Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2019-11-19 09:14:46

LOGOUT.hu

WordPress tartalom kezelő rendszer (CMS) topik

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1351) Dexter68 válasza The DJ (#1350) üzenetére


Dexter68
addikt

Köszönöm... van valahol valami okosság leírva, hogy a nyűgös részeket hogyan érdemes?

Arculat tervezés | Weboldal készítés | Nyomdai anyagok | Illusztrációk, grafikák, festmények | http://www.artcharacter.hu

(#1352) The DJ válasza Dexter68 (#1351) üzenetére


The DJ
addikt

Írom már egy ideje, de szerintem sose leszek kész vele amennyi szabadidőm van. :)

Én értelmes útmutatóról nem tudok a neten, bár nehéz is ilyet kreálni, mert minden oldal más beállítást kíván meg. Én azért próbálok olyan leírást összedobni, ami valamennyire univerzális és ami összefogja azokat az alapokat, amit biztonsággal rá lehet húzni szinte minden WP oldalra.

Innen még érdemes olvasgatni, már vesézgettük korábban a W3TC beállításait: [link]

https://wpszaki.hu - Minden, ami WordPress, cikkek kezdőknek és haladóknak.

(#1353) Nagytalp válasza CharlieDrop (#1348) üzenetére


Nagytalp
senior tag

Az első lépés telepítés után az alapértelmezések megváltoztatása. :)
Több olyan security plugin van ami tudja ezeket!

Nvidia RTX és AMD RX videókártyák raktárról!

(#1354) sz.j válasza The DJ (#1350) üzenetére


sz.j
nagyúr

Szia!

Régebben írtad, hogy fogsz írni a W3TC-vel kapcsolatban egy "beállítási útmutatót", nem sürgetésként, de megkérdezném, hogy állsz vele?

Műanyag, alumínium és motoros redőnyök, valamint szúnyoghálók készítése, szerelése. www.szaboredony.hu

(#1355) The DJ válasza sz.j (#1354) üzenetére


The DJ
addikt

Épp fentebb írtam róla, folyamatban van, de alig van szabadidőm mostanában és összecsapni pedig nem szeretném. De tervezem egy komplett Wordpress cikksorozat megírását, köztük egy biztonsági kézikönyvet is. Na az se lesz piskóta :)

https://wpszaki.hu - Minden, ami WordPress, cikkek kezdőknek és haladóknak.

(#1356) sz.j válasza The DJ (#1355) üzenetére


sz.j
nagyúr

Én csak a # 1350-es hozzászólásodat láttam, erre reagálva kérdeztem... Viszont a kérdésem megírása után nem vettem észre (nem is volt rá időm, mert a nejem "rám pirított, hogy miért nem megyek már vacsorázni :D ), hogy újra írtál ami megelőzte a kérdésem ...

"...De tervezem egy komplett Wordpress cikksorozat megírását, köztük egy biztonsági kézikönyvet is."

Ezt örömmel olvasom, mert sajnálatos mód a magyar nyelvű netten nemigen találhatók részletes használati és beállítási útmutatók (mintha az minden gurunak féltve őrzött titka lenne). Még az olyan fontos és szinte nélkülözhetetlen pluginohoz sincs mint például az All in one SEO pack, a W3TC, All In One WP Security & Firewall, stb.

Műanyag, alumínium és motoros redőnyök, valamint szúnyoghálók készítése, szerelése. www.szaboredony.hu

(#1357) Kommy


Kommy
veterán

Sziasztok,

Arra lennék kíváncsi, hogy a következő dolgok megvalósíthatóak e wordpress segítségével.

Egy bolt weboldalának létrehozása, ahol több dologgal is foglalkozunk, különböző szolgáltatásokat nyújtunk, ezeknek mind kéne egy-egy ismertető oldal, plusz egy webshop szerű rész ahol a készleten levő termékeink lennének láthatóak árakal, leírással (viszont nem lehetne online vásárolni).

A leglényegesebb dolog azért gondoltam cms rendszerre, mert én magam tudnám módosítani a kódot is ha szükség lenne rá a változtatásokhoz, de a kollégák nem, így olyan kell amit mindenki tud használni.

Vagy másik rendszert kéne keresni.

(#1358) lupus_l válasza Kommy (#1357) üzenetére


lupus_l
aktív tag

Teljesen használható ilyen célra a rendszer.

(#1359) CharlieDrop válasza Nagytalp (#1353) üzenetére


CharlieDrop
veterán

köszi, ma fogok tesztelni párat :)

Nem használok AD-blockert a PH! oldalain!

(#1360) Des1gnR válasza Kommy (#1357) üzenetére


Des1gnR
őstag

A webshop szerű részhez javaslom a WooCommerce plugint és egy olyan téma választását amely támogatja a Catalog Mod-ot :K

Dell G3 3779 || Samsung S23+ || Samsung Watch 5 Pro || Oculus Quest 2 || Creality Ender 3 V2

(#1361) Dexter68 válasza The DJ (#1350) üzenetére


Dexter68
addikt

Köszönöm.
Akár részleteiben is megnézném azt a cikket :D
A Cloudflaire-nél mi az eljárás? Azt látom, hogy van hozzá a W3TC-nek kiegészítése, regisztráltam is az oldalt, de a DNS-szerver átállításnál az inamba szállt a bátorságom :D

Arculat tervezés | Weboldal készítés | Nyomdai anyagok | Illusztrációk, grafikák, festmények | http://www.artcharacter.hu

(#1362) Nagytalp válasza CharlieDrop (#1359) üzenetére


Nagytalp
senior tag

AIO WP Security & Firewall Plugin vagy iThemes Security

Mindkettő tudja.

Nvidia RTX és AMD RX videókártyák raktárról!

(#1363) Kommy válasza Des1gnR (#1360) üzenetére


Kommy
veterán

Köszönöm az ajánlást, csak rá kéne jönnöm, hogyan tudnám letiltani a vásárlást benne.

(#1364) Des1gnR válasza Kommy (#1363) üzenetére


Des1gnR
őstag

Ezt jelenti a katalógus mód amit a prémium témák tudni szoktak.
Egyébként ezeket add hozzá a functions.php-hez ha nem olyat használsz:
remove_action( 'woocommerce_after_shop_loop_item', 'woocommerce_template_loop_add_to_cart' );
remove_action( 'woocommerce_single_product_summary', 'woocommerce_template_single_price', 10 );
remove_action( 'woocommerce_single_product_summary', 'woocommerce_template_single_add_to_cart', 30 );
remove_action( 'woocommerce_after_shop_loop_item_title', 'woocommerce_template_loop_price', 10 );

Más:
Meg kellene jelenítenem a termék leírásában a bruttó egységárat, de a csv-m (amit nem módosíthatok), csak a nettót tartalmazza. Van ötleteteket? :R

Dell G3 3779 || Samsung S23+ || Samsung Watch 5 Pro || Oculus Quest 2 || Creality Ender 3 V2

(#1365) Nagytalp válasza Des1gnR (#1364) üzenetére


Nagytalp
senior tag

Azt a részt kell megkeresni php-ban ami kiírja az árát és ott dobni bele egy szorzást.

Nvidia RTX és AMD RX videókártyák raktárról!

(#1366) Nagytalp


Nagytalp
senior tag

Sikerült belőnöm egy nginx+wordpress+php5-fpm-mysqli kombót.

Melyik conf fájlba kell írnom pl. ha rewrite-ot szeretném beröffenteni?

Nvidia RTX és AMD RX videókártyák raktárról!

(#1367) Des1gnR válasza Nagytalp (#1365) üzenetére


Des1gnR
őstag

De ez nem az ár helyén lesz, hanem a leírásban mindenféle infó mellett :B

Dell G3 3779 || Samsung S23+ || Samsung Watch 5 Pro || Oculus Quest 2 || Creality Ender 3 V2

(#1368) CharlieDrop válasza Nagytalp (#1362) üzenetére


CharlieDrop
veterán

Köszi :)

Des1gnR:

Te írtál már át Woo-ban email template-et? :)

Most nézem, hogy az új verzióban hiányzik a szállítási cím, meg átutaláshoz a bank adatai...

Nem használok AD-blockert a PH! oldalain!

(#1369) Dexter68 válasza Kommy (#1363) üzenetére


Dexter68
addikt

Ha jól emlékszem (ez tavaly volt...) egyszer már rájöttem arra, hogy ha valaminek nincs ára, azt nem lehet megvásárolni. Ellenben eltettem a custom price label plugint ami viszont mégiscsak ír valami árat, de a woo nem számol vele, így átvertem a rendszert és lett katalógom ingyen sablonnal.

Arculat tervezés | Weboldal készítés | Nyomdai anyagok | Illusztrációk, grafikák, festmények | http://www.artcharacter.hu

(#1370) Des1gnR válasza CharlieDrop (#1368) üzenetére


Des1gnR
őstag

Nem, emailhez még nem nyúltam, de ezzel már szemezgetek egy ideje:
[link]

Dell G3 3779 || Samsung S23+ || Samsung Watch 5 Pro || Oculus Quest 2 || Creality Ender 3 V2

(#1371) CharlieDrop válasza Des1gnR (#1370) üzenetére


CharlieDrop
veterán

nekem sikerült már egész pofásra összehozni az ügyfélnek, de lövésem sincs mi szedheti ki a shipping address-t, na akkor majd túrom :)

Ezzel a pritivel az a bajom, hogy pont azt nem tudja, amit akarok :D

de köszönöm a segítséget :)

Nem használok AD-blockert a PH! oldalain!

(#1372) Des1gnR válasza CharlieDrop (#1371) üzenetére


Des1gnR
őstag

Így látatlanba nem sokat tudok mondani :F
Az email-addresses.php-be benne van?

Dell G3 3779 || Samsung S23+ || Samsung Watch 5 Pro || Oculus Quest 2 || Creality Ender 3 V2

(#1373) Dexter68 válasza CharlieDrop (#1371) üzenetére


Dexter68
addikt

Nézd meg esetleg ezzel:
Poor Guys Swiss Knife
egy próbát talán megér

Arculat tervezés | Weboldal készítés | Nyomdai anyagok | Illusztrációk, grafikák, festmények | http://www.artcharacter.hu

(#1374) The DJ válasza Dexter68 (#1361) üzenetére


The DJ
addikt

Pedig nem vészes. Amikor hozzáadod az oldalt Cloudflare-hez, akkor csak ellenőrzi kell a rekordokat, mert megpróbálja őket klónozni. Itt csak át kell futnod a folyamat végén a listát és esetleg hozzáadni, ami hiányzik, mert előfordulhat, hogy egyes rekordokat nem detektál rendesen. Ha minden megvan, akkor mehet a névszerverek cseréje. Az átállás eltarthat 1-2 napig is akár, de amint globálisan frissültek a DNS szerverek akkor már aktív lesz a Cloudflare és a statikus tartalmakat már a klienshez legközelebb levő CDN szerverről fogja kiszolgálni.

Ha nem írod el a névszervereket, akkor még csak kiesés sem várható, az oldal végig online marad.

https://wpszaki.hu - Minden, ami WordPress, cikkek kezdőknek és haladóknak.

(#1375) Des1gnR válasza The DJ (#1374) üzenetére


Des1gnR
őstag

Esetleg ezzel próbálkoztatok?
[link]

Már nézegettem, de kivárnám amíg valaki lecsap és felfedezi :DDD

Dell G3 3779 || Samsung S23+ || Samsung Watch 5 Pro || Oculus Quest 2 || Creality Ender 3 V2

(#1376) The DJ válasza Des1gnR (#1375) üzenetére


The DJ
addikt

Ez sem egy rossz alternatíva, okos megoldásnak tűnik, de azért a Cloudflare-rel nem hiszem, hogy versenybe szállhatna.

https://wpszaki.hu - Minden, ami WordPress, cikkek kezdőknek és haladóknak.

(#1377) CharlieDrop


CharlieDrop
veterán

Valamelyikőtöknek van tapasztalata a szerver válaszidejének csökkentésével? Olyan esetben, ha nem én kezelem a szervert, hanem csak egy ftp meg cpanel hozzáférésem van?

a google insight 5,5 másodpercet mondott válaszidőnek...

Nem használok AD-blockert a PH! oldalain!

(#1378) The DJ válasza CharlieDrop (#1377) üzenetére


The DJ
addikt

A legjobb megoldás rá a saját VPS/dedikált szerver, de persze gondolom ez nem opció.

Én W3Total Cache-el próbálkoznék (page cache, minify és társai) + lőnék be mellé egy Cloudflare CDN-t. Csoda nem fog történni, de kicsit tehermentesíti a szervert, ezáltal csökkenhet a válaszidő is.

https://wpszaki.hu - Minden, ami WordPress, cikkek kezdőknek és haladóknak.

(#1379) CharlieDrop válasza The DJ (#1378) üzenetére


CharlieDrop
veterán

Már gondolkodtam ilyenen. Csak akkor jó lenne 4-5 weblapot tartani rajta :)

Nem használok AD-blockert a PH! oldalain!

(#1380) The DJ válasza CharlieDrop (#1379) üzenetére


The DJ
addikt

Nekem Linode SSD VPS-em van és soha többet osztott tárhely. Persze kell hozzá némi Linuxos hozzáértés és türelem, de ha egyszer rendesen be van lőve, akkor atomstabil és megy ameddig le nem állítod. Nemrég értem el az 1 éves uptime-ot, csak sajnos volt egy karbantartás és kellett egy restart. :)

https://wpszaki.hu - Minden, ami WordPress, cikkek kezdőknek és haladóknak.

(#1381) Nagytalp válasza CharlieDrop (#1377) üzenetére


Nagytalp
senior tag

Osztott tárhelytől csak a hajad hullik ki hosszú távon.

Nvidia RTX és AMD RX videókártyák raktárról!

(#1382) CharlieDrop válasza Nagytalp (#1381) üzenetére


CharlieDrop
veterán

Így igaz, csak nem rentábilis az ár/érték aránya a dolgoknak.
Egy egyszerű weblap, amin em fut fórum, se webshop, se semmi olyan, ami pénzt termel, egyszerűen nem éri meg a havi 10-20K fenntartási összeget

Nem használok AD-blockert a PH! oldalain!

(#1383) Des1gnR válasza The DJ (#1376) üzenetére


Des1gnR
őstag

Cloudflare-nél csak annyi, hogy kicserélem a névszervereket és menni is fog? A többit megoldja a cloudflare?
Mert gondolom akkor ő rendezi, hogy mi az amit tőluk és mi az amit az eredeti névszerverekről töltenek le.

Dell G3 3779 || Samsung S23+ || Samsung Watch 5 Pro || Oculus Quest 2 || Creality Ender 3 V2

(#1384) The DJ válasza CharlieDrop (#1382) üzenetére


The DJ
addikt

Linode SSD VPS alapcsomag: [link] - 10 dollár / hó (azaz ~ 2.700 forint). Ennyit röhögve megér, szupergyors, megbízható, kiesésmentes és bőven tehetsz rá több honlapot is, tehát még vissza is hozhatja a havidíj árát ha 1-2 ismerőst vagy barátot is átcsábítasz magadhoz.

A másik szuper alternatíva a DigitalOcean VPS, ott már 5 dollárért is kapsz VPS csomagot, az meg már szinte ingyen van. Ilyen alternatívák mellett nem éri meg osztott tárhellyel szívni.

(#1383) Des1gnR: Nagyjából igen. Arra azért ügyelni kell a névszerverek átírása előtt, hogy minden rekord a helyén legyen, mert hiába működik jól a Cloudflare automatikus felderítése, azért bizonyos esetekben szükséges manuálisan is hozzáadni a hiányzó rekordokat. Ha viszont minden megvan, akkor mehet a névszerver csere és a többit már elintézi a Cloudflare. A statikus tartalmakat fogja gyorsítótárazni, azaz a képeket, CSS/JS fájlokat és alapesetben ezeket fogja kiszolgálni.

https://wpszaki.hu - Minden, ami WordPress, cikkek kezdőknek és haladóknak.

(#1385) CharlieDrop válasza The DJ (#1384) üzenetére


CharlieDrop
veterán

Köszi, de egy magyar weblapot minek vigyek külföldre?

Azért jó ha BIX-en belül van...

Nem használok AD-blockert a PH! oldalain!

(#1386) The DJ válasza CharlieDrop (#1385) üzenetére


The DJ
addikt

Mert olcsó(bb) és mert semmi hátránya nincs például londoni datacenter esetén? :)

Válasz szerverem: bájt=32 idő=54 ms TTL=48
Válasz szerverem: bájt=32 idő=46 ms TTL=48
Válasz szerverem: bájt=32 idő=51 ms TTL=48

https://wpszaki.hu - Minden, ami WordPress, cikkek kezdőknek és haladóknak.

(#1387) CharlieDrop válasza The DJ (#1386) üzenetére


CharlieDrop
veterán

Na, ha csak pingre hagyatkozok, akkor 26ms az én osztott tárhelyem pingje...

Nem használok AD-blockert a PH! oldalain!

(#1388) The DJ válasza CharlieDrop (#1387) üzenetére


The DJ
addikt

Mégse vagy megelégedve vele. :)

https://wpszaki.hu - Minden, ami WordPress, cikkek kezdőknek és haladóknak.

(#1389) CharlieDrop válasza The DJ (#1388) üzenetére


CharlieDrop
veterán

a gugli mondja, hogy lassú a vlaszidő

Nem használok AD-blockert a PH! oldalain!

(#1390) The DJ válasza CharlieDrop (#1389) üzenetére


The DJ
addikt

Ezt is fogja mondani minden osztott tárhelyről futó oldal esetében, ezért is ajánlottam a VPS-t, mint lehetséges megoldást minimális plusz befektetésért cserébe. Ha pedig már SEO, akkor azt is előszeretettel díjazza a Google, ha a domain alatt szereplő IP cím egyedi, azaz nem szolgál ki több száz másik weblapot egy időben.

https://wpszaki.hu - Minden, ami WordPress, cikkek kezdőknek és haladóknak.

(#1391) Des1gnR válasza The DJ (#1384) üzenetére


Des1gnR
őstag

Köszi! :R

Dell G3 3779 || Samsung S23+ || Samsung Watch 5 Pro || Oculus Quest 2 || Creality Ender 3 V2

(#1392) CharlieDrop válasza The DJ (#1390) üzenetére


CharlieDrop
veterán

Ja, így világos, azért technikailag jó lenne, ha 5-10 weboldalt kiszolgálna, az gáz?

Nem használok AD-blockert a PH! oldalain!

(#1393) FrezeR


FrezeR
senior tag

Sziasztok

Frissítettem a wordpress-t admin felőleten át és történt valami hiba közben, mert utána már nem tudok belépni a szerkesztő felületre, csak egy üres oldal jön be. Az oldalam megy továbbra is, de nem tudom szerkeszteni nem tudok belépni emiatt a hiba miatt. Mit kellene tennem, hogy újra működjön?

(#1394) lupus_l válasza FrezeR (#1393) üzenetére


lupus_l
aktív tag

wp-config.php végéről a plusz üres sort vedd ki

(#1395) Dexter68 válasza FrezeR (#1393) üzenetére


Dexter68
addikt

Már amennyiben az okozza. Mindenesetre meg kell nézni. Nekem legutóbb a wp-smushing plugin kavart be, ki kellett kapcsoljam.

Arculat tervezés | Weboldal készítés | Nyomdai anyagok | Illusztrációk, grafikák, festmények | http://www.artcharacter.hu

(#1396) FrezeR válasza lupus_l (#1394) üzenetére


FrezeR
senior tag

Rákerestem ftp-n keresztül, de egyelőre nem találom ezt a fájlt, lehetséges ez?

(#1397) lupus_l válasza FrezeR (#1396) üzenetére


lupus_l
aktív tag

A főkönyvtárban kell lennie.
Nálam, ha ilyen probléma volt, akkor általában innen eredt.

Viszont hogyha a tárhelyednek van hibanaplózása (pl. error.log), akkor ott megnézheted mi lehet a hiba forrása.

[ Szerkesztve ]

(#1398) The DJ válasza CharlieDrop (#1392) üzenetére


The DJ
addikt

Forgalomfüggő, de ha nem ezres látogatószámú weboldalak, akkor egy alap VPS is simán képes kiszolgálni őket.

(#1393) FrezeR: FTP-n keresd meg a wp-config.php fájlt, nyisd meg valami szerkesztőben és keresd meg a következő sort: define( 'WP_DEBUG', false );

Írd át erre: define( 'WP_DEBUG', true );

Ezután töltsd újra az oldalt és a fehér lap helyett már hibaüzenetet kellene, hogy kapj. Ha azt bemásolod, akkor többet fogunk tudni mondani.

https://wpszaki.hu - Minden, ami WordPress, cikkek kezdőknek és haladóknak.

(#1399) FrezeR válasza The DJ (#1398) üzenetére


FrezeR
senior tag

Keresem de nem találom ezt a fájlt nem tudom hol lehet, mert a főkönyvtárban nincs ilyen átnéztem már mindent.

(#1400) The DJ válasza FrezeR (#1399) üzenetére


The DJ
addikt

Az viszont baj, mert enélkül nem csoda, ha nem működik az oldal. :)

Tudnál esetleg küldeni egy képernyőképet arról a könyvtárról, ahova a Wordpress telepítve van?

https://wpszaki.hu - Minden, ami WordPress, cikkek kezdőknek és haladóknak.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.