Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2019-11-19 09:14:46

LOGOUT.hu

WordPress tartalom kezelő rendszer (CMS) topik

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#6001) sz.j válasza sz.j (#5993) üzenetére


sz.j
nagyúr

Ezt nem értem ...
Az előzetesen elvégzett javításokat követően nem változtattam meg semmit miután a hibajelző oldalt feldobta és láss csodát, most kaptam egy e-mailt a Google-től, hogy minden rendbe van ...

Akkor milyen újabb javításokat kért tőlünk, és azt minek kérte ...?

[ Szerkesztve ]

Műanyag, alumínium és motoros redőnyök, valamint szúnyoghálók készítése, szerelése. www.szaboredony.hu

(#6002) Gave válasza sz.j (#6001) üzenetére


Gave
addikt

Meglehet, hogy a galéria képek, ahol nincs meg a Google által ajánlott 48 pixel. Esetleg így. 3 oszlop helyett csak 1. így elvileg kell legyen elég hely a kattintásra.

@media only screen and (max-width: 480px) {
     #gallery-1 .gallery-item {
         float: none;
         margin-top: 10px;
         text-align: center;
         width: 100%;
       margin: 1.5em auto;
    }
}

(#6003) sz.j válasza Gave (#6002) üzenetére


sz.j
nagyúr

Lehet, hogy ezt reklamálta, bár a javításkor a képekhez nem nyúltam .
Most annyit változtattam a képek beállításain, hogy "Media" helyett "Egyik sem"-re állítottam át a kisebb képek beállítását, így ezeket már nem lehet kattintani.

Műanyag, alumínium és motoros redőnyök, valamint szúnyoghálók készítése, szerelése. www.szaboredony.hu

(#6004) ace05


ace05
senior tag

Helló !

Váltottam 7.2-es php verzióra az oldalamon. De problémám akadt, mert a hivatalos fb plugin amit a like boxra, fb oldal like boxra használtam megfektette az oldalt. Van valami másik jó plugin ami ezt helyettesíti ?

(#6005) The DJ válasza ace05 (#6004) üzenetére


The DJ
addikt

Ehhez speciel pont nem kell plugin. Legenerálod a hivatalos felületen, tesztreszabod, beilleszted a kódot ahova szeretnéd: [link]

https://wpszaki.hu - Minden, ami WordPress, cikkek kezdőknek és haladóknak.

(#6006) Nimrod


Nimrod
addikt

Csak nekem tűnik úgy, hogy a core frissítések száma mostanában megritkult? Vagy csak nagyon hozzászoktam, hogy hirtelen egymás után jöttek még pár hónapja. :U
Amúgy Gutenberg bevezetése óta használ még valaki platformokat mint az Elementor?

(#6007) The DJ válasza Nimrod (#6006) üzenetére


The DJ
addikt

Az Elementor szerintem továbbra is igen népszerű, legalább is a Facebookos WP csoport posztjai alapján. Nem egészen egy kategória a Gutenberggel azért. Az utóbbi leginkább bejegyzések és tartalmak gyors és kényelmes kreálására való, én is hozzászoktam már, az Elementor viszont kicsit robosztusabb és inkább layoutokat és komplett design struktúrákat tudsz kialakítani vele egyedi funkciókkal.

A frissítések valóban kicsit lelassultak mostanában, de nem feltétlenül gond ez, kevesebb a 0 day sebezhetőség és bug, amit azonnal javítani kell. :) A háttérben meg gőzerővel zajlanak a fejlesztések, amik a következő nagyobb kiadással érkeznek majd.

https://wpszaki.hu - Minden, ami WordPress, cikkek kezdőknek és haladóknak.

(#6008) Met


Met
nagyúr

Hogy ha sablont váltok, akkor összezuhan minden, ok, de ha visszaváltok az előző sablonra akkor helyreáll minden?

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#6009) The DJ válasza Met (#6008) üzenetére


The DJ
addikt

Sablonfüggő. Ha van beépített options export rész, akkor azt érdemes ilyenkor használni a biztonság kedvéért, de a legbiztosabb megoldás a teljes adatbázis export sablon csere előtt.

https://wpszaki.hu - Minden, ami WordPress, cikkek kezdőknek és haladóknak.

(#6010) Nimrod válasza Met (#6008) üzenetére


Nimrod
addikt

Érdemes az alap theme-t beállítani ha valami nem működik, pl. plugin inkompatibilitás. Egyik alap theme a Twenty Sixteen. Utána vissza tudod aktiválni az előzőt, megjegyzi mi-hol volt. Ha gondolod írj rám privátban és megnézem.

(#6011) smallmer


smallmer
őstag

Sziasztok!

Maximum 20 termék árusítására szeretnék webshopot készíteni. Wordpressben melyik azt a módszer amivel ez könnyen kivitelezhető?

Esetleg van olyanra lehetőség, hogy egy menüpontban pólóra lehessen mintát tervezni feltöltött képből?

Pl.:

Köszönöm szépen

(#6012) The DJ válasza smallmer (#6011) üzenetére


The DJ
addikt

Webshophoz a WooCommerce kiegészítő kell, ehhez van a legtöbb tananyag, fizetési integráció, bővítmény, sablon, megoldás.

Termék tervező megoldások is vannak kulcsrakészen amik segítségével megoldható a póló design tervezés, de ezek fizetősek. Pl.: [link]

További opciók: [link]

https://wpszaki.hu - Minden, ami WordPress, cikkek kezdőknek és haladóknak.

(#6013) kuyarashi


kuyarashi
őstag

Sziasztok!

Szintén webshopot szeretnék csinálni WordPressben, saját termékeim részére, hosszú távra. A lényeg a profizmus, könnyű kezelhetőség, kompatibilitás, biztonság és a letisztult, szép külső.
Gondolom áruház résznek a WooCommercet ajánljátok, de ha van más ötlet, azt is szívesen fogadom.
Kérdésem, hogy a sablon kiválasztásának mik a sarkalatos pontjai? Mire figyeljek oda vétel előtt (letöltések száma, népszerűség, frissítések, stb.)? Esetleg tudtok-e konkrét témát ajánlani? (Számlázó programmal is szeretném összekapcsolni.)

Előre is köszi a tippeket.

[ Szerkesztve ]

iNEO DSGN • (csillagászati maszkok, alkalmi faldekorációk, exkluzív termékek) • https://ineodsgn.hu/

(#6014) The DJ válasza kuyarashi (#6013) üzenetére


The DJ
addikt

A számlázó program összekapcsolása a sablontól független dolog, azért a WooCommerce felel, de erre is nagyon jó kulcsrakész integrációs megoldások léteznek már. Érdemes olyan sablont választani, ami népszerű, ahol aktív a fejlesztés és ami nagy valószínűséggel nem lesz magára hagyva belátható időn belül. Én themeforest-en nézelődnék, WooCommerce-re szűrve, leginkább a nagyok között, azaz a legtöbbet eladott, legnépszerűbb sablonokkal kezdeném és a demok alapján választanék ezek közül aszerint, hogy melyik az, ami kinézetben, kialakításban és funkciókban a leginkább passzolna az oldal témájához. Nem kell átesni a ló túloldalára azért, azaz ne legyen telepakolva olyan dolgokkal, amikre sose lesz szükséged, mert ez mind csak extra erőforrás használatot eredményez és lassítani fogja az oldal megjelenését, főleg emelkedett látogatószám esetén. Az Avada/Divi a joker sablonok esetén, ezeket szinte bármilyen célra be lehet vetni és mindkettő szuper választás, de persze rengeteg alternatíva van még, amiket érdemes átböngészni.

https://wpszaki.hu - Minden, ami WordPress, cikkek kezdőknek és haladóknak.

(#6015) kuyarashi válasza The DJ (#6014) üzenetére


kuyarashi
őstag

Köszi!
Én is Themeforestet szoktam nézegetni és pontosan a legtöbb letöltést és a folyamatos támogatottságot keresem. Ezek szerint ez már jó húzás volt. (Most úgy látom, hogy van WP e-Commerce is, de nem csak 2 és mindkettőt lepontozták. Ez valami drupalos cucc?)

iNEO DSGN • (csillagászati maszkok, alkalmi faldekorációk, exkluzív termékek) • https://ineodsgn.hu/

(#6016) kuyarashi válasza The DJ (#6014) üzenetére


kuyarashi
őstag

Avada jónak tűnik, csak lehet teli van mindennel. Ezt még ellenőrizni kell.

iNEO DSGN • (csillagászati maszkok, alkalmi faldekorációk, exkluzív termékek) • https://ineodsgn.hu/

(#6017) The DJ válasza kuyarashi (#6015) üzenetére


The DJ
addikt

A WP E-Commerce egy ingyenes plugin, a WooCommerce riválisa, de közel sincs akkora felhasználói tábora, mint a Woo-nak, ebből fakad, hogy sokkal kevesebb hozzá a kiegészítő, sablon, stb, nehezebb vele elindulni, nincs mögötte akkora közösség.

Az Avada nagyon jó, én is használom, az egyik legnépszerűbb sablon, biztosan lesz támogatása a jövőben is, folyamatosan fejlesztik, érkeznek hozzá új funkciók és az optimalizáltsága is korrekt teljesen. Ezer előre elkészített demo oldala van, egy kattintással importálható bármelyik, akár eltérő demok közül is lehet csak egyes oldalakat importálni pillanatok alatt, tehát össze tudod rakni a saját oldalad, akár 10 eltérő demo oldalból is.

https://wpszaki.hu - Minden, ami WordPress, cikkek kezdőknek és haladóknak.

(#6018) kuyarashi válasza The DJ (#6017) üzenetére


kuyarashi
őstag

Árban is jó.
Milyen hátrányokkal találkoztál, vagy mit módosítanál? Van-e olyan sablon, amit jobban preferálsz?

iNEO DSGN • (csillagászati maszkok, alkalmi faldekorációk, exkluzív termékek) • https://ineodsgn.hu/

(#6019) Fecogame


Fecogame
veterán

WordPress 5.2.4 Security Release

Lassú a mobilinterneted? 4G/LTE antennák, közvetlenül raktárról ---> http://bit.ly/LTE_Antennak

(#6020) spiritex


spiritex
veterán

Van bármi előnye a fizetős WPML-nek az ingyenes Polylang-gal szemben, és ha igen, akkor mi? Köszi!

Ha te az vagy, akinek képzeled magad, akkor ki az, aki képzeli magát annak a valakinek?

(#6021) spiritex válasza kuyarashi (#6013) üzenetére


spiritex
veterán

Nézd meg esetleg még ezt a Porto-t, én nagyon szemezek vele, és valószínűleg megveszem hamarosan.

Ha te az vagy, akinek képzeled magad, akkor ki az, aki képzeli magát annak a valakinek?

(#6022) kuyarashi válasza spiritex (#6021) üzenetére


kuyarashi
őstag

Köszi, láttam ezt is, de nem tanulmányoztam még át egyiket sem. Az a baj, hogy nem tudom mire érdemes odafigyelni azokon kívül, amiket már leírtunk az elmúlt napokban. Gondolom majd menet közben derül ki, hogy mi van. Majd még átnézem mindkettő hozzászólásait, hogy mit hoznak fel negatívumként. Abból sok minden leszűrhető.
Avadat (7 éves) eddig sokkal többen vették meg és több komment is érkezett, de a Portot (4.5 éves) valamivel többre értékelték.

Látom frissítik is őket rendesen. Kérdés, hogy mondjuk az Avada nem túl "öreg-e".

[ Szerkesztve ]

iNEO DSGN • (csillagászati maszkok, alkalmi faldekorációk, exkluzív termékek) • https://ineodsgn.hu/

(#6023) Nimrod válasza kuyarashi (#6015) üzenetére


Nimrod
addikt

Én még ajánlanám Template Monster-t is, illetve ha WordPress és WooCommerce, akkor Dokan

(#6024) Nimrod válasza Nimrod (#6023) üzenetére


Nimrod
addikt

Most jött, hogy október 28-tól november 1-ig árkedvezmény Template Monster-en

(#6025) kuyarashi válasza Nimrod (#6023) üzenetére


kuyarashi
őstag

Köszi. A TemplateMonster-t is ismerem.
Dolgoztál már Dokan-nel, Porto-val és Avada-val? Jó lenne tudni mik a pro és kontra tulajdonságaik.

Várjunk, most látom, hogy a Dokan az nem sablon.

[ Szerkesztve ]

iNEO DSGN • (csillagászati maszkok, alkalmi faldekorációk, exkluzív termékek) • https://ineodsgn.hu/

(#6026) spiritex


spiritex
veterán

Érdekes probléma, sose gondolkoztam még el rajta évek alatt, de most az egyik ügyfelem azzal problémázik, hogy olyan a sablon, hogy a főmenüpontok egyből lenyílnak, tehát ha föléviszik az egeret, akkor egyből mutatja az almenüpontokat.
A probléma az, hogy vannak almenüponttal rendelkező főmenüpontok, amik alatt van tartalom, és vannak olyanok is, amik alatt nincs. Tehát vannak olyan főmenüpontok, amikre lehet kattintani és bejön egy új oldal, és vannak, amikhez # van rendelve, amikre kattintva nem történik semmi.
Szerinte senkinek nem jut eszébe végigpróbálgatni minden főmenüpontot, hogy vajon van-e tartalom mögötte vagy nincs, és, hogy ez így nem jó.
Ti mit szoktatok csinálni ilyen esetben? Inkább # jelet tesztek az összes menüpontra és beteszitek a főmenüpont tartalmát egy almenüpont alá? Vagy bíztok abban, hogy rá fognak kattintani az almenüponttal rendelkező főmenüpontokra is? Mert én eddig azt hittem, hogy ez egyértelmű...

Ha te az vagy, akinek képzeled magad, akkor ki az, aki képzeli magát annak a valakinek?

(#6027) vic999 válasza spiritex (#6026) üzenetére


vic999
csendes tag

Nem a legelegánsabb megoldás, de én # jelet tennék inkább oda, ha már muszáj.

(#6028) spiritex válasza vic999 (#6027) üzenetére


spiritex
veterán

Ok, de mi az ennél elegánsabb megoldás?
Ti egyébként felhasználóként végig szoktátok kattintgatni a legördülő főmenüpontokat, hogy van-e ott valami? Mert én igen. De az ügyfél szerint nem mindenki kattintgatja végig, ezért szerinte vagy mindenhol kell lennie tartalomnak, vagy sehol sem. Tehát szerinte vagy mindenhol #-vel kell megoldani, vagy sehol sem.

[ Szerkesztve ]

Ha te az vagy, akinek képzeled magad, akkor ki az, aki képzeli magát annak a valakinek?

(#6029) Nimrod válasza kuyarashi (#6025) üzenetére


Nimrod
addikt

Dokan-al igen, van is hozzá ingyenes template is GibHub-on. Másik kettőt nem ismerem.

spiritex: Én is úgy vagyok vele mint user, hogy utálom az üres menüpontokat, nomeg a halott linkeket. A halálom amikor ingyenes sablonnal van megcsinálva egy oldal és az összes social media ikon nem mutat sehova.

(#6030) spiritex válasza Nimrod (#6029) üzenetére


spiritex
veterán

De ha fejlesztőként el akarod kerülni az üres menüpontokat, akkor hogy oldod meg az almenüket, amiket egy menüpont fog össze, de nincs benne tartalom? Beleteszed az első almenüpont tartalmát vagy az almenüpontokat felsorolod linkekként?

Ha te az vagy, akinek képzeled magad, akkor ki az, aki képzeli magát annak a valakinek?

(#6031) Nimrod válasza spiritex (#6030) üzenetére


Nimrod
addikt

Én külön szoktam szedni linkekként, illetve Page-ként.

(#6032) spiritex


spiritex
veterán

Van egy oldal, amit visual builder-rel csináltam, és annyit csiszoltam rajta, hogy vannak oldalak, amiknek 140-150 revíziója van. Melyik plugint ajánljátok ezek törlésére, limitálására?

Ha te az vagy, akinek képzeled magad, akkor ki az, aki képzeli magát annak a valakinek?

(#6033) The DJ válasza spiritex (#6032) üzenetére


The DJ
addikt

A WP-Optimize jó erre is.

https://wpszaki.hu - Minden, ami WordPress, cikkek kezdőknek és haladóknak.

(#6034) sz.j válasza spiritex (#6032) üzenetére


sz.j
nagyúr

Én évek óta (mindenféle gond nélkül) az alábbi megoldást használom:
"WordPress automatikus mentés idejének, számának megadása"

Műanyag, alumínium és motoros redőnyök, valamint szúnyoghálók készítése, szerelése. www.szaboredony.hu

(#6035) spiritex válasza sz.j (#6034) üzenetére


spiritex
veterán

Köszi mindkettőtöknek! :R

Ha te az vagy, akinek képzeled magad, akkor ki az, aki képzeli magát annak a valakinek?

(#6036) CharlieDrop


CharlieDrop
veterán

hi, lenne egy WooCommerce-es kérdésem, hátha van valakinek tippje.

Adott egy WooCommerce, ami nem küldi el az automatikus leveleket (pl. megrendelésnél), látszik (vagyis éppen nem), hogy nem is akar levelet küldeni.
Nincs, error log és a debug.log-ban sincs semmi ami hibára utalna.

Ha bemegyek a megrendelésbe és kézzel újraküldöm, vagy állapotot változtatok, amivel megy ki levél, akkor kiküldi.

Valakinek nincs rá egy ötlete merre induljak el?

Köszi

Nem használok AD-blockert a PH! oldalain!

(#6037) Nimrod válasza CharlieDrop (#6036) üzenetére


Nimrod
addikt

Más rendszerlevél egyébként kimegy? Mit használsz? WP Mail SMTP esetében sokszor jobb, ha az alap beállításon hagyod (például Mailgun nekem nem akart működni).

(#6038) CharlieDrop válasza Nimrod (#6037) üzenetére


CharlieDrop
veterán

Áh, végül 2 nap nyomozás után meglett a bibi.

Volt egy Custom Order Statusz bővítmény és ez kavart bele az alap levelekbe.

Nem használok AD-blockert a PH! oldalain!

(#6039) Victoryus


Victoryus
addikt
LOGOUT blog

A wordpress.com-on van egy weblapom. Html+js+css kódokat is írtam bele tartalomként, de eltűnnek belőle kódrészletek, komplett sorok is. Általában csak a <script></script>... Ezt ki lehet valahol kapcsolni? Előformázottként szoktam beillszteni egyébként a forrásokat. Elég idegesítő, és véletlenszerűnek tűnik. Most is fent van több program kódja, de csak 2-ből tüntetett el részeket.Legutóbb már direkt tettem szóközt a script tagbe, hátha akkor megmarad.

[ Szerkesztve ]

Eladó Lego: 42139 All terrain vehicle

(#6040) Nimrod válasza Victoryus (#6039) üzenetére


Nimrod
addikt

A WordPress editor oldalán pródáld meg a HTML lapon keresztül beszúrni

(#6041) Taci


Taci
addikt

Van köztetek, aki (WordPress-)honlapokat készít saját vállalkozásban? Lenne pár kérdésem a szakmáról, a vállalkozásról - privátban, ha megoldható. Semmi olyan kérdésem nincs, ami "nyaggatós" lenne, vagy amire magamtól nem találnám meg a választ. Csak elgondolkodtam ezen az úton, és szükségem lenne egy kis iránymutatásra - vagy ha úgy alakul, a kézifék behúzására. :) Köszi.

(#6042) Nimrod válasza Taci (#6041) üzenetére


Nimrod
addikt

Írj rám nyugodtan ;)

(#6043) gboszi válasza Taci (#6041) üzenetére


gboszi
senior tag

Rám is :)

"If you're good at something, never do it for free!"

(#6044) Nimrod válasza Nimrod (#6024) üzenetére


Nimrod
addikt

Emlékeztetőként mától van a Halloween ajánlat Template Monster-en, ha valaki szeretne jó áron megbízható template-et szerezni. Nekem eddig beváltak. Aki segítséget szeretne csak jelezze akár itt, akár privátban. Csak most péntekig érvényes.

(#6045) smallmer


smallmer
őstag

Sziasztok!

Szeretnék kicsit jobban megismerkedni a wordpress-el. Tudnátok mondani olyan megoldást, ahol lokálisan tudom telepíteni a wordpress-t és a böngészőből elérhető lesz?

köszönöm :R

(#6046) The DJ válasza smallmer (#6045) üzenetére


The DJ
addikt

Pont ez kell neked: [link] :)

https://wpszaki.hu - Minden, ami WordPress, cikkek kezdőknek és haladóknak.

(#6047) spiritex


spiritex
veterán

Abban tudna valaki segíteni, hogy egy WP honlapon lévő header képet hogy tudnék szegmentálni, hogy a kép egyes részei más-más oldalra vigyenek? Tehát ha a bal harmadára kattintanak, akkor link1-re, ha a közepére, akkor link2-re, ha pedig a bal harmadára, akkor link3-ra vigyen?

Ha te az vagy, akinek képzeled magad, akkor ki az, aki képzeli magát annak a valakinek?

(#6048) smallmer válasza The DJ (#6046) üzenetére


smallmer
őstag

Nagyon köszönöm :)
:R

(#6049) RedHarlow


RedHarlow
aktív tag

Sziasztok, 2 hónapja az oldalról indított e-mailek a gmail spam mappájába kerülnek. Tudnátok segíteni, hogy milyen beállításokat eszközöljek?

(#6050) The DJ válasza RedHarlow (#6049) üzenetére


The DJ
addikt

Kezdetnek: SPF + DKIM rekord helyes beállítása, SMTP plugin telepítése, küldő email címe a domain tartományából származzon, a szerver IP címe és a domain ne legyen feketelistán. Itt érdemes ellenőrizni: [link]

(#6047) spiritex: Ezzel elvileg megoldható: [link]

[ Szerkesztve ]

https://wpszaki.hu - Minden, ami WordPress, cikkek kezdőknek és haladóknak.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.