Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2019-07-15 14:23:44

LOGOUT.hu

Xiaofang és Dafang kamerák Kínán kívüli használatát a Xiaomi letiltotta, lehetséges megoldás itt (de ne gmailről írj nekik!).

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#7001) Bear válasza carpediem007 (#6999) üzenetére


Bear
aktív tag

Reseteld a hub-ot, (akár többször is próbálva) nekem így "mejavult", és lehetet kapcsolni a plug-ot. De egyébként én feladtam vele a harcot, Aqara cuccokkal bármit csináltam, nem akart működni, sőt a kerek zigbee-s xiaomi gomb klick eseményét sem sikerül vennie, szóval fél nap szórakozás után ment vissza a hub1, a hub2 meg épp eladás alatt van. :W

(#7002) carpediem007 válasza Bear (#7001) üzenetére


carpediem007
tag

Teszek egy próbát 🥹 de már csak pár eszköz van hátra 😢. Aqvara cuccokat orosz nappal felismerte. De fényerő szenzor se működik ami saját EU vásárlás az is... Tudtam hogy nem fog simán menni 🤬🤬

(#7003) carpediem007 válasza Bear (#7001) üzenetére


carpediem007
tag

Amúgy nekem a gombos klik működik 😮

(#7004) < CyberBob >


< CyberBob >
őstag

Sziasztok!
A Yeelight Arwen Ceiling Light 450C mennyezeti lámpához lehet párosítani két Bluetooth-os távirányítót egyszerre?

Ne próbáld! Tedd, vagy ne tedd, de ne próbáld!

(#7005) pgemil válasza < CyberBob > (#7004) üzenetére


pgemil
aktív tag

"Nálam" egy "tekerős" és egy sima távirányítós van hozzá rendelve. De alapvetően az elsőt használjuk.
A nem Arwen is így működik.

(#7006) corvin1984


corvin1984
tag

Hello,

Van masnak is problemaja azzal, hogy nem mukodik az "effective time period", smart scene hozzaadasa eseten? Hiaba van megadva, egy idotartam, azon kivul es belul is vegbemegy az action. Pl van egy homero/paramerom, arra van egy scene, ami abban az eseten, ha a paratartalom eler egy bizonyos szintet bekapcsolna egy wifi-s smart plug-ot, amire egy paramentesito van bekotve. Ez a scene egy 7-20 ora kozott kellene, hogy fusson, de azon kivul is van, hogy aktiv. Erre lenne egy kikapcsolo scene is, tehat 20:01-kor kikapcsolnam a wifi-s plug-ot, de az meg le sem fut. Nemet szerverre vagyok csatlakozva.

Koszi elore is.

(#7007) < CyberBob > válasza pgemil (#7005) üzenetére


< CyberBob >
őstag

Azt mondták a Lurdy-ban, hogy két távkapcsoló nem megy egyszerre hanem csak a közelebbi. Viszont a táv és fali kapcsoló megy együtt.

Ne próbáld! Tedd, vagy ne tedd, de ne próbáld!

(#7008) user12 válasza corvin1984 (#7006) üzenetére


user12
őstag

Magával a schedulinggal sose volt bajom. Egy ideig a nyári/téli időszámításkor kellett átállítgatni mindent, mert úgy tünt, hogy ezt nem kezeli az app, de most már ezt is megoldották.
Nem tudom milyen szerverre vagyok kapcsolódva, iOS-on van az app, Hungary-ra van állítva a location.

[ Szerkesztve ]

Rendszergazda vagyok....ha röhögni lát, mentsen

(#7009) corvin1984 válasza user12 (#7008) üzenetére


corvin1984
tag

Androidon fut a mi home, ott meg a mai napig problemam van a nyari/teli idovel...

(#7010) CSorBA válasza corvin1984 (#7009) üzenetére


CSorBA
őstag

Pont kérdezni akartam, nálam minden időzítés elmászott. Teljesen meglepődtem rajta, elég béna :(

(#7011) corvin1984 válasza CSorBA (#7010) üzenetére


corvin1984
tag

Nekem most helyrejott... Viszont az action aktiv idejet nem veszi figyelembe, igy teljesen hasznalhatatlan.

(#7012) oszy


oszy
veterán

A legtöbb okos dolgom Xiaomi, de van BlitzWolf konnektor egy mennyezet lámpám és egy Yi kamerám. Melyik a jobb választás? Alexa vagy gugli?
Bár most valamiért a Yeelight mennyezeti lámpa nem akar működni központként, hiába resetelem! :/

Szinte ÚJ Xiaomi légmosó E L A D Ó!

(#7013) hubber1


hubber1
kezdő

Segítsetek, kérlek : hogyan lehet egy Google account alól teljesen törölni a Mi Home (Xiaomi) eszközöket?
Google Home belépés után rögtön hoz 14 eszközt, mint "Önhöz rendelve" - de az összes offline, pedig másik account alatt online-ok. Véglegesen meg szeretném szüntetni ezt a "társítást" adott Google fiók alól..

(#7014) erzol válasza hubber1 (#7013) üzenetére


erzol
őstag

Itt a beállítások

majd ez:

végül hosszan nyomva a mi home-ra

(#7015) tothferenc


tothferenc
senior tag

Sziasztok. Jo ideje van mar itthon egy Mi 360 Home Security Camera 2K amit a gyerekszobaban hasznalok. Most vennek meg egyet, de elvesztem a tipusok kozott: van most a c300-as, ami kimezetre ugyan ez. Illetve van a gateway-es 2k Pro. Melyiket erdemes venni? Igazabol nyaraloban hasznalnam a gyerek csekkolasara, ha alszik. A 2k proval milyen eszkozok illetszhetoek? Zigbee? Kicsit elvesztem a dologban, mert leginkabb nativ homekites eszkozeim vannak, egy-ket tuya dugajjal meg sonoff relevel. :))

i5 2500k + 8GB RAM + Gigabyte R9 270X 4GB ~ iPhone 13 mini - MediaPad M3

(#7016) hubber1 válasza erzol (#7014) üzenetére


hubber1
kezdő

Ezt megtettem.
Ennek ellenére folyamatosan hozza az eszközöket, és mindegyik offline.

(#7017) atirag


atirag
őstag

Üdv. Vettem egy aqara wireless 2 utas relé modult. Ha ezt beüzemelem kapunyitásra akkor az menni fog belső hálózat nélkül is? Mármint csak telefonnal. Kicsi az esélye,de bemenni akkor is be kell :)

(#7018) Calogero


Calogero
addikt

Nálatok működnek a Xiaomi Mi Temperature and Humidity Monitor 2 hőmérők?
Nálam 5 db van és mind not connectedet ír.
Legfrissebb App-ot használom.

[ Szerkesztve ]

(#7019) A-Bag válasza Calogero (#7018) üzenetére


A-Bag
tag

2 órája kB semmi nem működik....

(#7020) erzol válasza Calogero (#7018) üzenetére


erzol
őstag

Nálam fél órája helyreállt a rend. Semmi nem működött.

(#7021) tagi


tagi
csendes tag

Sziasztok! Mi akart home hub-ot, ami eddig működött, képtelen felismerni a telefon, nem tudom az okos otthonhoz csatlakoztatni. Többször reseteltem, 0 eredmény.
Valakinek van valami ötlete?
Köszönöm!

(#7022) bupemko válasza tagi (#7021) üzenetére


bupemko
senior tag

Másik telefonnal próbáltad? Nekem is szórakozott Xiaomi Android 12 update után pár cucc reset után, Android 11-es Samsung telefon meg iPad volt a megoldás nekem.

(#7023) dioka7


dioka7
senior tag

Sziasztok!
Van 2db Mi360-kamera 2K nevezetű kamerám, amit a xiaomi app-ban "kezelek". Sehogy nem jövök rá, hogy lehetne megoldani, hogy ne csak 1 perces intervallumokban rögzítsen videót, hanem folyamatos legyen a felvétel. Tud valaki segíteni?

(#7024) Csabee. válasza dioka7 (#7023) üzenetére


Csabee.
nagyúr

Szia,

Akkor elő kell fizetned havidíjra tudtommal.

Üdv: Csabee.

(#7025) enginev3.0


enginev3.0
félisten

Ezeket a légtisztítókat hogy kell használni? Vagy hogy érdemes?

Xiaomi Air purifier 2S van

Hová érdemes helyezni? és egész nap menjen automatikus módban, vagy csak x időnként ? Elsősorban a szállóport akarom csökkenteni vele

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

(#7026) gacsoi válasza dioka7 (#7023) üzenetére


gacsoi
senior tag

Az miért lenne jó ?

(#7027) Cr00py válasza enginev3.0 (#7025) üzenetére


Cr00py
senior tag

Bár nekem más márkától van ( sajnos a xiaomi termékekkel rengeteget szívtam + nem is mindegyik működött homekit alatt, így lecseréltem őket ), de az elv ugyanaz. A leghatékonyabb akkor, ha van egy külső szenzorod hozzá, ami képes monitorozni. Van olyan tisztító, amiben van beépített is, de azok sajnos nem sokat érnek. Nálam minden nagyobb helyiségben van 1-1 tisztító + szenzorok. A szenzor az ajtóknál van a kapcsolók felett, a tisztítók pedig az egyik sarokban. Csak úgy, mint a párásítók, egy beállított célértéken tartják. A legtöbb appban ezek konfigurálhatóak. Persze biztosan működik a beépített szenzorokkal is, viszont tapasztalatok alapján sokkal hatékonyabb egy külső eszköz erre a célra. Nálam auto módban mennek, illetve lefekvés előtt ( amennyiben szükséges ) elvégzik a hatékonyabb tisztítást, majd kikapcsolnak, így éjszaka nincs "zaj"..bár a legtöbb ilyen eszközön van kimondottan "éjszakai mód" is, de nálam az előbb említett megoldás sokkal jobban működik.

(#7028) enginev3.0 válasza Cr00py (#7027) üzenetére


enginev3.0
félisten

Home asssitant alatt nálam nincs gond
Auto módban van, csak nem tudom hogy a leghatékonyabb
Mostanában pont nincs olyan idő hogy lássam a szállóport

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

(#7029) dioka7 válasza gacsoi (#7026) üzenetére


dioka7
senior tag

Mert szerettem volna valamit rögzíteni a kamerával és kb fél óra. És így lesz 30db videóm. Inkább az a kérdés, hogy ez miért jó? (persze tudom, hogy azért hogy ha csak 1 mozzanat kell, akkor nem kell megvágni, de nekem már az is jó lett volna, ha mondjuk állítható, hogy 1-3-5-10 perces intervallumokban vegyen. Autós dashcam-eknél pl így van.

(#7030) dioka7 válasza Csabee. (#7024) üzenetére


dioka7
senior tag

Köszi!

(#7031) Cr00py válasza enginev3.0 (#7028) üzenetére


Cr00py
senior tag

Ez nagyban függ a pm értékektől. Természetesen közel maximum teljesítményen a leghatékonyabb, viszont abban az esetben elég hangos + a szűrő is hamarabb "elhasználódik". Ha nem olyan vészes a helyzet a szenzorok alapján, akkor nyugodtan maradhat auto-n, amennyiben nem zavaróan hangos így. Én jobb szeretem automatizálni a dolgokat, ezért minden ilyen eszközt egy adott tartományon belül működtetek + ugyebár nem akartam erre mindenféle külön appot használni. Volt nekem is HomeAssistant, de nem akartam vele annyit babrálni. Maradtak a natívan homekit kompatibilis eszközök. Ami pedig nem kapható natív supporttal, azt megoldottam Hoobs-al. Home+ appal pedig sokkal komplexebb automatizálásokat lehet készíteni, így tökéletesen működik minden már évek óta hibamentesen. Árban húzósabb, mint a Xiaomi/ Aqara termékek, viszont azokkal csak a gond volt nálam folyamatosan. Első körben a gyári appokat használtam, de meguntam. Később váltottam HA-ra, de hiába. Az sem ment zökkenőmentesen. Biztosan van, akinél jól működik, de én a személyes tapasztalatok alapján nem ajánlanám nyugodt szívvel senkinek.

(#7032) Gabonetta válasza Cr00py (#7031) üzenetére


Gabonetta
aktív tag

Milyen légtisztítód van egyébként? Az Homekit kompatibilis?

(#7033) oszy válasza Cr00py (#7031) üzenetére


oszy
veterán

A Hoobs képes kezelni az egyébként nem homekit-es dolgokat? Mert akkor megérné az árát. :)

Szinte ÚJ Xiaomi légmosó E L A D Ó!

(#7034) Cr00py válasza Gabonetta (#7032) üzenetére


Cr00py
senior tag

Jelenleg Vocolinc VAP1 van 3 db. Igazság szerint elég lenne 2 is, de így biztosabb, mivel elég hülye elrendezése van a szobáknak + távol is vannak egymástól.
Próbáltam már több, olcsóbb variánst is, azok is egész jól működnek, de végül ez lett a befutó.

#7033oszy: Igen, amihez van plugin, azt képes kezelni, és integrálni homekit alá. Folyamatosan bővül a lista, frissítik is, szóval frankó cucc. Van az oldalon image file ( ingyen is behúzható, de suggested 10 euro, ha támogatnád őket. Én is ezzel kezdtem, de végül megrendeltem magát az eszközt. ) is, amennyiben van esetleg pi, vagy valami hasonló eszköz, akkor azzal is megoldható. A vásárolható eszköz pedig kb plug & play, nem kell variálni semmivel. De DIY módon is megoldható. Azért választottam ezt, mert bár hiába próbáltam minden eszközt natív homekit kompatibilisre cserélni, sajnos vannak olyanok amik egyszerűen nem léteznek, azaz nem kapható belőlük homekit kompatibilis verzió. Legalábbis akkoriban nem volt, azóta nem tudom, hogy mi a helyzet, de valszeg továbbra sincs belőlük.

[ Szerkesztve ]

(#7035) Gabonetta válasza Cr00py (#7034) üzenetére


Gabonetta
aktív tag

Köszönöm, meglesem. :)

(#7036) Cr00py válasza Gabonetta (#7035) üzenetére


Cr00py
senior tag

Meross-nak is van ami szintén homekit komaptibilis ( a csereszűrő is relatíve olcsó hozzá ~10k). Az egyetlen hátránya, hogy nincs benne beépített szenzor, így külső szenzort érdemes használni, ami nem is akkora nagy gond, hisz sokkal megbízhatóbb.( Én is Eve szenzorokat használok a vocolinchez is, pedig abban van beépített. A meross árban is töredéke a vocolincnek. De akadnak kb olcsóbb alternatívák is. Smartmi pl, de nálam az is elég érdekesen működött. Ha nincsenek nagy igények, talán a Meross is remek opció lehet, bár most az is drágább lett sajnos.
itt érdemes nézelődni, elég jó árakkal dolgoznak.
itt pedig rengeteg teszt van különféle termékekről homekit témában.

[ Szerkesztve ]

(#7037) Gabonetta válasza Cr00py (#7036) üzenetére


Gabonetta
aktív tag

Köszönöm a tanácsokat, szétnézek. Nekem Xiaomi Airpurifier 2C van, elégedett vagyok vele, de jó lenne HomeKit kompatibilis, másrészt valóban nem lenne hátrány a külső szenzor.

(#7038) hubber1 válasza Gabonetta (#7037) üzenetére


hubber1
kezdő

Elég jó (Meross, stb.) Homekit kompatibilis akciókat láttam az utóbbi napokban.

(#7039) oszy válasza hubber1 (#7038) üzenetére


oszy
veterán

Merre?

Szinte ÚJ Xiaomi légmosó E L A D Ó!

(#7040) Cr00py válasza oszy (#7039) üzenetére


Cr00py
senior tag

Bitthon-t nézd meg. Az oldal sajnos az utóbbi időben elég lassú lett valamiért, de egész jó árakkal dolgoznak. Nem csak kimondottan homekit támogatott eszközöket forgalmaznak, van minden is. :D

[ Szerkesztve ]

(#7041) Gabonetta válasza Cr00py (#7040) üzenetére


Gabonetta
aktív tag

Köszönöm, rálesek. :)

(#7043) v.attis


v.attis
őstag

Sziasztok!
Xiaomi okos otthon rendszerem van és egy légtisztítót szeretnék venni.
Ha az is Xiaomi lesz, akkor tudok olyan automatizmust készíteni, hogy ha mondjuk 20 másodpercnél tovább van nyitva az ablak, akkor a legtisztító leálljon?
Jelenleg nyitásérzékelőm sincs, nem is lesz, ha a fentiek nem összehozhatók....
Köszönöm!

(#7044) nababika


nababika
aktív tag

Sziasztok. Elvesztem a sok különböző Gateway között. Egy régi első generációst szeretnék lecserélni egy Bluetooth kompatibilis verzióra, hogy tudjam használni a Bluetoothos hőmérőket. Kínai szerveren van az egész rendszer, ezt nem is bánom. A kérdés melyik Gateway kell nekem? Esetleg konkrét alis linket ha tudnátok az volna a legjobb. Köszi előre is.

(#7045) nemethsza válasza v.attis (#7043) üzenetére


nemethsza
tag

Honnan veszi az infót a cucc, hogy 20 mp-nél hosszabb ideje van nyitva az ablak?

"Tanútt embernek párlya nincs!"

(#7046) enginev3.0 válasza nemethsza (#7045) üzenetére


enginev3.0
félisten

Csinálni kell két automatizmust

Egyik feltétele, nyitva van az ajtó
20 másodperc delay (késleltetés)
kapcsolja ki a légszűrőt
tiltsa le ezt az automatizmust és engedélyezze a másodikat (lásd lentebb)

Második

Feltétele ajtó bezárva
20mp késleltetés
Kapcsolja be az eszközt
Tiltsa le ezt az automatizmust és engedélyezze az elsőt (fentebbi)

Lehet hogy egyszerűbb módja is van, most ez jutott eszembe

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

(#7047) nemethsza válasza enginev3.0 (#7046) üzenetére


nemethsza
tag

én értem, de a kolléga azt írta, nincs nyitásérzékelője :DD

"Tanútt embernek párlya nincs!"

(#7048) enginev3.0 válasza nemethsza (#7047) üzenetére


enginev3.0
félisten

Még*

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

(#7049) nemethsza válasza enginev3.0 (#7048) üzenetére


nemethsza
tag

illetve:
"...Jelenleg nyitásérzékelőm sincs, nem is lesz, ha a fentiek nem összehozhatók...."

"Tanútt embernek párlya nincs!"

(#7050) v.attis válasza nemethsza (#7049) üzenetére


v.attis
őstag

Nincs nyitásérzékelőm, mert jelenleg nincs rá szükségem. Nincs olyan cuccom, amit vezételnem kellene ablak vagy ajtónyitás függvényében.
De ha megoldható az automatizálás, akkor maradok a Xiaomi brandnél és a légszűrő mellé beizzítok egy nyitásérzékelőt is.

Amikor nincs nagy hideg, vagy kánikula, akkor napi 8-12 órán át is bukóra hagyjuk az ablakokat, ilyenkor fölöslegesen szűrné a levegőt bármi is.

Amennyiben ez az automatizálás nem működőképes, akkor veszek egy Ikeás szűrőt és kész. Ha úgyis manuálisan kell kapcsolgatni, akkor inkább olcsóbb beruházást választanék...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.