Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2019-11-19 09:14:46

LOGOUT.hu

WordPress tartalom kezelő rendszer (CMS) topik

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1301) Des1gnR válasza Nagytalp (#1298) üzenetére


Des1gnR
őstag

Nem a mi webshopunk :D Ezt elfelejtettem hozzá tenni :P

Dexter68: Nincs a kódba, azzal kezdtem természetesen. :K
Dexter68: Egyelőre az lenne a cél, hogy újra működjön a kereső, utána jöhet másik plugin. Másik kereső nem jöhet szóba, ez a legjobb. :K

Dell G3 3779 || Samsung S23+ || Samsung Watch 5 Pro || Oculus Quest 2 || Creality Ender 3 V2

(#1302) Des1gnR


Des1gnR
őstag

Frankó...beimportáltam az új shopra a termékeket és nem akarja hozzáadni az áfát.
Nem először csinálom és hihetetlen, de mindent ugyan úgy csinálok mint eddig, de egyszerűen nem jelenik meg a termékkat oldalon, csak a nettó ár. :W

Dell G3 3779 || Samsung S23+ || Samsung Watch 5 Pro || Oculus Quest 2 || Creality Ender 3 V2

(#1303) Des1gnR válasza Des1gnR (#1302) üzenetére


Des1gnR
őstag

SK-t írtam országkódnak megszokásból és így persze, hogy nem adja hozzá :W :DDD

Dell G3 3779 || Samsung S23+ || Samsung Watch 5 Pro || Oculus Quest 2 || Creality Ender 3 V2

(#1304) Domike84


Domike84
csendes tag

Sziasztok,

Lehet wp-ben galériát csinálni úgy, hogy a képeket egy képmegosztó oldalról belinkelem?

Van egy oldal ahol a képeimet tárolom de ugye a weboldalra kellenének de nem akarom a tárhelyemet terhelni vele :)

köszi

Üdv

D

(#1305) Dexter68 válasza Domike84 (#1304) üzenetére


Dexter68
addikt

biztos van ilyen plugin, csak ki kell guglizni. Flickr-es tuti, valahol már láttam.

Arculat tervezés | Weboldal készítés | Nyomdai anyagok | Illusztrációk, grafikák, festmények | http://www.artcharacter.hu

(#1306) Domike84 válasza Dexter68 (#1305) üzenetére


Domike84
csendes tag

Köszi! Akkor meg próbálom. Én pinterest-et kerestem de sajna még nincs használható eredményem :(

(#1307) Nagytalp válasza Domike84 (#1306) üzenetére


Nagytalp
senior tag

Pinterest lenne a cél?

[link]

Nvidia RTX és AMD RX videókártyák raktárról!

(#1308) Domike84 válasza Nagytalp (#1307) üzenetére


Domike84
csendes tag

Köszi a linket, nézem mik vannak! :)

Az lenne a cél hogy a pinteresten levő képeimet egy galériában meg tudjam osztani.
pin it gombot már sikerült hozzáadnom.

Dexter68 forumtárs írta hogy flickr-nél van ilyen plugin azt meg is találtam tök jól műxik ha más nem lesz akkor át rakom oda a képeket.

(#1309) Nagytalp válasza Domike84 (#1308) üzenetére


Nagytalp
senior tag

Tehát neked egy Pinterest Stream kell, pl.: [link]

Nem tudom ez milyen, de nem nagy ügy. Találsz közösségi stream/rss plugint könnyen ha tudod, hogy mit keresel? :)

Nvidia RTX és AMD RX videókártyák raktárról!

(#1310) CharlieDrop


CharlieDrop
veterán

Sziasztok.

Egy láma kérdés. Adott egy téma (lényegében mindegy melyik), megcsinálom hozzá a fordítást, felmásolom, de frissítéskor letörli.

Hogy tudom megcsinálni, hogy azt ne kukázza?

Nem használok AD-blockert a PH! oldalain!

(#1311) Nagytalp válasza CharlieDrop (#1310) üzenetére


Nagytalp
senior tag

A .po és .mo fájloknak nem kellene törlödnie!

Egyébként a wp-content/languages/... a fordítások korrekt helye.

Nvidia RTX és AMD RX videókártyák raktárról!

(#1312) krisi047


krisi047
aktív tag

Sziasztok! Óriási problémám támadt a WP használta közben. A gond az, hogy minden feltöltött képet tömörít, persze nem nagyon, de éppen annyira, hogy a bizonyos lényeges részletek elvesszenek. Találtam rá egy Disable Jpeg Compression nevű plugin-t, és a functions.php-ba is beírtam a megfelelő sorokat, hogy 100%-os maradjon a kép. Ami furcsa, hogy a mérete stimmel, a végeredmény viszont elég gány. Mit lehetne még ezzel kezdeni? WP 4.1.1.

[ Szerkesztve ]

(#1313) CharlieDrop válasza Nagytalp (#1311) üzenetére


CharlieDrop
veterán

de ha oda teszem és nem a tehemes\téma neve\lanuages-ba, akkor honnan tudja, hogy egy hu_HU.mo/po mihez tartozik?

Nem használok AD-blockert a PH! oldalain!

(#1314) Des1gnR válasza CharlieDrop (#1313) üzenetére


Des1gnR
őstag

Nagytalp nem arra gondolt, hogy neked kell odatenni, hanem, hogy a téma készítőjének kellene arról gondoskodni, hogy oda kerüljön.
Egyébként ha a wordpress magyar nyelvű, akkor ne az eredeti nyelvi fájlt módosítsd, csak csinálj egy másolatot hu-HU névvel és azt. Azt nem fogja szerintem felülírni.

Dell G3 3779 || Samsung S23+ || Samsung Watch 5 Pro || Oculus Quest 2 || Creality Ender 3 V2

(#1315) Magga


Magga
aktív tag

Sziasztok!

Instagramon megjelenő képekből szeretnék készíteni egy Galéria menüponton, meg is találtam a számomra tökéletes plugint(Flickr Instagram Picasa Gallery ), viszont sajnos ugyanazt a hibát dobja nálam, mint a teszt honlapon. Ha rámegyek egérrel egy képre, a képek alatt fekete háttéren piros betűkkel a következő hibaüzenetek küldi:

nanoGALLERY: error on hover t is null [undefined]

nanoGALLERY: error on hoverOut t is null [undefined]

Két gépen is próbáltam, mindkettőn jelentkezett. Ezeken elsősorban Firefoxot használok, de az egyik gépen van Opera is, ott nem tapasztaltam ezt...

Kérdés: mi lehet a probléma, vagy tudtok-e hasonló plugint ajánlani. Ami miatt ez tetszik nekem, thumbnail-eket rak ki az oldalra, amire rákattintva egy lapozható képnézegető ugrik fel, nem az instagram!

Előre is köszönöm, ha van valakinek bármilyen észrevétele.

(#1316) CharlieDrop válasza Des1gnR (#1314) üzenetére


CharlieDrop
veterán

Pont azt csináltam, Poedittel lefordítottam, lett egy hu_HU.po és mo

azt bemásoltam a Themes\téma neve\languages könyvtárba az eredeti mellé, át is váltott a nyelv, jött a frissítés és el is tűnt onnan...

és ez két témával is eljátszódott...

Nem használok AD-blockert a PH! oldalain!

(#1317) Des1gnR válasza CharlieDrop (#1316) üzenetére


Des1gnR
őstag

Hmm, akkor nem tudom. Nincs olyan sűrűn frissítés, hogy ne tudd mindig átmásolni a nyelvet, de attól még idegesítő :(

Dell G3 3779 || Samsung S23+ || Samsung Watch 5 Pro || Oculus Quest 2 || Creality Ender 3 V2

(#1318) CharlieDrop válasza Des1gnR (#1317) üzenetére


CharlieDrop
veterán

Sajátnál nem para, de nem másolgathatom így mindenkinek...
szerintem vmit elbaltázok, rossz helyre másolok, vagy nevezek át, vagy nem tudom

Nem használok AD-blockert a PH! oldalain!

(#1319) tamas1985


tamas1985
aktív tag

Sziasztok!
A következőben lenne segítségre szükségem:
Még kezdő vagyok ebben a témában.
Megoldható e valahogy hogy a változtatásokat tesztelje az ember.
Tehát még az előtt hogy az oldal élesben beindulna, úgy hogy a nagyközönség azt ne lássa.
Előre is köszi.

(#1320) Des1gnR válasza tamas1985 (#1319) üzenetére


Des1gnR
őstag

Vagy lokálisan XAMPP-al. Vagy (amit én jobbnak tartok) létrehozol egy almappát a domain főmappája alatt pl. test és oda másolod fel a WP-t. Ekkor a domainem.hu/test oldalon éred el. Fontos, hogy telepítéskor ne engedélyezd, hogy a robotok bejárhassák az oldalt.

Dell G3 3779 || Samsung S23+ || Samsung Watch 5 Pro || Oculus Quest 2 || Creality Ender 3 V2

(#1321) sz.j válasza Des1gnR (#1320) üzenetére


sz.j
nagyúr

"...Fontos, hogy telepítéskor ne engedélyezd, hogy a robotok bejárhassák az oldalt."

Ez valóban fontos, de a tiltás ellenére nagy valószínűséggel befogják járni ...

Műanyag, alumínium és motoros redőnyök, valamint szúnyoghálók készítése, szerelése. www.szaboredony.hu

(#1322) tamas1985 válasza Des1gnR (#1320) üzenetére


tamas1985
aktív tag

Értem én is erre gondoltam, és mikor átköltözik a égleges helyre nem kell már állítani semmit csak átmásolni ha jól gondolom .

(#1323) Nagytalp válasza CharlieDrop (#1316) üzenetére


Nagytalp
senior tag

Nem a /themes/... mappába kell másolni!

Fodítások helye a WP-CONTENT/languages/ mappában van. Azon belül is a témák és a pluginok fordításait is
külön mappában találod.

Fordítás neve pedig a fordított fájlban lévő textdomain neve (ami nem feltétlenül egyezik meg a téma nevével!!) és a nyelv.

A poeditnél pedig szerintem ezersze jobb a Codestyling Localization (Honosító).

Child téma használata esetén (Ami szerintem kötelező ha témát módosítassz és nem szeretnéd elveszteni a munkád minden frissítésnél, mint pl. most.) a functions.php-ban meg kell határozni a textdomaint és a nyelv elérési útvonalát is!

Nvidia RTX és AMD RX videókártyák raktárról!

(#1324) Nagytalp válasza tamas1985 (#1322) üzenetére


Nagytalp
senior tag

Amit localhostra fejlesztessz annak localhost lesz az összes adatbázis bejegyzése tehát ha 1:1-ben felmásolod akkor nem fog működni. De klónozhatod is a telepítésed vagy lecserélheted a kifejezéseket az adatbázisban.

Nvidia RTX és AMD RX videókártyák raktárról!

(#1325) Nagytalp válasza Magga (#1315) üzenetére


Nagytalp
senior tag

Haszálja a webkonzolt Úram (F12)!

Javascript hiba. Ha jól látom akkor arra a részre hivatkozik ami kiírja a hibát. Valószínűleg lenne valamilyen hover effect amikor fölé állsz az egérrel de az nincs defíniálva. Amúgy úgy tűnik, hogy minden működik. Én vagy megpróbálnám kijavítani a hibát vagy kikommentelném a hiba kiíratást!

Nvidia RTX és AMD RX videókártyák raktárról!

(#1326) CharlieDrop válasza Nagytalp (#1323) üzenetére


CharlieDrop
veterán

:R

hálás köszönet

:R

Nem használok AD-blockert a PH! oldalain!

(#1327) tamas1985 válasza Nagytalp (#1324) üzenetére


tamas1985
aktív tag

Úgy gondoltam hogy a tárhelyen

(#1328) Nagytalp válasza tamas1985 (#1327) üzenetére


Nagytalp
senior tag

Ha alkönyvtárba teszed akkor ugyanez a helyzet. Létezik plugin amivel lehet teszt telepítést csinálni a meglévő alá. Ezt szokták is javasolni béta tesztelőknek, amikor belépsz Wordpressbe ezt látod a hírek között.

Rá kellene szokni (Nekem is! :) ) a Netbeans vagy valami hasonló használatára. Ha jól tudom az tud tesztelni és ha minden jó akkor szinkronizálja az élő oldallal. -Így hallottam. :)

De szerintem lehet klónozni localhostról is csak kicsit trükkös. (Én még nem csináltam.)

Nvidia RTX és AMD RX videókártyák raktárról!

(#1329) Nagytalp válasza Magga (#1315) üzenetére


Nagytalp
senior tag

A nanogallery css fájljában ezt a részt cseréld:

.nanoGalleryConsoleParent p {
color: rgb(176, 0, 0);
padding: 1px;
margin: 0px;
}

erre:

.nanoGalleryConsoleParent p {
display: none;
}

Persze attól még jobb lenne a hibát kijavítani!

[ Szerkesztve ]

Nvidia RTX és AMD RX videókártyák raktárról!

(#1330) Magga válasza Nagytalp (#1329) üzenetére


Magga
aktív tag

Ezer köszönet! :R

(#1331) tamas1985 válasza Nagytalp (#1328) üzenetére


tamas1985
aktív tag

Bocsi, nem igazán értem.
Ha adott egy domain.
Amin én szeretnék egy wordpress alapú oldalt.
Amíg nem rakom össze teljesen addig www.xxxxx.hu/test/ domain en menne.
Amikor meg végleges lett a dolog, akkor költözne át a gyökérkönyvtárba.
Ez így simán működne?

(#1332) Nagytalp válasza tamas1985 (#1331) üzenetére


Nagytalp
senior tag

Mint mondtam minden hivatkozó bejegyzés az adatbázisban www.xxxxx.hu/test/ lesz!

Tehát ha valamelyik plugin vagy egy kép link vagy bármi hivatkozik erre a linkre akkor a végleges címen nem fog működni az oldal rendesen addig amíg ki nem cseréled a hivatkozásokat a véglegesre az adatbázisban.

Nvidia RTX és AMD RX videókártyák raktárról!

(#1333) tamas1985 válasza Nagytalp (#1332) üzenetére


tamas1985
aktív tag

Így már értem, köszi.
És akkor más megoldás ?

(#1334) Des1gnR válasza tamas1985 (#1333) üzenetére


Des1gnR
őstag

PhpMyAdminban futtatod ezeket a parancsokat:

UPDATE wp_options SET option_value = replace(option_value, 'http://www.oldsiteurl.com', 'http://www.newsiteurl.com') WHERE option_name = 'home' OR option_name = 'siteurl';

UPDATE wp_posts SET guid = REPLACE (guid, 'http://www.oldsiteurl.com', 'http://www.newsiteurl.com');

UPDATE wp_posts SET post_content = REPLACE (post_content, 'http://www.oldsiteurl.com', 'http://www.newsiteurl.com');

UPDATE wp_postmeta SET meta_value = REPLACE (meta_value, 'http://www.oldsiteurl.com','http://www.newsiteurl.com');

Dell G3 3779 || Samsung S23+ || Samsung Watch 5 Pro || Oculus Quest 2 || Creality Ender 3 V2

(#1335) Nagytalp válasza Des1gnR (#1334) üzenetére


Nagytalp
senior tag

Zsír!

Nekem most olyan gondom van, hogy ID tartományban kellene cserélnem kifejezéseket!! Pl. 'ID' 68-134

[ Szerkesztve ]

Nvidia RTX és AMD RX videókártyák raktárról!

(#1336) amulet


amulet
senior tag

Az olx alatt milyen motor van? nem hiszem, hogy wordpress
szerintetek?

(#1337) The DJ válasza amulet (#1336) üzenetére


The DJ
addikt

Saját (házon belüli) fejlesztés, semmi köze a Wordpresshez.

https://wpszaki.hu - Minden, ami WordPress, cikkek kezdőknek és haladóknak.

(#1338) Des1gnR


Des1gnR
őstag

Miért lehet az, hogy az oldalamon 500 Internal Server Error hiba jön elő mindenféle módosítás nélkül?
Ha felülírom a .htaccest önmagával, akkor helyreáll.

Dell G3 3779 || Samsung S23+ || Samsung Watch 5 Pro || Oculus Quest 2 || Creality Ender 3 V2

(#1339) Nagytalp válasza Des1gnR (#1338) üzenetére


Nagytalp
senior tag

.htaccess tartalma?

Nvidia RTX és AMD RX videókártyák raktárról!

(#1340) Des1gnR válasza Nagytalp (#1339) üzenetére


Des1gnR
őstag

php_value memory_limit 64M

ExpiresActive On
ExpiresByType image/gif A2592000
ExpiresByType image/png A2592000
ExpiresByType image/jpg A2592000
ExpiresByType image/jpeg A2592000

<ifModule mod_gzip.c>
mod_gzip_on Yes
mod_gzip_dechunk Yes
mod_gzip_item_include file .(html?|txt|css|js|php|pl)$
mod_gzip_item_include handler ^cgi-script$
mod_gzip_item_include mime ^text/.*
mod_gzip_item_include mime ^application/x-javascript.*
mod_gzip_item_exclude mime ^image/.*
mod_gzip_item_exclude rspheader ^Content-Encoding:.*gzip.*
</ifModule>


<Files wp-login.php>
Order Deny,Allow
Deny from all
Allow from all
</Files>

# BEGIN WordPress
<IfModule mod_rewrite.c>
RewriteEngine On
RewriteBase /
RewriteRule ^index\.php$ - [L]
RewriteCond %{REQUEST_FILENAME} !-f
RewriteCond %{REQUEST_FILENAME} !-d
RewriteRule . /index.php [L]
</IfModule>

# END WordPress

Dell G3 3779 || Samsung S23+ || Samsung Watch 5 Pro || Oculus Quest 2 || Creality Ender 3 V2

(#1341) Nagytalp válasza Des1gnR (#1340) üzenetére


Nagytalp
senior tag

<IfModule mod_php5.c>
php_value memory_limit 64M
</IfModule>

Nvidia RTX és AMD RX videókártyák raktárról!

(#1342) Des1gnR válasza Nagytalp (#1341) üzenetére


Des1gnR
őstag

Mondjuk az még mindig kérdéses, hogy miért nem lehet az ajax search lite (vagy pro) keresőjébe írni miután erre módosítom a gyári .htacces fájlt.
Témától függetlenül :U
[link]

[ Szerkesztve ]

Dell G3 3779 || Samsung S23+ || Samsung Watch 5 Pro || Oculus Quest 2 || Creality Ender 3 V2

(#1343) Des1gnR válasza Des1gnR (#1342) üzenetére


Des1gnR
őstag

Ja, nem, más kavar be...jól van, akkor megoldom valahogy :B

Dell G3 3779 || Samsung S23+ || Samsung Watch 5 Pro || Oculus Quest 2 || Creality Ender 3 V2

(#1344) CharlieDrop


CharlieDrop
veterán

belépéshez a wp-login.php-t nevezett vagy helyezett át már valaki?

Nem használok AD-blockert a PH! oldalain!

(#1345) sz.j válasza CharlieDrop (#1344) üzenetére


sz.j
nagyúr

Bár én még nem neveztem át ezért véleményem sincs róla, de itt található egy-két megoldás a kérdésedre.

Műanyag, alumínium és motoros redőnyök, valamint szúnyoghálók készítése, szerelése. www.szaboredony.hu

(#1346) CharlieDrop válasza sz.j (#1345) üzenetére


CharlieDrop
veterán

Köszi, ez jól hangzik.

Kimaradt hogy nem elég átnevezni a php-t :D

Nem használok AD-blockert a PH! oldalain!

(#1347) sz.j válasza CharlieDrop (#1346) üzenetére


sz.j
nagyúr

Amúgy a wp biztonságossá tételével kapcsolatban elég sok találat van a Google-n.

Műanyag, alumínium és motoros redőnyök, valamint szúnyoghálók készítése, szerelése. www.szaboredony.hu

(#1348) CharlieDrop válasza sz.j (#1347) üzenetére


CharlieDrop
veterán

azzal kezdtem tavaly...
azt hagytam a fenébe idő hiányban :)

Nem használok AD-blockert a PH! oldalain!

(#1349) Dexter68


Dexter68
addikt

Ha a W3 total cache-t használom, érdemes/szabad mellette még valami gyorsítót használni?
Ha igen, akkor mit?

Arculat tervezés | Weboldal készítés | Nyomdai anyagok | Illusztrációk, grafikák, festmények | http://www.artcharacter.hu

(#1350) The DJ válasza Dexter68 (#1349) üzenetére


The DJ
addikt

Nincs értelme, sőt egyenesen butaság. Csak összeakadnak és lassítják egymást. A W3TC-t kell normálisan konfigolni. Menjen a Page Cache, mehet a JS&CSS Minify is, de ha hiba van a konzolban, akkor manuálisan kell beállítani ezt a részt. Ezen kívül fontos még a Browser Cache normális beállítása, mert ez is brutálisan meggyorsítja az oldal betöltését. Aztán mehet a Database és az Object Cache is, de itt már lehetnek hibák és oldalfüggő, hogy mi az, ami gyorsít és mi az, amivel csak a szívás van. Én a végén még szoktam egy ingyenes Cloudflare-t is integrálni a W3TC-be (van hozzá beépített modul, csak aktiválni kell).

Ha ez mind megtörtént, akkor az oldal betöltése (és az oldalváltás) is szempillantás alatt megy majd végbe és a PageSpeed valamint a GTMetrix pontszámok is jelentősen fognak növekedni.

https://wpszaki.hu - Minden, ami WordPress, cikkek kezdőknek és haladóknak.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.