Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2019-07-15 14:23:44

LOGOUT.hu

Xiaofang és Dafang kamerák Kínán kívüli használatát a Xiaomi letiltotta, lehetséges megoldás itt (de ne gmailről írj nekik!).

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1901) tomigonzo válasza szat8 (#1900) üzenetére


tomigonzo
aktív tag

Koszonom ;)
csak megneztem rajta beallitasokat, lenyeg, hogy el lehet erniazok megvaltoztatasahoz, de ez marad egyszeru viforralo :D

(#1902) G_Zsoltiii


G_Zsoltiii
csendes tag

Sziasztok, kezdő Xiaomi smart home felhasználó vagyok, de már pár eszközt beintegráltam a rendszerbe. Itthoni vásárlás, Mi smart kit, amiben van egy control hub és 2 ajtó nyitás és 2 mozgásérzékelő szenzor. Teljesen jól működik minden, viszont most szerettem volna a hub ra

hőmérséklet és páratartalom szenzort kötni,

de nem is ajánl fel ilyen lehetőséget a listában. Néztem videókat, végtelen eszköz van abban a menüben, de nekem csak pár eszköz, és persze a hőmérséklet szenzor nincs. Mi a gond, EU / CN vagy valami verzió probléma? Köszönöm a segítséget !

(#1903) Blizzardking válasza G_Zsoltiii (#1902) üzenetére


Blizzardking
őstag

Eu szerver? Német? Én csájnából rendeltem, volt vagy 5 hét mire ideért, viszont irdatlan mennyiségű eszköz van felsorolva. Szerintem ez ilyen régió dolog lesz. A hub-on aktiváltad a lan módot? Csak kérdezem, nem függ össze ezzel.

"Astral engines in reverse - I'm falling through the universe again..."

(#1904) szat8 válasza Blizzardking (#1903) üzenetére


szat8
tag

Ha itthoni vásárlás, mi smart kit, akkor gondolom az EU verziót vette. Ott nincs LAN mód, és az eszközök felsorolása is ezért olyan rövid.
EU szerveren egyelőre ennyi a választék, kínai szerveren lehet szép hosszú listát látni (vagy más nem EU országokban).
Ezt persze a kedves hazai forgalmazók nem reklámozzák megfelelően...

(#1905) G_Zsoltiii válasza Blizzardking (#1903) üzenetére


G_Zsoltiii
csendes tag

biztos nagyon amatőr a kérdés, de honnan tudom melyik szerver? csináltam egy MI fiókot, de hogy melyik szerveren vagyok, lövésem nincs. Valamelyik menüből ez lekérhető?
Lan módot nem aktiváltam, az miért is kell? bocs a kérdésért, valahol el kell kezdeni :B

(#1906) G_Zsoltiii válasza szat8 (#1904) üzenetére


G_Zsoltiii
csendes tag

na akkor ez szívás, akkor rendelhetek kínából, mondjuk aliexpress től ? azon kívül hogy a konnektorhoz kell átalakító, egyéb hátránya van?

köszönöm előre is.

(#1907) G_Zsoltiii válasza G_Zsoltiii (#1906) üzenetére


G_Zsoltiii
csendes tag

közben rájöttem ha régió beállítást módosítok szervert is vált. ez nem volt számomra egyértelmű korábban, de így már tiszta, köszönöm :)

(#1908) Degeczi válasza G_Zsoltiii (#1906) üzenetére


Degeczi
nagyúr

Életveszélyesen rossz konstrukció a kínai/USA konnektor, ne használj olyat átalakítóval sem!

(#1909) sambenez válasza Degeczi (#1908) üzenetére


sambenez
addikt

GW-t akar rendelni. Legalább olvass térítés közben.
Tudom jót akarsz, de a GW-t másképp nem tudja megoldani.

(#1910) odrif válasza Degeczi (#1908) üzenetére


odrif
MODERÁTOR

Tehát a kínai dugós GW-met dobjam a kukába mielőtt elmegyek dolgozni, mert mire haza érek legég a lakás?

20 éve a Prohardveren

(#1911) sambenez válasza odrif (#1910) üzenetére


sambenez
addikt

Nem a lakás ég le. A kínai átalakító azért veszélyes, mert amikor kihúzol vagy bedugsz egy dugót akkor könnyű megérinteni az érintkezők fém felületét, ezért nagy az áramütés veszélye.
De a GW annyira széles hogy itt véletlenül szinte lehetetlen hogy ez megtörténjen.

(#1912) szat8 válasza G_Zsoltiii (#1907) üzenetére


szat8
tag

Úgy van, régió beállítás.
Nekem nem EU-s van, úgyhogy bocs, ha nem létező menükre vagy megoldásokra fogok hivatkozni, de:
Egyrészt megpróbálhatsz beállítani szingapúri régiót. Sok esetben az viszi a kínai és EU eszközöket is. (kínai gw-en van ilyen régió, EU-t nem tudom)
Másik fúrumon volt aki jelezte, hogy manuálisan hozzá tudott adni olyan eszközt is az EU gw-hez, ami nincs is a listában, méghozzá a smart switch kiválasztásával. Egy próbát megér.

Ha régiót váltasz, ne lepődj meg, hogy minden eszközöd eltűnik. Azt az adott szerver felhő tárhelyéhez regisztrálod be. Újra hozzá kell adni a régióváltás után.

(#1913) szat8 válasza sambenez (#1909) üzenetére


szat8
tag

Nem akarok belebonyolódni a vitátokba, de @G_Zsoltiii még egy hozzászólással előbb írta, hogy ha Kínából rendel, akkor ugye kell átalakító a smart sockethez.
Gondolom erre válaszolt Degeczi...
Illetve félreérthető, pontosítok. Én is úgy értettem, lehet mégsem arra gondolt. :B
Béke emberek ✌

[ Szerkesztve ]

(#1914) Degeczi válasza sambenez (#1909) üzenetére


Degeczi
nagyúr

Tényleg elnéztem, h a GW-ről van szó (ahol valóban kb. mindegy a csatlakozó), de köszi a kioktató stílust! :R

(#1915) G_Zsoltiii válasza szat8 (#1912) üzenetére


G_Zsoltiii
csendes tag

köszönöm az infót ! egy más jellegű kérdés:

FIBARO okos rendszert használ valaki, illetve ismeri valaki? Mi a vélemény róla?

Alapvetően FIBARO rendszert akartam építeni, de most azt hiszem mégis Xiaomi lesz, horror drága és úgy látom nem igazén fejlesztenek hozzá új eszközöket, vagy csak nagyon kis tempóban.

Ha bárkinek lenne pro - kontra véleménye, szívesen venném :)

Köszönöm !

(#1916) HKorn


HKorn
addikt

Mi most az új GW? Régebbi Aqara ZigBee-s volt, újabban meg inkább BT-s GW-k vannak, vagy fordítva? Van egy Mi LED ceiling light-om, ez elvileg BLE GW-ként is funkcionál. Ehhez jó lehet egy ilyen ajtó szenzor?

Run&Ride

(#1917) szat8 válasza HKorn (#1916) üzenetére


szat8
tag

Kicsit kevered a dolgokat.
A gateway csak annyit jelent, hogy egy átjáró. Általában a WiFi és valami között. A Xiaomi központok, amik az ajtónyitókhoz, meg a mozgásérzékelőkhöz kellenek, Zigbee-sek.
A BLE gateway pl hő- és páramérőhöz jó, meg még néhány eszközhöz.
Olvasgass kicsit a leírásokban. Aminél nem írja, hogy BLE, az mind Zigbee-s lesz.

(#1918) Memmaao


Memmaao
addikt

Van esetleg valakiknek tapasztalata a xiaomi smartmi párásítóval? Simán tudom csatlakoztatni a Mi Home apphoz, és a fő oldalon mutatja is a hőmérsékletet és a páratartalmat, de a saját menüjében minden 0%. A szenzor jó benne. Valakiknek ötlet?


My name is Bond, James... Dean.

(#1919) HKorn válasza szat8 (#1917) üzenetére


HKorn
addikt

Akkor ehhez a lámpához nem csatlakoztatható a linkelt ajtószenzor központi egység nélkül?
Én úgy értettem, hogy egy adott eszköz, szenzor, stb és ezek közé, meg a wifi közé kell egy gateway, ami jelen estben a lámpa is lehet, hiszen van BT meg wifi modulja és tudja a GW funkciót is szoftveresen, de ha ehhez kell még egy központi egység, gondolom egy ilyen akkor az kicsit túl van bonyolítva szvsz.

[ Szerkesztve ]

Run&Ride

(#1920) sambenez válasza HKorn (#1919) üzenetére


sambenez
addikt

Az ajtószenzor nem BT-s hanem zigbee-s. Azt meg nem tudja a lámpa.
Nincs ez túl bonyolítva, csak mindenre a megfelelő eszközt kell használni. Mivel a nem BT-s ezért ahhoz meg a lámpa kell, vagy vakami amiben van BT gateway.

(#1921) sambenez válasza Memmaao (#1918) üzenetére


sambenez
addikt

Melyik mihome verziót használod?
Nekem 5.5.66 van és két smartmi, de semmit nem kellett állítani mutatta egyből rendesen.

[ Szerkesztve ]

(#1922) Memmaao válasza sambenez (#1921) üzenetére


Memmaao
addikt

5.6.2, a smartmi 1.6.7.1005 Simán felismeri az app, de a kezelő felületnél minden 0%
Te régiónak hungary állítottál be, vagy Kína?

[ Szerkesztve ]

My name is Bond, James... Dean.

(#1923) Memmaao válasza sambenez (#1921) üzenetére


Memmaao
addikt

De igazabol smart hubkent sem látja. Lehet rossz a BT benne?

[ Szerkesztve ]

My name is Bond, James... Dean.

(#1924) sambenez válasza Memmaao (#1922) üzenetére


sambenez
addikt

Kína.
Már van 1.6.7.1032 firmware próbáld meg frissíteni.
Nekem mondjuk régebbi a fw a smartmi-n, de a mihome is régebbi.

(#1925) Memmaao válasza sambenez (#1924) üzenetére


Memmaao
addikt

Lehet akkor itt a hiba, nekem hungary, igy nem a kínai szerveren van. Nem ajánlott fel frissítést. Hol tudom kinára állítani?
Beszarok, átállítottam a régiót germany és most tökéletes!

[ Szerkesztve ]

My name is Bond, James... Dean.

(#1926) HKorn válasza sambenez (#1920) üzenetére


HKorn
addikt

Értem. Nyugtass meg, hogy ez [link] működni fog vele, épp rendelés alatt van. Ha nem, akkor gyors cancel.

Run&Ride

(#1927) sambenez válasza HKorn (#1926) üzenetére


sambenez
addikt

Ez BT-s ez menni fog vele szerintem.

(#1928) HKorn válasza sambenez (#1927) üzenetére


HKorn
addikt

Köszi :)

Run&Ride

(#1929) HKorn


HKorn
addikt

Ez a kamera igényel központi egységet, vagy GW-t, vagy wifin keresztül simán irányítható Mi Home app-ból?

Run&Ride

(#1930) DaDa válasza HKorn (#1929) üzenetére


DaDa
senior tag

Nem kell hozzá GW megy simán alkalmazásból.

"A világ különleges és bonyolult, akárcsak egy pók hálója. Ha megérinted egy fonalát, remegése végigfut az összes többi szálon. Mi nemcsak megérintjük a hálót, hanem bele is szakítunk!" - Gerald Durrell

(#1931) HKorn válasza DaDa (#1930) üzenetére


HKorn
addikt

Köszi, tápellátásról tudsz valamit, USB-s? Nekem nem egyértelmű a leírásból.

[ Szerkesztve ]

Run&Ride

(#1932) ALgore2 válasza HKorn (#1931) üzenetére


ALgore2
tag

Usb-s, csak kábel jár hozzá!

(#1933) HKorn válasza ALgore2 (#1932) üzenetére


HKorn
addikt

:R

Run&Ride

(#1934) szat8 válasza HKorn (#1929) üzenetére


szat8
tag

Egyébként van olyan eszközük is, ami kamera és gateway is egyben, azzal menne a nyitásérzékelő.
Csak azért szólok, hátha pont arra lenne igényed...

(#1935) HKorn válasza szat8 (#1934) üzenetére


HKorn
addikt

Igen, köszi, kellene a nyitásérzékelő is, hiszen úgy lenne értelme a kamerának. Legalábbis valami olyasmi automatizálást képzeltem el, hogy az ember benyit a bejárati ajtón és este felkapcsol a lámpa és bekapcsol a kamera, hogy lássa ki jött be.

Gondolom a kamera tud folyamatosan is rögzíteni, illetve bármikor lehet live képet nézni rajta?

Run&Ride

(#1936) murdock25


murdock25
tag

Kedves Mindenki! Segítséget szeretnék kérni Xiaomi rendszer kapcsán, mert a Gearbest oldalon eléggé nehéz kiigazodni, nem akarok rosszat venni. Amit be szeretnék szerezni:
- Gateway (mi a különbség ez és ez között???)
- ajtó/ablak nyitásérzékelő (mi a különbség ez és ez között???)
- mozgásérzékelő (mi a különbség ez és ez között???)
- hőmérséklet/páratartalom érzékelő
- Honeywell füstérzékelő
Az utóbbi miatt úgy tudom kínai változatot kell mindenből rendelnem, mert EU változat nem kezeli a tűzjelzőt. Mindegyikhez beraktam linket, megköszönöm, ha valaki ráerősít, hogy jó példányokat szúrtam ki. Emellett kérem, hogy aki frissen tud ajánlani megbízható kínai/EU csatlakozó adaptert, az linkelje már be, azt is rendelnék hozzá.

(#1937) sambenez válasza murdock25 (#1936) üzenetére


sambenez
addikt

Amiket linkeltél látszólag mind ugyanaz.
Adaptert Aliexpressről az Auktion-t ajánlom.

(#1938) G_Zsoltiii válasza murdock25 (#1936) üzenetére


G_Zsoltiii
csendes tag

Szia, én is pont most rendeltem és nem értettem miért van fent mindenből egy rakás ami elvileg ugyanaz. Hát azok gyakorlatilag is ugyanazok ,és azért vannak fent többszörözve, mert ezeken az oldalakon egy rakás beszállító árul, és nagyon sok átfedés van a kínálatukban.
Én Aliexpress ről rendeltem most majdnem pont ezeket, szerintem ott olcsóbb valamint kikerestem egy beszállítót, átmentem az Ali -n belüli al-shopjába, és ott válogattam össze. Így egy helyről egy szállítási költséggel jön a cucc, nem össze vissza sok beszállítótól.
Mindegyik motyóhoz lehetett választani EU plug adaptert minimális felérért, kép alapján jónak tűnnek.

(#1939) murdock25 válasza G_Zsoltiii (#1938) üzenetére


murdock25
tag

Köszönöm a tippet!

(#1940) murdock25 válasza sambenez (#1937) üzenetére


murdock25
tag

Köszönöm a javaslatot, megnézem azt az adaptert is!

(#1941) sambenez válasza G_Zsoltiii (#1938) üzenetére


sambenez
addikt

Amiket adnak adaptert az általában használhatatlan minőség.
Ha egyben rendeled aliról az áfás lesz, ezt érdemes észben tartani.

[ Szerkesztve ]

(#1942) icemad válasza G_Zsoltiii (#1938) üzenetére


icemad
nagyúr
LOGOUT blog

Az jó lesz, ha egyben küldik, mert a vámon tuti megfogják, és vámhatáron felül lesz. Lehet, majd csengetni... Külön külön az apróbb dolgokkal nem szoktak foglalkozni.

Are you Baby Shark? No, i'm a motherf*cking hardstyle fish!

(#1943) vacs


vacs
veterán

Sziasztok.

Az normális szerintetek, hogy egy Xiaomi Router és egy Xiaomi kamera nem szeretik egymást? :))

Adott egy Xiaomi Mi WiFi Mini router és egy Mi Home Security Camera 360° kamera.
Ez a router jelismétlő módba van állítva és ennek a jelét veszi a kamera, de 1-2 hetente eldobja a jelet a kamera, router újraindítás után tökéletesen működik tovább (kamerát ilyenkor nem kell újraindítani)! :K
Ami még érdekes, hogy a kamera "elé" van téve egy BlitzWolf okos aljzat, hogy ha a kamera megáll, akkor ki tudjam kapcsolni (= újra tudjam indítani a kamerát) és ez a dugó, fent van a hálózaton, távolról tudom ki/be kapcsolni, csak a kamera veszti el a jelet!

Ez a működés csak nekem fura? :D

Lehet kéne a Xiaomi Mi WiFi Mini router-re tenni egy OpenWrt-t, csak kár, hogy nem értek hozzá! :(((

[ Szerkesztve ]

(^)(>.<)(^)

(#1944) DaDa válasza vacs (#1943) üzenetére


DaDa
senior tag

Tudtommal javasolt a Google dns-ének beállítása. 8.8.8.8. (8.8.4.4.)az szokott segíteni.

[ Szerkesztve ]

"A világ különleges és bonyolult, akárcsak egy pók hálója. Ha megérinted egy fonalát, remegése végigfut az összes többi szálon. Mi nemcsak megérintjük a hálót, hanem bele is szakítunk!" - Gerald Durrell

(#1945) Sinu


Sinu
senior tag

Sziasztok!

Ilyen gáz érzékelőt használ valaki?
Milyen véleménnyel vagytok róla?

No Future

(#1946) MaCS_70 válasza Sinu (#1945) üzenetére


MaCS_70
félisten

Hogy használom-e, azt nem tudom. Be van dugva és csatlakoztatva.

Ez is a gondom vele: nem tudom tesztelni, hogy működik-e.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#1947) sambenez válasza MaCS_70 (#1946) üzenetére


sambenez
addikt

Ezen nincs teszt gomb mint a CO érzékelőn?

(#1948) MaCS_70 válasza sambenez (#1947) üzenetére


MaCS_70
félisten

Ööööö... Ekkora hülye lennék? Most, hogy ránéztem a manualjára, van rajta. :W

Vasárnap letesztelem!

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#1949) Sinu válasza sambenez (#1947) üzenetére


Sinu
senior tag

CO érzékelő is van? Tudsz linket adni, nem találtam rá :(

No Future

(#1950) sambenez válasza Sinu (#1949) üzenetére


sambenez
addikt

Most nézem milyen hülyeséget írtam. :W Szóval tűzjelzőt akartam írni.
Bocs. :)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.