Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2019-11-19 09:14:46

LOGOUT.hu

WordPress tartalom kezelő rendszer (CMS) topik

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1501) Dexter68 válasza adatfalo (#1500) üzenetére


Dexter68
addikt

Kicsit gugliztam és a következőket találtam:
Van egy fizetős plugin,
És van valami ingyenes, esetleg próbálgasd ezt meg, mielőtt fizetsz a másikért.

Arculat tervezés | Weboldal készítés | Nyomdai anyagok | Illusztrációk, grafikák, festmények | http://www.artcharacter.hu

(#1502) adatfalo válasza Dexter68 (#1501) üzenetére


adatfalo
senior tag

Köszi!

Ezeket megtaláltam én is, de átsiklottam rajtuk, viszont most az ingyenest feltettem, és pár órás szenvedés árán de sikerült beüzemelnem, már csak annyi a bajom, hogy nem lehet olyan jogosultságot adnom sehogy sem, hogy az adott felhasználó csak a saját bevitt adatait törölhesse/módosíthassa (kivéve ugye az adminisztrátor). :U

www.adatfalodesign.hu

(#1503) Melack


Melack
veterán

Sziasztok!

Tudtok olyan tárhelyszolgáltatót, ahol van WordPress, és igény szerint webshopot is támogat? Nem nagy cégnek kellene, csak egy kis vállalkozásnak, helyigény -egyelőre- nem nagy.

Köszönöm a tippeket!

Üdv

M

Ex-Informatikai Szolgáltató Asztali Munkatárs

(#1504) The DJ válasza Melack (#1503) üzenetére


The DJ
addikt

Minden olyan tárhelyszolgáltató támogatja a Wordpresst ahol van PHP5 és MySQL (tehát a 99% :) )

A tárhelyparkot szokták sokan ajánlani, mint megbízható hazai szolgáltató.

https://wpszaki.hu - Minden, ami WordPress, cikkek kezdőknek és haladóknak.

(#1505) CharlieDrop válasza The DJ (#1504) üzenetére


CharlieDrop
veterán

Szeretem őket, de valamiért a gzipet és a lejárati időt nem engedi használni .htaccessből

Nem használok AD-blockert a PH! oldalain!

(#1506) Nagytalp válasza adatfalo (#1502) üzenetére


Nagytalp
senior tag

Van erre jó user role plugin. Keress rá a bővítmény telepítőben! Nekem nem jut eszembe a neve.

Nvidia RTX és AMD RX videókártyák raktárról!

(#1507) Nagytalp válasza CharlieDrop (#1505) üzenetére


Nagytalp
senior tag

Ha nincs gzip akkor tényleg nagyon baba lehet. :P

Ha nginx alapú nincs .htaccess hhasználat. Ha apache2 akkor nincs bekapcsolva az expires modul náluk.

Nvidia RTX és AMD RX videókártyák raktárról!

(#1508) CharlieDrop válasza Nagytalp (#1507) üzenetére


CharlieDrop
veterán

fogok írni nekik :)

Nem használok AD-blockert a PH! oldalain!

(#1509) Carasc0


Carasc0
őstag

Sziasztok!

Segítséget szeretnék kérni...Egy statikus honlapot szeretnék készíteni Wordpress segítségével... Nem tudom hogy ezzel érdemes-e egyáltalán nekilátni vagy épp Joomla-val, ezt sztem ti jobban tudjátok... Az alábbi képen látható a Home oldal...Ilyesmit szeretnék...

Nagyon kezdő vagyok a témában... Odáig eljutottam, hogy egy videó révén feltelepítettem a Wordpress-t meg xampp-ot... Csináltam egy adatbázist meg login cuccot és most a localhost-al működésre bírtam a Wordpress-t...És itt el is akadtam... Eleve nem találok olyan sablont ami ehhez hasonlít... Vagyis találtam, de amikor testre akarom szabni az olyan bonyolult hogy pl. a style.css fájlba tudtam csak header hátteret cserélni, az se sikerült pontosan...

Nos nagyon csalódott vagyok, mert azt reklámozták hogy jaj de könnyű Wordpress-el klassz weboldalakat csinálni...Hát eddig nem úgy tűnik...

Mit tudtok javasolni? :F Mégiscsak Joomla-val próbálkozzak inkább? Nagyon nem vagyok képben!

Előre is hálás köszönetem!

[ Szerkesztve ]

Gondolkodj globálisan és tegyél lokálisan!

(#1510) The DJ válasza Carasc0 (#1509) üzenetére


The DJ
addikt

Dolgoztam a Joomlával is, de nem erőltetném, a Wordpress sokkal jobb választás erre a célra (is).

Viszont... az általad linkelt design/minta eléggé múlt századi, nem csoda, ha nem találsz ehhez hasonló Wordpress témát. Szerintem meg kell értetni a klienssel, hogy ezt felejtse el a 2015-ben és készítsetek egy mai szabványoknak és design trendeknek is megfelelő oldalt, ami reszponzív, felhasználóbarát és nem utolsó sorban a szemnek is kellemes.

Egyébként ehhez bármilyen Wordpress sablon megfelel, neked csak annyi kell, hogy legyen egy bal és jobb oldali oldalsáv része is, amibe aztán olyan widgeteket pakolsz, amit csak szeretnél (balra menü widget, jobbra naptár, óra, stb.)

Az pedig, hogy a jelenlegi sablonodban CSS módosítással kell fejléc hátteret cserélni nem a Wordpress hibája, hanem a sablon készítőjének hanyagsága. Javaslom a sablon cserét.

https://wpszaki.hu - Minden, ami WordPress, cikkek kezdőknek és haladóknak.

(#1511) Nagytalp válasza Carasc0 (#1509) üzenetére


Nagytalp
senior tag

Egyszerű wordpresszel lapokat készíteni. Szerintem ez a legegyszerűbb CMS erre a célra. A Joomlát én sem erőltetném mert kihullik tőle a hajad!

Másfelől meg fejleszteni Linux alatt egyszerűbb. Ha Windows felhasználó lennék akkor tennék egy Linuxot egy virtuális gépre inkább mint, hogy XAMPP és társaival túrjam szét a gazda rendszeremet.

Ha localhost-on fogsz fejleszteni akkor később lesz némi gondod az adatbázis migrálással. De persze ez is megoldható.

Nem tudom milyen oldalt tervezel de az Ált. Isk. dizájn kb. a 90-es éveket idézi, már csak a hulló hópelyhek hiányoznak. Ennél sokkal jobbat lehet csinálni WP-ben!

Nvidia RTX és AMD RX videókártyák raktárról!

(#1512) Domike84


Domike84
csendes tag

sziasztok,

wordpress + adsense plugin-ről van valakinek tapasztalata?

Felraktam a hivatalos plugint van is hirdetés az oldalon viszont adsense-ben a my ads fül alatt egy csomo új kérelem van amikkel nem történik semmi. mi lehet a gond? Egyáltalán megéri használni plugint vagy inkább a kódot másoljam be az oldalakra?

Ha van ideje valakinek egy pár mondatot írjon.

Köszönöm

Üdv
D

(#1513) Nagytalp válasza Domike84 (#1512) üzenetére


Nagytalp
senior tag

Használtam egy darabig de nem volt túl meggyőző.

Ha létrehoztad a hirdetési blokkokat és rendesen beillesztetetted akkor mennie kell.

Egyébként van valaki akinek rendes bevétele származik ezekből a reklámokból?

[ Szerkesztve ]

Nvidia RTX és AMD RX videókártyák raktárról!

(#1514) Domike84 válasza Nagytalp (#1513) üzenetére


Domike84
csendes tag

Köszönöm :R

Ahogy olvasgattam a témában valakinek egész jól szokott menni, én első körben csak az oldal költségeire szeretném használni. Mivel még most tanulom a webszerkesztést már az is siker élmény lenne :)

Ha viszont meg csinálom manuálisan a hirdetési kódot és beillesztem a régit lehet törölni vagy csak az adsense profilom alatt hide-olni kell a hirdetéseket?

Akkor ezek a lépesek lennének?:
-Wp Adsense plugin kikapcs
-hirdetés elrejtése/törlése
-Új kód generálás
-Beillesztés az oldalra

Nem szeretnék összevisszaságot az oldalon belül azért kérdezem :)

:R

(#1515) Nagytalp válasza Domike84 (#1514) üzenetére


Nagytalp
senior tag

Én HTML widgetet használok amibe beillesztem az Adsense kódot.

Általában sidebarba szoktam berakni vagy cikkek bejegzések előtt/után. Ha nincs widget terület akkor csinálok. A hivatalos google adsense pluginban egy jó funkció, hogy képes beilleszteni a bejegyzésekbe is a hirdetéseket. Már amikor éppen képes rá. :)

Nem nagy durranás hirdetési blokkot létrehozni az Adsenseben. Ami nem kell azt töröld a jobb átláthatóság érdekében!

Szerintem már csak responsive blokkokat érdemes létrehozni mert ellenkező esetben mobilon előjöhetnek a furcsaságok. Amit ugye a google "megfelelően" jutalmazni fog.

Egy kezdő oldal nem fog semmilyen költséget fedezni ezekből a hirdetésekből csak lesz valami ami ugrál és villog. (Plusz hozzávág kb. 30 lekérést az adott laphoz és utána beleköt a pagespeed pár dologba.) Részemről szelektálom azt is, hogy mit jelentetek meg. Nem szeretnék bűzös szömörcsögöket látni a weblapomon. :D

Nvidia RTX és AMD RX videókártyák raktárról!

(#1516) Dexter68 válasza Nagytalp (#1513) üzenetére


Dexter68
addikt

Ahhoz, hogy észrevehető bevételhez juss, 1000 fölötti látogató kell naponta.

Arculat tervezés | Weboldal készítés | Nyomdai anyagok | Illusztrációk, grafikák, festmények | http://www.artcharacter.hu

(#1517) Carasc0


Carasc0
őstag

Értem! Köszönöm a segítséget...Akkor ezt jelzem a kliensnek hogy máshogy kell a dolgokat megtervezni....Akkor még adom fel... :R

Gondolkodj globálisan és tegyél lokálisan!

(#1518) Domike84 válasza Nagytalp (#1515) üzenetére


Domike84
csendes tag

Köszönöm a hasznos tanácsokat!

Akkor takarítok egy kicsit :)

:R

(#1519) Secretive


Secretive
aktív tag

ötletelőt keresek sürgősen!

WP e-Commerce problémával

Minden felrakva, beállítva, látszólag nincs hiba, viszont a "kosárba rak" megnyomásakor csak homokóra jelenik meg a gomb mellett!
(néha viszont -többnyire csak operával- teljesen jól működik.)

:W :Y

Szeretem a munkát, lenyűgöz! Képes vagyok órákig ülni és nézni.

(#1520) The DJ válasza Secretive (#1519) üzenetére


The DJ
addikt

A developer console vagy Firebug mutat hibát? Az összes többi plugin kikapcsolása megvolt egy próba erejéig?

Már rég használtam wp-e commerce-et, de lehet, hogy valami Javascript vagy Ajax gond lesz, főleg ha Ajax segítségével frissíti a kosarat. Ha van mód rá akkor ezt is meg lehetne próbálni kikapcsolni.

[ Szerkesztve ]

https://wpszaki.hu - Minden, ami WordPress, cikkek kezdőknek és haladóknak.

(#1521) Secretive válasza The DJ (#1520) üzenetére


Secretive
aktív tag

úgy emlékszem, hogy nem ajax kosár volt (ezt később a lentiek alapján újragondoltam :)
szóval a kosár beállításnál mindent kipróbáltam, de semmi változás nem volt, majd mikor már tele lett....továbbléptem, feldobtam a nyilván profibb woocom-t, minden beállítva,minden a legfrissebb, php memo is bőséges stb...a kosárhoz adásnál ugyanez a szitu! csak ott nem homokórázik, hanem stroboszkópként villogtatja a gombot. :Y :W aztán mivel ott alapból ajaxos a kosár, a megérzésed alapján ezt kiszedtem, és egyelőre úgy néz ki, ez volt a gondok forrása, tehát nagyon köszi!!!! :R
nem tudom mennyivel jobb vagy rosszabb az ajaxos megoldás, de az érdekelne, kit kell csesztetnem azért és mivel, hogy az is működjön?! szerveroldali ajax támogatás függvénye?
még persze tesztelgetem, és nagyon remélem, hogy "CSAK" ennyi volt a gond.
mégegyszer nagyon-nagyon köszönöm a tippet! :K

(más téma, ami engem rendkívül bosszant a wp kiegészítőkkel, hogy több is vígan teleszemeteli az adatbázist, leszedés után is mindent hátrahagyva.mindig meg kell nézni, és eltávolítani,amit ott felejtettek. erre azért jobban is figyelhetnének)

Szeretem a munkát, lenyűgöz! Képes vagyok órákig ülni és nézni.

(#1522) Nagytalp válasza Secretive (#1521) üzenetére


Nagytalp
senior tag

Link?

Nvidia RTX és AMD RX videókártyák raktárról!

(#1523) Secretive válasza Nagytalp (#1522) üzenetére


Secretive
aktív tag

Mi "link"?
Olvasol is? Már megoldódott! :)
...azért köszi!

Szeretem a munkát, lenyűgöz! Képes vagyok órákig ülni és nézni.

(#1524) Domike84 válasza Nagytalp (#1515) üzenetére


Domike84
csendes tag

Szia Nagytalp,

Kicsit átalakítottam az oldalt/hirdetéseket viszont megakadtam :( Tudnál segíteni merre keresgéljek?

Manuálisan rakom be a hirdetéseket az oldalra de mivel a blogom főoldalán az utolsó bejegyzés van mindig így minden bejegyzésbe kell a hirdetés illetve utólag módosítanom kellene az összes bejegyzést.

Lehetne hogy az összes oldalon pl. legalul egy hirdetési sáv legyen?
Nem tudom melyik fájlba kellene beszúrni a kódot hogy működjön.
page.php?

Egyébként a twenty fifteen sablont használom azt szeretném ha mondjuk ott lenne a hirdetés az oldalakon ahol Proudly powered by WordPress szöveg van.

Tudnál segíteni? Vagy más esetleg?

Köszi

(#1525) Domike84 válasza Domike84 (#1524) üzenetére


Domike84
csendes tag

Azt hiszem meg találtam

footer.php.

Csak simán belerakom a kódot és úgy ok?

(#1526) mm00


mm00
aktív tag

Sziasztok!

Fejlesztünk egy elég profi slider plugint WordPress alá és szükségünk lenne néhány béta teszterre, akik szívesen kipróbálnák és megírnák a véleményüket/ötleteiket. Jelenleg a fejlesztés nem publikus, ezért nem teszek ki több információt, de a tesztereknek létrehozok Facebook-on egy csoportot és teszek be további részleteket, videókat és a telepítőt. (Angol nyelvű a szoftver, de van egy eléggé nyers magyar fordítás is, akár a magyar fordításhoz is tudsz "jobb szavakat" javasolni.)

Ha szeretnél részt venni a béta tesztben, kérlek dobj egy privát üzit és megírom a részleteket.

Az aktív tesztelők kapnak a megjelenéskor teljes verziót is! :)

(#1527) Nagytalp válasza Secretive (#1523) üzenetére


Nagytalp
senior tag

Botsáska! :D

Nvidia RTX és AMD RX videókártyák raktárról!

(#1528) _ak_


_ak_
addikt

Sziasztok!

Arra esetleg van tippetek, hogy hogyan lehetne egy olyan galéria oldalt létrehozni, ahová automatikusan bekerülnek az adott kategóriájú postok kiemelt képei?

Ennek a gallériának oda-vissza kell működnie, tehát a kép visszavezet a postra.

Ötlet? :R

Let's begin, de gozaimasu!

(#1529) Nagytalp válasza _ak_ (#1528) üzenetére


Nagytalp
senior tag

Ilyesmire gondolsz mint nálam? (Görgess le a Hirdetés banner alá!): [link]

Nvidia RTX és AMD RX videókártyák raktárról!

(#1530) _ak_ válasza Nagytalp (#1529) üzenetére


_ak_
addikt

Igen! :K

Let's begin, de gozaimasu!

(#1531) Nagytalp válasza _ak_ (#1530) üzenetére


Nagytalp
senior tag

Essential Grid

Kibbb@szott jó plugin!

Ha gondolod, akkor átdobom e-mailben és ha úgy érzed akkor később megveszed. :)

Nvidia RTX és AMD RX videókártyák raktárról!

(#1532) _ak_ válasza Nagytalp (#1531) üzenetére


_ak_
addikt

Köszi, végül is másképp is sikerült. A List category posts pluginnal szépen ki lehet listázni egy adott kategóriát és be lehet állítani, hogy csak a képet jelenítse meg.

Csak ajánlani tudom, érdemes átmenni a doksiján. Később meg is tudom talán mutatni.

Let's begin, de gozaimasu!

(#1533) Secretive


Secretive
aktív tag

Újabb, de remélhetőleg nem gyakori problémába futottam a woocommerce-el.
Nem teljesen világos és tiszta az oka, ezt szeretném kideríteni, a jelenség a kosárba rakás utáni fizetés véglegesítése folyamatnál jelentkezik úgy, hogy a számlázási adatok megadását engedi, de alatta a szállítási módozatok és kifizetési opciók és a megrendelés elküldése inaktív (fátyolos fehér fedésben van van ugyanez és + 'homokórázik'). A poén az, hogy nem mindig tapasztalható. Van, ahonnan meg jó. A vendég vásárlás és az alapból a számlázási cím a szálltási opció is engedélyezett. Ötlet?

más:
Van-e olyan (egyszerű és ingyenes) megoldás,amivel a szállítási ár kiszámítása automatikusan a termékek darabszáma alapján határozható meg?

[ Szerkesztve ]

Szeretem a munkát, lenyűgöz! Képes vagyok órákig ülni és nézni.

(#1534) Secretive


Secretive
aktív tag

S.O.S. MAYDAY MAYDAY!!!

Szeretem a munkát, lenyűgöz! Képes vagyok órákig ülni és nézni.

(#1535) Dexter68 válasza Secretive (#1533) üzenetére


Dexter68
addikt

Az elsőre nincs ötletem, max. cache ürítés, adatbázis karbantartás, ezek az ilyen rejtélyes hibák egy részét megoldják. Vagy nem.

A másodikra egyszer találtam egy olyan plugint, ami a termék súlyát veszi figyelembe, remekül lehet vele postaköltséget kalkulálni.
Hátha lehet valamit kezdeni vele.

Arculat tervezés | Weboldal készítés | Nyomdai anyagok | Illusztrációk, grafikák, festmények | http://www.artcharacter.hu

(#1536) Secretive válasza Dexter68 (#1535) üzenetére


Secretive
aktív tag

nagyon köszi!

a gondom az, hogy amit a woocommban lehetett,azt már megtettem,ahogyan írtam is, de a hiba fenáll.én meg agyvérzést kapok tőle! :)

a súly variánsot meg meg fogom nézni, ha az bejön használhatóan is,akkor azt külön meg fogom köszönni Neked! :)

tehát az alapkérdés akkor még nyitott, bárki ötlete hasznos lehet,"akár áldozok is rá", csak legyen megoldás!

Szeretem a munkát, lenyűgöz! Képes vagyok órákig ülni és nézni.

(#1537) Sziban


Sziban
újonc

Sziasztok!
WP bbpress fórum adatimportáláshoz keresek szakembert. Meglévő egyedi SQL adatbázisból (struktúra ismert) kell importálni az adatokat. Egyszeri alkalomról van szó, de különféle feladatok rendszeresen előfordulnak, ha valakit érdekel.
Ár megegyezés szerint.

Sziban

(#1538) naomek


naomek
tag

Sziasztok Kollegák!

Abban kérném a segítségetek, hogy az új weboldalamra (wp) felraktam a sima Google Analytics plugint, be is írtam a követő kódot a beállításában, viszont még mindig nem csinál semmit.

Hiába googléztam, azt írják, hogy csak annyit kell csinálni.

Egyéb ötletek? :R :)

(#1539) lupus_l válasza naomek (#1538) üzenetére


lupus_l
aktív tag

A sablon footer fájlába illeszd be a követő kódot.

(#1540) Dexter68 válasza naomek (#1538) üzenetére


Dexter68
addikt

Én a Yoast-félét használom, mert az tud egy csomó olyan mókát, hogy pl. ha be vagyok jelentkezve, mint admin, akkor kizár az analyticsből, ami azért elég praktikus :)

Arculat tervezés | Weboldal készítés | Nyomdai anyagok | Illusztrációk, grafikák, festmények | http://www.artcharacter.hu

(#1541) naomek válasza lupus_l (#1539) üzenetére


naomek
tag

Egyszerűbbnek tűnt pluginnal :D

(#1542) naomek válasza Dexter68 (#1540) üzenetére


naomek
tag

Rendben, lecsekkolom, köszi Nektek! :R

(#1543) naomek válasza Dexter68 (#1540) üzenetére


naomek
tag

Ez műxik! :R

Még egy kérdésem lenne. :)

Szerkeszteni szeretnék egy oldalt, és ezt írja: "Jelenleg azt az oldalt szerkesztjük, amelyik a legutóbbi bejegyzéseket mutatja."

Mi lehet a nyűgje? :W :R

(#1544) Nagytalp válasza naomek (#1541) üzenetére


Nagytalp
senior tag

A copy-paste egyszerűbb mint egy plugin. Egy rendes témában pedig van mező a követőkódnak is.

Nvidia RTX és AMD RX videókártyák raktárról!

(#1545) naomek válasza Nagytalp (#1544) üzenetére


naomek
tag

Egyszerűbb, be is raktam a footer.php-ba is, de úgy sem megy.

(#1546) naomek válasza naomek (#1545) üzenetére


naomek
tag

Sikerül! :))

(#1547) Dexter68 válasza Nagytalp (#1544) üzenetére


Dexter68
addikt

Egyszerűbbnek tényleg egyszerűbb csak akkor meg kell oldani, hogy aki szerkeszti az oldalt, az ne jelenjen meg az analytics eredményei között, mert befolyásolja a statisztikát. A pluginben meg van egy rakat beállítás, hogy milyen szerepköröket zárjon ki, meg ilyesmik... Én ezek miatt jobban szeretek plugint használni.

[ Szerkesztve ]

Arculat tervezés | Weboldal készítés | Nyomdai anyagok | Illusztrációk, grafikák, festmények | http://www.artcharacter.hu

(#1548) Nagytalp válasza naomek (#1545) üzenetére


Nagytalp
senior tag

A záró </body> tag elé.

Nvidia RTX és AMD RX videókártyák raktárról!

(#1549) sz.j


sz.j
nagyúr

Hátha valakit érdekel:
Free CSE HTML Validator (100% discount)

Műanyag, alumínium és motoros redőnyök, valamint szúnyoghálók készítése, szerelése. www.szaboredony.hu

(#1550) szaszimi


szaszimi
tag

Sziasztok,

tök új felhasználóként kérnék segítséget: ha meglévő domain és tárhelyszolgáltatómnál bérelt helyemre feltelepítem a wp-t, majd prémium sablont vásárolok hozzá, ezzel már szerkeszthető lesz a HTML kód? (alapesetben a wp ilyenkor premium tagságot akar ráerőszakolni az emberre, ami 100 dolcsi évente, de láttam sablont, ami nekem jó, és megúsznám 20 dolcsival... kérdés, hogy ilyenkor a fejlécből, láblécből eltávolítható a powered by wordpress meg hasonló, alapértelmezettként megjelenő kíírás?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.