Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2019-07-15 14:23:44

LOGOUT.hu

Xiaofang és Dafang kamerák Kínán kívüli használatát a Xiaomi letiltotta, lehetséges megoldás itt (de ne gmailről írj nekik!).

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#151) Luigi962 válasza Sinu (#146) üzenetére


Luigi962
őstag

Szia!
Én kb. egy hétig ugyanígy szoptam egy másik Xiaomi Aqara camerával.Mindent próbáltam,de sehogy sem sikerült csatlakoznom.Felhívtam a Telekomot és mondtam,hogy szar a router.Másnap kaptam egy másikat és az azonnal beengedte a kamerát és azóta is szuper.

(#152) Sinu válasza icemad (#150) üzenetére


Sinu
senior tag

Én sajnos nem értek az ilyenekhez. De van még időm szórakozni. Visszafizették az árát, és a terméket vissza sem kérték. Kipróbálom majd ismerősöknél is, más szolgáltató különböző routerein.

Luigi962 Telekom most hozta a routert, kétlem hogy cserélnék egyből :(

[ Szerkesztve ]

No Future

(#153) Geby válasza Sinu (#152) üzenetére


Geby
tag

Én is most vettem egy Xiaomi Gatewayt. Én is szívtam vele három napot. Nem akart kapcsolódni sehogy. A probléma valami DNS feloldási gond. Át kell állítani a routered DNS-ét 8.8.8.8-ra és akkor sikerül felvennie a kapcsolatot a szerverrel és működni fog a cucc. Aztán egyfől firmwaret fog frissíteni és akkor már másik DNS-sel is hajlandó menni.

[ Szerkesztve ]

(#154) zebrasügér


zebrasügér
csendes tag

Sziasztok, meg lehet azt oldani valahogy, hogy vezeték nélküli Xiaomi Aqara Smart Light Switch-csel hagyományos lámpákat kapcsoljak fel valami "okos relé" vagy hasonló közbeiktatásával? Tehát a kapcsoló ne az izzóval legyen kapcsolatban, hanem egy másik okos kapcsolóval (vagy relével), ami vezérli a hagyományos lámpát.

(#155) Chal válasza zebrasügér (#154) üzenetére


Chal
addikt

Tudtommal a Xiaominak nincs relé modulja, szóval ha gyártón belül akarsz maradni, akkor a legjobb amit tehetsz, hogy a kapcsolókat kicseréled ugyanennek a terméknek a vezetékes változatára. Ez után az alkalmazásban csak összerakod a logikát ahhoz, hogy adott wireless kapcsoló megnyomása esetén adott wired kapcsolót aktiváljon. Viszont a méreteket nagyon nézd meg, mert az EU-s fali mélyedésekbe/dobozokba nem fér be a vezetékes Xiaomi kapcsoló. Kínai szabvány, négyzet alakú kinyúlás van a hátulján, ami szélességre jóval nagyobb, mint az itthon szabványos kerek dobozok/lyukak átmérője. Szóval esélyes hogy vésni kell.

Másik probléma: kétféle verzió van a vezetékes Aquara kapcsolóból, az egyiknek kell nulla, a másiknak nem. Szóval első körben nézd meg, hogy van e nulla vezeték a kapcsolóidnál. Ha nincs, akkor olyat kell keresned ami tuti a "single wire" változat. Ez sokszor nehézkes, a smarthome-os topicban többen is jártak úgy, hogy single wiret rendeltek, aztán nullás kaptak. Gearbesten pl. kifejezetten írják, a single w.-snél, hogy valóban az, cserébe dupla annyiba kerül mint a másik :(

B verzió, hogy veszel más gyártótól származó wifis relét (pl. Sonoff Basic), viszont ez esetben kell valamilyen központi megoldás ami mindkét terméket tudja vezérelni (Home Assistant, Domoticz, Openhab stb..).

(#156) zebrasügér válasza Chal (#155) üzenetére


zebrasügér
csendes tag

Köszönöm! Teljes belső felújítás előtt állunk, ezért arra gondoltam, hogy a kapcsolókat eleve nem vezetékeltetném újra, hanem wireless kapcsolókat tennék mindenhová. Szóval mindenképp a B verzió lenne jó nekem, az nem gond, ha kell egy központi megoldás, ami vezérel mindent. Ezek közül amúgy mindegyik képes kezelni a Sonoff Basic relé+Aqara wireless kapcsoló kombót?

(#157) Chal válasza zebrasügér (#156) üzenetére


Chal
addikt

A teljes Xiaomi termékcsaládot kezelik, de nyilván csak a hub-on keresztül, szóval annak mardnia kell mindenképpen. Cserébe a telefonos Mi Home app-ot is tudod használni párhuzamosan, bár sok értelme akkor már nem lesz, a központi megoldás jóval többet tud, és azokhoz is van telefonos app.

A Sonoff-ot meg kell flashelni hozzá, de nagyon megéri, ebben a kategóriában szinte mindenki ezt használja, és hatalmas community van körülötte. Vagy 3-4 csapat foglalkozik alternatív firmware fejlesztéssel, én az ESPurna-t használom, az olyan finomságokat is ad a Sonoffnak mint pl. az Alexa integráció. Ha ezek közül valamelyik rajta van a reléken, akkor az összes elterjedt központi megoldásban tudod használni (nálam Home Assistant felel mindenért). A gyári firmware esetén nem megy a dolog, csak a saját appból lehet használni őket, a gyártó saját Cloudjával.

A flashelés maga kicsit kényelmetlen lehet, de csak egyszer kell megcsinálni, és a netes tutorialokkal ellentétben forrasztani sem kell hozzá, mivel beleszorul annyira a panelen levő rx/tx/gnd furatokba a kábel, hogy a flashelés idejére simán megáll benne. Én pl. most hétvégén csináltam meg 3db-ot kb 8-10 perc alatt. Ha netán rákeresel, akkor találni fogsz OTA (over the air, azaz wifin keresztül) flashelési lehetőséget is, de ne örülj neki korán, sajnos a Sonoff kinyírta ezt a lehetőséget az újabb gyári firmwarekben, és ha most rendelsz valahonnét, akkor már biztosan ilyen lesz rajtuk (downgrade lehetőség pedig nincs).

[ Szerkesztve ]

(#158) zebrasügér válasza Chal (#157) üzenetére


zebrasügér
csendes tag

Jól hangzik :) Még egy kérdés: ha ilyen megoldással csinálom meg a lakás komplett világítását (hogy nem lesznek hagyományos kapcsolók), akkor ha valami miatt elmegy az internet, akkor nem tudom felkapcsolni egyik lámpát sem? Vagy ez egy zárt rendszer? :F

(#159) Chal válasza zebrasügér (#158) üzenetére


Chal
addikt

Az Aquara kapcsolók működnek normál kapcsolóként is, szóval ezzel nem lesz gond. A wireless változat viszont nyilván nem fog működni, ha megáll a hub, swtich, stb..

[ Szerkesztve ]

(#160) nababika


nababika
aktív tag

Sziasztok. A konyhai vilagitast megoldottam ketto xiaomi wifi socketttel ami 3-3 xiaomi led spot lampat kapcsol egy Aquara smart light switch segitsegevel. A kerdesem az volna, hogy szerintetek egy mozgas erzekelovel meg lehetne oldani, hogy ha bizonyos ideig nem erzekel mozgast akkor lekapcsolja mind ket smatr switch-et? vagy ez mar tul van bonyolitva?

(#161) Alex91


Alex91
félisten

Okos viragcserepe van valakinek?

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#162) noorbertt


noorbertt
őstag

Sziasztok,

Vettem egy mi8 telefont és azt hittem idáig hogy a mi cuccokat alapból integrálták a rendszerbe. Global verziós van fent nekem 9.valami.. Én értettem valamit félre, fel kell tenni külön az Android appot? (Pl porszívó, légszűrő és kamera miatt)

(#163) Sinu válasza Geby (#153) üzenetére


Sinu
senior tag

Most volt rá időm, hogy megnézem. És működik!!! Tényleg a 8.8.8.8 dns a kulcs. Elképesztő, nagyon örülök. Sokat segítettél!

No Future

(#164) nababika válasza noorbertt (#162) üzenetére


nababika
aktív tag

A mihome kell neked is szerintem.

(#165) tknof1871 válasza G_N (#129) üzenetére


tknof1871
őstag

Főleg, ha nem panel lakásról beszélünk, ahol elméletileg egyértelműen hallja a szomszéd, ha visít a risztód.
Bár lehet panelnál simán leszarják az első fél órában, utána meg max azért nézik meg mi a fene van, mert már idegesíti őket. Sajnos nagyon közönyösek az emberek, ha egyáltalán ismered is a szomszédokat, az sem biztos, hogy ők el tudnak érni, vagy hogy el is akarnak érni.

Ez az, panel. Nálunk a lakószövetkezetbe le kellet adni a mobil elérhetőségünket. Minden lakásból 1 embernek. A panelházban emeletenként vannak a lakóknak alagsori tárolók és azoknak a tárolóknak az ajtajára fel kellett írni a lakók nevét (és amit én elég rizikósnak tartok és ezt már nem tettem meg) mellé a mobil telefonszámot. Ez nem is olyan új szabály. Szerintem kb. 2 éve van. Az anyagi érték és az élet mentése érdekében napi 24 órában elérhetőnek kell lenni a lakás vagy a tároló kinyitása miatt. Szerencsére eddig nem volt szükség rá szükség.

Üdv! Van olyan oldal ami minősíti a füstérzékelőket és érdemes megnézni, ajánlást ad melyik offline riasztót érdemesebb megvenni? Google 100xtucat találatod dob ki bármilyen best smoke detector keresésre.
Olvastam egy cikket ami azt írta az International Association of Fire-Fighters és a U.S. Fire Administration még abban sem érte egyet, hogy a füstérzékelő csak optikai szenzoros legyen vagy kombinált szenzoros.

Windows 10 Home 64 bites operációs rendszer; LG G4 6.0 Android verzió

(#166) johnwillow válasza G_N (#21) üzenetére


johnwillow
tag

Üdv! Vettem egy Xiaomi Aqara lkímavezérlőt de sem a hozzákapott adapter, sem az általam itthon beszerzett utazó adapterek, átalakítók nem jók hozzá. Megtennéd, hogy belinkeled az aljzatot, illetve dugaljat, amit használni tudtál hozzá?

Köszi!

(#167) johnwillow válasza johnwillow (#166) üzenetére


johnwillow
tag

Esetleg valaki tud megoldást? Az eszköz lábazata csak hasonló a szabvány CH/AU-hoz... Köszi!

(#168) Chal válasza johnwillow (#167) üzenetére


Chal
addikt

Hát én azt mondanám, hogy hibás eszközt kaptál. Ha nem lenne hozzá jó bármelyik átalakítód, amibe amúgy fizikailag belemegy, akkor füstölne, és/vagy oldaná a megszakítót. Esetleg nézd meg az átalakítókat egy fázisceruzával vagy multiméterrel, de én sanszosnak érzem, hogy gyárilag hibás a Xiaomi eszköz amit küldtek.

[ Szerkesztve ]

(#169) tobias40


tobias40
veterán

Sziasztok!
Most szándékozom ilyen rendszert venni de nem tudom mire jó a "wireless switch"..

Még olvasom a hsz-eket de nem találtam erről semmit..

(#170) johnwillow válasza Chal (#168) üzenetére


johnwillow
tag

Az eszközt ki sem tudtam még próbálni. Fizikailag nem megy bele egyik adapter villája sem... és egyik adaptert sem tudom beledugni... így nem tudhatom, hogy az eszköz hibás-e, vagy sem. 11 Mi Home eszközömből mindegyik kifogástalanul végzi a dolgát. Szóval egyszerűen nem tudom miféle szabványú a be és kimenet.

(#171) johnwillow válasza tobias40 (#169) üzenetére


johnwillow
tag

Egyszerű három funkciós kapcsoló. Fantáziádra van bízva, hogy mit vezérelsz meg vele. 1 kilikk, 2 klikk, hosszú klikk. Nekem 1 klikkre felkapcsolja a nappali 3 komódlámpáját ( az egyik Mi, a másik kettő közös okos konnektorról kap tápot ) ismételt 1 klikkre lekapcsolja mindezt, két klikk bekapcsolja a internetes rádiót, két klikkre ki, a hosszú nyomás pedig aktiválja a riasztót. Ezeregy társított funkciója lehet... a fejlettebb változat ugyanígy mozgásra reaglva ad utasításokat.

(#172) icemad válasza johnwillow (#171) üzenetére


icemad
nagyúr
LOGOUT blog

Riasztón már én is gondolkodtam. Ajtónyitás érzékelővel oldottad meg? Mert nekem csak 2 van, de 6 kellene... :U

Are you Baby Shark? No, i'm a motherf*cking hardstyle fish!

(#173) tobias40 válasza johnwillow (#171) üzenetére


tobias40
veterán

Sztem erre nekem nem lesz szükségem,de az a gond ahol csomagban adnak ilyen cuccokat ott mindegyikben benne van ez.
Külön-külön veszem az eszközöket úgy meg drágábbra jönnek ki...

Még keresgélek..

(#174) johnwillow válasza icemad (#172) üzenetére


johnwillow
tag

1-2 mozgásérzékelővel megtámogatva viszonylag nagy terület lefedhető...

(#175) icemad válasza johnwillow (#174) üzenetére


icemad
nagyúr
LOGOUT blog

A mozgásérzékelő nem biztos, hogy jó lenne, mert szomszédra, autóra, postásra is jelezne. A házam elég nagy, van első és hátsó kert, plussz 4 ki és bejárat a házba... Az első kertet ráadásul nem is zárom, mert akkor a postás sem tud bejönni.

Are you Baby Shark? No, i'm a motherf*cking hardstyle fish!

(#176) Chal válasza johnwillow (#170) üzenetére


Chal
addikt

Értem, szóval bele sem megy. Dobj fel fotót a cuccról ide, meg az átalakítókról is, hátha kitalálunk valamit.

(#177) johnwillow válasza icemad (#175) üzenetére


johnwillow
tag

A mozgásérzékelőket belső térbe gondoltam... :-)

(#178) johnwillow válasza Chal (#176) üzenetére


johnwillow
tag

Íme a képek!

Szóval ez a lábkiosztás csak hasonlatos a szokványos kínaikhoz. A lábak vastagsága és elhelyezkedése sem pontosan olyan. Erőszakolva sem megy bele... és hiába keresek... eddig eredménytelen. Az is jó jenne, ha találnék ilyen falba szerelhető konnektor aljzatot és dugvillát. akkor átszerelném a klíma csatolóját és konnektorját... Magyar debreceni offline boltoknál is eredménytelen lett a keresésem.

Előre is köszi az érdeklődést és próbálkozást! :R

[ Szerkesztve ]

(#179) johnwillow válasza johnwillow (#178) üzenetére


johnwillow
tag

Összehasonlításhoz: kép

(#180) Hali1975 válasza johnwillow (#178) üzenetére


Hali1975
tag

Hello !
Baratom ezt is vett, ami neked van es ilyennel hasznalja
[link]

nekem meg a masik gateway megy uezzel az aljzattal
https://diyprojects.io/unpacking-configuring-xiaomi-smart-home-6-in-1-kit-mi-home-app-ios-android/#.W56Agfa8qUk

(#181) johnwillow válasza Hali1975 (#180) üzenetére


johnwillow
tag

Ebből van kettő is. Jó minőségű, használom is őket... de ez nem jó a 16A-es AU / CH szabványhoz. Ez a 10A-eshez jó.

(#182) Hali1975 válasza johnwillow (#181) üzenetére


Hali1975
tag

OK, nekem a 16A/4000wattos van
meg a baratomnak is, aki ezt az infras gatewayt hazsnalja.
ahhoz jo

(#183) G_N válasza johnwillow (#179) üzenetére


G_N
csendes tag

Szia!

Ennek az eszköznek a föld lába vastagabb, mert elméletileg 16A-es eszköz. Nem fog belemenni semmilyen adapterbe. Én is megszoptam vele, De még a Xiaomi saját elosztó adapterébe sem megy bele.

Én rendeltem kínából 16A-es falon kívüli aljzatot, és dugvillát. Azzal szereltem fel. Szettben jött meg,

https://www.aliexpress.com/item/White-Plastic-Shell-AU-Socket-Plug-Set-10A-16A-AC250V-for-10mm-Power-
Cable/32226642684.html?spm=a2g0s.9042311.0.0.1a444c4ddfTOGO

Pöpecül megy. A falra fel az aljzat, abba a klíma vezérlő, majd a klíma dugóját lecseréltem erre, és az a klíma vezérlőbe. Azóta nincs gondom vele.

Mindenképp javaslom a 16A-est, bár mivel 10-est nem rendeltem, így nem tudom van e különbség, vagy csak más van ráírva, de nem mertem kockáztatni a 10-essel.
...

"Valószínűleg mindenki életében az a legnehezebb pillanat, amikor meg kell ölniük az egyik szerettüket, mert azt megszállta a sátán..."

(#184) johnwillow válasza G_N (#183) üzenetére


johnwillow
tag

Köszi a linket. Ránézésre nem túl jó minőségű, de nem is igazán találok jobbat. Remélem nem lesz vele gond... megrendeltem.

(#185) Alex91


Alex91
félisten

Van aki a gateway-t europei szerverrel hasznalja? Vagyiis meg mindig kinaban kell lenni a hasznalatahoz?

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#186) johnwillow válasza Alex91 (#185) üzenetére


johnwillow
tag

Még mindig Mainland China server a legjobb választás. (Bár lehet nem a leg biztonságosabb... ) A legtöbb eszköz csak itt érhető el.

(#187) G_N válasza johnwillow (#184) üzenetére


G_N
csendes tag

Én is féltem tőle, de a tapintása alapján nem az a kopogós szutyok műanyag. Egy hete cseréltem le a megszakító dobozt, akkor levettem, és feltettem újra. Szétszedtem, belenéztem, de nincs nyoma semmi olyasminek, amitől tartottam, mikor megrendeltem. Se égés, vagy olvadás, pedig nyáron ment a klíma minden este, délután, hétvégente péntek estétől hétfő reggelig. Stabil, mint a forint :)
https://imgur.com/a/qW17Fwo

Mobilról nem tudom megszerkeszteni a linket, holnap módosítom majd asztali gépről.

[ Szerkesztve ]

"Valószínűleg mindenki életében az a legnehezebb pillanat, amikor meg kell ölniük az egyik szerettüket, mert azt megszállta a sátán..."

(#188) johnwillow


johnwillow
tag

S.O.S Eddig időzítve semmit sem vezéreltem, így meglepve tapasztalom, hogy hiába állítok be időnek feltételt, nem reagálnak rá az eszközök... ( pl. az ébresztő sem ) Azt sejtem a Getway és az eszközök zónaidejének beállításával lehet a gond. GMT+1 re, majd +2-re állítottam mindent, de nem működik. Van valakinek ezzel tapasztalata? ... mielőtt végigpróbálnám az összes Getway / eszköz zónaidő variációt? :Y

(#189) icemad válasza johnwillow (#188) üzenetére


icemad
nagyúr
LOGOUT blog

Nálam működik, de én minden eszköznek beállítottam az időzonát.

Are you Baby Shark? No, i'm a motherf*cking hardstyle fish!

(#190) johnwillow válasza icemad (#189) üzenetére


johnwillow
tag

Én is. GMT+1-et, majd +2-t, mindenen. Mégsem jó. Rájöttem, 1 órával van előrébb a getway és hiába állítgatom a zónaidőket, nem reagál rá. Tanácstalan lettem mihez nyúljak. Neked milyen zónaidőd van beállítva? :F

(#191) icemad válasza johnwillow (#190) üzenetére


icemad
nagyúr
LOGOUT blog

Nekem Amsterdam mindenre, de én Hollandiában élek. Még a routert ist nézd meg. Lehet, hogy azon van valami régió ütközés. A router DNS Googlera van állítva?

Are you Baby Shark? No, i'm a motherf*cking hardstyle fish!

(#192) johnwillow válasza icemad (#191) üzenetére


johnwillow
tag

Hát nem. Az is befojásolhatja?

(#193) icemad válasza johnwillow (#192) üzenetére


icemad
nagyúr
LOGOUT blog

Egy próbát megér.

Are you Baby Shark? No, i'm a motherf*cking hardstyle fish!

(#194) tobias40


tobias40
veterán

Sziasztok!

Gateway magában 25$ környékén van most mindenhol,vegyem meg vagy várjak akcióra sztetek?
Volt ez 20$ alatt is vagy nem nagyon mozog?(1-2$-ért nem érdemes várni)

Kittben mindig benne van a switch ami nekem nem kell sztem,ezért inkább külön-külön venném meg a cuccokat,a tréfa mentesség miatt is.
Vennék még mozgás érzékelőt,ajtó nyitót,esetleg hőmérséklet mérőt,az okos foglalat mire jó?

(#195) updog válasza tobias40 (#194) üzenetére


updog
senior tag

Ha ráér esetleg a Black Fridayt meg a Single's Dayt várd meg. Amúgy 22-23 környékén megáll kuponnal is.

Az okos foglalatba beledugsz valamit, és vezérelheted, időzítheted a bekapcsolást (reggel hétkor kapcsoljon be a vízforraló) stb. (gondolom, nekem nincs :D)

[ Szerkesztve ]

"Bocs, főnök, de én csak két emberben bízom. Az egyik én vagyok. Nem maga a másik." || "Hóhahó, mégis van graffaló!"

(#196) tobias40 válasza updog (#195) üzenetére


tobias40
veterán

Akkor nem várok,megveszem most az a pár dollár nem vág földhöz..
Milyen kuponra gondolsz?Alin néztem,ott a legolcsóbbak.
Okos foglalat nekem se kell.. :)(van sonoff-os már)

Nem tudtok olyan linket ahol szabadon válogatom össze a cuccokat amit szeretnék venni,tehát nem a pakkokat!?

[ Szerkesztve ]

(#197) G_N válasza tobias40 (#196) üzenetére


G_N
csendes tag

Szia!

Bármelyik nagyobb oldalon találsz mindenből, ami kellhet.
Viszont javaslom ezt a csoportot:
https://m.facebook.com/groups/1848761318718341?ref=bookmarks

Itt találsz, vagy kérhetsz a kívánt cuccokhoz is kuponokat. Pár dollár kedvezmény mindig összevadászható..

[ Szerkesztve ]

"Valószínűleg mindenki életében az a legnehezebb pillanat, amikor meg kell ölniük az egyik szerettüket, mert azt megszállta a sátán..."

(#198) tobias40 válasza G_N (#197) üzenetére


tobias40
veterán

Nem vagyok face-n,nem is leszek...

De köszi!

(#199) updog válasza tobias40 (#198) üzenetére


updog
senior tag

Simán GB-n (mobilappban!) vagy Ali-n nézelődve is gyakran találni kedvezményes ajánlatokat.

Darabonként GB-ről, többet egyszerre (pl. 4-5 hőmérőt egyben) Ali-ról szoktam rendelni.

"Bocs, főnök, de én csak két emberben bízom. Az egyik én vagyok. Nem maga a másik." || "Hóhahó, mégis van graffaló!"

(#200) tobias40 válasza updog (#199) üzenetére


tobias40
veterán

Neked is köszi,van konkrét linked?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.