Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2019-07-15 14:23:44

LOGOUT.hu

Xiaofang és Dafang kamerák Kínán kívüli használatát a Xiaomi letiltotta, lehetséges megoldás itt (de ne gmailről írj nekik!).

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1001) Degeczi válasza odrif (#999) üzenetére


Degeczi
nagyúr

Tökmindegy, maga a Gateway kettős szigetelésű, így nem igényel földelést (és megérinthető fémrésze sincsen)

(#1002) < CyberBob > válasza < CyberBob > (#978) üzenetére


< CyberBob >
őstag

Erre [link] valaki?

[ Szerkesztve ]

Ne próbáld! Tedd, vagy ne tedd, de ne próbáld!

(#1003) kano válasza < CyberBob > (#1002) üzenetére


kano
nagyúr

Bocsi, én a sima Mi home appra gondoltam. De gondolom a Yi home appban is lehet.

„Háborúban elszántság, vereségben dac, győzelemben nagylelkűség, békében jóindulat.” Winston Churchill "Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!" "The greatest enemy of knowledge is not ignorance, it is the illusion of knowledge." Stephen Hawking

(#1004) kano


kano
nagyúr

Sziasztok!

A BAH csomópontnál lakunk Budapesten és azt vettem észre a 7 éves kisfiamon, hogy mintha egyre inkább zavarná a por (ami a vasút miatt és a rosszul záró ablakok miatt is van).
Ráadásul az orvosok szerint szinte folyamatosan meg van dagadva az orrnyálkahártyája?
Azt gondoltam, hogy vennék otthonra egy Xiaomi Air Purifier Pro-t és egy Xiaomi légmosó/párásítót.
Van valakinek tapasztalata, hogy milyen készülékeket érdemes venni és mennyit javíthat a levegő minőségén ez a 2 eszköz?
Köszönöm!

[ Szerkesztve ]

„Háborúban elszántság, vereségben dac, győzelemben nagylelkűség, békében jóindulat.” Winston Churchill "Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!" "The greatest enemy of knowledge is not ignorance, it is the illusion of knowledge." Stephen Hawking

(#1005) updog válasza kano (#1004) üzenetére


updog
senior tag

Szia,

Légtisztító topic :) Röviden: biztosan segítene valamennyit mindkettő, a légtisztító sose baj ha van, a párásító akkor kell, ha 40-50% alatt van a páratartalom, 60% átlag felett fölösleges. A linkelt Xiaomi inkább párásító mint légmosó, szintén van tapasztalat a másik topicban.

Itt egy példa, egy hónap működés után mit szedett össze a légtisztító.

[ Szerkesztve ]

"Bocs, főnök, de én csak két emberben bízom. Az egyik én vagyok. Nem maga a másik." || "Hóhahó, mégis van graffaló!"

(#1006) kano válasza updog (#1005) üzenetére


kano
nagyúr

Köszi, már olvasom a másik topicot. De ahogy olvasom ott nem igazán éri meg 60k-ért megvenni a légtisztítót.
Mondjuk a Philips légtisztító lehet, hogy jobban megérné.

„Háborúban elszántság, vereségben dac, győzelemben nagylelkűség, békében jóindulat.” Winston Churchill "Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!" "The greatest enemy of knowledge is not ignorance, it is the illusion of knowledge." Stephen Hawking

(#1007) updog válasza kano (#1006) üzenetére


updog
senior tag

Szerintem nem kell a Pro, a 2S pedig 42.900 a Lurdyban, nekem még a sima 2-es van, egy 22 m2-es nappaliban konkrétan 3 perc alatt semlegesíti a szomszédtól jövő masszív cigiszagot (OK, sugárhajtáson :DDD).

A linkelt képemen lévő retket full auto (~lényegében 0-24, szinte teljesen hangtalan) módban szedte össze.

Egyébként az igaz, hogy hatékonyságban eléggé a sor végén kullog más légtisztítókhoz képest, de szerintem csak azért, mert az Auto módja az Kínára van méretezve, és kb. sose kapcsol feljebb, mert itt még fűtési szezonban is tisztább a levegőnk, mint ott egy átlagos kedden ;] De ár (vásárlás+szűrőcsere)/érték arányban nagyon jó.

(#1008) kano bármennyire is hangzatosan hirdetik, szerintem a Xiaomi Pro (de a többszázezres légtisztítók sem) tudják fizikailag a 20-30 m2-nél nagyobb szobák légterét átjáratni a pártíz centis keresztmetszetükkel. Szerintem azzal ne számolj hogy eggyel fogod a teljes lakás levegőjét tisztítani, nekünk párásítóból is minden szobában van, hogy az élhető alsó határt (40%) egyáltalán fenntartsuk.

[ Szerkesztve ]

"Bocs, főnök, de én csak két emberben bízom. Az egyik én vagyok. Nem maga a másik." || "Hóhahó, mégis van graffaló!"

(#1008) kano válasza updog (#1007) üzenetére


kano
nagyúr

Lehet, hogy igazad van és elég lenne egy 2s (mondjuk 60nm az egész lakásunk, de szándékozunk nagyobb házba költözni). Szobák alapterületét nézve biztosan elég lenne a 2s is.

„Háborúban elszántság, vereségben dac, győzelemben nagylelkűség, békében jóindulat.” Winston Churchill "Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!" "The greatest enemy of knowledge is not ignorance, it is the illusion of knowledge." Stephen Hawking

(#1009) bl4ze válasza icemad (#1000) üzenetére


bl4ze
veterán

Sziasztok
Tudtok valahol jó áron EU-s Xiaomi MI okos vízforralót ?
Smartshop : nincsen
BestMarkt : nincsen

Nekik volt, de nem azt kaptak amit rendeltek :( :W

.:. bl4ze .:.

(#1010) kano válasza bl4ze (#1009) üzenetére


kano
nagyúr

Kérdezz rá a Xiaomi.hu-nál facebookon, hogy mikor érkezik vagy kelzsoca fórumtársnál az eustock.eu-ra.

„Háborúban elszántság, vereségben dac, győzelemben nagylelkűség, békében jóindulat.” Winston Churchill "Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!" "The greatest enemy of knowledge is not ignorance, it is the illusion of knowledge." Stephen Hawking

(#1011) tobias40 válasza bl4ze (#1009) üzenetére


tobias40
veterán

Alin vagy másik külföldin nem kerested?
Melyikre gondolsz,van linked róla?
Lehet engem is érdekelne.. :C

(#1012) kano válasza tobias40 (#1011) üzenetére


kano
nagyúr

[link]

„Háborúban elszántság, vereségben dac, győzelemben nagylelkűség, békében jóindulat.” Winston Churchill "Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!" "The greatest enemy of knowledge is not ignorance, it is the illusion of knowledge." Stephen Hawking

(#1013) tobias40 válasza kano (#1012) üzenetére


tobias40
veterán

Ha kibírod várni Aliról olcsóbban de lehet hogy nem később mint itthonról.. ;]

[ Szerkesztve ]

(#1014) kano válasza tobias40 (#1013) üzenetére


kano
nagyúr

Kb 2k-val lenne olcsóbb és nincs garod rá. Nem éri meg.
Viszont itthon a Xiaominál kb március közepe, vége felé várható csak.
Eustock nem tudom.

„Háborúban elszántság, vereségben dac, győzelemben nagylelkűség, békében jóindulat.” Winston Churchill "Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!" "The greatest enemy of knowledge is not ignorance, it is the illusion of knowledge." Stephen Hawking

(#1015) bl4ze válasza kano (#1010) üzenetére


bl4ze
veterán

Csak emlegetni kellett : ma mehetek érte a BestMarkt-hoz érte :)

.:. bl4ze .:.

(#1016) szabacsik


szabacsik
őstag

Helló! Dafangnál az alarm settingsben a motsiion sensitivity alatt a "low" ugye azt jelenti, hogy kis mozgásnál is riaszt míg a high nál több/nagyobb dolognak kell történnie?

/\____/\

(#1017) body007


body007
addikt

Nem teljesen ide tartozik, de aki lat eu raktarbol JIMMY JV51-et (xiaomi kezi porszivo), az sikitson lszi :R

Mindenkit egyforma külső inger ér, de egyén függő, h éljük meg :P

(#1018) body007 válasza body007 (#1017) üzenetére


body007
addikt

Találtam, eu raktárból ~60k HUF (szállítással)

Mindenkit egyforma külső inger ér, de egyén függő, h éljük meg :P

(#1019) dzsidzsas válasza Degeczi (#973) üzenetére


dzsidzsas
aktív tag

Nos az ilyehozzászólás az ami nem való a fórumba. Engem te, ne butáz le. Nem ismersz, de jobb is ez neked. Másik rendszerben tesztelve, a termék ugyan azt a müködési hibát produkálja mind a kocka, mind a Vibration . Barátomnak is megérkezett ajtó-ablaknyitó okés, vibration és a kocka nála is tökéletlen. Biztos véletlen.

https://rollerezz.blogspot.com/

(#1020) Degeczi válasza dzsidzsas (#1019) üzenetére


Degeczi
nagyúr

Próbáld kcisit lassabban újraolvasni! :O

Nem téged butáztalak, hanem a hozzászólásod... Általánosságban jelented ki, h "az Aqara egy silány változat" - ami a legfinomabban szólva is jókora butaság. Van egy biztosan rosszul sikerült termékük, a kocka, ennyi.
Hülyeséget ne terjessz!

(#1021) kano válasza dzsidzsas (#1019) üzenetére


kano
nagyúr

" ...ha nem eredeti Xiaomi, vagy Miui, hanem Aqara, az egy silány változat ... "
Pedig ez tényleg butaság. Egyrészt általánosítasz másrészt hogy kerül ide a Miui?
Neked pont hibás termékek jutottak másnak viszont nem ez a tapasztalata.

[ Szerkesztve ]

„Háborúban elszántság, vereségben dac, győzelemben nagylelkűség, békében jóindulat.” Winston Churchill "Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!" "The greatest enemy of knowledge is not ignorance, it is the illusion of knowledge." Stephen Hawking

(#1022) tomigonzo


tomigonzo
aktív tag

GW (teszt) riasztas (fustjelzo) utan vilagitasa nem hagyja abba a villogast. Van valami beallitas amivel a jelzes utan x ido utan magatol leallna, ill hogyan allitom meg manualisan a villogast.

Masik kerdes, megosztott fust detectorhoz a megosztott fel nem tud hozzarendelni automatizaciot (ertesites), ez megoldhato? (alapbol a Mi Home appal lenne jo, de ha nem akkor marad a Domoticzbol valo ertesites)

(#1023) Timer


Timer
veterán

Sziasztok! Van itt olyan, aki Gearbestről rendelt Aquara vízfolyás jelzőt használ, Lurdyból vásárolt gateway-hez kapcsolva, szingapúri régióban? Egyszerűen nem tudom működésre bírni ezt a kombót. A gateway fülön child device-ként próbálom hozzáadni, de ott nem szerepel a képe, így Custom eszkozként próbálom párosítani. Fel is ismeri a gateay névvel, a helyiséghez hozzá is tudom rendelni, de a következő menüpontban bármit is állítok, annyit ir, hogy failed to rename. Ezután csak visszalépnu tudok, és xiaomi logóval néhány másodpercig látszik a listában a szenzor, de állítani semmit sem lehet, és el is tűnik.

Van ötletetek, amit ki lehetne próbálni? Köszi előre is!

(#1024) Degeczi válasza Timer (#1023) üzenetére


Degeczi
nagyúr

Welcome to Xiaomi...
Erről szólnak az utóbbi hónapok: kijött az EU-ba szánt Gateway, itthon azt forgalmazzák - de egy rakás eszközt nem támogat :(

(#1025) Timer válasza Degeczi (#1024) üzenetére


Timer
veterán

Az nagyon f@sza, csak egy baj van, hogy direkt kérdeztem ezen a fórumon is, hogy a tűzjelző és a vízjelző működik-e az EU gateway-hez kapcsolva? Senki nem mondta, hogy nem, olyan is volt, aki állítólag épp így használja... Nagyon frankó, ezek szerint vettem egy hulladékot, jár a csoki (magamnak, meg a félrevezető tanácsot adónak is).Még jó, hogy a 9 ezres füstérzékelőt nem vállaltam be.

[ Szerkesztve ]

(#1026) Degeczi válasza Timer (#1025) üzenetére


Degeczi
nagyúr

A baj az, h ferdítesz: nem ezt kérdezted, hanem csak azt, h az Aqara vízfolyásjelző felvhető-e a MiHome-ba - amire AtiSnatch válaszolta, h neki kettő is van kínai szerveren. EU-ról szó sem volt!

Ne ittenieket hibáztass ezért, ez csak a XIaomi sara.

(#1027) Timer válasza Degeczi (#1026) üzenetére


Timer
veterán

Hmm, ez esetben én tévedtem, igazad van, több helyen is rákérdeztem erre, és valahol tuti, hogy kaptam megerősítő választ EU gateway vonatkozásában is, különben meg sem rendelem a vízfolyás érzékelőt. Eleve gyanús volt, hogy nincs előre definiált eszközként a listában, ezért kezdtem utánanézni a dolgoknak.

Mindenesetre elnézést, ha valakit megsértettem. A XIAOMI viszont sz@rjon kaktuszt az értelmetlen korlátozásai miatt. Most volt egy háromezer forintos tanulópénzem, de legalább a porszívó és a yeelight megy szingapúri régióban is, és tudom is őket vezérelni a gateway szenzorai alapján (pedig ezek is Gearbestről jöttek...)

[ Szerkesztve ]

(#1028) Degeczi válasza Timer (#1027) üzenetére


Degeczi
nagyúr

:R
Remélhetőleg egyébként idővel hozzáadják a most hiányzó eszközöket is - csak a Xiaomi semmit nem szokott elkapkodni. A kaktusz jogos feléjük.

[ Szerkesztve ]

(#1029) Timer válasza Degeczi (#1028) üzenetére


Timer
veterán

Rendeltem ajtónyitás érzékelőt még a szettben kapottak mellé, remélem, azzal nagyobb szerencsém lesz, de ott is csak 1 darabot vettem elsőre, hogy ne legyen bukó. Azt nem értem, miért nem jelölik egyértelműen, hogy EU gateway ennyire korlátozott? Miért nem árulnak EU szenzorokat a Lurdyban? Gondolom azért, mert nincsenek, de hát ha a szettben van teszem azt mozgásérzékelő meg switch, akkor azokat piacra dobhatnák külön is a hivatalos boltokban, és legalább nem venne "rossz" cuccot az ember.

[ Szerkesztve ]

(#1030) icemad válasza Timer (#1025) üzenetére


icemad
nagyúr
LOGOUT blog

Az EU getawayt nem lehet módosítani? Mert én pár napja vettem egy yi kamerát, ami Kína only, de módosított firmware-t használva simán működik. Az igaz, hogy kellett 10 percet googlezni, de működik.
(tudom, hogy neked teljesen más jellegű a problémád, de egy próbát megér, ha van rá időd.)

(#1031) Timer válasza icemad (#1030) üzenetére


Timer
veterán

Igazából nem akarnám mókolni, mert a saját szenzoraival stabil (már amennyire), így 1 darab másik szenzor miatt nem rúgnám fel a rendet. Inkább eladom a szenzort, a vízszivárgás jelzést pedig rábízom az alsó szomszédra! :-
A füstjelző nemléte már jobban fáj, ennyi elektromos kütyü mellett már nem ártana valami, ami arról is szól, ha netán baj van. Talán a XIAOMI lép ezügyben, és megcsinálja az EU kiadást.

Egyébként a Lurdys boltnak is járna a f@szkorbács, mert támogatottnak írják az Aquara termékeket. Ők nem árulnak EU Aquara szenzort, kapcsolót. A nagy webshopok szintén nem. Ebből én arra következtetek, hogy bármilyen régiós Aquara Zigbee szenzorral működnie kellene az EU gateway-nek...

[ Szerkesztve ]

(#1032) kano válasza Timer (#1031) üzenetére


kano
nagyúr

Akkor kérdezz rájuk, hogy hogyan is van ez.

„Háborúban elszántság, vereségben dac, győzelemben nagylelkűség, békében jóindulat.” Winston Churchill "Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!" "The greatest enemy of knowledge is not ignorance, it is the illusion of knowledge." Stephen Hawking

(#1033) Timer válasza kano (#1032) üzenetére


Timer
veterán

Az lesz, illetve a Gearbestre is írok, mert ott sem említik a termék adatlapon, hogy nem menne EU verzióval.

(#1034) sambenez válasza Timer (#1033) üzenetére


sambenez
addikt

Nekik hiába írsz. Vettél egy kínai szenzort ami nem megy eu-s szerveren. Ez nem fogja érdekelni őket. Mennyiért adod el a tűzjelzőt?

(#1035) Timer válasza sambenez (#1034) üzenetére


Timer
veterán

Azt nem vettem meg szerencsére, megéreztem előre, hogy gond lesz.

(#1036) derrik


derrik
őstag

EU Smart Home Kit -hez még van két okos izzó is. Azt be tudom állítani, hogy a riasztó jelzésekor a világítás is bekapcsoljon?

(#1037) bl4ze válasza derrik (#1036) üzenetére


bl4ze
veterán

Urak, akinek Mi Smart Kettle (vízforraló) van hogyan működik a saját hőfokú (custom) forralás, vagy pld az 50 fokra vagy 40 fokra?
Hogyan kell azt az ikont "aktíválni" amire szeretném a hőfokot?
2 mód van "boil" meg a másik "keep warm" mód. Ezzel kell játszani gondolom , plusz a kívánt "ital" "hőfokot" hogyan lehet rendesen megadnia MiHome app-ban? Egyszerre több ital is "zöld" - mintha ki lenne választva.
A "custom"-ra meg nem annyira reagál...? :F

.:. bl4ze .:.

(#1038) hg6idn


hg6idn
csendes tag

Végre jutott időm a UPC router kiiktatására. Egy TP-Link vette át a szerepét, Google DNS beállítással. Na Philips ZhiRui így sem csatlakozik, de a WiFi kliensen ott van, és kommunikál is..A listán a 3. eszköz a lámpa.

(#1039) 6120 válasza Degeczi (#1026) üzenetére


6120
tag

És azt tudjatok, hogy kínai gatewayen látszik-e az EU-s legtisztito?
Valaki használja így? A lurdyban 42k az s2, attól olcsóbban Kínából sem érkezik meg...

(#1040) kano válasza 6120 (#1039) üzenetére


kano
nagyúr

De milyen gatewayra akarod kötni? A gateway nem tud 2.4GHz-t, nem?

„Háborúban elszántság, vereségben dac, győzelemben nagylelkűség, békében jóindulat.” Winston Churchill "Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!" "The greatest enemy of knowledge is not ignorance, it is the illusion of knowledge." Stephen Hawking

(#1041) 6120 válasza kano (#1040) üzenetére


6120
tag

Xiaomi Home Gateway2-m van itthon (Kínából vett, kínai régión használt).
Ehhez vennék egy purifier 2s-t itthon. Fogom-e az app-ban egyszerre látni a meglévő eszközöket ill. ezt?
Fogok-e tudni szabályokat ehhez rendelni?
(a lurdyban vett 'izzó' működik)

(#1042) Degeczi válasza kano (#1040) üzenetére


Degeczi
nagyúr

2.4 GHz wifit hogyne tudna a Gateway (asszem csak azt tud, 5-öt nem), de a kérdés helyesen valóban nem a Gateway-re kellene vonatkozzon, hanem a MiHome appra. EU-s szervert beállítva az app-ban mindenesetre biztosan látható lesz - csak úgy meg a többi cucc támogatása kérdéses...

(#1043) Brain75 válasza 6120 (#1041) üzenetére


Brain75
senior tag

Szia

Nekem is kínai getaway van itthon, bár ennek a légtisztítóhoz nincs köze.
Az Air Purifier PRO-t itthon vettem én is a xiaomi-tól.
Kínai szervert használok, működik vele a légtisztító a MI Home appban.
Üdv

[ Szerkesztve ]

/LOGITECH Kormány, Játékvezérlő, Hangfal, Egér, Billentyűzet, Dell, Toshiba, Fujitsu, Acer notebookok és minden egyéb elektronikai termék szakszerű, gyors JAVÍTÁSÁT vállalom/

(#1044) Degeczi válasza Brain75 (#1043) üzenetére


Degeczi
nagyúr

Ő 2s-t venne, és arról többen írták már itt, h csak EU-s szerveren megy az itteni régiós.

[ Szerkesztve ]

(#1045) kano válasza Degeczi (#1042) üzenetére


kano
nagyúr

A gateway egyben wifi ap is? Nem csak zigbeet tud?

„Háborúban elszántság, vereségben dac, győzelemben nagylelkűség, békében jóindulat.” Winston Churchill "Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!" "The greatest enemy of knowledge is not ignorance, it is the illusion of knowledge." Stephen Hawking

(#1046) Degeczi válasza kano (#1045) üzenetére


Degeczi
nagyúr

Persze, h nem: akkor mitől lenne "gateway"? :U
Attól az, h a Zigbee cuccokat elérhetővé teszi wifin keresztül a helyi hálón és a neten

(#1047) Timer válasza kano (#1045) üzenetére


Timer
veterán

Szerintem nem AP, csak kliens WLAN oldalról. Én nem látok felőle szórt SSID-t, csak addig, ameddig a beállítása tart.

(#1048) kano válasza Degeczi (#1046) üzenetére


kano
nagyúr

De a légtisztító nem csak wifit tud, zigbee-s is?

„Háborúban elszántság, vereségben dac, győzelemben nagylelkűség, békében jóindulat.” Winston Churchill "Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!" "The greatest enemy of knowledge is not ignorance, it is the illusion of knowledge." Stephen Hawking

(#1049) Degeczi válasza kano (#1048) üzenetére


Degeczi
nagyúr

De, ezért írtam alább (és más is), h a Gateway-hez nincs köze, csak a MiHome apphoz.

(#1050) 6120 válasza Degeczi (#1049) üzenetére


6120
tag

Ó, értem! (mmint hogy az kulön wifin csatlakozik és nem kell társítatani a gw-hez)
Akkor a kérdés helyesen: látszik-e az itthon vett (kisebbik) légtisztító a kínaira állított MiHome appban?

Ragaszkodjak az 2s-hez és rendeljem kínából vagy csapjak hozzá némi aprót és vegyem a prót itthonról?
Ha az első, akkor honnan?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.