Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2019-11-19 09:14:46

LOGOUT.hu

WordPress tartalom kezelő rendszer (CMS) topik

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#901) Nagytalp válasza Des1gnR (#892) üzenetére


Nagytalp
senior tag

A témámban megadható a linkek színe ezért arra gondoltam, hogy a CSS nem pálya. De most ha jobban végig gondolom akkor egy külön div megoldhatja a problémát.

Egyébként köszönöm a cikket, sikerült megértenem pár dolgot amit a PSP pluginban már eddig is nézegettem de nem tudtam mire is jó?

Azt viszont még mindig nem értem, hogy a magas kulcsszó sűrűség mennyire lehet gond?

Nvidia RTX és AMD RX videókártyák raktárról!

(#902) Nagytalp válasza adam_ (#900) üzenetére


Nagytalp
senior tag

Webmester eszközökben letilthatod az oldalt az indexelésből. Vagy szerintem a robots.txt-ben is megadhatod egy noindex, nofollow opcióval.

Bedobod a linket?

[ Szerkesztve ]

Nvidia RTX és AMD RX videókártyák raktárról!

(#903) Des1gnR válasza Nagytalp (#901) üzenetére


Des1gnR
őstag

Ha jól tudom, akkor azért nem ajánlatos, mert a Google így azt hiszi, hogy csak azért szerepel annyiszor a kulcsszó, hogy minél gyorsabban előrébb kerülj.
Az előrébb kerülésed viszont nem ezen fog múlni. Szerintem érdemes lenne csökkenteni a számon, nehogy emiatt soroljon hátrébb.

Dell G3 3779 || Samsung S23+ || Samsung Watch 5 Pro || Oculus Quest 2 || Creality Ender 3 V2

(#904) Nagytalp válasza Des1gnR (#903) üzenetére


Nagytalp
senior tag

Csak ez nem minden estben lehetséges. Ha az oldal címe vagy nem tökéletesen tartalmazza a kulcsszót akkor meg gyenge lesz a SEO. Nehéz ebben egyensúlyt tartani. :)

Nvidia RTX és AMD RX videókártyák raktárról!

(#905) Nagytalp válasza adam_ (#900) üzenetére


Nagytalp
senior tag

Azért azt se felejtsd el, hogy a google index nem gyorsvonat. :)

Nvidia RTX és AMD RX videókártyák raktárról!

(#906) Des1gnR válasza Nagytalp (#904) üzenetére


Des1gnR
őstag

Nehéz ügy az biztos :)

Ha már robots.txt-nél tartunk, akkor tök érdekes belenézni 1-2 oldaléba: https://facebook.com/robots.txt
Kinek mit mutatnak és mit nem :)

Dell G3 3779 || Samsung S23+ || Samsung Watch 5 Pro || Oculus Quest 2 || Creality Ender 3 V2

(#907) adam_ válasza Nagytalp (#902) üzenetére


adam_
senior tag

(#908) Des1gnR válasza adam_ (#907) üzenetére


Des1gnR
őstag

Tedd bele a robots.txt-be, ahogy már javasolta Nagytalp és addig is irányítsd át a főoldalra pl. ezzel a pluginnel.

Dell G3 3779 || Samsung S23+ || Samsung Watch 5 Pro || Oculus Quest 2 || Creality Ender 3 V2

(#909) Nagytalp válasza adam_ (#907) üzenetére


Nagytalp
senior tag

Nem tudom milyen kulcsszóra jön fel mint találat de én emiatt nem aggódnék túlságosan, max. a 404 lehet zavaró. A googlben szépen megjelenik az oldal. Ha lesz időd akkor távolítsd el a google indexből a nem kívánt oldalt és kalap-kabát.

[ Szerkesztve ]

Nvidia RTX és AMD RX videókártyák raktárról!

(#910) Nagytalp


Nagytalp
senior tag

Azt tudja valaki, hogy hogyan generálódnak ilyen aloldalak?:

http://www.irodalmibableves.hu/page/2/page/5/

Nvidia RTX és AMD RX videókártyák raktárról!

(#911) adam_ válasza Nagytalp (#909) üzenetére


adam_
senior tag

Köszönöm sikerült! Beadtam az eltávolítani kívánt urleket a googlbe webmestereszközökben.

Az volt a baj, hogy simán az étterem nevére felhozta az author és a hello world oldalakat is.

[ Szerkesztve ]

(#912) Des1gnR


Des1gnR
őstag

Mit csinálhattam, hogy nem tudok megnyitni egy egyszerű képet?

[link]

Ugye másnak se jó?
Ugyan ez a saját oldalomon...
[link]

Egy szerveren van a 2 oldal, de eddig minden ment :D

Dell G3 3779 || Samsung S23+ || Samsung Watch 5 Pro || Oculus Quest 2 || Creality Ender 3 V2

(#913) Des1gnR válasza Des1gnR (#912) üzenetére


Des1gnR
őstag

Jajj de hülye vagyok...benne volt a linkben, hogy html...sry :C

[ Szerkesztve ]

Dell G3 3779 || Samsung S23+ || Samsung Watch 5 Pro || Oculus Quest 2 || Creality Ender 3 V2

(#914) r3dsnake


r3dsnake
nagyúr

Sziasztok!

Létezik olyan wordpress sablon, ami a főoldalon csak egy adott kategóriához tartozó cikkeket/híreket listáz ki? A többi kategória pedig csak adott menüpontokhoz lenne rendelve. Ez így megoldható?

Köszi!

(#915) Nagytalp válasza r3dsnake (#914) üzenetére


Nagytalp
senior tag

Létezik olyan wordpress sablon, ami a főoldalon csak egy adott kategóriához tartozó cikkeket/híreket listáz ki?

Ha jól veszem ki akkor egyéni taxonomiákról beszélsz (custom taxonomy). Én éppen ilyet használok, ami azt jelenti, hogy csak az adott taxonómia típus alatt létrehozott cikkek jelennek meg a főoldalon. A többi típust, pl. "bejegyzés (post)" külön kerül kezelésre, ezért külön menüpont alatt is megjelentethető.

A többi kategória pedig csak adott menüpontokhoz lenne rendelve.

A kategóriákat vagy bármit úgy teszel be a neked tetsző menüpontok alá ahogyan akarod.

Ez így megoldható?

Összességében: Igen.
Hogy konkréten melyik téma jó neked? Nem tudom de ha szétnézel a témák közt akkor vásárlás előtt kérdezz rá, hogy a kiszemelt téma használ-e "custom taxonomy"-t alapból. Ha igen akkor könnyen elkülönítheted a bejegyzés típusokat egymástól.

Nvidia RTX és AMD RX videókártyák raktárról!

(#916) Mentiii


Mentiii
tag

Sziasztok!

Adott ez a link:

http://sziakomarom.sk/ilyen-lesz-az-uj-duna-hid/

Amit ha beleteszek a Facebook debuggerbe

(csináljátok meg kérlek, mert jelenleg nem tudok screenshotolni :) )

A See exactly what our scraper sees for your URL linkre kattintva azt mutatja,. hogy a scraper egyszerűen ezt adja vissza:

Document returned no data

Pedig nagyon is van ott minden....

Ennél a régit még jól mutatja, de ha "Fetch new scrape information", már itt is előjön a probléma..

http://sziakomarom.sk/hetfon-indul-felsooktatasi-tajekoztato-korut/

Mi lehet a baj?

(#917) lakisoft válasza Mentiii (#916) üzenetére


lakisoft
veterán

[link]

Nekem jónak tűnik.

[ Szerkesztve ]

(#918) Des1gnR válasza lakisoft (#917) üzenetére


Des1gnR
őstag

Nálam is ok :K

Dell G3 3779 || Samsung S23+ || Samsung Watch 5 Pro || Oculus Quest 2 || Creality Ender 3 V2

(#919) BcAdm


BcAdm
csendes tag

Helló!

Szeretném egy widgetbe beletenni a wp oldalamon az alábbi templateből a join the newsletter widgetet.

Kérdésem az lenne,hogy hogy és milyen formában kell beleírnom a widgetbe,hogy így mutasson. Próbálgattam de nem jött össze sajnos.

Ugyanit jól szerkeszthető popup plugin kerestetik.

Köszi szépen! :)

(#920) Mentiii válasza Des1gnR (#918) üzenetére


Mentiii
tag

Köszönöm srácok!

Úgy néz ki valamit ügyködött a Facebook...magától megoldódott :)

(#921) Dexter68 válasza BcAdm (#919) üzenetére


Dexter68
addikt

Elfelejtetted linkelni az „alábbi template”-t. De ha feltelepítesz egy newsletter-plugint, ahhoz szokott lenni widget. Többnyire.

Arculat tervezés | Weboldal készítés | Nyomdai anyagok | Illusztrációk, grafikák, festmények | http://www.artcharacter.hu

(#922) BcAdm válasza Dexter68 (#921) üzenetére


BcAdm
csendes tag

igen bocsi.

http://codepen.io/jlalovi/pen/bIyAr

Róla van szó. :)

[ Szerkesztve ]

(#923) BcAdm válasza BcAdm (#922) üzenetére


BcAdm
csendes tag

valaki?:)

(#924) sz.j


sz.j
nagyúr

Hátha valakit érdekel:

"WordPress alapismeretek" (ingyenes és magyar)

[ Szerkesztve ]

Műanyag, alumínium és motoros redőnyök, valamint szúnyoghálók készítése, szerelése. www.szaboredony.hu

(#925) BcAdm válasza BcAdm (#919) üzenetére


BcAdm
csendes tag

senki? :(

(#926) Des1gnR válasza BcAdm (#925) üzenetére


Des1gnR
őstag

Tedd fel ezt: MailPoet Newsletters

Tedd ki widgetbe, majd CSS-el tudod a kinézetét ilyenre szabni. Az általad linkelt CSS-ben a 938. sortól kezdődik az a rész, az segítség lehet.

Dell G3 3779 || Samsung S23+ || Samsung Watch 5 Pro || Oculus Quest 2 || Creality Ender 3 V2

(#927) Des1gnR válasza sz.j (#924) üzenetére


Des1gnR
őstag

Ezt ismerem, jó cucc, ajánlott mindenkinek.
Itt pedig ingyenes design cuccok: http://www.freepik.com

Dell G3 3779 || Samsung S23+ || Samsung Watch 5 Pro || Oculus Quest 2 || Creality Ender 3 V2

(#928) Mentiii válasza Des1gnR (#927) üzenetére


Mentiii
tag

Thx a linket! Nagyon hasznos :) :R

(#929) _ak_


_ak_
addikt

Sziasztok!

Most ismerkedem a WooCommerce pluginnal és afelől érdeklődnék, hogy tudtok-e esetleg egy olyan ingyenes sablont ajánlani, ahol minél több Woo-s opció érhető el.

Igazából ez így leírva kicsit hülyén hangzik, a lényeg, hogy melyik sablon alatt érdemes fejleszteni webshopot? Még nincs kitalálva, hogy milyen lesz a végleges, csak ahogy nézem a tutorialokat a prémium sablonokkal, azokhoz képest az ingyenesek, szépen ki vannak herélve.
Aztán lehet, hogy csak én bonyolítom túl...

Let's begin, de gozaimasu!

(#930) Des1gnR válasza _ak_ (#929) üzenetére


Des1gnR
őstag

Ha ingyenes kell akkor a Woo oldalán is van pár:
http://www.woothemes.com/product-category/themes/free-themes/

Illetve: [link]

Ezeket is szépre lehet szabni és élvezetesre (UX) lehet szabni CSS-el, jQuery-vel, de én azt mondom, hogy egy komolyabb Prémium téma megér 50-60$-t, főleg, hogy sokszor adnak hozzá 15-20$ értékű plugint és a szerkeszthetőségről nem is beszélve.

Dell G3 3779 || Samsung S23+ || Samsung Watch 5 Pro || Oculus Quest 2 || Creality Ender 3 V2

(#931) Nagytalp válasza _ak_ (#929) üzenetére


Nagytalp
senior tag

Érdemes egy ingyenessel próbálkozni de ha végül vásárolni akarsz akkor ezt ajánlom: Avada

Nvidia RTX és AMD RX videókártyák raktárról!

(#932) _ak_ válasza Des1gnR (#930) üzenetére


_ak_
addikt

Köszi a linkeket, WooThemes-en pont most reklámozzák, a hivatalos commerce sablonukat. :)) Ez megteszi addig, amíg ki nem találjuk, hogy mi lesz a végleges.

Nagytalp:
Ez elég jónak ígérkezik, ahogy látom széleskörű beállításai vannak.

Viszont nem teljesen világos, hogy hivatalosan hogy is van ez a sablon használat. Konkrétan a ThemeForest-en lévőkre gondolok. A Regular licence alatt, mintha az szerepelne, hogy egyszer használható fel egy oldalhoz, amennyiben a végfelhasználónak nem kell fizetnie érte?
Tehát ha magamnak csinálok egy oldalt, akkor 60 dodó, ha másnak pénzért, akkor majd' 3k?

Más. PHP-s topikba volt linkelve: PHP-HHVM-WP

Mivel eddig Laravelel foglalkoztam, pont van egy Vagrant box hozzá, amiben könnyen aktiválható a hhvm, igaz az SMB megosztás a szűk keresztmetszet, szóval ebben a környezetben, kis méretű alkalmazás esetén nem tapasztaltam semmi gyorsulást, de legalább kiderül, hogy minden megfelelően működik-e, így lehet, hogy a VPS-re érdemes lesz ezt is be konfigolni.

Let's begin, de gozaimasu!

(#933) _ak_ válasza _ak_ (#932) üzenetére


_ak_
addikt

Ja meg Twitteren olvastam, hogy mindjárt kint van a WooCommerce 2.3 és hogy lesznek azért nagyobb változtatások benne, amik kiterjednek a téma kezelésre is, úgy hogy javasolják, hogy mindenképp ellenőrizzük, hogy megfelel lesz-e minden. Már csak azt kell megtalálnom, hogy honnan szedhetem le a bétát.

Meg is van: WooCommerce 2.3, de úgy tűnik, hogy ez még nem a béta és nincs konkrét dátum kitűzve, csak kb. 2015 Q1-re várható.

Let's begin, de gozaimasu!

(#934) wmati


wmati
addikt

Ingyenes témát illetve ingyenes shop motort mennyire lehet felhasználni olyan oldalhoz ami bevételt termelhet a rajta árult termékekkel ?

(#935) Nagytalp válasza _ak_ (#932) üzenetére


Nagytalp
senior tag

Azért az extended licenc árát nem tudom komolyan venni. Ha feltelepítek egy témát akkor ahhoz az egy oldalhoz kérhetek szupportot minden esetben. Ha megkérdeznék akkor az enyém az adott oldal! De nem kérdezik.

Egyébként a regular licenc szerint nem kérhetsz pénzt a kliensedtől a témáért. Persze ha fejlesztést vállalsz akkor nevezheted a munkád kb. bárminek és akkor már nem a témáért kérsz pénzt.

A HHVM-et nem teljesen értem. Ez egy online VM?

Nvidia RTX és AMD RX videókártyák raktárról!

(#936) Nagytalp válasza wmati (#934) üzenetére


Nagytalp
senior tag

Ha jogilag kérdezed akkor az ingyenes bővítmények és a Wordpress is szabadon felhasználhatóak mivel GPL licenc alatt futnak.

Másképp mi értelme lenne a szabad szoftvereknek?

Nvidia RTX és AMD RX videókártyák raktárról!

(#937) wmati válasza Nagytalp (#936) üzenetére


wmati
addikt

Én is így értelmeztem csak azért gondoltam rá kérdezek biztos ami biztos.

Közbe bele futottam egy olyan gondba hogy a WooCommerce shop bővítményben, nincsenek képek feltöltve a termékekhez és hogy lehet e csökkenti default kép nagyságát ha meg nyitok egy terméket.

[ Szerkesztve ]

(#938) Nagytalp válasza wmati (#937) üzenetére


Nagytalp
senior tag

Ha a témád nem támogat ilyen jellegű beállítást akkor woocommerce template css-ben kell megadnod az értéket. De fejből nem ugrik be, hogy pontosan hol!?

[ Szerkesztve ]

Nvidia RTX és AMD RX videókártyák raktárról!

(#939) wmati válasza Nagytalp (#938) üzenetére


wmati
addikt

Melyik a jobb megoldás magát a képet le kicsinyíteni vagy css-ben átírni?

(#940) wmati válasza wmati (#939) üzenetére


wmati
addikt

Ok rá jöttem css

(#941) Nagytalp


Nagytalp
senior tag

Ha valaki Linuxot használ akkor szoftver és kód módosításokhoz a regexxer egy nagyon hasznos kis program!

Nem tudom, hogy létezik-e Windows-os megfelelője de nekem már rengeteget segített. :)

Nvidia RTX és AMD RX videókártyák raktárról!

(#942) _ak_ válasza Nagytalp (#935) üzenetére


_ak_
addikt

És mennyire probléma, hogy ha ne adj isten 2 oldalon használom fel a sablon?

Bár ezek szerint, ha nem a ettől leszek híresen gazdag, akkor annyira nem követik le, hogy biztos, hogy csak 1-szer használtam-e fel..

A HHVM-ről itt olvashatsz egy kicsit. Annyira még én sem ástam el magam benne, de úgy tűnik, hogy mindenképp érdemes lesz foglalkozni a témával.

Let's begin, de gozaimasu!

(#943) Nagytalp válasza _ak_ (#942) üzenetére


Nagytalp
senior tag

Senki nem fogja azt lesni, hogy hányszor használtad fel. Csak nem ér egy helyen több oldalra támogatásért reklamálni. :)

Ha egyet veszel akkor már tudod frissíteni a másikat is. ;]

A pluginoknál már más a helyzet. A codecanyon-on vásárolt pluginok egy része már kéri a megfelelő kódokat is a frissítések letöltéséhez.

Ha esetleg csak kipróbálni akarsz valamit egy teszt rendszerben akkor a "nulled" jó megoldás lehet. De élőben semmiképpen sem ajánlom a használatukat!

Nvidia RTX és AMD RX videókártyák raktárról!

(#944) _ak_


_ak_
addikt

Jól látom, hogy a Jetpacket akkor is lehet használni, hogy ha semmi közöm nincs a WP.com-hoz?

Tehát elég csak regisztrálni a WP.com-on és onnantól kezdve használhatom az oldalaimon? Nem látom hirtelen, hogy miért jó ez, azt főként nem értem, hogy mi szükség van erre egy logo berakásához. :F

Let's begin, de gozaimasu!

(#945) Dexter68 válasza _ak_ (#944) üzenetére


Dexter68
addikt

Egy logó berakásához nem kell jetpack, de nagyon sok hasznos jóság van benne.

Arculat tervezés | Weboldal készítés | Nyomdai anyagok | Illusztrációk, grafikák, festmények | http://www.artcharacter.hu

(#946) _ak_ válasza Dexter68 (#945) üzenetére


_ak_
addikt

A sablon szerkesztést nem fogom megúszni, gondolom manuálisan is megoldható, csak ezt a részét még nem néztem át, így egy kicsit kaotikus elsőre. A szóbanforgó sablon meg a woocommerces storefront, ahol featureként írják, hogy akár saját logóm is lehet, ha aktiválom a jetpacket. ;]

Let's begin, de gozaimasu!

(#947) Dexter68 válasza _ak_ (#946) üzenetére


Dexter68
addikt

Szerintem a wordpress bejelentkező ablakát logózza és az a feature (bár ez is megoldható gyalog)

Arculat tervezés | Weboldal készítés | Nyomdai anyagok | Illusztrációk, grafikák, festmények | http://www.artcharacter.hu

(#948) Nagytalp válasza _ak_ (#946) üzenetére


Nagytalp
senior tag

Hová szeretnél logót?

Nvidia RTX és AMD RX videókártyák raktárról!

(#949) _ak_ válasza Nagytalp (#948) üzenetére


_ak_
addikt

Headerbe h1 mellé. Nem hiszem, hogy nagy probléma lesz, most majd nekiülök a front résznek és meglátom, hogy mit tudok kihozni belőle, csak furcsállottam ezt a Jetpackes dolgot, hogy úgy is használhatom, hogy közben semmi közöm a WP.com-hoz.
Abba már több logikát látok, amit Dexter68 is mondott, hogy a bejelentkező ablakoz rak egy logót.

Más. Tutorialokból azt vettem le, hogy ha már webshop, akkor több, mint ajánlott egy vps és ssl használata. Ezzel nektek mi a tapasztalatotok?
A magam részéről én egy digiocean-os vpsre gondoltam, havi 2-3k közötti szerintem bőven elég is lenne és egész jó leírás is tartozik, hogy mit hogyan. Igaz a legközelebbi a szerver Hollandiában van, de azt olvastam, hogy jó sebességgel érhető el.

Ettől függetlenül ismerősnek is csinálok egy hasonlót, de neki már van egy osztott tárhelye a DoclerWeb-nél. Noha baromi drágának tartom ahhoz képest , amit adnak, ha már ki van fizetve, oda kerül az oldal.

Ezzel kapcsolatban is lenne kérdésem. Bár az engedélyek látszólag rendben vannak, a wp önmaga mégsem képes módosítani a fájlokat. Az FTP elérés beállítottam, így legalább a bővítmények telepítése zavartalan, a woocommerce magyarítása is felment, de pl. log-ot már nem tud írni, hiába csináltam neki mappát. A jogosultságok szintén 0755-re vannak állítva, ami igazából még sok is, ha jól tudom, egy osztott tárhelyre.

Let's begin, de gozaimasu!

(#950) Nagytalp válasza _ak_ (#949) üzenetére


Nagytalp
senior tag

Mindenképpen ajánlott egy VPS hozzá de még az is kevés lehet.

A várható látogatók számát figyelembe kell venni. Nálam jelenleg egy 1GB-os VPS-en egyre több gond van az erőforrásokkal. Az apache2 process-ek szép lassan felemésztik az erőforrásokat ami végül mysql crash-t eredményez. (Nem egyszerű napokon vagyok túl).

Egy webshop esetében még kritikusabb a helyzet bár ez függ az importálás intenzitásától is. Ha pl. több tízezer terméket kell sűrűn imoprtálni akkor oda egy 2-3k-s 1GB VPS már kevés. Teszteltem otthon WPAi pluginnal egy 30000+ importot és felkajált 10(!) GB-ot. Szóval komolyabb webshopnak már dedikált szerver(ek) kell(enek).

Persze pár száz terméknek elég lehet egy kis VPS de optimalizálni akkor is kell! (Éppen ezzel küzdök én is.)

A logo nem lesz nagy ügy szerintem és a login feletti logo már csak extra. PHP-ban kell egy <div class> és utána css-ben némi finomhangolás, kb. ennyi.

Nvidia RTX és AMD RX videókártyák raktárról!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.