petir
senior tag

Banális kérdés de FTP kapcsolat esetén így SFTP-n is kapcsolódáskor meg lehet adni melyik mappába lépjen be a csatlakozáskor . Ez nem lenne neked megoldás?

Mert ha régen ment és az ulraseedbox babrált valamit akkor ugye ott a hiba...

(#19290) fogtunder
Ezt amúgy én se értem , ha ott a NAS tölt az vissza 0-24-be...itt az adatkorlátos net ami közbeszólhat de akkor meg ha árakat nézzük valóban jobban jár egy prémium előfizuval nc éves prémium 8500 Ft két havi seedboxxal meg is van.

(#19292) fogtunder válasza petir (#19291) üzenetére


fogtunder
nagyúr

ez akkor lehet para, ha az adott helyen effektíve szűrik a p2p kapcsolatokat, Németországban pl kemény f@szkorbácsolás jár érte, ott van értelme, mert a szerver olyan helyen van, amit nem szűrnek és az FTP kapcsolaton lerángatja onnan. de én akkor hagynám már ezt az egészet a francba és előfizetnék Netfilxre meg HBO Go-ra.

I hate morning people. And mornings. And People.

(#19293) Szomj4s válasza fogtunder (#19292) üzenetére


Szomj4s
tag

Nekem van mind a kettő, de még így sem elég sajnos. Egy csomó film/sorozat/egyéb dolog van, ami a streaming szolgáltatóktól nem beszerezhető.
Apropó: [Erre] valaki tud megoldást?

[ Szerkesztve ]

(#19294) Essejó válasza Szomj4s (#19293) üzenetére


Essejó
Topikgazda

Milyen a vas alatta?

A seedbox a gumicsont, hogy az minek a nas mellé.

[ Szerkesztve ]

Az emberiséget ősidők óta két dolog foglalkoztatja: 1. Ki találta fel a munkát? 2. A többiek miért nem verték agyon?

(#19295) tamás86 válasza petir (#19291) üzenetére


tamás86
tag

Sftp is jó lenne de azt hol tudom megadni hogy melyik mappába lépjen?

(#19296) kenand


kenand
veterán

Off topikban teszem fel a kérdést, többen használtok HP T610 thin clientet Xpenology-ra.

1 HDD-t már sikerült beletennem, de jó lenne 2-t.
2 SATA port van, de korlátozott nagyon a hely (sajna nem T610 plus)

Alsó SATA portba ssd volt tervezve, de mintha a szokásos mSATA SSD-nél is rövidebb hely lenne.

SATA extenison kábelben is gondolkodtam de sajna a 2.5" HDD elé már nem fér be

(Jobb oldali HDD hasonlóan nekem is benn van, a bal -itt SATA-IDE átalakítóval bele hackelt helyére lenne jó, de SATA kábellel)

Más.... nem tudjátok milyen méretű csavar kell a mini PCIe wlan rögzítéséhez?

[ Szerkesztve ]

(#19297) petir válasza kenand (#19296) üzenetére


petir
senior tag

Nem mSATA hanem annál is kisebb én is beszívtam vele. Ha jól rémlik half mSATA volt de ha nem majd javítanak.

Tipp:
Nekem olyan helyen van gép , hogy melegedett HDD sajnos.1,5 év alatt meg is sütöttem.... Aztán úgy voltam vele nem érdekel ház teteje kivág szépen esztétikusan és a HDD házon kívűl van. Ehhez pluszban ez kellett :)

Jaaa most értelmeztem :D oda is vinyót tennél...:?

(#19295) tamás86
Milyen programot használsz?

[ Szerkesztve ]

(#19298) tamás86 válasza petir (#19297) üzenetére


tamás86
tag

Szia a beépített filestationt használnám.

(#19299) kenand válasza petir (#19297) üzenetére


kenand
veterán

Olyannal próbálkoztam az alsó SATA sothoz, de keresztbe fordítva a hdd-t nem férnek el.
Én is gondolkodtam olyanon, ha másképp nem megy hogy kivágom, kivezetem, van itthon 2 db XBOX 360 műanyag HDD házam, azokat raplikálom oldalról..

t610 Plusban meg lehetne oldani a 2 HDD-t egy ilyennel, ott lenne rá hely

Az biztos ha beletennék a HDD alá még egy mSATA SSD-t akkor biztosan nagyon melegedne (SSD) is nagyon meleg)
Bár extension kábellel egy mSATA elférne a HDD mellett bal oldalon (az rövidebb, mint a 2.5" HDD)

Úgy látom a half mSATA-k is két lyukas rögzítésűek, a lapon meg 1 lyuk van középen, ez valami nagyon speciális hely

[ Szerkesztve ]

(#19300) BodyGekko válasza Essejó (#19286) üzenetére


BodyGekko
tag

1.03 bootloader és a DSM 6.2-23739

Nokia XM5800 > HTC Hero > HTC Desire > HTC Desire HD > LG Optimus 2x > S Galaxy S2 > HTC Sensation XE > HTC One X > HTC Butterfly x920d > HTC One > HTC One M8 > HTC One M9 > HTC 10 > HTC U11+ > S Galaxy S10+ > OnePlus 8 Pro > OnePlus 10 Pro

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  XPEnology
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.