Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  XPEnology

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:53:49

LOGOUT.hu

Xpenology Téma Összefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#19851) ssarosi válasza Magnat (#19850) üzenetére


ssarosi
tag

Az Aomei backupper $49,95 teljes áron.
Mivel az Acronisból frissítést veszek, és több mint 5 db.-ot, ezért 20€-ból megvan darabja (minusz Áfa).
Kell az új verzió, mert az újabb alaplapok driverei csak ebben vannak benne.

Most nézem, ezek a sumákok is áttértek a bérlésre, éves díjat kérnek.
Tehetnek egy szívességet.

[ Szerkesztve ]

(#19852) ssarosi válasza ssarosi (#19851) üzenetére


ssarosi
tag

Tévedtem, kapható még az örök licence, de csak frissítéssel érhető el.

(#19853) jerry311 válasza ssarosi (#19839) üzenetére


jerry311
nagyúr

Ezek sosem voltak túl erősek titkosításban. megpróbálhatod, hogy szétválasztod a titkosítást és az adatátvitelt (VPN + FTP, SFTP helyett), vagy változtatsz a titkosításon valami olyanra, amihez kevesebb CPU is elég.

(#19854) ssarosi válasza jerry311 (#19853) üzenetére


ssarosi
tag

Megpróbáltam sima FTP-t titkosítás nélkül. 14 MB/sec a plafon. Elég vérszegény.

(#19855) Essejó válasza ssarosi (#19854) üzenetére


Essejó
Topikgazda

Mennyi memoria van az N40L-ben?

Az emberiséget ősidők óta két dolog foglalkoztatja: 1. Ki találta fel a munkát? 2. A többiek miért nem verték agyon?

(#19856) Bobby81


Bobby81
tag

Sziasztok,

Mennyire lehet levinni a működtetési teljesítményt ezeknél a gépeknél?

Nekem is van egy ilyen az olyan 40-60Watt körül muzsikál.

(#19857) varmi2 válasza Bobby81 (#19856) üzenetére


varmi2
nagyúr

Leginkább a hdd-ken múlik.

Klaustrofóbia- Félelem a zárt helyektől, például, ha zárva van a KOCSMA!

(#19858) jerry311 válasza Bobby81 (#19856) üzenetére


jerry311
nagyúr

Szvsz, az a 40-60 W kb. a legalja.

(#19859) Bobby81 válasza jerry311 (#19858) üzenetére


Bobby81
tag

Kösz, akkor nem panaszkodom! :)

(#19860) Essejó válasza jerry311 (#19858) üzenetére


Essejó
Topikgazda

Azért egy mini-ITX lap két 2,5-ös HDD vagy pláne SSD-vel, és megtápolva egy Pico PSU-val, szerintem van az lejjebb is.

Az emberiséget ősidők óta két dolog foglalkoztatja: 1. Ki találta fel a munkát? 2. A többiek miért nem verték agyon?

(#19861) Egon válasza Bobby81 (#19856) üzenetére


Egon
nagyúr

20-25W alá gyakorlatilag nem tudod levinni, és már az is egy csomó plusz költséget generál, ami kb. sosem térül meg az olcsóbb villanyszámlán.

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#19862) trance89 válasza jerry311 (#19858) üzenetére


trance89
őstag

Ha legalább 5-6db 3,5"-os HDD-vel számolod akkor igen, kétlem hogy az emberek túlnyomó többsége 1-2db HDD-nél többet használna otthoni szerverben
Nálam HP Prodesk 600G1 SFF 2db 4TB WD Blue-val 25 W-on idlezik ami a teljes menetideje kb 98%-át teszi ki, gigabit torrent letöltéskor megy fel egészen 35W-ig

(#19863) Essejó válasza Egon (#19861) üzenetére


Essejó
Topikgazda

Azért az a 20-25 már bőven a fele a 40-60-nak. És egy integrált procis mITX lap esetén 0 ventillátor + SSD esetén 0 zaj, ami már elgondolkodtató. Mondjuk 200+ torrentet nem SSD-ről tolnák.

Az emberiséget ősidők óta két dolog foglalkoztatja: 1. Ki találta fel a munkát? 2. A többiek miért nem verték agyon?

(#19864) jerry311 válasza Essejó (#19860) üzenetére


jerry311
nagyúr

Ezzel általában ott van a gond, hogy a picopsu 99%-os hatásfokához tartozik egy 220 V --> 12 V tégla, mi jó ha tud 60%-ot.

(#19865) ssarosi válasza Essejó (#19855) üzenetére


ssarosi
tag

2 GB ram. De mint írtam, a CPU terhelése 48-60% között mozog, addig a ramé 13%.

(#19866) Essejó válasza ssarosi (#19865) üzenetére


Essejó
Topikgazda

Persze, hogy többet dolgozik a proci kevés rammal. Gondolom én.
Az enyémben 4 GB ECC van.

Az emberiséget ősidők óta két dolog foglalkoztatja: 1. Ki találta fel a munkát? 2. A többiek miért nem verték agyon?

(#19867) Egon válasza ssarosi (#19865) üzenetére


Egon
nagyúr

Ezek a régi AMD procik a G7-es mikroszerverekben olyanok, mint a Yugo: keveset fogyaszt, viszont nem megy...:D [link]

Nem véletlen hogy a G8-as szériában Intel van.

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#19868) jerry311 válasza Essejó (#19866) üzenetére


jerry311
nagyúr

Hogy mi? :F

(#19869) akoshhh


akoshhh
csendes tag

Sziasztok
Valaki segítene,hogy hogyan kell beállítani a terület alapú szűrést a beállításokban ? Hogy mondjuk lengyelországi IP címről ne lehessen belépni.
Köszi

(#19870) jerry311 válasza akoshhh (#19869) üzenetére


jerry311
nagyúr

Control Panel --> Jobb fent Advanced mód --> Security, a többi meg a képen:

(#19871) BSOD válasza jerry311 (#19864) üzenetére


BSOD
senior tag

fsp 87% ;)

Keresek SILICON GRAPHICS octane-hoz vpro grafikus rendszert.

(#19872) jerry311 válasza BSOD (#19871) üzenetére


jerry311
nagyúr

És? Ez van az átlag felhasználóknál vagy egy átlag kínai tégla? :P

(#19873) BSOD válasza jerry311 (#19872) üzenetére


BSOD
senior tag

Kétlem, hogy bárki - aki veszi a fáradtságot, hogy picopsu-val rakjon össze gépet-, van olyan balf@sz, hogy egy megbízhatatlan dzsunka brick-re kösse. :( Ha netán mégis, akkor vállalja annak minden következményét! :K

Keresek SILICON GRAPHICS octane-hoz vpro grafikus rendszert.

(#19874) citkar


citkar
addikt

Nekem van egy épített gépem, amin Syno fut: ASRock J3455 alaplap, 8 GB RAM-mal, egy EVGA táppal. Amikor egy HDD volt benne emlékeim szerint kb 20-21 W-t fogyasztott, egy jó ideje 2 HDD van benne, így (most is) 24-25 W körül fogyaszt. A fő cél a minél halkabb működés volt, drága megoldás nélkül, így nincs is forgó ventilator benne, a merevlemezek egy-egy Scythe Quiet Drive-ban vannak. Az egészből a legnehezebben beszerezhető rész a 2 Quiet Drive.

Továbbá van egy QNAP NAS-om, régebben ennek is mértem a fogyasztását. Egy J1800 CPU dolgozik benne, 1 GB RAM-mal, 1 HDD-vel (a tápját nem ismerem) az még kevesebbet fogyaszt, 12-13 W körül emlékeim szerint. Szerintem ez az alap is megépíthető, bár teljesítményben jóval visszafogottabb.

(#19875) akoshhh válasza jerry311 (#19870) üzenetére


akoshhh
csendes tag

Örök hála,valahogy elsiklottam e lehetőség felett :)
Köszönöm :R :R :R

(#19876) jerry311


jerry311
nagyúr

Ami történik: Photo Station, Audio Station nem oda települ(?) ahová kérem. Volume3 helyett Volume1-en lesznek a megosztott mappáik (\music és \photo ugye).

Kérdés: hogyan érhető el, hogy ugyanúgy a Volume3-ra menjen, mint a Video Station?

(#19877) ssarosi válasza Essejó (#19866) üzenetére


ssarosi
tag

És mentesz neten keresztül ftp vagy ftps protokollal?
Vagy akár helyi hálózaton belül?
Milyen sebességgel?
Arra lennék kíváncsi, hogy a +2GB ram milyen pluszt jelent sebességben.
Nem pénz venni egyet, de nem vagyok biztos a hasznosságában.

(#19878) ekkold válasza citkar (#19874) üzenetére


ekkold
őstag

Többen használunk HP-T610 mini PC-t. Kb 15W-ot eszik üresjárásban egy 2,5"-os winyóval, és 20...25W-ot amikor dolgozik. Nekem SSD van benne azzal ennél még egy kicsit kisebb a fogyasztása.

(#19879) Protezis válasza ekkold (#19878) üzenetére


Protezis
őstag

Most arról megy a diskurzus, ki tud 1 gombóc fagyival többet venni havonta a villanyszámlán megspórolt pénzből? Vagy miről is szól ez a téma?

[ Szerkesztve ]

(#19880) jerry311 válasza Protezis (#19879) üzenetére


jerry311
nagyúr

Van az kettő is, de ha találsz olcsó fagyist, akkor lehet 3 meg egy roletti.
Ha az egyszerűség kedvéért csak csúcsidei áramdíjjal számítok, akkor 20 Watt ~620 HUF/hó lenne, ennél viszont biztosan kevesebb, mert nem mindig van csúcsidő.

Abba meg már bele sem merek gondolni, hogy mennyibe kerül a 7/24-ben működő ESXi (i7, 8 HDD) itt az 57 forintos áramból.

(#19881) sziszi-fuszi válasza jerry311 (#19880) üzenetére


sziszi-fuszi
senior tag

Környezetvédelem meg smafu? Mindig csak a pénztárca számít? Ha csak néhány ezren spórolnak napi 200-300 Wattot akkor azért az már mennyiség. Főleg, ha mindennél számolsz akár egy lakásban is, a világítással, a hűtővel és még sok minden mással is, akkor nem egy fagylaltról van szó havonta, hanem sokkal többről évente. Ráadásul ez a legtöbb esetben még csak pénzbe sem kerül, csak némi odafigyelésbe.

Mi alá kell írás?

(#19882) Essejó válasza ssarosi (#19877) üzenetére


Essejó
Topikgazda

Menteni ritkán mentek, de akkor egy Linksys200-ra aminek csak 100-as a lanja, szóval nem igazán mérvadó.

Az emberiséget ősidők óta két dolog foglalkoztatja: 1. Ki találta fel a munkát? 2. A többiek miért nem verték agyon?

(#19883) Protezis válasza jerry311 (#19880) üzenetére


Protezis
őstag

ekkold és citkar gépének fogyasztásának a különbözete 10W, arra utaltam.
Aki i7-et üzemeltet sok HDD-vel, biztos megvan annak is az oka.

(#19884) citkar válasza Protezis (#19883) üzenetére


citkar
addikt

Nyilván van egy (vagy több) elsődleges szükséglet: felhasználáshoz szükséges teljesítmény, elegendő SATA port, vagy más valami. Ezen túl azonban érdemes körülnézni, melyik fogyaszt kevesebbet és nem érdemes fölöslegesen nagy teljesítményt venni (ha nem használod ki akkor kidobott pénz és lehet többet is fogyaszt), majd azt éveken át napi 24 órában üzemeltetni. Részben az áramköltségen némi pénzt is megspórol a fenntartó, a környezetet is védi, jó eséllyel a hűtés is egyszerűbb, sőt, nekem elsődleges szükséglet volt a passzív működés, nyilván ez utóbbit is a kisebb fogyasztással tudtam elérni.
A napi 24 órában üzemelő eszközöknél kiemelten érdemes figyelni erre, mindegy, hogy mi is az.

(#19885) Egon válasza citkar (#19884) üzenetére


Egon
nagyúr

...meg mondjuk a bővíthetőségre, a hosszú távú felhasználás szempontjaira (kapacitásmenedzsment...), hogy ne termeljünk felesleges elektronikai hulladékot azáltal, hogy mondjuk az rPi 3-asra épített "NAS"-t már fél év alatt kinőjük stb. Ez meg pont az ellenkező irányba mutat.
Nekem mondjuk már a korábbi kis NAS-om 2*3 TB-nyi diszkje igen kevés volt, évekkel ezelőtt is. Ennél nagyobb kapacitást, notivinyóból, pláne SSD-ből meg építsen aki milliárdos (kb. 100 év alatt térülne meg a villanyszámlán).
Tök fölösleges ez a vita (itt pláne), mert eldönthetetlen. Mindenkinek mások a szempontjai, ehhez mérten választ gépet (jobb esetben).

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#19886) citkar válasza Egon (#19885) üzenetére


citkar
addikt

Azt hiszem te nem értetted, amit írtam. Épp azt írtam, hogy a szükségletének megfelelően válasszon.

(#19887) Magnat válasza jerry311 (#19880) üzenetére


Magnat
veterán

Azt kell mérlegelni, h ha mondjuk 3 évre tervezed venni a vasat, akkor 620x12x3 = 22320ft-nál többe kerül-e egy 25 wattot fogyasztó gép mint egy 45-öt :)

̿' ̿'\̵͇̿̿\з=(◕_◕)=ε/̵͇̿̿/'̿'̿ ̿

(#19888) Essejó válasza Magnat (#19887) üzenetére


Essejó
Topikgazda

Amikor egy mini ITX alaplap közel ennyi akkor máris borul a matekod.

Az emberiséget ősidők óta két dolog foglalkoztatja: 1. Ki találta fel a munkát? 2. A többiek miért nem verték agyon?

(#19889) Magnat válasza Essejó (#19888) üzenetére


Magnat
veterán

1. Nem az én matekom, azt mondtam, h ezt kell mérlegelni
2. [link] És ebben már proci is van.

[ Szerkesztve ]

̿' ̿'\̵͇̿̿\з=(◕_◕)=ε/̵͇̿̿/'̿'̿ ̿

(#19890) mope


mope
tag

Sziasztok!

Pár napja ismerkedem a témával.

Elsőnek sikerült egy xeon alapú gépen működésre bírnom a xpenologyt, azonban a végleges megoldás egy hp prodesk 400 g4 lenne.
Eljutok odáig, hogy pendrive-ról bebootól, majd nem kap IP címet, sem az alaplapi LAN-on, sem egy pcie LAN kártyán., a router logjában is megnéztem és tényleg nem kap IP-t

Két napja próbálgatom a loadereket de semmi, DSM 6.1, DSM 6.2... :O Feltételezem, hogy driver hiba.. De hogyan lépjek tovább?

[ Szerkesztve ]

Mondtam is Tóninak „grat az új repülődhöz” Ő csak annyit mondott: „hát nem az enyém, de azért köz”

(#19891) Essejó válasza Magnat (#19889) üzenetére


Essejó
Topikgazda

Persze lehet a HA-ról is vásárolni, de azért én úgy vagyok vele, hogy ha már nas akkor legyen legalább 4 sata portja, meg a más által levetett 1 hónap gari helyett a 2 év gyártói garancia is szimpatikusabb, meg a matekban az áramot sem használt áron kapod. Szóval ha most építenem kellene akkor én valami ilyenből gondolkoznék. [link] Bár vannak más gyártók és alternatívák.

Az emberiséget ősidők óta két dolog foglalkoztatja: 1. Ki találta fel a munkát? 2. A többiek miért nem verték agyon?

(#19892) Essejó válasza mope (#19890) üzenetére


Essejó
Topikgazda

Szia!
Konkretizáljuk, Melyik DSM verziót telepítenéd? Melyik loaderrel? Írd már le nagy vonalakban, hogy készíted a boot PD-t, honnan töltötted le? Az alaplapi NIC és a pcie NIC gyártója?

[ Szerkesztve ]

Az emberiséget ősidők óta két dolog foglalkoztatja: 1. Ki találta fel a munkát? 2. A többiek miért nem verték agyon?

(#19893) jerry311 válasza Egon (#19885) üzenetére


jerry311
nagyúr

Így van, hosszú távra kell tervezni.
2600k apámnál van, 7700k-ból lett ESXi, nekem meg itt egy Ryzen most. A 2600k előtti AMD konfigom se kukába ment, hanem használt piacra. Nem sok elektronikai hulladékot termelek.
Az áram 100%-ban atomból jön az EDF lakossági tarifájában, ebből sem lesz globális felmelegedés, viszont uránnal dúsított lőszer még lehet. ;]

(#19894) mope válasza Essejó (#19892) üzenetére


mope
tag

Szia,

-Ezzel a verzióval kezdtem Jun’s loader v1.02b DS3615xs, ezt átneveztem synoboot-ra
-Majd letöltöttem ezt a path fájlt
-OSFMount-al be mountoltam a synoboot imget (0. partíciót, írható módba), majd a GRUB-ba pendrive PID és VID azonosítóit beírtam, illetve a windowsos gép mac címét, amiről elérem majd a nas-t.
-Utána Etcher-rel a synoboot-ot ráírtam pendrivera.
-Pendrive ment a HP gépbe, elindít, és ennél az üzenetnél megáll screen will stop updating shortly, please open http://find.synology.com to continue., ami ha jól olvastam nem lenne probléma.
Egyébként ez a módszert egy régebbi xeon-os gépen hiba nélkül ment, nas működött.

Utána próbálkoztam innen pár img-el, pl:
DSM 6.2 Jun's Loader v1.04b DS918+, DSM 6.2 Jun's Loader v1.03b DS3615xs
de IP cím nem jött :(

Ez egy hp prodesk 400 g4 (LGA 1151). Nem sok mindent tudok a háló kártyáról, de a neten ezt találtam: Realtek RTL8111 HSH Gbe LOM
A pcie nic gyártóját holnap megírom.

Mondtam is Tóninak „grat az új repülődhöz” Ő csak annyit mondott: „hát nem az enyém, de azért köz”

(#19895) Essejó válasza mope (#19894) üzenetére


Essejó
Topikgazda

Annak a gépnek a mac címét írd be amelyikre a dsm-et telepíted, így megprobáltál a windosos gépnek ip-t kérni, és nem a nasnak.
Vagyis pontosítok. Mac adressnek bármi megadható ha az a formátumnak megfelel, de a hálozaton nem lehet két azonos mac adress, föleg hogy a router már azonosította a widowsos gépd és adott neki a mac-ra IP-t. Még egyet nem ad ugyanarra a mac cimre. Szerintem.

[ Szerkesztve ]

Az emberiséget ősidők óta két dolog foglalkoztatja: 1. Ki találta fel a munkát? 2. A többiek miért nem verték agyon?

(#19896) mope válasza Essejó (#19895) üzenetére


mope
tag

köszönöm!
ezt akkor lehet elrontottam, bár az első teszt gép (xeon) esetében IP volt a dsm települt, és akkor is a windowsos mac címet írtam be.

most nézegettem a xpenology fórumot, de elég nehéz kiigazodnom, hogy melyik loader fog kelleni, de talán ez DSM 6.2 Jun's Loader v1.04b DS918+ csak itt meg lehet, hogy szükséges lesz a DSM6.2.2 vagy annak drivereit updatelni? :O ez már nekem elég mélyvíz :U

update:
igen ebben teljesen igazad van, hogy egy MAC-hez egy IP társul. De akkor én vmit nem értek. Nem azért kellene megadni a MAC címet, hogy a DSM-es gép biztonsági okokból arról a MAC címről legyen hozzáférhető?

[ Szerkesztve ]

Mondtam is Tóninak „grat az új repülődhöz” Ő csak annyit mondott: „hát nem az enyém, de azért köz”

(#19897) Mykroft válasza mope (#19896) üzenetére


Mykroft
tag

- a driver fájl az extra.lzma, nem bonyolultabb a cseréje, mint bármi más a pendrive ügyében.
- a mac cím beírásának régen volt fontos szerepe, ma ár kevésbé. de semmi esetre sem védelmi célból.
nagyon valószínű, hogy a hálókártyáid drivere nincs a gyári csomagban, így marad az extra.lzma keresés-próbálás.

(#19898) trance89 válasza mope (#19894) üzenetére


trance89
őstag

Az alaplapi rtl8111 felejtős még a +driverpakkal is.
Xpenology alatt az egyik legproblémásabb nic, általában telepítés végéig megy ahogy kell, restart után viszont már se kép se hang, nem kap ip-t a gép. Ezt tapasztaltam én is és többen írták ugyanezt az xpeno fórumon
Ha a pcie kártyád inteles akkor nem lesz probléma

[ Szerkesztve ]

(#19899) Protezis válasza trance89 (#19898) üzenetére


Protezis
őstag

Semmi gondom nincs a Realtek RTL8111GR-rel.
918+, 6.2.3, 1.04b

Mykroft: legalább 5, de inkább 10 percet várj bekapcsolás után. Tény, hogy sokáig időzik, mire kap IP-t.

[ Szerkesztve ]

(#19900) Essejó válasza mope (#19896) üzenetére


Essejó
Topikgazda

"De akkor én vmit nem értek. Nem azért kellene megadni a MAC címet, hogy a DSM-es gép biztonsági okokból arról a MAC címről legyen hozzáférhető?"

Nem, a nas bármelyik otthoni gépről elérhető lesz ha aki be akar lépni tudja a felhasználó nevet és a jelszót.
A MAC cím a hálókártyádat azonosítja, mondjuk ha kintről elakarod érni a nast, esetleg megosztasz egy fájlt egy ismerőssel és elküldesz neki egy letöltő linket. Ha WoL-t akarsz használni.

Az emberiséget ősidők óta két dolog foglalkoztatja: 1. Ki találta fel a munkát? 2. A többiek miért nem verték agyon?

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  XPEnology
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.