Hirdetés

2024. május 6., hétfő

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2019-11-19 09:14:46

LOGOUT.hu

WordPress tartalom kezelő rendszer (CMS) topik

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#751) sz.j válasza Des1gnR (#750) üzenetére


sz.j
nagyúr

Félre ne értsd az előző hsz-at, az amit írtam az nem szemrehányás volt, csak spontán jeleztem, hogy mit tud a plugin.

Műanyag, alumínium és motoros redőnyök, valamint szúnyoghálók készítése, szerelése. www.szaboredony.hu

(#752) Des1gnR válasza sz.j (#751) üzenetére


Des1gnR
őstag

Értem én :K
Ha nem akar sikerülni, akkor belenézek én is jobban és összehozzuk. ;)

Dell G3 3779 || Samsung S23+ || Samsung Watch 5 Pro || Oculus Quest 2 || Creality Ender 3 V2

(#753) Ear001


Ear001
addikt

Egy érdekes hibába futottam bele a blogomon. Néhány bejegyzést szeretnék más nyelven is elérhetővé tenni, így feltettem az mqTranslate plugint. Ez nagyjából pont azt tudja, ami nekem kéne - de csak egy új bejegyzésig volt jó. Utána például ha angolra váltottam, akkor megmutatta azokat a bejegyzéseket, amikből volt ilyen nyelvű változat - de magyarul. A keresés viszont csakis angol nyelven működött.

Nem tudtok egy jó plugint erre? vagy valami tuti módszert, hogy az alternatív nyelvű változatok elérhetők legyenek?

(#754) lakisoft válasza Des1gnR (#744) üzenetére


lakisoft
veterán

Ott írja az alján mit kell megnézni. Ha az adott könyvtárakon nem megfelelőek a jogok akkor nem fog menni.

(#755) Des1gnR válasza lakisoft (#754) üzenetére


Des1gnR
őstag

Nem sokáig foglalkoztam vele, újrahúztam az oldalt és minden fut szépen. :U

Dell G3 3779 || Samsung S23+ || Samsung Watch 5 Pro || Oculus Quest 2 || Creality Ender 3 V2

(#756) lakisoft válasza Des1gnR (#755) üzenetére


lakisoft
veterán

Az is egy megoldás. Néha egyszerűbb megnézni amit ír. :R

(#757) Sweet Lou 6 válasza Ear001 (#753) üzenetére


Sweet Lou 6
addikt

Próbáld ki a Polylangot.

sweetlou6.wordpress.com

(#758) amulet


amulet
senior tag

Keresek wordpressben jártas személyt, akinek a programozás sem akadály, átírni egy bővítményt, funkciókat elhelyezni benne.

Amit szeretnék:
- Egy Kérdések és válaszok plugint a weboldalamra.
- regisztráció nélkül használható
- kategóriákat lehet létrehozni a csoportosításukhoz
- fénykép feltöltését is meg lehessen csinálni
- Nagyon egyszerű felület és felhasználás.

jelenleg a wordpress alap komment része tölti ki ezt a funkciót, de már annyi a kérdés és válasz, hogy átláthatatlan. A DWQA Ask Question plugin is tetszik és jól használható, de ott csak regisztrált tagok tölthetnek fel fotót.
Ezekből kellene egy jól működő részt csinálni, összegyúrni. A meglévő komment részt kibővíteni csoportosítással vagy a DWQA plugint kibővíteni fotófeltöltéssel regsiztráció nélkül

Privátban keressetek, akit érdekel és képesnek érzi magát. Kérem jelöljétek meg mennyi lenne az ára, a legjobb ajánlatot adó nyeri meg :D

(#759) Ear001 válasza Sweet Lou 6 (#757) üzenetére


Ear001
addikt

Köszönöm, nézem!

(#760) Mentiii


Mentiii
tag

Van aki használ valamilyen Cache plugint?

Én W3 Total Cache-t használok. Fasza is, csak az a bibi vele, hogy:

- Betelik a merevlemez kvóta

Be lehetne valahogy állítani a cache-t, hogy csak az utolsó 1 hónapot mentse?
// Hírportálon rengeteg hír van képpel és csak az utolsó 1 hónap lenne fontos //

(#761) Nagytalp válasza Mentiii (#760) üzenetére


Nagytalp
senior tag

Memcache?

Mekkora a kvóta?

[ Szerkesztve ]

Nvidia RTX és AMD RX videókártyák raktárról!

(#762) Nagytalp válasza Mentiii (#760) üzenetére


Nagytalp
senior tag

"Be lehetne valahogy állítani a cache-t, hogy csak az utolsó 1 hónapot mentse?"

Én időközönként nyomok egy "Empty All Caches" opciót. Ráadásul amikor új fejlesztést tesztelek akkor törlöm a mentett fájlokat a WP cache mappából.

Nem akarok hülyeséget mondani mert régen nem használod disk cache-t de emlékeim szerint beállítható, hogy pl. csak az utolsó évet mentse a cache mappába és ami ezen kívül van azt ne cache-elje.

Nálam memcache+varnish van a szerveren használva. Nálad ez nem járható út? Mekkor az oldal látogatottsága?

Nvidia RTX és AMD RX videókártyák raktárról!

(#763) Nagytalp


Nagytalp
senior tag

Nem tudtam, hogy van egy ilyen fórum de örülök neki!

Részemről az alapértelmezett WP galériát szeretném lecserélni egy javascript galériára. Erre persze ott van a Shiba Gallery plugin de ez sajnos egy tonna lekérést ad az oldalhoz ami miatt kiesik a képletből.
Van még egy megoldás a wordpress.com felhasználók számára elérhető a Jetpack-ben. Ezt külön pluginként el lehet érni a bővítmények hozzáadása alól is de ez nálam nem működik. ( Gallery Carousel Without JetPack)

Ezt kellene megoldanom:

if_post_has_ gallery akkor behívok egy javascriptet. Azt viszont nem értem, hogy a javascript honnan tudja majd, hogy mi a megjelenítendő tartalom? Igaz még nem próbálkoztam vele mert egy kicsit tartok a megoldástól (bár gondolom nem eget rengetően nehéz). Plusz plugint viszont nem szeretnék mert írtom őket amennyire lehet!

Nvidia RTX és AMD RX videókártyák raktárról!

(#764) Nagytalp válasza Mentiii (#736) üzenetére


Nagytalp
senior tag

Érdemes lenne ellenőrizni az adatbázis táblákat. Elképzelhető, hogy valamelyik régebben törölt plugin hagyott benne szemetet. Ez nálam is előfordult de erre csak akkor jöttem rá amikor költöztettem az oldalt webhosztról VPS-re. A törölt pluginok után hagyot táblákat el kell dobni vagy a másik út a tiszta telepítés.

Optimize Database after Deleting Revisions plugint használok optimalizálásra. Nálam napi rendszerességgel lefut és stabilan működik.

Másrészt a Wordpress nem használ perzisztens csatlakozást ami sleep process-eket eredményezne.
Próbáld letiltani az összes plugint és ellenőrizd az eredményt! Ha megoldódik akkor egyesével kapcsold be a pluginokat és meglesz a bűnös.

Nvidia RTX és AMD RX videókártyák raktárról!

(#765) Nagytalp válasza amulet (#758) üzenetére


Nagytalp
senior tag

Privát ment!

Nvidia RTX és AMD RX videókártyák raktárról!

(#766) Nagytalp válasza Des1gnR (#744) üzenetére


Nagytalp
senior tag

Memória felhaszálással hogy állsz a hiba feltünésekor?

Nvidia RTX és AMD RX videókártyák raktárról!

(#767) Nagytalp válasza Des1gnR (#755) üzenetére


Nagytalp
senior tag

Azért ha belefutsz egy ilyenbe akkor tényleg érdemes megnézni a jogosultságot.

Nvidia RTX és AMD RX videókártyák raktárról!

(#768) peterszky válasza Mentiii (#760) üzenetére


peterszky
őstag

Én a WP Super Cachet használom megelégedéssel, ennek van egy "garbage collector" funkciója, ami folyamatosan törli az elavult fájlokat.

What else you gonna do on a Saturday?

(#769) Nagytalp válasza peterszky (#768) üzenetére


Nagytalp
senior tag

+1 a pluginnak! Sokáig használtam én mert a W3TC nem az igazi shared host-on. VPS-en viszont remekül muzsikál.

Nvidia RTX és AMD RX videókártyák raktárról!

(#770) Mentiii válasza peterszky (#768) üzenetére


Mentiii
tag

Köszi szépen!

Azóta én is átálltam rá és tökéletesen működik eddig :)

Van valami általatok ajánlott database cache plugin?
A W3 Total Cache-nek volt ilyen funkciója, de a WP Super Cache "csak" weboldalt cache-el :)

(#771) peterszky válasza Nagytalp (#769) üzenetére


peterszky
őstag

Én VPS-en használom. Egyetlen egy gondom van vele, amire még nem találtam megoldást. Ha az időzített cikk nem megy ki, csak a WP Missed Schedule teszi ki, akkor nem frissül be az oldal. De a számos pozitívum mellett ezzel együtt tudok élni, nem nagyon szoktam időzíteni.

What else you gonna do on a Saturday?

(#772) Nagytalp válasza peterszky (#771) üzenetére


Nagytalp
senior tag

Eddig nekünk sem volt szükségünk időzítésre de ha kell akkor van fizetős SEO bővítényünk ami elvileg ezt is tudja. Igaz még nem próbáltam...

Én kíváncsi lennék mások honlapjára is, ha a szabályok nem tiltják akkor dobhatnátok linket a saját lapotokról!

Ez esetleg jó lehet némi tapsztalat cserére is.

[ Szerkesztve ]

Nvidia RTX és AMD RX videókártyák raktárról!

(#773) Des1gnR válasza Nagytalp (#767) üzenetére


Des1gnR
őstag

Csak most látom, hogy született még válasz, köszi, legközelebb az lesz, de akkor még ez teljesen ismeretlen volt és érthetetlen is. :F

Nagytalp: Én ezen ügyködök, de van még benne hiba bőven, mint kinézetre, mint tartalmilag egyaránt.
Jelenleg a számlázó programnak kell összehoznom egy sajátos XML fájlt a rendelésekhez. Minden egyes rendeléskor létrehoz egy [rendelesazonosito].xml-t az ftp-re melyet a számlázó onnan már automatikusan kezel. Ha kész lesz, akkor plugin lesz belőle.

[ Szerkesztve ]

Dell G3 3779 || Samsung S23+ || Samsung Watch 5 Pro || Oculus Quest 2 || Creality Ender 3 V2

(#774) Nagytalp válasza Des1gnR (#773) üzenetére


Nagytalp
senior tag

Jogosultságok:

Owner: www-data
Group: www-data
Írás-olvasás: 755

Ha jól látom akkor már csak apróságok vannak hátra. Jó lesz!

Egy ilyen plugin a számlázóhoz nekem is jól jönne. Egyenlőre az ilyen hiányosságok miatt ejtettem a webshop projekteket.

Én jelenleg ezen ügyködöm: Irodalmi Bableves
Mindig van mit bütykölni rajta. :)

Nvidia RTX és AMD RX videókártyák raktárról!

(#775) Des1gnR válasza Nagytalp (#774) üzenetére


Des1gnR
őstag

Ezekkel a jogosultságokkal mit kell csinálnom? És hol?

A te oldalad nem rossz, de nekem ez a kék header design nem jön be. Kicsit elüt a tartalomtól. Az Irodalmi Bableves feliratot pedig linkelhetővé tenném a főoldalra. :K

Dell G3 3779 || Samsung S23+ || Samsung Watch 5 Pro || Oculus Quest 2 || Creality Ender 3 V2

(#776) Nagytalp válasza Des1gnR (#775) üzenetére


Nagytalp
senior tag

Leírás a jogosultságokhoz/tualdonos jogokhoz: [link]. A -R kacsolóval kiadhatod a parancsot rekurzívan is ami annyit tesz, hogy az alkönyvtárra is érvényessé válik a parancs. De még ez után is érdemes ellenőrizni szúrópróba szerűen a könyvtárakat/fájlokat.

Köszi a kritikát!

Ez a nejem honlapja, Ő az aki kék fan. :) A címkék és az expert színeit én is megakarom változtatni de előbb igyekszem lefogyasztani az oldalt mert eléggé elhízott az utóbbi időben. Eddig fehér alapon fekete betűk voltak de az excerpt áttetszősége miat így jobban látszik. Ha megint beletúrok a css-be akkor visszatér majd a fehér alapon fekete.

Igaz a header linket már régóta halogatom.

Nvidia RTX és AMD RX videókártyák raktárról!

(#777) Nagytalp válasza Des1gnR (#775) üzenetére


Nagytalp
senior tag

És footer-en is van mit gyúrnom! :)

Nvidia RTX és AMD RX videókártyák raktárról!

(#778) Mentiii válasza Nagytalp (#772) üzenetére


Mentiii
tag

Általunk készített, üzemeltetett oldalak (a lista természetesen nem teljes :D ) :

Szia Komárom
Szlovák megfelelője
FirMAP
Sándor autóiskola
Las Vegas Club
LOOK Magazine

Természetesen mindegyik Wordpressen fut. :)

[ Szerkesztve ]

(#779) Des1gnR válasza Mentiii (#778) üzenetére


Des1gnR
őstag

A FirMap tök jó. Ehhez milyen plugint használtok?

Dell G3 3779 || Samsung S23+ || Samsung Watch 5 Pro || Oculus Quest 2 || Creality Ender 3 V2

(#780) Nagytalp válasza Mentiii (#778) üzenetére


Nagytalp
senior tag

Nekem a LAS Vegas tetszik leginkább. Kafa a slider! Ez javascript amiből plugin készült vagy egy kész plugin volt?

Nvidia RTX és AMD RX videókártyák raktárról!

(#781) Nagytalp válasza Des1gnR (#775) üzenetére


Nagytalp
senior tag

Megfogadtam a tanácsod! Még kékebb lett. :D

Nvidia RTX és AMD RX videókártyák raktárról!

(#782) Mentiii


Mentiii
tag

Ez mind téma tulajdonság. Egyik sem plugin :) Themeforest-en találtok rengeteg ilyet :)
A slider az Revo Slider

(#783) Nagytalp válasza Mentiii (#782) üzenetére


Nagytalp
senior tag

Rendeszeres látogatója vagyok an Envato-nak.

Revolution Slider van nálunk is de különálló pluginként vettem. A Themepunch nagyon jó minden szempontból. Vagy egy srác a supportnál aki beszél magyarul valamennyire. :)

A múlt héten vásároltam meg tőlük egy újabb plugint ami nagyon állat! (Essential Grid)

Nvidia RTX és AMD RX videókártyák raktárról!

(#784) Joci93


Joci93
senior tag

Hali!

Tudtok olyan slider plugint, ami blockon belül 2 slidert tartalmaz? 1 rendes nagyot, illetve 1 kisebbet commentnek, de az utóbbinak is kell lapozható felület számok formájában. Ha a kicsi vagy a nagy slideren váltunk képet, akkor mind a kettő változzon. Létezik ilyen? :F

Furcsa, több ezer emberrel találkozunk és egyik sem fog meg igazán. Aztán megismerünk valakit, aki megváltoztatja az életünket. Örökre.

(#785) Nagytalp válasza Joci93 (#784) üzenetére


Nagytalp
senior tag

Nézd meg ezt: [link]

Nvidia RTX és AMD RX videókártyák raktárról!

(#786) Joci93 válasza Nagytalp (#785) üzenetére


Joci93
senior tag

Ű ha. Ez túl sok mindent tud illetve fizetős. Majd holnap megpróbálom megírni a slidert magamnak. :K

Furcsa, több ezer emberrel találkozunk és egyik sem fog meg igazán. Aztán megismerünk valakit, aki megváltoztatja az életünket. Örökre.

(#787) Nagytalp válasza Joci93 (#786) üzenetére


Nagytalp
senior tag

De megéri, én is ezt használom (és még sokan mások). :)

Nvidia RTX és AMD RX videókártyák raktárról!

(#788) Des1gnR


Des1gnR
őstag

Ezt a kiegészítőt csak ajánlani tudom honosításhoz: Codestyling Localization
Nagyon hasznos, nagyon jó :) Bár korábban megismertem volna.

Dell G3 3779 || Samsung S23+ || Samsung Watch 5 Pro || Oculus Quest 2 || Creality Ender 3 V2

(#789) Joci93 válasza Nagytalp (#787) üzenetére


Joci93
senior tag

Na megírtam a melóban. Egész jól sikerült. :B

Furcsa, több ezer emberrel találkozunk és egyik sem fog meg igazán. Aztán megismerünk valakit, aki megváltoztatja az életünket. Örökre.

(#790) Nagytalp válasza Des1gnR (#788) üzenetére


Nagytalp
senior tag

Baromi könnyű fordítani vele. Big like! :)

Nvidia RTX és AMD RX videókártyák raktárról!

(#791) Nagytalp válasza Joci93 (#789) üzenetére


Nagytalp
senior tag

Kíváncsi lennék rá! :)

Nvidia RTX és AMD RX videókártyák raktárról!

(#792) sz.j válasza Des1gnR (#788) üzenetére


sz.j
nagyúr

Jól értem, hogy ez kb. azt tudja mint a Poedet? És jobb nála?

Műanyag, alumínium és motoros redőnyök, valamint szúnyoghálók készítése, szerelése. www.szaboredony.hu

(#793) Nagytalp válasza sz.j (#792) üzenetére


Nagytalp
senior tag

Szerintem a legjobb fordító plugin.

Nvidia RTX és AMD RX videókártyák raktárról!

(#794) sz.j válasza sz.j (#792) üzenetére


sz.j
nagyúr

Bocsi elírtam ... :B , természetesen Poedit

Műanyag, alumínium és motoros redőnyök, valamint szúnyoghálók készítése, szerelése. www.szaboredony.hu

(#795) Des1gnR válasza sz.j (#792) üzenetére


Des1gnR
őstag

Annál jobb :) Eddig én is azzal fordítottam, de ezzel jobban halad.

Dell G3 3779 || Samsung S23+ || Samsung Watch 5 Pro || Oculus Quest 2 || Creality Ender 3 V2

(#796) Des1gnR


Des1gnR
őstag

Valaki használ Visual Composer-t?

Az editorba beszúrok egymás mellé 4 képet, de az oldalon egymás alatt jelennek meg.

Mi lehet a gond?

(Egyébként nagyon baró ez a plugin :) Kár, hogy nem tőlem vették meg 40,792-szer :Y )

[ Szerkesztve ]

Dell G3 3779 || Samsung S23+ || Samsung Watch 5 Pro || Oculus Quest 2 || Creality Ender 3 V2

(#797) Nagytalp válasza Des1gnR (#796) üzenetére


Nagytalp
senior tag

Én sajnos nem használok de ez lesz a következő vásárlásom.

Nvidia RTX és AMD RX videókártyák raktárról!

(#798) Nagytalp


Nagytalp
senior tag

Azért remélem, hogy a havi ingyenes fájlokat is szüretelitek az Envato-m! :)

Nvidia RTX és AMD RX videókártyák raktárról!

(#799) Des1gnR válasza Nagytalp (#798) üzenetére


Des1gnR
őstag

Még szép :D

Korábbi Visual Composer verzióval működött, csak az update óta szórakozik, de majd megbütykölöm ha nem jön frissítés.

Jó lenne ha itt is lennének nagy leárazások. Vagy vannak? :U

[ Szerkesztve ]

Dell G3 3779 || Samsung S23+ || Samsung Watch 5 Pro || Oculus Quest 2 || Creality Ender 3 V2

(#800) Nagytalp válasza Des1gnR (#799) üzenetére


Nagytalp
senior tag

Bundle akciók szoktak lenni de az azokban lévő témákhoz és bővítményekhez nem jár frissítés és támogatás sem.

Nvidia RTX és AMD RX videókártyák raktárról!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.