Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2019-07-15 14:23:44

LOGOUT.hu

Xiaofang és Dafang kamerák Kínán kívüli használatát a Xiaomi letiltotta, lehetséges megoldás itt (de ne gmailről írj nekik!).

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#551) Degeczi válasza darkmann (#549) üzenetére


Degeczi
nagyúr

Sőt, magában a Gatewayben is van fényérzékelő, csak nem vmi jó (lassan reagál, és néha azonos megvilágításra más értékeket visszaadva)

[ Szerkesztve ]

(#552) RAMBÓ válasza tobias40 (#550) üzenetére


RAMBÓ
aktív tag

Nekem egy idő után egyikre sem érkezik meg, mindegy hogy wifi vagy mobilnet.
Pár napja újratettem az alkalmazást a telefonon, akkor egy ideig jó volt, míg az egyik mozgásérzékelőről ki nem kapcsoltam az értesítést, utána viszont az összesnek annyi lett megint, és amit kikapcsoltam, azt is hiába kapcsoltam vissza, arról sem jött utána már.

(#553) kano


kano
nagyúr

Szeretnék esetleg a jövőben 1-2 kamerát, hőmérséklet érzékelőt beszerezni, ezekhez ugye kellene egy gateway is.
- Ugye ezekhez BLE gateway kell?
- Olvastam itt a topicban, hogy volt olyan eszköze a Xiaominak (kamera) amiben alapban volt gateway. Van esetleg még mindig olyan elérhető eszköze amiben most is van gateway (lámpa?)?
Köszönöm!

„Háborúban elszántság, vereségben dac, győzelemben nagylelkűség, békében jóindulat.” Winston Churchill "Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!" "The greatest enemy of knowledge is not ignorance, it is the illusion of knowledge." Stephen Hawking

(#554) Degeczi válasza kano (#553) üzenetére


Degeczi
nagyúr

BLE = Bluetooth Low Energy, azaz bluetooth eszközökhöz jó olyan gateway - ezzel szemben a Xiaomi hőmérséklet-, mozgás-, és ajtónyitásérzékelők, kapcsolók Zigbee protokollt használnak: azokat a hangszórós, éjjeli fényes Xiaomi Gateway teszi elérhetővé a neten.
(a Xiaomi kínálatában van ugyan egy LCD kijelzős asztali hőmérő is ami használható lehet BLE gateway-jel, de túl értelme nincsen, sokkal jobb, sokoldalúbb a Zigbee)

A kamerák sávszélességigénye pedig olyan nagy (amire a Zigbee nem való), h azok közvetlenül wifire csatlakoznak.

[ Szerkesztve ]

(#555) Ferike81 válasza Ferike81 (#542) üzenetére


Ferike81
senior tag

Sziasztok!
Ebben tud esetleg valaki segíteni? Esetleg valami jóárasított link GB Joybuy, eBay?

Nem mindegy, hogy egy okos hülyéskedik, vagy egy H.Ü.L.Y.E. okoskodik.

(#556) kano válasza Degeczi (#554) üzenetére


kano
nagyúr

Köszi, így már minden tiszta. Nem tudtam, hogy a BLE minek a rövidítése. :B :R

Akkor az lenne a kérdésem, hogy van-e olyan eszköz a Xiaomi kínálatában amiben benne van a Zigbee protokoll?
At hiszem Te írtad, hogy saját szerveren fut a HA-d, igaz? Milyen vason fut neked?
Köszi!

[ Szerkesztve ]

„Háborúban elszántság, vereségben dac, győzelemben nagylelkűség, békében jóindulat.” Winston Churchill "Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!" "The greatest enemy of knowledge is not ignorance, it is the illusion of knowledge." Stephen Hawking

(#557) Degeczi válasza kano (#556) üzenetére


Degeczi
nagyúr

Az alább linkelt Xiaomi Gateway Zigbee-s, persze.

Egy Raspberry Pi 3b+-t használok, ez bőven elég a két legnépszerűbb otthonautomatizálási rendszer (Home Assistan és Domoticz) bármelyikéhez (sőt, a Domoticz-hoz igazából a legrégebbi Pi is megteszi)

(#558) kano válasza Degeczi (#557) üzenetére


kano
nagyúr

Az alább linkelt Xiaomi Gateway Zigbee-s, persze.
Ez ok, de más Xiaomi eszközben nincs Zigbee gateway (pl. lámpában, vagy másban)? Nem létezik ilyen eszköz csak a spec gateway?

Egy INTEL D2500HN-es alapban gondolkodom. Ez talán még torrentre is elmegy.
Köszi! :R

„Háborúban elszántság, vereségben dac, győzelemben nagylelkűség, békében jóindulat.” Winston Churchill "Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!" "The greatest enemy of knowledge is not ignorance, it is the illusion of knowledge." Stephen Hawking

(#559) Alex91 válasza kano (#558) üzenetére


Alex91
félisten

Kamerajuk van, ami gateway is.

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#560) Degeczi válasza kano (#558) üzenetére


Degeczi
nagyúr

Ha saját rendszerbe akarod integrálni, akkor tudtommal nincs, az alábbi Gatewayt kell használnod, mert csak ez biztosít a helyi hálózaton külső alkalmazás számára hozzáférést a rákötött eszközökhöz.

Amúgy akár jobb NAS-okra is lehet telepíteni házautomatizálást.

[ Szerkesztve ]

(#561) kano válasza Alex91 (#559) üzenetére


kano
nagyúr

Köszi, látom, hogy a kamerából létezik gateway edition, de sajnos mindenhol elfogyott.
Lehet ezt még valahol kapni egyáltalán vagy ennek van már a 2. generációja amiből kihagyták a gatewayt?

„Háborúban elszántság, vereségben dac, győzelemben nagylelkűség, békében jóindulat.” Winston Churchill "Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!" "The greatest enemy of knowledge is not ignorance, it is the illusion of knowledge." Stephen Hawking

(#562) Mr.Silkó


Mr.Silkó
veterán

Vettem még a múltkorában 2 Xiaomi beltéri kamerát, amik hibátlanul működnek, kivéve 1 funkciót: a távolról történő hangátvitel – magyarán, hogy beszélek a telefonhoz, ami továbbítja a hangom a kamerán keresztül – nem működik rendesen, nem hallani és érteni, amit így mondok, csak egyfajta interferencia megy át, mint amikor túl közel van egymáshoz két rádióvevő vagy ilyesmi; mindkét kamerával kipróbálva ugyanezt tapasztaltam, akár otthonról tesztelem, akár távolról szólnék be a lakásba. Másnál van ilyen?

(#563) tobias40 válasza Mr.Silkó (#562) üzenetére


tobias40
veterán

Nálam a kameránál ez úgy volt hogy amit a telefonba mondtam az szépen hallatszott a kameránál de a visszafele beszéd már nem hallatszott a telefonban.
Ott álltam a kamera mellett így próbáltam de nem sokáig gyakoroltam vele mert nem tudtam mit lehetne állítani hogy jó legyen.. :F

Ilyen kamera

[ Szerkesztve ]

(#564) stickermajom válasza RAMBÓ (#552) üzenetére


stickermajom
addikt

MiHome-ban nekem sem jöttek az értesítések, nekem is mondták a telefont, de ugyanazon más app értesítése tökéletesen megjött. Ezért is kellett váltanom HA-ra, a füstérzékelő értesítése elég fontos.

(#565) Mr.Silkó válasza tobias40 (#563) üzenetére


Mr.Silkó
veterán

Köszi a visszajelzést! :)

Nekem ez a fajta kamera van (2 db.), itt a hallható hanggal nincs különösebb probléma, ellentétben a nálad tapasztaltakkal, itt csak az általam fentebb leírt telefonos hanggal van gond.

[ Szerkesztve ]

(#566) Mr.Silkó válasza stickermajom (#564) üzenetére


Mr.Silkó
veterán

Nekem meg az értesítéseknél időnként az szokott előfordulni (Mi Home), hogy délután megjönnek újra olyan értesítések, amiket már órákkal korábban megkaptam (kamera); például egymás után közvetlenül négyszer-ötször csipog a telefon.

[ Szerkesztve ]

(#567) tobias40 válasza tobias40 (#563) üzenetére


tobias40
veterán

Az ilyen kamerák hova rögzítik a Surveillance felvételeit ha nincs benne sd kártya?
Felhőbe nem hinném mert az fizetős ahogy olvastam..
Vagy a telefonomra ahogyan elküldi a riasztást?

(#568) RAMBÓ válasza stickermajom (#564) üzenetére


RAMBÓ
aktív tag

Érdekes, hogy ha újrarakom az alkalmazást, újra bejelentkezek, visszatölt minden korábbi értesítési funkciót és működik is. Amint valamelyik értesítési funkciót kikapcsolom, onnantól egy sem jön többet, amikhez nem nyúltam, azok sem. Amatőr kérdés, de a HA milyen rendszer, nem vagyok nagyon otthon benne!? Működnek vele ezek a xiaomi és aqara érzékelők és eszközök?

[ Szerkesztve ]

(#569) Tillu70


Tillu70
tag

Sziasztok!

Segítsetek egy picit, összezavarodtam...
Ez szerintetek jó lenne a Gateway-ra, meg az applikációra?
https://www.aliexpress.com/item/Xiaomi-Mi-Mijia-ZigBee-Smart-Socket-WiFi-APP-Wireless-Control-Switches-Timer-Plug-for-Android-IOS/32826132697.html?spm=2114.search0104.3.2.47572c874OinPy&ws_ab_test=searchweb0_0,searchweb201602_2_10065_10068_319_317_10696_10084_453_454_10083_10618_10304_10307_10820_10821_537_10302_536_10059_10884_10887_100031_321_322_10103,searchweb201603_52,ppcSwitch_0&algo_expid=de8839b0-98d0-4c40-ae0d-5a4a0ae8c838-0&algo_pvid=de8839b0-98d0-4c40-ae0d-5a4a0ae8c838&transAbTest=ae803_4

Vagy ez a xiaomishopról:
http://xiaomishop.hu/mi_egymas/mi_okosotthon/elektromos_halozati_eszkozok/mi_smart_socket_-_zigbee_valtozat

Szeretnék egy mozgásérzékelős lámpa kibekapcsolást..., jó lehet?
Illetve: EU-s szettet vettem, remélem ezzel nem lesz kompatibilitási probléma...

Köszönöm a segítséget!

(#570) tobias40


tobias40
veterán

Eddig panaszkodtam hogy nem érkeznek meg az értesítések a mobil neten a telefonomra.
Mai naptól megjönnek az otthoni és a nyaralóból jövő riasztások is pedig nem állítottam semmit rajta azóta mikor megvettem,2-3 hónapja!

Ennyit a "beállításokról" ..

(#571) RAMBÓ válasza tobias40 (#570) üzenetére


RAMBÓ
aktív tag

Jó neked! Én ma is szenvedtem vele egy kicsit, ki-be jelentkeztem, töröltem az összes értesítési konfigot majd újra felvettem őket, de semmi. Ha bemegyek az eszközbe, logba látom a "tevékenységeket", de értesítés nem jön róla.

(#572) tobias40 válasza RAMBÓ (#571) üzenetére


tobias40
veterán

Eddig nekem is így volt hogy a logban láttam de nem jött értesítés mobil netre.
Úgy hagytam és nem foglalkoztam vele,tegnap óta megjönnek az értesítések rendesen.
Nincs magyarázat rá..

(#573) darkmann válasza tobias40 (#572) üzenetére


darkmann
őstag

Az nem lehet, hogy egy frissítés hozta rendbe? :F Nekem pl. az időzítéses automatizálási parancsok nem működtek, aztán jött egy frissítés, és azóta műxik. :K

Honor Magic5 Pro 12/512, Oneplus 9 Pro 8/128, Huawei P30 Pro 8/128, Redmi Note 7 4/64

(#574) tobias40 válasza darkmann (#573) üzenetére


tobias40
veterán

Mármint a telefon frissítés vagy a program-ra gondolsz?
Telefonra régebben volt kb. 1 hónapja ,a programra lehet hogy volt nem figyeltem....

(#575) fcbarca


fcbarca
őstag

Sziasztok. Azt megtudja mondani valaki, mennyi a xiaomi gateway maximum hatótávja, tehát milyen messzire és hány darab temp senzort lehet telepíteni?

(#576) Degeczi válasza fcbarca (#575) üzenetére


Degeczi
nagyúr

30 vagy 32 eszközt (nem csak hőmérőt, pl. ajtónyitásszenzort, mozgásérzékelőt, kapcsolót) tud egy Gateway kezelni, a zigbee hatótáv valahol 10 és 20 méter közötti, értelemszerűen sok mindentől (falak, zavarok) függően. Mindenesetre mivel mesh hálózat, a hálózati tápellátású eszközök (pl Xiaomi vezetékes fali kapcsoló) repeaterként viselkednek, így kiterjesztik ezt a távolságot.

(#577) darkmann válasza tobias40 (#574) üzenetére


darkmann
őstag

A MI Home appra gondoltam. :K

Honor Magic5 Pro 12/512, Oneplus 9 Pro 8/128, Huawei P30 Pro 8/128, Redmi Note 7 4/64

(#578) MrChef


MrChef
aktív tag

Sziasztok! Nagy megelégedésemre 2 éve Xiaomi telefonom van és most újítjuk fel a lakásunkat, ezért gondoltam, Xiaomi okosotthont indítok. Első körben, ha jól gondolom, akkor gateway-jel, pl ezzel.
Az Mi Home alkalmazásról olvastam, hogy Kína (China mainland) területet érdemes beállítani, mert azzal érhető el minden funkció. De ebben vannak cuccok, amiknek kínaiul van a leírása, megjelölése. Aztán átállítottam Európára, úgy látszólag minden angolul fut.
Adnátok ebben jó tanácsot?
Gondolom, nem csak Xiaomi okosotthon cuccok csatlakoztathatók?
Amúgy LED-égőket, kapcsolósort, kamerákat, hőmérsékletmérőt kapcsolnék a központra.

[ Szerkesztve ]

(#579) Degeczi válasza MrChef (#578) üzenetére


Degeczi
nagyúr

De, a MiHome természetesen csak Xiaomi eszközöket kezel. A profilod nyelvét át tudod állítani angolra - amit aztán az adott eszköz meghajtója vagy támogat, vagy nem, és akkor jönnek a csirkelábak a beállítástól függetlenül.

Többek között ezért is célszerű saját központot kialakítani pl. egy Raspberry Pi-n, és akkor az idióta kínai hibáktól (pl. időzítések) is megszabadulsz, a lassú kínai netkapcsolat sem gátol, de legfőképp kitárul egy másik világ ajtaja azzal, h tetszőleges gyártótól származó eszközöket is kezelhetsz, pl. a népszerű Sonoff reléket vagy filléres 433 MHz-es kapcsolókat

(#580) tobias40 válasza darkmann (#577) üzenetére


tobias40
veterán

Elkiabáltam! :W
Most megkapok mindent mobil neten de wifin nem!!

Ez már nem lehet az én hülyességem mert eddig fordítva volt és semmihez nem nyúltam!

Ilyen az app és kész!(legalább is nálam)

(#581) tobias40 válasza Degeczi (#579) üzenetére


tobias40
veterán

Én nézegettem az okos otthon topic-t de azért az nem ennyire egyszerű beállítású mint a Mihome.
Ott azért kell türelem és kis hozzáértés a dolgokhoz,parancsokat írogatni ,én egyelőre maradok ennél habár vonz a dolog és tetszik de nem láttam át teljesen.... :R

Ez az én véleményem... ;]

(#582) darkmann válasza tobias40 (#581) üzenetére


darkmann
őstag

+1

Honor Magic5 Pro 12/512, Oneplus 9 Pro 8/128, Huawei P30 Pro 8/128, Redmi Note 7 4/64

(#583) MaCS_70 válasza Degeczi (#579) üzenetére


MaCS_70
félisten

Sajnos ez is egy sötét folt nálam.

Egyrészt nagyon nem tiszta, hogy hogyan tudom telepíteni, beállítani, másrészt, mert iszonyatosan ellentmondó információkat hallok arról, hogy mi minden nem fog működni az otthonra telepített szerverrel.

:(

Szóval a tudatlanságom rettegéssel párosul, a kínai szerverektől viszont az égnek áll a hátamon a szőr.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#584) stickermajom válasza MaCS_70 (#583) üzenetére


stickermajom
addikt

Milyen nem működő dolgokról hallottál?

(#585) MaCS_70 válasza stickermajom (#584) üzenetére


MaCS_70
félisten

Egyelőre csak olvasgatok. Karácsonyra jöttek pont meg a szenzorok meg a gateway, úgyhogy akkor volt egy információéhségi rohamom, és több száz oldalnyi angol anyagon futottam át.
Így aztán konkrétumokra már nem emlékszem, különösen, hogy úgy okoskodtam, hogy még jó pár hét, hogy foglalkozni tudjak vele, addigra meg úgyis elavul a fele, itt meg eleve nagyon komoly tapasztalatok jöttek össze.

Hát, lassan itt az idő, hogy megkezdjem kellemetlen értetlenkedésemet...

Amúgy úgy rémlik, hogy pont az általam is beüzemelni szándékozott Honeywell földgázszenzornál írták, hogy azt csak nagyon hosszú próbaüzem után jelentsük megbízhatónak, mert tétje van.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#586) stickermajom válasza MaCS_70 (#585) üzenetére


stickermajom
addikt

A földgázszenzor szerintem szerver elhelyezéstől függetlenül jelentős tesztelés után mondható csak biztosnak. Én is bőszen gyújtogattam a nappaliban a füstérzékelő miatt. :D

Ha úgy döntesz, hogy belevágsz, szívesen válaszolok a felmerülő kérdésekre.

[ Szerkesztve ]

(#587) MaCS_70 válasza stickermajom (#586) üzenetére


MaCS_70
félisten

Nagyon köszönöm!
Baromi jól jön a segítség!

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#588) Degeczi válasza MaCS_70 (#583) üzenetére


Degeczi
nagyúr

Az a jó benne, h nem olyan mint a legtöbb egyéb hardver esetén, ahol ha egyszer lecserélted a firmware-t, nincs visszaút, hanem használod a kínai eredetit és közben már tesztelgeted a saját megoldásodat - aztán egyszer csak azt veszed észre, h már nem is indítod a telefonon a MiHome-ot...
(na jó, pl. a robotporszívó a térképe miatt marad abban, de az nem is a Gateway-hez tartozó eszköz)

(#589) kano válasza stickermajom (#586) üzenetére


kano
nagyúr

Szia!Bocsánat, hogy belekérdezek, de én is éppen egy otthoni rendszer telepítésén gondolkodom.
Még nincs semmilyen okos kellékem (illetve egy Sonoff basic már megérkezett, de az csak játéknak. Most érkezik majd egy BlitzWolf BW-SHP2 és egy Foureon szobatermosztát ([link]). Azon gondolkodom, hogy belecsapok a játszadozásba és telepítenék egy vezérlő programot windowsra. Igazából az lenne a kérdésem, hogy melyiket érdemes/lehet használni windowson? Hallottam a Home Assistantról és Domoticzról. Mondjuk lehet, hogy kellene vennem egy RB PI 3 B+-t és azt kellene inkább használnom rá? Gondoltam beszerzek egy kicsit erősebb CPU-t (mondjuk valamilyen j sorozatból, j3455; j4105; j5005), dobok rá egy Linuxot (vagy wint) és az lesz az otthoni szerverem is.
Kérhetném a véleményedet az alapokat illetően?
Köszönöm! :R

„Háborúban elszántság, vereségben dac, győzelemben nagylelkűség, békében jóindulat.” Winston Churchill "Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!" "The greatest enemy of knowledge is not ignorance, it is the illusion of knowledge." Stephen Hawking

(#590) Degeczi válasza kano (#589) üzenetére


Degeczi
nagyúr

A Home Assistant sem igényel erős vasat, a Domoticz meg aztán pláne nem, mindkettőhöz bőven elég egy Rpi teljesítménye (még a 3 sem muszáj). A Java alapú OpenHAB ami már inkább igényli, de RPi-n a fő gond inkább az SD kártya erősen véges élettartama, amit hamar megölhet a folyamatos írás, naplózás.
Mindenesetre a témának ez a topikja.

(#591) stickermajom válasza Degeczi (#590) üzenetére


stickermajom
addikt

A folyamatos írást én megoldottam NAS-ra áttett adatbátissal, vagy lehet kapni SSD shieldet RPi-hez.

(#592) kano válasza Degeczi (#590) üzenetére


kano
nagyúr

Szóval akkor érdemesebb inkább nem Rpi-t venni, ha már most akarok összerakni egy vasat. :) Valami j-s alaplap lesz belőle szerintem és akkor mehet az torrentszerverként is.

[ Szerkesztve ]

„Háborúban elszántság, vereségben dac, győzelemben nagylelkűség, békében jóindulat.” Winston Churchill "Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!" "The greatest enemy of knowledge is not ignorance, it is the illusion of knowledge." Stephen Hawking

(#593) stickermajom válasza kano (#592) üzenetére


stickermajom
addikt

Ha most raknék össze szervert, akkor én nem vennék külön. Csinálsz HA-nak egy dockert a szerveren és kész is.

(#594) kano válasza stickermajom (#593) üzenetére


kano
nagyúr

Én is ezt gondolom. Ezért gondolkodom mondjuk egy Asrock j5005-ben. Mondjuk kis bökkenő, hogy jelenleg nem lehet kapni, de Svájcból még meg tudom szerezni. :K

Te HA-t használsz vagy Domoticz-ot?

[ Szerkesztve ]

„Háborúban elszántság, vereségben dac, győzelemben nagylelkűség, békében jóindulat.” Winston Churchill "Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!" "The greatest enemy of knowledge is not ignorance, it is the illusion of knowledge." Stephen Hawking

(#595) DarkByte válasza stickermajom (#591) üzenetére


DarkByte
addikt

RPi3-mal amúgy egyszeri bit átírással meg lehet azt is csinálni, hogy közvetlen USB-s eszközről boot-oljon, és akkor az SD kártyát ki lehet hagyni a buliból. Egy 32GB-s SATA SSD-t valami USB átalakítóval rászúrni és probléma megoldva :)
Legalább is elvileg működik, gyakorlatilag még nem próbáltam. De én ebben gondolkodom.

[ Szerkesztve ]

(#596) MaCS_70 válasza DarkByte (#595) üzenetére


MaCS_70
félisten

Ez teljesen ésszerű elgondolás, egyedül a 32 GB-os SSD kérdéses benne, mivel még használtan is közel annyiért kínálják őket, mint az olcsó 128-asokat. :(

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#597) DarkByte válasza MaCS_70 (#596) üzenetére


DarkByte
addikt

Akkor 128GB-s SSD-t veszek hozzá ¯\_(ツ)_/¯ 6-7 ezer forintnál kezdődnek ezek. Azért annyira nem vészes összeg egyik sem. Egy márkásabb 64GB-s microSD is 4 ezer forint körül kezdődik. Persze lehet eBay-ről lőni olcsóbbat is, de azt lehet 32GB-s SSD-ből is lehet. Nem néztem még :)

(#598) DarkByte válasza DarkByte (#597) üzenetére


DarkByte
addikt

Na tényleg csak egy utolsó, mert ez itt off.

iPon-ból összekattintgattam:
- Rpi 3B+ kit (lap, ház, táp): 21,6k
- Kingston 120GB SATA SSD: 7,8k
- Logilink 2,5" USB2.0 fekete alumínium mobilrack: 2k (feles az USB 3.0 mert az RPi-n úgy sincs csak 2.0-ás port)

Sum: 31,4k

Ennyiből épp kijön az az Asrock lap magában. Persze tény, hogy egy erősebb home server-t lehet köré építeni ami több mindent is tudhat. De nekem az RPi-ben pont az tetszik, hogy dedikált szerepe lenne erre. Mellesleg hogy LAN és WiFi is van rajta, meg lehet azt csinálni, hogy a WiFi-jét AP szerepbe teszed, a smart home kütyüket arra lépteted és letiltod őket a net felé. Viszont az RPi-nek van net elérése a LAN aljzaton keresztül a router-en át, így a Home Assistant elérhető kívülről is, ha azt akarod.

[ Szerkesztve ]

(#599) kano válasza DarkByte (#598) üzenetére


kano
nagyúr

De ez nem azt jelenti, hogy ez az olcsóbb megoldás. Ha ez a hw elég korlátozottan használható másra akkor nem biztos, hogy ezt az olcsó az olcsó.

„Háborúban elszántság, vereségben dac, győzelemben nagylelkűség, békében jóindulat.” Winston Churchill "Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!" "The greatest enemy of knowledge is not ignorance, it is the illusion of knowledge." Stephen Hawking

(#600) DarkByte válasza kano (#599) üzenetére


DarkByte
addikt

Egyértelmű. De ezt én is írtam. Ha az AsRock-ot meg tudod tömni feladatokkal, akkor jobban megérheti. Nekem is most egy x86-os home server-em van és tudom milyen sok szerepet el tud látni. (pedig egy elég koros Intel Atom alapú cucc már, lassan csere érett lesz az is) Viszont az nem 30k lesz, hanem 60k+ alaphangon, de inkább még több. Pont tavaly októberben vettem anyuméknak egy Gigabyte Brix GB-BLCE-4105-et Intel Celeron J4105-el, 120GB-os WD SSD-vel, 8GB RAM-al. 85k volt a vége. És ha magad rakod össze egy ITX házba, akkor se lesz jelentősen olcsóbb.

Ez csak az én meglátásom, de én úgy gondolom, hogy a smart home fejének nem kellene minden más egyéb feladatot is ellátni, mert beton stabilan kellene működnie 24/7-ben. Emiatt személy szerint nekem jobban tetszik az a felállás, hogy az egy külön kütyü. De ez csak az én meglátásom. Illetve én is előtte vagyok még hogy összerakjak ilyet, és lehet változik majd a véleményem közben :)

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.