Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2019-07-15 14:23:44

LOGOUT.hu

Xiaofang és Dafang kamerák Kínán kívüli használatát a Xiaomi letiltotta, lehetséges megoldás itt (de ne gmailről írj nekik!).

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1501) tyielow


tyielow
aktív tag

Valaki fentebb nekem anno írta, hogy kínai gw-vel minden műxik. Nálam eddig ez igazán bevált...

YouTube: toty1ka

(#1502) kano


kano
nagyúr

Megint sikerült valamit eltolniuk a Mi Home appban. Eddig China régión ment minden, de a legutóbbi update óta a gw-t nem találja meg. :F

„Háborúban elszántság, vereségben dac, győzelemben nagylelkűség, békében jóindulat.” Winston Churchill "Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!" "The greatest enemy of knowledge is not ignorance, it is the illusion of knowledge." Stephen Hawking

(#1503) sagit


sagit
addikt

Hello

Adott egy Gateway meg egy ajtó nyitás érzékelő. Az van a bejárati ajtón, be is van rá állítva a riasztás hogy ha az nyílik akkor riasszon. Meglepően jól működik egyébként.

A kérdés hogy egy minimális késleltetést valahogy nem lehet beállítani? Mondjuk hazajövök este, legyen már egy 30 másodpercem ki-offolni gombnyomással a gateway-en mondjuk, vagy nincs ilyen lehetőség és már mielött hazaérek kapcsoljam ki telefonról?

más: függönyhöz vett már valaki ilyen motoros elhuzogatót? ha igen miylen? eu szerverrel kommunikálni tudó érdekelne

[ Szerkesztve ]

Philips 65OLED803 || iPhone 15 Pro Max || Macbook Air M1 ||

(#1504) james008bond


james008bond
őstag

EU Gateway. Mozgás és nyitásérzékelők, villany kapcsolás beállítva, működik. Gatewayt áramtalanítottam ( alvás közben ne zavarjon a csengőhang és kikapcsolni nem akartam, mert utána sokszor csak sokára áll be a rendszer ), szóval visszadugva a konnektorba, a villanyt akkor is kapcsolja, amikor nem kell. Pl este 11 után kellene kapcsolni, de fényes nappal délután is kapcsolgatja. Én nem értem ezt, időzónákat beállítva se tudja helyesen kezelni az időpontokat.

[ Szerkesztve ]

Life's Good!/Samsung Galaxy S 6 Edge + Gold/Platinum/S 7 E/Fit 2/PowerBeats 2 wireless/Sony LX900

(#1505) Something_ válasza james008bond (#1504) üzenetére


Something_
őstag

Eleg bosszanto, nalam is csinalja ezt. Holott nem valami bonyolult dolog..

(#1506) Degeczi válasza Something_ (#1505) üzenetére


Degeczi
nagyúr

Nekünk nem, de egy kínai fejlesztőnek az időzónák és különösen a nyári időszámítás (ami náluk nincs) kezelése valóban gyakran kemény dió, a MiFitben is egy évet kellett rá várni mire tudták javítani.

(#1507) Moki2 válasza james008bond (#1504) üzenetére


Moki2
aktív tag

Pedig egy ideje nálam már nem volt gond vele , vagy 2 hónappal ezelőttig még rá kelett számolni a 7 órás eltérést a kínai szerverrel , bármit is állítottál be időzónának. Próbáld meg áramtalanítás előtt kikapcsolni utána meg visszakapcsolni a szabályt .

(#1508) Something_ válasza Moki2 (#1474) üzenetére


Something_
őstag

A napokban osszevissza jon a jelzes, valamikor kapok, valamikor nem, neha meg kesik par percet.

Ez mitol lehet?

(#1509) updog válasza Something_ (#1508) üzenetére


updog
senior tag

Ajtónyitó nekem is sokat késik hetek óta. Dafangon is elment a hang pár hete, azóta nincs is. Such is xiaomi life.

"Bocs, főnök, de én csak két emberben bízom. Az egyik én vagyok. Nem maga a másik." || "Hóhahó, mégis van graffaló!"

(#1510) Something_ válasza updog (#1509) üzenetére


Something_
őstag

Nekem 10ből 5x azonnal megjön, 3x 5 percen belül, 2x pedig soha :D Ezért nem értem.

(#1511) Moki2 válasza Something_ (#1510) üzenetére


Moki2
aktív tag

Passz az már tényleg a kínai szerver hibája lehet...Nálam mult héten volt egy próbája , szomszéd engedte be vízóraleolvasót .Jelzett az ajtónyitás , mozgásèrzèkelő és a kamera is .Amig ott kószáltak folyamatosan pittyeget a telefon 😃

(#1512) Kalandor


Kalandor
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Kínai gatewayem van, minden cucc kínai, China-ra állíva az első pillanattól, de pár napja a Xiaomi Xiaofang Smart Home Camera le lett tiltva és azt írja ki, hogy csak China-n működik, pedig arra volt állítva mindig és minden.

Érdemes azt a complaint elindítani, amit felajánl?

Amúgy hetek óta random késnek az alertek, és gyakran előfordul, hogy kijelentkeztet, eltűnik az egész smart home, resetelni kell, stb. Teljesen elegem van a Xiaomiból, ennyire nem lehetnek lúzerek, ez már szívatás, soha egy terméket nem veszek tőlük többet.

(#1513) sambenez válasza Kalandor (#1512) üzenetére


sambenez
addikt

Letiltották a kínán kívüli működését ennek a kamerának ( meg a Dafangnak is ). Elvileg ha írsz nekik egy megadott email címre megfelelő adatokkal akkor feloldják.
Talán pont ott írják le mi a teendő amit felajánl.

(#1514) GIJoe


GIJoe
addikt

üdv, az lenne a tisztelet teljes kérdésem, hogy rendelkezem egy Xi gatewayel, (1. gen) még nem volt időm beizzítani, lehet e olyan smarthome trükköt összehozni, hogy ha nincs áram akkor vagy 3 lámpa bekapcsolja automatikusan? :R

[ Szerkesztve ]

(#1515) Kalandor válasza sambenez (#1513) üzenetére


Kalandor
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Máskor is tiltottak már le így Xiaomi eszközöket vagy ez az első?

(#1516) sambenez válasza Kalandor (#1515) üzenetére


sambenez
addikt

Mostanában olvastam kamerákról.

(#1517) updog válasza sambenez (#1516) üzenetére


updog
senior tag

Mármint Mainland China-n kívül nem működik, vagy mindegy hogy milyen régió van beállítva, ha nem fizikailag Kínában vagyok, akkor letilthatják? Nekem most épp (még?) működik.

"Bocs, főnök, de én csak két emberben bízom. Az egyik én vagyok. Nem maga a másik." || "Hóhahó, mégis van graffaló!"

(#1518) szat8 válasza Kalandor (#1512) üzenetére


szat8
tag

Másik fórumon bbernat1 írt rá megoldást, el kell indítani azt az üzenetet, amit kérdeztél:

"Ezen az oldalon találtam egy reménysugarat: https://github.com/samtap/fang-hacks/issues/123
Itt azt mondja a felhasználó, hogy lock-olva lett a kamera, a hibaüzenet alatt a Complain szóra kattintva, majd az Accept-re, eljutsz a "Sent compilan E-mail" részre, itt küldj egy e-mailt-t a felajánlott e-mail címre (copy gombbal vágólapra került), a levél tárgya legyen a "request of international user" fotózd le a kamera laján lévő matricát és csatold a levélhez, a MAC address-el, valamint kérnek valami számlát vagy egyéb bizonyítékot a vásárlásról.
Április 6--án küldte el az ember az üzit és 22-én már meg is kapta a feloldó e-mail-t Ő ajándékként hivatkozott a kamerára.
Gratula a gyártónak! :( "

(#1519) Anthony001


Anthony001
senior tag

Sziasztok!

Gondolkodom elektromos roller vásárlásán, és az lenne a kérdésem, hogyha pl. itthon valamelyik webshopban veszek egy sima M365-öt, akkor később ki tudom cserélni rajta a kijelző panelt? Láttam, hogy van lehetőség a PRO verzió paneljét felapplikálni viszonylag egyszerűen, plusz egy firmware frissítés.

Vagy ezt az itthon vásárolt rollerekkel nem lehet megoldani?

Köszönöm szépen!

(#1520) lasarus1988


lasarus1988
tag

Sziasztok!

Vásárolt már valaki ilyet: [Magasnyomású rizsfőző - YLIH01CM]

Lenne pár kérdésem:
-Lehetséges a rizsfőzőt európai régióval használni?
-EU dugalj van rászerelve?
-Angol felirat van a gombokon?
-Bulgurral, rizzsel, zöldséggel is elbánik?

Köszönöm a segítséget!

(#1521) Kiskopika válasza lasarus1988 (#1520) üzenetére


Kiskopika
senior tag

Nekem az osztrak xiaomi shopbol van. Angol feliratos, eu dugos, kinai szerverrel hasznalom. Eddig csak rizs fott benne, zoldseghez adnak hozza parolo rekeszt is.

(#1522) Degeczi válasza lasarus1988 (#1520) üzenetére


Degeczi
nagyúr

A "Xiaomishop.hu" kerülendő, inkorrekt banda, akiknek semmi közük a Xiaomihoz, csak egy jó domainnevet regisztráltak maguknak.

(#1523) kano válasza Degeczi (#1522) üzenetére


kano
nagyúr

És ilyenkor engem mindig lecs*sznek, hogy miért is? Jönnek többen akik az ellenkezőét állítják.
Szóval maradjunk annyiban, hogy nem hivatalos beszerzési forrás és ne fizessen senki előre nekik.

„Háborúban elszántság, vereségben dac, győzelemben nagylelkűség, békében jóindulat.” Winston Churchill "Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!" "The greatest enemy of knowledge is not ignorance, it is the illusion of knowledge." Stephen Hawking

(#1524) tyielow válasza Degeczi (#1522) üzenetére


tyielow
aktív tag

Jó a szó! Ugyanígy megjártam velük. Förtelmes bagázs! Szlovák pénzmosoda, vagy vmi hasonló. AZt se tudják mi van a készletükön, a honlap csapnivaló, pénzt meg nem utalnak vissza csak többszöri piszkálást követően

De hogy témába is vágjak: a múltkori IKEA GU10 perfekt működött, szereztem 2 újat. A 3 együtt már nem emgy. Resetelni se tudom őke (nem pulzál a kapcsolások után). teljesen ötlettelen vagyok már mindenhogy próbáltam társítani őket. együtt, egyesével, gateway közelben és távolban... lehet 1 firmware frissítésre kell várjak ami majd megoldja? :F

[ Szerkesztve ]

YouTube: toty1ka

(#1525) h1ght3chzor


h1ght3chzor
őstag

Ezek a xiaomi IP kamerák tudnak felhőbe rögzíteni, ha igen, hova?

Kérlek tisztelj meg azzal, hogy válaszolsz a privát üzenetre.

(#1526) Peter.70


Peter.70
őstag

Sziasztok,

Xiaomi gatewayek közül melyik az ajánlott? Első körben egy remote controllt, és két hőmérőt szeretnék hozzá kapcsolni.

(#1527) Moki2 válasza Peter.70 (#1526) üzenetére


Moki2
aktív tag

EU-sat csak akkor ha neked elég az amit itthon árulnak hozzá , ha teljes kínálat érdekel akkor kínai dugóst kell venned .Én aqara verziót használok nincs vele gondom , de ha nem cél az apple home kompatibilitás akkor a xiaomi olcsóbb szokott lenni .

(#1528) tyielow


tyielow
aktív tag

Végre megjöttek a traveler plugok, így be tudom üzemelni a Mi Smart Plugot.. ja de mégsem. Device is offline. Reseteltem. Nem látja. Ahogy 1 hete írtam az IKEA izzókat se látja. Mi a PÖCS van ezzel? Androidon belül csináltam egy gyorsítótár törlést. Minden updatelve, mi a gyíkért nem tudok párosítani semmit sem? :W

YouTube: toty1ka

(#1529) szat8 válasza tyielow (#1528) üzenetére


szat8
tag

Nem tudom ez nálad segít-e, de nekem egy áramkimaradást követően minden eszköz offline volt, hiába húztam ki a hubot, újraindítás után se látta a mi home. Gyorsítótár törlés, telefon újraindítás, semmi sem segített rajta.
Aztán újraindítottam a routert, és minden helyreállt.
(Tudom, nagyon alap, de elsőre nekem eszembe sem jutott, hogy ez lehet a baj, mivel a WiFi net egyébként hibátlanul működött előtte is.)
Egyébként az új aqara hub simán megtalált mindent discover módszerrel, a mijianál mindent manuálisan kell hozzáadnom, magától semmit sem talál.

[ Szerkesztve ]

(#1530) kicsako


kicsako
őstag

Sziasztok,

Pár napja vettem egy Xiaomi Mi Composition Scale okosmérleget. Sikerült is beüzemelni, viszont az lenne a problémám, hogy egy háztartásban többen használnánk különböző Mi Fit appal. Jelenleg minden mérés előtt újra kell párosítani a mérleget ha más használta közben. Erre nincs valami másik megoldás?
Válaszokat előre is köszönöm!

(#1531) tyielow válasza szat8 (#1529) üzenetére


tyielow
aktív tag

Köszi a tippet! Este megnéztem, a smart plugot sikerült legalább párosítani. Az égőket még nem néztem meg.
A gateway-t is kihúztam, azóta az szórakozik, de szerintem a csöves CH/EU átalakító dugalj miatt szar a kontakt a falban... de rohadjanak meg csak azért sem vettem 1500+ Ft-ért boltban travel adaptert, hanem gearbestről 1 dollárért / db !! ;]

YouTube: toty1ka

(#1532) BusinessGuy


BusinessGuy
senior tag

Sziasztok!
Annyi információ van a kommentekben hetekbe telne végigböngészni.
A nulláról kezdenék okosotthon projektbe, androidos telefonról. Azt tudom hogy sok dolog csak kínai régióraváltva működik, illetve átalakítóval, sok dolog meg csak EU-ban viszont jóval kevesebb az ilyen eszköz.
Első körben a világítás szerepel, majd késöbb egy jóféle xia vagy roborock robotpulorszívó. Kamerák.
Mit érdemes vennem?
Androidos telefonról (valamint okos kapcsolókkal és cube-al) vezérelném az egészet, de a global smart home csomagtól (gateway, mozgásérzékelők, nyílásérzékelők, kapcsoló) tartok kicsit a limitáltsága miatt.. A kínaihoz meg átalakító kell és nem tudom mennyire biztos eu-ból kínai régiózni.
Ugyanakkor világítás téren a neten a Yeelight jóval népszerűbb, viszont ez az EU-s gateway-el nem működik... Vajon az EU-s kapcsolóval se? Tehát mindenből kínai kéne?
Tehát egy kis segítség avagy összesítő kéne mit célszerű vennem..

Köszönöm

(#1533) Moki2 válasza BusinessGuy (#1532) üzenetére


Moki2
aktív tag

Aqara gateway-em van átalakítóval , kínai régión üzemeltetve , nincs vele gond . Égők yeelight-ok (3síma 1 RGB ) , működnek vele gond nélkül .Aqara mozgásérzékelő kapcsolgatja őket fényviszony fügvényében . Van egy aqara is de az néha elfelejt lekapcsolni .Kamerából MiHomeSecurity Camera 360° 1080P van azzal sincs gondom .

[ Szerkesztve ]

(#1534) tyielow válasza BusinessGuy (#1532) üzenetére


tyielow
aktív tag

Én a kínaira szavazok. És hogy gearbest vagy egyéb helyekről szerezd be.
A Yeelight meg nem tudom mitől népszerű, én abból pl. pont rendeltem, RGB-t, de csak 1. gen-es, ezért nem tudom mi home appal használni.. a Philips izzók viszont hibátlanok, ahogy az ikeás is :)

Apropó: most épp olyan van, hogy a konyhai mozgásérzékelő nem kapcsolja a lámpákat. Movementet észlel, automatizmus aktív, de nem kapcsol... lehet köze van hozzá, hogy 1 órája gebaszos az internetkapcsolat ?

YouTube: toty1ka

(#1535) sambenez válasza tyielow (#1534) üzenetére


sambenez
addikt

Nem lehet biztos. Mivel mindent a kínai szerveren keresztül csinálnak a xiaomi eszközei.

(#1536) Moki2 válasza sambenez (#1535) üzenetére


Moki2
aktív tag

Nálam a bekapcsolást mi degyik végrehajtja de a lekapcsolást csak az aqara nem , így azt mondom nem biztos hogy a kínai szerver . Vagy az izzó vagy az az egy mozgásérzékelő nálam . A yeelaight-ok gen 2-esk nálam , azokkal nincs gond .

(#1537) BusinessGuy


BusinessGuy
senior tag

Köszönöm az infókat. Átnézegetve acuccokat arra jutottam én us hogy inkább kínai lesz a befutó, úgyhogy gearbestről le is pattintottam egy yeelight plafonpilácsot ha már akciós.

Más.
Ismerős is szeretne hasonlót de neki csak arra van szüksége hogy lássa az otthoni hőt, illetve minimal világítás. Kinézte magának a Mijia Bedside lámpát viszont mindenhol amit nálunk lehet kapni csak bluetooth van írva. Létezik hogy ebból van csak BT verzió? Tökéletes gateway lenne neki a xiaomi hőmérő/ páramérővel, de nem meri berendelni.. A cikkszámuk más mint a gearbestesnek és olcsóbbak. Egy írtacsak oda hogy wifi+bt..
EZEK azok.

(#1538) sambenez válasza BusinessGuy (#1537) üzenetére


sambenez
addikt

Nem akarok hülyeséget írni de ebben a lámpában BT GW van ha jól emlékszem. Ami csak arra van, hogy a kerek GW-t össze tudd kapcsolni a BT-s eszközökkel. Nincs belőle olyan ami helyettesíthetné a kerek GW-t. Emjlékeim szerint az jelenleg csak egy kamerában van, és az újabb aqara gw van még ami viszont jóval drágább mint a mijia gw.

(#1539) BusinessGuy válasza sambenez (#1538) üzenetére


BusinessGuy
senior tag

EZ alapján nem. Plusz neten is néztem.
Ezért nem értem, hogy van szigorúan csak BT verzió..?

(#1540) Moki2 válasza BusinessGuy (#1539) üzenetére


Moki2
aktív tag

Arra gondolt az előttem író hogy ez csak átjáró bluetooth eszközöknek távoli eléréshez kell a gateway is , ha csak BT miatt kell alternatíva még átjáronak a smart clock is , én azt használom . Hömérsékletre és páratartalomra az aqara szenzor is jó és az nem BT , de annak nincs kijelzője csak telefonon látod az adatokat .

(#1541) BusinessGuy válasza Moki2 (#1540) üzenetére


BusinessGuy
senior tag

Tudom de épp ezért van elméletileg benne wifi. Minden amit a BT Gw-n keresztül csatlakoztattál látsz rajta neten át.
Lásd gearbest összevetés.
Ez alapján a Mi Bedside-ban ott a wifi távoli eléréshez mindent látva ami rá van kötve, Yeelight bedside-ban nincs...

És nem látom a linkelt boltokban feltüntetve ezért kérdezem van-e tapasztalat.

(#1542) toyasoslecho válasza BusinessGuy (#1541) üzenetére


toyasoslecho
tag

Yeelight-ba(lapos széles logo) nincs wifi, miija(keskeny magas logo) van.A wifisbe van BLE getaway.Mondjuk nekem mennyezeti van BLE getaway-al, de ugyanúgy használom. Wifin lätom a bluetooth-os hőméröt.Nekem sincs kerek getaway-om.

[ Szerkesztve ]

(#1543) BusinessGuy válasza toyasoslecho (#1542) üzenetére


BusinessGuy
senior tag

Köszönöm, közben egyik helyről elküldték user manual-t tehát wifisek is. :)

(#1544) tyielow válasza BusinessGuy (#1539) üzenetére


tyielow
aktív tag

Ránéztem a linkre. hát ez a weboldal is 1 kula, semmi update... na mindegy, sose magyar oldalakról tájékozódom

YouTube: toty1ka

(#1545) BusinessGuy válasza tyielow (#1544) üzenetére


BusinessGuy
senior tag

Másikat is linkeltem, de meg is van már.
A Mijia Bedside lámpa wifis, bt gw-el. A yeelight féle verzióban nincs wifi.

(#1546) sambenez


sambenez
addikt

Most jött meg a nemrégen vásárolt ajtónyitás szenzorom. Hirtelen azt hittem mást küldtek, mert 3x olyan vastag dobozban van mint a régebben vásároltak.
Ennek mi értelme van? Jó nagy pazarlás térben papírban mindenben. :(

(#1547) DaDa válasza sambenez (#1546) üzenetére


DaDa
senior tag

Lehet maradt nekik előző rendelésből és kidobni nem akarták.

"A világ különleges és bonyolult, akárcsak egy pók hálója. Ha megérinted egy fonalát, remegése végigfut az összes többi szálon. Mi nemcsak megérintjük a hálót, hanem bele is szakítunk!" - Gerald Durrell

(#1548) BusinessGuy


BusinessGuy
senior tag

Ma megjött a bedside lámpa-hőmérő (kijelzős) szett havernak holnap viszem neki. Viszont nekem a hőmérő gyanús...
Egyrész a szobám páratartalma szerinte 66%,ami nekem baromi soknak tűnik... A hő pedig most 24.5 fok...
Az itthoni digit mérő szerint viszont 39% és 23.5 fok....
Van valakinek tapasztalata? Pontos ez a cucc?

(#1549) DaDa válasza BusinessGuy (#1548) üzenetére


DaDa
senior tag

Pedig a 66% reális. Nekem van egy mini humidorom szivaroknak. Abban van egy digit mérő és ebben az esős, párás időben minden segítség nélkül 75%ra ugrik. Naponta kell szellőztetni de úgy is nehezen megy le. Biztos, hogy ebben az időben bőven 50% feletti a páratartalom.

"A világ különleges és bonyolult, akárcsak egy pók hálója. Ha megérinted egy fonalát, remegése végigfut az összes többi szálon. Mi nemcsak megérintjük a hálót, hanem bele is szakítunk!" - Gerald Durrell

(#1550) BusinessGuy válasza DaDa (#1549) üzenetére


BusinessGuy
senior tag

Ez még lehet, inkább a hőben nem vagyok biztos... Az a jó hogy van 3 hőmérő, minhárom mást mutat.. Egy full noname higanyos.. Az 22 fok.. A digit 23.5..a Xiaomi 24.5...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.