Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2019-11-19 09:14:46

LOGOUT.hu

WordPress tartalom kezelő rendszer (CMS) topik

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1751) Dexter68 válasza The DJ (#1750) üzenetére


Dexter68
addikt

Huhh, ez még nekem is kell! :C

Woocommerce-kérdés:
van egy termék, amit ötméteres szálakban gyártanak, de a kuncsaft kb. úgy rendelné, hogy kell neki 137db 67cm hosszú. Tehát ki kéne kalkulálni, hogy hány szál kell ehhez és hány vágás lenne, mert az vágásonként mondjuk +2 Ft. Hogy tudnék egy ilyen terméket meghatározni? Két hete agyalok már rajta.

Arculat tervezés | Weboldal készítés | Nyomdai anyagok | Illusztrációk, grafikák, festmények | http://www.artcharacter.hu

(#1752) spiritex válasza The DJ (#1750) üzenetére


spiritex
veterán

Igen, ez tökéletes, feltettem, működik! ;) :R

[ Szerkesztve ]

Ha te az vagy, akinek képzeled magad, akkor ki az, aki képzeli magát annak a valakinek?

(#1753) sz.balazs.95


sz.balazs.95
veterán

Sziasztok!

Segítség kéne a frissen telepített WordPress oldalam rendberakásához. :B

Amiket eddig kiderítettem:

- Ha a weboldalt nyitom meg (b95.atw.hu), 403-at kapok.
- Ha ezt az url-t nyitom meg, akkor bejön a főoldal: users.atw.hu/b95/wordpress/
- Ha megnyitom [ezt], majd továbblépek a telepítésre, akkor értelemszerűen kiírja, hogy már telepítve van az oldal. Ezután felajánlja a bejelentkezést. Viszont a bejelentkezés panel csak akkor jön elő, ha az egér középső gombjával nyitom meg, azaz új fülön, máskülönben visszadob ide, egy üres képernyővel.

Csak szólok, hogy nagyon n00b vagyok a WP-hez, szóval valószínűleg csak bénán (vagy sehogy sem) állítottam be valamit. :o

Don't sing if you want to live long, they have no use for your song, you're dead, you're dead, you're dead, you're dead and outta this world.

(#1754) Dexter68 válasza sz.balazs.95 (#1753) üzenetére


Dexter68
addikt

Nem biztos, hogy jól értem, de ha a megérzéseim jók, akkor az történt, hogy a wordpresst egy alkönyvtárba tel tepítetted. Ami jó dolog.

Ha így van, akkor a beállítások/általános menüpontban írd át a honlap címet úgy, hogy kitörlöd mögüle az alkönyvtár nevét, a wordpress címet meg hagyd ahogy van.
FTP-n az index.php-t és a .htaccess fájlokat MÁSOLD (ne mozgasd) az alkönyvtárból a gyökérbe.
Az index.php fájlban ezt a sort:
require('./wp-blog-header.php');
Írd át ilyenre:
require('./alkönyvtárad/wp-blog-header.php');

Ha megvan, akkor a beállítások/Közvetlen hivatkozások menüpontban nyomj egy mentést, hogy a wp a magáévá tegye a változásokat. Ez után érdemes kijelentkezni, bejelentkezni.
Ha kész van, elvileg az oldal gyökérre mutató majd, a belépés viszont marad az alkönyvtárra mutató linken.

Arculat tervezés | Weboldal készítés | Nyomdai anyagok | Illusztrációk, grafikák, festmények | http://www.artcharacter.hu

(#1755) Nagytalp válasza sz.balazs.95 (#1753) üzenetére


Nagytalp
senior tag

Ha jól gondolom akkor a b95.atw.hu lenne a weboldalad helye (Document Root) és nem a users.atw.hu/b95/wordpress/ !

Tehát első körben oda kell kicsomagolnod a WP-t ahonnan futtatni fogod.
WP fájlok jogosultsdágait az alábbiak szerint kell beállítanod (Pl. FTP kliensből):

Tulajdonos: www-data
Csoport: www-data
Írás/Olvasás: 755

Nvidia RTX és AMD RX videókártyák raktárról!

(#1756) sz.balazs.95 válasza Dexter68 (#1754) üzenetére


sz.balazs.95
veterán

Megcsináltam a módosításokat, de most csak még rosszabb lett.

Don't sing if you want to live long, they have no use for your song, you're dead, you're dead, you're dead, you're dead and outta this world.

(#1757) code1005


code1005
senior tag

Sziasztok,

használok egy weboldaln egy visszaszámlálót, firefox, edge, ie alatt tökéletes, azonban chrome alatt ha beírom a webcímet a mellékelt kép szerint szétesik. Ha a kezdőlap menüpontra kattintok akkor viszont ott is jó minden. Nem értem, a kezdőlap menüpont maga az oldal címe. Beírva nem jó így meg igen.
Mi lehet a gond?

Így kéne kinéznie

És chrome alatt ilyen

plata o plomo

(#1758) sz.balazs.95 válasza sz.balazs.95 (#1756) üzenetére


sz.balazs.95
veterán

végül az oldotta meg a dolgot egyelőre, hogy töröltem az egészet, és közvetlen /-re tettem újra a wordpresst. :D
Most úgy néz ki, minden ok.

Don't sing if you want to live long, they have no use for your song, you're dead, you're dead, you're dead, you're dead and outta this world.

(#1759) Dexter68


Dexter68
addikt

Régóta rágódom ezen, hogy adatbázis létrehozásánál milyen jogosultságot célszerű adni? Feltétlen kell ez mind?

ALTER
ALTER ROUTINE
CREATE
CREATE ROUTINE
CREATE TEMPORARY TABLES
CREATE VIEW
DELETE
DROP
EVENT
EXECUTE
INDEX
INSERT
LOCK TABLES
REFERENCES
SELECT
SHOW
VIEW
TRIGGER
UPDATE

Arculat tervezés | Weboldal készítés | Nyomdai anyagok | Illusztrációk, grafikák, festmények | http://www.artcharacter.hu

(#1760) The DJ válasza Dexter68 (#1759) üzenetére


The DJ
addikt

Idevágó szakasz a kódexből: [link]

Összefoglalva: Nem kötelező minden jogosultság, de erősen ajánlott. Plugin telepítéshez/frissítéshez/Wordpress upgrade-hez kelleni fog mind, ergo ha meg is vonod a felesleget egy időre akkor is engedélyezni kell őket újra, ha a posztoláson kívül bármi mást is szeretnél csinálni.

https://wpszaki.hu - Minden, ami WordPress, cikkek kezdőknek és haladóknak.

(#1761) Dexter68 válasza The DJ (#1760) üzenetére


Dexter68
addikt

Jól sejtettem, hogy mind kell... időnként beleszaladok abba, amikor kisebb szolgáltató kezeli a cuccot és nem én hozom létre az adatbázist, hogy semmi se működik és küzdeni kell minden szarért... és akkor hallgatom a biztonsági blablát :W

Arculat tervezés | Weboldal készítés | Nyomdai anyagok | Illusztrációk, grafikák, festmények | http://www.artcharacter.hu

(#1762) |AP|


|AP|
veterán

Lehet nem is jó helyen teszem fel a kérdésemet, de tényleg nem igazán vagyok otthon a témában, ezért ha lehet akkor a választ is bolondbiztosan, szájbarágósan kérném :)

Szóval a domdom.hu szolgáltatónál regisztráltam egy .hu végű domain nevet.
Szeretnék egy blogot vezetni a wordpress.com-on, a regisztrált domain nevemmel. Erre elméletileg évi 13 dollárért lenne lehetőség (map domain). Regisztrációkor azonban az " xy.hu has not been registered yet therefore cannot be mapped." üzenetet kapom.

Eljutottam eddig, itt azt írják, a tárhely szolgáltatómtól kell kérni névszerver változtatást.
Ezt meg is tettem, tőlük azonban az a válasz jött, hogy:
"Az átállításhoz az új névszerver meg kell feleljen műszaki elvárásoknak. Ehhez az NS1.WORDPRESS.COM -on be kell előzetesen állítani a domaint."

Na itt, már teljesen elakadtam. Hogy tudom beállítani a wordpressen a domaint, ha állítólag először a szolgáltatómnál kellene névszerver változtatást kérni?

Előre is köszönöm, ha valaki segít nekem ezt megoldani :R

(#1763) Nagytalp válasza |AP| (#1762) üzenetére


Nagytalp
senior tag

Ha tartozik a domainhez kezelőfelület ami ad erre lehetőséget akkor Te állítod be. Ha nem (Csodálkoznék ha így lenne!) akkor kérned kell!

Nvidia RTX és AMD RX videókártyák raktárról!

(#1764) |AP| válasza Nagytalp (#1763) üzenetére


|AP|
veterán

megpróbáltam beállítani a domain kezelőfelületén, ez nem sikerült. Kértem is, és arra érkezett az a válasz, hogy: "Az átállításhoz az új névszerver meg kell feleljen műszaki elvárásoknak. Ehhez az NS1.WORDPRESS.COM -on be kell előzetesen állítani a domaint."

A wordpress.com-on viszont nem tudom beállítani a domaint...

(#1765) Nagytalp válasza |AP| (#1764) üzenetére


Nagytalp
senior tag

Jut eszembe, ha .hu domain akkor szopóka van!

Mert ugyan is ha a névszerver elhasal a magyar ellenőrzésen akkor bukta. Már pedig elhasal... Azt gondolom érzed, hogy a wordpress.com nem fog változtatásokat eszközölni a névszerverein azért, hogy a drágalátos Magyar Államnak megfeleljen!

Sajnos ez létező probléma. Tehát .hu esetében nem tudsz külföldi névszervert használni. Ha .eu vagy .com lenne akkor simán megváltoztathatnád.

Nvidia RTX és AMD RX videókártyák raktárról!

(#1766) |AP| válasza Nagytalp (#1765) üzenetére


|AP|
veterán

hát ez kurvajó..... tehát a wordpress-t el lehet felejteni, ha .hu-s domaint szeretnék használni... :W

(#1767) Nagytalp válasza |AP| (#1766) üzenetére


Nagytalp
senior tag

NEM!

Minden olyan szolgáltatást el lehet felejteni ahol névszerver változtatás szükséges! Ez független a wp-től. Ez a magyar szabályozásnak köszönhető.

Ha viszont bérelsz egy magyar tárhelyet akkor használhatod a domained.

Nálam a CDN szolgáltatásokat sem lehet használni .hu esetében. De pl .eu-nál már működik minden.

[ Szerkesztve ]

Nvidia RTX és AMD RX videókártyák raktárról!

(#1768) code1005


code1005
senior tag

Nem működik mobil nézetben a menüm... Mi lehet vele. A menüpontok megjelennek de nem csinál semmit ha rákattintok.
Valakinek nincs ötlete, délelőtt óta próbálom kideríteni de nem sikerül.

plata o plomo

(#1769) Joci93 válasza code1005 (#1768) üzenetére


Joci93
senior tag

Kód nélkül nehéz megmondani :U

Furcsa, több ezer emberrel találkozunk és egyik sem fog meg igazán. Aztán megismerünk valakit, aki megváltoztatja az életünket. Örökre.

(#1770) code1005 válasza Joci93 (#1769) üzenetére


code1005
senior tag

Milyen kódot másoljak ide? Nninezeroseven template-et használok.

plata o plomo

(#1771) Nagytalp válasza code1005 (#1770) üzenetére


Nagytalp
senior tag

Egy link az oldalhoz hasznos lenne! Vagy írj a supportnak és kiderítik mi lehet a gond!

[ Szerkesztve ]

Nvidia RTX és AMD RX videókártyák raktárról!

(#1772) Eastman


Eastman
őstag

Sziasztok,

egy wp alapú (biztonsági mentett) honlap fájlrendszerében hol, melyik mappában találom a beírt tartalmat, az általam beírt szöveget? És milyen fájlkiterjesztés alatt keressem?

Bocs, ha evidenciát kérdezek, hülye vagyok hozzá. :B

[ Szerkesztve ]

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

(#1773) The DJ válasza Eastman (#1772) üzenetére


The DJ
addikt

Minden mentett adat (bejegyzések, oldalak, beállítások, stb.) az adatbázis export fájlban van, ez vagy .SQL kiterjesztés vagy sql.gz, esetleg zip. Megnyithatod notepadban vagy jegyzettömbben is, de egy nagy katyvasz lesz az egész. Egyszerűbb, ha visszaállítod az oldalt és a vezérlőpulton keresztül mented le a szükséges infókat.

https://wpszaki.hu - Minden, ami WordPress, cikkek kezdőknek és haladóknak.

(#1774) Eastman válasza The DJ (#1773) üzenetére


Eastman
őstag

Szia,

köszi, a katyvasz része érdekel, az, hogy mi, melyik fájlban van. PL, ha azt beírom új bejegyzésként, hogy stoplis fapapucs, az szövegesen melyik fájlba kerül?

THX!

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

(#1775) The DJ válasza Eastman (#1774) üzenetére


The DJ
addikt

Semelyikbe :) A Wordpress nem ír semmit fájlba, ahogy a legtöbb modern CMS sem. Amit fájlokként látsz az a Wordpress core és a telepített pluginek/sablonok, de minden beállítás, adat, paraméter, infó, szövegesen hozzáadott tartalom az adatbázisban tárolódik. Ha ez ki lett exportálva, akkor ott kell lennie az SQL fájlnak valahol a mentésben, abba bele lehet nézni, de a struktúra ismerete nélkül nehéz lesz kibogarászni, hogy mi micsoda.

https://wpszaki.hu - Minden, ami WordPress, cikkek kezdőknek és haladóknak.

(#1776) Eastman válasza The DJ (#1775) üzenetére


Eastman
őstag

THX!

Mi a fájlkiterjesztése? SQL? Bocs, a hülye kérdésért. :B

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

(#1777) The DJ válasza Eastman (#1776) üzenetére


The DJ
addikt

A tömörítetlen export .sql kiterjesztésű, de én például mindig gzip tömörítéssel exportálok, akkor sql.gz a kiterjesztés. De lehet sima zip is. Ha nem találod, akkor érdemes lehet belenézni a wp-config.php fájlba, ott írja, hogy mi volt az adatbázis neve (database name) amikor még működött az oldal. Exportnál általában a kiterjesztéstől függetlenül az adatbázis neve lesz maga a fájl neve, tehát rá tudsz keresni célzottan a névre és így nem kell találgatni a kiterjesztést.

Rosszabb esetben nem lett róla készítve biztonsági mentés, enélkül pedig nem sokat érnek a lementett fájlok. :)

https://wpszaki.hu - Minden, ami WordPress, cikkek kezdőknek és haladóknak.

(#1778) spiritex válasza Dexter68 (#1751) üzenetére


spiritex
veterán

500:67 = 7 db = 7 vágás (1 szálból 7 db áll elő 7 vágással).
137db osztva 7db = 20 szál + 137 vágás.

De lehet, hogy nem ez volt a kérdés... :)

[ Szerkesztve ]

Ha te az vagy, akinek képzeled magad, akkor ki az, aki képzeli magát annak a valakinek?

(#1779) Nagytalp


Nagytalp
senior tag

Megvan valakinek a Newspaper téma ([link])?

Nvidia RTX és AMD RX videókártyák raktárról!

(#1780) lupus_l válasza Nagytalp (#1779) üzenetére


lupus_l
aktív tag

Igen, megvettem és használom is. Miben kellene segítség?

(#1781) Nagytalp válasza lupus_l (#1780) üzenetére


Nagytalp
senior tag

Loaclhostra kellene a tiszta verzió az online újságunk átalakításához. Ha minden az elképzeléseim szerint működne vele akkor megvenném!

Nvidia RTX és AMD RX videókártyák raktárról!

(#1782) Eastman válasza The DJ (#1777) üzenetére


Eastman
őstag

Nem nagyon értem amit írtál.

Talán annyit, hogy ha exportálom az admin felületről akkor sanszosabb megtalálni a beírt tartalmat mint így, hogy ftp-n keresztül az egészet lementettem. Egyébként minden megvan és él az oldal. Meg szeretnék bízni egy webmestert, hogy igazítson rajta, viszont azelőtt lementeném az egészet. A newsletter része hullott szét sajnos.

[ Szerkesztve ]

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

(#1783) Dexter68 válasza Eastman (#1782) üzenetére


Dexter68
addikt

A lényeg: amit FTP-n lementettél, abban egy kukk sincs a tartalomból. Tehát még véletlen se törölj semmit, amíg nem mentetted le (vagy valaki nem mentette le) az adatbázist is. Ehhez praktikus volna egy phpmyadmin felület, bár vannak pluginek, amik wp-alól is korrekt mentést csinálnak. Állítólag :)

Arculat tervezés | Weboldal készítés | Nyomdai anyagok | Illusztrációk, grafikák, festmények | http://www.artcharacter.hu

(#1784) The DJ válasza Eastman (#1782) üzenetére


The DJ
addikt

Tehát egy élő és megtekinthető weboldalról szeretnél egy teljes biztonsági mentést készíteni. Így már más :) Ebben az esetben hiába is turkálnál a fájlok közt, nem találnád meg amit keresel. Az adatbázis és a Wordpress fájlok két különböző dolog, nem egy helyen tárolódnak.

A teljes (tehát összes fájl + adatbázis) biztonsági mentést legegyszerűbben a BackWPUP nevű kiegészítővel tudod elkészíteni: [link] A használata szög egyszerű, telepíted, aktiválod, készítesz egy új Job-ot, testreszabod ha szükséges, majd futtatod. Elég, ha FTP-re (tehát a fájlok közé, a wp-content mappába) készítesz mentést, de tudja pakolni akár Dropbox és társaira is (akár automatizáltan, ismétlődve is). Ezt az archívumot (zip, tar.gz, stb. beálíltásfüggő) lemented a gépedre, tartalmazni fogja az adatbázis exportot is .sql formátumban (hacsak nem állítasz be neki tömörítést) és ebből bármikor vissza lehet állítani a teljes oldalt a jelenlegi állapotára.

https://wpszaki.hu - Minden, ami WordPress, cikkek kezdőknek és haladóknak.

(#1785) Eastman válasza The DJ (#1784) üzenetére


Eastman
őstag

Uraim, köszönöm!

Ezek szerint én évente egyszer lementem a semmit ftp-n keresztül. :D Viszont abból jó sokat.

OK, az adminfelületről feltelepítem a mentőegységet, és a wp-content mappába mentem a tartalmat egy fájlba, amit majd ftp-n letöltök és nyugodtan aludhatok, mert tartalmazza az összes irományom és visszaálítható az egész. Jól hangzik. :)

Van még három domainem alatt három kicsi "honlap", de azokon csak egy-egy index.html fájl tartalmazza a lényeget, azokat ftp-n keresztül szerkesztgetem és mentem, ha kell. Mindegyik erre a wp-s weblapra dobja a látogatót, ez kell, hogy rendben legyen, mert ezen található a fő mondanivaló.

Na, hát ilyenek a lelkes amatőrök.

Köszönöm az útbaigazítást!

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

(#1786) spiritex válasza Dexter68 (#1783) üzenetére


spiritex
veterán

Az alap WP felület Eszközök / Exportálás nem elég? Az minden tartalmat lement a saját gépre.

Ha te az vagy, akinek képzeled magad, akkor ki az, aki képzeli magát annak a valakinek?

(#1787) The DJ válasza spiritex (#1786) üzenetére


The DJ
addikt

Nem elég. Az csak a bejegyzéseket, oldalakat, esetleges widget pozíciókat menti le viszont egy teljes adatbázis mentés ennél jóval komplexebb dolog. Egy általad is említett kiexportált xml fájlal nem sokra mész ha mondjuk feltörik az oldalad vagy éppen összeomlik az adatbázisod. Persze ez is jobb, mint a semmi, de így nem lesznek meg a pluginjeid beállításai, az aktív témád beállításai, a permalinkek beállításai, az oldalad beállításai és úgy am bloc semmi beállításod nem mentődik el. Kezdheted elölről konfigurálni az egészet.

Mindig ajánlott teljes adatbázist exportálni, ezer meg egy plugin van, ami ezt elvégzi akár hetente és elküldi mailben vagy feltölti a felhőbe.

https://wpszaki.hu - Minden, ami WordPress, cikkek kezdőknek és haladóknak.

(#1788) adatfalo


adatfalo
senior tag

Hello!

Ti milyen oldalakon/ milyen módszerrel szoktátok az általatok üzemeltetett/készített weboldal gyorsaságát mérni? Készítettem az egyik ügyfelemnek egy oldalt, és a cégnél panaszkodnak a weboldal lassúságára, miközben nálam, több városban, különböző gépeken, különböző eszközökön a sok képet tartalmazó főoldal szerintem egész normális tempóban jön be, már csökkentettem a képek minőségén, eltüntettem az összes error-t, amit a chrome feldobott amikor a consol-t néztem. Volt egy 3D-s forgatható modell a főoldalon, amit kivettem, nehogy az legyen a ludas, de nálam és náluk se befolyásolta a lassúságot/gyorsaságot.

Ami még furcsa, hogy nekik nem töltődnek be az ékezetes betűk, miközben az Open Sans-ot használom, ami köztudottan támogatja a magyar ékezeteket. Mondtam már nekik, hogy shift+f5-el frissítsenek, de nekik "nem azt csinálja ez a billentyűkombináció, vagy továbbra is ugyan olyan" .

Én gyanakszom arra, hogy ott a cégüknél van valami rendszergazda szinten tiltva, korlátozva. Igaz, hogy még nem tökéletes a weblap, de amiket felhoznak hibának annak a 90%-át már orvosoltam a kezdetekben.

Viszont most néztem a google developer-es PageSpeed Insights-ot, itt feldobott jó pár problémát, van valami plugin ami a képi tömörítéseket elvégzi helyettem, valamint a gyorsítótárazás engedélyezését .stb?

www.adatfalodesign.hu

(#1789) Dexter68 válasza adatfalo (#1788) üzenetére


Dexter68
addikt

A legfontosabb a google eszköze, mivel a google a kirláy, az ő s*ggét kell nyalni fényesre. A második a Pingdom tools, innen is komoly infókat lehet nyerni, illetve elveszni bennük. De azon nem fogsz tudni segíteni, ha szar a szolgáltató, aki netet szolgáltat az ügyfélnek, vagy ha a tárhelyszolgáltató szerverei lassúak. Utóbbi esetben költöztetés vagy egy gyorsabb csomag segíthet.

[ Szerkesztve ]

Arculat tervezés | Weboldal készítés | Nyomdai anyagok | Illusztrációk, grafikák, festmények | http://www.artcharacter.hu

(#1790) WatchOutNow


WatchOutNow
újonc

hello,

Redirect loop problemam van de csak a fooldalamon! A problema idoszakosan jelentkezik.

A .htacces fajlom igy nez ki jelenleg:

# BEGIN All In One WP Security
#AIOWPS_BLOCK_WP_FILE_ACCESS_START
<Files license.txt>
order allow,deny
deny from all
</files>
<Files wp-config-sample.php>
order allow,deny
deny from all
</Files>
<Files readme.html>
order allow,deny
deny from all
</Files>
#AIOWPS_BLOCK_WP_FILE_ACCESS_END
#AIOWPS_BASIC_HTACCESS_RULES_START
<Files .htaccess>
order allow,deny
deny from all
</Files>
ServerSignature Off
LimitRequestBody 10240000
<Files wp-config.php>
order allow,deny
deny from all
</Files>
#AIOWPS_BASIC_HTACCESS_RULES_END
#AIOWPS_PINGBACK_HTACCESS_RULES_START
<Files xmlrpc.php>
order deny,allow
deny from all
</Files>
#AIOWPS_PINGBACK_HTACCESS_RULES_END
#AIOWPS_DISABLE_INDEX_VIEWS_START
Options -Indexes
#AIOWPS_DISABLE_INDEX_VIEWS_END
deny 109.67.37.0/24;
deny 203.115.148.0/24;
deny 77.125.44.0/24;
deny 91.205.154.0/24;
deny 95.129.166.0/24;
#AIOWPS_IP_BLACKLIST_END
#AIOWPS_DENY_BAD_QUERY_STRINGS_START
RewriteCond %{QUERY_STRING} tag= [NC,OR]
RewriteCond %{QUERY_STRING} ftp: [NC,OR]
RewriteCond %{QUERY_STRING} http: [NC,OR]
RewriteCond %{QUERY_STRING} https: [NC,OR]
RewriteCond %{QUERY_STRING} mosConfig [NC,OR]
RewriteCond %{QUERY_STRING} ^.*(globals|encode|localhost|loopback).* [NC,OR]
RewriteCond %{QUERY_STRING} (\;|'|\"|%22).*(request|insert|union|declare|drop) [NC]
RewriteRule ^(.*)$ - [F,L]
#AIOWPS_DENY_BAD_QUERY_STRINGS_END
# END All In One WP Security

# BEGIN WordPress
<IfModule mod_rewrite.c>
RewriteEngine On
RewriteBase /
RewriteRule ^index\.php$ - [L]
RewriteCond %{REQUEST_FILENAME} !-f
RewriteCond %{REQUEST_FILENAME} !-d
RewriteRule . /index.php [L]
</IfModule>

# END WordPress

Mi lehet a gond? Elore is koszi!

(#1791) sz.j válasza adatfalo (#1788) üzenetére


sz.j
nagyúr

"... van valami plugin ami a képi tömörítéseket elvégzi helyettem"

Sajnos jól működő plugimról nem tudok (legalábbis nálam egy se vált be), ezért én a Riot-ot használom.
Kicsit macerás minden képpel külön foglalkozni, de a progi jól végzi a dolgát ...

[ Szerkesztve ]

Műanyag, alumínium és motoros redőnyök, valamint szúnyoghálók készítése, szerelése. www.szaboredony.hu

(#1792) Nagytalp válasza adatfalo (#1788) üzenetére


Nagytalp
senior tag

Ti milyen oldalakon/ milyen módszerrel szoktátok az általatok üzemeltetett/készített weboldal gyorsaságát mérni?

+1 Pingdom mellett, esetleg Gtmetrix és persze PageSpeed Insights

Ami még furcsa, hogy nekik nem töltődnek be az ékezetes betűk,

Karakterkódolás UTF-8?

Mondtam már nekik, hogy shift+f5-el frissítsenek, de nekik "nem azt csinálja ez a billentyűkombináció, vagy továbbra is ugyan olyan" .

Igazuk van, Ctrl+F5 vagy a megfelelő előzmények törlése a böngészőből

Én gyanakszom arra, hogy ott a cégüknél van valami rendszergazda szinten tiltva, korlátozva. Igaz, hogy még nem tökéletes a weblap, de amiket felhoznak hibának annak a 90%-át már orvosoltam a kezdetekben.

Ha Ti szerveretkről van kiszolgálva a weblap akkor valóban át kellene nézni pár dolgot!

Viszont most néztem a google developer-es PageSpeed Insights-ot, itt feldobott jó pár problémát, van valami plugin ami a képi tömörítéseket elvégzi helyettem

Én általában ssh-n keresztül szoktam kézzel egy mogrify nevű script segítségével megcsinálni persze előtte megy az eredetiről biztonsági mentés. Amit több weblapon is használok az az Imsanity nevű plugin. Ez átméretezi a nagyméretű képeket az általad megadott méretre és a beállított minőségre rontja azokat. (80%-os minőség bőven elég egy weblapra.)

valamint a gyorsítótárazás engedélyezését .stb?

Egy cache plugin csak akkor tud működni ha a szükséges feltételek szerver oldalon is adottak!

Ha dobsz webcímet akkor szívesen megnézzük neked! :)

[ Szerkesztve ]

Nvidia RTX és AMD RX videókártyák raktárról!

(#1793) adatfalo válasza Nagytalp (#1792) üzenetére


adatfalo
senior tag

Íme a weboldal:
LINK
Az alapja ez a fizetős template, amit csak tudtam próbáltam admin felületről módosítani, de azért vannak php és css módosítások is benne, de semmi olyan ami a weboldal lassulásához vezethetne. Minden tanácsot szívesen fogadok.

A cache ürítéses frissítéssel kapcsolatban tudtommal a shift+f5 és a ctrl+f5 is ugyan azt csinálja.

Gyanakszom, hogy a tárhelyszolgáltató se a legjobb, mert valami kisebb szolgáltatóról van szó (a megbízó intézte valami ismerősön keresztül, és voltak problémák már az elején is a jogosultságokkal stb.)

Ami elég sokat segítene a weboldal gyorsulásán, ha a gzip , azaz a tömörítés működne, mert jelenleg erre is panaszkodik a PageSpeed Insights , hogy az:

icomoon.svg
icomoon.woff
fontello.svg

jó lenne ha tömörítve lenne, csak ezt még nem álmodtam meg, hogy hogyan kéne megcsinálni.

[ Szerkesztve ]

www.adatfalodesign.hu

(#1794) Nagytalp válasza adatfalo (#1793) üzenetére


Nagytalp
senior tag

Meglesem neked.

Shift+F5 Firefoxban a "Teljesítmény" konzolt húzza elő.

Nvidia RTX és AMD RX videókártyák raktárról!

(#1795) Nagytalp válasza adatfalo (#1793) üzenetére


Nagytalp
senior tag

Nagyon jó a weblap! :)

Gyakorlatilag közel tökéletes!

Ami hiányzik az a "Leverage browser caching". Bővebben itt olvashatsz a teendőkről. A gzip működik be van kapcsolva.

Ami a képeket illeti érdemes lenne fogni az eredeti képet és egy fotó progival megfelelő méretre átméretezni és után lerontani a minőséget úgy 80 vagy akár 70%-ra. Persze azt Te látod, hogy meddig mehetsz el a minőség rontásban. De így már a fájlméret is ott lesz előtted és nem később szembesülsz azzal, hogy elhízott az oldal.

Ami téged szivat az az icomoon ami önmagában több mint fél Mega de ez a téma része. Ha tudod akkor kapáld ki! Pl. próbáld meg kikakpcsolni a témában ha nem használod. Ha igen akkor jelezd a fejelesztők felé mint problémát! De a woff fájlok is cache-elhetőek:

# Fonts
# Add correct content-type for fonts
AddType application/vnd.ms-fontobject .eot
AddType application/x-font-ttf .ttf
AddType application/x-font-opentype .otf
AddType application/x-font-woff .woff
AddType image/svg+xml .svg

# Compress compressible fonts
AddOutputFilterByType DEFLATE application/x-font-ttf application/x-font-opentype image/svg+xml

ExpiresActive on

# Add a far future Expires header for fonts
ExpiresByType application/vnd.ms-fontobject "access plus 1 year"
ExpiresByType application/x-font-ttf "access plus 1 year"
ExpiresByType application/x-font-opentype "access plus 1 year"
ExpiresByType application/x-font-woff "access plus 1 year"
ExpiresByType image/svg+xml "access plus 1 year"

Bármilyen cache plugin használatához szükséges a használni kívánt metódus megléte szerver oldalon is. (Apache modulok, PHP bővítmények)

Ui.: Semmi gond a karakterkódolással. :)

[ Szerkesztve ]

Nvidia RTX és AMD RX videókártyák raktárról!

(#1796) Joci93 válasza adatfalo (#1788) üzenetére


Joci93
senior tag

Szia,

Én is ránéztem az oldalra. Nálam kevesebb, mint 1 sec alatt betöltött (30 megás nettel). :K
Az ékezetes karakterek talán azért nem jelennek meg az oldalon (nálam megjelenik), mert 'Latin Extended'-el kell hozzáadni az oldalhoz.

A képtömörítést érdemes a fejlesztés közben megoldani. (Én is jártam már úgy, hogy az utolsó lépésekben kellett 100-150 képet letömörítenem egyesével...ne szívassuk magunkat... :U )

Én a TinyPNG -t szoktam alkalmazni. Készült belőle WP plugin is, ami a médiatáron keresztül feltöltött képeket tömöríti. (A bővítmény aktiválása előtti képeket nem tömöríti, úgyhogy azokat is újra fel kell tölteni.)

Egyetlen furcsaságot találtam, az pedig ez az oldal: ?author=1

Magyar nyelvű oldal, angol tatalommal + Envato-s facebook likebox-al. Gondolom az alap template-ből maradt benne. Ha nem használod ezeket a /author/ oldalakat, akkor célszerű egy átirányítást írni rá .htacces-ben.(vagy forbidden-t dobni) :R

Furcsa, több ezer emberrel találkozunk és egyik sem fog meg igazán. Aztán megismerünk valakit, aki megváltoztatja az életünket. Örökre.

(#1797) Nagytalp válasza Joci93 (#1796) üzenetére


Nagytalp
senior tag

A TinyPNG tippet én is köszönöm. Kipróbálom én is. :)

Nvidia RTX és AMD RX videókártyák raktárról!

(#1798) Dexter68


Dexter68
addikt

Létezik ingyenes előrendelés-plugin woocommerce-hez, vagy csak a woo 130 dolláros megoldása van?

Arculat tervezés | Weboldal készítés | Nyomdai anyagok | Illusztrációk, grafikák, festmények | http://www.artcharacter.hu

(#1799) adatfalo válasza Nagytalp (#1797) üzenetére


adatfalo
senior tag

Köszi srácok a tippeket, tanácsokat. Amint időm engedi próbálom elhárítani a maradék problémát is, annak örülök, hogy többségében jó visszhangja van az oldalnak. A TinyPNG-t pedig már én is elkezdtem használni még az ajánlás előtt, remélem a havi 500 kép-es korlát minden hónap elsején nullázódik. :DD

Egyébként írtam a template supportjának a problémámmal kapcsolatban, még várom a választ, ha kiderül valami majd jelentkezem!
:R

www.adatfalodesign.hu

(#1800) fps8


fps8
senior tag

Üdv kedves legóbarát fórumtársak!
Nemrégiben készült el a vadiúj Wordpress alapokon nyugvó blogom. Sajnos az összeépítő jelenleg agyonterhelésben szenved, ezért gondoltam megeresztek egy kérdést a felmerült problémával, hátha sikerül valahogy kikanalaznom a választ tőletek.
Az érdekelne, hogy van e bármi módja annak, hogy az én oldalamról történt megosztásokat (twitter, g+ és természetesen a nagytestvér fb.) le tudjam követni? Monarch bővítmény segíti a megosztásokat az oldalon keresztül.

Előre is köszönök minden értelmes hozzászólást. :R

"War... war never changes"

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.