Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2019-11-19 09:14:46

LOGOUT.hu

WordPress tartalom kezelő rendszer (CMS) topik

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#251) Mentiii


Mentiii
tag

Hellótok!

Szeretnék ötleteket arra, hogy ezt az ötletet hogy tudnám megvalósítani a legegyszerűbben (nem muszáj wordpressel, csak ezt ismerem leginkább):

- egy oldal, ahová bejelentkezik 3-4 ember (akik tudnak nyomtatni) és mindegyik embernek lenne az oldalon egy "kapcsolója/checkboxja", hogy azt jelezze, "jelenleg itt vagyok" (és ne tudják egymás checkboxját kapcsolgatni)

Egy kezdetleges és egyszerű igényt tervezek vele kielégíteni egy kollégiumban.

Jelenleg így van megoldva: [link]

Válaszokat főleg privátban lenne jó, hogy tudjam követni a beszélgetést.

[ Szerkesztve ]

(#252) The DJ válasza Mentiii (#251) üzenetére


The DJ
addikt

Nem hiszem, hogy van ilyen plugin Wordpress alá. Van néhány Helpdesk bővítmény, de szerintem azt pont nem tudják, amire szükséged van és mindegyik elég "ágyúval verébre" hatást keltene. A legegyszerűbb talán az lenne, ha egy PHP-ben járatos ismerőssel elkészíttetnéd (vagy akár te magad is, ha értesz hozzá), mivel ez nem egy annyira bonyolult valami. Akár Wordpressel is össze lehetne hegeszteni. Hozzáadod a felhasználókat, akik bejelentkezve hozzáférhetnek az "online vagyok-e?" oldalhoz. Ez egy saját custom page lenne, ahol az adminjaid állapotukat tudnák változtatni egy egyszerű checkbox segítségével. "Elérhető vagyok" - "nem vagyok elérhető".

Aztán lenne egy publikus oldal is, ami pedig mutatja a hozzáadott felhasználók státuszát. Mondjuk egy zöld meg egy piros kis kép a nevük mellett az "elérhető / nem elérhető" szöveggel.

https://wpszaki.hu - Minden, ami WordPress, cikkek kezdőknek és haladóknak.

(#253) miroon


miroon
aktív tag

Haligali emberek,

Kéne egy kis segítség. Simplecatch sablonnál ha egy bejegyzésbe beillesztek egy képet nem akar megjelenni a kezdőlapon,csak akkor jelenik meg ha rámegyek a bejegyzésre magára. Van ötletetek,hogy mit lehetne ezzel kezdeni,hogy a kezdőlapon is megjelenjen a kép? Áttúrtam a sablon beállításokat is,de nem találtam ilyet. (Lehet,hogy van..nem vagyok otthon az angolban :DDD)

Köszi! :)

iPhone 13 Midnight Black

(#254) The DJ válasza miroon (#253) üzenetére


The DJ
addikt

Te itt? Kicsi a világ :D

Két dolog jut eszembe:

1: Illeszd be a képet "featured image"-ként a bejegyzésedbe (magyarul talán "kiemelt kép"). Ez meg szokott jelenni a főoldalon is minden esetben, legalább is a sablonok 90%-a megjeleníti.

2: Állítsd át a Wordpress beállításaiban, hogy ne csak a bejegyzések kivonatait mutassa a főoldalon, hanem a teljes bejegyzést. Ekkor talán megjelenik a tartalomba beszúrt kép is. Úgy tudom az excerptből (kivonatból) szűrve van minden egyéb tartalom a szövegen kívül.

https://wpszaki.hu - Minden, ami WordPress, cikkek kezdőknek és haladóknak.

(#255) sz.j


sz.j
nagyúr

Mivel az a Wordpress oldal, amin ugyanaz a tartalom van (sött talán még kevesebb is) mint a HTML-el készült oldalon, lényegesen lassabban tölt be, ezért felraktam a W3 Total Cache plugin-t. Ez valamelyest gyorsította a böngészőkbe való betöltést, de nem túl lényegesen .....

Kérdésem az lenne, hogy ezzel vagy bármi másik progival, hogy lehet a Wp-t a böngészőkben gyorsítótárazni?

Ui.
@ The DJ
Érdekes mód nálam sem jelenik meg a kiemelt kép, csak a helye, pedig a sablon tudja ........

[ Szerkesztve ]

Műanyag, alumínium és motoros redőnyök, valamint szúnyoghálók készítése, szerelése. www.szaboredony.hu

(#256) The DJ válasza sz.j (#255) üzenetére


The DJ
addikt

A W3 Total Cache-et kell jól beállítani, a többi plugin a nyomába se érhet.

Amit be kell kapcsolnod:

- Page cache
- Database cache
- HTML, CSS, JS Minify (ne csak combine!)
- Async load (Non blocking using JS)
- Browser cache

Aztán frissítesz egyet-kettőt, kattintgatsz, hogy létrejöjjön a cache és sokkal gyorsabb lesz az oldalad. Nekem sikerült korrekt beállításokkal elérnem, hogy egy pluginekkel teletömött WP oldal ugyanolyan sebességgel száguldjon, mint egy sima statikus HTML. Persze ehhez sok finomhangolás szükséges és a W3TC teljes ismerete. Az egyik leghasznosabb plugin WP alá és minden telepítés mellé kötelezővé tenném.

https://wpszaki.hu - Minden, ami WordPress, cikkek kezdőknek és haladóknak.

(#257) sz.j válasza The DJ (#256) üzenetére


sz.j
nagyúr

Esetleg nem tudsz adni egy linket egy magyar nyelvű beállítási útmutatóra (sajnos én nem találtam a netten ilyent...)?

Műanyag, alumínium és motoros redőnyök, valamint szúnyoghálók készítése, szerelése. www.szaboredony.hu

(#258) The DJ válasza sz.j (#257) üzenetére


The DJ
addikt

Nem hiszem, hogy létezik ilyen. Sajnos ide is elengedhetetlen az angol nyelv ismerete és a kísérletező kedv. Ha rákeresel, akkor temérdek angol cikk van az optimális beállításokról, ezek legtöbbje képekkel illusztrálva.

Viszont már jó ideje tervezem, hogy írok logoutra egy cikket a Wordpress optimalizálásáról, aminek alapköve a W3TC is, már csak rá kéne vennem magam és időt kellene szakítani rá. Elég alapos és részletes cikknek ígérkezik, ami taglalni fogja hogy hogyan lehet elérni azt, hogy a Wordpress oldalad villámgyors legyen és akár 100/100-as Google Pagespeed értéket is elérhessen. Mostanában csomó ilyen munkát vállaltam és egészen szakértője lettem ennek a területnek. Ha sikerül megszülni a cikket akkor majd linkelem ide is.

https://wpszaki.hu - Minden, ami WordPress, cikkek kezdőknek és haladóknak.

(#259) sz.j válasza The DJ (#256) üzenetére


sz.j
nagyúr

Rögtön lenne kérdésem is a W3TC-el kapcsolatban.

A javasolt Async load (Non blocking using JS) hol található (mert én nem találom ... :B ) ?

A másik kérdésem, hogy a Minify-nél mit mire kell állítani a minél jobb eredményekhez, mert pl. a
- Minify Mode-nál Auto ill. Manual
- Minify cache method-nál egy csomó állítási lehetőség van
- HTML minifier-nél Default és HTML Tidy
- JS minifier-nél JSMin (Default), YUI Compressor, Close Compiler
- CSS minifier-nél Default, YUI Compressor, CSS Tidy
közül lehet a beállítási lehetőségek között "válogatni"?

Ui.
Ha ezt a cikket megírod, akkor véleményem szerint nem csak itt a fórumon hanem egész országban megalapozhatod a WP-s hírneved és ezzel együtt akár növelheted is az ügyfeleid számát.
Úgy hogy rajta, mielőbb írd csak meg!

[ Szerkesztve ]

Műanyag, alumínium és motoros redőnyök, valamint szúnyoghálók készítése, szerelése. www.szaboredony.hu

(#260) The DJ válasza sz.j (#259) üzenetére


The DJ
addikt

A Minify beállításai így nézzenek ki:

- Enable (pipa)
- Minify mode: Auto
- Minify cache method: Disk
- HTML minifyer: Default
- Js Minifier: JsMin (Default)
- CSS minifier: Default

Tehát lényegében semmit nem kell itt állítani, csak engedélyezed, a többi marad alapértéken és kész is.

Az "Async load" a Minify mélyebb beállításai között található meg. Ehhez meg kell nyitnod a "Performance / Minify" oldalt (tehát elnavigálunk a "General Settings"-ről, ahol csak ki-be lehet kapcsolni a funkciókat).

Ha megtaláltad, akkor itt bekapcsolhatod a "HTML & XML minify"-t és alatta az "Inline CSS/JS minify"-t is a "Line break removal"-al egyetemben.

Alatta kicsivel a "JS minify settings" résznél lesz az "Embed type" lenyíló. Ott találod a "Non-blocking using JS"-t. Ez arra szolgál, hogy a javascript fájlok betöltése ne lassítsa az oldalad megjelenítését, ergo nem kell rájuk várni, hanem párhuzamosan tölti le őket a böngésző. Az Async vagy defer is megfelelő lehet, de bizonyos helyzetekben problémákat okozhat, ezért én jobban kedvelem a sima JS alapú megoldást.

Azért is nehéz jó leírást készíteni, mert minden oldal más, minden oldalnak más paraméterek az optimálisak. Ami egyik helyen tökéletesen működik az a másik oldal esetében problémákat okozhat vagy akár össze is boríthatja az egészet. Volt olyan, hogy az object cache bekapcsolása után be sem töltött az oldal többé. Vagy ahol a JS minify összeborította a javascripteket. Ugyanígy az async esetében is. Nem a megfelelő sorrendben töltötte le a böngésző a scripteket és ez galibákat okozott. Kísérletezni kell és megtalálni az oldaladhoz legjobban passzoló beállításokat. Én azért igyekszem majd a cikkemben olyan tippeket adni amik szinte mindenütt működni fognak és relatíve biztonságosak. Ilyen a page cache, a minify, a browser cache és esetlegesen a CDN is.

https://wpszaki.hu - Minden, ami WordPress, cikkek kezdőknek és haladóknak.

(#261) sz.j válasza The DJ (#260) üzenetére


sz.j
nagyúr

Köszönöm a nagyon részletes infókat és a segítségedet. :K

Műanyag, alumínium és motoros redőnyök, valamint szúnyoghálók készítése, szerelése. www.szaboredony.hu

(#262) sz.j válasza The DJ (#260) üzenetére


sz.j
nagyúr

Próbálgattam a W3TC-t és eddig ezeket sikerült elérni.
Az egyik wp oldalnál a Mobil 69/100-ról csak 71/100-ra, a Desktop-nál 82/100-ról 85/100-ra változott.
A másik wp-s oldalnál a Mobil 66/100-ról 87/100-ra, a Desktop-nál 78/100-ról 93/100-ra változott.

Viszont ami nagyon visszafogja az egészet az a gyorsítótárazás, pontosabban a képek lejárati idejének hiánya ....
Ezt hol és hogy lehet megadni?

Műanyag, alumínium és motoros redőnyök, valamint szúnyoghálók készítése, szerelése. www.szaboredony.hu

(#263) The DJ válasza sz.j (#262) üzenetére


The DJ
addikt

Pontosan milyen kijavítandó problémákat dob még ki a PageSpeed? Gyanítom, hogy a browser cache résznél még nem lett beállítva minden megfelelően.

https://wpszaki.hu - Minden, ami WordPress, cikkek kezdőknek és haladóknak.

(#264) OhAi27


OhAi27
tag

hello!

medicaldoctor theme-t hasznalok epp, viszont az a problemam vele, hogy az Ő betűket maskepp jeleniti meg olyan szitukban ahol nem 'sima' bejegyzes van. Tehat pl. slideren stb.

Ime egy kep rola:

mi lehet a baj? mit kellene atallaitanom es mire?

elore is koszi a valaszokat!

(#265) The DJ válasza OhAi27 (#264) üzenetére


The DJ
addikt

A betűtípust kellene módosítanod. Ha van a téma beállításaiban erre mód akkor ott a legegyszerűbb, ha nincs, akkor pedig CSS-ben kell turkálni. Bár ha csak slidereknél áll fenn ez a dolog akkor lehet, hogy csak valamelyik bővítmény a ludas és ott kellene nézelődni. Látatlanban ennél többet nem tudok mondani. Az biztos, hogy olyan font van beállítva elsődlegesnek, ami nem támogatja rendesen az ékezetes karaktereket és ez okozza a galibát.

https://wpszaki.hu - Minden, ami WordPress, cikkek kezdőknek és haladóknak.

(#266) sz.j válasza The DJ (#263) üzenetére


sz.j
nagyúr

Itt egy kép az egyik oldal eredményéről.

[ Szerkesztve ]

Műanyag, alumínium és motoros redőnyök, valamint szúnyoghálók készítése, szerelése. www.szaboredony.hu

(#267) miroon


miroon
aktív tag

Egy újabb kérdés :D

keresőoptimalizáláshoz milyen plugint érdemes használni?

iPhone 13 Midnight Black

(#268) The DJ válasza sz.j (#266) üzenetére


The DJ
addikt

Az első reakcióm: "Úristen, ez a fordítás" :D Mindent angolul használok, a PageSpeed-et is, de ez a magyarítás eléggé sántít.

Tehát akkor a tippek a javításra:

1, A Browser Cache helyes beállítása: "Performance / Browser cache".

A következők legyenek bepipálva minden szekcióban:

- Set Last-Modified header
- Set expires header
- Set cache control header
- Set entity tag (eTag)
- Enable HTTP (gzip) compression

2, Képek optimalizálása: Telepítsd fel a WP-Smush.it nevű bővítményt és az összes feltöltött képet tömöríttesd újra vele vele. Ha jól emlékszem a Médiatáron belül jelenik meg egy új menüpont (Bulk Smush-it) ahol ezt megteheted majd. Ez újrakonvertálja a feltöltött összes képet, így csökken a fájlméret, míg a minőség megmarad. Ha ezek után is problémázik a PageSpeed akkor magadnak kell újratömöríteni azokat a képeket, amiket említ. Erre is vannak nagyon okos és ügyes segédprogramok/oldalak.

3, Javascript és CSS tömörítése: Ezt elvileg el kellene végeznie a W3TC-nek. Tömöríti és össze is fűzi az összes stílusfájlt egy nagy CSS fájlba és ugyanez vonatkozik a Javascript fájlokra is. Elvileg meg kellene jelenítenie ha lenyitod, hogy itt mely fájlokkal is van gondja. Lehet, hogy egy plugin külső URL-ről húz be valamit és azzal nem tud mit kezdeni a W3TC.

Az összes ilyen javaslat eltüntethető egy kivétellel, az pedig az első felkiáltójeles probléma (A megjelenítést gátló Javascript és CSS kizárása). A végén maradni fog egy nagy összefűzött és tömörített JS fájl (ezt a W3TC generálja) és egyelőre azzal nem sok mindent lehet kezdeni. De ha csak ez marad akkor az már szuper eredmény és 90+-os értékeket kell kapnod az oldalra.

https://wpszaki.hu - Minden, ami WordPress, cikkek kezdőknek és haladóknak.

(#269) The DJ válasza miroon (#267) üzenetére


The DJ
addikt

All in One Seo Pack

Ennél nincs jobb. :)

https://wpszaki.hu - Minden, ami WordPress, cikkek kezdőknek és haladóknak.

(#270) miroon válasza The DJ (#269) üzenetére


miroon
aktív tag

akkor jót raktam fel :DDD

köszi

iPhone 13 Midnight Black

(#271) sz.j válasza The DJ (#268) üzenetére


sz.j
nagyúr

Tovább javultak az eredmények, de még lehetne finomítani ;)
- egyik oldal: 92/100, illetve 98/100 (mobil, asztali)
- másik oldal 74/100, illetve 90/100 (mobil, asztali)

Köszi a segítséget.

[ Szerkesztve ]

Műanyag, alumínium és motoros redőnyök, valamint szúnyoghálók készítése, szerelése. www.szaboredony.hu

(#272) miroon


miroon
aktív tag

már megint én :R

Két bővítmény kellene nekem, egy olyan,hogy lehessen kommentelni facebook profillal a bejegyzések alatt, keresgéltem de nem igazán találtam olyat ami tökéletesen működne.

Illetve egy olyan,ami random dobna egy posztot. Van egy Random menü,és ha rámész mindig random adna egy posztot az oldalról. Találtam ilyet is,de csak olyat ami egy widgetet ad. :(((

iPhone 13 Midnight Black

(#273) The DJ válasza sz.j (#271) üzenetére


The DJ
addikt

Az első oldal esetében már csak a képek optimalizálása van hátra. Nyisd le a javaslatot, nézd meg melyik képek a problémásak és töltsd le őket a gépedre. Aztán használd a compresspng.com vagy a compressjpg.com oldalt, attól függően, hogy jpg vagy png-e a forráskép. Ezek újratömörítik a képet és az eredeti minőség megtartása mellett kapni fogsz egy sokkal kisebb méretű fájlt végeredményként. Nem ritka, hogy olykor 50-60%-os csökkenést is el lehet érni a használatukkal. Ha minden képpel kész vagy akkor pedig írd felül az eredeti fájlokat a tömörítettekkel (arra ügyelj, hogy a fájlnév és kiterjesztés megegyezzen). Ezután futtasd újra a PageSpeed-et és ismét emelkedni fog az érték, a képekre vonatkozó felhívás pedig el fog tűnni. 100/100-as eredmény valószínűleg nem lesz, de ez nem is probléma, mert a 90+os érték már magában egy nagyon szép eredmény.

A második oldalnál szintén ezeket a lépéseket hajtsd végre a képek optimalizálására. A browser caching, minify JS/CSS pedig valószínűleg olyan fájlokra vonatkozik, amik külső URL-ről kerülnek betöltésre, ezért nem tud velük mit kezdeni a W3TC. Ezeknél is le kéne nyitni a javaslatot és megnézni, hogy mik is a problémás elemek. Esetleg be is másolhatod őket ide. De szinte biztos, hogy külső URL-ről származó fájlok lesznek. Ilyen esetben két dolgot tehetsz: vagy hagyod így, vagy megkeresed a plugint vagy hivatkozást és módosítod úgy, hogy az a bizonyos fájl a te tárhelyedről töltődjön le. Ehhez le kell töltened a szóban forgó CSS vagy JS fájlt, megkeresni a pluginben a hivatkozást és átírni az URL-t. Ez már haladó szint, de még végrehajtható komolyabb hozzáértés nélkül is. Az egyetlen hátulütője az az, hogy ha frissíted a plugint, akkor a módosításaid is el fognak veszni.

(#272) vérfolt: Facebook komment plugin: EZT használtam legutóbb, de EZ se rossz.

A random post megjelenítésére nem hiszem, hogy van plugin, de a neten csomó megoldás van már erre. Például: [link]

Itt az oldal közepén John Doe válasza tűnik a legszimpatikusabbnak. A sablonod functions.php fájljához kell hozzáadni néhány sort, aztán ha minden igaz a "domained.com/random" URL mindig egy random posztot fog megjeleníteni.

https://wpszaki.hu - Minden, ami WordPress, cikkek kezdőknek és haladóknak.

(#274) miroon válasza The DJ (#273) üzenetére


miroon
aktív tag

A facebook komment hasít,ahogy kell. Köszönöm :R

Viszont ezt kb. merre tegyem a fuctions.php-ben? Raktam a végére,nem volt jó. Raktam az elejére,úgy sem. Egy "Error 404 - Page Not Found." -ot kapok... htaccessben nem kéne módosítani valamit ilyenkor?!

iPhone 13 Midnight Black

(#275) The DJ válasza miroon (#274) üzenetére


The DJ
addikt

Próbáld meg így módosítani a htaccess-t:

# BEGIN WordPress
<IfModule mod_rewrite.c>
RewriteEngine On
RewriteBase /
RewriteRule ^random/ /index.php?random=1
RewriteRule ^index\.php$ - [L]
RewriteCond %{REQUEST_FILENAME} !-f
RewriteCond %{REQUEST_FILENAME} !-d
RewriteRule . /index.php [L]
</IfModule>
# END WordPress

De még ezelőtt csekkold le, hogy az "oldalad.com/index.php?random=1" működik-e. Ha igen, akkor módosítsd a htaccess-t és akkor az "oldalad.com/random" is jó lesz.

MOD: Ha több postot szeretnél megjeleníttetni, akkor elvileg ezt kell átírnod a functions.php-be bemásold kódban:

$posts = get_posts('post_type=post&orderby=rand&numberposts=1');

Tehát az 1-est növelheted a kívánt értékre.

[ Szerkesztve ]

https://wpszaki.hu - Minden, ami WordPress, cikkek kezdőknek és haladóknak.

(#276) miroon válasza The DJ (#275) üzenetére


miroon
aktív tag

Na így már hasítós! :DDD Köszi

iPhone 13 Midnight Black

(#277) sz.j


sz.j
nagyúr

Csak most vettem észre, hogy a W3TC egy hibát dobott fel az admin felületen:

"The following minifiers cannot be found or are no longer working:
YUI Compressor (CSS): JAVA executable path was not found. The default CSS minifier will be used instead.
This message will automatically disappear once the issue is resolved."

Ez rossz beállítástól lehet?
A W3TC beállításain mit kellene változtatni, hogy a hiba elháruljon?

Műanyag, alumínium és motoros redőnyök, valamint szúnyoghálók készítése, szerelése. www.szaboredony.hu

(#278) sz.j válasza sz.j (#277) üzenetére


sz.j
nagyúr

Ha a General settings oldalon kikapcsolom (kiveszem a pipát a négyzetből) a Minify Enable-t, akkor megszűnik a hibajelzés és érdekes mód megmaradnak a 75 illetve 90/100-as (mobil/desktop) értékek.

Ha jól gondolom, akkor a rossz/hibás beállítás miatt nem volt semmilyen hatással a betöltési sebesség javulására ....... :(((
Szerintetek mi lenne a jó beállítás?

Műanyag, alumínium és motoros redőnyök, valamint szúnyoghálók készítése, szerelése. www.szaboredony.hu

(#279) Mentiii


Mentiii
tag

Van itt valaki, aki otthon van Plugin-ek készítésében / módosításában?

Az kérem jelezzen privátban!

Előre is köszönöm.

(#280) sz.j válasza sz.j (#278) üzenetére


sz.j
nagyúr

Visszaállítottam mindent alapra és megszűnt a hiba, ezt követően az előző beállításokat újra megcsináltam és most sincs hiba. (ki érti ezt ...)

Viszont akár be van kapcsolva a Minify akár nincs a kapott pontszám értéke nem változik ......

[ Szerkesztve ]

Műanyag, alumínium és motoros redőnyök, valamint szúnyoghálók készítése, szerelése. www.szaboredony.hu

(#281) The DJ válasza sz.j (#277) üzenetére


The DJ
addikt

A hibaüzenet azt jelenti, hogy nem tudta használni a kiválasztott kompresszort a W3TC. Mindkét esetben default-on kell hagyni a beállításokat a "General Settings" oldal Minify részénél. Te átállítottad "YUI Compressorra" a CSS és JS minifiert. Így nézzenek ki: "JS minifier: JsMin (Default)", "CSS minifier: Default". Aztán mentsd el és ürítsd a page cache-et. Amíg ezt nem teszed meg addig nem fog látszódni semmi változás (de erre figyelmeztet is a W3TC). Tehát bármit is módosítasz üríteni kell a cache-et. Utána pedig kattintgatni egyet-kettőt a frontenden, hogy újra létrejöjjön a cache. Csak ezután van értelme újra futtatni a PageSpeed-et.

MOD: Ha adsz egy URL-t akár itt akár privátban akkor szívesen ránézek, hogy hol van még probléma.

[ Szerkesztve ]

https://wpszaki.hu - Minden, ami WordPress, cikkek kezdőknek és haladóknak.

(#282) sz.j válasza The DJ (#281) üzenetére


sz.j
nagyúr

Mielőtt folytatnánk a témát, mi a véleményed a link tartalmáról. Aktuális még a W3TC hiba vagy már ki lett javítva?

Műanyag, alumínium és motoros redőnyök, valamint szúnyoghálók készítése, szerelése. www.szaboredony.hu

(#283) The DJ válasza sz.j (#282) üzenetére


The DJ
addikt

Ez a sebezhetőség csak a 0.9.2.4 vagy az az alatti verziókat érinti. Ezért is érdemes mindig naprakészen tartani a Wordpresst, és az összes telepített témát valamint bővítményt is. Minden kódban lehetnek hibák, de ezeket általában javítják is a fejlesztők amint tudomást szereznek róla. Azonban ez mit se ér ha a felhasználók nem veszik a fáradtságot arra, hogy kattintsanak kettőt és ezzel frissítsék a bővítményeiket.

https://wpszaki.hu - Minden, ami WordPress, cikkek kezdőknek és haladóknak.

(#284) Pikaa


Pikaa
aktív tag

Hello!

Van az oldalon ez a csík (kép),úgy jelenik meg,ha a bejegyzés végére beírom,hogy " -CSIK- ". WP frissítésekor,nem szokott műkődni. Nem én hoztam létre és nem tudom,hogy lehetne ezt szerekeszteni és az illető nem árulta el,vagyis nem érem el őt. Van ötletetek,hogy ezt hol kapom meg? És mit kell majd javítsak,ha a WP-t frissítem?

(#285) sz.j válasza The DJ (#273) üzenetére


sz.j
nagyúr

Megcsináltam a css tömörítését, de nem változott a kapott érték.
A www.tools.pingdom.com/fpt/ hasonló értéket adott, sőt minimális romlás is jelentkezett, mert az egyik 100-as érték 99-re csökkent.

A képek lejárati idejét (gyorsítótárazás) hogy hol lehet megadni?

[ Szerkesztve ]

Műanyag, alumínium és motoros redőnyök, valamint szúnyoghálók készítése, szerelése. www.szaboredony.hu

(#286) sz.j


sz.j
nagyúr

A mai változtatásokat az FTP-n keresztül leakartam menteni amikor ez az ablak ugrott fel.

Mi okozhatta ezt a hibát és hogy lehetne megszüntetni?

Műanyag, alumínium és motoros redőnyök, valamint szúnyoghálók készítése, szerelése. www.szaboredony.hu

(#287) The DJ válasza Pikaa (#284) üzenetére


The DJ
addikt

Erre nehéz így bármit is mondani az oldal, a pluginek és a custom kód mélyebb ismerete nélkül. Lehet akár egy bővítmény, de lehet kézzel írt kód is a témád functions.php fájljában. A "-CSIK-" shortcode-ból arra következtetek, hogy ez egy egyedi kód, szóval én a functions.php-ben néznék szét először.

WP frissítése után mi történik? Egyszerűen csak nem jelenik meg? Mert ha ez a helyzet akkor az is lehet, hogy egy Wordpress core fájlt szerkesztett át a készítő, az meg értelemszerűen felülíródik frissítés esetén, ezért is tűnhet el az a sáv a posztok aljáról.

(#285) sz.j: Azért nem változott az érték mert a CSS tömörítésével csak pár kilobyte-tal lett kevesebb maga a fájl. De legalább az erre vonatkozó figyelmeztetés eltűnt PageSpeed-ből. :) A képek lejárati idejét pedig szintén intézi a W3TC (kivéve ha külső URL-ről vannak linkelve). Egyébként minden ilyen cache-control szabály a .htaccess fájl módosításával állítható.[link]

(#286) sz.j: Emiatt nem kell aggódni, csak egyszerű figyelmeztetés. A legtöbb program tényleg nem tudja kezelni a 259 karakternél hosszabb fájlneveket, de ez a Windows miatt van, mert az elérési utak hossza nem lépheti át a 259 karaktert. Viszont látom, hogy biztonsági mentést akartál készíteni. Azt NE így csináld. Egyrészt a cache-elt tartalmat felesleges lementeni (wp-content/cache), másrészt pedig ne így készíts biztonsági másolatot ha már egyszer Wordpress-t használsz. Telepíts egy BackWPUP-ot és állíts be automatikus mentést. Ez megadott időközönként készít neked egy biztonsági mentést a teljes oldalról (fájlok + adatbázis, de te állítod be, hogy mire van szükséged). Ezt mentheti a tárhelyedre egy bizonyos mappába, külső FTP-re vagy akár Dropbox fiókba is (én ezt használom legtöbbször a saját oldalaimhoz). Sokkal könnyebb egy ilyen megoldást használni, mint mindig kézzel lementeni mindent. Így meg egy helyen lesz az adatbázis és a fájlok is, természetesen tömörítve.

https://wpszaki.hu - Minden, ami WordPress, cikkek kezdőknek és haladóknak.

(#288) sz.j válasza The DJ (#287) üzenetére


sz.j
nagyúr

At FTP-n keresztül történő mentést csak azért alkalmazom, mert pl itt is javasolják egy esetleges frissítési hiba helyreállítására. Amúgy az automatikus vagy időközi mentéseket a WP Database Backup pluginnal csinálom, de ezen túlmenően (biztos ami biztos alapon) időközönként a tárhelyről is lementem (Exportálás) az adatbázis tartalmát.

Tudom, hogy felesleges ennyiféle mentést csinálni, de egyrészt ismerkedem a wp-vel kapcsolatos dolgokkal/lehetőségekkel, másrészt előbb vagy utóbb a jelenlegi próbahelyről átszeretném költöztetni a weboldalt egy másik tárhelyre más domain alá és akkor ez jól jöhet.

Műanyag, alumínium és motoros redőnyök, valamint szúnyoghálók készítése, szerelése. www.szaboredony.hu

(#289) miroon


miroon
aktív tag

Létezik olyan bővítmény amivel a következőket lehet megcsinálni? Igazából másik megoldás is jólehet.

Ugye van maga a wordpress,a kezdőlap,ott teszem azt írkálod a híreket vagy amit akarsz bejegyzésekben. Na most nekem kéne egy ugyanilyen menü,ahova bejegyzéseket lehet írni. Mert ha csak létrehozok egy oldalt,akkor azt kell mindig módosítgatnom,ez meg így nem a legjobb. Meglehet ezt valósítani? :))

Igazából arra gondoltam,hogy meglehetne ezt úgyis csinálni,hogy csinálok egy külön kategóriát,amit kirakok a menübe,és annak a kategóriának a posztjait nem jelenítetném meg a kezdőlapon,csak akkor lenne elérhető ha magára a kategóriára megyek rá. Mondjuk gőzöm sincsen,hogy ezt hogy lehetne megvalósítani. Ez csak egy ötlet :R

[ Szerkesztve ]

iPhone 13 Midnight Black

(#290) Pikaa válasza The DJ (#287) üzenetére


Pikaa
aktív tag

A functions.php-ban nem találtam. Mikor frissűl a WP ,akkor csak simán a szöveg látszik a cikk végén,azaz " -CSIK- ".

Ez segít valamit?

[ Szerkesztve ]

(#291) The DJ válasza sz.j (#288) üzenetére


The DJ
addikt

Én továbbra is azt mondom, hogy felesleges FTP-n mentegetni és felesleges egy plugin az adatbázis lementésére mikor ott az általam is ajánlott BackWPUP, ami lementi neked egy helyre az adatbázist és az általad kijelölt fájlokat is. Ebből bármilyen hiba esetén vissza tudod állítani az oldalad és költözéshez is tökéletes. Akár napi automatikus backupot is beállíthatsz Dropboxra vagy egy külön mappába a tárhelyedre. Nálam ez úgy néz ki, hogy 3 naponta készít egy tömörített mentést az összes fájlról + az adatbázisról és feltölti nekem Dropboxra. Egyszerre pedig 10-nél több mentést nem tárolok ott, így a tárhelyemet sem emészti fel. Szerintem ennél ideálisabb megoldás nem létezik a biztonsági mentések elvégzésére.

(#289) vérfolt: Jó felé tapogatóztál. Hozz létre külön kategóriát a főoldalra szánt bejegyzéseknek és még egyet a külön menüpontba szánt bejegyzéseknek. Aztán módosítani kell a témád index.php fájlját és hozzá kell adni plusz egy sort, ami szűrni fogja a bejegyzéseket és csak azokat jeleníti meg amik a megadott kategóriában vannak (ha nem akarod őket újra rendezgetni és most még mind az "uncategorized" kategóriában van akkor úgy is jó, hogy nem hozol létre új kategóriát a főoldalra szánt posztoknak, hanem az "uncategorized" ID-jére szűrsz az index.php-ben, így a kezdőlapon onnantól kezdve csak azok a posztok fognak látszani, amik ebbe a kategóriába tartoznak). Hogy ezt hogy kell megcsinálni azt nagyon jól elmagyarázza ez a cikk: [link] Aztán meg már csak létre kell hozni egy új menüpontot és az új kategóriára linkelni amibe az egyéb (nem főoldalra szánt) bejegyzéseket szánod. Remélem érthető valamennyire. :)

(#290) Pikaa: Én is ránéztem már a kódra és ez is megerősített abban, hogy ez egyedileg megírt valami lesz. Az, hogy megjelenik a "-CSIK-" felirat frissítés után szintén arra utal, hogy felülíródik vagy eltűnik a funkció valamelyik rendszerfájlból, tehát a fejlesztő nem volt valami előrelátó és nem a megfelelő helyre tette ezt a kódot. A megoldás az lehet, hogy szólni kell neki, hogy tegye a functions.php-be vagy legalább meg kellene keresni, hogy melyik fájlt módosította és utána esetleg lehetne lépni valamerre. De abban szinte biztos vagyok, hogy az a probléma, hogy egy Wordpress core fájlt módosított, ez meg értelemszerűen felülíródik egy frissítés során.

https://wpszaki.hu - Minden, ami WordPress, cikkek kezdőknek és haladóknak.

(#292) miroon válasza The DJ (#291) üzenetére


miroon
aktív tag

Érthetőbb mint ha egy nő mondaná :D

Ma már nincs kedvem,de majd holnap megnézem mit tud a dolog. Köszönöm. :)

iPhone 13 Midnight Black

(#293) sz.j


sz.j
nagyúr

Úgy néz ki, hogy elkészült a weboldalunk wp-re történő "átrakása", de most jön az amitől kissé tartok (mert még nem csináltam ilyent .) át kellene rakni másik tárhelyre, másik domain alá.
Remélem sikerülni fog.

[ Szerkesztve ]

Műanyag, alumínium és motoros redőnyök, valamint szúnyoghálók készítése, szerelése. www.szaboredony.hu

(#294) The DJ válasza sz.j (#293) üzenetére


The DJ
addikt

Ha nem megy keress bátran, ~30-40 oldalt költöztettem át másik szerverre/tárhelyre/domain alá az utóbbi 1-2 hónapban. Szerencsére egyáltalán nem olyan bonyolult a dolog, mint amilyennek elsőre tűnik.

(#292) vérfolt: :DDD

https://wpszaki.hu - Minden, ami WordPress, cikkek kezdőknek és haladóknak.

(#295) sz.j válasza The DJ (#294) üzenetére


sz.j
nagyúr

Ha már én is csináltam volna egy-két sikeres költöztetést, talán én is azt mondanám a mit Te, azaz "...Szerencsére egyáltalán nem olyan bonyolult a dolog, mint amilyennek elsőre tűnik." ;)

Műanyag, alumínium és motoros redőnyök, valamint szúnyoghálók készítése, szerelése. www.szaboredony.hu

(#296) OhAi27


OhAi27
tag

The DJ dobtam neked egy privatot majd nezd meg legyszi! :)

(#297) Pikaa válasza The DJ (#291) üzenetére


Pikaa
aktív tag

Nem baj,nem tudtam vele beszélni,így nem tudom,hogy mi az és hol van. Köszönöm a segítséged.

A főoldalon lévő slide-on vettem észre még egy hibát. Amilyen kiemelt képet rakok be a cikkben,az általába több féle méret szokott lenni,nem szoktam figyelni. Ezért mikor vált egyik cikkről a másikra,akkor észrevevődik az a képméret különbség,ezen hogy lehetne javítani? Ha lehetséges,akkor mind alapértelmezett méret legyen.

[ Szerkesztve ]

(#298) The DJ válasza Pikaa (#297) üzenetére


The DJ
addikt

Két lehetőséged van. Az egyik az az, hogy CSS-el fixálod a divben megjelenő képek méretét, így minden esetben ugyanolyan szélességre és magasságra méreteződnek át a képek. Ez a lusta megoldás. Előnye, hogy egy egyszerű CSS kód megoldja a problémát, a hátránya viszont az, hogy a megadott méretnél magasabb vagy szélesebb képek értelemszerűen torzulni fognak. Én ezt nem ajánlanám.

A második - és általam is preferált - megoldás az lenne, hogy kiválasztasz egy méretet és az összes képet arra alakítod valamelyik általad is kedvelt képszerkesztőben (ez lehet Photoshop, GIMP, de bármi más is). Ez kicsit szöszölősebb, egyesével kell feldolgoznod mindegyik képet, de így biztos, hogy nem lesz torzulás és a végeredmény is igényesebb, mint az első esetben.

https://wpszaki.hu - Minden, ami WordPress, cikkek kezdőknek és haladóknak.

(#299) Pikaa válasza The DJ (#298) üzenetére


Pikaa
aktív tag

Köszi,csak az utóbbi lehetőségnél az a gond,hogy nem egyedűl vagyok cikk szerkesztő,író. Ha más oszt meg valami cikket,akkor gond van. Lehet ,hogy jobb így,ahogy most van..

(#300) sz.j


sz.j
nagyúr

Megint akadt egy problémám ....

A linkelt oldalon lévő "rövidített" bejegyzésnél szeretném a "Read Post" gomb feliratát magyarra átírni.
Tudnátok abban segíteni, hogy ezt hol tudnám megcsinálni?

Műanyag, alumínium és motoros redőnyök, valamint szúnyoghálók készítése, szerelése. www.szaboredony.hu

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.