Hirdetés

2024. április 18., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2019-07-15 14:23:44

LOGOUT.hu

Xiaofang és Dafang kamerák Kínán kívüli használatát a Xiaomi letiltotta, lehetséges megoldás itt (de ne gmailről írj nekik!).

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#301) Kiskopika


Kiskopika
senior tag

Vegre rendesen mukodik az idozito, valoszinuleg tavaszig :C

(#302) code1005 válasza End-ru (#295) üzenetére


code1005
senior tag

És a gateway esetében, mennyivel kell előrébb állítani, pl. az este 20.00 bekapcsoláshoz? Kínai szerverre vagyok bejelentkezve.

Két lépésben fog csak menni, nekem is így vannak (mennyezeti lámpa, okos égő)

plata o plomo

(#303) Alex91 válasza Kiskopika (#301) üzenetére


Alex91
félisten

Nalam meg pont most lett xar...

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#304) Alex91 válasza Alex91 (#303) üzenetére


Alex91
félisten

Az eredetileg beallitott idoket visszaallitotta 1 oraval a szoftver...

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#305) updog válasza Mosqu!to (#299) üzenetére


updog
senior tag

Gyanítom hogy ez feature. A szerver (=a vezérlés) ott van... :U

[ Szerkesztve ]

"Bocs, főnök, de én csak két emberben bízom. Az egyik én vagyok. Nem maga a másik." || "Hóhahó, mégis van graffaló!"

(#306) tobias40


tobias40
veterán

Hi!

Ha azt szeretném hogy a BT kapcsoló egyszeri megnyomására a rádiót indítsa a duplára megállítsa ,hogyan kell beállítani?

(#307) Mosqu!to válasza updog (#305) üzenetére


Mosqu!to
addikt

Ez így rendben is van, de az Asus routeren ilyen adatfolyamokat látok (az első és utolsó a két Xiaomi eszköz):

Továbbá a speedtesten is 100-150 megabit kb el van tűnve a korábbi stabil sebességhez képest, és játékokban is panaszkodnak, hogy lagolok. Torrent, egyéb eszköz nem lóg a neten.

Persze a sebességüket tudom korlátozni, de jobban örülnék, ha inkább a felesleges adatforgalmat tudnám teljesen lecsukni, és annyi kommunikáció legyen csak, ami a használathoz kell.

Computer games don't affect kids; I mean if Pac-Man affected us as kids, we'd all be running around in darkened rooms, munching magic pills and listening to repetitive electronic music.

(#308) Degeczi válasza Mosqu!to (#299) üzenetére


Degeczi
nagyúr

A telefonról nem közvetlenül vezérled, hanem a szerveren keresztül, tehát a net letiltásával lábon lőnéd magad.

Ami beszúrtál kép, az csak a kapcsolatuk sebessége, nem az átvitt adatmennyiség. Utóbbi a Purifier esetén biztosan alacsony (max. firmwarefrissítés ami alkalmanként sok), a porszívónál talán a szobatérkép picit több, de nem komoly tényező az sem. Nem ezek rontják le a netedet.

(#309) Mosqu!to válasza Degeczi (#308) üzenetére


Mosqu!to
addikt

Igen, ezzel tisztában vagyok, hogy felhon keresztül érem el az eszközöket (bár gyanítom hogy ha azonos wifin van a telefon és az okoseszköz, akkor megoldja hálózaton belül, vagy csak placebo hogy gyorsabbnak érzem ilyenkor a vezérlést?), de azt már nem tudom, hogy van-e haszonltalan adatközlés a felhő felé, amit valami hackeléssel le tudnék korlátozni.

Computer games don't affect kids; I mean if Pac-Man affected us as kids, we'd all be running around in darkened rooms, munching magic pills and listening to repetitive electronic music.

(#310) Degeczi válasza Mosqu!to (#309) üzenetére


Degeczi
nagyúr

Nincs semmi számottevő adatforgalom (rögtön észrevenném, mert mobilnetem van otthon)

(#311) code1005


code1005
senior tag

Valakinek sikerült már HA alatt működésre bírni a yeelight cuccokat?

plata o plomo

(#312) tobias40


tobias40
veterán

erre vkinek van ötlete? :U

(#313) icemad válasza tobias40 (#312) üzenetére


icemad
nagyúr
LOGOUT blog

Nekem nincs. Nálam egy klikk a rádió indítás, még egy klikk a megállítás. Dupla klikk a következő csatorna.

(#314) tobias40 válasza icemad (#313) üzenetére


tobias40
veterán

Ok,de ezt hogyan állítottad be,én is ezt szeretném! ;]

És az is megy hogy csak a kedvenceket léptesse és játsza le?Kínaiak nem kellenek..

Illetve így is jó..

[ Szerkesztve ]

(#315) icemad válasza tobias40 (#314) üzenetére


icemad
nagyúr
LOGOUT blog

Mi home-ot elindítod, alul automation, jobb felső sarokban plusz jel, alul kiválasztod a kapcsolót, single press, mi Control hub, Control radio, play/pause radio.

A rádió csatornákhoz írták már itt a beállítást. Én hónapokkal ezelőtt csináltam. Talán 3-4 magyar csatorna van...

(#316) tobias40 válasza icemad (#315) üzenetére


tobias40
veterán

Köszi!
A kedvencekbe beraktam a magyarokat a kérdésem az hogy csak azokat tudom így használni vagy az összes adó között kell majd keresgélnem így?

(#317) tobias40 válasza tobias40 (#316) üzenetére


tobias40
veterán

Igen a kedvenceket használja,kipróbáltam! :C

(#318) tobias40 válasza icemad (#315) üzenetére


tobias40
veterán

A hangerőt fel/le nem lehet beállítani a hosszú gomb nyomásra,igaz?
Csak fel vagy csak le lehet?
Jó lenne ha lehetne halkítani-hangosítani a gomb-al...

(#319) icemad válasza tobias40 (#318) üzenetére


icemad
nagyúr
LOGOUT blog

Szerintem nem lehet,csak fel vagy csak le. Esetleg 2 kapcsolóval, vagy a kockával.

(#320) tobias40 válasza icemad (#319) üzenetére


tobias40
veterán

Jaja,két kapcsolóval csináltam meg most de így telefon is kell hozzá ezért eléggé felejtős..
Kockán még gondolkodom de minek még egy eszköz az asztalra,már így sem férek tőle.. ;]

Ébresztés rádióra,pl.6:45-re beállítva,meglehet csinálni?

[ Szerkesztve ]

(#321) icemad válasza tobias40 (#320) üzenetére


icemad
nagyúr
LOGOUT blog

Simán. Majdnem ugyanaz, mint a másik.

Arra figyelj, hogy az időzónák miatt lehet kavarodás. Ezt előtte mindenképpen próbáld ki. Egyébként egy vekker szerintem megbízhatóbb. ;)

(#322) tobias40 válasza icemad (#321) üzenetére


tobias40
veterán

Hmm,nem találom az ébresztési időt hol állítom be.. :W

Annyira nem értem ezeknek a logikáját.. :(

És sajna nem beszélek angolul és nem értem csak az alapvető lehetőségeket..

[ Szerkesztve ]

(#323) icemad válasza tobias40 (#322) üzenetére


icemad
nagyúr
LOGOUT blog

Mi home-ot elindítod, alul automation, jobb felső sarokban plusz jel, timer (itt beállítod az időpontot), repeat (itt választod ki, hogy melyik napon legyen aktív, customnál egyesével is lehet), jobb felső sarokban oké gomb, mi Control hub, Control radio, play radio.
Nagyjából ennyi. Az időpont beállítást ellenőrizd le. Ezt úgy a legegyszerűbb, ha most ezt megcsinálod, és beállítod hogy 4 perc múlva kapcsoljon be. Ha nem indul, akkor vagy hozzáadsz egy órát, vagy elveszel. (feltéve, hogy magyarországi időzónát adtál meg.)

Sajnos a komplett rendszerhez kell egy minimális angol. Ha ez nincs, akkor meg egy kis szótárazás. Anélkül nem fog menni, és egy idő után megtanulod az alapokat. Az meg máskor is jól fog jönni.

A logika meg egyszerű: adott eseménynél ezt kell csinálnia. Persze lehet kombinálni, de az még nekem is necces néha.

[ Szerkesztve ]

(#324) tobias40 válasza icemad (#323) üzenetére


tobias40
veterán

Köszi,ez így pofon egyszerű! :R
Most próbálom...
Kínai időzónát kell megadni hogy minden eszköz működjön,nem?
Vagy ez másik beállítás?

Hopp jól műxik tehát jó az időbeállítás! :C

Láttam azt is belehet állítani hogy mettől meddig ébresszen,pl,7-9 óráig..

[ Szerkesztve ]

(#325) icemad válasza tobias40 (#324) üzenetére


icemad
nagyúr
LOGOUT blog

És lehet kombinálni is. Mondjuk a rádióval egyszerre kapcsoljon be a lámpa, nem túl erős narancssárga fénnyel. Vagy a rádió előtt 10 perccel, hogy könnyebben kelj fel. Vagy ha kinyitod az ajtót, stb.

(#326) tobias40 válasza icemad (#325) üzenetére


tobias40
veterán

Köszi lehet kipróbálom..
Nincs leírás ötleteknek ahol leírná vki hogy mi mindenre van beállítva és hogyan kell csinálni?
Tudom végtelen a lehetőség de "ötletelni" jó lenne...

(#327) G_N válasza tobias40 (#318) üzenetére


G_N
csendes tag

Én úgy oldottam meg, hogy egy nyomás rádió bekapcs halk hangerőn, hosszú nyomás rádió kikapcs, dupla klikk, hangerő fel. Ha túl hangos, akkor kikapcs, és bekapcs újra, majd addig hangosítom, amíg jó nem lesz...

"Valószínűleg mindenki életében az a legnehezebb pillanat, amikor meg kell ölniük az egyik szerettüket, mert azt megszállta a sátán..."

(#328) tobias40 válasza G_N (#327) üzenetére


tobias40
veterán

Ok,de így nem tudsz csatornát váltani.. ;]

(#329) G_N válasza tobias40 (#328) üzenetére


G_N
csendes tag

Nem szoktam :DD
Nem túl nagy a magyar rádióadó választék, ráadásul általában max anyós hallgatja, ha itt van nálunk. neki meg pont jó a sl*ger rádió :)

"Valószínűleg mindenki életében az a legnehezebb pillanat, amikor meg kell ölniük az egyik szerettüket, mert azt megszállta a sátán..."

(#330) updog


updog
senior tag

Sziasztok!

Tud valaki listát arról, hogy melyik eszközök érhetőek el Europe szerverről?

"Bocs, főnök, de én csak két emberben bízom. Az egyik én vagyok. Nem maga a másik." || "Hóhahó, mégis van graffaló!"

(#331) Alex91 válasza G_N (#329) üzenetére


Alex91
félisten

Mar a gateway-jel? Mert ahogy ez szol... :DD

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#332) tobias40 válasza Alex91 (#331) üzenetére


tobias40
veterán

Háttér rádiózásnak nekem is megfelel itt nem a minőség kell. ;]

(#333) ribarszki


ribarszki
őstag

Sziasztok! Yeelight RGB izzóhoz lenne kérdésem. (Bátyámnak szeretnék segíteni)
2db RGB izzót vett, és addig eljutott, hogy együt tudja a kettőt kikapcoslni, bekapcsolni. De a színét nem tudja mindkettőnek egyszerre állítani, csak külön-külön.
Létezik erre megoldás? Szín, fényerő egyszerr állítódjon a két izzón?

Nagyon szépen köszönöm! :R

(#334) tobias40


tobias40
veterán

Miért nem szólnak a magyar rádiók?
Legutóbb mentek mikor használtam,ott vannak a kedvencek között és látszólag elindul de nincs hang.
Ha belépek a másik fülnél ott a nem magyarok mennek de a magyar nem.

Már újra raktam a kedvenceket de így sem megy..

Lehet vmi régió baj?Mit kell megnéznem?(elvileg nem állítottam el semmit)

(#335) icemad válasza tobias40 (#334) üzenetére


icemad
nagyúr
LOGOUT blog

Szia. Most néztem meg, nálam sem jó. Szerintem változott a forrás elérhetősége. A másik dolog, amire gondolni tudok, az a frissítés. Épp most raktam fel a legújabb updatet, lehet, hogy az is bekavart.

(#336) tobias40 válasza icemad (#335) üzenetére


tobias40
veterán

Jaja,nekem is frissült én is gondoltam erre ezért kérdeztem meg itt.

Az ikonok sem látszanak a magyar csatik előtt,hátha megcsinálják majd..

(#337) tobias40 válasza tobias40 (#336) üzenetére


tobias40
veterán

Jelentem már mennek a magyar rádió adók! :C

(#338) Charlie Gordon


Charlie Gordon
aktív tag

Sziasztok !

A gateway ma reggelre meghülyült : kéken villog, és reset után sem tudom felismertetni a Mi Home applikációval. Próbáltam már szervert váltani, reseteltem többször, semmi . Ötletek ?

(#339) icemad


icemad
nagyúr
LOGOUT blog

Sziasztok. A purifiernek hány órát kell mennie naponta?

(#340) updog válasza icemad (#339) üzenetére


updog
senior tag

Őszintén, nekem auto-n megy 0-24, csak amikor hosszabb időre elmegyünk otthonról, akkor kapcsoljuk ki, a kínai ördög nem alszik címen.

"Bocs, főnök, de én csak két emberben bízom. Az egyik én vagyok. Nem maga a másik." || "Hóhahó, mégis van graffaló!"

(#341) icemad válasza updog (#340) üzenetére


icemad
nagyúr
LOGOUT blog

Azért kérdeztem, mert van itthon egy régebbi fajta (nem xiaomi és nem is okos) , gondoltam az okos dugaljal beállítom, hogy mikor mennyit menjen. Ezért kérdeztem.

(#342) Degeczi válasza icemad (#341) üzenetére


Degeczi
nagyúr

Ez ugye komoly, mert viccnek durva lenne?

Adva van egy okoseszköz ami tökéletesen bekonfigurálható, önmagától is tud működni, de időzíthető is ahogyan csak szeretnéd, telefonnal még távolról is vezérelheted, monitorozhatod - erre "kihúznád a konnektorból"? :F
(ráadásul az sem biztos most így hirtelen, h miután visszaadod az áramot, beindulna magától)

(#343) icemad válasza Degeczi (#342) üzenetére


icemad
nagyúr
LOGOUT blog

Az előbb írtam, hogy nem okos, nem konfigurálható, és nem tud magától működni. (és nem xiaomi) Időzíthető az igaz, de csak korlátozva.

(#344) Degeczi válasza icemad (#343) üzenetére


Degeczi
nagyúr

Hja, bocs, félreértettem, h a konnektor nem okos, csak bután időzíthető.

De itt nem ér sokat más tapasztalata, h egy eltérő helyen, eltérő légszállítású, szűrésű eszközt mennyi ideig használnak, az számodra semmit nem mond.

(#345) tobias40


tobias40
veterán

Egy szaunát szeretnék üzemeltetni távolról is hogy felügyelni tudjam mikor van használva és mennyi ideig.
Ajtó nyitóval vagy hőmérséklet mérővel tudom figyelni mikor van ki-be kapcsolva és mennyi ideig,gondolom egy okos dug alj kellene még az irányításhoz.
Esetleg beállítható hogy bekapcs után csak pl. 30-et tudjon mennyi?Gondolom fogyasztásmérést nem tudnak ezek az eszközök..
Fizetős szauna ezért kellene amit írtam..

Ti hogyan csinálnátok?

[ Szerkesztve ]

(#346) icemad válasza Degeczi (#344) üzenetére


icemad
nagyúr
LOGOUT blog

A dugalj lenne okos. A purifier buta. De nem megoldható sajnos, mert csak bekapcsolni tudom, elindítani nem...

(#347) tobias40


tobias40
veterán

Jól gondolom hogy így megoldható amit szeretnék? :U
Még ami jó lenne ha loggolni is tudnám hogy 24 óra alatt mennyit ment a szauna... :C

(#348) Degeczi válasza tobias40 (#345) üzenetére


Degeczi
nagyúr

Nem világos, ki fizet? Ha te, akkor aligha tudod megbontani a szauna áramellátását, hiszen különben átköthetnéd méretlen aljzatba.
Ha neked fizetnek a használatáért, ugyanez a szempont ott is fölmerül, hol tudod megoldani kikerülhetetlen módon a mérést? Ha ez nem gond, szerintem nem Xiaomival érdemes megoldani, hanem pl. Sonoff POW relével ha fix a bekötés, vagy pl. Blitzwolf BW-SHP2-vel ha ha konnektoros az áramellátás. Mindkettő tizenpár dollárért kapható, és telefonos alkalmazáson közvetlenül nyomonkövethető a fogyasztás.
Időtartamkorlátozással nem érdemes vacakolni, mindenkinek más az igénye.

(#349) tobias40 válasza Degeczi (#348) üzenetére


tobias40
veterán

Igazad van nem volt világos..

Nekem fizetnek és konnektoros megoldás van.
Meg tudják kerülni sajnos de megoldom egy plombával vagy vmi mással hogy ne tudják kihúzni,az úgy jó gondolom. Sonoff-om van egy de az tud logot készíteni,vagy milyen módon tudom megnézni mennyit ment 24 óra alatt a szauna?
Jut eszembe hogy a szaunán belülröl is rakható egy ilyen mérő-szabályzó ahol bemegy a szaunába a 220V,és így nem tudják megkerülni..
Ilyenem van és egy olyan amit fixre lehet kötni!

Nem feltételem senkiről a csalást de jobb megelőzni a bajt.. ;]

[ Szerkesztve ]

(#350) Degeczi válasza tobias40 (#349) üzenetére


Degeczi
nagyúr

A normál nem, csak a Sonoff POW (mint "Power") relé tud fogyasztást mérni! Fix bekötéshez az jó.

Konnektorba pedig az említett Blitzwolf, ami napokra lebontva mutatja a fogyasztást (az általad linkelt S20 nem mér fogyasztást, az csak ki/be kapcsolásra jó):

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.