Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2019-11-19 09:14:46

LOGOUT.hu

WordPress tartalom kezelő rendszer (CMS) topik

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1201) Des1gnR válasza Mentiii (#1200) üzenetére


Des1gnR
őstag

Exit popup plugin kulcsszavakkal próbálkoztál?
Én még nem használtam ilyesmit, de ahogy néztem a találatokat, a jelenleginél szebb megoldások is vannak. :K

Dell G3 3779 || Samsung S23+ || Samsung Watch 5 Pro || Oculus Quest 2 || Creality Ender 3 V2

(#1202) _ak_


_ak_
addikt

Most nekem lenne egy kis nyűgöm.

WP-n keresztül feltöltött képek más tulajdonost kapnak így azokat ftp-ből nem tudom módosítani.

Status: Deleting "/web/wp-content/uploads/2015/02/1.-MÁGNES-407x555.jpg"
Command: DELE 1.-MÁGNES-407x555.jpg
Response: 550 Could not delete 1.-MÁGNES-407x555.jpg: Permission denied

Ezzel mit lehet kezdeni? Van egy content mappám egy régi telepítésből, amit át tudtam nevezni, de a régi a képek (uploads stb. mapppák) így megmaradtak.
Felmásoltam / beállítottam egy új WP-t, de a most létrehozott képekkel ugyan ez van. WP alól tudom törölni őket, de FTP-n keresztül nincs hozzá jogosultságom.

Ja igen. EWWW optimizer van fent és Regen. thumbnails, ha esetleg ez segít valamit.

[ Szerkesztve ]

Let's begin, de gozaimasu!

(#1203) brunoo


brunoo
újonc

sziasztok, tudtok nekem segíteni? kezdő vagyok, most fabrikálom az első wp oldalamat.
kérdésem az lenne, hogy letöltöttem egy contact formot (very simple contact form), de mivel angol nyelvű oldalt szeretnék és amikor alkalmazom magyarul jelenik meg, ezt szeretném átváltani angolra, hol tudom megcsinálni? köszi

(#1204) Gyb001


Gyb001
senior tag

Valaki tud valami egyszerű megoldás arra hogy hogyan lehetne egy wordpress ben létrehozott oldalt úgy beállítani hogy alapból teljes abalkos legyen?

Tehát Föltelepítettem a Grand Flagallery-t. Létrehoztam egy galériát, Ez jól is néz ki ha közvetlenül a linkre kattintok. Én olyat szeretnék hogyha egy page re kattintok akkor jelenjen meg az teljes képernyősen.
Egy oldalon lehet is rá hivatkozni a [flagallery gid=2] vel. De teljesen máshogy néz ki mintha egyből a teljes ablakosat nyitnám meg.

A bus station is where a bus stops. A train station is where a train stops. On my desk, I have a work station

(#1205) phenomHUN


phenomHUN
aktív tag

Sziasztok!

Wordpress alapon szeretnék webshopot indítani. A Woocommerce plugint találtam alapnak, Storefront sablonnal (fizetősök közül Jupiter sablon tűnik jónak).

A következőkről szeretnék információt megtudni:
- Milyen tárhely lenne a legoptimálisabb (webtárhely, VPS, egyéb), mekkora tárhellyel (~300 termék, termékenként 1-2 kép) ?
- Az általam említett sablonok kezelhetősége mennyire bonyolult, testre szabhatóságuk milyen (elrendezést mennyire lehet változtatni: layout, stb.) ?
- Milyen widgeteket, pluginokat ajánlanátok (oldalszerkesztéshez, felhasználóbarátabb felülethez) ?
- Az oldal biztonságára mivel tudnék ügyelni?

Bármilyen tippet, segítséget, tanácsot szívesen fogadok és előre is köszönöm a válaszokat! :R

(#1206) Nagytalp válasza phenomHUN (#1205) üzenetére


Nagytalp
senior tag

1., Osztott tárhely (webtárhely) felejtős. Az importálás felkajálhatja az erőforrásokat amit nem tudsz szabályozni egy shared hosting esetében. Szerintem mindenképpen VPS de a saját vasnak nincs párja ha kell a kraft!

2., A sablon a Te választásodon múlik és a "beállíthatóság/programozni kell" aránya az általad választott témán múlik. Ennek szintén neked kell utána járni, a legjobb lenne ha vásárlás előtt tesztelhetnéd. Ez is megoldható de a fantáziádra bizom, hogy hogyan?!

3., Ennek így nincs sok értelme. Minnél kevesebb plugint javaslok! Az oldalszerkesztéshez elég a beépített szövegszerkesztő, max. egy kis tuning mehet neki. A felhasználó barát felület az alkalmazott témán és rajtad múlik. De ha nagyon kafa dolgokat akarsz létrehozni és kreatív vagy akkor ajánlom az Essential Grid plugint.

4. PL.: All In One WordPress Security and Firewall Plugin. Olyat érdemes választani amiben van blacklist manager és egyéb nyalánkságok. Ütmezett adatbázis mentés sem hátrány ha van.

Nvidia RTX és AMD RX videókártyák raktárról!

(#1207) brunoo


brunoo
újonc

hello mindenki,
abban tudnátok segíteni, hogy a letöltött contact form-ot ne magyarítsa a wp. hol tudom átállítani? angol nyelvű contact forma van szükségem, de letöltöm és amikor hivatkozok rá magyarul jelennek meg a szövegek (név, üzenet..., angolul szeretném) :W
köszi

[ Szerkesztve ]

(#1208) Nagytalp válasza brunoo (#1207) üzenetére


Nagytalp
senior tag

Szedd ki belőle a magyar nyelvi fájlt!

Nvidia RTX és AMD RX videókártyák raktárról!

(#1209) Des1gnR válasza brunoo (#1207) üzenetére


Des1gnR
őstag

Vagy nevezd át a en-EN nyelvi fájlt hu-HU-ra :K

Dell G3 3779 || Samsung S23+ || Samsung Watch 5 Pro || Oculus Quest 2 || Creality Ender 3 V2

(#1210) Nagytalp válasza Des1gnR (#1209) üzenetére


Nagytalp
senior tag

Pl. :-)

Nvidia RTX és AMD RX videókártyák raktárról!

(#1211) _ak_ válasza brunoo (#1207) üzenetére


_ak_
addikt

Meg csak infó ként, a Contact Form 7-ben lehet választani is nyelvet egy-egy űrlaphoz.

Más. Nem sikerült pontosan beazonosítanom a miértjét az uploads mappa tulajdonos váltásának, feltételezem, hogy az Ewww Optimizer szólhat közbe, mert annak is más a tulajdonosa. Mindenesetre a régi fájlokat sikerült törölnöm egy File Manager pluginnal és a Regenerate Thumbnails helyett, a Force Regenerate Thumbnails használom, ezt törli is a jelenlegi képeket, mielőtt újra létrehozza őket, így nincs annyi duplikáció egy-egy képből.

Let's begin, de gozaimasu!

(#1212) Des1gnR válasza _ak_ (#1211) üzenetére


Des1gnR
őstag

Ez a Force Regenerate Thumbnails tipp hasznos volt, köszi.

Egyébként még annyit a nyelvi módosításokkal kapcsolatban, hogy sztm SEO szempontjából jobb ha már angol nyelvű wp-t telepítünk és akkor a keresőmotorok se gondolkodnak el azon, hogy mi van itt? :D

Dell G3 3779 || Samsung S23+ || Samsung Watch 5 Pro || Oculus Quest 2 || Creality Ender 3 V2

(#1213) gozso


gozso
senior tag

kis segítségre lenne szükségem :B
tök kezdő vagyok (3 napja próbálgatom). kérdésem: meg lehet változtatni valahogyan a bejegyzések hátterét, háttérszínét? esetleg css turkálás nélkül?
köszönöm :R

fél vese eladó..., szivárványhártya ugyanitt

(#1214) Des1gnR válasza gozso (#1213) üzenetére


Des1gnR
őstag

CSS nélkül nem fog menni. Telepíts Firefoxot és Firebugot, meglátod, hogy nem is olyan bonyolult. :)

Dell G3 3779 || Samsung S23+ || Samsung Watch 5 Pro || Oculus Quest 2 || Creality Ender 3 V2

(#1215) Nagytalp válasza gozso (#1213) üzenetére


Nagytalp
senior tag

Ha témád nem tud ilyen beállítást kezelni akkor CSS, de nem nagy durranás.

Minden módosításhoz használj child témát!

Nvidia RTX és AMD RX videókártyák raktárról!

(#1216) gozso válasza Nagytalp (#1215) üzenetére


gozso
senior tag

sajnos a téma nem kezeli, erre már rájöttem. esetleg tudnál abban segíteni (ha időd engedi) hogy ajánlj egy témát?

köszi :R

fél vese eladó..., szivárványhártya ugyanitt

(#1217) Nagytalp válasza gozso (#1216) üzenetére


Nagytalp
senior tag

Csak fizetőst tudok javasolni.

De ha dobsz egy linket a weboldaladról akkor segítünk!

[ Szerkesztve ]

Nvidia RTX és AMD RX videókártyák raktárról!

(#1218) AtHoS válasza gozso (#1216) üzenetére


AtHoS
nagyúr

A Weaver II témával egérkattintgatással testre szabható a kinézet, bár kell némi idő, mire kiismered magad a beállítások rengetegében és főleg működési elvében.

Válassz egy majdnem megfelelő elrendezésű "altémát" a menüjéből és ezt kezd el babrálni

read-only mode on the forum

(#1219) gozso válasza Nagytalp (#1217) üzenetére


gozso
senior tag

privátban is lehet? :B

fél vese eladó..., szivárványhártya ugyanitt

(#1220) martin66


martin66
senior tag

Sziasztok,

A felhasználóim írhatnak a honlapomra. De írásuk egy idő után (a sok frissebb írás miatt hátrébb kerül). Ezért egy megújítom gombot szeretnék beilleszteni késleltetéssel. Ami annyit jelent, hogy a cikk közzé lett téve, rá 1 hétre ( a mellékelt képen látható részbe) meg kellene jelennie egy megújítom gombnak. Ha rákattint akkor megint 1 hétig nem látszik.
El tudom érni azt, hogy frissüljön a cikk, de sajnos azt nem, hogy csak hetente legyen lehetősége erre, mint például az OLX-nél.

Erre valami ötlet?

(#1221) Nagytalp válasza gozso (#1219) üzenetére


Nagytalp
senior tag

Ha szégyenlős vagy... :)

Nvidia RTX és AMD RX videókártyák raktárról!

(#1222) Nagytalp válasza gozso (#1219) üzenetére


Nagytalp
senior tag

Nem jött privát.

Nvidia RTX és AMD RX videókártyák raktárról!

(#1223) gozso válasza Nagytalp (#1222) üzenetére


gozso
senior tag

hopp. megy

[ Szerkesztve ]

fél vese eladó..., szivárványhártya ugyanitt

(#1224) V.Stryker


V.Stryker
nagyúr

Sziasztok,

Az miért van, hogy ha egy olyan képet töltök fel png-ben, aminek ugye nincs háttere, csak maga az ábra van, akkor tesz mögé egy ilyen szürke sz.rt és nem az oldal háttérmintájával tölti ki? Pl. logó-t kitenni így elég gáz. Van rá megoldás?

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#1225) Dexter68 válasza V.Stryker (#1224) üzenetére


Dexter68
addikt

Keresd meg a css-ben, hogy annak az elemnek hol ad background-color értéket és töröld belőle... szerintem.
De leginkábbis látni kéne élőben.

Arculat tervezés | Weboldal készítés | Nyomdai anyagok | Illusztrációk, grafikák, festmények | http://www.artcharacter.hu

(#1226) V.Stryker válasza Dexter68 (#1225) üzenetére


V.Stryker
nagyúr

Szia,

Itt lehet megnézni élőben, a cikk alján.

Azt szeretném leginkább, hogy fent, ahol az oldal neve van, a "vantsa", azt valahogy kicserélni a logóra. Tudnál ebben segíteni?

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#1227) Dexter68 válasza V.Stryker (#1226) üzenetére


Dexter68
addikt

style.css 277.sora

így néz ki:

img {
background: #e2dbd1;
border: 1px solid #d1bfa6;
margin: 0 10px 10px 0;
padding: 3px;
}

írd át ilyenre:

img {
/* background: #e2dbd1; */
/* border: 1px solid #d1bfa6; */
margin: 0 10px 10px 0;
padding: 3px;
}

Arculat tervezés | Weboldal készítés | Nyomdai anyagok | Illusztrációk, grafikák, festmények | http://www.artcharacter.hu

(#1228) V.Stryker válasza Dexter68 (#1227) üzenetére


V.Stryker
nagyúr

A kép ekkor jó lesz, de az oldal többi része kicsit szétesik. :U

Úgy hagytam, így láthatod.

[ Szerkesztve ]

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#1229) Dexter68 válasza V.Stryker (#1228) üzenetére


Dexter68
addikt

Valamit nem jól csináltál, mert amit én írtam, azzal csak az img elemek háttérszínét és körvonalszínét szűntetjük meg, most viszont eltűnt minden tulajdonsága: se padding, se margin.

(Konkrétan nem zártad le a /* jeleket a sorok végén)

[ Szerkesztve ]

Arculat tervezés | Weboldal készítés | Nyomdai anyagok | Illusztrációk, grafikák, festmények | http://www.artcharacter.hu

(#1230) V.Stryker válasza Dexter68 (#1229) üzenetére


V.Stryker
nagyúr

Igazad van. :B :R

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#1231) Nagytalp válasza Dexter68 (#1229) üzenetére


Nagytalp
senior tag

Vagy átírja transparent-re.

Nvidia RTX és AMD RX videókártyák raktárról!

(#1232) V.Stryker


V.Stryker
nagyúr

Hogy lehet azt megcsinálni, hogy az oldalt elmented könyvjelzőnek, akkor a logo-d jelenjen meg??

[ Szerkesztve ]

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#1233) Nagytalp válasza V.Stryker (#1232) üzenetére


Nagytalp
senior tag

Megnyitod a logo linkjét és elmented.

Nvidia RTX és AMD RX videókártyák raktárról!

(#1234) V.Stryker válasza Nagytalp (#1233) üzenetére


V.Stryker
nagyúr

Hova mentem el? esetleg félre értettük egymást? :)

Pl. chrome-ban amikor mondjuk a könyvjelző sávra elmented az index.hu-t, akkor elsőre egy fehér lap lesz a név előtt, de ha egyszer rákattintasz és bejön az oldal, akkor index logo kerül a fehér lap helyére.

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#1235) CactuS


CactuS
Arcképgyáros

Sziasztok!

Woocommerce-vel kapcsolatban lenne kérdésem. Ki lehet azt valahogy javítani, hogy értelmesen, strukturáltan jelenítse meg a termékeket és a kategóriákat? Pl:

pelda.hu/webshop/kategoria
pelda.hu/webshop/kategoria/alkategoria
pelda.hu/webshop/kategoria/alkategoria/termek

A próbák során már az alkategóriát sem tudja rendesen megjeleníteni, amikor meg a termékre kattint valaki, akkor aztán végképp elrontja a linkeket. Van esetleg erre valami megoldás?

Have you ever noticed that anybody driving slower than you is an idiot, and anyone going faster than you is a maniac? George Carlin

(#1236) Dexter68 válasza V.Stryker (#1234) üzenetére


Dexter68
addikt

Nem a favicon-ra gondolsz?

Arculat tervezés | Weboldal készítés | Nyomdai anyagok | Illusztrációk, grafikák, festmények | http://www.artcharacter.hu

(#1237) CharlieDrop


CharlieDrop
veterán

sziasztok,

tud valaki olyan gallery plugint, ami egyforma méretben tudja megjeleníteni a képeket? és nem torzítva?

Nem használok AD-blockert a PH! oldalain!

(#1238) V.Stryker válasza Dexter68 (#1236) üzenetére


V.Stryker
nagyúr

De :K Csak eddig nem ismertem ezt a kifejezést.

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#1239) Nagytalp válasza V.Stryker (#1238) üzenetére


Nagytalp
senior tag

Félreértettem, bocsánat! :)

Nvidia RTX és AMD RX videókártyák raktárról!

(#1240) The DJ válasza CharlieDrop (#1237) üzenetére


The DJ
addikt

NextGen Gallery

(#1235) CactuS: A permalinkekkel kell játszani, de nem bonyolult és beállítható, amit szeretnél: [link]

[ Szerkesztve ]

https://wpszaki.hu - Minden, ami WordPress, cikkek kezdőknek és haladóknak.

(#1241) CharlieDrop válasza The DJ (#1240) üzenetére


CharlieDrop
veterán

az van fent, vagy eltorzítja a képet, vagy levgja, de megnézem mit linkeltél

Nem használok AD-blockert a PH! oldalain!

(#1242) The DJ válasza CharlieDrop (#1241) üzenetére


The DJ
addikt

Mivel gondolom minden képed más felbontású, ezért kénytelen valahogy kompenzálni, ha azonos méretű thumbnaileket szeretnél. Vagy bizonyos képeket elnyújt (ez a csúnyább megoldás) vagy kicsit levág belőlük (cropping, ez a szebb megoldás). De ezer féle beállítása van, megoldható az is, hogy nem lesznek ugyan egyforma méretűek a miniatűrök, de mindegyik arányosan lesz kicsinyítve.

https://wpszaki.hu - Minden, ami WordPress, cikkek kezdőknek és haladóknak.

(#1243) CharlieDrop válasza The DJ (#1242) üzenetére


CharlieDrop
veterán

aha, de sajnos nem jó

olyan kellene, ami kb. négyzetre alakít. most nézem rosszul fogalmaztam, szóval ha keskeny, akkor hagyjon ki annyi helyet, mintha egy néyzetben lenne...

Nem használok AD-blockert a PH! oldalain!

(#1244) Des1gnR válasza CharlieDrop (#1243) üzenetére


Des1gnR
őstag

Én a helyedben letölteném a mappát ahol a rosszul méretezett képeid vannak és ezzel méretezném: [link], majd visszatölteném. Ez a legegyszerűbb megoldás és felesleges is a szervert ilyenekkel terhelni, főképp ha az olcsóbbak közé tartozik, mert képesek kifagyni.

A program tud magyarul, ingyenes és egyszerű. :K

[ Szerkesztve ]

Dell G3 3779 || Samsung S23+ || Samsung Watch 5 Pro || Oculus Quest 2 || Creality Ender 3 V2

(#1245) CharlieDrop válasza Des1gnR (#1244) üzenetére


CharlieDrop
veterán

Oké, nem lesz nyerő, mert rosszul fogalmaztam :(

Ráadásul, akinek csinálom nem tud humukolni más dolgokkal.
Ő feltötené a képét és gallériában mutatná

Ha fekfő fönt lenne kis kitöltés, ha álló, akkor oldalt....

Nem használok AD-blockert a PH! oldalain!

(#1246) AtHoS válasza CharlieDrop (#1245) üzenetére


AtHoS
nagyúr

Én nem rég próbáltam ki a linkelt galéria kezelő plugint.
A megjelenítendő képek jórészt fekvő kialakításúak, de volt köztük álló is.

Én mondjuk előre átméreteztem a képeket, de nem az általad leírtak szerint, hanem általánosan kicsinyítettem őket a kisebb helyfoglalás miatt. tehát minden kép le lett méretezve 1024 x valami méretre. tehát végeredményben a fekvő képek 1024x768, míg az álló 1024x1365 méretben lett feltöltve.

A NextGEN gallery-val az alábbi beállításokkal (100%-os oldalnézet esetén) a fekvő képek teljesen kitöltik a bejegyzés szélességét és nincs se alul, se felül kitöltés, míg az álló kép két oldalán egyenlő szélességű fekete keret látható:

Ha nagyítom az oldalt, akkor a fényképek ugyanakkorák maradnak, de a fekete méreteződik a tartalmi résszel együtt. Erre még kellene valami megoldás.

Pár napja olvastam egy másik (éppen frissített) wp oldal szerkesztő részén:
Flash slideshow support has been removed from NextGEN Gallery. Please see this blog post for more information.

Az előbbinél flash-el vannak megjelenítve a képek, szóval egyelőre nem tudom hogyan fog változni, módosulni.
Minden esetre szerintem megfelelően kezeli az álló-fekvő képeket is

[ Szerkesztve ]

read-only mode on the forum

(#1247) CactuS válasza The DJ (#1240) üzenetére


CactuS
Arcképgyáros

Oké, köszönöm, próbálgatom majd, hogy összejöjjön, mert ezt leszámítva eddig mindenben megfelelne a woocommerce az igényeknek.

Have you ever noticed that anybody driving slower than you is an idiot, and anyone going faster than you is a maniac? George Carlin

(#1248) CharlieDrop válasza AtHoS (#1246) üzenetére


CharlieDrop
veterán

Ez jó :)

A bélyegképek nem akarják, de lehet átrégom magam úrja :)

köszi a segítséget :R

Nem használok AD-blockert a PH! oldalain!

(#1249) _ak_


_ak_
addikt

Egy ideje én is szívok a permalinkkel woocommerceben.

Nem tudom egyszerűen elmagyarázni, de ez a probléma és elvileg, ez lenne a megoldás...csak, hogy semmi sem változik.

Magyarul nem tudom beállítani mondjuk a

xx.hu/termekkategoriak
xx.hu/termekkategoriak/a4-es-termekek
xx.hu/termekkategoriak/a4-es-termekek/valamilyen-termek

linkeket, mert akkor egy adott kategóriára kattintva 404-es hiba lesz.

Ti találtatok erre valami megoldást? Szvsz SEO szempontból ez elég fontos lenne.

Let's begin, de gozaimasu!

(#1250) _ak_ válasza _ak_ (#1249) üzenetére


_ak_
addikt

Lecsúsztam a szerkesztésről.

Jelenleg így néz ki, ami nem tetszik annyira:

/termekek (itt láthatóak a termékkategóriák) ->
/termekkategoria/adott-termek-kategoria/ (termékek)->
/termekek/adott-termekkategoria/adott-termek

Let's begin, de gozaimasu!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.