Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2019-07-15 14:23:44

LOGOUT.hu

Xiaofang és Dafang kamerák Kínán kívüli használatát a Xiaomi letiltotta, lehetséges megoldás itt (de ne gmailről írj nekik!).

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#2001) bupemko válasza Pool_ (#1989) üzenetére


bupemko
senior tag

Köszi a tippet, most feltettem a miui.hu fórumról a magyar verziót, elvileg az is ezen az orosz vevs verzión alapul.

[ Szerkesztve ]

(#2002) Pool_ válasza bupemko (#2001) üzenetére


Pool_
tag

Lehet, de ahogy láttam az le van maradva verzióban. Azóta elég sok hibajavítás volt a vevs-es changelistek szerint. Többek közt az értesítéseken is javítottak valamit az 5.6.5-ben ha jól emlékszem a changelistre. De persze azzal sincs baj azért, lehet csak nekem van ilyen frissítés fixációm :)

[ Szerkesztve ]

(#2003) mjani1172


mjani1172
addikt

Sziasztok!

Mindent átolvastam sajnos.De tévedhetek, így inkább rákérdezek. Tényleg nem lehet a Xiaomi kamera által készített videókat kimenteni?
Csak úgy ha kiveszem az sd kártyát?
Nem akarom elhinni.

(#2004) < CyberBob > válasza mjani1172 (#2003) üzenetére


< CyberBob >
őstag

Ez engem is érdekelne.

Ne próbáld! Tedd, vagy ne tedd, de ne próbáld!

(#2005) bupemko válasza Pool_ (#2002) üzenetére


bupemko
senior tag

Kínai GW nem ment fel magyar szerverre magyar Mi Home-mal, úgyhogy vevs-féle legújabb verzió lett belőle, ezzel eddig mindent tudtam regisztrálni!

Mjani: Nekem van 4 kamerám, mindet tudom NAS-ra menteni gond nélkül, de kellett bele tenni SD kártyát is.

(#2006) odrif


odrif
MODERÁTOR

Sziasztok!
Okosotthon topikban nem kaptam erre választ: [link]
Valaki meg oldotta már az ajtónyitás érzékelőt Domoticz alá?

20 éve a Prohardveren

(#2007) sambenez válasza odrif (#2006) üzenetére


sambenez
addikt

MIt nem tudsz megoldani? Ha van GW akkor automatikusan felismeri a Domoticz a nyitás érzékelőt is.

(#2008) farkas-j


farkas-j
őstag

Vásároltam egy Xiaomi Mijia BT4.0 Bluetooth Vezeték nélküli óra, hőmérőt. Szeretném a pontos időt beállítani rajta. A telefonomon telepítve van az Mi Home 5.4.42 magyar app, ezzel használom a MI robotporszívómat. Ha simán bekapcsolom a Bluetooth-ot és kiadom a Bluetooth keresést, látom is az órát LYWSD02 néven. Az órán is megjelenik a Bluetooth csatlakozási jel, tehát a Bluetooth működőképes. Csatlakozni nem tudok hozzá, gondolom ehhez kell az app. Az Mi Home viszont nem találja az órát és az órán sem jelenik meg kereséskor a Bluetooth működését, keresését jelző piktogram amikor az appból kiadom a keresést. Tudnátok segíteni?

Segédletek LG TV-khez: http://goo.gl/Brr7V4

(#2009) HKorn válasza farkas-j (#2008) üzenetére


HKorn
addikt

Ha magyar régión van a Mi Home app, akkor nem fogja látni ezt az órát, Kínára kell állítani (sajnos), ott benne lesz a z eszköz listában, ha jól rémlik akkor a szenzoroknál.

Run&Ride

(#2010) odrif válasza sambenez (#2007) üzenetére


odrif
MODERÁTOR

Csak az e-mail küldéssel nem boldogulok egyenlőre.

[ Szerkesztve ]

20 éve a Prohardveren

(#2011) takacska válasza odrif (#2010) üzenetére


takacska
csendes tag

Domoticzban ki kell tölteni a beállítások/beállítások/értesítések/e-mail beállítások lapot. Kelleni fog smtp szerver, porttal, felhasználónév jelszó párossal. Ha gmail smtp-jét akarod, a google nem fogja engedni, csak ha engedélyezel valahol a google beállításoknál valami nem biztonságos eszközök használatát. (már régen csináltam eléggé el van dugva) Ha ez már működik, blocklyban van e-mail küldő sor.

[ Szerkesztve ]

(#2012) odrif válasza takacska (#2011) üzenetére


odrif
MODERÁTOR

Igen közben megtaláltam köszöm.
Most éppen a blockly-val küszködök.

20 éve a Prohardveren

(#2013) farkas-j válasza HKorn (#2009) üzenetére


farkas-j
őstag

Köszönöm, így valóban megtalálta. Kínai régión viszont azt írja a robotporszívónál, hogy használjak helyi szervert (azaz Európait) mert nem tudja megjeleníteni a térképét meg a vezérlést. :O

Segédletek LG TV-khez: http://goo.gl/Brr7V4

(#2014) lszep


lszep
csendes tag

Sziasztok! Jelenleg EU-s xiaomi eszközeim vannak (kamera, porszívó) a xiaomi home app Magyarország régióra állítva. Home kittel és plussz érzékelőkkel szeretném bővíteni. Csak itthon vásároltat érdemes venni vagy kínából is ami működik a most beállított szerverrel?

(#2015) bupemko válasza farkas-j (#2013) üzenetére


bupemko
senior tag

Nekem az orosz Mi App megette magyar szerverrel is:

(#2016) Alex91


Alex91
félisten

Van mar valakinek ilyen uj Bluetooth gateway-je? [link]

Mukodik jol?

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#2017) farkas-j válasza bupemko (#2015) üzenetére


farkas-j
őstag

Ha jól értem, ha kiválasztom az orosz szervert, akkor a porszívót és az óra-hőmérőt is fogja látni az app?

Segédletek LG TV-khez: http://goo.gl/Brr7V4

(#2018) Alex91


Alex91
félisten

Valakinek sikerult mar a Mi home app-ban sonoff cuccot hozzaadni? Ha igen, akkor hogyan?

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#2019) sambenez válasza Alex91 (#2018) üzenetére


sambenez
addikt

Ez nem fog sikerülni.

(#2020) Alex91 válasza sambenez (#2019) üzenetére


Alex91
félisten

Miert? :) Azt vettem eszre, hogy nem sikerult...

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#2021) PeterPH válasza Alex91 (#2018) üzenetére


PeterPH
senior tag

Csak az eWeLink account-odat tudod felvenni benne. Így Mi Ai speaker-rel lehet hangvezérelni elvileg a Sonoff eszközöket, persze csak ékes kínai nyelven.
Tehát jelenleg semmi használható funkciója nincs ennek.

(#2022) Alex91 válasza PeterPH (#2021) üzenetére


Alex91
félisten

Ok. koszi!

Es akkor van olyan EU-s dugalj, amit be lehet esetleg Mi Home App-ba tenni?

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#2023) sambenez válasza Alex91 (#2022) üzenetére


sambenez
addikt

Ezt be lehet. De csak EU szerveren működik ha jól tudom.

(#2024) PeterPH válasza Alex91 (#2022) üzenetére


PeterPH
senior tag

Talán lesz ZigBee-s.

(#2025) bupemko válasza sambenez (#2019) üzenetére


bupemko
senior tag

Nem, orosz app, magyar szerver. Screenshot szerintem elég egyértelmű...

(#2026) Anthony001


Anthony001
senior tag

Sziasztok!

Van egy kínai gateway-en alapuló xiaomi ökoszisztémám. Már eléggé masszívvá nőtte magát a rendszer, és szeretnék a hangvezérlést szintjére lépni, legalább a fényforrásokat, okos konnektorokat vezérelném hanggal.
A kérdésem az lenne, hogy ez bármilyen formában megoldható?
Előre is köszönöm!

anthony001

(#2027) Pool_ válasza Anthony001 (#2026) üzenetére


Pool_
tag

Szia, én Google home-al használom (igaz home assistant közbeiktatásával, de működik simán a mi home-al is, most kipróbáltam)
De ahogy láttam van amazon skill is hozzá, gondolom azzal is megy.
Nyilván ezek csak angolul értenek.
Egy Google home mini most 8 ezerért beszerezhető ha ügyes vagy (Best Buy topic - alza)

[ Szerkesztve ]

(#2028) balazsnba


balazsnba
csendes tag

Sziasztok, vettem egy Xiaomi gateway (DGNWG05LM, smart sensor kittel), és rendeltem egy Aqara Remote Wireless switch-et (double rocker, WXKG02LM).
Felinstalláltam a Mi Homa appot, párosítottam a gatewayt, és a Mi Wireless Switch-et, ami a kit része volt, szintén gond nélkül sikerült párosítani.
Azonban nem tudom párosítani az Aqara wireless switch-t. Már eleve át kell állítani az országot, hogy egyáltalán megjelenjen az appban, és amikor próbálom hozzáadni a "Mi Control Hub"-on keresztül, azt írja az app, hogy “The device is not compatible”.
Valaki tud segíteni, hogy hogyan lehetne csatlakoztatni az Aqara kapcsolót? Muszáj venni egy másik gatewayt hozzá? Ha muszáj, milyet kell venni?

(#2029) sambenez válasza balazsnba (#2028) üzenetére


sambenez
addikt

Ha a kitet itthon vetted a switch meg kínai akkor lehet az a baj, az EU-s GW nem megy a kínai switch-csel.

(#2030) Degeczi válasza Pool_ (#2027) üzenetére


Degeczi
nagyúr

Hol van erről szó? A Bestbuyon Google-re vagy Mini-re keresve sem látok friss találatot.

(#2031) lszep


lszep
csendes tag

Sziasztok, itthon vásárolt xiaomi smart home kittel működik valami a kinából beszerezhető érzékelőkből?
Okos izzóból E27 és E14 foglalattal mi az legjobb vétel?

(#2032) Pool_ válasza Degeczi (#2030) üzenetére


Pool_
tag

Alza kiegészítő kuponnal lehet 4 ezerrel olcsóbban elhozni ha mellé raksz egy filléres kiegészítőt. Best buy topic ezen pörög most.

(#2033) HKorn


HKorn
addikt

Jött egy e-inkes óra és hőmérő, hozzáadva a Mi Home-hoz műkszik, de olyan furcsaságot vettem észre, hogy az app kezdőfelületén az eszköznél, illetve a Home-nál tök fals értéket ír. Ha megnyitom az eszközt az appban akkor ott mutatja a valós adatokat, de az app elején mindig ugyanaz a fals érték marad. 24 fok meg 88% pára, holott 21 fok van és 65% pára.

Ez mitől lehet?

[ Szerkesztve ]

Run&Ride

(#2034) End-ru válasza HKorn (#2033) üzenetére


End-ru
aktív tag

A lámpát beállítottad BLE gatewayként?

„A mélység nem cél, hanem figyelem, türelem és önmagad csendje.”

(#2035) icemad válasza HKorn (#2033) üzenetére


icemad
nagyúr
LOGOUT blog

Ha lefelé húzod az ujjad, akkor sem frissít?

(#2036) HKorn válasza End-ru (#2034) üzenetére


HKorn
addikt

Lehet ez lesz a gond, mert most hogy eljöttem otthonról, már nem is csatlakozik a hőmérő, szóval valszeg otthon direktben a telefonnal kapcsólódott és nem a BLE GW-n keresztül.

A lámpa beállításaiban kell a gateway résznél hozzáadni, ugye?

Run&Ride

(#2037) End-ru válasza HKorn (#2036) üzenetére


End-ru
aktív tag

Nincs BLE GW eszközöm, de az appban a Profile alatt is van ilyen menüpont, ott is nézd meg.

„A mélység nem cél, hanem figyelem, türelem és önmagad csendje.”

(#2038) Normi™


Normi™
őstag

Sziasztok!

Az "Otthoni hálózat és internet megosztása" topikból irányítottak ide,ezért bemásolom ide is amit oda írtam.Segítségeteket előre is köszönöm!

"Sziasztok!
Nem tudom,hogy jó helyre írok-e,amennyiben nem akkor elnézést kérek.Vásároltam több Xiaomi okos otthon kiegészítőt.Sokadik próbálkozás,port forwarding,stb..után sem sikerült csatlakoztatnom a "Gateway"-t.A hibát abban sejtem,hogy az Invitel által adott ZTE H168N router csak 5Ghz-es és ezen eszközöknek 2.4Ghz kellene.Régebben már kinéztem magamnak ezt ,viszont ezen csak Ethernet van,nincs Adsl bemenet,plusz az Iptv a ZTE-re van konfigurálva.A kérdésem a következő lenne,ha jól sejtem úgy megoldható,hogy kikapcsolom a ZTE wifi részét,és a Xiaomit bekötöm wan kábellel és a ZTE csak modemként funkciónál és wifit a Xiaomi szolgáltatná.Elnézést ha hülyeséget írtam,de nem vagyok jártas a témában."

[ Szerkesztve ]

"It was me on that road. But you couldn't see me.Too many lights out, but nowhere near here.It was me on that road. Still you couldn't see me.And then flash lights and explosions"

(#2039) MaCS_70 válasza Normi™ (#2038) üzenetére


MaCS_70
félisten

Konkrétan én irányítottalak át ide, mégpedig tévedésből.

Ezért elnézést kérek -- a kérdésed ott volt jó helyen!

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#2040) HKorn válasza HKorn (#2033) üzenetére


HKorn
addikt

Na hát ez a kombó (humidity clock+BLE gateway lámpa) taliga fost nem ér. Látni látja a GW az órát, de gyakorlatilag alig lehet befrissíteni az adatokat róla (eddig egyszer írt ki pontos értéket, ugyanazt amit az óra is mutat), amúgy meg hiába húzom lefelé az ujjam az app elején, nem frissíti az adatokat, tehát amit a Mi Home elején mutat adat abszolút nem real time.
Hatótáv röhejesen kicsi kb 5 méterre lévő emeleti szobában már nem ment át a BT jel.
Arra jó hogy kint legyen valahol mutatni mennyi az idő, meg ha akarod telefonnal direktben kiolvashatod az elmentett adatokat visszamenőleg, de okosotthon rendszerbe illeszteni nem való.

Gondolom kellene egy Hub meg egy Zigbee-s szenzor úgy lenne az igazi.

Run&Ride

(#2041) icemad válasza HKorn (#2040) üzenetére


icemad
nagyúr
LOGOUT blog

Getaway szerintem alap egy okosotthon szettnél. Ilyen hőmérőre is láttam már olyan megoldást, hogy a kolléga vett egy random órát, ami neki tetszett, és csak egy xiaomi érzékelőt ragasztott a hátuljára. Teljesen működő megoldás. (néha még olcsóbb is)

[ Szerkesztve ]

(#2042) HKorn válasza icemad (#2041) üzenetére


HKorn
addikt

Úgy voltam vele ha már van egy BLE képes mennyezeti lámpám, akkor veszek hozzá egy hőmérőt hogy távolról is lássam a szoba adatait és így megspórolom a GW Hub árát. De ez úgy látszik nem megy.

Run&Ride

(#2043) sepsi0


sepsi0
őstag

Sziasztok!

Ma jutottam el odáig, hogy szervert váltsak.
A nemrég linkelt Orosz Mi Home app magyar szervert választva, minden Kínai eszközt fel tudtam regisztrálni és működik is.
Köztük: Gateway, Philips ceiling lamp, IR (itt van egy kis hiba, nincsenek elóre beállított távok), Gateway kamerák, Switchek, szenzorok,... minden.
Minden eszközből könnyen kinyerhető a Token.

Köszönöm a megosztást! :R

[ Szerkesztve ]

(#2044) farkas-j válasza sepsi0 (#2043) üzenetére


farkas-j
őstag

Sajnos nem találom az Orosz MI Home app linkjét. Betennéd? Köszi előre is!

Segédletek LG TV-khez: http://goo.gl/Brr7V4

(#2045) Memmaao válasza HKorn (#2042) üzenetére


Memmaao
addikt

Nekem ezek a falra ragasztható kerek hőmérők teljesen jól mérnek .

My name is Bond, James... Dean.

(#2046) icemad válasza Memmaao (#2045) üzenetére


icemad
nagyúr
LOGOUT blog

Nekem kerek és szögletes is, egyikkel sincs gond. De kell a getaway.

(#2047) sepsi0 válasza farkas-j (#2044) üzenetére


sepsi0
őstag

Szia!

Fordító kell, itt találod.

Teljesen gyári appnak érzékeli a Play Áruház is, frisíteni akarja, de gondolom nem lehet, csak a linkelt forrásból.

(#2048) HKorn válasza Memmaao (#2045) üzenetére


HKorn
addikt

Felraktam a nappaliban a polcra, kb1 méterre a mennyezeti lámpától, most hogy lekopogjam jónak tűnik. Úgy néz ki real time adatot ír ki az app elején, nem kell külön belelépni. Ez így már elfogadható, csak emeleti hálókba nem tudok tenni hatótáv miatt.

Run&Ride

(#2049) koncsik válasza Memmaao (#2045) üzenetére


koncsik
MODERÁTOR

Nekik is adhattál volna vicces nevet ;) (Hő Mary, ilyesmi) (Simont és Palit viszem a mieinkre is, ha nem baj :R )

Eladó játékaim (LEGO, Switch, PS4): https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/koncsik/index.html

(#2050) Alex91 válasza HKorn (#2048) üzenetére


Alex91
félisten

[link] , lehet, hogy ez lenne a megoldas...

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.