Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2019-07-15 14:23:44

LOGOUT.hu

Xiaofang és Dafang kamerák Kínán kívüli használatát a Xiaomi letiltotta, lehetséges megoldás itt (de ne gmailről írj nekik!).

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1951) Blizzardking válasza MaCS_70 (#1948) üzenetére


Blizzardking
őstag

Ha egy öngyújtóból kiengeded a gázt közvetlenül alatta, vajon bejelez? Vagy átrakod a konyhába és ott elgázosítod laborkörülmények között. Azért lehet tesztelni nem? A gombbal magát az érzékelőt nem teszteled, csak hogy jól van-e a rendszerbe kötve. Mondjuk a Honeywell jól hangzik.

"Astral engines in reverse - I'm falling through the universe again..."

(#1952) MaCS_70 válasza Blizzardking (#1951) üzenetére


MaCS_70
félisten

Igen, ez az! Teljesen kiment a fejemből, hogy nekünk konyhánk is van. (XXI. század, na!).

Holnap-holnapután kipróbálom.

Köszönettel: MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#1953) Memmaao


Memmaao
addikt

Szerintetek idén már elérhető lesz itthona Xiaomi air purifier 3? Van egy pro itthon a lenti szinten. Látványosan kevesebb a por, mint a felső szinten. Oda is akarok egyet, es a 3 esetén majdnem azokat az értékeket hozza, mint a pro és akkora, mint a 2S

My name is Bond, James... Dean.

(#1954) canniball


canniball
nagyúr

Sziasztok!

Nem igazodok el Xiaomiékon, kérnék egy kis supportot! Miközben a hő- és páratartalom mérőjük után kutatgattam ráakadtam erre a termékükre. De ezt sem a xiaomi.hu-n nem találom, sem a xiaomi.com-on. Sőt nem csak hogy ezt, de még az elődöt sem...
Ennyire hektikus a gyártó termékpalettája vagy mi a magyarázat erre?

[ Szerkesztve ]

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#1955) HKorn válasza canniball (#1954) üzenetére


HKorn
addikt

Hektikus ez az egész Xiaomi világ és az ehhez a lánchoz tartozó gyártók hada.

Ezt a szenzort tényleg nem találni sehol, én nemrég rendeltem egyet BG-ről 12$-ért. Ha Mi Home-ban magyar a régió akkor az sem ismeri, csak ha kínaira van állítva.

Run&Ride

(#1956) canniball válasza HKorn (#1955) üzenetére


canniball
nagyúr

"Hektikus ez az egész Xiaomi világ és az ehhez a lánchoz tartozó gyártók hada."
Ez nem egy örömteli hír... Azt hittem úgy jöttek "Nyugatra", hogy stabil kínálatuk van.

"Ezt a szenzort tényleg nem találni sehol..."
Akkor nem csoda, hogy nem találtam. Úgy tűnik maradnom kell az lcd-s verziónál, pedig ez jobban tetszett volna.

"Ha Mi Home-ban magyar a régió akkor az sem ismeri, csak ha kínaira van állítva."
Igen, (bár meglepődve de) felfedeztem, hogy az sem mindegy milyen régióról van szó.

[ Szerkesztve ]

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#1957) sambenez válasza canniball (#1956) üzenetére


sambenez
addikt

"Úgy tűnik maradnom kell az lcd-s verziónál, pedig ez jobban tetszett volna."
Ha jobban tetszik akkor miért kell mégis a másiknál maradnod?

(#1958) HKorn válasza canniball (#1956) üzenetére


HKorn
addikt

De mondom, ettől függetlenül nekem is rendelés alatt van egy a banggood-ról, szóval, ha neked jobban tetszik nyugodtan vegyél ilyet.

Magyarországon pedig stabil kínálattal vannak jelen, de nem az összes termékükkel.

Run&Ride

(#1959) MEKK


MEKK
aktív tag

Sziasztok,

Van tapasztalata valakinek a kínából (aliexpress) vásárolt gateway működik az itthon vásárolt kamerával link: [link] ?

(#1960) tyielow válasza MEKK (#1959) üzenetére


tyielow
aktív tag

Nekem kínai GW-m van, ugyanilyen kamerával, műxik

YouTube: toty1ka

(#1961) MEKK válasza tyielow (#1960) üzenetére


MEKK
aktív tag

Itthon vásároltad a kamerát is?

Köszi.

(#1962) tyielow válasza MEKK (#1961) üzenetére


tyielow
aktív tag

Igen, mindkettőt itthon.

YouTube: toty1ka

(#1963) Sinu


Sinu
senior tag

Áramszünet volt délelőtt nálunk. Most az automatikák fele nem máködik. Kikapcs/bekapcs megvolt. Automata törlése és újra beálltása szintén.
Mi a teendő? Eszköz törlés, hozzáadás?
Ennyire nem lehet szar a rendszer :W

No Future

(#1964) Blizzardking válasza Sinu (#1963) üzenetére


Blizzardking
őstag

Milyen szervert használsz? Lehet hogy csak várni kéne. Illetve nyiss meg egy eszközt ami nem működik, nézd meg hogy látszik-e, le lehet-e kérdezni a státuszát.

"Astral engines in reverse - I'm falling through the universe again..."

(#1965) Sinu válasza Blizzardking (#1964) üzenetére


Sinu
senior tag

Délután 3 óta várok :( Hazai szerver, csak EU-s cuccok.
Látszódik az eszköz, minden működik, ki-be tudom kapcsolni manuálisan, csak az autómatika halt meg.

No Future

(#1966) bupemko


bupemko
senior tag

Sziasztok!

Nekem olyan gondom van, hogy pár napja China mainland szerverre nem enged be, viszont Hungary / Germany / Singapore választás esetén nem találja meg a Mi GW-t (lumi-gateway-mi3_miapXXXX, Alin vettem, tuti nem EU modell).

Érdekes módon a korábban csak China Mainland alatt működő Chungmi 720p kamera Imi 720p kamera alatt megy Hungary szerveren is, de a zigbee cuccok miatt nagyon kellene a GW is.

Van esetleg ötlet arra, hogy miért nem engedi a China mainland-et vagy hogy egy nem EU GW-t hogyan adják hozzá EU szervekhez?

Üdv,
BuPe

(#1967) Blizzardking válasza Sinu (#1965) üzenetére


Blizzardking
őstag

Nekem is csinálta most. Vannak olyan taskok amiknek másképp kell viselkedniük éjjel és nappal. Nekem nem váltott át, nappal is ugyanazt csinálta mint amit éjjel kellett neki. Letiltogattam őket, utána 5 perc múlva visszakapcsolgattam és jó lett. :F
Úton van a Rpi3 cuccom, a végleges megoldás úgyis saját szerver lesz, ez a kínai marad biztonsági megoldásnak.

"Astral engines in reverse - I'm falling through the universe again..."

(#1968) HKorn válasza Blizzardking (#1967) üzenetére


HKorn
addikt

Ez a kínai szerver egy kalap kaki, amióta ezen van a ceiling light-om, állandóan offline-nak látja a lámpát miközben persze be van kapcsolva. App ki-be néha segít. Ráadásul lassú is. Magyar szerveren nem volt ilyen gond. Kár hogy a hőmérő nem jelenik meg a magyaron, raknám is vissza.

Run&Ride

(#1969) Memmaao válasza HKorn (#1968) üzenetére


Memmaao
addikt

Próbáltad esetleg a német szervert? Én arra raktam mindent és tökéletesen működik minden.
Igaz, még nem sok termékem van.

[ Szerkesztve ]

My name is Bond, James... Dean.

(#1970) HKorn válasza Memmaao (#1969) üzenetére


HKorn
addikt

Azt még nem, ez lenne az a hőmérő [link] , megnéznéd hogy látszik-e német szerveren légyszi? Köszi

Viccesek amúgy az eszköznevek :)

[ Szerkesztve ]

Run&Ride

(#1971) Memmaao válasza HKorn (#1970) üzenetére


Memmaao
addikt

A manuálisan hozzáadható eszközök közt nincs. De egy próbát megér, hogy átváltasz és rákeresel. 3 gyerek mellett kellenek a vicces nevek :)

My name is Bond, James... Dean.

(#1972) sepsi0


sepsi0
őstag

Azt hittem szétb.sz az ideg! :W
Fele cuccom only china, de megtaláltam a Redit-en a megoldást.
Most működik, remélem így is marad.

"I found a workaround for me. In play store exit the beta program. Uninstall the app but clear data and cache before. Then reinstall the app (non beta) which should be version 5.5.48. And then everything worked for me. I even installed version 5.5.66 via the check update inside the mi home app and everything works there to."

(#1973) bupemko válasza sepsi0 (#1972) üzenetére


bupemko
senior tag

Mi lett a megoldás?
Nekem most China mainland szerver még iPad-en megy, Android telefonon meg tableten nem.

(#1974) sepsi0 válasza bupemko (#1973) üzenetére


sepsi0
őstag

Szia!
Ott van idéző jelben angolul a megoldás a Redit-ről.
A lényeg, hogy a Playben ki kell lépni a bétatesztből.

(#1975) MEKK


MEKK
aktív tag

Sziasztok

Van egy Mi otthoni WiFi biztonsági kamera 360° 1080P kamerám.
Áram alá helyezést követően csak a kis led világít folyamatosan narancssárgán, reset gombra nem reagál se röviden se hosszan nyomva.

Van ötletetek? Valahogy lehet factory resetelni?

Köszönettel,

(#1976) MEKK válasza tyielow (#1962) üzenetére


MEKK
aktív tag

A gateway China Mainland-ra van állítva nálad?

Köszönettel

(#1977) < CyberBob >


< CyberBob >
őstag

Sziasztok!

Vennék egy Xiaomi Smart Sensor Set-et.
Az ajtónyitó és a mozgásérzékelő tud olyat, hogy számolja az ajtó nyitásokat / mozgásokat napi lebontásban ill. pl. az ajtónyitó 10 másodper múlva riaszt hangal / üzenettel ha nem csukódik be?

Telefonra az események értesítései azonnal megérkeznek? Van tőlük kamerám és ott azért néha van késés.

Ne próbáld! Tedd, vagy ne tedd, de ne próbáld!

(#1978) szat8 válasza < CyberBob > (#1977) üzenetére


szat8
tag

A logban meg tudod nézni időpontra lebontva a nyitásokat/mozgásokat. Konkrétan számláló nincs benne, de visszanézhetőek az események.
Olyan van benne, hogy ha 1 percig nyitva van a nyitásérzékelő, akkor tudsz hozzá automatizmust rendelni, mit csináljon. Az időintervallum nem változtatható rövidebbre, legfeljebb további várakozást állíthatsz be az automatizálásnál.
Kínai szerveren az értesítés hektikus, nem érdemes erre építeni. EU régión állítólag jobb a helyzet.

(#1979) tyielow


tyielow
aktív tag

Bangoodról rendeltem 2-csatornás aqara aktort. Megjött. Hogy mire fogom használni, még nem tudom. Főleg, mert albérletben vagyok és nem fogom szétverni a falat :D Főleg, hogy ez bele se fér a szabványos 65-ös dobozba :D Majd szerzek egy kicsi készülékdobozt azt kimadzagolok rá vmi dugvillát, vagy tököm tudja. Azon néztem nagyot, hogy még az aktorban is van fogy.mérő. Nagyon menő

[ Szerkesztve ]

YouTube: toty1ka

(#1980) grafur


grafur
csendes tag

Sziasztok! Help! Lassan megőrülök!
Próbálom a kínai Xiaomi Gatewayem-et HomeAssistanttal párosítani (egy BananaPi Ubuntu szervert használva), de sehogy sem akar sikerülni. A leírás szerinti összes troubleshoot lehetőséget végigpróbáltam, siker nélkül...
A Token (key) megvan, azt a konfigurációban megadtam, még a multicast-ot is bekapcsoltam a Routeren, de olyan, mintha a gateway nem kommunikálna. A 9898 és a 4321 portokat teszteltem, stabilan zárva vannak, hiába kapcsoltam LAN módra (fejlesztői módban) a gatewayt.
Van valakinek valami ötlete, hogy mit lehetne még megpróbálni? Miért lehetne zárva ezek a portok, és hogy lehetne őket kinyitni?

Amiket eddig próbáltam:
- LAN mód ki-be kapcsolgatása
- Token (key) újrageneráltatás
- gateway kihúzás-bedugás (újraindítás)
- multicast ki-be kapcsolás a routeren
- a HASS konfigban az összes létező variációt: mac cím megadás / üresen hagyás, host IP cím) megadás / nem megadás, discover_retry: 10-re állítás
- nmap-pal a 9898-es és a 4321-es port tesztelése --> nem is látja, hogy a gateway élne! ("Host seems down.")
- MAC címe a gatewaynek 7C:49:EB-vel kezdődik, így nem a "rettegett" 04: CF:8C-vel
- Firmware: 1.4.1_170 --> Legújabb. Lehet, hogy ez a baj?! Lehet valahogy downgradelni?
- packetsender-rel próbáltam neki ASCII kódos {"cmd" : "whois"} parancsot küldeni, de semmi...

Van még valami lehetőség a forrasztgatós móka előtt? - Bevallom, hogy azt nem szívesen csinálnám, ráadásul eszközöm sincs hozzá...

(#1981) sambenez válasza grafur (#1980) üzenetére


sambenez
addikt

A megoldás nem ebben a topikban van, hanem itt.
De rossz hírem van. Nem úszod meg a forrasztást.

(#1982) Erwinke


Erwinke
aktív tag

Sziasztok!

Megjött a fogkefém és szeretném össze lőni.
Eddig csak egy yeelight color light bulbom volt, amihez a yeelight appot használtam. Viszont most leszedtem az Mi Home appot, de ezzel semmi nem megy. Se a fogkefét nem találja se az égőt. Bluethoot látja a kefét, de nem enged csatlakozni.
Mit csináljak vele, h lássa mind2-t az MI home?
Mert ugye ez arra szolgálna, h minden MI eszközt 1 helyről lehessen vezérelni.

Köszönöm.
Szép napot!

(#1983) Skillet


Skillet
addikt

Mijia bedside lamp 2-vel kapcsolatban lenne pár kérdésem, hátha tudtok segíteni. Telefon nélkül szeretnék belőle előcsalni night light módot. Van rá lehetőség? Arra már rájöttem, hogy ha felkapcsolt lámpánál nyomvatartom a ki/bekapcsoló gombot, akkor villan egyet a lámpa... utána rá x percre kikapcsol. Szóval időzített kikapcsolást lehet így előcsalni.
Vannak még ilyen finomságok?
Illetve éjszaka, ha bekapcsolom, egyből night light módban kapcsol be, nem vakít... de ez mihez van kötve? Mármint milyen időszakban viselkedik így (mettől meddig)? Köszönöm

[ Szerkesztve ]

Mess With The Best! Die Like The Rest! 8G GALANT VR4^ever

(#1984) Memmaao válasza Skillet (#1983) üzenetére


Memmaao
addikt

Ha jól emlékszem 22-7 között van a gyári night light időpont

My name is Bond, James... Dean.

(#1985) Skillet válasza Memmaao (#1984) üzenetére


Skillet
addikt

7:51 van, felkapcsoltam és night light világít :)

Mess With The Best! Die Like The Rest! 8G GALANT VR4^ever

(#1986) Skillet válasza Skillet (#1985) üzenetére


Skillet
addikt

Most 8 óra után szintén ugyanez :DD

Mess With The Best! Die Like The Rest! 8G GALANT VR4^ever

(#1987) icemad válasza Skillet (#1983) üzenetére


icemad
nagyúr
LOGOUT blog

Nekem teljesen más lámpám van, de az tud olyat, hogy ha kétszer egymás után fel le kapcsolom, akkor vált teljes fényerő/éjszakai mód között. Ez nem ilyen?

Are you Baby Shark? No, i'm a motherf*cking hardstyle fish!

(#1988) Pool_ válasza Skillet (#1986) üzenetére


Pool_
tag

Itt lehet beállítani a night módot:

(#1989) Pool_


Pool_
tag

Sziasztok!

Olvastam hogy páran küzdenek a kínai/EU szerverrel hogy mi hol elérhető.

Használjátok a "vevs" által átírt mi home appot androidra, egy csomó egyéb eszköz működik eu szerveren is.
Nekem pl egy teljes kínai gw és a szenzorai is felregisztráltak vele eu szerverre. (tippre az EU gw is felmegy a kínai szerverre akkor)
Persze van ami nem tud felregisztrálni mert maga az EU szerver nem támogatja és nem csak az appban van letiltva. Nekem eddig minden ment, kivéve a dafang kamerát.

[ Szerkesztve ]

(#1990) icemad válasza Pool_ (#1989) üzenetére


icemad
nagyúr
LOGOUT blog

Szia. Ezt hol lehet megtalálni?

Are you Baby Shark? No, i'm a motherf*cking hardstyle fish!

(#1991) Skillet válasza Pool_ (#1988) üzenetére


Skillet
addikt

Ez meg micsoda? :F
Nekem a xiaomi home app-ban ilyen biztosan nincsen.

Mess With The Best! Die Like The Rest! 8G GALANT VR4^ever

(#1992) Skillet válasza Skillet (#1991) üzenetére


Skillet
addikt

De annyit megtaláltam, hogyha a night light-ra bökök, be lehet állítani, hogy mettől meddig legyen aktív a funkció. 22-6-ig van állítva. Hát nem úgy viselkedik. 8 óra után is night módot kapcsolt.

Mess With The Best! Die Like The Rest! 8G GALANT VR4^ever

(#1993) Pool_ válasza Skillet (#1992) üzenetére


Pool_
tag

Ez a Yeelight app. Lehet hogy az időzóna van elcsúszva, nem tudom. Sosem használtam.

(#1994) Skillet válasza Pool_ (#1993) üzenetére


Skillet
addikt

Arra én is gondoltam. Megnézem ma.

Mess With The Best! Die Like The Rest! 8G GALANT VR4^ever

(#1995) Pool_ válasza icemad (#1990) üzenetére


Pool_
tag

Itt: [link]
Felhasználónév: hagyd üresen
Jelszó: 921746

(#1996) icemad válasza Pool_ (#1995) üzenetére


icemad
nagyúr
LOGOUT blog

Köszönöm. Nekem igazából minden működik, csak az értesítések nem. Hátha majd ezzel.

Are you Baby Shark? No, i'm a motherf*cking hardstyle fish!

(#1997) Skillet válasza Pool_ (#1993) üzenetére


Skillet
addikt

Beállítottam gmt+1-re. Majd kiderül.
Köszönöm

Mess With The Best! Die Like The Rest! 8G GALANT VR4^ever

(#1998) tobias40 válasza Pool_ (#1995) üzenetére


tobias40
veterán

És ha ezt felrakod a gyári appot le kell szedni vagy elmegy egymás mellett?

Én se kapok értesítést a MI A2 Lite-ra,emiatt váltanék ha aóezen menne...

[ Szerkesztve ]

(#1999) Pool_ válasza tobias40 (#1998) üzenetére


Pool_
tag

Le kell szedni a gyárit mert ugyanaz a package name. Ha kettőt akarsz futtatni át kell nevezni. Erről a neten találsz leírásokat. Vagy ott az apk editor nevű app amivel telón is meg tudod csinálni. De ez már nem ide tartozik.

(#2000) tobias40 válasza Pool_ (#1999) üzenetére


tobias40
veterán

Köszi,lehet kipróbálom egy másik xiaomi telón,hátha ott jönnek az értesítések!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.