Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Konzol játékok  »  Xbox 360 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:52:24

LOGOUT.hu

The Xbox 360 Store Will Close July 2024,
But You Can Keep Playing Your Favorite Games
2024. július 29-én bezár az Xbox 360 Store (marketplace.xbox.com)
A már megvásárolt tartalmak természetesen utána is elérhetőek lesznek a konzolokon

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#23601) MasterMark válasza Formaster (#23600) üzenetére


MasterMark
titán

Igen, csak bizonyos formátumokkal, és konténerekkel boldogul, még Media Centeren keresztül is.

Ezeket kezeli natívan.

De egy DLNA szerver programmal viszonylag jól használható.
Serviio, PS3 Media Server pl.

[ Szerkesztve ]

Switch Tax

(#23602) Formaster válasza MasterMark (#23601) üzenetére


Formaster
addikt

Értem. Tehát alapból nem támogatja a hd formátomú filmeket de egy dlna szerverrel bármit lejátszhatok rajta?

(#23603) #59816064 válasza raziel01 (#23596) üzenetére


#59816064
törölt tag

Na azt ne mondd már nekem hogy csak az az ember érvényesítheti a garanciát aki megvásárolta a gépet.
Ha be is van regisztrálva és a regisztrációhoz kötik a futárrendelést akkor elküldöd az MS-nek az adásvételik és törlik a régi profilt és átírják a nevedre a gépet. Majd megrendeld a saját nevedre a garancia futárt. Úgyan így van a samsungnál is, nekem volt is egy ilyen esetem legutóbb.

De mégegyszer mondom ezt a Magyar törvények szabályozzák nem az MS. Sőt a boltba is visszaviheted a gépet ahol vásárolva lett (2 év gari teljes idején), kötelességük átvenni javításra, a garanciális procedúra lebonyolitása is az ő idejükön és költségükön történik. Az már más tészta hogy jobban jár a vásárló hogy közvetlen a hivatalos szervízhez fordul mert gyorsabb.

(#23604) MasterMark válasza Formaster (#23602) üzenetére


MasterMark
titán

De támogatja, ott is van.

Egyébként igen.

csomi3: Nem így van, értsd már meg!
Az első aki beregisztrálja az érvényesitheti a garanciát. Amikor elfogadod a szerződési feltételeket, az is benne van. Nem töröl semmit sem az MS!

A boltba csak az 1 év kötelező garancia idő alatt viheted vissza, ezt szabályozza a magyar törvény.

[ Szerkesztve ]

Switch Tax

(#23605) RunTimeError


RunTimeError
tag

Üdv!

Tudom hogy sokszor kerül elő a HDD kérdés, csak MS megy bele és warez stb.
De akkor a konzolokszervize miért árul WD vinyókat:
- 1TB WD hdd WD10JPVX-60JC3T0
- 750GB hdd sata WD WD7500BPVX-22JC3T0
Xbox 360 platformhoz?

Leélheted az egész életed anélkül, hogy felébrednél. Mindenki megmondja, hogy mit csinálj, mi a jó neked. Nem akarják, hogy te találd meg a válaszokat, azt akarják hidd el az övéket.

(#23606) bobooo válasza RunTimeError (#23605) üzenetére


bobooo
addikt

Mert pár WD vinyót elfogad átalakítóval... De ha használnád a keresőt találnál rá választ

[ Szerkesztve ]

(#23607) MasterMark válasza bobooo (#23606) üzenetére


MasterMark
titán

Nem átalakítóval, hanem konkrétan kicserélt firmware-t kell rá mókolni.

RunTimeError: Ezek viszont nem azok a bizonyos vinyók...

[ Szerkesztve ]

Switch Tax

(#23608) #59816064 válasza MasterMark (#23604) üzenetére


#59816064
törölt tag

Nektek kéne már megérteni...
Most írom le utoljára, nem fogok nyilvánvaló tényeken vitatkozni.

151/2003. (IX. 22.) Kormányrendelet

Gyárilag vállalt jótállás:

A 151/2003. Korm. rendelet a kötelező jótállásról szól; meghatározza az ide tartozó termékek körét és a jótállás időtartamát is. Ettől a fogyasztó kárára eltérni nem lehet, mert az ilyen megállapodás semmis. Annak azonban nincs akadálya, hogy a forgalmazó a fenti rendeletnél kedvezőbb feltételeket vállaljon. Ezeket a fogyasztói szerződésben kell rögzíteni és ugyanúgy számon kérhetők a forgalmazón, mint a kötelező jótállás szabályai.

Magyarul, hiába a kötelező jótállás 12 hónap, a gyártó még vállal 12 hónapot, ettől a fogyasztó kárára eltérni nem lehet, így a vásárlás helyén (forgalmazó) minden további nélkül érvényesíthető a második 12 hónap is. A teljes garanciális ügyintézés az ő feladata.
Mivel te nem a Microsoftal vagy szerződéses kapcsolatban hanem a forgalmazóval.

Összefoglalva: Aki használtan vásárol Xboxot és fel tudja mutatni a garancia levelet és/vagy számlát valamint rendelkezik adás-vételivel (ez sem feltétel egyébként) akkor a vásárlás helyén tudja érvényesíteni a garanciát.

Egyébként most rendeltem egy Xboxot, hétfőn megérkezik, be fogom regisztrálni az én nevemre és másnap "eladom" barátnőmnek, az MS-nél át irattatom a nevére a regisztrációt. Hiába mondjátok hogy nem lehet... lehet. A jogos tulajdonomban (adás-vételi) lévő jószág szabadon eladható, elajándékozható, viselem annak terheit és szedhetem annak javait. A tulajdonos tulajdonjogának gyakorlásában semmilyen módon nem korlátozható (persze vannak kivételek de ebben az esetben nincs).

Az igazsághoz hozzá tartozik hogy az átlag vásárló nincs tisztában a jogaival és kötelezettségeivel így könnyen megvezethető (úgy mint most ti is), de leagalább ti ne terjesszetek hamis információkat, mert még valaki hátrányba kerülhet, a garanciáztatás során.

Nem vitatkozni akarok, csupán jószándékból írom ezt le hogy senkit se kerüljön hátrányba :)

(#23609) MasterMark válasza #59816064 (#23608) üzenetére


MasterMark
titán

Ha ezt megcsinálod bizonyítottan, akkor elhiszem...

De ilyen nincs, nincs garancia levél sem...

Switch Tax

(#23610) #59816064 válasza MasterMark (#23609) üzenetére


#59816064
törölt tag

Mit nem hiszel el, ott van leírva a törvényben feketén fehéren. Egyébként elég a vásárlást igazoló nyugta is.
De ha valaki nem akar levelezgetni az MS-el, az átírással kapcsolatban, akkor vissza viszi a vásárlás helyére, és ők intézik a garanciát kész. Nem kell itt semmit se bizonyítani.

(#23611) MasterMark válasza #59816064 (#23610) üzenetére


MasterMark
titán

Ők sem tudnák garanciáztati az MS-nél ha mondjuk az eladott konzolom nálam van beregisztrálva, akármilyen papírt lóbálsz.

Switch Tax

(#23612) Buster17


Buster17
addikt

Nem tudom mit kell ezen pattogni. Slim az nem fog elromlani garancián belül normális körülmények között.

(#23613) MasterMark válasza Buster17 (#23612) üzenetére


MasterMark
titán

Na ez is igaz.

Egyébként aki el akarja adni, az ne regisztrálja be. Amúgy csak akkor érdemes beregisztrálni, ha gond van.

[ Szerkesztve ]

Switch Tax

(#23614) #59816064 válasza MasterMark (#23611) üzenetére


#59816064
törölt tag

Szerintem hagyjuk...

(#23615) Romeo619


Romeo619
senior tag

Raziel nekem megjött ma a BAtman GOTY nálad hogy áll a szitu? Neked is naponta hozták egyesével a csomagokat? :D:D

Még az injustice hiányzik ám arra is azt írták tegnap, hogy tegnap feladták.

(#23616) joysefke válasza MasterMark (#23613) üzenetére


joysefke
veterán
LOGOUT blog

Én már vagy két hőnapja vettem a konzolt, de teljesen kiment a fejemből, hogy be kell regisztrálni.

-Van a beregisztrálásnak valamilyen határideje, amin belül meg kell történjen?
-Mi van ha tönkremegy a konzol, akkor is meg tedom regisztrálni, ha már megtörtént a baj?

J.

(#23617) MasterMark válasza joysefke (#23616) üzenetére


MasterMark
titán

Nem hinném, hogy lenne határideje, de nem tudom.

Ha baj van akkor is be tudod regisztrálni, csak a gyári szám kell a gépről. Ha nem akarod eladni, akkor mindegy amúgy.

Én tudtam, hogy nem adom el, már az elején beregisztráltam. Azóta sincs semmi baja, a gari már év elején lejárt.

Switch Tax

(#23618) Szabó0922


Szabó0922
tag

sziasztok
vettem egy zsir uj xbox360-at
mire kell állitani a gépet pal 50 vagy pal 60?
3d 50" tvre van kötve a gép

(#23619) Mister_X válasza Szabó0922 (#23618) üzenetére


Mister_X
nagyúr

Egyik sem, 1080p-re.

"Most kell szerénynek lenni, mert most van mire." --- "All dreams eventually disappear when the dreamers wake."

(#23620) vatoteam válasza Szabó0922 (#23618) üzenetére


vatoteam
tag

Tedd 60-ra, akkor mindkettő működik.

(#23621) MasterMark válasza Szabó0922 (#23618) üzenetére


MasterMark
titán

Mivel dugtad rá?!

Switch Tax

(#23622) whitezo88 válasza MasterMark (#23621) üzenetére


whitezo88
nagyúr

remélhetőleg nem SCART-tal ;]

(#23623) MasterMark válasza whitezo88 (#23622) üzenetére


MasterMark
titán

Az még nem is lenne rossz, de gyanítom kompoziton dugta rá.

Switch Tax

(#23624) whitezo88 válasza MasterMark (#23623) üzenetére


whitezo88
nagyúr

ilyeneken át boxot 50es HD-re dugni olyan mint Aventadorba lukoil 95-öst tankolni. :DDD

(#23625) Dave™


Dave™
nagyúr

Microsoft kormány olcsón, ha valakit érdekel :)

link

(#23626) raziel01 válasza Romeo619 (#23615) üzenetére


raziel01
veterán

Nekem szerdán jött Zavviról.
Hétfőn pedig GAME-től.

(#23627) Gtaati


Gtaati
őstag

Helló! Érdeklődni szeretnék, hogy véleményetek szerint xbox 360 slim vagy super slim (E) a jobb választása? Gondolok itt a hűtésre zajra, technikai háttérre stb? Ha jól tudom az új model (E) kisebb csík szélességű, ebből adódóan hűvösebb lehet? Köszönöm!

(#23628) WhiteWalker válasza Gtaati (#23627) üzenetére


WhiteWalker
nagyúr

Ezt nem hiszem el...olvass vissza kb két oldalt...Te vagy aki ezt hetvenhatodjára kérdezi egy nap alatt..keresőt is használhatod,azért van...

Dilipok hol vagy??? :DDD

[ Szerkesztve ]

(#23629) Gtaati válasza WhiteWalker (#23628) üzenetére


Gtaati
őstag

Oké, bocsánat, visszanézem! Köszönöm :R

(#23630) MasterMark válasza Gtaati (#23627) üzenetére


MasterMark
titán

Mindegy, a lényeg, hogy az E-n kevesebb analóg video csatlakoztatási lehetőség van. Régi TV vagy monitornál fontos!

Switch Tax

(#23631) Gtaati válasza MasterMark (#23630) üzenetére


Gtaati
őstag

Értem, köszönöm és elnézést, csak olvasgatva azt láttam több helyen is h az E modelleknél a nyák felépítésén is látszik hogy spóroltak az S-hez képest és nem tűnik olyan tartósnak mint az S, véleményetek szerint ennek van alapja? Köszönöm!

(#23632) MasterMark válasza Gtaati (#23631) üzenetére


MasterMark
titán

Nincs túl sok tapasztalat még róla, de ugyanolyan jó mindkettő. Mint mondtam a csatlakozások alapján válassz. (Vagy kinézet, ha az sem szempont.)

Switch Tax

(#23633) Gtaati válasza MasterMark (#23632) üzenetére


Gtaati
őstag

Oké, köszönöm!

(#23634) dilipok válasza WhiteWalker (#23628) üzenetére


dilipok
veterán

itt vagyok, latom csak a szokasos :DDD onjelolt jogaszok, meg ugyanazt a kerdest x+1edjere feltevok :C mondjuk meglepodtem, mikor lattam h 100+ hsz volt kb masfel nap alatt.

[ Szerkesztve ]

PSN ID/BF3/4: dilipok, Xbox Live ID: csatamaj0m, Battletag: dilipok#1621

(#23635) oriic válasza raziel01 (#23596) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

Pontosan, ezt tanusítom. MÉg a kontrollert sem nálunk javítják.

Live-Die-Respawn

(#23636) ezvankitti


ezvankitti
újonc

Sziasztok!

Full HD monitoron szeretnék játszani, melyik kábellel járok jobban? Melyikkel lesz szebb a kép?

HDMI - DVI vagy esetleg átalakítóval

vagy konkrétan ezzel?

HQ VGA kábel Valaki próálta már ezt a fajtát?

(#23637) V.Stryker válasza ezvankitti (#23636) üzenetére


V.Stryker
nagyúr

HDMI - DVI ... mindenképpen. Ez egy digitális jel.

A VGA analóg jel...soha nem éri be a digitálist.

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#23638) ezvankitti válasza V.Stryker (#23637) üzenetére


ezvankitti
újonc

:)
Én is így voltam vele, míg el nem olvastam ezt. :B De valaki írta hogy más a helyzet TV-n és más monitoron, tehát most nem tudom mitévő legyek :(
A gyári MS Vga kábelt most nem fogom megvenni, ezt a hama-t néztem amit feljebb linkeltem.

[ Szerkesztve ]

(#23639) V.Stryker válasza ezvankitti (#23638) üzenetére


V.Stryker
nagyúr

Nem akarok vitatkozni, de... szerintem az xbox 360 rendelkezik HDMI kimenettel...az enyém legalábbis igen. Ez meg azt írja már az első mondatban, hogy nincs neki. Miért ne vitatkoznánk a többi marhasággal is? :(((

Ha mégis igaza lenne, akkor is a te eseted, hogy még mindig nyugodtan használhatnád, mert nem TV-n használnád, hanem monitoron az előző hsz-ed szerint.

[ Szerkesztve ]

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#23640) tDr1v3r válasza V.Stryker (#23639) üzenetére


tDr1v3r
veterán

Az első x360-okon nem volt HDMI.

disznóvágás, nepotizmus, pálinkagőzös hedonizmus | intelhüttö (c) Tirexi, szívünkben őrzünk örökre <3

(#23641) ezvankitti válasza V.Stryker (#23639) üzenetére


ezvankitti
újonc

Okés, köszönöm :)
És az mindegy hogy HDMI - DVI kábelt veszek vagy csak egy átalakítót a HDMI kábelemhez?

(#23642) Romeo619 válasza raziel01 (#23626) üzenetére


Romeo619
senior tag

Nekem Zavviról jött Fear 3 metal gear rising batman goty DC v MK ninja gaiden 3

(#23643) negyven2 válasza V.Stryker (#23639) üzenetére


negyven2
veterán

Itt inkább azt hozza fel a HDMI ellen, hogy ha azzal használod, akkor abba belenyúl a TV elektronikája (ami pl. a játék üzemmód egyes TVkben). Ha viszont HD VGA kábelt használsz, akkor automatikusan PC üzemmódban működik a készülék és nincs semmiféle képjavító eljárás. Ami részben igaz is, viszont (legalábbis a Philips TV-en) a HDMI-t ugyan úgy csatlakoztatható PC-üzemmódban is mint a VGA kábel. Nálam így van összekötve a TV és a Box, mert a gyari játékos üzemmódban bar szép kontrasztos és színtelitett a kép, viszont így hatalmas az input lagg (még akkor is kikapcsolok minden kepjavito funkciót. Viszont PC-módban nincs ilyen problémám.

Plusz ugye a "cikk" még akkor született amikor kijöttek az első HDMI-s boxok.

"Fact. Bears eat beets. Bears. Beets. Battlestar Galactica."

(#23644) Buster17


Buster17
addikt

Mai szállítmány.
Hát ez a Batman rohadt jó ahogy vagy. Játékhoz külön tok sincs hanem azt artbookban van egy kis tok és abban van benne. Rohadt jól néz ki. Max Payne meg magáért beszél. :C

(#23645) MasterMark válasza negyven2 (#23643) üzenetére


MasterMark
titán

Így van a cikk egy rosszul beállított TV-vel van.

Az élességet 0-ra kell húzni, mert az is belenyúl a képbe, attol lesz olyan pixeles.

Amúgy szerintem akkor már HDMI - DVI kábel rögtön. Csak akkor átalakítozzon, ha esetleg sokkal jobb minőségű HDMI kábele van.

VGA HD kábelből az eredeti Microsoft ajánlott.

Switch Tax

(#23646) wertigo1984


wertigo1984
őstag

Tudjatok milyen feeling GoW-t jatszani Jingle bells es Csendes ejre? Tegnap megtapasztaltam es eleg fura. :DDD A parkba ahova a lakasunk nez, valami karacsonyi kirakodosdit huztak fel.

(((d(^_~)b))) "Milyen kegyes is az élet, ha az embernek megfelelő helyen vannak barátai."

(#23647) b.daniel


b.daniel
senior tag

Sziasztok!

Világ életemben hc pc-s voltam,abszolút nem vágom a konzolok világát,azonban most lesz egy x360-m 4Gb-s,Slim verzio. Ez a 4 gb miben jelent hátrányt a 250-hét képest? Glom ez nem a telepítésre szolgáló hely mint gépen,vagy igen? Nem ez lenne az elsődleges jatekgep,de azert alkalmanként egy-egy játékot kiprobalnek rajta. Attol h 4 gb ,még lehet teljes értékűen játszani vele barmivel Ugye?
illetve jó áron hol lehet új játékhoz jutni?

Elore is köszönöm!:)

[ Szerkesztve ]

(#23648) Romeo619 válasza b.daniel (#23647) üzenetére


Romeo619
senior tag

lapozz egyet vagy kettőt vissza ^^ mert minden màsodik kérdés ez

(#23649) b.daniel válasza Romeo619 (#23648) üzenetére


b.daniel
senior tag

Legalább 7 oldalt visszaolvastam de nem találtam valaszt és ilyen kerdest sem,azert tettem fel:/ Plusz mert jo volna ha valaki egyben leírná az egészet,mert abszolút noob vagyok konzolban:/

(#23650) WhiteWalker válasza b.daniel (#23649) üzenetére


WhiteWalker
nagyúr

Fuss neki még egyszer...két naponta teszik fel ezt a kérdést!

Tessék,csak a te kedvedért:[link]

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Konzol játékok  »  Xbox 360 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.