Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2019-07-15 14:23:44

LOGOUT.hu

Xiaofang és Dafang kamerák Kínán kívüli használatát a Xiaomi letiltotta, lehetséges megoldás itt (de ne gmailről írj nekik!).

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#5001) gahor72 válasza nfer (#5000) üzenetére


gahor72
aktív tag

Köszönöm, azt hittem ha már automatikusan kikapcsol, vissza is tud magától vmi trükkel.
Üdv

(#5002) user12 válasza gahor72 (#4999) üzenetére


user12
őstag

Pl tudod időzíteni, hogy adott időpontban (óra:perc) kapcsoljon vissza.
Vagy ha van smart home-od és eszközeid, valamilyen triggerhez lehet kötni a bekapcsolást (pl mozgásérzékelő, okosizzó felkapcsolása, stb).

Rendszergazda vagyok....ha röhögni lát, mentsen

(#5003) tyielow


tyielow
aktív tag

Sziasztok. Air Purifier 3C-t nem tudom hozzáadni az apphez, mert még manuálisan sem látom a listábab. Wifi jelet ad. Ez már megint vmi only-EU ketyere??

YouTube: toty1ka

(#5004) bl4ze válasza tyielow (#5003) üzenetére


bl4ze
veterán

Próbáltad Mi Home vevs-el?
Hol vetted milyen régiós ?

.:. bl4ze .:.

(#5005) tyielow válasza bl4ze (#5004) üzenetére


tyielow
aktív tag

Itthoni webshopból. De az lesz a gond, mert asszony eu régiós appjába egyből sikerült. Viríthat az eu dugaljas Mi Kettle mellett...

YouTube: toty1ka

(#5006) Karima válasza punkkid0092 (#4964) üzenetére


Karima
őstag

Szia! Nekem is ugyanez a problémám (csak egy érzékelővel), Neked megoldódott?

(#5007) bl4ze válasza tyielow (#5005) üzenetére


bl4ze
veterán

Szedd le a mi home vevs-et és minden régiót látni fogsz

.:. bl4ze .:.

(#5008) Memmaao


Memmaao
addikt

Sziasztok! Taoasztalt már bárki olyat, hogy a xiaomi air purifier (pro) motor error jelzéssel leáll? A telefonra mechanical error üzenetet küldött. Sajnos már nem garanciális.

My name is Bond, James... Dean.

(#5009) tlala válasza tyielow (#5005) üzenetére


tlala
addikt

Ezzel a régiófüggetlenített verzióval telepítsd felül a Mi Home-ot, és minden menni fog.

(#5010) tyielow válasza tlala (#5009) üzenetére


tyielow
aktív tag

Nagy hercehurca egy 10-12 eszközös lakást beállítani? Úgy értem újra kell majd társítanom mindent? Megnézem ha lesz időm :D ja és köszi, megérte írnom a topikba

[ Szerkesztve ]

YouTube: toty1ka

(#5011) vegyszer válasza tyielow (#5010) üzenetére


vegyszer
addikt

Nekem egy wifi váltás után kb 10 perc alatt sikerült a 18 eszközt belakni.
Persze a ZigBee cuccokat hozta magával az átjáró.
Ami nekeim furcsa volt, de pár gonddal kevesebb

[ Szerkesztve ]

"Újságírás az, amit a hatalom nem akar nyomtatásban látni. Minden más csak propaganda." George Orwell

(#5012) Real_Necro válasza vegyszer (#5011) üzenetére


Real_Necro
veterán

42 eszközöm van... :D

„Az, ami törvényes, az ugye nem lehet etikátlan. Ez etikátlan, ezért lehetne törvénytelen, de ami nem törvénytelen, az nem is helytelen. Ha helytelen lenne, törvénytelen is lenne.”

(#5013) vegyszer válasza Real_Necro (#5012) üzenetére


vegyszer
addikt

Megrendeltél máig mindent IS?
Mert holnaptól jön a szomorú világ a kínai motyók terén...

"Újságírás az, amit a hatalom nem akar nyomtatásban látni. Minden más csak propaganda." George Orwell

(#5014) Real_Necro válasza vegyszer (#5013) üzenetére


Real_Necro
veterán

Az eszközök kb felét itthon vettem használtan. Így olcsóbb volt, mint Kínából.
Eu raktárból meg ezentúl is lehet vásárolni. Kérdés, hogy belpiacos dolgok is lesznek e, mert nekem minden kínai rendszeren lóg.

„Az, ami törvényes, az ugye nem lehet etikátlan. Ez etikátlan, ezért lehetne törvénytelen, de ami nem törvénytelen, az nem is helytelen. Ha helytelen lenne, törvénytelen is lenne.”

(#5015) tlala válasza tyielow (#5010) üzenetére


tlala
addikt

Semmit nem kell újra párosítani, minden eszköz a helyén marad. Mintha egy program frissítést csinálnál, csak már hozzá tudsz adni bármilyen régiós Xiaomi eszközt.

(#5016) bl4ze válasza vegyszer (#5013) üzenetére


bl4ze
veterán

Ez sem teljesen igaz. Ha pld BG-ról vásárolsz, úgy áfa és vámmentesen érkezik a cucc, ha megfelelő szállítást használsz. (EU Priority Line, BG Express)

.:. bl4ze .:.

(#5017) vegyszer válasza bl4ze (#5016) üzenetére


vegyszer
addikt

Én egyenlőre kivárok. Minden fronton.
Mondjuk ekbben segít az is, hogy mától hivatalosan is munkanélküli lettem...

"Újságírás az, amit a hatalom nem akar nyomtatásban látni. Minden más csak propaganda." George Orwell

(#5018) bl4ze válasza vegyszer (#5017) üzenetére


bl4ze
veterán

Sajnálom. Remélem találsz hamarosan állást !

.:. bl4ze .:.

(#5019) Karima


Karima
őstag

Sziasztok! Nekem is ugyanaz a gondom, mint amit punkkid0092 a 4964-es posztjában részletesen leír, azaz röviden: a xiaomi bt-s hőmérő bt-n tökéletesen működik, viszont a Smart HUB-on keresztül nem kommunikál, pedig a hub megjeleníti bt child device-ként, de távolról nem jöttek az adatok, annak ellenére, h semmi hibát nem írt. VISZONT! Ma alaposabban tanulmányoztam a jelenséget, azaz egy kamerát ráállítottam a hőmérőre, hogy lássam távolról az aktuális adatokat, és azt tapasztaltam, hogy működGET azért, de iszonyatos lassú a kommunikáció. Azaz, ha pl változik valami a hőmérőn (ezt ugye látom a kamera élőképén keresztül), azt én távolról a telefonon csak 20-30 perc múlva látom. Olyan, mintha a szerveren elakadna/lelassulna az adatlekérés, vagy a válasz. Ez minek "köszönhető", melyik eszköz hibája lehet? (A hivatalos Xiaomi Home app-ot használom még, nem az oroszt, és mindegyik eszköz itthoni beszerzés)

(#5020) Ferike81


Ferike81
senior tag

Sziasztok!

Vacakol az egyik kamerám. Kb. egy éve egy másikat is ezért kellett nyugdíjaznom. Már újracsatlakoztattam de semmi. Nem kapcsolódik. Mi Home Security Basic 1080P. Találkozott már valaki ilyennel?

Nem mindegy, hogy egy okos hülyéskedik, vagy egy H.Ü.L.Y.E. okoskodik.

(#5021) Ferike81 válasza Ferike81 (#5020) üzenetére


Ferike81
senior tag

Jahh bocs. Az kimaradt, hogy rögzít felvételt, csak nem tudom megnézni, csak ha kiveszem az sd-t. Élőkép nem megy rajta. Agyrém.

[ Szerkesztve ]

Nem mindegy, hogy egy okos hülyéskedik, vagy egy H.Ü.L.Y.E. okoskodik.

(#5022) user12 válasza Ferike81 (#5021) üzenetére


user12
őstag

A leírás alapján szoftveres hiba.
Nem lehet, hogy ezt is downgrade-elni kell régebbi verzióra, mint a magnetic mount-os változatot?

[ Szerkesztve ]

Rendszergazda vagyok....ha röhögni lát, mentsen

(#5023) Ferike81 válasza user12 (#5022) üzenetére


Ferike81
senior tag

Van még két ugyanilyen kamerám, azok is ezen a szoftver verzión és azok működnek szépen. :F

Nem mindegy, hogy egy okos hülyéskedik, vagy egy H.Ü.L.Y.E. okoskodik.

(#5024) vegyszer válasza user12 (#5022) üzenetére


vegyszer
addikt

Nekem is ez ötlött fel. De a jelek szerint nem ez a dolog nyitja.

"Újságírás az, amit a hatalom nem akar nyomtatásban látni. Minden más csak propaganda." George Orwell

(#5025) Ferike81 válasza vegyszer (#5024) üzenetére


Ferike81
senior tag

Nem hiszem. Egyszerre lett rendelve 4 db vagy 3 éve, ebből egy tavaly egy meg most csinálja ezt. Ugyanaz a szoftver /4.1.2.0093/ van 3 kamerán, amelyik tavaly óta nem megy azon 4.1.2.0091-es végű. Kettő megy kettő nem.

Nem mindegy, hogy egy okos hülyéskedik, vagy egy H.Ü.L.Y.E. okoskodik.

(#5026) user12 válasza user12 (#5022) üzenetére


user12
őstag

Akkor kizárásos alapon hardverhiba sajnos

Rendszergazda vagyok....ha röhögni lát, mentsen

(#5027) Redpaladin


Redpaladin
tag

Sziasztok!

Xiaomi okosotthonhoz van nekem egy alapkamerám
https://euronics.hu/termekek/xiaomi-mi-home-1080p-biztonsagi-kamera-qdj4065gl/p/242622?gclid=CjwKCAjwoZWHBhBgEiwAiMN66di3gL4oiSSAnASfNp0rwngeYaXHuYhVGNwNY7t1NkcnhXYznUrnQRoCw-8QAvD_BwE
Persze nem találtam normális oldalon csak euronicsos linket. :D

Lényeg,hogy e kamerát be lehet e állítani,hogy valahova szerverre is másolja fel a cuccokat ne csak a kis memoriakártyájára?

Ha nem akkor melyik típus képes rá és közben integrálható a xiaomi okosotthon szetthez?

(#5028) user12 válasza Redpaladin (#5027) üzenetére


user12
őstag

Szia

Ennél nem. Ez csak a memóriakártyájára tud rögzíteni.
A körbeforgó kamerákban van NAS támogatás. Ha még ezt a típust be tudod szerezni, ez biztosan tudja.
Ez az utódja, gondolom ebben is van -de az tudja megerősíteni, aki használ ilyet.
Mindegyik kompatibilis a többi MI cuccal.

[ Szerkesztve ]

Rendszergazda vagyok....ha röhögni lát, mentsen

(#5029) vegyszer válasza Redpaladin (#5027) üzenetére


vegyszer
addikt

Ez a kamera Mijia magnetic mount, illetve 170° nevek alatt lelhető fel.
Jó cucc. Nekem kettő van, de nagyon fontos, hogy NE FRISSÍTSD A SZOFTVERÉT.
Nekem az egyiket sikerült visszaállítani, de a másik nem tudja a rögzített tartalmát megmutatni, folyton kifagy...

Elvileg lehet vele NAS-ra menteni a holmit. De ezt nem próbáltam ezidáig

"Újságírás az, amit a hatalom nem akar nyomtatásban látni. Minden más csak propaganda." George Orwell

(#5030) bl4ze


bl4ze
veterán

Ha valaki esetleg légtisztítót keresne ez most nagyon jó ajánlat Magyar vásárlóknak
XIAOMI Mijia Air Purifier 3C

.:. bl4ze .:.

(#5031) Memmaao válasza bl4ze (#5030) üzenetére


Memmaao
addikt

Itthoni webshopbol sokkal jobb áron van, szinte bárhol:

My name is Bond, James... Dean.

(#5032) bl4ze válasza Memmaao (#5031) üzenetére


bl4ze
veterán

Nálam az USD 89 / 26.640 HUF nem egyenlő a 31.000 HUF árral akárhogyan lesem :)

.:. bl4ze .:.

(#5033) Memmaao válasza bl4ze (#5032) üzenetére


Memmaao
addikt

89.99 USD a mai árfolyamon majdnem 28e Ft. Banki kettős konverzió miatt lesz az 30e is. És a Banggood nem ad hazai garanciát. Akkor már inkább 31e hazai garival. De ez a 3C egy nagy rakás sz@r, érdemes kissé felàrral megvenni.a.3H-t, a Pro újra kapható itthon, 47e ft, és az 500 m3 és nem csak 320m3 mint ez, illetve a smartmi kerek formájú légtisztító is sokszor van 39e ftert.

My name is Bond, James... Dean.

(#5034) bl4ze válasza Memmaao (#5033) üzenetére


bl4ze
veterán

Nem tudom melyik banknál vagy, de megnéztem :
GránitBank 26.320 Ft kártyás fizetés esetén
Revolut kártyámmal fizetve 25.461 Ft.
Egyébként nekem is 3H van, meg vagyok vele elégedve nagyon.

.:. bl4ze .:.

(#5035) Memmaao válasza bl4ze (#5034) üzenetére


Memmaao
addikt

Nekem is van egy 3H, tökéletes! Ez a 3C viszont sokkal butább darab.
A Google árfolyam számító is 27e fölött hozza a 89.99 USD-t, az Erste meg afölött szokott lenni. És mivel nincs USD számlám, kettős konverzió van. (Cserébe volt Citibank ügyfélként viszont nekem minden ingyen van! Az összes pénzfelvétel, akár 1000 forintonkent, az ország bármely bankjának automatájából, ingyenes az utalás, minden). Nem is tud másik csomagot ajánlani egy bank sem. Pedig próbálkozott az OTP is rendesen, de amikor meghallották, hogy Erste volt Citibank csomag, egyből mondták, hogy azzal senki nem tud versenyezni. )

My name is Bond, James... Dean.

(#5036) bl4ze válasza Memmaao (#5035) üzenetére


bl4ze
veterán

Ok ok, elhiszem. Én legtöbbször Revoluttal, meg GránitBank kártyával fizetek.
(mindkettő bőven 27 Ezer alatt hozza a 90 USD-t)

.:. bl4ze .:.

(#5037) bl4ze


bl4ze
veterán

Más: USD 7.99 most akcióban a 3 darabos XIAOMI pára, hőtartalom hőmérő.
Ilyen olcsó szerintem sosem volt még ! :R :R

.:. bl4ze .:.

(#5038) szabi__memo válasza bl4ze (#5037) üzenetére


szabi__memo
nagyúr

Bg express vagy eu priority? Nálam mindkettő ugyanannyi

(#5039) bl4ze válasza szabi__memo (#5038) üzenetére


bl4ze
veterán

BG Express nálam jóval gyorsabb szokott lenni. :)

.:. bl4ze .:.

(#5040) szabi__memo válasza bl4ze (#5039) üzenetére


szabi__memo
nagyúr

Nekem arra azt írta hogy a vám/áfamentes szállítás nem garantált

(#5041) bl4ze válasza szabi__memo (#5040) üzenetére


bl4ze
veterán

pedig de, van hivatalos közleményük is erről :

For European countriesBackground: Due to the new tax law of EU, the Banggood logistics channel is switched to DDU/DDP method to declare the customs.
DDP: Delivered Duty Paid
1 Banggood Express - Comet - CN ✅ *Recommend option
2 European Railway Direct Mail - UPS railway - CN
3 EU Priority Line - GLS - CN/HK

A BG Express és EU Priority Line mindkettő DDP szóval hozzád vám, áfamentesen érkezik.
(nekem 5 darab ilyen érkezett most a napokban)

.:. bl4ze .:.

(#5042) Memmaao válasza bl4ze (#5037) üzenetére


Memmaao
addikt

Köszi! Ezt megrendeltem, 2,7e volt. És már jött is az email a csomagküldo.hu-tól, hogy ők fogják szállítani.

My name is Bond, James... Dean.

(#5043) bl4ze válasza Memmaao (#5042) üzenetére


bl4ze
veterán

Igen, úgy van. Ők hozzák Prágából :)

.:. bl4ze .:.

(#5044) bl4ze


bl4ze
veterán

Ha bárkit érdekelne: végre megint van EU raktárban XIAOMI EC2 akkus kamera, és jó áron :)

.:. bl4ze .:.

(#5045) Real_Necro válasza bl4ze (#5044) üzenetére


Real_Necro
veterán

Folyamatos figyelő van beállítva couponsfromchina oldalára. Kb mindig ennyi, nem nagyon akar 60$ alá menni az ára. Pedig jól jönne még egy, csak már hegyekben állnak a hubok otthon, mert kínai régión 1 kamera 1 hub felállás működik csak.

„Az, ami törvényes, az ugye nem lehet etikátlan. Ez etikátlan, ezért lehetne törvénytelen, de ami nem törvénytelen, az nem is helytelen. Ha helytelen lenne, törvénytelen is lenne.”

(#5046) bl4ze válasza Real_Necro (#5045) üzenetére


bl4ze
veterán

60 alá nem hiszem menni fog, küldtem egy privit-nézz rá :)

.:. bl4ze .:.

(#5047) Rob7676 válasza Ferike81 (#5020) üzenetére


Rob7676
újonc

Nekem is ugyanez a probléma. Nekem vadonat új, most üzemeltem volna be. Orosz app.... Firmware 4.0.6_0147. Sajnos semmi eddig. Esetleg app klón ès ott China règió segíthet? Örülnék, ha esetleg lenne valami jó ötlet.

(#5048) tyielow válasza tlala (#5009) üzenetére


tyielow
aktív tag

Na, nekiestem tegnap. Működik, nagyon penge. Kedvet kaptam mégtöbb kínai szir-szart rendelni, főleg hogy ingatlankeresgélésben vagyunk hetek óta.

Okos zárakkal (Mi Home kompatibilis) van tapasztalatotok? Az számomra sem kérdés, hogy működik, igazából az érdekelne, hogy mennyire kompatibilisek az itthon kapható ajtókkal? Meg kell köszörülni kicsit az ajtót? Ill., hogy xiaomi-ék háza táján kapható már wireless charge-os kialakítás?

[ Szerkesztve ]

YouTube: toty1ka

(#5049) vegyszer válasza tyielow (#5048) üzenetére


vegyszer
addikt

Engem nem győz meg egyetlen kulcs nélküli, vagy kódos zár se.
Már csak azért se, mert számomra nem életszerű, hogy mondjuk NFC/ujjlenyomat/Bluetooth/PIN kód segedelmével nyíljon egy ajtóm.
Meló helyen céges környezetben látom értelmét, de ott se az a cél, hogy ne lehessen betörni, hanem hogy a hülyék ne tudjanak egyből bemenni. Egyszerűen nincs bizodalman bennük.

Azok a zárak valószínűleg amerikai ajtókra valók. De jobb esetben azért teljes specifikációk is fellelhetőek legalább műszaki rajz szinten. A kiválasztott terméket kell alaposan tanulmányozni, meg a sajátodat.

"Újságírás az, amit a hatalom nem akar nyomtatásban látni. Minden más csak propaganda." George Orwell

(#5050) user12 válasza tyielow (#5048) üzenetére


user12
őstag

Ha vennék, akkor nem Xiaomit vennék (a múltkor is előfordult, hogy szerver / központi hiba miatt nem voltak elérhetőek az eszközök). Hobbi szinten használt érzékelőknél ez elmegy, de ha már a vagyonbiztonságot alapozod rá, inkább ruházz be egy komolyabb cuccba.

Rendszergazda vagyok....ha röhögni lát, mentsen

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.