Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2019-07-15 14:23:44

LOGOUT.hu

Xiaofang és Dafang kamerák Kínán kívüli használatát a Xiaomi letiltotta, lehetséges megoldás itt (de ne gmailről írj nekik!).

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#651) nababika


nababika
aktív tag

Sikerult mar valakinek ikea izzokat hozzaadni a mi home apphoz? Ha igen, hogyan?

(#652) Blizzardking válasza kano (#627) üzenetére


Blizzardking
őstag

Köszönöm :R

"Astral engines in reverse - I'm falling through the universe again..."

(#653) darkmann válasza nababika (#651) üzenetére


darkmann
őstag

Benne vannak az appban. :K

Honor Magic5 Pro 12/512, Oneplus 9 Pro 8/128, Huawei P30 Pro 8/128, Redmi Note 7 4/64

(#654) darkmann válasza odrif (#650) üzenetére


darkmann
őstag

:F Ez pontosan miért is kellene neked?

[ Szerkesztve ]

Honor Magic5 Pro 12/512, Oneplus 9 Pro 8/128, Huawei P30 Pro 8/128, Redmi Note 7 4/64

(#655) nababika válasza darkmann (#653) üzenetére


nababika
aktív tag

Azt tudom, de nem ertem hogyan kene hozza adni.

(#656) darkmann válasza nababika (#655) üzenetére


darkmann
őstag

Ha kiválasztod a listából az izzót, akkor mutatja a képen, hogy mit kell csinálni, nem?

Honor Magic5 Pro 12/512, Oneplus 9 Pro 8/128, Huawei P30 Pro 8/128, Redmi Note 7 4/64

(#657) MaCS_70 válasza odrif (#650) üzenetére


MaCS_70
félisten

Meg lehet oldani, de nem tudom, hogy hogyan.

Egy barátomnál ugyanis így működik a dolog: ha megnyomja a gombot, akkor nem zenél ajtónyitásra a gateway.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#658) odrif válasza darkmann (#654) üzenetére


odrif
MODERÁTOR

Elindulok otthonról, és ki van kapcsolva az ajtó nyitás érzékelő.
Szeretném ha gomb nyomásra bekapcsoljon, de nem azonnal mert akkor rögtön megszólal, merthogy az ajtó még nyitva van ugyanis éppen akkor lépek ki rajta.
Tehát 30 másodperc múlva kapcsoljon be, mert akkorra már becsuktam és bezártam az ajtót.

És az is jó lenne, ha már élesedett és nem vagyok otthon, ha az ajtó kinyílik, akkor azonnal egy e-mail riasztást kapjak.

[ Szerkesztve ]

20 éve a Prohardveren

(#659) nababika válasza darkmann (#656) üzenetére


nababika
aktív tag

Igen azt mutatja, de nem reagal semmire. Azt hiszem valamit nem jol csinalok. Nem tudom, hogy az ikea gatewayt ki kell e kapcsolni, vagy a parositast kell esetleg megszuntetni. vagy a ket rendszer megy paralell.

(#660) darkmann válasza nababika (#659) üzenetére


darkmann
őstag

Ja, hogy neked már van egy ikea gw-ed is a Xiaomi GW mellett? :Y Akkor lehet, hogy az kavar be. :F

Honor Magic5 Pro 12/512, Oneplus 9 Pro 8/128, Huawei P30 Pro 8/128, Redmi Note 7 4/64

(#661) MaCS_70 válasza MaCS_70 (#657) üzenetére


MaCS_70
félisten

Ja, az biztos, hogy NodeRED-ben van megoldva. A NodeRED baromi rugalmas, mivel egyes node-okat Javascriptben szabadon lehet programozni, tehát egy késleltetett parancsvégrehajtás nem ügy.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#662) darkmann válasza odrif (#658) üzenetére


darkmann
őstag

Megnyitod a GW-en belül a riasztás beállításait, és ott van egy "Delay effective time" opció. Ott tudod beállítani a késleltetést, de csak 5-15-30-60 mp-re.

Honor Magic5 Pro 12/512, Oneplus 9 Pro 8/128, Huawei P30 Pro 8/128, Redmi Note 7 4/64

(#663) darkmann válasza darkmann (#628) üzenetére


darkmann
őstag

Na, ha a 22k hazai garival jó ár, akkor a 20600 HUF még jobb: [link] :Y

Honor Magic5 Pro 12/512, Oneplus 9 Pro 8/128, Huawei P30 Pro 8/128, Redmi Note 7 4/64

(#664) stickermajom válasza odrif (#658) üzenetére


stickermajom
addikt

Email szerintem Mi Home-ból nem megy, max az appon keresztül kapsz üzenetet. (Ha éppen megjön.)

[ Szerkesztve ]

(#665) odrif válasza darkmann (#662) üzenetére


odrif
MODERÁTOR

Köszönöm!

stickermajom
Neked is!

Az EU-s szett tényleg jó ár az EUstocktól, de kérdés hogy további eszközöket majd hogyan lehet hozzá illeszteni.

20 éve a Prohardveren

(#666) odrif


odrif
MODERÁTOR

Xiaomi MiJIA MJYD01YL - Motion Sensor Dimmable Night Light
$8.69
kód: Mijia224

20 éve a Prohardveren

(#667) MaCS_70


MaCS_70
félisten

Egyszerűen nem értem ezt a szerveres mizériát, főleg az okát -- miért jó ez a Xiaominak, ami amúgy viszonylag korrekt cégnek tűnik.

Ha jól értelmezem, ha egyszer beállítottam egy szervert, attól már nem térhetek el.

Ebben az elv mellett az a vicces, hogy kb. egyszerre jött Kínából két gateway. A beállításnál EU-szervert ajánlott, én Mainland Chinát választottam -- működik. De ezek szerint egy EU-ra állított eszközzel soha nem fog együttműködni.
A másik egység egy ismerősnél van, aki az ajánlásnak megfelelően EU-szervert választott, és nem működik neki. Ezek szerint ő már fújhatja?

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#668) AtiSnatch válasza MaCS_70 (#667) üzenetére


AtiSnatch
aktív tag

Átállíthatod, csak nem fogod látni a cuccaidat amik a másik szervert használják.

C35i, 8210, V300, 6280, F480, 5800, N97, ArcS, Z1C, Z3C, XZ, Mate20pro --> X13

(#669) MaCS_70 válasza AtiSnatch (#668) üzenetére


MaCS_70
félisten

És ha mindent, mindenhol átállítok?

Az a bajom, hogy nem látom át a rendszert. Mindenhol arról olvasok, hogy egyszeri állítási lehetőségem van.
Meg arról, hogy a világ különböző pontjain vásárolt gateway-eket nem tudják összehozni.

Meg azt, hogy mindenhol azt olvasom, hogy a szerver Mainland Chna legyen, de maga az eszköz sem ezt ajánlja.

Hiányoznak a háttérismereteim. :(

MaCS

[ Szerkesztve ]

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#670) AtiSnatch válasza MaCS_70 (#669) üzenetére


AtiSnatch
aktív tag


Itt bármikor át tudod állítani.
Vannak olyan xiaomi cuccok, amik csak eu szerveren működnek. Azokat nem látod a mihome app-ban, ha mainland chinán vagy. Csak ha váltogatod a szervert.

C35i, 8210, V300, 6280, F480, 5800, N97, ArcS, Z1C, Z3C, XZ, Mate20pro --> X13

(#671) Baleno2018


Baleno2018
újonc

Sziasztok!
Meg lehet valahogy oldani, hogy a Xiaomi Gateway2-re csatlakoztatott IKEA Tradfi égőt lehessen irányítani Amazon Alexa-val? A Mi Home appból működik az irányítás, de Alexa nem talál device-t. Lehet, hogy a kínai szerver miatt? Bár ha nem kínaira állítom, akkor valszeg a Gateway se fogja látni.
Előre is köszi!

(#672) G_N válasza MaCS_70 (#667) üzenetére


G_N
csendes tag

Elég egyszerű oka van a dolognak. Az eltérő jogi szabályozás.

A tárolt adatok, azok felhasználhatósága. Kínában gyakorlatilag semmi nem történik a kínai kormány tudta nélkül. A mainland china szerveren keresztül történő komunikáció folyamán biztos lehetsz benne, hogy minden eszközöd minden jelzése, kamerák képe, használati szokások ugyanúgy a kínai kormány birtokában is vannak, ha akarják, mint ahogy például a lakásod térképe a porszívódból, a wifi jelszavad, és azon keresztül nagyjából bármi forgalom, amihez hozzáférhetnek, ha akarnak.
Például egy okos zár esetén kínában biztos lehetsz benne, hogy távolról ki tudják nyitni, ha akarják, és még nyoma sem marad a logfáljban, vagy akár a kamerákon sem fogod látni, vagy nem kapsz riasztást, hogy nyitás történt, és mozgás érzékel a kamera. Kína így működik...
Nyilván valóan, ha beazonosítottak már, onnantól kezdve nem te vagy a kínai kormány célközönsége, viszont ha te mondjuk kínai állampolgárként használnád ezeket az eszközöket, kínán kívül, fokozott figyelmet kapnál tőlük.Mert ugye miért ne használnád, ha otthon is használod?

Az európai szervereken tárolt adatokra vonatkoznak az EU adatvédelmi előírásai, GDPR már, ami még erősebb, mint a tavaly május előtti adatvédelmi előírások, és "hivatalosan" nem juthat el kínába az az adat. Sem az automatizálási adatok, folyamatok, sem az egyéb ezek során begyűjtött adatok.
Sem a porszívódból a térképed, sem az, hogy rendszeresen mikor érsz haza, mikor nem vagy otthol, mikor riasztasz, sem a wifi jelszavad, semmi egyéb, ami őket érdekelné. Ráadásul lényegesen kissebb piac vagyunk, az EU 400 millio polgárával szemben Kína 4 milliárd polgárával. Szóval nem nagyon kell küzdeni nekik a piacért. Nyilván valóan küzdenek érte, de közel sem akkora kapacitással, mint ázsiában mondjuk.

Viszont ha ugyan azt akarják adni, mint Kínában, fajlagosan, egyénekre lebontva sokkal, de sokkal nagyobb pénzt kell beletenniük, mint kint, amit nem akarnak, vagy nem tudnak, megoldani egyszerre. Azonkívül vélhetően pár eszköznél lehet, hogy túl nagy macerát és munkát okoz az EU irányelveknek, és jogszabályoknak való megfelelőség biztosítása, vagy bizonyítása, ezért simán jegelik egyenlőre...

"Valószínűleg mindenki életében az a legnehezebb pillanat, amikor meg kell ölniük az egyik szerettüket, mert azt megszállta a sátán..."

(#673) nababika válasza Baleno2018 (#671) üzenetére


nababika
aktív tag

A kerdesedre sajnos nem tudom a valaszt, de erdekelne, hogy mikent telepitetted az ikea egot a mi home appba. Az eredeti ikea gateway maradhat, vagy ki kell iktatni? Meg a telepites menete is erdekelne. Koszi elore is.

(#674) nemethsza válasza G_N (#672) üzenetére


nemethsza
tag

Jogos.
Bár a 4 milliárd kínai necces 🙂

"Tanútt embernek párlya nincs!"

(#675) Kiskopika


Kiskopika
senior tag

Hasznal valaki xiaomi dupla vezetek nelkuli fali kapcsolot domoticzal? Az istenert nem tudom felvenni, unhamdelt modellkent jelentkezik ha kapcsolom.

(#676) Baleno2018 válasza nababika (#673) üzenetére


Baleno2018
újonc

Szia.
Nem kellett semmi extra hozzá. A gateway kínai szerverre van állítva és az égőt 6x ki-be kellett kapcsolni miután a Mi appban kiválasztottad az ikea izzót. Nálam elsőre felismerte és gond nélkül megy a telóról. Esetleg nézd meg melyik firmware van fent a gatwayen. Nálam: 1.4.1_164.0158

(#677) kano válasza G_N (#672) üzenetére


kano
nagyúr

Ettől még meg lehetne oldani, hogy az alkalmazás esetleg 2 szervert is láthatna egyszerre, így a telefonon meg tudná jeleníteni neked a kínai szerverre csatlakoztatott cuccokat és az EU szerverre csatlakoztatottakat is. Ettől még kezelhető lenne külön a 2 szerver...

„Háborúban elszántság, vereségben dac, győzelemben nagylelkűség, békében jóindulat.” Winston Churchill "Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!" "The greatest enemy of knowledge is not ignorance, it is the illusion of knowledge." Stephen Hawking

(#678) nababika válasza Baleno2018 (#676) üzenetére


nababika
aktív tag

Koszi. Most frissitem a firmware-ot arra ami neked van. eddig nem akart osszejonni. China szerever, 6x fel le kapcsoltam 5 masodpercen belul de nekem nem akart villogni. Csak egyszer felvillan es nem parosodik. Mar az ikea gatewayt is kihuztam nehogy bekavarjon, arrol toroltem az izzokat de semmi egyelore. Majd meglatom frissites utan. Azert koszi.

(#679) G_N válasza kano (#677) üzenetére


G_N
csendes tag

Pont ezt sorolnám például a macerás dolgok közé.

Ha valami elszaródik benne, és rossz szerver felé küld rossz adatot a rendszer, nem egyedi hibaként, a GDPR legnagyobb újdonsága, hogy brutálisan megemeli a lehetséges bírság mértékét. Az új rendelet szerint ez 20 millió euró lehet, vagy a jogsértést elkövető cég előző pénzügyi évi teljes forgalmának 4 százaléka (amelyik a magasabb). Szóval lehet osztani szorozni, hogy egy akár véletlen, de súlyos hiba mibe is kerülhet. Nyilván nem az egyedi egy egy eset jelenti a problémát, hanem ha valami frissítéssel bekerül valami olyan hiba, ami tömeges jelenséget okoz, és ez kiderül. Ott már áll a lehetőség az EU-ban a bírság kiszabására.
Önmagában az extrém magas bírság lehetőségétől is azt várják a jogalkotók, hogy elrettentő erővel hat a felhasználók javára az adataik védelmére.

Szerintem emiatt is rizikós egy alkalmazáson belül egyszerre megpróbálni megfelelni kétfajta jogi szabályozásnak.Hová mi mehet, és mi az, ami fokozottan nem mehet az egyik irányba, mert extrém mértékű jogsértésnek számít, viszont a másik irányba mehet, és megy is...

Amúgy a 4 milliárd kínai tényleg erős.
Legyen csak 2 kb :)

[ Szerkesztve ]

"Valószínűleg mindenki életében az a legnehezebb pillanat, amikor meg kell ölniük az egyik szerettüket, mert azt megszállta a sátán..."

(#680) nababika válasza Baleno2018 (#676) üzenetére


nababika
aktív tag

Mukodik mostmar. A xiaomi gatewayt kellet kozelebb vinni.

(#681) AtiSnatch


AtiSnatch
aktív tag

Android 9-en használja valaki? Vagy csak mate 20 pro nyűgje, hogy nem jönnek az értesítések?

C35i, 8210, V300, 6280, F480, 5800, N97, ArcS, Z1C, Z3C, XZ, Mate20pro --> X13

(#682) nababika válasza AtiSnatch (#681) üzenetére


nababika
aktív tag

Mate 20 lite-on, szintén nem üzen. :-(

(#683) Brain75 válasza nababika (#682) üzenetére


Brain75
senior tag

P20-pro val használom nekem sem jönnek a push üzenetek.

/LOGITECH Kormány, Játékvezérlő, Hangfal, Egér, Billentyűzet, Dell, Toshiba, Fujitsu, Acer notebookok és minden egyéb elektronikai termék szakszerű, gyors JAVÍTÁSÁT vállalom/

(#684) kano válasza Brain75 (#683) üzenetére


kano
nagyúr

Az Android 9-nél változott az üzenetkezelés.

[ Szerkesztve ]

„Háborúban elszántság, vereségben dac, győzelemben nagylelkűség, békében jóindulat.” Winston Churchill "Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!" "The greatest enemy of knowledge is not ignorance, it is the illusion of knowledge." Stephen Hawking

(#685) Brain75 válasza kano (#684) üzenetére


Brain75
senior tag

És lehet vele csinálni valamit hogy jöjjenek ?

/LOGITECH Kormány, Játékvezérlő, Hangfal, Egér, Billentyűzet, Dell, Toshiba, Fujitsu, Acer notebookok és minden egyéb elektronikai termék szakszerű, gyors JAVÍTÁSÁT vállalom/

(#686) nababika válasza kano (#684) üzenetére


nababika
aktív tag

En meg 8.2 vagyok De az asszony p20 pro ja frissitett 9-re. Valami katasztrofa, a garmin oraja, ertesitesek is hol jonnek hol nem.

(#687) MaCS_70 válasza G_N (#672) üzenetére


MaCS_70
félisten

Köszönöm a kimerítő választ!

GDPR-ügyben én főleg a fagyi visszanyalásának eseteit látom, de legalább az EU büszke magára...

Nézegetem a Kína-mentes megoldásokat, és nem vagyok boldog. Nagyon úgy tűnik, hogy a Xiaomi Gateway ragaszkodik a kínai szerverekhez -- az, hogy ez hogy alakul az itthoni értékesítéseknél, hamarosan kiderül.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#688) Degeczi válasza MaCS_70 (#687) üzenetére


Degeczi
nagyúr

Legyen benne developer mód, h a helyi hálózatra tegye ki a Zigbee eszközök adatait, és nem érdekes többé, milyen régión van, mert saját szerverrel kezeled.

(#689) ozakila


ozakila
tag

Üdv! Én is megvettem a Lurdyban az okos otthon kezdőszettet. Tapasztalatom a következő:Szingapúr szerveren érdemes használni,mert Eu-n a szintén Lurdys hö és páratartalom mérőt sem ismeri fel,nincs a támogatott eszközök között,eleve nagyon szűkös a támogatott eszközök listája Eu szerveren. Így a több éves első generációs fehér Yeelight izzót is gond nélkül hozzá tudtam adni a rendszerhez,amit még Kínából rendeltem.

(#690) kano válasza ozakila (#689) üzenetére


kano
nagyúr

Tehát akkor szingapúri szerver lesz a megoldás? ;]
Nagyon gondolkodom én is egy szett vásárlásán.
Mennyiért van most a Lurdyban hő- és páratartalaom mérő?
Köszi!

[ Szerkesztve ]

„Háborúban elszántság, vereségben dac, győzelemben nagylelkűség, békében jóindulat.” Winston Churchill "Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!" "The greatest enemy of knowledge is not ignorance, it is the illusion of knowledge." Stephen Hawking

(#691) ozakila válasza kano (#690) üzenetére


ozakila
tag

4000Ft ha jól emlékszem.

(#692) kano válasza ozakila (#691) üzenetére


kano
nagyúr

És azt mondod, hogya szingapúri szerveren most látod az összes eszközödet?
Kérdés, hogy a kínai cuccokat be lehet-e csatornázni a szingapúri szerverre?

„Háborúban elszántság, vereségben dac, győzelemben nagylelkűség, békében jóindulat.” Winston Churchill "Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!" "The greatest enemy of knowledge is not ignorance, it is the illusion of knowledge." Stephen Hawking

(#693) kano


kano
nagyúr

Akciós a Xiaomi Mijia Smart Temperature and Humidity Sensor - 7.99$ a GBAFFYL470 kuponkóddal.
Ugye ez ugyan az zigbee-s?

„Háborúban elszántság, vereségben dac, győzelemben nagylelkűség, békében jóindulat.” Winston Churchill "Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!" "The greatest enemy of knowledge is not ignorance, it is the illusion of knowledge." Stephen Hawking

(#694) Degeczi válasza kano (#693) üzenetére


Degeczi
nagyúr

Persze, nincs belőle más verzió (csak egy szögletes "Aqara", ami légnyomást is mér, de egyébként kompatibilis és persze Zigbee-s az is)

(#695) kano válasza Degeczi (#694) üzenetére


kano
nagyúr

Szóval az Aquara annyival tud többet, hogy légnyomást is még.
De most ez az EU-s mizéria gondolkodtatóba ejtett. Ha megveszem itthon az EU-s verziót akkor sajnos nem fogom tudni együtt használni a kínai verziókkal.
Ki kellene várni, hogy mi lesz elérhető EU-ban?
Köszi!

„Háborúban elszántság, vereségben dac, győzelemben nagylelkűség, békében jóindulat.” Winston Churchill "Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!" "The greatest enemy of knowledge is not ignorance, it is the illusion of knowledge." Stephen Hawking

(#696) MaCS_70 válasza kano (#693) üzenetére


MaCS_70
félisten

Ezt hogyan csinálod? Nekem a kuponnal is csak 10 dollárra megy le az ára, + szállítási 1,5 dollár...

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#697) AtiSnatch válasza MaCS_70 (#696) üzenetére


AtiSnatch
aktív tag

C35i, 8210, V300, 6280, F480, 5800, N97, ArcS, Z1C, Z3C, XZ, Mate20pro --> X13

(#698) MaCS_70 válasza AtiSnatch (#697) üzenetére


MaCS_70
félisten

Érdekes. Nekem eleve 11,11 az ajánlata, amit a kuponnal visz le 10-re... :F

Tehát az olcsóbból csinál relatíve drágábbat.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#699) kano válasza MaCS_70 (#698) üzenetére


kano
nagyúr

Valamit rosszul csinálsz, mert nincs gond a kuponnal nekem sem.

„Háborúban elszántság, vereségben dac, győzelemben nagylelkűség, békében jóindulat.” Winston Churchill "Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!" "The greatest enemy of knowledge is not ignorance, it is the illusion of knowledge." Stephen Hawking

(#700) MaCS_70 válasza kano (#699) üzenetére


MaCS_70
félisten

De mit tudok rosszul csinálni abban, hog bemásolom a kuponkódot, amit el is fogad? :F

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.