Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2019-07-15 14:23:44

LOGOUT.hu

Xiaofang és Dafang kamerák Kínán kívüli használatát a Xiaomi letiltotta, lehetséges megoldás itt (de ne gmailről írj nekik!).

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#451) zezoka válasza updog (#446) üzenetére


zezoka
őstag

Akkor ezek szerint ha az ember okosotthon cuccokat tervez Xiaomitól (2 Yeelight plafonlámpa úton, de megindult nálam egy lavina :) ) az eleve olcsóbb CN verziós Roborock S50 robotporszívót érdemesebb venni a Global helyett (az is tervben van)?

(#452) darkmann válasza DarkByte (#445) üzenetére


darkmann
őstag

Én Geekbuyingtól rendeltem EU Priority Line-nal, azzal áfa- és vámmentesen jött, ha jól emlékszem DPD futár hozta. A Yeelight mennyezeti lámpát Flash Sale akcióban rendeltem Gearbest cseh raktárából, 60$ volt+5,55$ szállítási díj, mivel cseh raktár, ezért az is áfa- és vámmentes volt.

Honor Magic5 Pro 12/512, Oneplus 9 Pro 8/128, Huawei P30 Pro 8/128, Redmi Note 7 4/64

(#453) Degeczi válasza darkmann (#452) üzenetére


Degeczi
nagyúr

Mondjuik amekkora forgalma van a Gearbest-nek, valszeg már rég magyar áfát kellene alkalmaznia az EU-s lerakatainak is - de ezt szerencsére aligha verik át rajtuk.

(#454) DarkByte


DarkByte
addikt

Köszi a kommenteket :R
Igazából én is gondolkodom saját Home assistant node bevetésen, csak kicsit felemás megoldásnak tűnik, hogy részben Xiaomi gateway van, részben local automatizáció. Valamiért végeláthatatlan kompatibilitással szivást érzek és végül nem is igazán megy majd az egész cloud nélkül sem, tehát a HA-val szenvedés lehet nem térül meg. De cáfoljatok meg. :)

[ Szerkesztve ]

(#455) stickermajom válasza DarkByte (#454) üzenetére


stickermajom
addikt

Xiaomi Gateway a Xiaomi Zigbee eszközök miatt van csak, mindent HA-ból érek el. Netet nemkap, Mi Home appból törölve lettek az eszközök, aztán az app is ment a kukába.
HA-t el tudod érni kintről is, ha beállítod, így a kínai szerverek simán elhagyhatók.

(#456) darkmann válasza stickermajom (#455) üzenetére


darkmann
őstag

Így csak az NSA fog tudni rólad mindent, nem a kínai titkosszolgálatok. ;] :DDD

Valakinek van valami ötlete, hogy miért nem tudom az időzítést használni a Mi Home appban? Időzóna minden eszköznél CET-re van állítva.

[ Szerkesztve ]

Honor Magic5 Pro 12/512, Oneplus 9 Pro 8/128, Huawei P30 Pro 8/128, Redmi Note 7 4/64

(#457) stickermajom válasza darkmann (#456) üzenetére


stickermajom
addikt

Pi-hole is üzemel otthon. Aki a tűzfalon és azon átjut, az viheti az adataim. :D

(#458) darkmann válasza stickermajom (#457) üzenetére


darkmann
őstag

Ha beállítod, hogy a HA-t kívülről is eltudd érni, akkor onnantól már van egy lyuk a tűzfalon. ;)

Honor Magic5 Pro 12/512, Oneplus 9 Pro 8/128, Huawei P30 Pro 8/128, Redmi Note 7 4/64

(#459) updog válasza stickermajom (#455) üzenetére


updog
senior tag

Én is nagyon pedzegetem már a HA-t a robotporszívó miatt a régiós szívással... Túl sok egyéb eszközöm van már :D Arra lennék kíváncsi, hogy a Dafang kamera megy valakinél itt HA alatt?

Kis googleval azt találtam, hogy össze lehet hozni, de kíváncsi vagyok van-e valakinek tapasztalata. Bár sajnos a robotporszívó miatt (hacsak nem oda is 3rd party appot használok) nem hagyhatom el a Mi Home-ot, de legalább nem kéne mókolnom a telefonon (is).

[ Szerkesztve ]

"Bocs, főnök, de én csak két emberben bízom. Az egyik én vagyok. Nem maga a másik." || "Hóhahó, mégis van graffaló!"

(#460) stickermajom válasza darkmann (#458) üzenetére


stickermajom
addikt

Nekem kívülről nem elérhető, nincs szükségem rá.

Viszont otthonra bevpnezve különösebb kockázat nélkül működhetne a távoli elérés.

[ Szerkesztve ]

(#461) DarkByte válasza stickermajom (#455) üzenetére


DarkByte
addikt

Úgy érted a Xiaomi gateway-t össze lehet kötni a Home Automation-el úgy, hogy csak egy Zigbee proxy-ként működjön? Nem jobb annál akkor már a CC2531 stick-es megoldás és teljesen kihagyni a gateway-t? :F

(#462) Chal válasza DarkByte (#461) üzenetére


Chal
addikt

A GW funkcionalitása nem változik, egyszerűen csak nem használod a funkciókat. Rengeteg ember használja így, elég csak ránézni a HA, Domoticz, Openhab stb... communitykre. Ha nem állítasz be az appban semmit, akkor a gw nem fog csinálni semmit. Ahogy fent is írták: app kuka, tűzfalon gw blokkol (ez is csak a kínaiak miatt, ha kiengeded se fog semmi történni a működés szempontjából), és gól.

A CC2531 jobb megoldás lehet, mert nem csak xiaomi cuccokat lehet vele párosítani, de az eszközök darabszáma limitált, ezért előre meg kell tervezni a hálózatot, figyelembe véve hogy hány darab eszköz van, azokból melyik router, melyik endpoint, hogy fog felépülni a mesh, hány darab stick legyen, stb.. Aztán ugye flashelni is kell. Ha csak xiaomi cuccok vannak, én lehet hogy nem szívnék vele, de ha komplex és hosszútávű megoldás kell, sokféle gyártótól származó zigbee eszközzel, akkor a CC2****/zigbee2mqtt megoldás sokkal jobb lehet.

[ Szerkesztve ]

(#463) DarkByte válasza Chal (#462) üzenetére


DarkByte
addikt

Még mindig nem teljesen tiszta.
A HA-ból pl. a riasztást, LED színt, hanglejátszást a gateway-nek lehet variálgatni ugyanúgy?
A gateway-t lehet használni Zigbee átjárónak? A HA látja a gateway-en át a Xiaomi Zigbee kütyüket, pl. a kapcsolókat?
Mit csináltok ha firmware-t kell frissíteni valamin?

Bocs ha alap dolgokat kérdezek.

(#464) Chal válasza DarkByte (#463) üzenetére


Chal
addikt

A HA-ból pl. a riasztást, LED színt, hanglejátszást a gateway-nek lehet variálgatni ugyanúgy?

Igen, van egy api-j a gw-nek, azon keresztül manageli a HA. Bővebben: link. Az api-hoz a kulcsot a telefonról lehet kinyerni különféle módokon (Androidnal asszem az app megmondja, IOS-nál a backupban lehet könnyen megtalálni).

Miután megvan a kulcs, a Mi Home app-ra nincs szükség. Egyébként ettől függetlenül tökéletesen működik párhuzamosan is a dolog, de ugye ha mindkét helyen (HA és Mi Home app) állítasz be automatizálást, akkor értelem szerűen kavarodás lehet belőle.

A gateway-t lehet használni Zigbee átjárónak? A HA látja a gateway-en át a Xiaomi Zigbee kütyüket, pl. a kapcsolókat?

Pontosan.

Mit csináltok ha firmware-t kell frissíteni valamin?

Az app-ból meg lehet csinálni. Ha valakit annyira zavart a dolog hogy irtott/korlátozott, akkor app telepít, tűzfalon GW kienged, fw frissít, app töröl, tűzfal bezár. Ha valakit nem érdekelt ennyire a dolog, az csak elindítja az appot, frissít, és ennyi.

[ Szerkesztve ]

(#465) DarkByte válasza Chal (#464) üzenetére


DarkByte
addikt

Köszi a részletes választ! :R

Tehát
- megtehetem, hogy most veszek Xiaomi Gateway-t pár Xiaomi kütyüvel, használom offline direktben a gateway-t hozzá konfigolva a HA-hoz WLAN-on (nem kell Zigbee stick még).

- később, ha nem Xiaomi-s Zigbee kütyük is elkezdenek megjelenni, veszek Zigbee stick-et, elkezdem arra kötni ezeket az "idegen" cuccokat és a stick-en át vezérelni a HA-ból plusz node-okként (hibrid hálózat)

- opcionálisan direktben hozzáköthetem a stick-hez a Xiaomi Zigbee slave-eket is és a gateway-t kukázhatom (de nem muszáj, megmaradhat riasztó hangszórónak és lámpának, csak már nem működik proxy-ként is).

Degeczi: értem, köszi! :R

[ Szerkesztve ]

(#466) Degeczi válasza DarkByte (#463) üzenetére


Degeczi
nagyúr

Dehogy, teljesen jogos kérdések!

Van, amikor kell is a firmware frissítés: pl. a "varázskocka" újabb (már "Aqara" jelzésű) verzióját ugyan kezelte (MiHome-ban elérhető volt) a GW már a nyáron is, de a helyi hálózaton egyáltalán nem tudósított az eseményeiről, így arról a Home Assitant sem értesült. Pár hónappal később egy GW firmware pótolta ezt, azóta jó.

(#467) zezoka válasza updog (#459) üzenetére


zezoka
őstag

Szia! Milyen régiós robiporszid van? Mert most készülök venni, de akkor ezek szerint a Xiaomi okosotthon cuccokhoz (két Yeelight plafonlámpa + jövőbeni GW+mozgásérzékelő) akkor inkább kínai régiós porszívót vegyek, h egy régióban látszódjanak? Köszi, Zoli

(#468) updog válasza zezoka (#467) üzenetére


updog
senior tag

EU (Lurdys) van nekünk.

Igen, a Gateway és társai csak kínai régióban mennek, ez a konkrét porszívó csak EU-n (a kínain is fel tudtam venni, de mindig mondta hogy válasszak régiót). Viszont egész könnyen áthidalható, nekünk asszony telefonján megy a porszívó, az enyémen minden más :) Nyilván a Mi Home beállításai különböznek.

"Bocs, főnök, de én csak két emberben bízom. Az egyik én vagyok. Nem maga a másik." || "Hóhahó, mégis van graffaló!"

(#469) nemethsza válasza updog (#468) üzenetére


nemethsza
tag

Nálam meg minden más cucc Mainland Chinán van, az S55 meg Otheren, és váltogatom a settingsben. Alapból Mainland, ha meg “Erzsike nénit” akarom dolgoztatni, akkor átállítom 😀

"Tanútt embernek párlya nincs!"

(#470) 59Laci


59Laci
csendes tag

Sziasztok! Van valakinek ilyen órája? https://helloxiaomi.hu/xiaomi-xiaoai-intelligens-ebresztoora/
Szívesen felvenném vele a kapcsolatot. Köszönöm.
https://prohardver.hu/dl/upc/2018-12/13/164838_qn2ztml8umm80hxz_kepernyofoto_2018-12-13_18_36_34.jpg

[ Szerkesztve ]

Üdv: Laci

(#471) G_N válasza 59Laci (#470) üzenetére


G_N
csendes tag

Többen jelezték más csoportokban, hogy az időzóna beállítás nem nagyon működik rajta. Csak a kínai időt hajlandó megjeleníteni,amit a gw-ről szinkronizál le, szóval egyenlőre nem nagyon használható nálunk...

"Valószínűleg mindenki életében az a legnehezebb pillanat, amikor meg kell ölniük az egyik szerettüket, mert azt megszállta a sátán..."

(#472) Mr.Silkó


Mr.Silkó
veterán

Sziasztok!

Ezt a topikot találtam a leginkább megfelelőnek a kérdésemre: ezzel van valakinek tapasztalata?

Ha van itt a PH!-n ehhez kapcsolódóan specifikusabb topik, kérlek dobjatok egy linket (én nem találtam)!

Szerk.: Közben találtam egy kollégát (eggyel lejjebb), aki vett ilyet, de bárkitől szívesen veszem a tapasztalatokat! :)

[ Szerkesztve ]

(#473) Mr.Silkó válasza vacs (#402) üzenetére


Mr.Silkó
veterán

Szia, látom te rendeltél már Xiaomi biztonsági kamerát (pont amit én is szeretnék), tudsz picit bővebben írni róla tapasztalatokat? Induló tudnivalók, működési hatékonyság, használhatóság, képminőség, szoftveres gördülékenység, ilyesmikre lennék kíváncsi. A Xiaomi.hu-n elolvastam a marketing ismertetőjét a kamerának, de kíváncsi lennék egy felhasználó személyes tapasztalataira.

Előre is köszi! :)

(#474) zezoka válasza updog (#468) üzenetére


zezoka
őstag

Köszi! EU cuccok ezek szerint nem mehetnek China szerveren? Vagy másképp mondom: EU, international, global verziós dolgoknál a Mainland China-t kiválasztva hozzáadható, csak reklamál? Működni azért működik?

Ha ez így van, akkor viszont mindenképpen kínai verziót kell vegyek... :( Azt hittem a kínai csak kínain megy, a global meg bárhol (azért -is- global).

Mi home-oknál az a baj, h pl próbáltam automatizálni a lámpáimat, h napnyugtakor mi legyen, nade ja, mivel kínai régió, csak kínai városokhoz igazított napnyugta programozható, tehát marad a hagyományos időzítés... Home Automation -al ez is áthidalható?

@Nemetsza: Akkor ebből kínai porszívó lesz. Ha jól vettem ki, az is angolosítható.

[ Szerkesztve ]

(#475) zezoka


zezoka
őstag

Xiaomi cuccoknál honnan lehet megismerni h valami már az újabb, Aquara? Mert csomó mindenre ráírják, amin még látszik, h a "régi" Mija... Pl Gateway is másképp néz ki, igaz? Egyébként van jelentősége?

[ Szerkesztve ]

(#476) Mr.Silkó válasza Mr.Silkó (#472) üzenetére


Mr.Silkó
veterán

Sajna nem igazán pörög ez a topik, én viszont nem tudtam tovább várni és rendeltem 2 darabot a fentebb linkelt Xiaomi biztonsági kamerából a Xiaomi.hu-ról. Ha megérkezik, beüzemelem, tesztelem és ha igény van rá, akkor megosztom a tapasztalataimat itt a fórumon az eszközzel kapcsolatban.

[ Szerkesztve ]

(#477) zezoka válasza Mr.Silkó (#476) üzenetére


zezoka
őstag

Én kíváncsi vagyok! Köszi!

(#478) Mr.Silkó válasza zezoka (#477) üzenetére


Mr.Silkó
veterán

Rendben! :)👌

(#479) darkmann válasza zezoka (#474) üzenetére


darkmann
őstag

Én is szenvedek emiatt az időzítés dolog miatt, csak azt nem értem, hogy a GW-en beállított "6.45-kor kapcsolja be a netrádiót" szabály működik magyar idő szerint. Akkor mégis mi a bánatomért nem megy a többi eszközön (pl. ajtó-ablaknyitás szenzor)? :W

Honor Magic5 Pro 12/512, Oneplus 9 Pro 8/128, Huawei P30 Pro 8/128, Redmi Note 7 4/64

(#480) Degeczi válasza darkmann (#479) üzenetére


Degeczi
nagyúr

Welcome to Xiaomi... A szoftveres csapatuk nem éppen a legjobb, a MiBand2-nél is egy év kellett hozzá, mire meg tudták oldani a nyári időszámítás korrekt kezelését (mert az Kínában nincsen).
A Gatewayt és az ahhoz kapcsolt érzékelőket pedig eleve nem támogatják EU-ban, így magasról tesznek az itteni felhasználók igényeire. Célszerű kiváltani saját szerverrel az automatizálást, és akkor nincs szükség rájuk.

(#481) tobias40


tobias40
veterán

A xiaomi hő és páramérők meddig mérik a hőmérsékletet?(kül és beltéri?)
Nálam most a -9 fokban nem mér,behozom a szobába itt meg megy.
Gyenge már az elem vagy csak ennyit bír a mínuszban?

Az eladó honlapján itt nem egyértelmű a dolog,-20-60-ig írja.. :(

(#482) Degeczi válasza tobias40 (#481) üzenetére


Degeczi
nagyúr

4 Xiaomi szenzorom is van kinn, dolgozik mind (igaz, szerintem ennyire hidegben már nem pontosak, melegebbet mutatnak a ténylegesnél kb. 1-1.5 fokkal)

(#483) tobias40 válasza Degeczi (#482) üzenetére


tobias40
veterán

Nekem most is ahogyan kivittem azonnal offline lett és nem elérhető !
Tettem bele új elemet de így sem.. :(

(#484) Degeczi válasza tobias40 (#483) üzenetére


Degeczi
nagyúr

Valszeg a hatótáv romlik le. Nálam a legtávolabbi sincs sokkal messzebb 10 m-nél, Ytong falon át (de az is lehet, h műnyag bejárati ajtón jut be a jele), a másik 3 meg 5-6 m-re.

(#485) tobias40 válasza Degeczi (#484) üzenetére


tobias40
veterán

Amíg nem volt ilyen hideg addig jó volt..
A routet és a GW is kb 5 méter max légvonalban,sima téglafallal..

Most ott van az eszközök között de nem mér,offline módban van. :W

[ Szerkesztve ]

(#486) Degeczi válasza tobias40 (#485) üzenetére


Degeczi
nagyúr

Hát annyit azért valóban bírnia kellene még ilyen hidegben (és 80-90% páratartalom mellett, ami szintén rontja a rádióátvitelt) is... ráadásul nálam vegyesen van kör alakú Xiaomi szenzor és négyzetes Aqara, szóval nem is azon múlik.
Talán az a nálad lévő példány gyengébb eresztés. A több mint egy tucatnyiból egy hőmérsékletszenzorom totál halott, olyan is előfordul :(

(#487) tobias40 válasza Degeczi (#486) üzenetére


tobias40
veterán

Akkor lehet belenyúltam egy hibás példányba...
Lehet veszek másikat ez meg jó lesz beltérben,de nem értem mi a gondja továbbra sem.. :(

(#488) Degeczi válasza tobias40 (#487) üzenetére


Degeczi
nagyúr

Gyengébb rádiórész, ami nem bír a hideggel ill. páradús levegővel.

(#489) kano válasza Degeczi (#488) üzenetére


kano
nagyúr

És ez pont arra való, hogy a hideget és a párát mérje. :C

„Háborúban elszántság, vereségben dac, győzelemben nagylelkűség, békében jóindulat.” Winston Churchill "Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!" "The greatest enemy of knowledge is not ignorance, it is the illusion of knowledge." Stephen Hawking

(#490) Mr.Silkó


Mr.Silkó
veterán

Na megjött a 2 Xiaomi Home Security kamera, a hétvégén/karácsonykor beüzemelem őket.

(#491) G_N


G_N
csendes tag

Valami lassan készül azért Xiaomiéknál :)
Ez már jó jelnek tűnik.
Vélhetően az EU szerverek is bővülnek, a GDPR miatt pedig valószínűleg még a kínai kapcsolat is kikerül a rendszerből...

[ Szerkesztve ]

"Valószínűleg mindenki életében az a legnehezebb pillanat, amikor meg kell ölniük az egyik szerettüket, mert azt megszállta a sátán..."

(#492) farkas-j


farkas-j
őstag

Sziasztok! Vettem egy SonOff kapcsolómodult. Sikerült rajta lecserélni a firmware-t, és tökéletesen működik böngészőből. Egy kérdésem lenne. Kényelmi szempontból az Androidos telefonomra jó lenne egy egyszerű app amivel kapcsolgatni lehetne. (Az eredeti EveLink gondolom nem jó hozzá, mert az Kínai szerveren keresztül kommunikál, ráadásul már nálam korábban is felejtős volt, mert az ESET Mobil víruskereső kémtevékenység riasztást adott rá amikor még az eredeti firmware-rel szerettem volna kipróbálni). Tudnátok ajánlani valami Androidos appot?

[ Szerkesztve ]

Segédletek LG TV-khez: http://goo.gl/Brr7V4

(#493) tobias40


tobias40
veterán

Nos úgy néz ki helyre állt a hőmérőm,jó pár reset volt és most rendben működik,kíváncsi vagyok meddig.
Remélem így már jó lesz hosszú távon..

(#494) DarkByte


DarkByte
addikt

Szokott a Gateway ennél olcsóbb lenni, vagy inkább ne várjak vele, ha szeretném megvenni? [link]

(#495) G_N válasza DarkByte (#494) üzenetére


G_N
csendes tag

A 22 dolcsi jó ár, bár ezt az oldalt nem ismerem, de ne fizess sehol külföldön, ahol nincs paypal...vagy csak vásárlókártyával. Ha van paypal, akkor nyugodtan vedd meg. Jó ár.
24-25 körül szokott lenni aliexpress-en is, vagy kuponnal gearbesten.

"Valószínűleg mindenki életében az a legnehezebb pillanat, amikor meg kell ölniük az egyik szerettüket, mert azt megszállta a sátán..."

(#496) DarkByte válasza G_N (#495) üzenetére


DarkByte
addikt

Vásároltam már tőlük, épp múlthéten jött meg egy mini wifi adapter. Van PayPal szerencsére.
Köszi! :R

(#497) Alex91


Alex91
félisten

iOS Mi home app Siri integraciot probalta mar valaki? Eleg baba...

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#498) DarkByte


DarkByte
addikt

A Xiaomi Smart gateway látja az Aqara Zigbee cuccokat, pl. az ajtó nyitás szenzort? Úgy gondolnám kellene.

[ Szerkesztve ]

(#499) Degeczi válasza DarkByte (#498) üzenetére


Degeczi
nagyúr

Persze.

(#500) glutamin válasza Mr.Silkó (#490) üzenetére


glutamin
őstag

Hali! Én még korábban rendeltem ilyet Kínából. Nekem csak kínai szerverrel sikerült működésre bírni. Kellett a routerrel is ügyeskidni 8.8.8.8-as port. (korabban valaki leíra pontosan, higy mit). Képminősége nagyon jó. Mozgásérzékelő funkció is megy gond nelkül (telefonra jön az üzenet). Infraja is jó. Körbe szépen megvan a 360 fok, de lefelé/felfelé sajnos nem tud 90 fokban elfordulni. Mikrofon/hangszóró rendben (macskakat szoktuk néha ellenőrizni/ rájuk szólni ha nagyon rosszak) Összességében elégedett vagyok vele.

„When you have money in hand, only you forget who are you. But when you do not have any money in your hand, the whole world forget who you are. It's life.“

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.