Hirdetés

2024. május 11., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2019-11-19 09:14:46

LOGOUT.hu

WordPress tartalom kezelő rendszer (CMS) topik

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#7001) CharlieDrop válasza FeniX- (#6999) üzenetére


CharlieDrop
veterán

ezzel 2 baj van
1. usernek nem kell belépnie
2. ha van 100 termék lesz 100 bejegyzés?

olyanban gondolkodom, hogy lenne egy Session változó (vagy valami ahhoz hasonló globális).
Az megkapja az input mező értékét, azt megjeleníteni mindenhol ahol akarom és ha megrendelem, akkor adom át db-nek az értékeket. Csak nem tudom mennyire biztonságos WP_Sessiont használni

Nem használok AD-blockert a PH! oldalain!

(#7002) FeniX- válasza CharlieDrop (#7001) üzenetére


FeniX-
aktív tag

Miért ne lenne biztonságos? Nem a jelszót tárolod benne, csak a megrendeléshez használt kulcsszót, ami rákerül a termékekre.
Arra kell ügyelni, hogy legyenek trigger pontok, ahol reszetteled ezt a változót néha.
Amúgy pár száz bejegyzés egy db-ben nem a világ vége.
A gyári wp táblák között is van, amelyik ennél jóval több recordot tartalmaz.
A másik megoldás, hogy valami fáljba írod bele, és onnan olvassa vissza a program. Ha nincs is bejelentkezve, valami egyedi azonosítót (pl. időbélyeget, stb.) hozzá lehet rendelni.
Aztán manuálisan, vagy cron jobbal törlöd időközönként a mappa tartalmát.

(#7003) FeniX- válasza FeniX- (#7002) üzenetére


FeniX-
aktív tag

Még egy ötlet:
hidden input mezőben átviszed mindenhova, ahova kell.. javascript+ajax-szal.
Ahhoz még db sem kell.

(#7004) CharlieDrop válasza FeniX- (#7003) üzenetére


CharlieDrop
veterán

ja, de hidden input mezét le kell kezelni elementorban :D
viszont a js+ajax tuti kelleni fog

és úgy vettem észre nem nagyon szereti a WP ezt a megoldást, tavaly szívtam vele

köszi a tippeket, végigmegyek rajtuk

Nem használok AD-blockert a PH! oldalain!

(#7005) FeniX- válasza CharlieDrop (#7004) üzenetére


FeniX-
aktív tag

de mivel volt a probléma a wp_sessions-nél?
(na, adtál egy új tippet, köszi, este tanulmányozom kicsit azt)

(#7006) CharlieDrop válasza FeniX- (#7005) üzenetére


CharlieDrop
veterán

Az, hogy még nem próbáltam ki :) Igazából az alap az lenne, hogy minél kevésbé hekkeljem a rendszert, ezt eg annak tartom valahol.
Jó lett volna, ha van valami bővítmény amit fel tudtam volna használni, hisz úgy rugalmasabb a dolog.

Nem használok AD-blockert a PH! oldalain!

(#7007) FeniX- válasza CharlieDrop (#7006) üzenetére


FeniX-
aktív tag

Áh, szerintem pont az a hekkelés, mikor felteszel egy olyan bővítményt, aminek 10% haszna van, és mellette 90%- felesleges kódot tartalmaz, és csak lassítja az oldalt, meg esetleg összeakad más pluginekkel.
Ez simán bele kell, hogy férjen az egyediség határain belül egy oldal működésébe.

(#7008) CharlieDrop válasza FeniX- (#7007) üzenetére


CharlieDrop
veterán

naja, de ha valamit változtatni kell, akkor a kódhoz kell nyúlni, szóval inkább a bővítmény. Persze utálom ha 90%-ban felesleges, abban egyetértek.

Nem használok AD-blockert a PH! oldalain!

(#7009) FeniX- válasza CharlieDrop (#7008) üzenetére


FeniX-
aktív tag

Ezt a kódrészletet létrehozhatod saját plugin-ként is, nem muszáj a téma functions-ját piszkálni.
1 osztály, 2-3 függvénnyel, és kész. Ki/be tudod kapcsolni, és el van szeparálva a kód is.

(#7010) CharlieDrop válasza FeniX- (#7009) üzenetére


CharlieDrop
veterán

köszi :)
És akkor érdemes shortcode-olni, végül is nem olyan rossz, már tesztelgetem, még az ajax elvérzik :D Túl letisztítottam a kódom :D

Nem használok AD-blockert a PH! oldalain!

(#7011) FeniX- válasza CharlieDrop (#7010) üzenetére


FeniX-
aktív tag

Ha nem megy, írd le nyugodtan, megnézem mi lehet.
Persze, az űrlap menjen shortcode-ba, az ajaxot meg úgy szoktam, hogy a plugin konstruktorában az "init"-re teszem az ajax callback hook-ot, egy egyedi get változóval.
pl.
public function __construct() {
add_action("init", array($this, array(&$this, 'action_init') );
...
}
...
public function action_init()
{
if( is_user_logged_in() )
{
$this->logged_in_user = get_userdata( get_current_user_id() );
}
if(isset($_GET['api']))
{
switch($_GET['api'])
{
case 'register_user':{
$result = $this->register_user_initial( $_POST );
echo json_encode( $result );
break;
}
...
satöbbi

az űrlap meg:
<form data-ajax="<?php echo get_bloginfo('url'); ?>/?api=register_user" id="registration_form">

Ez csak egy általános példa.
A js-ben pedig az ajax címzettje:
$.ajax({
url: $('#registration_form').attr('data-ajax'),

[ Szerkesztve ]

(#7012) CharlieDrop válasza FeniX- (#7011) üzenetére


CharlieDrop
veterán

Azért nem ment, mert WP-ben nem $ az ajax hívás, hanem jQuery.

Nagyon jól fut elementorban, csak be kell huzogatni mi hova kell. Még majd át kell adjam paramba a megrendeléshez, de majd eldöntöm melyik módszerrel
1000 hála a segítségért :R :R :R :R

Nem használok AD-blockert a PH! oldalain!

(#7013) FeniX- válasza CharlieDrop (#7012) üzenetére


FeniX-
aktív tag

Dehogyisnem, csak be kell csomagolni egy önmagát meghívó függvénybe.
Amúgy a jQuery-ben a '$' jel csak egy 'rövidítés' a 'jQuery' objektum helyett.
Próbáld így a js-t:
(function($){
// itt már tudod a $-t használni.
$(document).ready(function(){
//...
});
})(jQuery);

Azthiszem, valami olyasmi van 'emögött', hogyha a wp-be behívot a jquery scriptet, akkor automatikusan a noconflict módban fog behívódni, magyarul a $ nincs definiálva, ha jól mondom.
(Hogy ne akadjon össze más js cuccokkal)

[magyarázat]

[ Szerkesztve ]

(#7014) FeniX-


FeniX-
aktív tag

Kíváncsiságból letöltöttem és telepítettem a ninja-forms -ot.
20 megabyte.
Ha magadnak utánanézel és mondjuk nem egy túl nagy funkció és megírod... párszáz kbyte.

(#7015) FeniX- válasza Agostino (#6986) üzenetére


FeniX-
aktív tag

Elvileg, ha jól látom az űrlap kitöltésének elmentését engedélyezi, vagy tudja.
https://ninjaforms.com/extensions/save-progress/

(#7016) CharlieDrop válasza FeniX- (#7014) üzenetére


CharlieDrop
veterán

20 mega? Az igen :R

Nem használok AD-blockert a PH! oldalain!

(#7017) Agostino válasza FeniX- (#7015) üzenetére


Agostino
addikt

köszi szépen ez jól fest!

                          hey friend listen, i know the world is scary right now but its gonna get way worse

(#7018) FeniX- válasza Agostino (#7017) üzenetére


FeniX-
aktív tag

;)

(#7019) Flowtation


Flowtation
őstag

Sziasztok!
Nem tudom, volt-e már kérdés, de nem találtam eddig. Van egy oldalam, egy tárhely, egy domain, sima alap dolgok. N most meg szeretném újítani az oldalt egy másik témával és előről kezdeni, tehát mintha egy tök másik oldal lenne. Viszont a domain-nek maradni kell és futni is kellene a régi témának amíg az új el nem készül, legalább 50%-ban. Van erre valami mód? Akár barkács megoldás is jó lenne, de ha van "hivatalos" workout az is jöhet.
Ha nem megy akkor gondolom wp reset, vagy ha mindent újra akarok akkor zsír új adatbázis jól mondom? Lehet ez utóbbi lenne a legtisztább megoldás?
Köszönöm előre is!

Keresek: D-link covr-1102 2 pack routert.

(#7020) Met válasza Flowtation (#7019) üzenetére


Met
nagyúr

Ha a szolgáltató engedi akkor aldomain (probaoldal.domainneved.hu) vagy saját gépen szerkeszted az oldalt, (Wamp szerver pl.) és ha készen vagy akkor áthelyezed az éles domain-re.

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#7023) The DJ válasza BarnaB@hu (#7022) üzenetére


The DJ
addikt

Üdv. itt is Barna! :)

https://wpszaki.hu - Minden, ami WordPress, cikkek kezdőknek és haladóknak.

(#7024) BarnaB@hu válasza The DJ (#7023) üzenetére


BarnaB@hu
csendes újonc

Köszönöm :) Megpróbálok itt is megosztani újdonságokat ha szabad? WordPress 5.7 bemutató pont időben volna még mielőtt jön a frissítés jövő héten.

WPSuli.hu ha WordPress weblapot akarsz építeni jó alapokkal olyantól aki tudja és nem csak oktatja ;) <br> BarnaB.hu - minden ami Okosotthon, tech, fotózás, vállalkozás

(#7025) The DJ válasza BarnaB@hu (#7024) üzenetére


The DJ
addikt

Persze, jöhet nyugodtan, ez mind közérdekű és hasznos infó, én is szívesen kiteszem az oldalra ezeket. :)

https://wpszaki.hu - Minden, ami WordPress, cikkek kezdőknek és haladóknak.

(#7027) CharlieDrop válasza BarnaB@hu (#7026) üzenetére


CharlieDrop
veterán

Hello itt is.

Nem használok AD-blockert a PH! oldalain!

(#7028) Flowtation válasza Met (#7020) üzenetére


Flowtation
őstag

Köszi a választ.
Asszem lehet aldomain, ebben az esetben lesz egy teszt.domain.hu oldalam, a www mappában egy teszt mappával. Jól gondolom? Csinálok egy új telepítést, lesz új adatbázis is, akkor az hogyan fog működni a domain.hu címen? Kicsit homály ez nekem még. :(
ugyanúgy érdekelne az is, hogy wamp szerveren keresztül hogyan működne ez?

[ Szerkesztve ]

Keresek: D-link covr-1102 2 pack routert.

(#7029) Met válasza Flowtation (#7028) üzenetére


Met
nagyúr

Én jobban szeretek helyi gépen dolgozni.
WampServer 3.1.3 telepítése Windows 10-re

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#7030) FeniX- válasza Flowtation (#7028) üzenetére


FeniX-
aktív tag

Semmi nagy trükk nincs benne. Feltelepíted, és a telepítés (és a program elindítása) után a megadott mappát eléred a böngészőben a http://127.0.0.1 -es IP-n, vagy a http://localhost/ címen.
(xamp-ban egy 'htdocs' mappában, wamp alatt talán 'www' ? )

[ Szerkesztve ]

(#7031) Flowtation válasza FeniX- (#7030) üzenetére


Flowtation
őstag

Ez oké, nagyon régen már használtam, de akkor még nem kellett tárhelyre feltöltenem. Amit nem vágok ez az adatbázis-weblap kapcsolat. Amikor telepítünk egy új wp-t, akkor meg kell adni a DB adatokat, usert, pass-t, namost ezt meg kell csinálnom wamp alatt is gondolom (user, pass nem lesz vagy más mint a tárhelyen, ez ok), akkor ez az adatbázis hogyan kerül fel a tárhelyre?
Egy weboldalhoz egy adatbázis tartozik? Ez fordítva is így van? Vagy erre szolgál a wp telepítőben a tábla előtag rész?

Simán el tudok indítani egy wp oldalt az alapoktól, mégsem ismerem a működési elvét :( , ez elég szomorú, tudom, ezért is jó lenne tisztába tenni ezeket a dolgokat.

Keresek: D-link covr-1102 2 pack routert.

(#7032) BarnaB@hu válasza Flowtation (#7031) üzenetére


BarnaB@hu
csendes újonc

Lehet jobb ha visszaolvasok, de ha kell egyszerű local amivel tesztelsz, dolgozol akkor ott van Local by Flywheel ami rettenet leegyszerűsíti a dolgokat. Videóimhoz is ezt használom, mert van egy előre elkészített blueprint installom amit fél pillanat alatt telepíthetek ha kell friss, de mellette 4-6 másik install is különböző célokra.

https://localwp.com/

WPSuli.hu ha WordPress weblapot akarsz építeni jó alapokkal olyantól aki tudja és nem csak oktatja ;) <br> BarnaB.hu - minden ami Okosotthon, tech, fotózás, vállalkozás

(#7033) BarnaB@hu válasza Flowtation (#7031) üzenetére


BarnaB@hu
csendes újonc

kieg: weboldalanként egy adatbázis igen. Alapból új adatbázis kellene weboldalanként, de lehet egy adatbázis is használni más előtaggal, de nem javasolt hosszútávon.

WPSuli.hu ha WordPress weblapot akarsz építeni jó alapokkal olyantól aki tudja és nem csak oktatja ;) <br> BarnaB.hu - minden ami Okosotthon, tech, fotózás, vállalkozás

(#7034) Flowtation válasza BarnaB@hu (#7033) üzenetére


Flowtation
őstag

Köszönöm mindkét választ. Dióhéjban: [link]
Tehát ha jól értem: Van egy tárhelyem és egy domain-om, rajta 1 db adatbázis. Kell (ajánlott) csinálnom egy új adatbázist először. Ha szeretnék egy új oldalt, de úgy, hogy a régivel párhuzamosan működjön (amíg nincs kész az új valamennyire), akkor ezt nem lehet megtenni ezzel a felállással, hiába a másik db. max localban felépítem az új oldalt, majd ha minden megvan (pluginok, tartalom, oldalak, struktúra, stb) akkor törlöm a www mappa tartalmát ftp-n, majd clean install wp és az új adatbázissal indítom el? Magyarán valamennyi szolgáltatás kiesés lesz mindenképp. Ami persze nem baj, ez egy önkormányzati oldal, de inkább csak tájékoztató jellegű.

szerk: amit alapból ad a tárhely-szolgáltató adatbázist, az is használható simán, ugye? Mert én annó létrehoztam egy sajátot is, azzal megy most.

[ Szerkesztve ]

Keresek: D-link covr-1102 2 pack routert.

(#7035) Met


Met
nagyúr

Azt írja a Google Search Console az egyik aloldalra hogy

- A kattintható elemek túl közel vannak egymáshoz
- A szöveg túl kicsi, ezért nem olvasható
- A tartalom szélesebb a képernyőnél

3 ilyen aloldal van és csak az egyikre írja.
Duplikálva lettek (ez készült legutoljára), elrendezés ugyan az, szöveg méret/formázás ugyan az, a felhasznált képek mérete ugyan az.
Nem nagyon értem hogy mi baja.

Vagy nem kell ezt annyira komolyan venni?

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#7036) CharlieDrop válasza Met (#7035) üzenetére


CharlieDrop
veterán

A duplikálás komoly dolog, a google nem szereti. Ha csak készülőben van, akkor ne legyen közzétéve.

A többi is probléma, ha nem reszponzív egy oldal, akkor bünti van.

Nem használok AD-blockert a PH! oldalain!

(#7037) Met válasza CharlieDrop (#7036) üzenetére


Met
nagyúr

Mit nem szeret? Azt hogy létrehoztam egy oldalt, majd duplikáltam, átírtam a szöveget, kicseréltem a képeket? Pusztán azért hogy ne nulláról kelljen megcsinálnom és ugyan olyan legyen?
3 ilyen szolgáltatás oldal van, csak az egyiknél ír hibát, a másik kettővel nincs gondja.

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#7038) sz.j válasza Met (#7035) üzenetére


sz.j
nagyúr

Régebben nálunk is jelzett hasonló problémákat (2x is), a szöveg méretét változtattuk, a másik két hibával nem tudtunk mit kezdeni,.
Ezt követően jeleztük hogy javítva lettek a hibák és nem sokkal később kaptuk az e-mailt hogy minden rendben van (holott csak egy dolgon változtattunk) ...

Műanyag, alumínium és motoros redőnyök, valamint szúnyoghálók készítése, szerelése. www.szaboredony.hu

(#7039) Met válasza sz.j (#7038) üzenetére


Met
nagyúr

Igen, emlékszem hogy nálad is ez volt.
Akkor nem tudom, így marad.

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#7040) CharlieDrop válasza Met (#7037) üzenetére


CharlieDrop
veterán

írtam:

Ha csak készülőben van, akkor ne legyen közzétéve. Ha nincs közzétéve az oldal, akkor nem látja a gugli és nem hisztizik. ;)

Nem használok AD-blockert a PH! oldalain!

(#7041) sz.j válasza Met (#7039) üzenetére


sz.j
nagyúr

"... így marad."

Ha így marad csinálj egy próbát, jelezd hogy ki lett javítva, aztán majd meglátod, hogy reagál rá.

[ Szerkesztve ]

Műanyag, alumínium és motoros redőnyök, valamint szúnyoghálók készítése, szerelése. www.szaboredony.hu

(#7043) FeniX- válasza Flowtation (#7034) üzenetére


FeniX-
aktív tag

A wp-config.php -ból idézve:
/**
 * WordPress-adatbázis tábla előtag.
 *
 * Több blogot is telepíthetünk egy adatbázisba, ha valamennyinek egyedi
 * előtagot adunk. Csak számokat, betűket és alulvonásokat adhatunk meg.
 */
$table_prefix = 'wp_';

Ergó egy új telepítésnél, ha más prefixet adsz meg, elfér 1 adatbázisban több blog/oldal táblája is.

(#7044) Speeedfire


Speeedfire
nagyúr

Sziasztok,
nem vagyok egy nagy WP felhasználó. 5.7 alatt be akartam üzemelni a reCaptcha-t, v3 beírtam a kódokat. Majd kiírta, hogy érvénytelen kulcstípus. Így most be se tudok lépni :DDD

Fotóim https://fb.com/toth.szabolcs.art || IG: http://instagram.com/_tothszabolcs_ || Weblapom http://szabolcs-toth.com

(#7045) Ear001 válasza Speeedfire (#7044) üzenetére


Ear001
addikt

Rakj vussza egy régi mentést, és próbáld meg a v2-őt. Ha jól.emlékszem a v3-nál van is figyelmeztetés, hogy gond lehet vele bizonyos környezetben.

(#7046) BarnaB@hu válasza FeniX- (#7043) üzenetére


BarnaB@hu
csendes újonc

Feltéve, hogy sosem akarja majd költöztetni saját tárhely csomagra az extra weblapokat...Ha mégis akkor az szép káromkodás tud lenni a takarításnál szinttől függően :)

Ha nincs korlát új adatbázis, már csak biztonsági okokból is.

WPSuli.hu ha WordPress weblapot akarsz építeni jó alapokkal olyantól aki tudja és nem csak oktatja ;) <br> BarnaB.hu - minden ami Okosotthon, tech, fotózás, vállalkozás

(#7047) Soockit


Soockit
aktív tag

Sziasztok,

Több kérdésem lenne:
Van egy domainem, viszont a jelenlegi szolgáltatótól szeretném elhozni, az lenne a kérdésem, hogy melyik szolgáltatót ajánljátok. Amit tudok mondani, hogy egy egy oldalas holnapot szeretnék, ezt néztem ki: [link]
Nem tudom, hogy egy ilyen honlapnak mekkora a tárhely igénye, illetve a holnap választásnál mire kell figyelni, milyen szolgáltatások kellenek nekem? A későbbiekben esetleg fotók, cikkek lesznek az oldalon semmi más. Egy kapcsolati űrlap, file feltöltési (küldési) lehetőséggel lenne még!
Szeretnék hirdetni Google-ön majd szerényen, ennek a beállításában esetleg tudtok valakit ajánlani?

Előre is köszönöm segítségeteket.

(#7048) Taci válasza Soockit (#7047) üzenetére


Taci
addikt

Én a Versanus-t tudom ajánlani, a supportjuk nagyon jó, gyors, ügyfélközpontú, és ez nekem kezdőként sokat jelentett.
https://versanus.eu/hu/webtarhely/

Az 1GB-os csomag bőven elég arra, amit itt leírtál. Viszont árban nincs nagy különbség az 5GB-os csomagig, és ha később esetleg szeretnél másik honlapot is, vagy az előző "tevékenységi körét" nagyobb helyhasználatúra kibővíteni, megérheti.

(#7049) sz.j válasza Soockit (#7047) üzenetére


sz.j
nagyúr

Esetleg itt is körülnézhetsz, nekünk évek óta nincs gondunk velük/szolgáltatásukkal.

Műanyag, alumínium és motoros redőnyök, valamint szúnyoghálók készítése, szerelése. www.szaboredony.hu

(#7050) Speeedfire


Speeedfire
nagyúr

Átírtam a plugin mappát, majd vissza.

Fotóim https://fb.com/toth.szabolcs.art || IG: http://instagram.com/_tothszabolcs_ || Weblapom http://szabolcs-toth.com

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.