Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2019-07-15 14:23:44

LOGOUT.hu

Xiaofang és Dafang kamerák Kínán kívüli használatát a Xiaomi letiltotta, lehetséges megoldás itt (de ne gmailről írj nekik!).

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#21) G_N


G_N
csendes tag

Sziasztok!

Nálam is fut egy Gateway, két szögletes hőmérő, nyitásérzékelő, két kamera, egy dafang, és egy Xiaomi mijia 1080P Smart IP Camera, (ez bluetooth vezérlős), egy mozgásérzékelő, valamint két okosgomb, és egy klíma vezérlő egység működik.

Szerintem sajnos a hőmérők nem elég pontosak. Van az általuk mutatott, és a kazán vezérlő termosztát, valamint egy sima szobai hőmérőn mért értékek között majdnem egy fok eltérés.
A két hőmérő ugyanazt mutatja ugyan, de magasabb az érték a másik kettőhöz képest.
A kerek hőmérő nem mér légnyomást, a szögletes igen.

A rendszer önmagában kényelmes, egyszerűen bővíthető, és automatizálható.

A hőmérők, és a klíma vezérlő egység együtt működve jól teszik a dolgukat, viszont mivel a csatlakozó a klíma vezérlő esetében kínai kivitelű, és ennél az eszköznél a védőföld lába vastagabb, mint a többi földelt eszköznél, mint például a gateway, nem lehetett csatlakoztatni az külön vásárolt átalakító adaptereken keresztül. Amit a kis kínai adott mellé átalakítót, az simán életveszélyes, így ha nagyobb fogyasztót csatlakoztatnál, azokat el kell felejteni. Venni kell normális átalakító adaptert.
Mutatok pár képet a kínából kapott adapterek belsejéről. Ezen kéne átkergetni a klíma teljes áramfelvételét. Én egyértelműen nem javasolnám.

https://drive.google.com/drive/folders/1-8PK-onwdJ4epDhKVTmDjrI-aMBn_yk0

Ezt választottam: SKROSS-1-500211-Utazo-adapter-World-to-Europe
Linket nem teszek, név alapján megtalálható.

De mint írtam sajnos a klíma vezérlő nem volt ebbe csatlakoztatható, de ez csak akkor derült ki, mitán megérkezett az adapter. Ezért rendeltem szintén kínából falra szerelhető, falon kívüli kínai aljzatot, valamint egy ehhez való dugvillát is. A klímán lecseréltem az dugvillát, így be tudtam üzemelni. A hőmérők adatai alapján tudja kapcsolgatni a klímát infra távirányítóként. Méri a fogyasztást, váltogatja az üzemmódokat, bár én csak a páramentesítő funkciót használom így egyenlőre. Nyáron beizzítom a hűtést is ezen keresztül.
A klíma vezérlő csatlakozik a dugaljba, a klíma vezérlőben pedig csatlakozik a klíma.

A bluetooth vezérlős kamera fix, mozgásérzékelővel. Jelenleg úgy állítottam be, hogy mozgás esetén rögzít csak memória kártyára. Ha nem teszel kártyát a kamerába, akkor kínai szerverre rögzít a drága. Ezt nem próbáltam ki, viszont panaszt többet olvasni róla, hogy a felvételek elérése elég népmesei jelleggel megy, Hol jó, hol nem. Szóval én a helyi tárolás mellett döntöttem. Ha teszel kártyát, akkor be tudod állítani a rögzítést a kártyára, vagy ha van helyi NAS, akkor már azt is engedi beállítani. Ha van mi band karkötőd, a MI HOME alkalmazásban be tudod állítani, hogy a ha érzékeli a karkötőt a kamera, akkor automatikusan sleep módba kerüljön, ha nem érzékeli, akkor pedig ébredjen, és kapcsoljon be. A MI FIT appból keresi ki a karkötőt, és párosítja a rendszerhez.
A dafang kamera forgatható, távolról irányítható. A rögzítési metódus ugyanaz nagyjából, mint a másik kameránál.

Mindkét kamera kétirányú kommunikációra képes, van mindegyikben mikrofon, és hangszóró is. Távolról tudsz rajtuk keresztül kommunikálni.

A nyitás, és mozgásérzékelő jól teszi a dolgát. Ha változás történik, jön az értesítés telefonra.
A kamerák mozgásérzékelője szintén küldi a riasztást, ha észlel valamit.

Úton van egy XIAOMI bluetooth hő-és páratartalom mérő kijelzővel, kíváncsi leszek, az mit fog mérni a hőmérőkhöz képest. Az a kamerán keresztül tud kapcsolódni a rendszerhez.

Az okosgombok az egyik a rádiót vezérli, a másik pedig a mozgásérzékelőt, és a kamerákat küldi alvó módba, ha otthol vagyunk, vagy aktiválja, ha eljövünk ottholról. Ha elfelejteném aktiválni, az applikációból pótolható a folyamat.Természetesen ez időhöz is köthető. Mondjuk minden nap reggel fél 7-kor aktiválja a rendszert.

Most két tervem van még egyenlőre ezzel a rendszerrel. A lakásunk átalakítás alatt van, a nappaliban körbe rgb ledekből lesz hangulat világítás. Ezt fogja vezérleni a kis kocka, egy infra távirányítóval összekötve.
Valamint most próbálom megoldani, hogy a routerre kötött, a hálózaton megosztott vinyót használja rögzítésre a két kamera, valamint hogy ennek a tartalmát automatikusan szinkronizálja vagy az Onedrive, vagy a google drive felhőbe....Mégis jobb, ha nem helyben tárolom a felvételeket, mivel ha viszik a kamerát, megy a felvétel is. :)

Amit mindenképp tudni kell, hogy ezek az eszközök így nem helyettesítenek egy komoly vagyonvédelmi rendszert. Az az ajtónál, és a zárbetétnél kezdődik. Kiegészítő rendszernek megfelelő, és a semminél több.
Viszont ha a lakás áramtalanítása kívülről megoldható, áram nélkül semmit nem ér. Nálunk az óra, és a megszakítók bent vannak a lakásban, nem a lépcsőházban. Valamint állandó élő netkapcsolat kell hozzá. Ha az megy el, szintén borult a bili.

Egyenlőre azt mondom, jó a rendszer, teljesen megfizethető, egyszerű összeépíteni, nem kell vezetékezni semmit, viszont vannak korlátai. Ezzel vagy együtt kell élni, vagy mást kell keresni.

Hátrányként kell említenem, hogy szükség van sok esetben egy második mobiltelefonra, mivel az alkalmazásban sok eszközhöz nem áll rendelkezésre angol nyelv, így a google fordító-kamera kombó segítségünkre lehet. Viszont a MIUI fórumon fut egy project az eszközök, és az alkalmazás magyarosításáról. Itt egyre több eszközhöz készül el a magyar nyelvű fordítás. Nagyban megkönnyíti a használatot :)

"Valószínűleg mindenki életében az a legnehezebb pillanat, amikor meg kell ölniük az egyik szerettüket, mert azt megszállta a sátán..."

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.