Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2019-11-19 09:14:46

LOGOUT.hu

WordPress tartalom kezelő rendszer (CMS) topik

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1251) Des1gnR válasza _ak_ (#1250) üzenetére


Des1gnR
őstag

Nekem most a termékkategória előtti tagot engedte átírni, de ha a termék előtti tagot megváltoztatom, akkor 404-et dob. Eddig simán ment. :(

Dell G3 3779 || Samsung S23+ || Samsung Watch 5 Pro || Oculus Quest 2 || Creality Ender 3 V2

(#1252) _ak_ válasza Des1gnR (#1251) üzenetére


_ak_
addikt

Találtam egy woocommerce breadcrumb akármi plugint is, azzal már működött a kategórianézet is, de ott meg a termékekre dobott 404-et. Mást nem találtam.

Let's begin, de gozaimasu!

(#1253) CactuS válasza _ak_ (#1252) üzenetére


CactuS
Arcképgyáros

+1. Hasonlóval szívok én is.

Amúgy Ubercart után elég szimpatikus a Woocommerce, de egy ilyen alapvető hiba egyszerűen gáz. Az viszont már a legalja szerintem, hogy a fejlesztők szerint minden rendben van és úgy működik ahogy kell, javították. Közben meg nem.

Have you ever noticed that anybody driving slower than you is an idiot, and anyone going faster than you is a maniac? George Carlin

(#1254) _ak_ válasza CactuS (#1253) üzenetére


_ak_
addikt

Számtalan topikot találtam, ezzel kapcsolatban (pl.), több helyen is írták, hogy igen, nekik sikerült, csak senki másnak nem, aki megpróbáltad ugyan úgy, szvsz, azoknak sem sikerült, akik azt hiszik, hogy igen. :U Innen nézve tényleg érthetetlen ez, mert nem egy friss hibáról beszélünk, hanem egy jó ideje hiányzó feature-ról.

Olvastam olyasmit is, hogy alapvetően nem fér össze a WP Core működésével ez a linkstruktúra, mások megint azt állítják, hogy ez hülyeség, mert a WP alapból tud ilyet. Akárhogy is, erre ráment egy napom, nincs több időm ezzel szórakozni, elkönyvelem egy nagy hiányosságnak és egy kis plusz lökésnek, hogy következőre tényleg próbáljam ki a Magento-t.

Let's begin, de gozaimasu!

(#1255) CactuS válasza _ak_ (#1254) üzenetére


CactuS
Arcképgyáros

Magento-t én néztem, ha jól számolom háromszor próbáltam megszeretni/megtanulni.

Az első gond: bele kellett nyúlni a kódba, hogy localhoston beengedjen az admin felületbe. A menürendszer még a Virtuemart-nál is sokkal durvább, átláthatatlanabb (részletesebb). Egy egyszerű skin-t nem tudsz csak úgy átváltani. A nyelvi file-ok-ról már ne is beszéljünk. Részemről csak reménykedem, hogy sose kell magento-val foglalkoznom hosszútávon (Virtuemart 3-nak még adok előtte egy lehetőséget, remélem alkottak valami jót).

[ Szerkesztve ]

Have you ever noticed that anybody driving slower than you is an idiot, and anyone going faster than you is a maniac? George Carlin

(#1256) CharlieDrop válasza CharlieDrop (#1248) üzenetére


CharlieDrop
veterán

Áh, megvan, ilyesmire gondoltam, mint itt:

egységes "méret" az alapja a fehér kerekített doboz és a képek, meg arányosan kicsik:

LINK

Nem használok AD-blockert a PH! oldalain!

(#1257) Nagytalp válasza CactuS (#1255) üzenetére


Nagytalp
senior tag

Magento localhoston gond nélkül működik. Csak elég szemét megoldásai vannak. (ld.: újraindexelés...)

Nvidia RTX és AMD RX videókártyák raktárról!

(#1258) Des1gnR válasza _ak_ (#1254) üzenetére


Des1gnR
őstag

Abban már biztos vagyok, hogy a woocommerce admin nyelvi fájllal kapcsolatos a dolog. Később írok ha rájöttem valamire. :)

Dell G3 3779 || Samsung S23+ || Samsung Watch 5 Pro || Oculus Quest 2 || Creality Ender 3 V2

(#1259) _ak_ válasza Des1gnR (#1258) üzenetére


_ak_
addikt

Na ilyet nem olvastam sehol, elég fasza lenne, ha találnál megoldást. :R

CactuS:
Tudom, az már egy elég specifikus rendszer, de szerintem ahhoz is sok segítséget lehetne találni. Csak hát ahogy mondod, bőven több idő elsajátítani a hülyeségeit.

Let's begin, de gozaimasu!

(#1260) Des1gnR válasza _ak_ (#1259) üzenetére


Des1gnR
őstag

Nem, mégse azzal kapcsolatos, csak kicsit kifordítva gondolkodtam. :)
Máskülönben sikerült...
A termékcímke előtagot kitöröltem és csak az egyedi előtaghoz írtam be. Így most működik.

Dell G3 3779 || Samsung S23+ || Samsung Watch 5 Pro || Oculus Quest 2 || Creality Ender 3 V2

(#1261) _ak_ válasza Des1gnR (#1260) üzenetére


_ak_
addikt

Nekem nincs és nem is volt termékcímke előtag.

Pontosan hogy is működik? Az üzlet linktől a termék adatlapjáig végig tudsz úgy menni, hogy közben, csak hozzáadódik a linkhez az éppen nézett oldal?

Let's begin, de gozaimasu!

(#1262) Des1gnR válasza _ak_ (#1261) üzenetére


Des1gnR
őstag

Nekem most így van beállítva: [link]

Dell G3 3779 || Samsung S23+ || Samsung Watch 5 Pro || Oculus Quest 2 || Creality Ender 3 V2

(#1263) Dexter68 válasza _ak_ (#1252) üzenetére


Dexter68
addikt

Ezt próbáltátok?
WP Category Permalink

Arculat tervezés | Weboldal készítés | Nyomdai anyagok | Illusztrációk, grafikák, festmények | http://www.artcharacter.hu

(#1264) _ak_ válasza Dexter68 (#1263) üzenetére


_ak_
addikt

Feltettem, de igazából nem jelent meg sehol semmi új opció és olvasva a hszeket ez nem is egészen az amit keresek. Itt egy fix permalinket lehet beállítani több kategóriára, hogy mindig azt mutassa, már ha jól értem.

Des1gnR:
Ebben a felállásban, ha az adott termék adatlapjára mész, akkor nem látod, hogy milyen kategóriában vagy.
Ami nekem kéne, hogy a termékkategória előtag és a termék közvetlen előtag megegyezzen.

Úgy lehetne elérni, hogy a termékek oldalon mutassa a termékkategóriákat, ott egyre rákattintva, adja hozzá az kategóriát, majd a egy termék kiválasztásánál az adott terméket. Ez lenne az ideális legalábbis.

üzlet -> termékkategória/kategória1 - > termék1

[ Szerkesztve ]

Let's begin, de gozaimasu!

(#1265) _ak_ válasza _ak_ (#1264) üzenetére


_ak_
addikt

Vagy egyszerűen le kéne tiltani a termékkategória előtagot. Ami egyébként nem is lehetetlen, de állítólag elég problémás: [link]

Let's begin, de gozaimasu!

(#1266) Des1gnR válasza _ak_ (#1264) üzenetére


Des1gnR
őstag

Nekem a felhasználó látja a bal oldali kategória választóban, seo szempontból pedig így látta jól a főnök. :)

Dell G3 3779 || Samsung S23+ || Samsung Watch 5 Pro || Oculus Quest 2 || Creality Ender 3 V2

(#1267) Atomantiii


Atomantiii
őstag

Arra tudtok-e valamilyen megoldást, hogy hogyan lehetne bővíteni a menü elemeinek számát?

Elméletileg ezen értékeket kell átírni a php.ini-ben, hogy ne az alapértelmezett értékeket használja:
php_value max_input_vars 3000
php_value suhosin.get.max_vars 3000
php_value suhosin.post.max_vars 3000
php_value suhosin.request.max_vars 3000

De nem akar sehogy sem működni. Valakinek valami ötlete? Régebben az egyik tárhelyen a szolgáltató beállította és működött is, de most egy másik fiókom lett és hiába állítják be mégsem akarja lementeni azokat az elemeket, amik az alapértelmezett menüszámot meghaladják.

(#1268) Gyb001


Gyb001
senior tag

Nekem lenne pár jogi kérdésem.
Ha egy wp sablon ingyen letölthető akkor az használható e egy étterem weblapjára?
Nem webshop hanem szinte egy statikus oldal szerűen átalakított sablon.
Menyire megengedett egy sablonnak a css módosítása?
[link]

A bus station is where a bus stops. A train station is where a train stops. On my desk, I have a work station

(#1269) Nagytalp válasza Gyb001 (#1268) üzenetére


Nagytalp
senior tag

Ha egy picit lejjebb tekersz az oldalon akkor megkapod a választ.

Én ezért a témáért egy forintot sem adnék mert egy rakás fos.

Csekkold már le a saját demójukban a mobil verziót ha még eddig telefonról nem tetted meg! Egyébként is egy igénytelen hulladék az egész!

Nvidia RTX és AMD RX videókártyák raktárról!

(#1270) Nagytalp válasza Gyb001 (#1268) üzenetére


Nagytalp
senior tag

Released: July 06, 2012

No komment.

Nvidia RTX és AMD RX videókártyák raktárról!

(#1271) Des1gnR válasza Gyb001 (#1268) üzenetére


Des1gnR
őstag

Használhatod, de valóban ne ezt a témát válaszd.
Itt vannak remek témák 50-60$-ért, szerintem ez nem pénz ilyen komoly munkákért, állandó frissítésekkel, újításokkal, ajándék pluginokkal. (Egy-egy téma tartalmaz legalább 30$ értékű plugint is a legtöbb esetben.).
Ezt keresed konkrétan: [link]
A CSS-t és bármit módosíthatsz, ahogy csak szeretnéd. :R

[ Szerkesztve ]

Dell G3 3779 || Samsung S23+ || Samsung Watch 5 Pro || Oculus Quest 2 || Creality Ender 3 V2

(#1272) Nagytalp válasza Des1gnR (#1271) üzenetére


Nagytalp
senior tag

Ha jogi szempontból nézed akkor elvileg csak saját célra használhatja az ingyenes verziót... :)

De azzal egyet értek, hogy áldozni kell rá! Ezt minden munkánál külön tételként közlöm a megrendelővel.

Nvidia RTX és AMD RX videókártyák raktárról!

(#1273) Gyb001 válasza Des1gnR (#1271) üzenetére


Gyb001
senior tag

Oké. Köszönöm nézek másikat.

A bus station is where a bus stops. A train station is where a train stops. On my desk, I have a work station

(#1274) spiritex


spiritex
veterán

Ebben tudnátok esetleg segíteni? Mert a konkrét topic sajnos alszik, vagy irányítsatok legyetek szívesek a megefelelő helyre. Köszi!

Ha te az vagy, akinek képzeled magad, akkor ki az, aki képzeli magát annak a valakinek?

(#1275) Nagytalp válasza spiritex (#1274) üzenetére


Nagytalp
senior tag

A 21. században miért csinálsz flash bannert?

[ Szerkesztve ]

Nvidia RTX és AMD RX videókártyák raktárról!

(#1276) spiritex válasza Nagytalp (#1275) üzenetére


spiritex
veterán

Mert ez az ügyfél ezért fizet. Nem én vagyok a megrendelő, én vagyok, aki megcsinálja. .. jó pénzért! :DDD

Ha te az vagy, akinek képzeled magad, akkor ki az, aki képzeli magát annak a valakinek?

(#1277) Nagytalp válasza spiritex (#1276) üzenetére


Nagytalp
senior tag

Attól még nem kell flash alapúnak lennie!

Nvidia RTX és AMD RX videókártyák raktárról!

(#1278) spiritex válasza Nagytalp (#1277) üzenetére


spiritex
veterán

Most miért kell magyaráznom... az alapok megvannak ezer éve, csak módosítanom kell őket fél óra alatt és keresek vele 20e pénzt. De a kérdésemre még mindig nem kaptam választ...

[ Szerkesztve ]

Ha te az vagy, akinek képzeled magad, akkor ki az, aki képzeli magát annak a valakinek?

(#1279) CharlieDrop válasza Nagytalp (#1272) üzenetére


CharlieDrop
veterán

Akkor az ügyfél nevére kell megvenni a témát ;)

Nem használok AD-blockert a PH! oldalain!

(#1280) Nagytalp válasza spiritex (#1278) üzenetére


Nagytalp
senior tag

Ha elolvasnád a hibaüzenetet akkor könnyebb dolgod lenne!

Egyébként meg kapni fogod még az ívet ha programozói vagy valami hasonló fórumon teszed fel a kérdést.

"az alapok megvannak ezer éve"

Látod itt a gond, hogy eltelt az az ezer év. Bannert HTML5+jQuery+CSS3 alapokon kellene készíteni.
Tehát nyugodtan magyarázd el nekünk a dolog miértjét!

Nvidia RTX és AMD RX videókártyák raktárról!

(#1281) Nagytalp válasza Gyb001 (#1273) üzenetére


Nagytalp
senior tag

Des1gnR belinkelte neked a találatokat. Én még annyit tennék hozzá, hogy a BERG nagyon jó témának tűnik kívülről. Szemeztem vele az egyik melónál. [link] :)

[ Szerkesztve ]

Nvidia RTX és AMD RX videókártyák raktárról!

(#1282) spiritex válasza Nagytalp (#1280) üzenetére


spiritex
veterán

Mert te megcsinálnád 0-ról HTML5 alapokon a fél perces bonyolult animációkkal teli bannert úgy, hogy megvan szinte az egész, és csak módosítani kell rajta?

Amúgy engem nem a megoldás érdekelt, mert tudom, hogy be kell tenni a "Trusted Location" közé, engem az érdekelt volna, hogy más hogy csinálja azt, hogy ha másik gépen indítják (tehát nem a helyi gépén), akkor miért indul el neki.

Ha te az vagy, akinek képzeled magad, akkor ki az, aki képzeli magát annak a valakinek?

(#1283) Nagytalp válasza spiritex (#1282) üzenetére


Nagytalp
senior tag

Igen. (Pl. revolution slider) De tonnányi ilyen slidert találsz amivel könnyen megoldható. Ez nagyon kafa: [link]

Valószínűleg a szerver beállításai lehetővé teszik.

[ Szerkesztve ]

Nvidia RTX és AMD RX videókártyák raktárról!

(#1284) Des1gnR válasza spiritex (#1282) üzenetére


Des1gnR
őstag

Más gépen is lokálisan futtatják?

Egyébként én is megcsinálnám HTML, CSS, JS kombóval.

Dell G3 3779 || Samsung S23+ || Samsung Watch 5 Pro || Oculus Quest 2 || Creality Ender 3 V2

(#1285) spiritex válasza Des1gnR (#1284) üzenetére


spiritex
veterán

Köszi mindkettőtöknek, ránézek majd akkor a 21. századi megoldásra. :)

De 'én futtatom a más által elkészített swf bannert az én gépemen, és az hiba nélkül indul.

[ Szerkesztve ]

Ha te az vagy, akinek képzeled magad, akkor ki az, aki képzeli magát annak a valakinek?

(#1286) spiritex válasza Nagytalp (#1283) üzenetére


spiritex
veterán

Most néztem rá arra, amit linkeltél, és hát ilyennel ezt nem lehet megoldani, mert nálam szövegek, alakzatok alakulnak át, jönnek be minden oldalról, homályosodnak, átlátszóból erősödnek, lassul, gyorsul a mozgásuk, tehát ez más téma.

Ha te az vagy, akinek képzeled magad, akkor ki az, aki képzeli magát annak a valakinek?

(#1287) Nagytalp válasza spiritex (#1286) üzenetére


Nagytalp
senior tag

A revo slider tudja.

Nvidia RTX és AMD RX videókártyák raktárról!

(#1288) Nagytalp válasza spiritex (#1286) üzenetére


Nagytalp
senior tag

De dobhatnál egy példát! :)

Nvidia RTX és AMD RX videókártyák raktárról!

(#1289) Adebayor


Adebayor
aktív tag

sziasztok
ez az üzenet fogad egy bizonyos plugin aktiválásakor, és ezek után minden frissitésnél.
(wp agenda amugy a plugin)

blockUI requires jquery v1.2.3 or later! you are using v 1.11.1.

ajánlottak egy jquery update-rt. amit a leirás szerint csak aktiválni kell, de nem müködik. továbbra is ez az üzenet.

valami tipp?

Konfigom: Intel i5 10400 - ASUS Prime B560M-K - Gigabyte 1660S oc 6gb - 32GB ram - FSP 600W Hydro Bronze HD600

(#1290) Adebayor válasza Adebayor (#1289) üzenetére


Adebayor
aktív tag

megoldódott a probléma

Konfigom: Intel i5 10400 - ASUS Prime B560M-K - Gigabyte 1660S oc 6gb - 32GB ram - FSP 600W Hydro Bronze HD600

(#1291) Dexter68


Dexter68
addikt

Sziasztok, a következőre keresek megoldást:
Van egy weboldal, ami termékeket mutat be. Nem webshop, sima bejegyzések. Ellenben a termékek árai az Euró árfolyamától függnek. Van-e valami plugin, ahol központilag megadhatom az árfolyamot és minden bejegyzésben kiszámolja az árat?

Arculat tervezés | Weboldal készítés | Nyomdai anyagok | Illusztrációk, grafikák, festmények | http://www.artcharacter.hu

(#1292) Nagytalp válasza Dexter68 (#1291) üzenetére


Nagytalp
senior tag

Biztosan van. :) De ezt általában a webshop motorok szokták tudni.

Nvidia RTX és AMD RX videókártyák raktárról!

(#1293) Des1gnR válasza Nagytalp (#1292) üzenetére


Des1gnR
őstag

Sziasztok!

Fent van most az egyik oldalunk egy teszt lapon: [link]
Bekapcsoltam a cache-t és azóta nem lehet a keresőmezőbe írni...(Ajax Search Lite).
Van ötletetek? Egyébként dög lassú az oldal és a pagespeed insightal még nem tudtam 78 pont fölé vinni.
Ha bekapcsolom a CSS/JS minimalizálást pedig szétesik az oldal vagy nem működnek funkciók. :W :W

Dell G3 3779 || Samsung S23+ || Samsung Watch 5 Pro || Oculus Quest 2 || Creality Ender 3 V2

(#1294) _ak_ válasza Des1gnR (#1293) üzenetére


_ak_
addikt

Ami nekem egész jól működött, az a
WP Fastest Cache.
Abban a Cache Sysem, G-Zip, Browser Caching

Mellé meg az Autoptimize,
abban pedig optimize HTML, JS, CSS és az Inline all CSS.

Let's begin, de gozaimasu!

(#1295) Des1gnR válasza _ak_ (#1294) üzenetére


Des1gnR
őstag

Ezt használtam én is :)

Dell G3 3779 || Samsung S23+ || Samsung Watch 5 Pro || Oculus Quest 2 || Creality Ender 3 V2

(#1296) Nagytalp válasza Des1gnR (#1293) üzenetére


Nagytalp
senior tag

Ha eleve min.js fájlok vannak meghívva (mint általában) és arra még rátolsz egy minify-t akkor annak nem lesz jó vége sosem. :)

Én Google Pagespeed modult használtam VPS-en, ami baromi jó de sajnos pár hete beadta a kulcsot mert szétesik az oldal. Pedig ezt a Google készíti. De már nem érdekel. Majd megvárok egy frissítést és hátha...

Ha Disk Cache van haszálatban akkor töröld le a Cache fájlokat és ha van rá lehetőség akkor a kereső plugint vagy annak a fájljait add hozzá kivételként!

Nvidia RTX és AMD RX videókártyák raktárról!

(#1297) Des1gnR válasza Nagytalp (#1296) üzenetére


Des1gnR
őstag

A kivétel jó ötlet, most az a helyzet, hogy inaktív a cache plugin és töröltem minden cachet és így is kuka :(

Más:

Egy webshopból szeretném kinyerni a termékeket (név, leírás, ár, kép).
Először arra gondoltam, hogy termékkategóriánként lementem a html kódot és egy makró segítségével kinyerem a szükséges adatokat (ilyet már csináltam korábban), de a kategória oldalon nincsenek ott a termékleírások és egyébként is lehet van egyszerűbb módja ennek.

Van ötletetek?

[ Szerkesztve ]

Dell G3 3779 || Samsung S23+ || Samsung Watch 5 Pro || Oculus Quest 2 || Creality Ender 3 V2

(#1298) Nagytalp válasza Des1gnR (#1297) üzenetére


Nagytalp
senior tag

Ha értenék a php-hoz akkor azt mondanám, hogy olvasdd ki adatbázisból! :)

Egyébként az adatbázisban kitöltve szerepelnek ezek a mezők?

Importálásnál a termékek hozzárendelése megtörtént a kategóriákhoz?

Nvidia RTX és AMD RX videókártyák raktárról!

(#1299) Dexter68 válasza Des1gnR (#1297) üzenetére


Dexter68
addikt

Találkoztam már olyannal, hogy a termékleírás effektív nem került a képernyőre, ellenben a kódban benne volt. Kukkants bele, egy próbát megér.

Arculat tervezés | Weboldal készítés | Nyomdai anyagok | Illusztrációk, grafikák, festmények | http://www.artcharacter.hu

(#1300) Dexter68 válasza Des1gnR (#1293) üzenetére


Dexter68
addikt

Másik cache plugin?
Másik kereső plugin?

Arculat tervezés | Weboldal készítés | Nyomdai anyagok | Illusztrációk, grafikák, festmények | http://www.artcharacter.hu

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.