Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2019-07-15 14:23:44

LOGOUT.hu

Xiaofang és Dafang kamerák Kínán kívüli használatát a Xiaomi letiltotta, lehetséges megoldás itt (de ne gmailről írj nekik!).

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#3001) Mjani72 válasza Moki2 (#3000) üzenetére


Mjani72
csendes tag

nekem volt a EU gateway. Orosz app. De értesítés nem jön pár napja. Nem jövök rá mi a baja. Leszedtem ujra tettem stb... Több jogot kapott mint nekem van :D. Mi mix3 telo elivel egy ívás........

(#3002) vegyszer válasza Moki2 (#3000) üzenetére


vegyszer
addikt

Én két hete tettem fel vagy 5 eszközt alá. Mind fw frissítéssel kezdett.
Érdekes módon az asztali lámpa Yeelight név helyett Mi néven jön a listára.
Sőt, hogyha jól tévedek, akkor az Aqara szenzorok is frissültek társítást után egyből, és a Mijia kameráim is.

"Újságírás az, amit a hatalom nem akar nyomtatásban látni. Minden más csak propaganda." George Orwell

(#3003) Moki2 válasza vegyszer (#3002) üzenetére


Moki2
aktív tag

Köszi ,kínai cuccokhoz már vagy 3 hónapja semmi , pedig vagy 10féle eszközről van szó .Azért ha egyszer összekapom magam visszateszem őket china régióba , Hátha De amúgy szenzoroknak nincs fw frissítése , csak a plugin szokott frissülni

[ Szerkesztve ]

(#3004) TRob1 válasza fPApi (#2999) üzenetére


TRob1
veterán

Ráböksz és látod nagyban. :)

¤ R'n'R ¤

(#3005) vegyszer


vegyszer
addikt

Egy kérdés.
Az otthoni Mi Home-ban én vagyok, aki az eszközöket felette.
Asszonykámnak megosztottam az egész lakást.
Nekem tökéletesen működik minden, míg a zasszonypajtás gyakorta panaszkodik, hogy nem működik. (ő azt a pár dolgot direkt asztalra kitett parancsikonon keresztül éri el, amit szeretne)
Mikor én is nézem, hogy mi a gondja, látom, hogy a Mi Home (magyarított orosz) kidobta. Újra be kell lépni. De ez mitől lehet, hogyha én ugyanezen app verziót használva ilyet nem tapasztalok.

Ő egy Redmi Note 7 telót használ, én egy Mi Mix 2-t.
Kissé értetlenül állok a jelenség előtt.

"Újságírás az, amit a hatalom nem akar nyomtatásban látni. Minden más csak propaganda." George Orwell

(#3006) vegyszer válasza hoby36 (#2998) üzenetére


vegyszer
addikt

Az iOS előttem fekete doboz.
Nincs esetleg lehetőség droidos próbára?

"Újságírás az, amit a hatalom nem akar nyomtatásban látni. Minden más csak propaganda." George Orwell

(#3007) DaDa válasza Moki2 (#3000) üzenetére


DaDa
senior tag

Az orosz app nem frissül ota-n. Neked kell időközönként letölteni és telepíteni. link általában 1-2 verzióval vannak elmaradva a play-es verzióhoz képest.

"A világ különleges és bonyolult, akárcsak egy pók hálója. Ha megérinted egy fonalát, remegése végigfut az összes többi szálon. Mi nemcsak megérintjük a hálót, hanem bele is szakítunk!" - Gerald Durrell

(#3008) TRob1 válasza DaDa (#3007) üzenetére


TRob1
veterán

Vagy épp előrébb járnak. :D
Most is 5.6.93 az orosz és 5.6.90 a Playes - legalábbis jelenleg nekem ezt mutatja ott. :))(Mondjuk az is igaz hogy appabn meg már 5.6.97)

De ő nem az appot kérdezte, hanem firmwareket a cuccokhoz orosz appból. ;)

[ Szerkesztve ]

¤ R'n'R ¤

(#3009) DaDa válasza TRob1 (#3008) üzenetére


DaDa
senior tag

Tényleg, akkor bocsi, bár ami jól működik, arra nem kell frissítés. Majd egy évig a gyári appal használtam a cuccaim. Nem emlékszem, hogy bármire jött volna fw update.

"A világ különleges és bonyolult, akárcsak egy pók hálója. Ha megérinted egy fonalát, remegése végigfut az összes többi szálon. Mi nemcsak megérintjük a hálót, hanem bele is szakítunk!" - Gerald Durrell

(#3010) Alien4 válasza vegyszer (#2955) üzenetére


Alien4
tag

Nekem a fürdőbe lenne jó majd valami...
Eredetileg ilyet akartam, de ez nem kapható sehol [link]
A panelfürdő ca 2×2 méter... de unom már a fényerő problémákat.
Szabályozható fényerő lenne a jó, meg akár színhőmérséklet (a linkben szereplő tükör ezt is tudja)

(#3011) TRob1 válasza Alien4 (#3010) üzenetére


TRob1
veterán

Hááát, nem tudom hogy 80-90k-ért mennyire kapkodnák panelfürdőkbe. (Bár, ki tudja?)

[ Szerkesztve ]

¤ R'n'R ¤

(#3012) Moki2 válasza DaDa (#3009) üzenetére


Moki2
aktív tag

A hubra azért szokott jönni rendszeresen , hogy új childevices is használható legyen, de időnként kalapáltak a yeelight égőkön is meg a kamerán is.

(#3013) Moki2 válasza Alien4 (#3010) üzenetére


Moki2
aktív tag

A fürdőben tükör felett yeelight égő van , álítható minden és olcsóbb 😁

(#3014) fPApi válasza TRob1 (#3004) üzenetére


fPApi
őstag

OK, de így csak azt látom, amire ráböktem, szóval ez nem az amire gondoltam.

(#3015) hzsolee válasza Mjani72 (#3001) üzenetére


hzsolee
őstag

Hmmm, most, hogy olvasom én sem kapok telefonra értesítést. Orosz app redmi note 7, még le is töltöttem az újabb verziót, minden jogot megadok, de semmi....wtf?

A feleségem szerint 2 hibám van. Az egyik, hogy nem figyelek rá, a másikra nem emlékszem... ( . )( . ) Nagyon difficult az élet... meg schwer..."

(#3016) Moki2


Moki2
aktív tag

Na most már biztos , orosz appal kínai cucc nem kínai szerveren működik , de nem fog FW updatet kapni .Ahogy hubot átraktam kinaira rögtön látott updatet

(#3017) TRob1 válasza Moki2 (#3016) üzenetére


TRob1
veterán

Az baj! :((

¤ R'n'R ¤

(#3018) Moki2 válasza TRob1 (#3017) üzenetére


Moki2
aktív tag

Hogy kevésbé fájjon , mi homot klónoztam , a másodikba egyesével átpakolom cuccokat , frissítem aztán vissza orosz app alá, ott tényleg fürgébb a rendszer .Nekem jönnek értesítések is , tudom mondtam párszor de routeren google DNS-t beállítani .

(#3019) Alien4 válasza Moki2 (#3013) üzenetére


Alien4
tag

Akkor már mennyezeti lámpa. A szerencsétlen tülök fölött kínlódik két GU9-es izzó... de már a foglalat is kuka. Egész fürdőt robbantani kellene, de nemrég érkezett a kislány a családba. Igazából a sminkelés, borotválkozás stb lenne a fontos, hogy normális fényt adjon majd...majd

(#3020) Moki2 válasza Alien4 (#3019) üzenetére


Moki2
aktív tag

Akkor neked ilyesmi kell: [link]
És cseh raktár épp normális áron

[ Szerkesztve ]

(#3021) Mjani72 válasza Moki2 (#3018) üzenetére


Mjani72
csendes tag

mind a kettő bevan állítva régóta. De most hogy mondod kiveszem és ugy tesztelem :)

(#3022) hzsolee válasza hzsolee (#3015) üzenetére


hzsolee
őstag

Orosz appban a magyart átettem kínaira, küldtem pár értesítést ami meg is jött. Majd kína vissza magyarra, és már így is jönnek az értesítések... Valami biztos bedugult :D

A feleségem szerint 2 hibám van. Az egyik, hogy nem figyelek rá, a másikra nem emlékszem... ( . )( . ) Nagyon difficult az élet... meg schwer..."

(#3023) Atomantiii


Atomantiii
őstag

Mi Home Security Camera 360° 1080p kameránál hogy lehet megmodnani a Xiaomi Home-nak, hogy vegyen fel akkor is, ha nincs megnyitva telefonon az alkalmazás és nem kattintok a record gombra?

[ Szerkesztve ]

(#3024) vegyszer válasza Atomantiii (#3023) üzenetére


vegyszer
addikt

Nekem csak a tesója van, de a camera settings-ben home monitoring van kivalasztva. 0-24-ben rögzít. Visszanézni a playback gombbal lehet vagy a csuszkán tolni jobbra, balra...

"Újságírás az, amit a hatalom nem akar nyomtatásban látni. Minden más csak propaganda." George Orwell

(#3025) Atomantiii válasza vegyszer (#3024) üzenetére


Atomantiii
őstag

Elvileg nálam is úgy van beállítva mégis csak akkor vesz fel ha az alkalmazásban megnyomom a felvételt. Ha bezárom az alkalmazást akkor abbahagyja a felvételt.

Illetve nézegettem ezt a windowsos memu android emulátort, de ott pl nem engedi, hogy asztali gépről nézzem a kamerát, az asztali gép lan kábelen csatlakozik a routerhez a kamera meg wifin. Most csak akkor tudom nézni rajta ha a kamera és a pc is ugyanarról a wifiről üzemel?

[ Szerkesztve ]

(#3026) Feherfy válasza Atomantiii (#3025) üzenetére


Feherfy
tag

SD kártya vagy NAS szükséges, hogy folyamatosan felvegyen.

(#3027) sambenez válasza Feherfy (#3026) üzenetére


sambenez
addikt

Ha jól értelmezem a leírását akkor nem vagy, hanem és. Szerintem ez nem tud klasszikus NAS tárolást, csak lementi az SD kártya tartalmát egy másik tárolóba.
"Ezek a hálózati eszközök, vagy routerek tárolási lehetőséggel használhatók a fájlok elhelyezésére, vagy mentésére az SD kártyáról a NAS tárolóra.
...
NAS tároló
MicroSD archiválására"

[ Szerkesztve ]

(#3028) Feherfy válasza sambenez (#3027) üzenetére


Feherfy
tag

Lehetséges. NAS-om (még :DDD ) nincs, hogy kipróbálhassam. Nekem egy 32 GB-os SD kártya van benne, az elmúlt 3 nap történéseit tudom visszanézni 1 perces klippek formájában. Amelyiket szükséges tudom archiválni, hogy ne írja felül és megmaradjon.

(#3029) Atomantiii válasza Feherfy (#3026) üzenetére


Atomantiii
őstag

Van benne SD kártya 16 GB-os.

(#3030) vegyszer válasza Atomantiii (#3029) üzenetére


vegyszer
addikt

És az eszközzel formáztad?
Mert nekem a 32GB-os kártyám először (formázás után) jól ment, aztán hibára futott. Folyton folyvást SD kártya hibát dobott. Eszköz reboot megoldotta.
De újra formattálva működik rendben. (igaz, ez a format időben sokkal hosszabb ideig tartott, mint az első. Az SD card error ajánlotta, lehet, hogy valamit másképp csinált)

Nekem a 128GB kártyára 14 nap meg pár óra fér rá.
Kíváncsi vagyok, mennyire viseli meg ez a kártyát magát hosszú távon?

"Újságírás az, amit a hatalom nem akar nyomtatásban látni. Minden más csak propaganda." George Orwell

(#3031) Atomantiii válasza vegyszer (#3030) üzenetére


Atomantiii
őstag

Igen azzal formáztam csak közben lemerült a telefonom, a töltőm meg melóhelyen maradt ezért akartam android emulátort próbálni, de azzal sehogy sem jön össze.

Na majd holnap kísérletezek vele telefonnal.

[ Szerkesztve ]

(#3032) vegyszer


vegyszer
addikt

Sziasztok!

Ezek az eszközeim vannak:

A bejelölt szenzorok ma kb 10:15 után offline-ok lettek. A vízszivárgás érzékelő bő egy óra múlva online lett külső kényszer nélkül. A másik kettőn meg kellett nyomni a társítás gombot.
Nem értem, mi történt. Főleg úgy, hogy két két egyforma egyszerre történő beszerzés mindkét szenzorpár.

Más tapasztalat ilyet? Getaway reboot nem volt, amit később már bántam. A páramérő az adatokat az újrapárosításig dobta. :(

"Újságírás az, amit a hatalom nem akar nyomtatásban látni. Minden más csak propaganda." George Orwell

(#3033) Atomantiii válasza Atomantiii (#3031) üzenetére


Atomantiii
őstag

Én ezt nem értem. Szépen beállítom a kapcsolatot a kamerának, majd kilépek telefonon és amikor újra csatlakoznék kb 90%-on megáll és nincs kép. Pedig a hálózatnál írja, hogy csatlakoztatva van. Sd kártyára meg az mondja, hogy nincs is benne pedig ott van. Le is formázta valamelyik nap.

(#3034) vegyszer válasza Atomantiii (#3033) üzenetére


vegyszer
addikt

Eszköz reboot. Ha utána látja az SD kártyád, és újra eldobja többször, akkor nem szeretik egymást.
Próbáld meg másikkal.

"Újságírás az, amit a hatalom nem akar nyomtatásban látni. Minden más csak propaganda." George Orwell

(#3035) Atomantiii válasza vegyszer (#3034) üzenetére


Atomantiii
őstag

Komolyan mondom ennyit nem szívtam mostanában. Appot újratelepítettem, most meg hálózathoz nem akar csatlakozni.

(#3036) vegyszer válasza Atomantiii (#3035) üzenetére


vegyszer
addikt

Nekem ma ismét eldobott két három szenzort az app, ahogy tegnap, de nem ugyanazokat, de van, amit már harmadszor dobott el egy nap alatt.
:W
Nem vágom az okát. Remélem nem most kezdődik a szívás korszaka.

[ Szerkesztve ]

"Újságírás az, amit a hatalom nem akar nyomtatásban látni. Minden más csak propaganda." George Orwell

(#3037) Atomantiii válasza vegyszer (#3036) üzenetére


Atomantiii
őstag

Jó ez, egyszer megy máskor meg nem. Preparing to play 90% megáll és semmi.

Már azon gyanakodom, olyan mintha kicsúszott volna az micro SD kártya, mert felfele nem akar mozdulni a kamera, olyan mintha akadna benne, pedig akadt a pöcök mikor bele lett téve.

[ Szerkesztve ]

(#3038) vegyszer válasza Atomantiii (#3037) üzenetére


vegyszer
addikt

Körömreszelővel kell betenni nekem is kb. Simán nem megy egykönnyen. És sok lyuk nincs is jól jelölve, hogy melyik az SD alja-teteje.

"Újságírás az, amit a hatalom nem akar nyomtatásban látni. Minden más csak propaganda." George Orwell

(#3039) Atomantiii válasza vegyszer (#3038) üzenetére


Atomantiii
őstag

Lehet, de most mit csináljak vele, kiírja, hogy ettől a ponttól feljebb nem tud fordulni, pedig még csak éppenhogy egy kicsit fordult felfel, majdnem teljesen lent áll.

(#3040) TRob1 válasza Atomantiii (#3039) üzenetére


TRob1
veterán

Kézzel sem tudod feljebb mozgatni? (Kihúzott állapotban)

iMilab-nál nem is tudnám máshogy Resetelni, ha nem mozgatom kézzel feljebb.

[ Szerkesztve ]

¤ R'n'R ¤

(#3041) Atomantiii válasza TRob1 (#3040) üzenetére


Atomantiii
őstag

Nem nagyon, egy ponton megáll. Tényleg olyan, mintha a kártya nem engedné. Ekkora szerencsétlen is csak én lehetek.

(#3042) Atomantiii válasza Atomantiii (#3041) üzenetére


Atomantiii
őstag

Megerőszakoltam, csak az SD kártya bánta. Jó, hogy most vettem azt is. :O

Mekkora egy sz@r, el sem hiszem.

[ Szerkesztve ]

(#3043) Atomantiii válasza Atomantiii (#3042) üzenetére


Atomantiii
őstag

Raktam bele másik kártyát, formáztam. A home monitoringot bekapcsoltam all day-re, most akkor fel fog venni folyamatosan vagy menni kell a record gombra? Hol találom amit felvesz?

(#3044) vegyszer válasza Atomantiii (#3043) üzenetére


vegyszer
addikt

Elvileg mindent rögzít, vagy ha mozgást érzékel. Beállítások kérdése ez is.

Jól értem, hogy el sikerült törni az SD kártyád? Mekkora volt?

"Újságírás az, amit a hatalom nem akar nyomtatásban látni. Minden más csak propaganda." George Orwell

(#3045) Real_Necro válasza vegyszer (#3036) üzenetére


Real_Necro
veterán

Milyen messze vannak? Elem jó bennük? Appban ki és visszajelentkezést próbáltál?
Új elektromos eszköz került mostanában a lakásba?

„Az, ami törvényes, az ugye nem lehet etikátlan. Ez etikátlan, ezért lehetne törvénytelen, de ami nem törvénytelen, az nem is helytelen. Ha helytelen lenne, törvénytelen is lenne.”

(#3046) vegyszer válasza Real_Necro (#3045) üzenetére


vegyszer
addikt

Két-három hónapja indultak a szenzorok. Új eszköz nincs. Nem tudom mi a hiba forrása. Max 5m a távolság, egy esetben födém us van közben.

"Újságírás az, amit a hatalom nem akar nyomtatásban látni. Minden más csak propaganda." George Orwell

(#3047) Atomantiii válasza vegyszer (#3044) üzenetére


Atomantiii
őstag

Igen a hegye letört, még jó, hogy csak 16 GB-os volt. Pedig emlékszem rá, hogy beletoltam teljesen, még ellenőriztem is, erre csak kicsúszott, pedig nem fordítottam fejjel lefelé.

(#3048) hzsolee válasza vegyszer (#3044) üzenetére


hzsolee
őstag

Szia!
Ti most erről beszéltek, vagy legalábbis neked ez van igaz?

Most nézegettem az alin egy gyenge tizesért osztogatják, spanyol raktárból. Lehet kipróbálom... Képminőség (éjszakai) rendben?

A feleségem szerint 2 hibám van. Az egyik, hogy nem figyelek rá, a másikra nem emlékszem... ( . )( . ) Nagyon difficult az élet... meg schwer..."

(#3049) vegyszer válasza hzsolee (#3048) üzenetére


vegyszer
addikt

Nekem BG-s beszerzés volt tavaly évvégén, idén év elején. 26$ volt akkor kuponnal a két XIAOMI Mijia IMILAB H.265 1080P 360° Pan-tilt Webcam. Elsőre az, amit a képen mutatsz.
Nekem a gyerekszobában van (minden külső fényforrás nélkül) az egyik. Pár napja pl ezt látta:

Hogy ez neked sok vagy kevés, ezt döntsd el te

Nekem azért van, mert a két kicsi napközben többször összekap, és jó lenne látni, hogy mi volt a hiba oka, meg a kicsi többször éjjel játszani kezdene, kimászik az ágyból, felmászik az emeletes ágyra, de le még nem tud.

[ Szerkesztve ]

"Újságírás az, amit a hatalom nem akar nyomtatásban látni. Minden más csak propaganda." George Orwell

(#3050) hzsolee válasza vegyszer (#3049) üzenetére


hzsolee
őstag

Hasonló az igény :D Jó lenne látni mit csinál a kisasszony éjjel. Teljesen jó a képe, kb ugyanennyit kéne bevilágítani. Az ir ledjei nagyon feltűnőek éjjel? Meg néztem róla videót, van egy "kontroll" led az kikapcsolható?
Köszönöm amúgy, a képet is :R

[ Szerkesztve ]

A feleségem szerint 2 hibám van. Az egyik, hogy nem figyelek rá, a másikra nem emlékszem... ( . )( . ) Nagyon difficult az élet... meg schwer..."

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.