Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2019-07-15 14:23:44

LOGOUT.hu

Xiaofang és Dafang kamerák Kínán kívüli használatát a Xiaomi letiltotta, lehetséges megoldás itt (de ne gmailről írj nekik!).

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1101) JrCsG válasza kano (#1096) üzenetére


JrCsG
tag

Miért sz@rok? Esetleg kifejted bővebben, kíváncsi vagyok.
Más alternatíva (a légtisztítón kívül) BLE gateway-nek?

(#1102) JrCsG válasza JrCsG (#1101) üzenetére


JrCsG
tag

Úgy tűnik valamelyik kamerában is van Bluetooth Gateway, de melyikben pontosan és honnan szerezhető be? :U

(#1103) sambenez válasza JrCsG (#1102) üzenetére


sambenez
addikt

A Xiaomi Mijia Smart IP Camera 1080p első kiadásában volt, de később kivették belőle. Szerintem az eredetit már sehol nem lehet kapni.

(#1104) Criminal017


Criminal017
őstag

Remek lett az új főképernyője a Mi Home-nak, mondhatom... :W
Az előző mennyivel elegánsabb volt. :O

(#1105) 426os


426os
őstag

Sziasztok!
Nézegetem a Yi kamerákat, de nem tudom melyik lenne jó nekem (Akár más márka is szóba jöhet).
Amire szükségem lenne:
Élesítés esetén konstans működés, ha mozgást érzékel (akár külön érzékelővel, akár a képen), akkor képeket/videót rögzít és azt rögtön valami online tárhelyre feltölti, vagy emailben elküldi. A lényeg, hogy ne csak offline, kártyán legyen meg, és a kamera kiiktatásával ne vesszen el a felvétel. Külön felhő tárhelyre nem szeretnék előfizetni, de egy kis mókolástól, ha van leírás nem riadok vissza. Beltérben kellene működjön, éjjellátás nem igazán szempont.
Semmi másra nincs szükségem. Melyik kamera tud ilyet költséghatékonyan?

.

(#1106) icemad válasza 426os (#1105) üzenetére


icemad
nagyúr
LOGOUT blog

Én nemrég vettem yi smart camera-t. Nem egy csúcskategória, de azt tudja amit felsoroltál. Viszont csak 720p-s. Én 6000 forintért vettem, okos dugaljal és hőmérővel együtt. Itt volt hardveraprón.

Are you Baby Shark? No, i'm a motherf*cking hardstyle fish!

(#1107) icemad válasza icemad (#1106) üzenetére


icemad
nagyúr
LOGOUT blog

Ja, és elég sok vele a gond, amit nem igazán értek... Minden felvétel 7 mp hosszú. Ha mozgást érzékel, akkor csinál egy felvételt, de utána 15-20 percig semmit. Hiába sétálgatok előtte. Hétvégén megnézem mozgásérzékelővel kombinálva. Gyári firmware-rel csak Kínában használható, módosított firmware-t kell használni. Szóval vannak vele problémák, de nekem jelenleg ez a tudás elég.

Are you Baby Shark? No, i'm a motherf*cking hardstyle fish!

(#1108) derrik válasza sambenez (#1103) üzenetére


derrik
őstag

.....a légtisztítóban nincs Bluetooth getway?

(#1109) AtiSnatch


AtiSnatch
aktív tag

Mate 20 pron jött egy ajtónyitás értesítés! :Y :DD

C35i, 8210, V300, 6280, F480, 5800, N97, ArcS, Z1C, Z3C, XZ, Mate20pro --> X13

(#1110) nababika válasza AtiSnatch (#1109) üzenetére


nababika
aktív tag

Akkor valami tortent, en reggelre kaptam vagy 20 ertesitest, a kameratol. A macskak nem sokat aludtak. :-D Mate 20 lite

[ Szerkesztve ]

(#1111) sambenez válasza derrik (#1108) üzenetére


sambenez
addikt

Azt nem tudom. Szerintem nincs. A párásítóban van, de abból is van valami új verzió és azzal nem tudom mi a helyzet.

(#1112) szabacsik válasza AtiSnatch (#1109) üzenetére


szabacsik
őstag

Eddig nem jött és most beindult az értesítés?
Nálam sony telón nem jött, csak a régi app-al, de ha megbütykölték akkor visszateszem a friss verziót.

/\____/\

(#1113) kano válasza derrik (#1108) üzenetére


kano
nagyúr

Oda is írta az eredeti post írója, hogy kivéve a légtisztítót (mondjuk az párásító lesz inkább, mert abban van).

„Háborúban elszántság, vereségben dac, győzelemben nagylelkűség, békében jóindulat.” Winston Churchill "Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!" "The greatest enemy of knowledge is not ignorance, it is the illusion of knowledge." Stephen Hawking

(#1114) AtiSnatch válasza szabacsik (#1112) üzenetére


AtiSnatch
aktív tag

Huaweieken eddig nem kaptunk értesítéseket. Xz-n volt, hogy késett az értesítés meg olyan is, hogy szerver hiba miatt nem is jött meg, de ott legalább "működött". Január óta nem tudom, mi változott. :)

C35i, 8210, V300, 6280, F480, 5800, N97, ArcS, Z1C, Z3C, XZ, Mate20pro --> X13

(#1115) Timer


Timer
veterán

OnePluson mostanában rendben van.

(#1116) 426os válasza icemad (#1107) üzenetére


426os
őstag

Ezzel nem nagyon győztél meg. Az értesítéseket mozgás esetén milyen formában tudja jelezni?

.

(#1117) icemad válasza 426os (#1116) üzenetére


icemad
nagyúr
LOGOUT blog

Ha mozgást érzékel, akkor értesítést küld a telefonra. Ha megnyitod az értesítést, akkor lejátsza a 7 másodperces videót, amit rögzített. Ezt bárhol megtudod nézni. (ahogy az élő képet is.) Visszamenőleg is bármikor, és lehet menteni vagy küldeni a felvételt. Ehhez kapcsolhatók automatizált dolgok is. Pl. Ha mozgást érzékel, kapcsolja fel a lámpát, indítsa el a rádiót, stb.

Egyébként félreértettél... Nem akarlak meggyőzni, sőt! Leírtam a tapasztalatomat, ami tömören annyi, hogy otthoni bohóckodásra jó, de ha nagyobb értéket akarsz vele védeni, vagy valami komolyabb védelmet kell ellátni, akkor felejtős. Én úgy voltam vele, hogy ennyi pénzt megér, és ezzel eltudom dönteni, hogy kell e nekem valami komolyabb cucc. Úgy néz ki, hogy kell majd, ráadásul minimum kettő is. De ez még a jövő zenéje.

Are you Baby Shark? No, i'm a motherf*cking hardstyle fish!

(#1118) tobias40 válasza icemad (#1117) üzenetére


tobias40
veterán

Nekem továbbra is csak wifin jönnek az értesítések,de ebbe már beletörődtem.
Redmi 4x

Volt egy rövid időszak amikor jöt a mobil neten is de egy frissítés elbaxta.. :(

(#1119) MaCS_70


MaCS_70
félisten

Kínai GateWay-hez keresek villásdugó-átalakítót.

A gondom az, hogy csupa olyat találok, hogy EU to UK/US/AU, de a kínai (CN) dugaljat nem látom feltüntetve -- ami nyilván lehetetlen, hiszen pont ez nem maradhatna ki.
A paraméterek szerint a ferdekéses AU viszont nem méretkompatibilis a kínaival.

A kérdés tehát az, hogy milyen átalakíót vehetek meg, ami a kínai dugót összehozza az EU aljzattal.

Köszönettel: MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#1120) Degeczi válasza MaCS_70 (#1119) üzenetére


Degeczi
nagyúr

Nem EU-s dugvillát szeretnél kínai aljzatban használni, hanem fordítva, tehát "CN to EU"-t keressél, és mindjárt akad dögivel...

(#1121) MaCS_70 válasza Degeczi (#1120) üzenetére


MaCS_70
félisten

Kerestem én már mindkét irányban, és mindkét irányban találtam is egy csomót (kétségtelenül az Általad írt irány a nyerő), de olyat, ami CN-t tartalmazott volna a nem EU-oldalon, alig.

Közben meg tudtam nézni egyet, amit történetesen pont a GateWay-hez adtak, és nem írja, hogy CN lenne, aztán mégis jó bele.

Szóval nem értem... :(

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#1122) tobias40 válasza Degeczi (#1120) üzenetére


tobias40
veterán

Ezeknél a kínai dugós cuccoknál nem egyszerűbb ha egyszerűen levágjuk és eu dugót teszünk rá?
Vagy ez nem ennyire egyszerű?
Nem vagyok szaki csak kérdezem..

Én a hozzá küldött átalakítókat használom de elég böszme megoldás.. ;]

[ Szerkesztve ]

(#1123) Degeczi válasza tobias40 (#1122) üzenetére


Degeczi
nagyúr

Vezetéknél hogyne, csak az a jó, biztonságos megoldás!
Az alább említett Xiaomi Gatewayen azonban a készülékházon van a dugó, nem tudod kicserélni, itt csak átalakító a megoldás.

(#1124) tobias40 válasza Degeczi (#1123) üzenetére


tobias40
veterán

Igen a GW egyértelmű!(én ezzel is azt használom amit küldtek hozzá)

Tehát csak annyi hogy levágjuk a kínai dugót és feltesszük az európait?
Akkor mit kínlódunk ezekkel az átalakítókkal,egy eu-s dugó még itthon sem drága a boltban.. :U

(#1125) Ferike81 válasza tobias40 (#1122) üzenetére


Ferike81
senior tag

Ha nem tetszik az átalakítós dolog akkor miért nem használod egy telefontöltővel pl a kamerát? Usb-t bedugod és csókolom. Egyébként a gateway-nál nekem átalakító van, mert kiemeli kicsit.

Nem mindegy, hogy egy okos hülyéskedik, vagy egy H.Ü.L.Y.E. okoskodik.

(#1126) sambenez válasza MaCS_70 (#1119) üzenetére


sambenez
addikt

Ez jó hozzá, és még biztonságos is. Plusz előnye, hogy nem áll ki annyira a falból.

[ Szerkesztve ]

(#1127) MaCS_70 válasza sambenez (#1126) üzenetére


MaCS_70
félisten

Köszönöm!

Valóban szimpatikus darab, már nézegettem is -- csak ugye ennél sem írják a CN dugó fogadását.

De most már meg merem rendelni!

Köszönettel: MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#1128) kano válasza MaCS_70 (#1127) üzenetére


kano
nagyúr

"You can use this adapter with your appliance/ equipment from USA, Canada, UK, Euro, Australia, Asia... or other countries that you want to plug into the EU wall power outlet."

„Háborúban elszántság, vereségben dac, győzelemben nagylelkűség, békében jóindulat.” Winston Churchill "Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!" "The greatest enemy of knowledge is not ignorance, it is the illusion of knowledge." Stephen Hawking

(#1129) JrCsG válasza Degeczi (#1123) üzenetére


JrCsG
tag

És a Mi Robot Vacuum Clean-nél mi a helyzet?
Most egy ehhez hasonlóval használom. Ez esetben mi a javaslat/legbiztonságosabb? :U

[ Szerkesztve ]

(#1130) Degeczi válasza JrCsG (#1129) üzenetére


Degeczi
nagyúr

Ilyet ne, ez veszélyes!
(simán elbillenhet benne a kínai dugó, és meg lehet érinteni a feszültség alatt lévő villát...)

A robotporszívó mezei, szabványos "borotvakábelt"-t használ, egyszerű/olcsó lecserélni (de a legtöbb háztartásban eleve akad is, földeletlen készülékek jellemzően ilyet használnak)

[ Szerkesztve ]

(#1131) JrCsG válasza Degeczi (#1130) üzenetére


JrCsG
tag

Rendben! Egy régebbi Canon nyomtató tápkábelét találtam hirtelen, az van ráírva, hogy 2,5A 250V meg hogy 2X0,75 ez jó lehet? :B

(#1132) Degeczi válasza JrCsG (#1131) üzenetére


Degeczi
nagyúr

Persze.

(#1133) bl4ze


bl4ze
veterán

Hölgyek, urak! MiHome-os támogatott rízsfőző kinek van? Tapasztalatok? Olyan érdekelne, mely MiHome támogatott, és nem csak rízs főzésre jó. Pld bulgur, kuszkusz, zöldség? Ezeket láttam : XIAOMI Mijia DFB201CM és Xiaomi Mijia
IH-FB01CM. Köszi. ✌️

.:. bl4ze .:.

(#1134) Kiskopika válasza bl4ze (#1133) üzenetére


Kiskopika
senior tag

Nekem van a 3 literew verzio. En nagyon szeretem. A rizs allaga nekem nagyin bejon meg az hogy nem kell vele semmit csinalni, bar egy kicsit hosszan fozi 45 es 75 perc kozott

(#1135) Timer válasza Kiskopika (#1134) üzenetére


Timer
veterán

A tápadaptere kínai villás? Cserélhető kivitelű esetleg a kábel?

(#1136) bl4ze válasza Kiskopika (#1134) üzenetére


bl4ze
veterán

Hol vetted? Csak rízsre használod?
EU szerveren megy , MiHome?

.:. bl4ze .:.

(#1137) JrCsG válasza Degeczi (#1132) üzenetére


JrCsG
tag

Köszönöm szépen! :)

(#1138) Kiskopika válasza bl4ze (#1136) üzenetére


Kiskopika
senior tag

Ausztriaba lakom az itteni Mi Shopba vette a baratnom karacsonyra. En tobb xiaomi eszkozt hasznalok es minden kinaba van, ez is es azon megy 100%osan. De ritkan hasznalom az appot beallithatsz kedvenc fozesi modotbes azt egsszeruen gombokkal is tudod inditani, ha valamit valtoztatsz ahoz kell az app. Ha kesz a rizs melegen tartja, illetve idozitve is felmepegiti ha ha ugy van. En nagyon szeretem disze a konyhapultnak es nekem izlik is amit csinal

(#1139) bl4ze válasza Kiskopika (#1138) üzenetére


bl4ze
veterán

Nekem eu szerveren van minden.
Olyan érdekelne ami EU dugós és EU szerveren menne MiHome-ban

Csak rízs fő benne? Kuszkusz, bulgur, zöldségek nem használtátok még?
Úgy olvastam sok dologra jó még nem csak rízs főzésre

.:. bl4ze .:.

(#1140) Kiskopika válasza bl4ze (#1139) üzenetére


Kiskopika
senior tag

Az enyem eu dugos. Szerintem mennne eu szerveren is hisz helsi boltbol van helsibgarival. Az app ir leves fozesrol, pudingrol, meg zoldseg parolasrol, van benne egy kiegeszito a zoldsegeknek is. De en ezt nem probaltam, eddig csak rizs fott benne, de az rendszeresen.

(#1141) Timer válasza Kiskopika (#1140) üzenetére


Timer
veterán

Köszi a választ! A gombok szövege a Tiéden kínai?

(#1142) Kiskopika válasza Timer (#1141) üzenetére


Kiskopika
senior tag

Teljesen angol minden, az app is es a keszulek gombok is

(#1143) Timer válasza Kiskopika (#1142) üzenetére


Timer
veterán

Zsír, ezek szerint gyártanak EU piacra is. Eddig nem vettem, mert nem szeretem a kínai tápot, no és a feliratokat, de ezek szerint van remény! :) Köszönöm az információt!

(#1144) Degeczi válasza Timer (#1143) üzenetére


Degeczi
nagyúr

A tápdugó lényegtelen szempont, az csak akkor nem cserélhető le, ha magát a készüléket dugod a konnektorba (mint pl. a Gateway).

(#1145) Timer válasza Degeczi (#1144) üzenetére


Timer
veterán

Hát, azért nem. Elég sok az olyan termék, ami fix kábel korbácsos, azoknál már szerelni kell a csatlakozót. Na most vagy meg tudod oldani magadnak biztonságosan, vagy nem. Ha nem, keress rá villanyszerelőt. Az vagy megoldja biztonságosan, vagy nem... Jobban bízok a gyári kábelekben.

Az első generációs Bedside lampjeimet imádom, de rühellem a kínai adaptert, amit nem tudok kiváltani semmivel. Asztali yeelight lámpa szintén. Szívem szerint eladnám őket, és vennék EU verziót...

[ Szerkesztve ]

(#1146) Degeczi válasza Timer (#1145) üzenetére


Degeczi
nagyúr

Azért ne csináljunk már bolhából elefántot: egy dugvilla cseréje nehogymár villanyszerelőt kívánjon! :Y
(pl. az angoloknál iskolában, technika órán ilyet is csinálnak a gyerekek...)
Ha ez egy hímzőszakkör fóruma lenne még OK - de aki otthonautomatizálással foglalkozik, abba csak szorult ennyire minimális műszaki érzék...
Semmivel nem kevésbé biztonságos mint a gyári megoldás.

(#1147) icemad válasza Degeczi (#1146) üzenetére


icemad
nagyúr
LOGOUT blog

Hatalmas +1. Elektrotechnikus vagyok, de ezt még a 10 éves fiam is megcsinálja. Akkor lehet gond, ha minden vezeték egyszínű (láttam már ilyet.), de akkor multiméterrel ki lehet mérni. (vagy zümmerrel, zseblámpa izzóval...)

Are you Baby Shark? No, i'm a motherf*cking hardstyle fish!

(#1148) Timer válasza Degeczi (#1146) üzenetére


Timer
veterán

Ó, bocs, elfelejtettem, hogy a 10 millió mindenhez értő ember országa vagyunk. Aztán ha készülne statisztika, hogy hányan pusztultak már meg kendácsolt szaroktól, vagy ezek miatt kigyulladt épületekben, akkor lehet, nem lenne ekkora az arc. De tudod mit, bevállalom, én még nem csináltam ilyet, és nincs is kedvem találgatni, meg utána olvasgatni, inkább rábízom olyanra, akinek csak egy mozdulat az egész, és megcsinálja biztonságosan. Vagy, eleve olyat veszek, amit EU üzemre terveztek. Mégis csak 230V hálózatba csatlakoztatható kábelről beszélünk, nem törtpefeszültségről. Egyébként meg nem műszaki értéktől függ a dolog, de számomra ökölszabály, hogy gázzal, árammal nem baszakszok, még a legkisebb mértékben sem. Amúgy a magyar technika órák színvonala miatt maximum periszkópot meg sógyurmát készít az ember...

Ez is olyan, mint az informatika. Mindenki kurvára ért hozzá, aztán nagyjából másfél perc alatt kibukik éles helyzetben, hogy azért mégsem csak neksztneksztfinis az egész...

[ Szerkesztve ]

(#1149) icemad válasza Timer (#1148) üzenetére


icemad
nagyúr
LOGOUT blog

De itt annyi az egész, hogy fekete/barna fázis, kék nulla, zöldsárga védőföld... Ha az ember nem totál színvak, akkor ezeket megtudja oldani.

Are you Baby Shark? No, i'm a motherf*cking hardstyle fish!

(#1150) Degeczi válasza Timer (#1148) üzenetére


Degeczi
nagyúr

Ha kiég egy izzó a lakásodban, akkor is hívod a mestert? :D

Rendben van, te nem foglalkozol vele, de ettől még

Bárki, egy gyerek is biztonságosan ki tud cserélni ilyen dugót. Ez nálunk is általános iskolai képzés kellene legyen.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.